MLNGELMAREN digsrben'omaa° Stad Yper Gemeenteraad Provincieraad Uitslag der Aanbesteding Examens Lijkdiensten voor Z. H. den Pausl Het laatste gesprek ▼an Z. H. Leo XIII Miindig morgend naderde Z. Em. kardi naal Rampolla het bed van den H. Vader, eii zegde met ontroerde stem Ik aanzie hei als een plicht aan Uwe Heiligheid vergiffenis te vragen van misschien niet altijd op de hoogte te zijn van de hooge taak die Gij mij toevertrouwd hebt, en ik vraag uwe Heilig heid vergiffenis over de misslagen die ik on vrijwillig zou kunnen begaan hebben. De Paus keerde traagzaam het hoofd naai kardinaal Rampolla en stak hem de hand toe. Hij antwoordde met zwakke, doch voor a) dp aanwezige personen verstaanbare stem Er kan geen spraak zijn van vergiffenis, Eminencie, wij hebben beiden gewerkt vooi de glorie van God en der H. Kerk, en zulks altoos met de rechtzinnigste inzichten. Bij deze woorden boog kardinaal Rampolla het hoofd en kuste de hand van den sterven den Paus. Eminencie, voegde Leo XIII erbij, gij zult voor mij bidden, ik beveel mij in uwe gebeden. H. Vader, antwoordde kardinaal Ram polla, ik zal u nooit vergeten. Openbare zitting heden Zaterdag ten 5 ure. 1. 2. 3. |4. 5. DAGORDE Mededeelingen. Godsbuizen, versing der vei pachting van onroerende goederen. Disch verslag der verpachting van on roerende goederen. Lastenboek der grondverkoopirgen langs de Veurnekalsijde, wijziging. Stadsgelden rekening der stad voor 1902. Deze weke heeft onze provincieraad zici. bezig gehouden met eens belasting op de Automobiels voorgesteld door MM. Er nest Fraeijs en andeien. De eigenaars van autos en waren niet al te zeer gediend met [die belasting,die nogthans voor de provincie [wel zou te passé komen. De heer Ernest Fraeijs heeft met andere heeren nog voorgesteld dat de provincie zou - zware rollen koopen om de wegen De officieele bezoeken bij het lijkltoe te rollen die ten aileu kante geleid zijn, Woensdag morgend, rond 9 4/2 ure, waswegen waarin de provincie me kelijk tus' het op de Sint-Pietersplaats een buitengewoon heen* en weer gerij van koetsen, waarmede hooge prelaten, leden van het diplomatisch korps en andere personagies naar het Vati- kaan gebracht werden, om een bezoek te brengen aan het stoffelijk overschot van den H. Vader. De bezoeken hielden ten 5 ure 's namiddags op. Op dit uur kleedden de penitenciers het lijk met het pauselijk ge waad. Conclaaf Het Conclaaf of de vergaderiBg der Cardi nalen, die den nieuwen paus zullen kiezen, zal bijeenkomen den 31 Juli ten 3 ure na middag. 's Anderdaags den 1 Oogst zal de eerste zitting plaats hrbben. Men denkt te Rome dat het Conclaaf ten hoogste eene week duren zal. Mgr. Goossens, cardinaal-aartsbisschop van Mechelen, is Donderdag naar Rome ver trokken. Rouwe De provincieraad van West-Vlaanderen en Kamer en Senaat hebben ten teeken van rouw hunne zittingen opgeschorst. In de Kamer heeft de heer Voorzitter Scholiarrt op de volgende wijze gesproken over Z. H. den Paus Mijne heeren, Maandag avond ontving ik een telegram het overlijden van Z. H. Leo XIII meldende. De Paus dien de Katholieke Kerk komt te verliezen, heeft, in alle omstandigheden, aan de belgiscbe natie eene bijzondere genegen heid betoond. Hij bad haar leeren keni.en van in den tijd toen hij, als apostolische nun cius, den H. Stoel in ons land vertegen woordigde. Hij beminde Belgie zoo zeer dat hij zelfs uitgeroepen beeftIk ook ben belg Gedurende de 23 jaren van zijn Pausdom bestuurde hij de Kerk met een beider door zicht, met weerdigheid en gematigheid en met eene kennis der noodwendigheden van