iNGELMAREN SSSJKffia-aal fereenigde Staten China en België Kattefeeste 1 Waar was Ernest Dat gaat ons Het wetsontwerp der arbeidsongevallen in de Kam rs t' Akkoord Liberale lasten Aan Zijne Heiligheid Leo XIH Paus en Koning De Iersche Kamerleden behben nu hunne dankbaarheid laten blijken. De Regeering bad een wetsontwerp neer gelegd strekkende om groote verande ringen Ie »ege te breDgen in 't inrich ten van 't leger. De liberalen bestre den fel dat ontwerp. Als 't nu op 't stemman aankwam, de Iersche af- geveerdigdeu, in plaats van de tegen kanting te ondersteunen zooals zij dikwijls gedaan hadden, stonden alien op zonder uilzondering, en verlieten de raadszaal, ten teeken van gemeen zame en voorbedachte onthouding. Alzoo heeft de liberale partij haren krachtigsten steen verloren. Mocht nu de Regeering, met wijzen raad eu daad, volk; recht doen weder varen aan het sedert zoo lang ver drukte Iersche volk. Dinsdag heeft in het graafschap Ra leigh, West-Virginia, eene botsing plaats gehad tusschen 100 gendarmen en 259 werkstaker s der koolpotten. Er werden geweerschoten gewisseld. Drie werkstakers werden gedood en zes doodelijk gekwetst; een gendarm werd gedood en twee gekwetst. 40 werksta kers werden aangehouden. Graaf Cassini, Russisch gezant te Washington, heeft de volgende ver klaringen gedaan aangaande de schrik wekkende geruchten welke verspreid z'jn geworden over China en over den n h uwen en aanstanden oproer «Alhoewel ik niet denk dat eene euwe vervolging der christenen in China nakend is, toch ben ik van ge voelen dat de mogendheden met veel omzichtigheid maar tevens met vast beradenheid moeten te werk gaan in CSiua, om den terugkeer van gruwe- iï geb urlehissen te voorkomen, ik overtuigd dat zij eene grove fout begaan, met het verdrag van Peking te laten verkrachtendoordeChineesche regeering, die sedert 'den paar jaren ontzaglijke hoeveelheden wapens en amminitia iaat binnensmokkelen. s Jk wed dat Duitschland cn Ame rika groo'e hoeveelheden vuurwapens en krijgsbenoodigheden invoeren in China, maar sedert de sluiting van het verdrag, dus sedert twee jaren, doet België de talrijkste en do gewichtigste leveringen van dien aard. Dat is nu nog 't schoonste van e. Ze zuilen wellicht nog zeggen da de kleine Belgen de schuld en de oor ake zijn van den aanstaanden grooten oor log tusschen China en ai de groote mogendheden van de wereld i De Kattefeeste is aan de deure n d'Yper Jingen zijn er op gevierd Alles voorspelt vermaak, aantrekkelijk heid, deftig verzet Volgens het schijnt zal heel de groote markt volzet zijn met kramen peerdemolens, wafelhuizen, kunstekoter, en daarbij een ijzeiijk lang beestekotNaar men zegt zal er nog nooit zooveel ts zien en te hooren geweest zijn op de groote markt I! En zeggendat ons geuzegoedjevoorzeid heets dat Yper met 't aankomen der kaloten, binst de kattefeesten aan een kerkhof zou geleken hebben Kon het numaar goe weêre zijn. God gave 't't Ware een ba! je voor herber giers en neringdoeners Waar was Ernest binst de nachtverga dering van 14 februari Ernest zegt en hij houdt staan dat hij dien nacht in de kamers was te Brussel bij zijne matjes En pertank Ernest en was daar niet Hij schitterde er door zijne afwezigheid Zwijgt er van, die nooit te biectite en gaat kan maar moeilijk zijn eigen schuld beken nen. En wat is er daaraan van te bekennen, dat nu mensch, overvallen van de vaak, ten 7 ure stipt zijne vrienden in den brand heeft geiaten, zijne botten aan 's lands wetten ge vaagd, en er van ouder is getrokken (be knopt verslag, bi. 260 271) Waarom dat wegsteken Wijnbeer Co- laert bekent het dat bij uit familieplicht afwe zig was. Zoo Ernest was in de nachtzitting niet te- ,.n,voor dig, noch vsn 12 noch van 14 fe- -u ri Neen hij, neen hij En waar wss ri:-?st Hij lag in ruste 't is hij zelve die t) en hij was aan 't droomen, en hij ie oo geestig Hij stemde (in zijnen tegen het artikel DIE (zeg liever dat) r->. '...