Een vraagsken Allerhande nieuws en merkweerdigheden knibbelde omdat de ontvanger aldaar de gemeenlekasse bestolen heeft. M. de Tr#ot, minister, en M. Bethune, schepen van Aalit, deden opmerken dat het gemeentebestuur van Aalst zijne volle plicht gekweten, en dat de ontvanger 12 maanden gevang gekregen heeft, M. Daens werd ondersteund gelijk altijd door de liberalen en socialisten. M. Van den Bogaerde heeft eene onder vraging aangekondigd over de groote streng heid der fransche tolbeambten. Zitting van Woensdag 6 fVïei De Voorzitter begon de zitting met te melden dat reeds 5 aanvragen aangekomen zijn naar de plaats van griffier, ter vervang ing van baron Huyttens de Tubecq. Daarna hernam de kamer de bespreking van de wet aangaande de vergoeding van werkongevallen. M. Hoyois deed de uitmun tendheid van het wetsontwerp uitschijnen, en M. Renkin handelde over de vergoeding voor de landbouwwerklieden. M. Lemonnier vroeg aan M. den minister of de wet toepas selijk gaat zijn op de beenhouwers, bakkers, horlogiemakers, schaliedekkers, enz. De zttiing wierd ten 4 ure 33 gesloten. De bespreking werd Donderdag om 2 ure met veel kalmte voortgezet. Het Weekblad spreekt zoo geern van Christus'leering dat het zoowel kent (beter, ja, dan Paus en Bisschoppen) en van zedelijkheid en zesde gebod. Zou het wel willen antwoorden en zeggen: water ommegaat in sommige vergaderingen bij nachte, te beginnen van 11 1 [2 ure en tot ver in de kleine uurkens, zoo plezierig, tusschen knechtjes en meisjes, tot slichting van het weldenkende publiek en tot waarschuwing der cbristene huisge zinnen Genoeg voor vandage. Later meer. Met de jaren. Een Duitsch blad beant woordt de vraag Wat denkt een zoon van zijn vader? aldus. Met 10 jaar denkt hij dat zijn vader alles weelmet 13, dat hij even veel weet als zijn vader met 20 (lees 18) dat hij tweemaal zooveel weetmet 30, dat hij zijn vader wel eens om raad kon vragen met 40, dat zijn vader misschien toch wel wat meer weet dan hij zelfmet 30 vraagt hij steeds zijn vader om raad, en als hij op 60 jaren nog zijn vader heeft, houdt bi, dezen voor den verstandigsten man op aarde Sint-Jan 9 Vlamerlinghe 11 Voormezeele 9 Waasten 11 Watou 11 Wervick 11 Westoutra 9 Westvleteren 9 Woesten 9 Wulverghem 7 Wytsehaete 11 Yper 15 Zandvoorde 7 Zillebeke 9 Zonnebeke 11 Zuyd3chote 7 Dierentuinen willen, buiten dien van Ant werpen, in België niet goed gedijen. Die van Brussel ging over een twintigtal jaren te nietdie van Gent, in 1851 tot stand gebracht door de Société royale d'his toire naturelle, zal, naar men meldt, ook weidia ophouden te bestaan. Hij zal, schijnt het, als bouwgrond ver kocht worden. Statistiek. Men heeft onlangs de statis tiek opgemaakt van de provincie Gonnaught, die het vijfde deel van Ierland vormt. De bevolking is sedert tien jaar 10 0/0 vermin derd en op 646,932 inwoners gevallen. Onder dit getal zijn er 102 honderdjarigen; 41 mannen en 61 vrouwen.Van een anderen kant telt men in de provincie omtrent 1100 blinden, doofstommen ofdooveo. Rangschikking der gemeenten De Monitcnr onlangs heeft de wet afge kondigd, waarbij de nieuwe rangschikking der gemeenten vastgesteld wordt, met het getal raadsleden dat iedere gemeente zal hebben. Wij zullen die tabelle geven voor wat ons arrondissement betreft. Al deze gemeenten hebben twee sche penen. Diepte der koolmijnen In bet begin der vorige eeuw werd eene mijn van 100 meters diep als een buiten gewone zaak beschouwd. In 1830 kende men nog geene mijnputten meer van 500 meters diep, terwijl tegenwoordig kolen en erts op meer dan 1 kilometer diepte onder den grond worden gedolven. De eerste onderaardsctie koolmijnen op het einde der 16» eeuw in Engeland in exploitatie