zijnen tijd, die aller bewondering en veree ring af dwong. Hij stichte de wereld door zijne deugden. Zijne dood zelf was een groot, edel en zalig voorbeeld. Hij treedt in de on sterfelijkheid gelijkt de heldere zon 's avonds in vollen luister en majesteit ondergaat. Indien de katholiek en den HVader, het hoofd der Kerk, beweenen, zult gij allen, wat ook uwe overtuiging zij, het diep spijt deelen dat ons het overlijden van den roemrijken Man, den beschermer der nederigen, den vriend onzer natie, veroorzaakt. Ik stel voor, Mijne heeren. de morgendzitting te sluiten. MM, Janson en Vandevelde, alhoewel zij tegen de sluiting waren, hebben zich met veel eerbied uitgedruktover den roemrijken Paus, dien de christenheid verloren heeft. Pastor Daens bracht insgelijks hulde aan zijne heiligheid. In den Senaat was 't de ondervoorzitter M. Simonis die hulde bracht aan de nzgedach tenis van den overleden paus. De heer minister de Favereau sloot zich aan bij de hulde van den voorzitter en de heeren Dupont en Libioulle Damens liberalen en socialisten, uit hoffelijkheid onthielden zich hij de stemming. schen gekomen is. Beide voorstellen werden tot nader onder zoek naar de Deputatie gezonden. Laat ons verhopen dat het tweede punt vooral,die vangroot belang is voor de nieuwe geleide buurtwegen, eene voldoende oplos sing bekomen zal tot groot genoegen dei buitenlieden, en in t belang der provincie zelve, die alzoo niet gauw en zal verplicht zijn opnieuw toelagen te geven voor de wegen, indien zij wel onderhouden worden welke plaats gehad heeft op 18 dezer, in de bureelen van het bestuur van Biuggen en Wegen Voor de onderhoudswerken uit te voeren aan de rivieren en vaarten in de provincie West-Vlaanderen voor een termijn van drie jaar. 8' 'ot. De vaart van Yper naar den Yser. MM. H. Cailebert, fr. 9 50 vermindering; L. Ba taille, Poperinghe, fr. 18 vermeer' dering E. Beirnaert, Yper, fr. 9 id. 9* lot. De vaart van Yper naar de Leie MM. L. Bataille, fr. 19 vermeerdering H. 65 frank; 2°Theresia Verfaillie, van Zonnebeke inhoudende 16 frank en 3" Marie Dehem, van Zandvoorde, inhoudende 40 fr. WATOU De aanbesteding voor den tram heeft plaats den 9* September. De Watounaars verlangen toch zoo tegen dat hij er ligt. GRAF VAN DEN PAUS Paus Leo XIII zal begraven worden in de kerk van Sint Jan - Lalranen te Rome, nevens het praalgraf van Paus Innocentius III. HANSBEKE Dï STATIEOVERSTE VERONGELUKT. Zondag rond den middag, heeft een zeer pijnlijk voor val zich alhier voorgedaan. Een trein komende om 11.05 uit Gent, was onze statie binnen ge stoomd en eenige reizigers moesten afstappen Onder hen was er een die langs de tegenover gestelde zijde, 't is te zeggen langs den kant dei- tweede baan, het portel opende. De in verlof zijnde statieoverste, die zich bij toeval met zijne vrouw en kindje en een vriend daar b»v nd, beseffende het gevaar dat den on voorzichtigen liep van gevat te worden door den aanstoomenden sneltrein uit Oostende, sprong moedig op de looptrede en was er in gelukt den persoon terug in het compartiment te drijven, toen de deur die bijna gesloten was, door de luchtvei plaatsing teweeg gebracht door den voorbijstoomende sneltrein, deze geweldig weer open sloeg en den moedigen statieoverste tegen den wagen geslingerd werd en onder het laat ste rijtuig terecht kwam. Men snelde hem on middellijk ter bulp, doch 't was te laat. Hij had opgehouden te leven. Men oordeele over de verslagenheid ontstaan onder de aanwezigen. BRAND Gelijs wij reeds gemeld hebben, is vrijdag namiddag een geweldige brand uitgeborsten in het