■•icht van eene wet die hij 30 - oe t nieuwe belastingen stelt (bei d, 28 februari.) Birnavo zaak was wel deze van M. Francotte, mini ster van arbeid en nijverheid. Hij verklaarde meesterlijk dat de vrije verzekering van den baas te verkiezen was tegenover de verplich te verzekering. AI. Hambursin. Wat deed men in Duitsch land M. Francotte, minster van arbeid, 't Kan u niet onbekend zijn hoe lang Duhschland de zaak bestudeerde alvorens de wet te maken, ik voeg erbij dat de verplichte verzekering zou zijn. M. Hambursin. Als het stelsel goed is. Al. Froncolteminister van arbeid. En als het slecht is de vrije verzekering laat de toekomst vrij, en zij waarborgt alle belan gen. Wat vaststaat is dat ieder vergoeding ten voordeele der werklieden zal verzekerd zijn door eene waarborgkas die betalen zal, wanneer dit niet kan worden gedaan door onvermogende patroons. Verders zegt de Minister op welke manier de waarborgkas werken zal. Voorstel tot verzending Ia de zitting van verleden vrijdag heeft M de Broequeville, katholiek van Turnout, het voo! stel gedaan de bespreking van het ont werp betrekkelijk de arbeidsongevallen op te schorsen, en de talrijke wijzigingen te ver zenden naar eene bijzondere Commissie. M. Broequeville ziet in dien voorstel het middel om de verplichte verzekering te be komen. De Ministers MM. Francotte, De Smet-de Naeyeren Van den Heuvel, alsook M. Woeste enz. hebben hunne verwondering uitgedrukt, en verklaard dat zij zulk gewichtig voorstel, waarvan zij niet verwittigd waren, zoo in eens niet kunnen stemmen, maar dat men den tijd moest hebben om teoverwegen.Er werd, ten lange laatste, beslist dat men, op don derdag, over hel voorstel zou stemmen. De geuzen van Yper zijo vroud Vroud en... Nolf Zij donderen en zij bliksemen, zij huilen en zij tieren, zij zeeveren en zij spuigen, zij ketteren enzij moorden, zij stam pen en zij slaan op pastors en nunuen, op papen en zwarteroks, op kaloten en klerika tenop Bisschop en op kerke, op God zelve die toch geen verstand ea heeft om de wereld te bestieren En van waar die fransehe «Colère» Eènvoudiglijk omdat ze gevoelen dat hun appel niet braadt, dat de grond wegzinkt on der hunne voeten, en dat ze naar den diepen gaan Ze scheiden en ze verwijten de kiezers deze bijzonderlijk van Yper voor «dom volk, voor onwetende lieden, voorvoetlek kers en kniekruipers» omdat ze de groote beestigheid doen voor de katholieken testera men, ea de liberalen een schrikkelijke buize te geven Dat gaat ons 't Is goê jacht ZE VECHTEN TEGEN DE DOOD De twee laatste weken heelt men het v s- ontwerp besproken betreakelijt de arb ds- ongevalien. De beste redevoering over de» i Het Weekblad zegt t) Dat >ie katholieken in 12 jaar tijd scboone en nuttige werken gedaan hebben. 2) Dat de katholieken schulden maken en maar hunne rekeningen sluiten met 100,000 fr. overschot (sic) 8) Dat zij geen centiem nieuwe lasten geleid hebben. II. Het Weekblad aanveerdt 1) Dat de lideralen in 60 jaar omtrent, bijna geen deugdelijke werken uitge voerd hebben, ter contrarie 2) Dat ze de stad tot over den kop in de krotte gesteken hebben krotte met strtepen 3) Dat ze nieuwe lasten geleid hebben om hunne geldverkwistingen te vergoeden Onze Saint-Patieke Aeibrouckskes maken iroot lawijt van zoogezeide 30 millioen nieuwe lasten, opgeleid door M. de Smet- de Naeyer Zij liegen, en zij weten dat zij liegen 't Is bun sterkste Ten anderen, 't zit in 't bloed. Grootvader Voltaire (verschooning voor dat onkiesch woord) leerde aan de gods diensthaters Liegt maar, liegt dat al de molens draaien 't zal 't entwie gelooven En of ze 't doen Ze liegen dat ze 't zelve gelooven Nu, wij zullen daar niet lange op