Reusje komt de Thorrepoort in De Thorrepoort in, al dansen in, Keer u eens om, Reusje, Reusje, Keer u eens om, Reusje komt. Reusje's brievenbusse Verslag over de feeste der Liberale Jonge Wacht. Beste vrienden, 't is u van over ouds bekend dat Reusje in kiestijd op loer is en ten alle kanten zijne vrienden heeft, die hem inlichten over alle merkweerdige ge beurtenissen, en bijzonderlijk over den han del en wandel onzer goede matjes, de libe ralen en socialisten en 'k mag het u verzekeren, op mijn woord van eere, geen dag of er komt mij nieuws toe bij de vracht, 't Spreekt van zelf dat Reusje dat ai voor hem alleene niet zal houden alles zal op tijd en stonde op de pinne komen, en dat bijzonderlijk om onze geusjes plezier te doen, want Reusje ziet ze toch zoo geerne, ze weten 't wel. Over eenige dagen, nadat ik mijne toilet gedaan had,mijne moustassen schoone gekruld a larusse en mijnen baard ferm uitgeborsteld,ging ik als naar gewoonte mijne correspondentie lichten mijne brie venbusse zat vul, en onder anderen haalde ik eene circulaire uit,eene blauwe. Kurieus. ge ziet dat van hier, was zij in een vloek open (een van Reusje's vloeken, wel te ver staan, geen liberalen vloek of godslastering) en 't eerste dat ik er in vond, was het vol gende briefje REUSJE, Bij gevalle ben ik in bezit gekomen van eene circulaire van de Liberale Jonge Wacht en ik denk niets beters daarmeê te kunnen doen, dan ze u te overhandigen,wel wetende dat gij er een goed gebruik zult van maken. Uw toegenegen vriend, Fideel. Reusje was uitermate gevoelig aan dit komplimentje van Fideel, en heeft hem on middellijk een briefje geschreven om hem te bedanken. Ziet hier nu, beste vrienden, deze fameuze blauwe circulaire. Leest ze aandachtig, want ze is 't lezen en 't encradreeren weerd Liberale Jonge Wacht van Yper met kenspreuk Hoopt buizen in de toekomst. Waarde Heer Voorzitter, Op 30 Oogst aanstaande zal onze maat schappij feeste vieren ter gelegenheid van de inhuldiging van haar vaandel. Wij doen een warmen oproep aan al onze vienden deel te willen nemen aan deze feeste die, bij 't naderen der kiezing, een grootsche en blindslaande betooging zijn moet van de liberale en socialists partijen van Yper. Deze betooging is het eenigste overblij vend middel om met een schijn van weerdig- heid de kiesstrijd te kunnen aanvangen. Mislukt zij, dan zijn wij voorzeker voor de busse Al onze pogingen tot nu aangewend, zooals onze meetingen, concerts, uitstapjes, artikelen in onze treffelijke gazetten, nacht bals voor jongens en jonge meisjes, dat alles en heeft maar gediend om alwie deftig is van ons te verwijderen. Dieper en dieper liggen wij te zuchten onder het juk der domperspartij, die van dag tot dag aangroeit en sedert 12 jaar hier meester speelt en bovenkraait. Wij bidden en smeeken u dus, komt toch naar Yper, al ware 't maar uit compassie Een gulherti-r onthaal verwacht u hier. En weest gerust, de strijkers zullen wel in de cortege zijn, maar zij zullen niets anders mede hebben dan hunne instrumenten. Wij verwachten u dus. Het Comiteit. N. B. Om den stoet des te luisterrijker en te aantrekkelijker te maken, hebben wij aan 't hoofd van de strijkers een tamboer majoor geplaatst. Daar zè, wat zegt gij van deze circulaire Moet het u verwonderen dat, van de 220 gevraagde sociëteiten, er maar 19 opgeko men zijn Prachtig weder Overheerlijk!! Al die duizenden nieuwsgierigen die een regenscherm meegebracht hadden, hebben hem gebruikt als parasol. Geen wonder dat er veel volk was, zoo veel te meer dat liberale feesten altijd uit munten door hunnen geestdrift, hunne def tigheid en hunne sierlijkheid.... Het opzicht door onze versierde stad ge leverd was oprecht bekoorlijk In de Statiestraat wapperden er diep in de acht vlaggen. In de Tempelstraat meer dan twee. In de Boterstraat, was het waarlijk tref fend: hoe blijde waaiden de kleurige vou wen van het vaderlandsch vaandelaan de twee huiz n waar hij uitstak. In de Bijselstraat, aan de linkerzijde (la gauche libérale), pocsde het oog met wel behagen op negen of tien vlaggen die sche nen, in hun grillige wemelingen den spot te drijven met da honderd huizendie uit staken omdat ze niet uit en staken Wij staken de opsomming 't ware ver velend. Ineen woord: alle straten waren

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1903 | | pagina 80