voddenmagazijn van M. Polydore Vanden berghe, St-Janslaan, te Kortrijk, palende aan zijne woning. In weinige oogenblikken hadden de vlammen gansch het gebouw ingenomen. De dienstknechten stelden alles in het werk om het vuur uitte dooven, doch zij werden door de hevigheid van den brand genoodzaakt het ge bouw te verlaten. De pompiers, spopdig ter gesneld, vielen langs verscheidene kant' n den vuurpoel aan, wierpen de muren om en geluk ten er in het vuur te overmeesteren. De schade is aanzienlijk en gedeeltetijk door verzekering gedekt. ARME VERLATEN KINDEREN Donderdag morgend heeft de policie wijf klei ne kinderen, broeders en zusters, die in eeuen gang te Brussel woonden en door hunne ouders verlaten waren, in 't Gesticht der Noodlijdende kinderen doen opnemen. Men had de ki ideren waarvan het oudste nog geen tien jaar is, op hunne strooizakken stervend van honger ge vonden. 3 der kinderen waren ziek. AANZIENLIJKEN DIEFSTAL Donderdag middag, toen de engelsche gezant, te Brussel, sir Gonstantin Phipps, het gezanl- schapshotel, Spastraat, ging verlaten, om zich naar Spa t - begeven, bevond hij dat zijn gouden Cailebert, fr. 9 50 vermindering; E. Beir- |horlogie, een oud kunststuk, ter weerde |naert, fr. 4 vermeerdering. Uitslag der aanbesteding voor de Pastorij van Woesten MM. Vreeswyck, Nieuwpcort, fr. 13,600; Petillien, Boesinghe, fr. 13,959; Eievenu! Vlamertinghe, fr. 16,748; Vande Kerkhove, fngelmunster, fr. 13,200; Veieecke en Ameel, Woesten, fr. 14,936. De Heer Elias Delcroix van Waerrghem. oud leerling van St Vincents College, heefi met onderscheiding zijn examen afgelegd van eerste docioraat in geneeskunde. De Heeren Alex. Leuridan en Jan Fourez van Ploegsteert, oud leerlingen van St Vin cents College, hebben op voldoende wijze flun examen gedaan van tweede doctoraat in genees- en heelkunde. De Eerweerde Heer Robert Dumez van Wervicq, oud leerling van St Vincents Col lege, heeft met de grootste onderscheiding zijn examen afgelegd van doctor in weten schappen. Woensdag ten 10 ure, in St-1 Pieters-, St-Jacobs- en St-INiklaais- kerke. Donderdag ten 10 ure in St- Maartensdag. Alle christenen worden ertoe dringend uitgenooJigd. yper Dinsdag namiddag rond ten 6 1/2 ure kwam het peerd en rijtuig van luitenant T. met eene jonge dame erop door de Rijselstrate gestormd zooveel het rekken kon. De dame riep om hulp dat het pijnlijk was om hooren. Eikendeen keek met angst naar dien wilden loop, eiken oogen- blik verwachtende dat er er een ongeluk zou gebeuren. Omtrent rechtover de brouwerij van M. Vande Voorde reed het getuig op het peerd van M. Boone, dat van de statie kwam, en botste nen stap verder tegen het rijluig.Het 'hol lende peerd snakte zijn eigen rijtuig aan stukken, de dame vloog wel drie meters verre op de kalsijdesteenen, 't peerd viel ook en rafel de hem zoo rap op als de dame zelf. Madame en had geen letsel en zij keerde een oogenblik later op hare stappen terug om te zien wat er van haren man was geworden, die uit het rijtuig gesprongen was, evenals de knecht. Bij Sint Pieterskerke zag men den luitenant afkomen ai kreupelen, zonder nogtans veel letsel bekomen te hebben, Aan den knecht en was er niets. Kor tom, 't was nog een vlaamsch geluk, daar er| enkel wat stoffelijke schade is. van 1500 fr., eene gouden ketting, eenen gouden potloodhouder met satiren en diamanten en ver scheidene gouden muntstukken gestolen waren. Ook de geldbeugel van den gezant, met 500 fr. in goud was verdwenen. De dief moet een -25 jarig jongeling zijn, die in het gezantschapsho tel gekomen was, zoogezegd om