GROOTE TOMBOLA BAEELAHDT MENGELMAKEN Prinsendag VAN ALLtiS WAT Slapeloosheid De eerste schrijfmachien Zingen in het werkhuis Hoppekweek en Hophandel Een afdoende verfrissching Het nieuw postverbond Tegen de motten Examens Prijsdeeling LANGEMARCK VÜÖR DESÜ HOEST BORSTSIROOP DEPRATERE J rousselare hem met luide en ontroerde stem dat zij het gezicht teruggekregen had. Hare woorden gingen bij de omstaanders van mond tot: mond. De vader der jonge dochter weende en eene heilige aandoening miek zich van d< omstaanders meester. Tot kalmte terugge-| komen hief de Pater Recollet met Jufvrouw M. Abel Delie van Yper, heeft met goeden ltslag het examen afgelegd van candidaat in men eenige dagen nevens de kachel of in de warme zou staan, totdat de kamfer is opge lost, waarna het vocht moet worden gefll- uatuurlijke wetenschappen, treerd. Men besprenkelt het bontwerk zeerj ot heelkunde (ie proef), gelijkmatig met dit vocht, rolt het stevig ineen en wikkelt het vast in nieuw katoen of linnen. Op deze wijze kan men bontwerk voortbereidend Peteit de Magnificat aan en welhaast weer- jaren lang bewaren, zonder dat er mot in galmden uit 3oo monden de lofzangen tot God en Zijne Heilige Moeder Maria. In de sacristie geleid, schreef Rosa Petiet alleen haar naam. Zij voelde zich geheel hersteld en zag gelijk over negen tot tien jaar. 't Is binst den lofzang Ave Maris Stella dat de wonderbare genezing geschiede. Ik zag, verklaarde zij, het beeld van O. L. Vrouw omringd door een schitterend licht.... en dan.... eikendeen rond mij.... Heden Zaterdag, verjaardag der inhulding van Z. M. Leopold I, Koning der Belgen, ten li ure Te Deum in St Maartenskerk. Ten 8 1/2 ure 's avonds, Concert op de Markt, door de Stadsharmonie. Men zegt dat de opbrengst der aardappels veel grooter is als men de bloemen aftrekt. Ze staan nu in den bloei ofwel op het bloei en. 't Is eene kleine moeite de bloemen eensl af te trekken van een deel der struiken. Men zou dit dan kunnen ondervinden. Maar, men vergete het besproeien niet. komt. Dit middel is in Rusland algemeen bekend onder den naam van Chineesche motten- tinctuur Het wordt daar als een geheim der bontwerkers beschouwd. werd door een Braziliaansch priester, Fraucisko Jho de Azevedo, geboren te Parahybade Norte, uitgevonden. In 1867 had de priester zijne machien gemaakt, geheel in hout. De uitvinder had het ongelijk te luisteren naar de voorstellen van een weinig eerlijken Amerikaan, aan wien liij zijne machien overhandigde. De Amerikaan werd schatrijk.De priester stierf in armoede. In de werkhuizen van eene zeepfabriek te Warington, worden de meisjes door het bestuur aangezet te zingen onder den arbeid. ^esfllur dringt er op aan, voorname lijk bij de meisjes welke geerm machien moeted oppassen, te zingen op het laatste werkuur van den voormiddag of des avonds. |s°orten dat ontwaart men Dit aanzoek is bijzonderlijk gericht tot Poperingsche Witte Rank. De prijsdeeling aan de leerlingen van St Vincents college te Yper zal plaats hebben, op donderdag 2" Oogst om 9 1/2 ure, in de feestzaal van het college. In alle hopkwartieren klaagt men nog altijd overden verachterden groej der planten In het land van Aalst,onder anderen,kunnen de hopranken op verre den top der persen niet bereiken, en ze zien er zoo mager en zwak uit en niet voorzien van scheerranken. Wij hebben een regenvlaag gehad dees week maar dat is niet voldoende om de hop een nieuwe scheut te doen nemen. Het eenigste land dat waarlijk begunstigd schijnt, is thans Amerikain de andere streken bestatigt men wat verbetering, maar, alles te zamen genomen, is de toestand der hommelhoven niet geruststellende, In Beieren heeft het ongedierte in sommi ge kwartieren verminderd doch heeft in andere merkelijk toegenomen. Eenige