Peerdenloopen MENGELMAKEN Stad Yper Hip! Hip! Hoerahü! De Franschman Een goede raad voor onze Franschmans! Sprekend Eerw. Heer Denys, Groote Vlaanderens zesde Bedevaart naar 't verre Lourdes WIELRUDERS-COUftSEN en prijskamp voor peerden standige lieden (al waren 't maar buitenmen- schen) met hunne dommigheid te koop loopen. Wilt gij er een bewijs van Hoor Zekeren dag was Mijnheer X. gaan noen malen bij een zijner vrienden, hij was er naartoe met zijn zoon, nog student in 't col lage en die dus nog maar weinig gewoon was te hooren kwaad spreken van den katholieken godsdienst. Na eten beviel het aan een grootspreker van 't gezelschap den godsdienst door stout liegen en grof versmaden belachelijk te maken.Naar zijn zeggen waren de prophedën Igroote klappers tegenkomen en soms peizen of voorzeggingen valsch, de geloofsartikels I te staan voor et-n orakel of.... voor gasten zot en ongerijmd, demirakels onmogelijk, die't poer hebben uitgevonden, en die als hebt gij te veel verstand en daarom ook, zeg ik u, dat gij een harde en slimme voorstaan- der zijt van den katholieken godsdienst, ja veel hardnekkiger dan mijne leeraars zelf. 't En verwondert u zeker niet, beste lezers, eenen grooten schaterlach te hooren die onzen welweter en grootspreker doet rood worden tot bachten zijne lange ooren en hem allicht doet verdwijnen zonder te vragen om nog Niet waar, 't kan te passé komen voor jhandelsreizigers, die zoo dikwijls van die met hunnen mond vol tanden. Ah die schdie loopt is vuil. Elk zegge het voort. Herziening der Kiezei slijsten 1904-1905 de zedeleer onverdragelijk en onuitvoerbaar j t al uitkomt, bij de minste vrage daar slaan diensthaters en de priesters bijzonderlijk slecht en bedor ven, vol leugens en bedrog en tot alle kniebuiging gereed (zou men niet peizen dat men op den trein zit of in een hólel.waar eene wijsneus alles in eens wil plat slaan en eenige buitenmenschen wil doen gapen van bewondering voor zijn groot verstand.) Vader, die vreesde, en met reden, dat zulk spreken veel dere zou gedaan hebben aanzijn zoon, stelde hem, zoohaast de vrij- spre'ker tijd liet, de volgende vraag Ehwel, Karei, spreekt men ook zoo in 't college Ah zeker neen, Vader, sprak bedeesd de jonge studentintegendeel, al dikwijls heb ik daar kerk en godsdienst hooren veriiedi gen, maar algelijk nog niemand en heb ik gehoord die het zoowel deed als mijnheer. Watzoo wei als ik sprak gram en bitsig mijnheer,wat ik,'k zou den katholieken godsdienst verdedigen die bijgeloovigheid aannemen dat gaat maar alle menschen te verre, 'k zou liever.... maar neen 't Is mogelijk, zei de jonkheid, maar 'k en misse nogtaös nietwel zeker. Laat ons eens overloopen wat gij daar al komt te vertellen en laat ons hooren en zien Vooreerst, zoudt gij niet kunnen zeggen van waar die godsdienst komt dewijl hij bestaat en hier bij ons is Van waar hij komt wat gaat mij dat aan hoe zou ik dat weten ehwel, ja zeg van waar komt hij Dewijl gij't zelf vraagthoor, 'k zal 't u gaan zeggen. Hij komt van den Galvarie berg nêer, hij is van Christus onzen Zalig maker gegeven, en hij gelijkt eenen wagen die eeuwen en eeuwen voortgeloopen heeft zonder staan, tot bij ons En nu, overweegt wat gij gezeid en ge daan hebt. Eerst loochent gij de voorzeggingen 't is 't geen waarop geheel de godsdienst steunt en rust, 't zijn