gebncht, hadden eene diepte van 20 tot 30 meters. Eens in 1680 ging men verder den grond in en diepte men kolen op 78 meters beneden den beganen grond. Dan treft men in de landen mijnen aan, waarvan de diepte ruim 1000 meters be draagt. Ziehier de voornaamste In Frankrijk de put van Eboulel (Haute Saóne) 1010 meters. In België St-Henriette, te Flënu, 1200 meters; de mijnen van Viveers, te Gilly, 1143 meters en van Veernoy, te Anderlues, 1006 meters. In Groot Bretarije de koolmijnen van Pendleton en Ashthn-Moss (Manchester) met eene diepte van 1024 tot 1059 meters. De diepste put in Duitschland is de Kaiser Wilhelm II, te Clausthol, welke 902 metei meet. Doch de Amerikanen, evenals op menig ander gebied, slaan ook hier weer 't record De put van Red Jacket toch heeft eene diepte van 1493 meters. De zilvermijnen van Przebram, in Bo hemen, meet 1119 meters, terwijl de goud mijnen van Bendingo (Australië), iets meer dan 1000 meters bereiken. October November nabij onze woningen komen, om hun kost ie zoeken. Ook mag men zich gerust tegen een bar ren winter wapenen, wanneer muizen baar nesten diep in den grond bouwen, en wan neer men in October veel wespen ontdekt. Ook de volgende bijzonderheden verdienen opmerking. Zooals men weet, drinken slak ken Diet, en is het juist daarom, dat zij altijd gezien worden, als er regen te ver wachten is dan nemen zij door haar huid water op. Er zijn slakken, die kort voor den regen een diepe groef in den rug ver- toonen, waarin regenwater wordt opge vangen. Honden worden, als er regen aanstaande is, slaperig, en menigeen zal hebben opge merkt, dat zijn hond juist dart 's nachts vee) huilt en droomt, wanneer er weersverande ring komt. In veel oorden des mds r onbetwistbare waarheid, d; 't krassen var een uil nabij de woning van een zieke dei dood aankondigt, Dit is echter een s grove dwaling De ervaring leert alleen, dat teringlijders en andere langzaam wegkwij nende zieken veelal bij weersverandering sterven. De uil voorspelt alleen die veran dering van weer maar geenszins den dood van den zieke. houden en waarvan de ooren zullen getinteld hebben want meii sprak veel en veel goed over hem. Om te eindigen laat ons zeggen dat M. De Mot over twee dagen de nieuwe magazijnen ■x A l'Innovation bezocht beeft. Men bad ian den burgemeester van B ussel in zulke vleiende uitdrukkingen gesproken over het nieuw gebouw dat zijne stad versierd dat hij persoonlijk zich willen overtuigen heeft. Hij st--k aan de eigenaars van den nieuwen winkel zijne bewondering niet weg. YPER. De vinkeniers in de «Cour d'Angleterre» heb ben hunnen jaarlijkschen koningsprijskamp ge geven ter gelegenheid van den feestdag der HH. Philippus en Jacobus, hunne patronen. Voor de lit men het een vijtde maai werd Arlhu Hoste, reeds keizer, bis koning uitgeroepen, 's Avonds werd het vriendenfeest gesloten door eene tombola voor de leden en hunne vrouwen en door een lekker en lustig eetmaal. GEMEENTEN. Getal raadsleden. Arrondissement Yper. Neer-Waesten 7 Becelaere 11 Bixschote 7 Boesinghe 9 Brielen 7 Comen 11 Crombeke 9 Dickebusch 9 Dranoutre 9 Elverdinghe 9 Gheluvelt 9 Gheluwe 11 Hollebeke 7 Houthem 9 Kemmel 9 Langemarck 11 Locre 7 Meessen 9 Nieuwkerke 9 Oostvleteren 9 Passchendaele 11 Ploegsteert 11 Poperirghe 13 Proven 9 Reninghelst 9 Rousbrugge-Haringhe 9 Het wee, voorspellen door dieren Waarnemingen door een plattelandsbewoner Als het hoornvee zich om den mond lekt als de schapen ongaarne naar hun hok gaan zoodat zij op hun weg derwaarts blijven staan, om grassprietjes op te peuzelen, en ook wanneer de varkens niet met de gewone gulzigheid huu voedsel verorberen, maar dit eerst met hun snuit uiteenspreiden, dan is er regen ophanden. Aanhoudende