MENGELMAREN BAKELANDT ïfeastta as BLOCH'S, TAPiOKINE STADSNIEUWS Groot Proce Aanbesteding Gemeenteraad Sterfgeval Wettelijke Besluiten anders een brave jongen bad het GEEFT DE BESTE SOEP VOOR DEN HOEST BORSTSIROOP DEPRATERE voor' het overige van den duur der vergunning (nog 43 jaar,) gelijk aan de zuivere inkomsten van 1905 vermeerderd met eene premie van 5 t. h., en de betaling van het materieel en van den voorraad. De annuïteit werd berekend 093,174,761 fr., de premie inbegrepen. De Staat heeft, mits eenige wijzigingen, de gestelde voorwaarden aangenomen De prijs der overname zal in het geheel 55,835,220 fr. bedragen.Die som zal door den,Staat betaald worden met den dienst der intresten en de uitkeering van de maatschappij teverzekeren; 3 t. h. te betalen op -de akties en deze in 43 jaar uit te keeren aan den prijs van 700 fr. het overige der verschuldigde som te storten in kapitaal. De agenten der maatschappij, die de gewone inburgering moeten vragen om hunnen dienst te mogen voortzetten, zullen vrijgesteld worden van het registratierecht de ingenieurs zullen in den dienst van den Staat mogen overgaan de toestand der werklieden en bedienden te opzichte van de pensioenkas der weduwen en weezen zal geregeld worden. Lemahieu gebr. Gullegkem fr. 165,690 Angillis Alph. Yper fr. 162.706 Debuygne De wachter Yper fr. 158.703.22 Soete Bruno Yper fr. 153.946 Wed. Roose zoon Yper Ir. 142.854 't Was Woensdag laatst te doen ter recht bank van Yper. Naar er verteld wordt was geheel de gendarmerie van stad moeten opgeroepen worden en nog een brigade erbij uit het Kortrijksche. Het proces van Bakelandt en zijn bende over een goed honderd jaar te Brugge en was nog maar kinderspel bij de wreede misdaad, die Woensdag alhier moest gevonnisd worden Een jonkheid van rond de twintig jaar onvergeeflijk schelmstuk bedreven van óp een blauwe plakbrief een driekleurig sanctje te plakken, en hij had zoo wierd het verteld ten minste de affiche een beetje geschonden. Twee getuigen hadden daarover klacht ingediend en ze waren gereed het onder eed te bevestigen, 't I waar dat er daartegen twintig andere getuigen waren die het tegendeel hielden staan, maar de twintig andere waren k aioten en hunne getuigenis zou en moest afgeweerd worden. Zoo 't sloeg negen ure op het uurwerk van het gerechtshof, en de wreede misdadi ger werd gekoord en gebonden, tusschen een half dozijn gendarmen voor de vier schare geleed. De beschuldigers worden opgeroepen niemand te zien 1 Men roept -luider en luider, misschien zijn ze doof of in slape gevallen! Niets en hielp, geen beschuldigers wordt men geware Men stelt voor Braemtje te roepen om ze te doen uitklin ken, maar 't is al verloren moeite ze' waren nievers meer te vinden In plaats van 8 dagen kot en 50 fr. boete voor zijn schromelijk misdrijf wierd de jonkheid bij gebrek aan beschuldigers doodeenvoudig vrijgesproken. Rwa tongen vertellen dat de beschuldi gers misschien dezelfde waren die daag; •v$)r de kiezing de botermarkt overeinde zetten, en dan in razernij naar het policie bureel stormden, roepende dat 't een schande was, dat de policie niet en zag, dat de kaloten de liberale plakbrieven onteerd hadden met een bandeken boven te plakken dat de policie moest vervolgen, seffens doen aanhouden, en voor 't alderminste de plichtigen moest onthoofden Wij en gelooven niet dat 't dezelfde kun nen zijn, vermits men niet gauw iemand beschuldigen zal van iets dat men "in 't zicht en bij de wete van eikendeen zelve heeft