dus do wielen van den wagen, en gij, gij doet die wielen af, en niettegen staande is de wagen niet onderwege blijven zitten Ten tweede, gij zegt dat de mirakels niet bestaan,en de mirakels 't zijn juist de teekens die ons doen zien dat die godsdienst wel j daarop onmiddelijk gezonden worden,zoowel in België als in Frankrijk. Wat het boekje Eenige wenken en inlich tingen betreft, de Franschmans, als zij nog in België zijn,kunnen het kosteloos verkrijgen bij den sekretaris hunner gemeente indien zij reeds in Frankrijk zijn, zal de sekretaris van ons comitek hun ook,op hunne aanvraag hei boekje kosteloos zenden. De geuzeuharing f n braadt om den donder niet meer ui ons voorspoedig Belgenlandje Het geuzenras krijgt van langsom meer kardjas 'lis overal 't zelfde: Weg met de gods Het Collegie van Burgemeester en Sche penen der stad Yper brengt ter kennis van bet publiek, dat ingevolge artikel 55 van bet kieswetboek, er zal overgegaan worden, van 1"" Juli tot 31"" Oogst aanstaande, tot de herziening van de lijsten der burgers, die geroepen zijn om deel te nemen aan de kie zing van de leden der Wetgevende Kamers, van den Provincieraad en van den Gemeente raad, van 1»«" Mei 4904 tot 30"" April 1905. Volgens artikel 54 der zelfde wet, wordt ieder burger uitgenoodigd vóór den 1"" Juli, in het Gemeente Secretariaat, de titels in te dienen v.,p. hen die, niet geschreven staande op de in voege zijnde lijsten, aanspraak mo gen maken op kiesrecht, alsook van hen die, op deze lijsten gebracht zijnde met een on volledig getal stemmen, aanspraak mogen maken op bijkomende stemmen. Yper, den 1"" Juni 1903. De Secretaris, dd. N.BOUDRY De Burgemeester en Schepenen, R. COLAERT Zondag 24 Mei, was er kiezing voor een provinciaal raadslid in het kanton Beauraing in 't Namensche. Liberalen en socialisten j deden daar te gare, djuiste lijk of dat ze hier altijd tot Yper doen. Ehwel!! niettegen staande dit bondgenootschap heeft de ka tholieke kandidaat gezegepraald met eene verdemeléérend-verpletterende meerderheid van DUIST HONDERD EN TWINTIG STEM MEN Arme Nolfisjes ze zijn waarlijk com passie weerd Geheel geerne drukken wij de volgende waarschuwingen over van het bovengemeld katholieke blad Onze werkbroeders, voor wie dit blad uitgegeven wordt, moeten niet verwonderd zijn indien wij in De Franschman eenegroote weerhouding aan den dag leggen in het be oordpelen van hetgene nu in Frankrijk vorenvalt Als vreemdelingen mogen en zullen wij geen deel riemen aan den politieken strijd in Fiankrijk. Als Belgen, in ons vaderland, mogen wij daarover het gedacht hebben dat I goddelijk is en die hem overal hebben doen I ons past. Werkzaam in een vreemd land, er binnendringen en aanveerden, 't zijn dus delde gastvrijheid genietend, moeten wij ons peerden die den wagen doen voortradderen onthouden van alle inmenging inde Fransche en naar en bij ons brengen. Gij hebt de peerden afgespannen en del wagen is nogtans niet blijven steken Ten derde gij hebt alle beschuldigingen I ingebracht teger. de geloofsartikels met ze zot, belachelijk en ongerijmd te noemen. En 't symbolum des geloofs, die geloofs Staatszaken. Anders handelen, zou aan ons werk kunnen sohadenen moeilijkbeden kun nen veroorzaken met de Fransche regeerirg. Dit willen wij ten allen prijze vermijden. Wij moeten dit zooveel te meer