regen kan ook worden ver wacht, wanneer de hanen op ongewone tijden langer dan gewoonlijk kraaien, als er veel regenwormen uit den grond kruipen, als de katten lang haar pootjes wasschen en wanneer de honden grassprietjes eten. Dit doen zij echter ook als zij ziek zijn.) Regen van korten duur, althans geen dagregen, is te wachten, als de padden zich vertoonen, de mollen groote aardhoopen naar boven werken, de muggen aanhoudend menschen en dieren achtervolgen. Ongunstig weer» is ophanden, als de zwaluwen laag bij den grond en nabij de wateroppervlakte vliegen als de duiven s avonds laat naar haar til terugkeeren als de kraaien bijzonder hoog vliegen en daarna water opzoekrn, om er zich den kop in te dompelen, als de hoenders zich in hel zand baden, en als de vinken vooral de schelvink zich reeds vóór zonsopgang laten hooren. Schoon droog weer mag men veilig verwachten, als de vleermuizen laat in den avond rondfladderen, om den volgenden morgend dit te herhalen als de schapen bij het naar stal gaan allerlei dartele spron gen maken, als bij regenachtig weer de uilen schreeuwen, en ook wanneer de nach tegalen tot aan bet krieken van den dag doorzingen. Onweer kan men binnen 24 uren ver wachten, als de bijen, trots schoon wear, nabij haar korven blijven of reeds tegen den middag huiswaarts gaan. (In dit laatste ge val kan men ook vrij zeker op harden wind rekenen.) Storm is ophanden, als lijsiers en vin ken zeer onrustig heen en weer vliegeD en wanneer de visschen boven water springen of duikelen. Als het stormt, terwijl de musschen haar nesten verlaten, of wanneer de mollen zich vertoonen, dan mag men er op rekenen, dat de wind eenige uren later tot bedaren komt. Men mag veilig aannemen, dat er een strenge winter komt,wanneer de ooievaars, snippen, zwaluwen en andere trekvogels heel vroeg naar warme, oorden vertrekken, en wanneer onze strandvogels reeds in Metalen die rust moeten hebben Menigeen zal er misschien vreemd van opzien, d tt metalen evengoed vermoeid kun nen worden als den menscb en zich evenzeer door rust sterk gevoelen. Herhaalde proefnemingen hebben bewe zen, dal staal en geslagen ijzer onder ge stadige spanning of trilling, minder vast worden en dat, als zij de noodige rust niet hebben, de tijd komt, dat zij, evenals het menscbelijk lichaam, ineenzakken. Lord Kievin heeft bewezen, dat ijzeren draden, dis in de week gedurig in trilling gehouden worden, na 's Zondags gerust te hebben, beter werken en dat een ijzeren stang 10 percent in veerkracht rijst na drie weken rust. Een Bessemer-spoorwegstaaf.die twee-en- twintig jaar dienst had gedaan zonder een dag rust, zakte onder de zwaarte van e trein in en brak in zes stukken. Zondag heeft de gendarmerie de dieven ont dekt en aangehouden, die verleden week gesto len hebben bij M. Burgho in de Sterre. Het zijn kerels uit de omstreken van Mocrslede-Pas- schendaele. Een der dieven had zelfs de gesto- lene kleederen aan. Het is den eersten keer niet dat zij met het gerecht zullen af te rekenen heb ben. De watte THERMOGÈNE geneest in oenen nacht de ontstekingen en alle rhumatische pij nen. Men verkoopt ze in dozen aan 1,50 fr. en halve dozen aan 0.80 fr. N. B. Eischt altijd dat. het merk der doos goed de woorden De.Tüermogène» draagt POPERINGHE. Zondag, zooals telken jare den eersten zondag van Mei, was er feest langs de Werf en veel volk te been. Rond 7 ure 's avonds werden aan de herberg Den Veerloop twee velorijders door een nietdeug moedwillig ter, gronde geworpen. Een twist was er het gevolg van en verscheidene makkers kwamen den moedwilligaard ter hulp. De poiicieagenten Verwaarde en Pooters hielden den kerel aan en wilden hem met de menotten, naar den amigo leiden. Gansch