praten alleenlijk stelle ik aan de_ werkmenschen - en cr zijn liberale voddekens die beweren dat 't werkvolk alles moet betalen de vol gende vrage Rekent en telt wel en zeg mij dan 't enden t jaar hoevele belastingen dat gij meer be taald hebt dan overjaar. Maar laat eens zien 1. Het tekort Officieel bekend on der het laatste liberaal ministerie was De Brabacponne, ais 't u belieft 2. De nieuwe lasten beliepen, alleenlijk van 1882 tot 1883 tot horkt maar wel, en trekt de watte uil uwe oor 30 MILLIOEN! De bijzonderste daarvan, welgekend van 't werkvolk en van de vlaamsche boeren zijn de lasten op den BRA ND WIJN (M. Saint Patiek steekt uw hoofd in den zak en be dankt de wereld) en de lasten op den TOEBAK. Alia toe Boeren, zingt de Vlaamsche Leeuw ter eere van de liberalen De liberalen stelden ook voren (waar, zulle de lasten te verhoogen op de kofjie (de katholieken komen ze af te schaffen), op den wijnazijn, enz. Is 't dan te verwonderen dat ze eene mees terlijke trommeiinge kregen in 1884, en nen duchtigen dop in hun broekske 3. De liberalen lieten dus 25 mihoen schulden achter. Wat hebben de katholieken gedaan A. Van 1885 tot 1887 14 mihoen on- noodige geldverkwistingen afgeschaft. B. De lasten verminderd of afgeschaft op den brandewijn op de suiker, op den tabak, op de ko/fie, op de verzekeringen, op de ijzerwegen, enz. enz. Totaal ontlastingen in 5 jaar8 milioen C. Algelijk milioenen gespaard In 1884 heten de liberalen 25 mihoen schulden 1886 hadden de kathol. 2 overschot maille, Gheluvelt, 6,820 fr. Gustaaf Van Belle, Brugge, 7,200 fr. 2e lot. Bestek 7,447 fr. 50 c. Hebben aan geboden MM. Lodewijk Bataille, Popeiinghe, 6,970 fr. Gustaaf Van Belle, Brugge, 7,550 fr. Voorde twee loten M. Albert Bommelaere, Brugge, 13,186 fr. 1887 1888 1889 1890 1891 1892 1893 1894 1895 1896 1897 1898 1899 1900 1901 meer dan bijna meer dan bijna meer dan 1/2 1/2 1/2 1/2 14 19 15 1/2 mihoen 5 7 6 7 9 7 6 5 12 17 15 3 te En daze laatste vermindering komt om deswille van de 12 mihoen van dan af betalen voor de ouderdomspensioenen. Dus een gedurig boni, en Leve het katholiek Staatsbestuur ;n 1879 van in 1881 van in 1882 van in 1884 van 3 milionn 6 milioen i 4 milioen 2d nuiioen Laat ons het vreugdelied doen schallen En beffen wij een'juichkreet aan. Zoo machtig, bij miljoenentallen, Ter eer van Leo's lang bestaan Het licht, dat in den Hemel schittert, Werdt gij van eerstenaf genoemd, 't Licht dat de Hel, het kwaad verbittert En dat bedrog en doling doemt. Gij zijt de Paus der arbeidslieden, Van dees eeuw de Voorzienigheid, Die rust en eendracht aan komt bieden,. Den vrede op eerd' en zaligheid. God gunt u lang het schip te sturen, Zoo lang als Petrus weleer deed. Uw jeudige ouderdom blijft duren, A! is 't dat 's Pauzen hert zoo leed. Vervolgingsstorm is losgebroken Op 's werelds woeste en wilde zee, Heeft leed, verbittering ontstoken En aan de Kerk een droevig wee. M„ar wij. wij blijven uwe kindren, Zeer dicht rond uwen troon geschaard Niets zal onz' trouwe liefd verhindren Voor Godes afgezant op aard'. Wij, Vlaroen, vieren al te gader, Uit ganscber hert en blij van geest, Het jubelfeest van onzen Vader En juichen, jublen om ter meest. Van .aan de Schelde en Leieboorden Stijgt er voor 't hoofd der christenheid,. Van uit de stulp, de donkerste oorden,. Een kreet van hulde en dankbaarheid. Iu stad, te land, in elke woning Zij 't heugelijk jubelfeest herdacht Van Paus Leo, den Paus en Koning, Dien eerde, Hemel mint en acht. Wij smeeken Zegen onz' gezinnen En zegen heel ons Belgenland. Mocht er de Kerk in aanzien winnen Voor 't heil van allen rang en stand Leef iang nog, Vader, in behagen. Als de eik, die jaar en eeuwen tart. Mocht gij den zegepraal zien dagen, Die troost geeft aan uw minnend hart. Een laatsten blijk van liefd' gegeven Aan