doen, daar wij met verwondering en treurnis vastge steld hebben dat zekere volssvertegenwoor- artikels, 't is juist 't geen op dien wagen ligt', I digers, die zeggen dat zij liberaal of demo- 't is de lading. Zietdaar den wagen onder dien zwaren vreeht, en al heeft hij geen wielen en al is hij zonder peerden hij loopt toch maar altijd voort. En nog is 't niet al. Ten vierde, gij spraakt van de priesters dat het oneerlijke en vadsige kerels zijn, die, dag uit dag in, wijn drinken en maar peizen op verzet en pleizier. En wie zijn die priesters 't zijn deze die de peerden en wagen voeren en geleiden. En gij, gij beweert dat de wagen van den gods dienst binst 19 eeuwen,'k zegge 1900 jaar, geleid is geweest door dronkemans en kerels van slecht gedrag en hij is algelijk niet omgekanteld, algelijk in den afgrond niet gerold, en algelijk loopt en gaat hij statig en zeker vooruit. En nu, mijnheer, waar ik wil komen, ziehier. Moest ik uw beweren en uw groot spreken gelooven ik zou moeten besluiten dat gij ons de domste en ongerijmdste dingen wilt staande houden. Gij zoudt ons willen doen gelooven dat een zwaar geladen wogen, zonder wielen, zonder peerden door altijd beschonken dronke mannen geleid binst 19 honderd jaar heeft kunnen voort loopen zonder stilstand noch ongelukken Waarlijk ik acht u wijs en te geleerd om u voor eenen domme rik te aanzien daarom ook peis ik dat gij met al uw zeggen, maar eenen slonkschen middel hebt willen gebruiken om te toonen hoe belachelijk en hoe onnoozel de heden- daagscbegoddeloosheid is: Wat! uitwerksels zonder oorzaak Dingen willen staande houden die veel onmogelijker veel ongeloofbaarder zijn dan al onze geloofspunten, onze katholieke lee ring,de goddelijke mysteriën daarom zeker craat zijn, hen bereid getoond hebben, zelve die moeilijkheden uit te lokken. Wij willen daartoe noch rechtstreeks noch onrecht streeks geen reden geven. Wij twijfelen er niet aan al de vrienden, die voort dienst willen bewijzen aan de Franschmans, zullen ons daarin gelijk geven. Wij zouden willen dat geen een Fransch man naar Frankrijk vertrekke zonder voor zien te zijn van twee boekjes 1° Het Reis boekje voor de Franschmans en 2° Eenige wenken en inlichtingen voor de Belgische werklieden die in Frankrijk gaan arbeiden. Het eerste boekje werd uitsluitelijk ten behoeve der Franschmans gemaakt door iemand, die wel hunne noodwendigheden kent en behertigt, Errweerden Heer Van Essche, gewezen pastor der Vlamingen te Parijs. Dit boekje bevat onder ander een schat van allernuttigste raadgevingen. Hel tweede boekwerkje werd uitgegeven door het ministerie van buitenlandscbe za ken. Het is ook uiterst gerievig en bevat al de inlichtingen die aan onze Franschmans kunnen van dienst zijn lijsten der consuls, van de vrederechters en van de werkrech tersraden in Frankrijk, modellen van ken- trakten, werkongevallen, terugkeer naar t vaderland, liefdadigheidsinrichtingen,mid del om voor niet te procedeeren verzen dingen van geld, enz. De Franschmans zullen het Reisboekje van E. H. Van Essche onlvangeD, indien zij naar den sekretaris van onscomiteit,teSt-Andries bij-Brugge, sch.ijveu en bij hunne vrage eenen belgischen of franschen timber van 25 centiemen doen. Het Reisboekje zal hun Binnen een paar jaren zal te Brussel een gedenkteeken opgericht worden, om ds 75 verjaring