gedaan onder 't Nieuwwerk en bij 't Vteeschhuis. Wat er ook van zij, de maatjes van deD vrijgesprokene hebben hertelijk gelachen met die rare avonture en ongetwijfeld de Jutfticie i) zal hetzelfde gedaan hebben 1 Heden Vrijdag namiddag ten 3 ure had de aanbesteding plaats voor het gesticht Godt* schalck te Wijtschaéte.Hebb ;n aangeboden: 1 komst aangehouden, die dronke zijnde, op VLchmarkt twee revolverschoten in de gaf. de ide' De Ypersche gemeenteraad vergadert heden Zaterdag ten 5 ure om de volgende punten te bespreken 1. Verslag over de aanbesteding van het besteenigen der Bellewaardstraat. 2. Betalende meisjesschoolrekening 1905. 3. Kostelooze lagere scholen 4. Kosteloos onderwijsbijgevoegde lijst der rechthebbenden. 5. Godshuizen verkoop van een perceel bosch. 6. St-Pieters rekening 1905. 7. St-Niklaais rekening 1905. 8. Feesten vraag van den Rapid-Club. Vervoerdienst tusschen Rousbrugge- Yper. 10. Stadseigendommen grondverkoop. verwisseling van grond. W?'- 'i Heden Vrijdag namiddag is alhier godvruch tiglyk overleden M. Floiimond Vande Voorde Gillebert, gemeenteraadsheer. Sedert lang door eene pijnlijke ziekte verplicht zich af te houden van de zittingen van den gemeenieraad had M. Vande Voorde er nogthans aangehouden een openbaar bewijs te geven van onverbroekbare verkleefdheid aan Godsdienst en Vaderland, met spijts zijnen toestand, den 27" Meinogzijne burgerplichten te gaan kwijten M. Vandevoorde was alom geacht en bemina voor zijne milddadigheid en zijn rondborstig karakter. De armen verliezen in hem een groo ten steun. De begravenis heeft plaats Dinsdag 12 Jun ten 10 1/2 ure. Wij bieden Madame Vandevoorde en hart achtbare familie de uitdrukking onzer christent deelneming. De twee talrijke huisgezinnen zijn zon lucht'dak. Al hunne meubels, die niet verzekero waren, zijn de prooi der vlammen geworden. De tweewoons', eigendom van M. Charles 7.' L wam PietcH Decroos van Zillebeke was verzekerd. Zondag avond, rond o uie, kwam rieiei Depoorter van Woumen per velo gereden uil de De herinneringsmedalie der regeering van Z. M. Leopold II, is onder andere aan de volgende gemeente-onderwijzeressen ver leend YperL. Dewachter, echtg Lahousse C. De Bisschop H. Mets; E. Gesquière M. HelderwerdtF.Portael A. Van Acker echtg. Kleinen M. Parmentier S. Uzeel Wytschate A. Haneca en S. Kerckhof. PloegsteertJ. Delplanque. Wervick L. Prévost. Waasten M. Delville. Gheluwe F. Klingels. De herinneringsmedalie der regeering van Z. M. Leopold II, is onder andere aan de velgende gemeente-onderwijzers verleend Yper C. Tieberghien R Cordenier H. Lacante H. Simoen A. Vermast. Moorslede F. Ampe. Waasten Bavay F. Laurent. Komen P. Denys A. Beaumont E Holvoet. 'Neder-Waasten J. De Bourse. Houthem B. De Cock. Ploegsteert A. Warlop. Gheluvelt Bouteca. St-Jan Z. Rogiers. Wytschate P. Vermeulen. YPER Maandag vierden de echtelingen Seraphien f'aiidebrecht-Spinnewijti, brave en eerlijke werklieden, wonende Weduwenkoer, in de Diksmuidestraai, hunne gouden bruiloft. De jubilarissen werden len 9 1|2 ure op het stadhuis ontvangen door M. den Schepene Struye, die hen verwelkomde en hun eeu ge schenk aanbood van wege den Koning en een van wege de stad. De eerewijn werd vervolgens de gelukkige ouderlingen en hunne familie aangeboden. Na de ontvangst ten stadhuize trokken de feestelingen naar Sint Maartenskerk, waar zij, gezeten in den koor, eene plechtige mis van dankzegging bijwoonden. Gansch den dag door, was de wijk waar de jubilarissen wonen, in volle