Christus' Kerk baar opperhoofd. Nog eens een juichtoon aangeheven God zij in eeuwigheid geloofd V. H.. Beeeiare, 3e Maart 190 3 Hel was H ure toen de gendarm Ilenrard met den bevelhebber Dupont en drie anderegendar- inen ter plaatse kwam. Men oordeele over hun ne verassing toen zij in de heiberg kwamen en er in plaats van een, twee lijken vonden. Het lijk van Leclerq was akelig om zien. Buiten de andere wonden had hij een veertigtal bajonet steken in den rug, de borst enden hals fceko n Li YPER. Bij koninklijk besluit van 26 februari wordt het het kruis van 1'" klas verleend aan M. den baron A. Surmont dc Volsberghe, senaLoren gemeenteraadsheer der stad Yper, gewezon mi nister van nijverheid en arbeid, geweze n pro vinciaal raadsheer', gewezen bestendig afgeveer- digde, gewezen burgemeester, enz., als beloo ning dei' diensten door hem bewezen gedurende eene loopaan van meer dan 35 jaar. STEENWEG. Buitengewone werken op de provinciale banen t° van Yper naar Tbouroul en 2° van Yper naar Westroosebek e. U lot. Bestek 7,108 fr. Hebben aangeboden MM. Gh. Deboutte, Becelaere,7,120fr.Lodewi ikClincke- DE TRAM. Dewerkenaan den tramweg Yper- Gheluwe gaan rap vooruit. Na de voltooiing der nieuwe baan in macadam van Yper naar Meenen begint men aan het tramwegdeel naar Becelare. Bij koninklijk besluit van 15 februari is een pensioen van 1,310 fr. aan den eerw. beer P. Vermeulen, pastor te Woesten, verleend. Bij koninklijk besluit van 24 februari zijn de valgende benoemingen gedaan lot ontvanger der rechtstreeksche belastingen,douanen en ac cijnzen te Néchin (Henegouw), M. A. Vanlierde, thans ontvanger der douanen en accijnzen te Comen (statie)tot ontvanger der douanen en accijnzen le Comen (statie), M. G. Boden, Ihans verificateur der douanen van 4® klas te Welken- raedt (Luik). ZUIDSCHOTE. AANHOUDING VAN SLECHTE BETALERS. De mannen, die verleden maandag alhier tal rijke meubelen opgekocht hadden, en er mee vertrokken zijn zonder te betalen, zijn te Elver- dinghe, aan de herberg Petit, door de veldwach ters van Zuidschote en Elverdinghe aangehou den. De mannen werden verplicht te betalen en konden er dan van door trekken. LEERJONGEN gevraagd voor het boekbinden,bij Callewaert- De Meulenaere, te Yper. P1ÉTREBA1S. VREESELIJK CARNAVALDRAMA. Piétrebais, een dorpke van nog geen duizend inwoners in Waalsch Brabant, is onder den in druk van eene vreeselijke gebeurtenis, die ge heel den omtrek ontroerd heeft. Tengevolge van een verschil had de pastoor zijnen koster doorgezonden en eenige inwoners, die partij trokken voor dezen laaste, meenden van den carnaval gebruik te maken om eene betooging tegen den pastoor te houden. De gemeenteoverheid had dit vernomen en nam maatregelen, tot voorkoming van wanor ders, die uit de betooging zouden kunnen ont staan. Zij verbood alle samenscholingen van meer dan vijf personen en ook alle raascaraden op straat. De burgemeester had, omzijn verbod te doen eerbiedigen, aan de gendarmerie van Grez-Doi- ceau, een paar manschappen gevraagd. Ondanks het verbod om zich te maskeren, had eene groep inwoners toch eenen uittocht verzonden, verbeeldende de pastoor, die den koster wegjoeg. De komst der twee gendarmen schijnt de ge moederen nog meer te hebben opgehitst, vooral om de aanwezigheid van een hunner, een groot struisch man, Leclercq genaamd, gekend om zijne onverbiddelijke strengheid, en daarenbo ven de schrik der wildstroopers uit den omtrek. De gendarmen Antoine Leclercq, 30 jaar oud, en Paul Louis Henrard, patroeljeerden met M. den schepen Barette. Men beweert dat de ver moorde gendarm Antoine Leclercq zich buiten gewoon streng to. nde en telkens hij een gemas kerd persoon ontmoette, hij hem het masker van 't gelaat trok. Het was zondag avond, rond 9 ure, dat M. Barette en de twee gendarmen in de herberg van M. Bryère, weduwnaar, en zijne 20 jarige doch ter, op de baan naar Namen, niet ver van den heuvel «Grosses Pierres», kwamen. Er bevonden zich verscheidene verbruikers die in den dag met den gendarm Leclercq last gehad hebbende, tegen dezen laatste en de andere binnenkomen den twist zochten. Men begon met hen te belee- digeneene worsteling volgde en de gendarmen werden geweldig gestooten. 