van 't jaar 30 te herinneren. Te dezer gelegenheid is het niet van be lang ontbloot eens te doen opmerken, dat op die 75 jaren er 56 onder katholieke regee ring, en maar 10 onder liberale regeering warden doorleefd Wel het klaarste bewijs, dunkt ons, hoe bitter weinig de liberalen ten allen lijde, (nu minder nog dan ooit) gezocht werden. de volksgeliefde pastoor onzer West-Vlaam sche uitwijkelingen in Frankrijk zal van de [jare nogmaals zijn zoo verdienstelijk werk hernemen, en in de mate der mogelijkheid, hier en daar, een bezoek ter plaatse brengen aan de West-Vlaamsche Franschmans. Deze zullen ongetwijfeld het nieuws met voldoe ning vernemen. Een vriend, een helper en een trooster vinden allen in Eerw. Heer Denys, die altijd gelukkig is als hij dienst kan bewijzen. ZONDAG 7 JUNI te Y?EH op het Minneplein 2500 FR. PRIJZEN. De Bisschoppel jke goedkeuring en zege ning is verleend de trein is door hel ijze renwegbestuur toegestaan en Vlaanderen gaat voor de 6de maal naar Lourdes. WanneerVertrek uit Kortrijk den 26 Oogstterug den 3 September. De voorwaarden Gelijk de vorige jaren volgens klasse 140 90 60 fr. Nadere inlichtingen Te Kortrijk, bij de inrich ters: E. H. Bruloot, beggijnhofstrate, 22 M. Latnoral Carlier, Groeningelaan, 72 M. V. Franpois, Groeningelaan, 28. En verders bij al de medewerkers en in schrijvers, vermeld op de plakbrieven die uithangen in de kerken. Zondag 31 Juni gegeven door het gemeentebestuur en den Rapid-Club van YPER. 1000 Fg. PRIJZEN Eerw..Heer A. De Schrijvere, is de tweede priester die ons verlaat. Wat en zijn wij dien braven, nederigen en zoo werkzamen priester jal niet verschuldigd in YperEerst als onder pastor van Siute Pieters Door zijn minzaam karakter wist hij al de herten naar hem te trek ken. Hij kende de parochianen van Sinte Pieters (opzijn duim en wist hen door raad en daad te helpen zooveel het in zijne macht was. Als be stierder der Mariaschool verrichtte bij waariijk wonderen ziet eens hoe de Lamotje's school laan 't bloeien is De prachtige nieuwe kapel die wij aan den hoek der Wenninkstraat zagen oprijzen zijn wij aan zijnen iever en mildheid verschuldigd. De kookschool door hem inge richt is zooveel deftige menagies meisjes aan 't vormen Menig traantje zal voorzeker in de Rijsel- en Wenninckstraat gestort geweest zijn bij het vernemen van zijn vertrek. Maar nu.., zijne Hoogweerdigheid onttrok Luinge zijnen zoo deftigen pastor, tenvoordeele van onze Stad, 't was ook redelijk dat Hij de in- vau Luinge een uitgelezen priester voor pastor schonk. Wij zeggen aanEerw.Heer De Schrijvere: Oprechten dank van al de Yperlingen Wij zeggen aan de Luingenaars:Proficiat!..en tracht hem lange te bewaren Warme dagen, gevolgd van zoete stille lente avonden hebben wij de smakelijke voldoening gehad eenigen tijd te beleven Achter lijden komt verblijden zei menigeen Vele burgers zaten 's avonds buiten fluize, een aangenaam zoelwindje in te asemen, en hunne ooren wer den voorzeker lijk de mijne gestreeld door de liefelijke akkoorden, uitgegalmd, op eenzame vestingen, door de artist-trompetters va;i onze deftige rijschool. Deze die, de verledene week bij mij, daar buiten, in de avondkoelte een voedzaam pintje aan't drinken waren, konden niet laten te zeg gen dat wij tegenwoordig in Yper de beste trom petters van 't leger hebben. Hoe juiste toch!., geen muzieknootje mis!... Mochten wij nog dikwijls als 't past 's avonds in de stilte onze trompetters hooren, het doet zulk nen deugd aan de iieihebbers van muziek MAATSCHAPPIJ—AKT— Een vennootschap in gezamentlijke naam is le Yper ter stand ge komen. Het is begonnen met 15 Mei 1903 om lej eindigen met 15 Mei 1909.vookwerp bewer king en verkoop in 't gros en half gros van ge brande chicorei.