feest. Maandag, rond 2 ure van den achternoen, heeft de policie eeneu bult van duitsche af- Mengelwerk van 't Nieuwsblad van Yper. Nr 15 door E. H. V. HUYS VERBODEN 'NADRUK Op vijf minuten afstand zagen zij een klein licht schitteren, door een half rond vensterken ongetwijfeld eerie woning. Zij daar naartoe, met de wapens veerdig, en de Schout, met eenige gezellen, er bij gekomen zijnde, sprong binnen, en dat zonder moeite, ingezien de dèure wijd open Btond Hoe was hij bedrogen in de plaatse van vreede moordenaars, en zag bij niets anders als eene ouderachtige vrouwe die,bij de klaarte van een lampke,bezig was met neerstig te spinnen, en drie kinders, die rond haar zaten nedergefokt en benauw- lijk zaten te kijken naar de binnengekome nen. In 't huizeken, schaars groot genoeg voor de vijf bezoekers, niets dat' achter docht kon wekken alles even arme, even vuil en veronachtzaamd. Wie woont er hier vroeg de Schout aan de vrouwe, die gebaard bad niemand te hooren en die maar op en stond als zij de vreemde stem hoorde. Menschen toch antwoordde zij, gij doet mij verschieten ik meende dat het mijn man was die binnen kwam. Wie woont er hier Karei Braekevelde, Mijnheere. om u dienst te doen, en ik, zijne vrouwe, met onze drie kinders. Waar is hij Op het land gaan bezems verkoopen. Rijselstraat naar de Groote Markt toen op t zelfde oogenblik, uit dt* tegenovergestelde rich ting van de Neermarkt de automobiel van M. Jonglez-Roussel van Toerkouje aangereden kwam. De wielrijder die den automobiel niet kon bemerken botste er aan den draai van den Vijfhoek met geweld op. Pie ter Depoorter wierd legen den grond gesmeten en is gelukkig met lichte wonden ervan afgekomen. Een deel zijner kleederen zijn gescheurd en zijn rijwiel verbrijzeld. De apotheker May heeft den wielrijder ver zorgd en M. Jonglez, die aanstonds den auto mobiel stil hield, heeft verzekerd dat Depoorter ruimschoots zal vergoed worden. De voerman Dumorlier van Dickebusch,wilde met zijnen wagen stilhouden voorde herberg De Casino in de Statiestraat, toen hij uit gleed en viel. Een der wielen reed op zijn been en men moest den wagen achteruit steken om hem er uit te trekken. Gelukkig zijn de bekomen wonden niet erg en Dumortier is kunnen naar huis keeren. BELLE Twee prachtige automobielen hielden Dins- glil voor het tolhuis te Belle (Frankrijk), en een eerbiedweerdige ouderling stapte er uit om de papieren te doen teekenen. Hoe groot was de verwondering niet der tolbeambten, wanneer zij bemerkten dat zij te doen hadden met Z. M. i.eopold II, Koning der Belgen. Zij haastten zich om hem eer te bewijzen en de Koning bedankte ze door eenige vriendelijke woorden. BOESGHEPE Maandag had op het kerkhof van Boeschepe de inhuldiging plaats van de gralzuil opgericht aan de nagedachtenis van den ongelukkigen Gery Ghysel, die tijdens 't opmaken van den inventaris in de kerk, door een der handlangers van de Com- bisfen doodgeschoten werd. De plechtigheid was zeer eenvoudig. De mis ten 101/2 ure gecelebreerd, werd door eene overgroote menigte, uit alle hoeken van Fransch-Vlaanderen gekomen bijgewoond. De weduwe Ghysel, omringd door hare familie, had op het hoogkoor plaats genomen. De E. H. Baron, leeraar in 't Klein Seminarie van Haze- broek, hield eene aandoenlijke aanspraak; hij herrinnerde de bloedige gebeurtenis van den 6 maart 1906 en de grootsche lijkplechtighederi van Gery Ghysel. Na de mis, begaf de geestelijkheid, gevolgd door al de aanwezigen, zich naar het kerk hof, onder