't Was toen dat gendarm Leclercq zij ne koelbloedigheid verloor. Opeens zag men hem zijn geweer schouderen en op den hoop mikken. Een schot knalde en de genaamde Emiel Theys, daglooner, 26 jaar oud, die, met de pijp in den mond en de rechterhand in den broekzak, aan den toog stond, kreeg den kogel in 't voorhoofd. De kogel vloog dwars door den schedel en drong vervolgens in den muur. De dood was oogenblikkelijk en bet lijk rolde op den vloer. Deze droevige gebeurtenis deed al de personen, die zich in de herberg be vonden, builen vluchten. De schepene en de twee gendarmen snelden Theys ter hulp, dien zij slechts gekwetst dachten. Doch zij waren weldra overtuigd dat de man dood was M. Ba rette en de twee gendarmen beraadslaagden wat zij met het lijk doen zouden. Zij besloten M. Dupont bevelhebber der brigade van Grez- Doiceau, te verwittigen en versterking te vragen daar de gebeurtenissen nog erger sehenen te zullen worden. Inderdaad, het volk dat voor de herberg stond was woedend, en beleedigde de gendar men en bedreigde hen met de dood. De genbarm Henrard liep naar Grez-Doiceau. M. Berrette en be gedarm Leclercq bleven in de herberg om te waken, dat het lijk bleef lig gen zooals het gevallen was. Doch nauwlijks was Henrard weg, of een twintigtal dorpelingen stormden de herberg binnen. Leclercq verde digde zich met heldenmoed, maar langs alle kanten vastgegrepen ontwapend en tegen den grond geworpen, kon hij, een tegen vijftig, het niet uithouden. Een ij se 1 ij k wild tooneel had plaats. Men sloeg de gendarm met flesschen, bierglazen en stoelen. De dorpelingen dronken en razend van woede en drank, ploften vervolgens op beurt de bajonet in al de deelen van het lichaam Eenige sekonden waren voldoende geweest de gendarm Leclecrq had opgehouden te leven.Zijn lechaam was maar eene wonde meer. Terwijl dezemoorderij plaatsgreep, warende schepene, de herbergier en zijne dochter naar het verdiep gevlucht. Dewoestaards, die op zul ke schrikkelijke wijze de dood van hunnen makker Theys gewroken hadden, sleurden het van den gendarm op de baan, doch veranderden dan van gedacht en wierpen het terug binnen de herberg. Na het geweer en de bajonnet van den vermoorde in eene beek geworpen te heb ben, namen allen de vlucht, uit genomen eenige dronkaards, die geen deel aan den moord ge nomen hadden. men. Commandant Dupont deed seffens het parket vau Nijvel per telegram verwittigen en plaatste de gendarmen op schildwacht rond de herberg. De nacht ging voorbij zonder dat er iets gebeur de. Bij 't opkomen der zon wilden talrijke be wonersvan het dorp en den omtrek het tooneel van het schrikkelijk bloedbad komenbezoeken, doch zij werden door de gendarmen op alsland gehouden. Maandag namiddag ten 3 ure, kwam het parket van Nijvel per koets ter plaatse. De twee lijken werden in eene achterkamer op tafels gelegd en door twee geneesheeren van Grez- Doiceau onderzocht. Daar men voor nieuwe onlusten vreesde, hadden al de brigaden gen darmerie van den omtrek manschappen naar Pietrebais gezonden. Het rechterlijk onderzoek had voor eersten uitslag de aanhouding van den vader en den broeder van hel eersle slachtoffer,Emiel Teys. Getuigen bevestigen dat zij zich tusschen de aanranders van den gen darm bevonden. Ten 7 ure 's avonds werden de aangehoudenen naar liet gevang van Nijvel ge voerd. Dinsdag is de lijkschouwing gedaan gewor den. Het lijk van den gendarm werd daarna Snaar