Wat zegt dat Een pot 'k en kan liet niet vergeten Neemt de chefs van de partij en de herbergiers weg, wat blijft er nog over Geen kunste of trokken de manifestanten zulk een raren smijkel.'t Zal een ander paar mouwen zijn daags na de kiezing. Dan zul len er bij honderden uitsteken om den katho lieken zegepraal ie vieren. Reusje. En om u te toonen dat Reusje alles bemerkt heeft, weet ge hoeveel vendels er waren met eene blauwe slunse Yperman. Neen ik. Reusje Twee 't Vendel van 't Tramtje en dat van.... Monsieur le commandant. Yperman. Tiens, dat en was wel zoo danig slecht niet gepast, Reusje. Reusje. 'k Vinde 't ook, Yperman. Onze knappe katholieke turners zijn zon dag 11. eene vertooging gaan geven in den Jongelingskring van Poperinghe. Onnoodig te zeggen voor wie onze Turners kent, dat zij een bijval genooten zonder weerga Maar wat er dient bemerkt en besproken te worden, dat is de triomfantelijke terug komst van Sint Michiels-Turners. Ja, zonder overdrijven het was een zege tochtx b De Turners zijn wedergekeerd om 7 1/2 ure in de statie te Yper. Daar stonden een tiental fakkeldragers en honderde nieuws gierigen hen af te wachten. Dat egt iets. Jamaar de liberalen van Meenen,Wervick en... Yper, natuurlijk, ingezien hunne ver draagzaamheid, begonnen te tieren van a bas la calotte Vivent les gueux Zij kenden onze Turners nietDeze vielen niet slinks, en in een haai en een draai heften zij Den Vlaamschen Leeuw op, dat het dreunde in de lucht. En al het volk al klakken en toejuichen Dat yegt meeb. t En is niet uit. Daarna trokken onze flinke schermknapen in zegetocht de straten door, gevolgd en toegejuicht door honder den vrienden. Of ze fier stapten door de straten die knappe jongelingen, geestdriftig zwaaiend hun ypersche kleuren hoog in de lucht Och zwijgt, zei er een oud moederke, die jongens zijn toch zoo wel gedaan, eneè En ze zijn toch zoo knoddig en zoo rap Dat \egt veel meeb Zoo trokken onze Turners naar het katholiek Volkshuis te midden eene geest driftige menigte. Als zij het lokaal der liberalen Het Zil veren Hoofd voorbij waren, wierden zij door eenige heethoofden en snotneuzen uitgejouwd. Er zijn van die honden die maar en bassen als de voetgangers voorbij zijn!., 't Is heel deftig In 't Volkshuis onbeschrijvelijke geest drift. M. Colaert stuurt een hertelijken dank aan de Turners om hunne deftigheid en hun nen geestdrift. Op zulke jongelingen mag de katholieke partij staat maken Wat \egt dat Dat zei er een werkman dat zegt dat de kalotjes in October de liberalen zullen plat slaan Leven onze katholieke Turners Zondag 30° oogst, 10 uie 's avonds. Op de leet, tusschan Reusje, Alfons en Henri. Vertrouwelijk oorcgevezel. Henri. (Na geblazen te hebben Hoe hebt ge do vaandelwijdinge van vandage gevonden, Alfons Alfons. Vaandelwijdinge Gö zijt nog van den ouden tijd, Henri; 1842 ligt reeds verre achter ons. Henri. 'T is waar, maar 't en belet niet te vragen hoe... Alfons, Hoe dat ik het gevonden hebt? och Heer geheel die mmifestatie heeft mij doen mijne kinderjaren herdenken. De kin ders, als zo opscbotelingea werden, zelfs ouder, en nog ouder, herleven geern hunne kinderjaren... Ze halen geern hua oud speeldingen voor den dag,., preuve mijne wiege... en ze toogen het geer tAl die blauwe bloemsjes... bestoven en sedert jaren in eene oude mutsedoze bewaard... die eenige... weinige blauwe vendels... al oud speelgoed Ns keer met kinderlijk genot geloogd en rondgewandeld en mor gen vergeten... ja, vergeten Henri. (nageblazcnte hebben, en treurig.) Z'e'n bobben u toch niet vergeten Alfons, pr-uve die twee prachtige bloemtuilen die aan uwe voeten liggen, terwijl fit... Alfons. L'! D.! zijt ge nog altijd ziek aan dien arm zaligen ik Luistert Henri, 't is dien ik dien ons plat geleid heeft en sedert toen is ik dood, morsdood! Onthoudt dat! En voor wat die bloemen betreft, borkt Henri, ware mijnen steenen voet zoo vaste aan zijnen voetzuil niet geplak', 't ware lange reeds dat zij rechtover 't ganzeke in de riole zouden liggen Henri. Stille A'fons, 'k komt daai iemand,... God den heere, wat groote vent' Reusje. bijkomendegrijpt de bloem tuilen.) Henri Reusje, wit doet ge daar V... Alfons. Laat zijn Henri... G'en moe voor dia arme bloemen niet jaloerse!), zijn Neen,., andere tijden andore zeden... en di eeuwigheid heeft me doen overdenken.. Reusje, draag die bloemen naar onze Vrouw- ke, op den autaar die ik haar geschonken he.b, 't is nog daar dat ze zullen best zijn! Henri. (met gesmoorde stemme) Atnen., ri'avond Alfons Reusje. Elkeen Louis. Maar zegt,Karei, 'k heb al ver scheidene malen hooren ronken van eenei pot. Karei. Van eenen pot, Louis 1 En wa zei men van dien pot. Louis. Niets duidelijks, Karei e schuilt daar een geheim onder. KareL 't Is 't eerste woord dat ik e over verneem. Maar 'k zie ginder on maatje Jan opkomen. Louis.Jan Zegt, hebt gij niets vei nomen over dien pot. Jan. Over eenen pot kwestie vai eenen pot Is het een pot dat men uitgedol ven heeft wel voorzien van oude kroon stukken. Louis. Mochte het zoo zijn En wan die pot door eenen onzer vrienden gevon den, hij zoude trakteereu Jan. Met een montje na de kiezing En, zijt gerust, maatjes,Karei zou erbij zijn Louis. Pieren komt op misschiei weet hij meer als wij. Karei.Ja! Dien Pieren is nog al oolijk, Louis. Dag Pieren Weet gij niets over dien pot. Pieren. Wat vervlekt is dat met dien pot 1 'k Kome daar bij Sissen en hij stelt mij dezelve vraag. Geen nieuws over dien pot... zegt hij Jan. Dat is eene zaak die moet klaar getrokken worden. Wij moeten weten van welken pot er spraak is. 'k Doe een voorstel maatjes Zondag avond zullen wij elkander Yinden in 't gewoon lokaal der kaarters. Karei. En van nu tot dan, de ooren openWij moeten weten van welk voor eenen pot er kwestie is Al 't akkoord Allen gelijk 't Akkoord, en tot zon dagavond. Druk Callewaert-De Meulenaere, Yper.

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1903 | | pagina 83