het zingen van den Miserere, om den grafsteen in te huldigen. De roerende plechtig heid liep rond den middag ten einde. VLAMERT1NGHE Onze welbekende horlogiemaker, H. Flahou, bijgenaamd Carbon, is nogmaals vereerd. Nu, komt het uit Egijpte 'I Is een knoddig dingsken, en zondag aanstaande als hij met de schale gaat zal bet prijken nevens de reeks andere, ontvangen als uitvinder der 24 uren platen. Opdat eikendeen zijne decoraties zou kunnen bewonderen, zal Carbon zondag aanstaande, 10 dezer, ten 8 ure 's avonds in de herberg De Zwaan zijn, 't Zal er dreunen van Leve President ZILLEBEKE Op een 300 meters van de tramlijn, die van Zillebeke naar den Pappot loopt, staat er in 't midden van 't bosch eene tweewoonst,bewoond door de famiiien Honoré Tavenie.r en Henri Vanden bussche landbouw werklieden. Binst de afwezigheid der bewoners is er Donderdag brand ontstaan in een stal die achter de tweewoonst gelegen is. Het vuur nam weldra eet) snelle uitbreiding. Gebureu, ter hulp gesneld, moesten zich tevreden stellen met voorwerpen van kleine weerde te redden. Twee der redders bekwamen brandwonden aan handen en knie, met een koffer, waarin nog wat geld zat, builen te dragen. Wanneer komt hij 't huis Als zijne bezems uitverkocht zijn maar welken dag, dat en weet ik niet meer als gij. Waar zijn wij hier dan, vrouwtje In den busch, gelijk gij ziet, maar niet diepe; wilt gij hier wat slinks op gaan. seffens komt gij op 't bloote land, al den kant van Zarren maar slaat gij den zuiden in, 't is nogal een eindeken door het hout te kruipen. Gaat gij rechte voort, ik twij fele of gij zult weg kunnen; want het hout wordt zoo dikke, en daar staat zoo vele slaghout, dat het inderdaad schier onmogelijk is. En gij woont bier alzoo alleen, in dien dikken busch Alleen en is 't woord nieteen stapken verder staat er nog een huis, en nog wat verder zijn wij op het land wij zijn hier komen wonen, omdat het aan de hand is voor berk en bezembout. De vrouwe kon dat zoo schoone zeggen, dat er geen een van de Roozebekenaars het minste vermoeden op en vatte wegens bare rechtzinnigheid. Verre van te peizen dat het wijf uit het hutteken een moordenaars wijf was, vonden zij de gelegenheid scboon om inlichtingen te vragen en te krijgen, aangaande de rcoversbende die zij opzoch ten. Vrouwtje zei de Schout, kent gij hier in 't omliggende geenen zekeren Bake landt Och Heere vriend, neen ik Het ligt in mijn gedacht dat ik dien name nog gehoord hebbe maar boe zou 'k dien man kennen Uit mijn huis en roere ik niet, en Ko de Blauwe had te gare met zijne neel Pee de Roode Kandidaat geweest in de laatst kiezingen ze waren zoodanig gewend van u liegen dat Voltaire hun grootvader hen uie loochenen kon. Hij komt rie keer P e teg-n. (i Pee, zegt hij, nu zijn we er boven op Hoe zoo dat, Kot zegt Pee. 'k Heb daar een soort jan pillen gekocii tegen het. liegen Tegen 't liegen, Ko Tegen 't liegen, Pee en bovendien, 'i- heb ervan geslikt, en sedert dien, mijn goeie Pee spreek ik niets anders meer dan de zuivere pure waarheid Bij Ariseele, roept Pee en zoud.