de bende viel op de agenten om hun nen masker uit de handen te halen De nietdeu- gers gingen zoo brutaal te werk dat de agenten verplicht waren hunne revolvers te trekken om de kerels in bedwang te houden. De policie haal de eindelijk de bovenhand en kon drie der schurken in den amigo opsluiten. PROVEN. Waanzinnige daad. Zekere G. Marchand, landbouwer, gehuwd en vader van drie kinde ren, wonende nabij «'t Canada», heeft zich dinsdag, na het noenmaai, opgehangen. De on gelukkige moet in eene vlaag van zinsverbijste ring gehandeld hebben. WULVERINGHEM. Een monsterkind. In den nacht van 27 tot 28 dezer, werd te Wulveringhem een kind ge- horen dat dood en met gebroken beentje ter we reld kwam. Daarbij was het hoofd zonder sche del en de deelen ervan ongelijkelijk geschapen. Weldra werd het valsch gerucht rondgestrooid dat het arme wichtje vermoord was, niettegen staande de ouders heel braaf zijn. De vader, Theofiei Debruyne, is een boerenwerkman, die reeds 4 gezonde kinderen in 't leven heeft. Ver leden jaar nochtans had hij ook. het ongeluk een monsterkind te zien geboren worden. Het parket van Veurne is dondag te Wulve ringhem afgestapt en de heer wetsdokter Ver- raes, is tot de lijkschouwing van het aardig schepsel, overgegaan. St-JAN BIJ YPER. Woensdag nacht zijn twee zwart gemaakte over-«dieven, een man en eene vrouw, ingebroken bij de wed. Taccoen-Waterbley, ouderlingc van 76 jaar, die hier alleen woontin 't begin der Plaats. Eerst hebben zij getracht dooreen vensier, dal zij met zeep besmeurd hadden, binnen te gera ken; daarin niet gelukkende hebben zij op den achterkant van het huis een deel muur ingesla De gebeurtenis van den dag in Brussel is de opening van de nieuwe magazijnen A ['Innovation Ziehier wat een brusselsch dagblad er over schreef eenige dagen voor de officieële opening. Men eindigt deze dagen de binnenste instellingen van de magazijnen A l'Innova lion in de Nieuwstraal. Vooraleer er de groote hoeveelheden koopwaren opeenge stapeld zullen zijn, had den architekt Vicioi Horta uitnoodigingen gezonden aan de dag bladschrijvers en aan de kunstenaars om te komen bezoeken het nieuwe paleis dat hij komt te bouwen en dat in zijn kunstenaars werk eenen volleding merkt.Nooit heeft eene redelijke verbeeldingskracht elders toep past geweest zooals in dat monument geheel in ijzeren steen en waarvoor 600 000 kilos gesmeden staal gebruikt werden. Het is eene overgroote ball, diep van 50 meters, breed van 25, hoi van 20 mei rs, en die door hare kunstige beschikking een zoo groot schijnt te zijn. fiet is struis eenkomstig, stout en vol klaarte. Dat prachtige gebouw verbreedert ziel naar boven. De daken zijn in mooi gekieur' glas zoodat een lustig licht de kleinste hoe ken van de gaosche winkel overstroomt. Er zijn yier staties waarvan eene gaanderij gen en zijn dan naar het beu der oude vrouw van 3 meters breedte. Eenen prachtiger Igetrokken. Na ze wakker gemaakt te hebben glazen trap en ook. eene hijscbmachiiu (kosteloos) worden gebruikt om de oovenstc rayons te bezoeken. Alles is pratiek in dat merkwaardig bati ment. Het nul en de schoonheid gaan te sa men en geheel deconstructie laatonmiddeiijk die onvergelijkbare persoonlijkheid kennen die van Victor Horta den eerste bouwkundige van onzen lijd maakt En dan, toen de opening met eene kolos sale bijval piaats gehad had ?p den bepaal den datum (27 April) dan besliste de Directie van waardig die inwijding te vieren. Daar over lezen wij in de Indépendance van vierde Mei v De bestuurders van de Innovation hebben Zondag namiddag in de groote zaal van het Hótei Métropole een groot feestmaal egeven in gedachtenis van de inwijding van hunne nieuwe magazijnen. Er waren J50 dischgenooten