eene boodschap te doen bij werklieden, die op de verdiepen aan den arbeid waren. MESSENGEVECHT OP DE GRENS Een gevecht dal naar hel schijnt ontstaan is door eene bespreking der werkstakingen welke onlangs plaats hadden in de werkhuizen Gratr, te Haltewijn, had vrijdag plaats op gc-t grondge bied van laatstgenoemde gemeente. Verscheidene inwoners van Hallewiju Meenen kregen twist met eenige jongelingen en weldra sloeg de twist over tot een gevecht. De policie heeft aanvankelijk drie jongelingen aan gehouden die naar het scheen den twist hadden uitgelokt. Zij zijn terug in vrijheid gesteld. Er zijn acht gekwetsten. Het zijn Van Dam me Gustaat, mouleerder, rue de la* Tannerie, die gekwetst werd aan de linker voorarm,- Declercq Karei, wever te Meenen, en zijn broeder Julien, insgelijks van Meenen, die gewond werden aan het hoofd en aan de armen; Jeroom Ghesquière bakker, gewond aan het hoofd en aan den schouder Gustaaf Deneweth, wever, gewond aan den rechter schouder. Al deze v onden ko men voort van messen. Drie jongelingen, Dendievel, De Meulemee ster en Reynaert, zijn insgelijks gewond, de eerste aan het linker oog, de twee anderen'aan het hoofd. Aanslag op den sneltrein Parijs-Charleroi. In den nacht van woensdag tot donderdag is de trein die om 4.43 ure to Charleroi aankomt nabij Maubeuge op eenen hinderpaal gebotst De trein leed geen hinder, maar den koopwa rentrein die volgde, ontspoorde. Schelmen had den de bouten der riggels losgevezen en die zijn na het doorrijden van den sneltrein uiteenge schoten. Het is dus de elfde poging tot onlrig geling in drie maanden. Men zal nu een nach telijk toezicht inrichten. FRANKRIJK Men weet dat de elfde poging tot ontriggeling op de lijn Parijs-Brussel verleden donderdag gebeurde, en wel tegen den trein die ten 11 ure 's avonds uit Parijs vertrekt om ten 5 ure 17 's morgends te Brussei aan te komen. De mis dadige poging werd gepleegd tusschen de sla tiis van Sous le-Bois en Feignies, rond 3 ure 's morgends. De kwaaddoeners hadden een riggel losge maakt en de lokomotief ontspoorde. Men heeft nu maandag avond de vermoedelijke daders aangehouden; het zijn twee opzieners der spoor baan, Isidore B.., 46 jaar oud, en Leon M... 22 Men dacht toeu algemeen aan een ongeluk en dat de vrouw moest in den put gestuikt zijn al water willende slaan voor hare koffie, daar de kofliemoor ledig nevens den put stond. Sedert eenige tijd nochtans weiden in stilte zonderlinge dingen verteld. Deze geruchten zijn ter ooi-en van het parket gekomen en van daar het hevel tot ontgraving van het lijk van vrouw Borny. Borny is sedert drie weken in de bandeu met de dienstmeid der hoeve, waar hij ook in dag- buur werkt. De wetsdoktors hebben hel hoofd en nog een ander lichaamsdeel meegenomen. Vrijdag zijn Borny, zijne schoonmoeder en verschillige andere personen voor den onderzoekrechler, te Brugge geroepen. NUTTIGE RAAD Notenbladeren verdrijven wandluizen en motten; deze knaagdieren kunnen den reuk Een geweldige dondei vlaag heeft gisteren Ijaar oud, beiden gehuwd en vader van familie" donderdag gewoed, 's achternoens rond ten vij-1 ven. 