-n di pillen mij ook geen deugd doe 1 Deugd wel uiensch, zegt Ko... Kijk. wilt ge ne keer probeeren, 'k heb hier nog eu pilleken in mijn zak. En Ko haalt geheel profijtig uil zijne onder veste een zwart pilleke, dat hij tnèegenoiiiei had uit zijn geitenkot. Pée pakl dat in, knabbelt en bijt er op, trek eene vieze muil of twee, en Weg met uwe vuile, stinkende pillen, zegt hij, 't is mordjii sir... Ge zijl er, zegl Ko. Ziet ge wel, dat gi: nu ook al de waarheil ku it zeggen HAZEBBOEK Zooals wij reeds voeger gemeld hebben heeti de fransche en belgiiche policie de hand geleid op eene bende deugiieten, dieven en moorde naars, waarocd r zjowel belgen als franschen gevonden worden. Een der aangefcudenen, Theofiel Deroo, Charlo! genaamd, jerklaart een der daders te zijn van den mou'd op de ecbtgenoolen en dochter Lecocq tefiolaiaes Hij geeft inliet) tingen over dezen koord en zegt dat hij korten tijd jia de misdaadeen lang onderhoud gehau heeft met Abel Peilt, kapitein der bende. De policie begiit nu klaar te zien in deze zaak, maar daaruiimoet men niet besluiten dai het onderzoek geë|digd is. Er blijven beschul digden te onderharen en vele zaken te onder zoeken, waarmee r bijzondere agdilen gelast zijn. Dezer dagen zij deze agenten te Dranoutre iü verschillige brbergen geweest waar zij meenden dat de iden der bende zich dikwijls begaven. In eene plaats, vaar zij verschillige keeren teruggekeerd zijn,lebben zij eet) bankbiljet van 1000 fr. en 3 banjetleu van 100 fr. gevonden. Het onderzoek uurt voort. VERSTOPTHEID Lezers, indien gij lijdt aan verstoptheid ('ontsteking der lenden, lever of darmen, geblikt de slijmverdrijvende pil van Lir Walthery 11 uwe gezondheid keert te rug. 1.00 fr. doloos. ZONNEBEKE Elodie Depoorlr, ae b3zin van 't Gouden Hoofd is berecnt.ilsook Emma Rosselle oudst dochter van Chars Roselle den koeikoopman. Emiel Debrauvue.nu woonachtig teSt-Jan, is in de bannen n:t Daiiaeze van Langemarck. Het sciiijnt dat 0<el Lauaire zondag nacht zijn klakke verloren heft, hij is verplicht van het kenbaar te makei Henri Douche, heeft van deze weke eene kerk horloge gepatst op de kerk van Stavele Het is een waar uesterstuk van juistheid. HUISTE Zaterdag namiiag kwam een welgekleed persoon in de hererg van Petrus Vandenborre. De vrouw bevondich op den koer de persoon ging naar de keten, opende er eene kas en stool er eene be?s uit met 1,100 Ir. Toen de vrouw in de heierg kwam, zat de dief aan eene tafel hij vieg eene druppel, die hij aan stonds ledigde, e ging heen. Na zijn vertrek bestatigde vrouvVandenborre den diefstal en verwittigde de giuren, die aanstonds langs alle kanten per velop zoek gingen naar den dief Een kwart uursater werd hij ingehaald door de genaamden tndewiele en Remmerie, di gemeens en heb ik met niemand, of't en zij met mijnen naasten gebuur hier,met mijnen man en met mijne kinders. Wat zei men van Bakelandt, als er u van gesproken wierd Wel dat heb ik al lange vergeten 1 Waar is zijn woonste dat weet gij toch Zou 'k wel ieverst in dezen busch, zegt men, al Langemarckwaards maar de busch is zoo uitgestrekt, gij verstaat wel...! Wij mogen wei geheel uw huis zien, niet waai', vrouwtje Genoeg, achter dat gij nievers aan kwaad en doet; immers hetgeue gij hier ziet is 'al dat wij bezitten op de wereld en 't ware spijtig.... Dp Schout liet de vrouwe zeggen, nam het lampke dat voor haar hing, en begon rond te gaan, in dat kleen kotje, dat maar uit twee plaatsen samengesteld en was. 't Was gemakkelijk om onderzoek te doen al dat er stond was een beddebak, stoelen en bezemhout. 