Hislorieksche Tafereeleo voor hun geld... Geld gekost, dat is zeker en ik miek ook voor die bemerkinge... en om daarin klaar te zien, ik ging kloppen bij boer Kijkmouwe, eene oude kennisse, niet verre van de Potijze, en 'k vroeg om ne keer zijne contributiebiljette.i te zien... Ehwel Reusje, ge meugt er van gelooven wat gij wilt, maar in tien jaar verre achter uit... en verder en heb ik niet gekeken, geenen halven cent verhooginge... Wat zeg je daarvan Reusje. Horkt, beste vriendinne, g'hebt voorzeker wel gedaan van niet verder te on derzoeken in de contributiebiljetten, want ging je nog wat achteruit, ge vielt op den l'eusses tu cru tristiger memorie, ons door de liberalen opgevest... in duigen ge vallen eer hij ooit gediend had, en die jaar lijks eene verhooging van gewillig twintig duizend frank last -n op de schouders van het Ypersch volk geleid heeft. De Drake.Horkt, Reusje, zeg mij wan neer ge mij kunt ontvangen, want ik moet, voor dat 't klaar dag is, weêre op mijne spille,wij zullen te gare uitrekenen hoeveel kilometers nieuwe graviers er rond Yper geleid wierden. En ge kunt dat toen ne keer aan 't Ypersch volk. Reusje. Goed gedacht Morgen, rond den elven van den avond, kan dat gevonden zijn De Drake. Opperbestde wind gaat naar de westen en 't weêre overtrekt. Ik zal op mijnen post zijn. Reusje.Ik ook (weggaande). Sato, sato der is brood op de planke - TWAALF jaar bestuur der ka tholieken., De lasten niet vermeerderd, De opcentiemen niet verhoogdmi daarbij LEEGER dan 't is gelijk waar. En ZOOVELE, ZOOVELE groote en nuttige werken gedaan Leven de Katholieken EERSTE BEDRIJF I. Op \oek Pot, pot, potverdikke, wat zit ik in Nesten, Louis 'k Hebbe wel te zoeken, 'k en vinde geen commissarissen genoeg voor onzen grandiooozen stoet te wege. Ai de liberale jonkheden zitten vasten 'k en weet om den donder niet van wat hout pijlen maken E je al op Den Baas gepeisd?... De knape zegt wei dat hij socialist is, maar bah!... als men den asse wat smout geeft, 't wiel zal wel draaien Zou hij 't aanveerden 'k Zal probèèèren Toe, pot, pot,potverdikke, gaat er maar zeere naartoe II. Bij Den Baas. Dag, Denbaas, hoe gaat 't met de ge zondheid 1 Succulent wel. Is er nog een beetje verkoop Veel bier maar geen drinkers Zoo dat ge morgen een handje zoudt kunnen toesteken Pot, pot, potver dikke heeft nog nen kominissaris noodig voor de mazestueuze manifestatie. k Wille wel... maar op eene conditie. Ja? laz hooren De manifestatie moet alhier passèèrenl! Als 't maar dat en is adjuzé Den baas, we trekken alhier voorbij zuldje Bon ge moogt op mij rekenen III. Den Baas Ba^inne. Bazinne een batje te wege 'k Ben kommissaris en de stoet passeert alhier. Is er nog bier in den kelder Nog een geheele tunne en ze is noodig afgedronken, ter komen al kanen aan de krane. Bon 'tzal voor morgen zijn Houdt u gereed 1Zie, er zullen hier twee honderd acht en veertig liberale sociëteiten voorbij trekken,waaronder ten minsten zes honderd blazende instrumenten Zeshonderd blazende instrumenten, sapperdepintedagawa zijn Ge moogt gerust zijn, 'k zal ze selder mens kardjas doen geven Tegen da ze hier komen zullen huider lippen alzoo drooge zijn of poer Zou me geen tweede tunne indoen, Den Baas Bè ja 1 we riskieren daar niets aan Maar gereed staan, hoor Opgepast en nie gelachen 't Ware goed eene bierkeete of drie in gereedheid te houden...'t zal zeere moeten gaan Wees gerust, Den Baas alles zal wel zijn IV. Potverdikke en Louis. Hewel aanveerdt hij Ja-je, maar de stoet moet al zen her- berge passeeren PotPotPotverdikke 1 al 't Nazareth rond?!!! Maar waar zijn uwe gedachten? Wilt gij onze gasten den asem afsnijden Tut, tut, tut! Onze jonge liberale Wacht zal daar wel tegen kunnen!... De gasten moeten beetje geantrainèèrd wor den Nu!... als 't potverdikke moet zijn! soit Vier en twintig uren tusschenpoos. TWEEDE BEDRIJF I. Louis, Den Baas en de kortèèège. Den Baas ?..- staan ze in orde Ja's, Louis... En avant, mars en al 't Nazareth wei-je?... Wees gerust, Den Baas, Potverdikke heeft het op de programme gesteld, wij trekken op al 't uwen "t. Bon ga zeg maar aan Potverdikke dat de stoet in order is. Al de liberale kop stukken zijn present.

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1903 | | pagina 74