't Regende zoodanig dat, in de Boterslraat, 't water over 't voorland in de huizen liep. In stad en hebben we nietvernomen dat de bliksem ievers schade heeft veroorzaakt. Maar te Holle- beke is een hofstedeken afgebrand. GAUWDIEVEN Zaterdag morgend zijn le Yper nogmaals de gauwdieven aan het werk geweestzij hebben drie geldbeugels gestolen, toehoorende aan 1° vrouw Lermynie, van Vlamertinghe, inhoudende EEN LIJK ONTGRAVEN De gemeente Breedene werd woensdag laatst in opschudding gebracht, door het aansomen van het parket, vergezeld van twee wetsdok tors, dal deed overgaan tot de ontgraving van het lijk van Nat. Willaerl, echtgenoote van Desiderius Borny. Men zal zich herinneren dat op 9 februari laatstleden, rond 7 ure 's morgens, Nat. Wil- laert, verdronken werd gevonden in den steen- put op de achterplaats van hare woning. daarvan niet verdragen. Om het roesten van hoveniers alaam en andere te voorkomen moet men ze inwrijven met een mengsel van een deel pek en drie dee len snek samengesmolten. Citroensap met suiker is een goed middel tegen hoesten en keelpijn. Met ammonakwater op een linnen doekje kan men zeerwel koperen toppen en naampla ten poetsen. Die bij geval vergit heeft binnengekregen neme een tot vier lepels honing. Honing werpt alle vergif uit de maag. Om de handen wit en zacht te houden moei men ze vóór het slapen gaan in koud water Schuim uwe soep niet, keukenmeiden, als 't madam het absolut niet wil hebben, het is geen vuil gestold eiwit dat boven op uwen bouillon drijft maar een der beste bcstanddeelen van het vleesch. Roer het schuim er door; de soep is dan wel niet zoo helder maar veel krachtiger. Inktvlekken kan men uit zijden, wollen en katoenen stoffen doen met terpentijn. -T egen benauwdheid op de borst of hrt asthma neemt men nu en dan eenen theelepel van een mengsel gelijke deeien geraspte rame- nas en honing. KORTRIJK Een jammerlijk ongeluk is Dijsendag morgen, rond ten 10, aan eenen werkzamen burger van sta 1 overgekomen. De heer Jules Sabbe, ondernemer, wonende Gentsche steenweg, bezig met veranderingen te- doen aan het hqis van M. Stan. Vercruysse, in de Doornijkslraat. Zijn werkvolk was aan verplaatsen van eenen steen wegende rond de 2700 kilos. Het stuk wierd voorgesteken op rollen en Sabbe stak een handje toe. Door eene verkeerde beweging rolde de steen naar den muur toe; hem willende tegenhouden wierd hij met de linker hand gevat tusschen den muui en den steen. De hand kwam er afgrijselijk gehavend uit de duim was af en't overige van de hand ver pletterd. De heeren doctors Antheunis en Van- denbergho zijn korts na hel ongeluk Ier plaatse gekomen en hebben de verminkte hand ver pleegd. HEULE-WATERMOLKN In den nacht van zaterdag tot zondag hebben de nachlschuimers nogmaals van zich laten hooren. Ze zijn over den achtermuur van den woning van Paul lluyghelier, werkman geklom men op den koer gekomen,schoven zij de keu kenvensler open en drongen laugsdaar binnen. Uit de schuiflade der tafel aldaar stolen zij gansch't werkloon van den werkman, dal de vrouw er den zaterdag avond had ingelegd Vervolgens doorsnuffelden zij alles wat in den keuken was en maakten verscheidene kleeding- stukken buit. De schelmen verlieten de woning langs den zelfden, weg, nog eenige konijnen die op den koer in een ongesloten kot zaten, mede nemende. Hij kon nog in huis gaan. Spoedig haalde men een priester, deze diende hem de laatste Hll. Sakramenten toe. De ongelukkige jongeling be zweek te midden der hevigsle pijnen. OM TE ONTHOUDEN Hoe meer geld, hoe minder verzadigd. Eene bedriegelijke weegschaal is vervloekt in de oogen van God. Als gij eene kudde schapen en koeien bezit, wenscht u elkeen goeden dag. Bij gebrek aan eenen nagel, verliest het paard zijn ijzer en de ruiter valt. Dikwijls uil den zak halen en niels er in steken, doel algauw den bodem voelen Jkfken, uw klein broerken heeft het klein ste appeltje. Hebt gij hem laten kie zen Ja, moe. Ik liet hem kiezen: het klein ste appeltje of niksen hij nam liet kleinste. Wie veel werk heeft, vindt