't Is waar, in de andere plaats had men misschien wel kunnen beletten dat alles versch versmeten en ver zet was, maar niemand en gaf daar acht op en de opzoekers vertrokken, den goên avond wenschende aan de vrouwe en in volle overtuiging dat zij uit een huis kwamen, dat door goede lieden bewoond was. Gaan wij, niettegenstaande den donke ren, algelijk wagen van den zuiden in te gaanal Langemarck vroeg de Schout aan zijn volk. Waarom niet wij zijn nu op weg en daar is juist eee soorte van groene strate die schijnt dooden busch te loopen. Gaan wij an 1 En geheel dbende wederom op reize, nog eens in stiwijgendbeid, en nu moeilij ker,omdat heteheel donker was geworden, en dat de mat schaars hare stralen kon schieten door 1 toppen der sparren. Geen een hutteken e wierd er meer gevonden, geen een menh, kleen of groot, tegen gekomen. Nodans, bij dên ingang van de strate, docht It de voorenste vau de jonge lingen, dat j de schimme van eenen manspersoon tp door de sparren hadden zien vliegen zij zeiden 't zelve tegen malkander, iiür gaven het op, omdat zij verders nietsrieer geware en wierden. Alzoo bleven ij lange, lange gaan en kwamen, naiddernacht, uit t'enden de Laugemarkscldreve. Te verre ncvan huis zijnde, gingen zij naar de eerstderberg, niet verre van daar, blijde van te ogen iets nutten, rustenen klappen. Daaïn was geene geestigheid in het gesprek les was tegen verwachting uitgevallen I moesten het opgeveE van ooit het roovsnest te kuischen, en ze waren genodaakt naar huis te gaan, zonder eeniginlichtingen of troost voor de bedrukte oeder Libeer en voor de beklagensweüge dochters. Ook ontzagen zij meer de tflgkomst als dat zij 't ontzien hadden van y? te gaan. Voor denageraad nog was geheel de bende al in dtreve om naar huis te keeren. De jODgeling> op geen moordenaars meer peizende, gicn rapper, zonder schikkin- hem het gsstolene ontnamen en hem naar gemeentegevang brachten. De aangehouden werd door de gendarmen van Kortrgk oudar# vraagd. De kerel verklaarde geboreu te zjjn t Parijs en laatst verbleven te hebben te Toer8 kou je waar bij aanzien werd al,, anarcnist. 7 bad die stad veriaten, daar al de anarchisten opgezocht werden in het vooruitzicht van het uezoek van den president der fransche R9nu. Dliek. Verleden jaar werd er by Vandenborre een diefstal gepleegd vau 900 fr. De daders van dien liefstal zijn tot hioitoe nog ni; t gekeud. Brief van eene Zustor-Overste Ik ben u mogst dank omdat gy mij de slymverdry vende -VaUlierypil heeft laten kennen, want liet is een .acht afdrijfsel, ook aangenaam, goedkoop en 111 f-dl baar g«ne'-'S middel tegen tiet meesUndeel Ier ongemakkelijkheden en ziekten. AVELGHEM Er wo"dl hier voel gesproken over het ge. leiuozini.ig overlijden van .Albeitina De Clerck >5 jaar oud, nie bij hare tante, de weduwe' lallaert, te Rousse woonde. Men zegt dat Albertina sedert twee maanden te Avelgliem verbleef, doei) zeer afgezonderd leefde niemand kreeg haar te zien Iletparktt van Kort rijk is ter plaatse geweest on he,.ft eene vroedvrouw doen aanhouden. De beirput is od bevel van het parket geruimd. IS DE WERELDBEROEMD Hjj alleen geneest zonder gevaar, terwijl an dere onbekende pillen, tal.letten of andere ciroopen. schadelijk zjjn voor het hert, maa>. nieren en de longvezeltjes verbranden |Tè siroop Depratere bevat geeno schadelijke stof ten, stopt niet op, en mag zelfs door kinderen genomen worden want hy geneest ook dè kinkhoest in 10 dagen. Prijs 2 fr. de groote flesch. Ie bekomen te Oostende by den uitvin der Depratere, die overal verzendt, tegen een postbon van 2.50 fr. ;5 1 cent. voor port) alsook rv,neur' ?p0o en May' Llb°Re Aarts -ns eu V.n 'eW.eslm, NEVELE Dezs gemeente is in groote opschudding ge bracht door eene moord op een priester, E. H. Dujardin, die sedert ruim twee jaren met zijnen vader en zijne zuster woont. Priester Dujardin