de kazerne van Grez-Doiceau gebracht en het ander lijk door de famili afgehaald. De bloedige gebeurtenis heeft in gansch de streek eene groote opschudding veroorzaakt. LANDBOUWERS. Tegen den afloop der kalveren en kachtels, wij kunnen u niet ge noeg zeggen het Amerikaansche poeder De- pratere te gebruiken. Deze remedie geneest volkomentlijk in eenige uren en kost maar een frank de doos. Te bekomen in alle apo theken en te Yper apotheek May. STORM. Verschrikkelijk tempeest in Engeland.» Donderdag nacht en gansch den dag van Vrijdag is over het Koninkrijk Engeland een der meest verschrikkelijke stormen getrok ken, die ooit werden waargenomen. De uilwerking van het orkaan was verschrik kelijk op de Noord-West-kusl van Wales bijzon der te Menaï. Daar is de wereldberoemde hangbrug, die, op eene hoogte van 200 voet en eene lengte van 6^0 voet het eiland Anglessy verbindt mei de kust. Het gehuil van den wind door het ketting en latwerk was angstwekkend het was kort na vier ure dat het hangende deel der brug los go- raakte van het vaste deel en onderdo macht van het tempeest begon over en weer te zwaaien. En daar de reusachtige gevaarte aan 600 me ters lange en ieder 121,000 kil. wegende kettin gen En 't was over die zwaaiende brug dat M. Lyons, de brugwachter, naar de kust vau Wa les moest kruipen om een telegram te verzen den. Om 7 ure 's mogends, door het voortdurend over en weer gaan en onder de toenemende orkaan, zag men de brug ais een touter op en neer gaan en alle oogenblikken vreesde men eene herhaling van de ramp van de brug over de Tay, in 1879, waarbij 74menschen het leven verloren. 't Was eerst rond Vrijdagmiddagdal de storm bedaarde en, daar de kettingen stand hadden gehouden, kwam de brug van lieverlede weer in hare voegen tot stilstand. Vraagt bij uwe leveraars de suiker in pakken van de Tiecscbe maalderij. EEN TREIN VAN DE BAAN GEWAAID. Een zeerernslig en ongewoon ongeval, waar bij men vreest, verscheidene personen hetleven verloren en alvast 32 menschen werden ge wond, gebeurde Vrijdag morgend ten 5 ure, toen het tempeest op zijn hevigst was, op de Furnes-haan. De posttrein naar Whitehaven moest daar over de rivier Leven trekken op een hoogen viaduct bij UIverston. De trein bestond uit een locomotief, een ten der, acht reizigersrijtuigen en een goederenwa gon van voor en van achter. De trein was midden op de brug gekomen toen eene windvlaag van buitengewone kracht de 8 reizigersrijtuigen opnam en opzij wierp buiten (de haan alleen de locomotief en de goederenwagens waren op de riggels blijven staan. Verscheidene rijtuigen waren gedeeltelijk verbrijzeld en men hoorde allerwege het ge kerm van gewonden. Om 8 ure had men 32 gewonden vervoerd 4 Personen blijven vermist een man, eene vrouw en twee kinderen men denkt dat zij door het portel in de Levenrivier zijn gesliu gerd. Talrijke doodelijke ongevallen HUIS INGESTORT TE CORK. DAKEN TOTAAL AFGEBROKEN. Een zuid-westelijke storm van buitengewone kracht trok donderdag avond over Cork, met het gevolg dat, rond middernacht, het dak van een groot huis omwaaide, en in zijnen val de JleurdeevSïd|e y.erdiePingen afbrak en mee- yeisc'ie|dene personen werden mee- Seslingerd en onder de puinen begraven. infwg/vnndeP, werder er onder uithehaald Jutv. O Conell stierf eenige oogenblikken nadat zij van onder de puinen werd gered en hare znster ligt op sterven. Te Iletton le Hole, Oost Durham werd ten 2 ure 's nachts, het dak afgebroken van het huis bewoond door dominee De Winton, De zolde ring stortte neer op het bed waarin de dominee en zijne vrouw sliepen. M. DeWinton is gedood en zijne vrouw erg gewond. fecuooa Op de brug van Bewsey werden twee metaal - bewerkers van Warring Ion doorden wind tegen »-■■■"" - -

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1903 | | pagina 2