hop- tuinen, door den zwarten roetdauw aange daan, schijnen geheel en gansch te niet gegaan. Men durft daar enkel rekenen op 40 ten honderd van den oogst van verleden jaar. Bijzonderlijk heeft men te klagen over het niet opengaan der bloesems van vroege hop- ook bij de Een eenvoudig middel tegen slapeloos heid werd door den Parijschen geneesheer doctor Demoeche aan de hand gedaan, en voor de toepassing van zijn recept is niets noodig dan de hand. De hand, en vooral de palm van de hand, ii zeer rijk aan bloedvaten en daardoor een warmtebron welker uitstraling geschikt is de uitzetting der bloedvaten en ten gevolge daarvan het komen van den slaap te bevor deren. De hand moet licht gekromd, zoodanig tegen het voorhoofd worden gelegd, dat zij in het langst de middellijn van het aange zicht bedekt. De wortel der hand moet ongeveer ter hoogte van de neusgaten zijn. Op die wijze wordt een vrij sterke ver warming van de bovenste helft van het gelaat verkregen en deze wordt nog ver meerderd door den adem die laugs de hand naar diezelfde plaats wordt geleid. Het middel heeft in elk geval het voor deel dat iedereen het zonder moeite of schade elk oogenblik kan probeeren. Een afdoend middel tot opfrissching in groote velotochten is warme melk. Wie daarvan niet houdt, neme koffie of thee, dat beter dén dorst lescht dan alcoholische of koude dranken. Voor 't drinken mag het uitspoelen van monden keel met koud water niet verzuimd worden. Ook 't wasschen dei- handen en onderarmen met koud water en het afwrijven van den hals met een voch- tigen doek verfrischt en verdrijft het gevoel van warmte. de werksters welke de stukken zeep in doozen verpakken, ten einde verveling te vermijden bij hun weinig inspanning vereischend werk. -- De Katholieke Antisocialistische Webki.iedenbond van het arrondissement Gent, gevestigd in Het Volk Oudburg, 342, te Gent, heeft, tot ondersteuning zijner verschillige werken, eene GROOTE TOMBOLA ingericht. Behalve de geldpirijzen, waarvan één van 1000 frank, één van 500 frank en één van 250 frank, die zullen uitbetaald worden zonder ééu centiem aftrok, zijn er nog te winnen 13 obligation der stad Gent. Daarbij is ook eene zeer rijke verzameling van alle soort nuttige, prachtige, kunstige en kostelijke voorwerpen. DE TREKKINGEN zullen volgendèrwijze gebeuren Den eersten Zondag van Augustus voor 2 obli gatiën der stad Gent. Den 15 Augustus voor I obligatie der stad Gent. DE GROOTE TREKKING voor AL de prijzen zal plaats hebben den Zondag26 Oogst aanstaandein het lokaal Het Volk Oudburg, 342, Gent. De lijst der winnende nummers zal in alle dag- en weekbladen verschijnen. Prijs per lotIO centiemen. Men kan ook loten bekomen bij M. Callewaert De Meulenaere, Boterstraat, 36, Yper. Den 1 november 1907 zal de nieuwe over eenkomBt,tusschen de posterijen van Neder land, Duitschland Engeland en België gesloten, in voege komen. Ziehier in wat deze overeenkomst noodzakelijk bestaat: Elke brief uit Holland naar een der drie andere landen gezonden, en omgekeerd, zal zonder bijtaks te moeten betalen, 20 gram mogen wegen in plaats van 15. Wat het port be treft, dat, op het laatste Congres van Rome op 25 centiemen bepaald werd, het zal op 20 centiemen verminderd worden. Het port voor drukwerken zai eveneens verminderd worden. Het gewicht van de postpaketten zal voor Holland van 5 tot 10 kilos gebracht worden. Daar ten platte lande, de briefdragers niet meer dan 2 pakken kunnen dragen, zullen hondenkarren voor het vervoer van de postpaketten gebruikt worden. Een Rus, die verleden jaar op de Luik sche tentoonstelling pelswerk exposeerde, deelde mij het volgehde recept mede tegen motten in bontwerk In sterken spiritus doet men een handvol kamfer en lijn gestampte Spaansche peper schalen of gestampte