De feest begon om 1 uur. Al de ambtenaars van het huis waren uitgenoodigd van groot tot klein. Ook de brusselsche dagbladen vertegenwoordigers. Uitmuntend eetmaal bestroeid met edel moedige wijnen waaraan de* beambten vroo- lijk eer aangedaan hebben. Een prachtig orkest, talrijke redevoeringen, geiukwen schen, niets was er te kort aan dat vrienden maal vol geestdrift. Aan de eeretafel de dames van de opperstee van het nieuwe huis. Het is eene onvergeet bare feest waaraan alleen een enkel discb- genoot mistte, Victor Horta, te Oostende ge- eischlen zij haar gold of haar leven. De vrouw had maar 50 centiemen in huis Hare gouden juweelen werden haar ook ontstolen. De stout moedige dieven, na het huis rond doorsnuffeld le hebben, lieten de oude vrouw ongedeerd en vertrokken. Een onderzoek is begonnen. PROVINCIALE KIEZINGEN. Het Staatsblad kondigt de wet af, waardoor het getal provinciale raadsleden vermeerdert wordt in verhouding met het cijfer der bevol king. De provinciale raden zullen voortaan het volgende getal leden tellenAntwerpen 75, Bra- band 93, West-Vlaanderen 78, Oost-Vlaanderen 93, Henegouw 91, Luik 84, Limburg 48, Lu xemburg 44 en Namen 64. Ziehier de verdeeling voor onze provincie, in twee reeksen, waarvan deeene aan herstem ming onderworpen is in 1904, en de andere in 1908. 1'reeks. Ardoye 2; Dixmude 3; Ghistel 2; Hooglede2; Kortrijk, le kanton 3; id., 2°kanton 4; Meessen 2; Mouscroen 3; Moorseeie 3; Oost- roosebeke 2; Oostende 4; Thielt 2; Thourout 4; Veurne 2; "Wervick 3. Totaal 39. 2* reeks. Avelghem 2; Brugge, lc kanton 5; id., 2e kanton 5; id., 3e kanton 3; Harelbeke2; Iseghem 2; Meenen4; Meuiebeke 2; Nieuwpoori 1; Passchendaele 2; Poperinghe 1; Rousselaere 3; Rousbrugge-Hai inghe 2; Ruysseledel; Yper, lc kanton 2; id,, 2e kanton 3. Totaal 3h. DE GETUIGENISSEN van genezingen van jicht en rhumatism, be komen met den Elixir Vincent, zijn altijd onder teekent door eerbaar gekende personen, aan wie onze lezers altijd de inlichtingen mogen vragen die zij uoodig oordeelen. Huishoudsters,koopt de suiker in pakken v*n de Thiensche maalderij. WERVICK. Zaterdag was M. Serruys, bakker te Wervie op zijne ronde met brood, toen zijn gespan, o;> 't gehucht Basse-Flandre, opeens in door den regen doorweekten grond zonk. Met de grootst i moeite kon het peerd gered worden, doch men morst de kar laten steken. Toen M Serruys maandag morgend kwam om de kar te halen, vond hij deze letterlijk in stuxken geslagen. De wisten en de dessels, die nog maar onlangs ge maakt waren, had men niet kunnen breken. Do daders dier baldadigheden worden ieverig opge zocht om hen erne welverdiende straf te doen ondergaan. WEST ROOZEBEKE. Velojfeest. Wilt gij een eigenaardig feest bijwonen, ga zondag 10 mei naar West-Roose- beke.De bloeiende wielersgilde Tijdis GELDgeeft er on prachtig wiel rijders-en muziekfeest met 125 fr. prijs als volgt 1. Loopslrijd (inleg 0,50 fr.) 10 8 5 R 2. Talrijkste muziekanten in wielersgilde 25 10 fr. 3. Y [rijkste wielersgilde 10 8—2 fr. 4. -'.rstkomend; vielersgilde(10 ledenlOS fr. 5. Schoonsten Fanion 8 5 2 fr. 6. Langsten wielrijder 2,50 fr. 7. Zwaarslen wielrijder 2,50 fr. 8. Eerst ingeschrevene gilde 10 man aanw ezig) 5fr De herbergen der medewerkende leden zullen geleekend zijn op de vensters. BLOEDIG DRAMA TE THOUROUT. Zondag avond had eene meiboomplanting plaats te Wynendaele, voor het huis van zeke ren Coussens. Een klein feestje had plaats le dier gelegenheid tusschen de geburen. Nogtans 't moest droevig vergaan. De vier ge broeders Delafonlaine kregen ruzie met een jongeling Serafyn Van Tomme. 