—A. Raubau en H. DeSmyttere, met de onderteekenaars houden het maatschap pelijk handteeken. Het Weekblad boft schrikkelijk met onze prachtige post! Er valt er meê te boffen ook maar 't moet iedereen verwonderen dat 't Week blad het doet!.. Al wat door de katholieken ge daan is wordt door 't verplichtend onderwijs mannetje gedurig beknibbeld.Onder de liberalen In de kamer komende beziet zij het uurwerk en.... 't stond nog op 9 ure en 5 minuten alhoe wel het gedurig tiktakteAanstonds werd de uurwerkmaker ontboden en zie.... men vond in het uurv erk een duivelstuig met een dyna- uiietbom die waarschijnlijk op zeker oogenhlik ontploften moest. Ziedaar wal er te Londen over eenige dagen verteld wierd Is 't waar?.... k en weet het niet maar ten dingen is waar en 't is da 'k veel liever iu mijne schoen of in deze van den keizer van alle Ruslanden zou zitten Huishoudsters,koopt de suiker in pakken van de Thiensche maalderij. MOEDIGE DAAD VAN EENEN AARTSBISSCHOP Men schrijft uit Duinkerke. Zijne Eminentie Mgr Sannois aartsbisschop van Kamerijk moest het heilig vormsel toe dienen aan deeerstecom- muniekanten van Sii.te Eloy's parochie. Hij trok naar de kerk met zijnen groot vikaris abt Lobbelez en twee andere geestelijken. Al met eens kwam een getrek met vluchtend peerd aangedreven 't Was juist op het oogenblik dat zijne Emi nentie van zijn rijtuig was gestapt om den voet. zuil van Jan Barts's gedenkteeken le bewonde ren. De straat was vol kinderen zijne Emi nentie sprong naai 't peerd, pakte 't bij den muil werd een eind mêegeslingerd, maar be kwam, god zij lof, geen het minste letsel. Aartsbisschop Sonnois heeft twee broeders die generaal zijn in 't Fransch leger 't zit in bloed, lijk ge ziet... en ware Monseigneur geen bisschop in 't lekker zoete en vrije Vrankrijk hij zou gedecoreerd worden Halte lk zoün nu de Framassons zeggen DOOD VAN DEN BANDIET BRICCO Bricco, meldt men ons uit Ajaccio, 25 Mei, had sedert lang eenen on verbiddel ij ken haat gezworen tegen de Fami'ie Bucchini. Die fami lie hield haar, zoo men wel peizen kan, op hare hoede ca Bricco was hoorndul d i gelegenheid niet te vinden zijne wraak uit te voeren Nu... 't gebeurde dat hij een der kinders Bucchin tegenkwam en op dit onnoozel schepseltje voer - de hij zijnen haat uit. 't Was zijn ongeluk Iedereen was verontweerdigd over zulke laffe daad zijne aanhangers zelve verlieten hem en trokken naar Sardaigne. Van iedereen ver laten, was het niet meer moeilijk voor zijne vij anden hem in hunne strikken te vangen Eeni. ge aanhangers van de Buchini's kwamen hem tegen te Baniravoli. En.... wat afgrijselijke dood Drij kogels troffen hem den kop en de hersens spatten langs alle kanten Twintig doodelijke wonden werden opzijn lichaam be. slatigd. De Bucchini's vielen dan het doode lichaam aan De oogen werden uitgerukt en het hoofd werd vervolgens afgesneden De openbare macht vond zijn lichaam in dien