geen tijd om pijn voelen. te zijn der dapperheid is voor- Inbrake in de pastorie. Dezen nacht, rond 2 ure, heeft de pastorie van Heule-Watermolen het bezoek gehad van rappe dieven. Zij hebben over den muur van den koer der school geklommen, helslot der poorte die op strate uitgeeft afgebroken, dan de deur lussclien koei en hof der pastorie ontgrendeldal den hof de achtervenster van den salon daar al de kassen doorsnuisterd, alles overhoop I de drie zoons gesmeten, dan met beitelsdedeuropengebroken, die in den gang komt en stonden reeds om naar boven te gaan, alszij belrapt wierden door M. den Poslor, eenige minuten te vooren De mensch mag niet beoordeeld worden naar eene enkele daad, maar naar zijn door gaand gedrag. Het beste deel zichtigheid. BEERSEL. Er zijn twee aanhoudingen gedaan voor den moord op Jaak De Naeyer gepleegd. Het slacli- tofier was verkensslachter en eigenaar eener steenbakkerij. Hij was 58 jaar oud en maakte deel van den gemeenteraad. Hij was algemeen gekend als een welsieüend man. Hij was wedu wenaar en had vier kinderen Frans, 24 jaar oud, Jan Baptist, 22 jaar, Lucic-n, 20 jaar en Mathilda, 15 jaar. De zonen zouden hun vader verdacht hebben van te willen hertrouwen en al wat hij bezat op te eten.» Wat hun vermoeiden zou ge steund hebben, zou het feil geweest zijn dat de oudste zoon, Frans, in mei laatstleden, loen hij zijnen vader geld vroeg om te trouwen, een weigerend antwoord bekwam. Van ditoogen blik al zouden de zonen De Naeyer besloten hebben hun vader te dooden, en tot dit einde zouden -/ij Felix Dandoye een 24 jarigen lood- gieiersga-t, aangesproken en zich dezes mede hulp verzekerd hebben. Ei- werd, naar men zegt, overeen gekomen dat de jongste zoon geen rechtstreekse!) deel aan du misdaad zou nemen hij moest enkel zijne 14 jaiige zuster weg houden, wanneer t oogenblik van handelen zou gekomen zijn. Deri zaterdag, 13 juni laat-Ueden, werd 'de vader naar eene naburige hoeve geroepen om een verken te slachten. De zonen De Nayer en en Dandoy zouden dan besloten hebben de mis daad te plegen bij zijnen terugkeer. De vader kwam len 9 ure 's avonds thuis, doch begaf zich eenige oogenblikken later naar eene her berg, waar hij tot 11 1/2 ure bleef. De moordenaars zouden zijn gaan en keeren afgespied hebben en toen de man eenige ston den binnen was, zou Frans on de voordeur ge klopt hebben om zijn vader in een valstrik te lokken. De Nayer, die geen redens zijne hoede te zijn, dacht dat sleutel vergeten had hij kwam openen. Jan-Baptist zou dan dm man eene str p rond en hals geslingerd en deze toegehaald hebben. Vader De Nayer, die wel 110 kilos woog zou dan achterover op den koer gevallen zijn en Dandoy, om z.jn gekerm te verdooven zou hem eene prop in den mond gestoken hebben De drie betichten zouden dan hun slachtoffer naai den stal gesleept en daaraan een balk opgehan gen hebben Zij zouden onder het lijk eene ton omgekanteld en de blokken van bet slachtoffer Dandoy zou dien avond 5 fr. en twee dagen a er 10 fr. gekregen hebben van de 1000 fr. die men hem zoo beloofd hebben. Den nacht' eer hïïm? h°U h'J aa" Zij,'e V,ouw de m 00 i'd ver haald hebben, haar met de dood bedreigende indien zij het wagen zou te spreken. g Naar het schijnt, heeft Dandoy bekentenissen daan en zijne verklaringen zijn zeer be zwarend voor de drie gebroeders De Naeye Zooals men weet, heeft een dezer laatsïen' Frans, zich gezelfmoord, en in een brief, op Sn' li k gevonden, zou hij bekend hebben dat 'hij alleen de misdaad gepleegd heeft Dandoy daarentegen beweert dat de drie ee broeders De Naeyer