't En duurde niet lang of Van Tomme werd met slagen over laden en kreeg eene geweldige messteek inden rug. Het slachtoffer verkeert in doodsgevaar. De vier gebroeders werden aangehouden, maar iwee hunner naderhand losgelaten; Honoré en August werden in T gevang te Brugge opgeslo ten. Het parket heeft een onderzoek ter plaa's gedaan. STADEN. Dinsdag morgend kwamen de echtgenootcn Ch. Doubcls, kooplieden alhier, met hun gespan naar de markt van Rousselare gereden. Met voor een ander gespan uit den weg te willen gaan bolste de kar legen een boom en brak. Hel peerd ging meteen deel der kar op hol. De man en de vrouw stuikten ten gronde en werden erg gekwetst. De vrouw heeft, onder ander, in den val de helft harer tong afgebeten; zij klaagt ook van de inwendige pijnen. Men vreest voor haar leven. YPERLINGEN ZIJN PRAKTISCHE MAN NEN. Door ondervinding hebben zij ge leerd dat het hesteen goedkoopste middel om hoest,valling, bronchiet en andere borst kwalen te genezen, SIROOP DEPRATERE is. Ook als men iemand in onze stad vindt die blijft hoesten, zegt men, nog eenen die de SIROOP PEPRATERE niet neemt. Zoo zekeren zoo krachtig zijn de uitwerksels der SIROOP DEPRATERE, dat duizende in woners onzer stad en omliggende openbaar- lijk zeggen dat de SIROOP DEPRATERE eene onfeilbare borstremedie is. Deze dui zende getuigenissen in onze stad alleen aan getroffen zijn overtuigend. Prijs 2 franken de fle3ch. Te bekomen te Yper apotheek May. P-.)peringhe,apoth. Monteyne en in alle goede apotheken. OOSTENDE. Over eenige dagen was de dochter van een visseher, alhier, op den trein gestapt voor Brussel, waar zij, eene plaats willende zoeken, vooreerst eene tante zou gaan bezoeken, die te Si Gillis woont. Alleen in een kompartemeut zi end, werd zij vervoegd dooreen netgekleedeu het r,die met haar eene samenspraak aanknoop te a die vol voo komendheden voor haar was. O; een gegeven oogenblik trok de heer een pa je uit zijnen aken bood het meisje een koek aa Deze laats dierf het aanbod niet afwijzen, ra n' aan geen koeken houdend, stak zij hem in haren zax om hem hij hare aankomst aan het kind harer ate te geven. Eenige uren later kwam zij ter bestemming, doch bemerkende daa de koek gansch plat gezeten was, en hem aldus niet aan het kind durvende geven, wierp zij hem den hond harer tante toe en het dier verslond hem als eene lekkernij. Weldra, nogtans, begon de hond op zijne poo- ten te waggelen en hij viel in een slaap, verge zeld mei hevige schuddingen, en waaruit hij slechts twee dagenlaterontwaaktelHetoostend- sche meisje was dus aan een groot gevaar onl- snapl, een gevaar, dat eens te meer bewijst dat de jonge meisjes die alleen op reis gaan, nooit te veel wantrouwig kunnen zijn van onbeken den. Maandag avond, rond 8 1(2 ure kwamen twee soldaten van den Soldatenkring terug, en wandelden naar den zeedijk om vervolgens naar de kazerne terug te keeren, toen zij zagen dat eenige mannen aan het vechten waren. De soldaten L. De.myder en Charles Beauprez, niets dan hunnen moed raadplegende, deden wat zij zonden om de vechters tot bedaren te brengen, waarin zij eindelijk gelukten. Eenige vechters waren reeds nogal erg toegetakeld. Lasteraars. Zes personen van Oostende waren door de rechtbank van Brugge verwezen toi verschillige stoffen voor laster tegen den E. H. Verriest, onderpastoor op het Hazegras. Anna Pérée kreeg 15 dagen gevang en 50 fr. boet. Z.j vertelde overal dat de E. H. Verriest haaf eens aangevallen had August Lannoy kreeg S dagen gevang en 26 fr. boet. Die gaf zijn hertje lust om te kappen over jonge meisjes en kinde ren, Kamiel Blomme vond een schandaal ui. Daarvoor 5 dagen gevang en 26 fr. boet. Leon De Broeck had ook zijn hertje lustgf* geven. Zijne straf was 8 dagen gevang en 26 fr» boet. w

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1903 | | pagina 2