staat Jaren en jaren hadden de gendarmen wierd volstrezt niets gedaan, en ons werkvolk {jacht op den vermaarden bandiet gedaan al liep ten dien tijde, zonder werk al bedelen langs de straten. Sedert de katholieken aan 't hoofd zijn wordt er gevrocht men kan niet meer en 't werkvolk is uiterst tevreden. Men moet blind zijn om niet te zien hoe ons Yper verfraaid en verproperd onder 't wijs bestier dat wij tegen woordig hebben. Wij zeggen ook aan M. Angillis: proficiat. Gij hebt wonderwel het plan der post uitgevoerd!.. Het artikel door 't Weekblad ter uwer eere ge schreven is wel verdiend, maar 'k zou durven wedden dat het door Mijnheer Brunfaut niet opgesteld is zoudt gij het ook niet peizen, Mijnheer Angillis AUTRYVE. Zeldzaam. Mijnheer Dumont hes.ft nooit een sch ers op zijne kakebeentjes, kin en en hij kreeg eenen baard van ongeveer vier meterslang. Die brave man is de verledene week maandag te Autryve gestorven en was nog maar 58 jaar oud. Hij werd geboren te Fretin bij Rijsel. In 't jaar 1900 had zijn baard juist 3.65 meters lengte. Hij had 's winters geen «echarpe noodig. De mensch is geen minuut ze ker van zijn leven. 't Gebeurde te Bergen, den 26 Mei laatstleden, 's avonds, omtrent 6 u. en 1/2. Groot feestmaal was er bij Mijnheer Leo Périn, bestierder van den Henegouwschen Bank. Zijn dochferke Ga- briella had hare eerste communie gedaan en daarom hield Mijnheer Périn volop feest. Op het gegeven leeken stond de Eerw. Heer onder pastor van Sint Niklaas op en stelde in welge. paste woorden de gezondheid voor van 't eerste communiekantje en zijne ouders. Mijnheer Périn stond op, nam 't glas in de hand, zei diep onlro rd eenige woorden en vruchtelooze pogingen Bricco was de gevaarlijkste bandiet van de stroke. Als men dat leest moet men toch zeggen geen landje zou ik verkiezen bij ons rustig lief katholieke Belgenland BURGERSTAND VAN YPER Van den 29 Mei tot den 5 Juni 1903, Gehoorton i Versavel Florimond, Oude Houtmarkt. Denutte Emiel, Tegelstraat. Dêdecker Dionisia, Dixmuidestraat. Marveillie Helena, Brakkestraat. Demeyer Leontina, Patteelstraat. Vanhauwe Anna, Oude Konijnstraat. Deweerdt Frans, Schuttelaerestraat. Kerrinckx Maria, Qrimminckstroat. Huwelijken Didier August, smidsgast en Leclair Sylvia dienstmeid. Laconte Gamiel, plafonneerder en Vanleene Maria, huishoudster. Hoornaert Telesphorus, daglooner en Room Clementina, kantwerkster. Delaire Arthur, metserdien der en Depuydt Evelina, waschvrouw.Durnez August, metser en Dondeyne Adelia, kantwerk ster. Waulter Gustaaf, steenhouwer en Le- clercq Alixia, kantwerkster. Gisquiere Alfons daglooner en Bossaert Maria, naaister. De- smedt Desideer, werkman bij den buurtsp oor weg en Cardoen Maria, dienstmeid. Hoffetnan Arthur, opzichter van verzekeringen en Mahieu Philomena, zonder beroep. Sterfgevallen meloot August, 09 jaar, werkman aan den ijzerenweg.echtgenoot van Henneken Hortentia Heere Janstraat. Angitles Antonia, i jaar, Tegelstraat. Logier Henri, 1 l/2jaar. Paradijs straat.