is geboortig van Kortryk en is 41 jaar oud. Ziehier eenige inlichtingen over de misdaad Dinsdag morgen moest de E. H. Dujardin de eerste mis doon t Vossolare, dorp op een total minuiten van Nevele. Hy was daar niet op het gestelde uur en de E. H. pastoor van Vosselare deed zelf de eerste mis. Hy dacht dat de E. H. Dujardin zou komen om de tweede mis te doen. Deze kwam niet en de E. H. pastor zond een misdienaar naar het huis van den E.H. Dujardin om te vragen wat er haperde. H. t was dan luim 7 ure; de 70jarige vader Dujardin was dan juist opgestaan. Daar zyne dochter niet te huis was, ging hy zelf naar de kamer van zynen zoon. Hy zag seffens dat deze uiet te bed was geweest. De grysaard had een voor evoel dat er iets schrikkelyks moest voorgevallen zijn. Alleen dierf by niet onderzoeken wat er voorgevallen was, en hy begaf zich by den notaris Van Roy, zijn gebuur. Hunne hoviDgea palen aan elkandir en zyn met een poorte in gemeenschap. M. Van Roy g ng mede met M. Dujardin en samen begonnen zy het onderzoek in den hof of liever het park. Zy bemerkten weldra dat eene dikke peers in den vy ver geplant was Dat deed nun denken dat er dieven 's nacht in den vyver gevischt hadden. Zy onderzochten de peers nader en bevonden dat ze by middel van eenen haak vastgebonden was aan eenen overhangenden boomtak. De haak werd losgemaakt en de peers boven gehaald. Van onder aan de peers was 't lijk. van den ongelukkigen priester vastgebonden Men verbeeld zich de ontsteltenis der twee heeren. Seffens werd de policie verwittigd en geburen kwamen by. De priester was verwurgd bij middel van eeD koord, die driemaal rond zynen hals was gebonden. Zyne voeten waren samen gebonden by middel van zynen singelvoor zijn mond was een neusdoek gebonden om het schreeuwen te beietteD. Een geneesheer bestatigde dat het slachtoffer eenen slag op het hoofd had ontvangen. Men heeft het tuig, waarmede die slag werd toege bracht, gevonden het is eene yzeren roede die als steekband dient voor den stijl van het hekje van den groeselhof. Het gelaat van den ver gen noch voorzorg. Reeds en waren zij maar een honderd stappen meer van de plaatse waar Naas en Wijten het lijk van den vermoorde vonden niet vele en waren er die spraken en 't was al stille in het ronde, toen eensklaps, vóór hen, het schet terend schuifeling gesteken wierd, waar zij Wyten hadden hooren van spreken. De takken ruttelden eenen oogenblik in den busch, de loovers vlogen, en welhaast was het wederom al gerust lijk van te vooren. Verschrikt en bevende, was geheel de bende eerst blijven staan dan drongen zij bijeen grepen hun wapens, en bezagen malkander, alsof zij wilden vragen Hebt gij dat ge oord Wat mag dat zijn Na korte stouden wachtens, met dat er niets te voorschien en kwam, zei de Schout Misschien zijn het de moordenaars, die onze afwezigheid te bate nemende, van den nacht gestolen en gemoord te hebben te Roosebeke. Hoe naar zei eeu ander laat ze ons vervolgen Onmogelijk, vriend, onmogelijk Laat ons liever gauw naar het dorp gaan, om te zien of er niemand van ons geen ongeluk te betreuren en heeft. En al het volk op weg. Tien stappen verder, juiste op de plaatse waar Naas gevangen had geweest, bleef de Schout, die voorop was, stille staan zonder spreken. Zijne oogen hield hij gevestigd op den dijk, en hij veranderde van kleur. Kijkt! zei hij, tegeu een dienevens hem was, wat ligt er daar in den dijk ('t Vervolgt)

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1906 | | pagina 2