hem dronken gemaakt hX' den om de misdaat te plegen, dochSnj zoXSze houdt staan dat Naeyer hunnen vauer ver- oord en zijn lijk opgehangen hebben 7 gereed gevolge dier verklaringen zijn de lemon Baptist en Lucien aangehouden en vang van St-Gillis opgesloten. Zij protesteer had om op zijn zoon den opengebroken, enkel bijgewoond hebben Hit alles OVerhoonlrto Hi'io 1 wakker gemaakt door zijne honden. Gij kunt I krachtdadig van"hunnTonschnm peizen dat zij tijd hadden om het »"l schuld Ten ge- zoons Jan in het ge- eren hazepad te kiezen. Zij waren voorzeker achter munte uit en had den zoo schoorie hunnen plan gemaakt om te kunnen wegvluchten zonder gehoord of gezien te worden. Hadden zij moeten hoven geraken, zij hadden weinig gevonden ten zij eenige servitiën inzil- ver. Immers papierweerden zijn daar niet, en en er is nooit geen honderd frank geld in huis. Als er is, 't wordt in tijden weggedregeri en in veiligheid gezet. In den salon hadden zij uit eene kasse een vischservitie en een saladeser vitie gereed gezet om mede te nemen, peizende zeker dat het zilver was, maar zij waren in wit metaal en zoo hebben zij hunne moeite voor niet gedaan. De groote Due en de kleine Louis, de twee honden van M. de Pastor, verdienen allen lof en geheel hun leven kermisse. Zulke honden zijn onbetaalbaar. LOO Maandag nacht, rond 1 uur, kwam Emiel Barzeele van Pollinchovekermis naar Loo en sukkelde, door de duisternis misleid, in de Loo vaart. Kort nadien kwamen eenige jongelingen voorbij en hoorden het geplons en de reeds ver doofde kreten van den drenkeling. Alois Cor- nelte, van Loo, sprong in 't midden der vaart en reddp den drenkeling van eenegewissedood. Zulke stoutmoedige redding, te midden dei- diepste duisternis, vei dient voorzeker beloond te worden, te meer, daar de redder zich reeds te Alveringhem, over eenige jaren, tijdens ten brand onderscheiden heeft. PLOEGSTEERT De zoon van den bakker Derudder, van de wijk Klein-Vlaanderen, kreeg zaterdag morgend een hevigen hoefslag vanzijn peerd op den buik. De lijkschouwing van het slachtoffer zou be wezen hebben dat Jaak De Naeyer inderdaad verwurgd geweest is, vooraleer hij opgehad To den I6" "T den ongelukki8e vond, lag"bij P den vloer de koord was gebroken. Het vierde kind van Jaak De Naeyer het 15 jarig meisje, heeft sedert de aanhouding barer broeders Beersel verlaten zij is bij een barer ooms opgenomen. Zondag avond, rond KOMEN. 10 3/4 ure kwam de kleermaker Desiré Lannoote in de herberg Au Nouveau Marché, vergezeld door een zijner ",e" Laonoote eveneens kleermaker van en zekeren Taillieu, beroep. De hei bergier deed de twisters buiten gaan mi tocht laiilieu, die haren man vergezelde een VMSU, to,. Dit gebe„rdc aan d/wonlD- ailLeu enteiwijl deze reeds binnen was. Door gramschap verblind kwam Taillieu, gewapend met eene groole schaar, uit zijne woning ge- loopen en bracht Lanncote een noodiottigen steek m den rug toe. Het slachtoffer bleef schier op den slag dood. De veldwachter Goemaere hield eenigen tijd later aan. Maandagnamiddag kwam het parket van Yper ter plaatse. Een wetsdoktoor deed de lijkschou wing. De dader werd vervolgens in de gendar merie ondervraagd en hij hernieuwde de beken dissen die bij reeds aan den veldwachter 16'.&t d*an had. Ten 5 ure's namidags Jailheu door twee gendarmen gevankelijk naar Yper gevoerd. M. Thienpont. prokureur des konings, beeft den veldwachter geluk. ge- wenscht over den iever, waarvan hij in deze omstandigheid blijk heeft gegeven. Cyrille den dader

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1903 | | pagina 2