- Fauvart Sophia, 82 jaar, zonder beroep, weduwe van Descamps Petrus, Poperinghe steenweg. Vandemeulebroucke Remi, 57jaar, zie... al met eens zakt hij ineen, ontvangt de [zonder beroep, ongehuwd. Lange Thouroutstraat. YPER. Twee verdienstelijke priesters komen onze Stad te verlaten. Eerst de zeer Eerw. Heer Kanonik Duclos. Niemand is verwonderd dat die hooggeleerde Heer door zijne Hoogweerdigheid de Bisschop van Brugge geroepen werd om den verdienste lijken kanonik Titutaris Sioen op te volgen. Het was wel te peizen Eerst of laatst zou die Heer naar Brugge weere keeren. Zijne alombe- kende bekwaamheid moet in't bestier van ons zoo bloeiende Bisdom, zijne Hoogweerdigheid Mgr Waffelaert hoogst ten dienste staan. Wij bedankeii den zeer Eerw. Heer kanonik Titula ris Duclos voor al het goed dat hij op St Jacobs parochie in 't bijzonder en in gansch de Stad Yper gesticht heeft. Lange nog zullen zijne doorstralende liefde werken in't geheugen van onsdankbaarYpersch volk in zegening blijven. Een dingen troost onsen'tisdathijtoehzoo wel vervangen wordt, door den ievervolien Eerw. Pastor van Luinge, achtbare Heer K. Meersseman. Die Eerw. Heer is geen onbekende voor ons. Vele jaren heeft hij in ons bloeiend StVincentuis College de lee rende jeugd geleid en bestierd. Ja zeer Eerw. Heer kanonik Titularis Duclos is toch zoowel vervangen laatste absolutie en... is een lijk Christen mensch houd u minuut zeker zijt gij van uw leven. YPERLINGEN ZIJN PRAKTISCHE MAN NEN. Door ondervinding hebben zij ge leerd dat het beste en goedkoopste midde! om hoest,valling, bronchiet en andere borst kwalen te genezen, SIROOP DEPRATERE is. Ook als men iemand in onze stad vind die blijft hoesten, zegt men, nog eeaen die de SIROOP DEPRATERE niet neemt. Zoo zeker en zoo krachtig zijn de uitwerksels der SIROOP DEPRATERE, dat duizende in woners onzer stad en omliggende openbaar lijk zeggen dat de SIROOP DEPRATERE eene onfeilbare borstremedie is. Deze dui zende getuigenissen in onze stad alleen aan getroffen zijn overtuigend. Prijs 2 franken de flesch. Te bekomen te Yper apotheek May. Poperinghe,apoth. Monteyne en in alle goede apotheken. IS 'T WAAR OF GEEN WAAR Te Londen onder 't Russisch volk, aldaar ver blijvende, wordt het volgende verteld De gouvernante of oppasster der kinders van1 den Gzarte St-Petersburg, bereidde zich on-] langs om lesse te geven aan de kinders van den Keizer. Hel uurwerk teekende 9 ure min 5 mi-1 nutten. Zij nam die 5 minuten te baat om eenen boek te gaan halen en de kinders bijeen te doen j komen. ,Les2ge Gustaaf, 6 maanden, Kaaistraat. gereed geene!'ïllisquen Mar>a,66jaar, z. b. ongehuwd, Bolling- straat. /Verbrugghe Maria, 81 jaar. z. b. onge, buwd. Beluikstraat. /Goutetle Maria, 23 jaar huishoudster, echtgenoot van Bollingier Joseph. vMollez Blanca, 7 dagen, Lange Thourout straat. ,Sinave Martha, li maanden, Meenen- steenweg. ^Deswarte Amand, 74 jaar, land- werker, echtgenoot van Swyngedouw Emeren- cia, Lange Thouroutstraat. —/Houtman Karei, 69 jaar, gepensionneerde, echtgenoot van De- clercq Eugenia, Rijselstraat. /Hoorelbeke Adriana, 8 maanden, Minneplein. Vandamme Eugenia, 23 jaar, kleermaakster, ongehuwd, Dixmuidsstraat. Huwelijksafkondigingen Gamiel Tbiteca, dienstknecht te St Jan, voor- gaandelijk te Yper, en Augusta Dezeure, dienst meid te Poperinghe. Arthur Segers, timmerman te Yper, en Julia* Bondue, naaisler te Meessen. Camiel Beke, bediende bij den ijzerweg te: Yper, en Eudolia Wancket, landbouwster te Lichter velde. WOENSDAG 24 JUNI 1903 Groote JP EJE R.DJE2 TE YPER Voor de prijzen, zie de plakbrieven.

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1903 | | pagina 3