kolokwiut. Dit laat Mengelwerk van 't Nieuwsblad van YperN* 21) door E. H. V. HUYS VERBODEN NADRUK U kennen 1... de avond zou er iets moeten aan doen, maar ik en geloof niet dat ik u nog gezien heb. Zijt gij van Roosebeke? Mijn huis ligt op Staden, maar ik werke sedert eenen tijd op Roosebeke. Bij wien mag het geweten zijn Bij de weduwe van Karei Libeer 1 Weihoe 1 En is toch zeker geen nieuwe pijn dat ongelukkig huisgezin overgekomen? Dat niet, Mijnheer ik heb ze, God lof, allen in volle gezondheid gelaten; maar 't is om u te vragen of gij den onderboer van het hof niet en kent. Genoeg 1 en vele beter nog van name en fame als van aanzien Loden, die brave man, die hun zoo vele dienst bewezen heefi achter de dood van de twee vermoorde zoons Die Loden, 'tis ik, Mijnheer Pastor. Gij maar laat eens zien Inder daad ik ben verwonderd van u niet verkend te hebben. En gij peist dat, Mijnheer, dat ik mijne goede, mijne deugdzame meesteresse vele dienst bewezen hebbe, binst hare ram pen Ongetwijfeld, met haar bij te staan, te waken, en voor hare tijdelijke belangen te zorgen als of het uwe eigene zake zou ge weest zijn. Daarvooren zal God u beloonen, woest er zeker van. Afgelegd door de oud-leerlingen van St- Vincents college te Yper. M. Arthur Hollevoet van Becelaere, met goeden uitslag, het examen van kandidaat in natuurlijke wetenschappen (ie proef). M. Rerié Colpaert van Gits, met goeden uitslag, het examen van kandidaat in nutuur lijke wetenschappen (ie proef). M. Oscar Adriaen vao Dickebusch, met goeden uitslag het examen van kandidaat in heelkunde (3e proef). M. Edmond Sigiez van Zantvoorde bij Yper met onderscheiding, het examen van kandidaat in natuurlijke wetenschappen (1° proef). M. Isidore Notteau van Dranoutre met onderscheiding het examen van kandidaat in heelkunde. M. Jeroom Dejonckheere van Yper met onderscheiding het examen van kandidaat in natuurlijke wetenschappen. M.Robert Barbry van Yper met de grootste onderscheiding het laatste examen van dok- toor in heelkunde. M. P. Van Houver van Yper, heeft met groote onderscheiding het examen afg elegd van tweede doctoraat in rechten. M. Norbert D'Huvettere van Yper, heeft met onderscheiding het examen afgelegd van kandidaat-notaris (ie proef). In Bohemen, zoowel als in Burgondië blijft de schrale droogte aanhouden. Hel zwart en het schadelijk afwisselen van de verzengende warmte bij dage inet de koele nachten doet veel door en door zieke hop tuinen gansch verkwijnen. Doch uit enkele kwartieren van Oostenrijk meldt men dat d hop er verbeterd, en reeds goed aan 't bloeien gaat. In El\as ontwaart men ook verbetering in eenige dorpen van 't zuiden doch in 't noorden zijn de planten leelijk geteisterd door ziekte. Uit Engeland komt er nog geen beter nieuws ondanks het besproeien ontwaard men meer en meer ongedierte; de meeldauw verschijnt ook in eenige districten. De hopoogst zal geenszins voldoende wezen. Op alle markten slaan de prijzen allengs kens op. Zal dat blijven duren 't Zal afhangen van 't gunstig of van 't ongunstig weder dat we van nu tot pluktijd zullen hebben In Burgondië betaalt men voor 1906, ioo-iio fr. in 't Land van Aalst, 115-120 fr. voor Poperinghe (stadslood), 120 fr. in Engeland, 75 tot iz5 fr., volgens den oorsprong der hop te Nuremberg gaat de hop (1905van 65 tot 125 fr. volgens (kwaliteit in België, Aalstersche hop 1905 staat aan 70 fr., en Poperinghsche igo5 stadslood) aan 6o-65 frank. August Hoornaerl, den steenweg naar V00RMEZEELE leurder te Yper, ging op Kemuiel en bemerkte op Elzenwalle een onbekende in den gracht langs den steenweg neergehurkt. De man was over leden. De veldwachter van Voormezeele wierd ver wittigd en deed het lijk naar Voormezeeb overbrengen. De eenzelvigheid is nog niet be statigd. 't Is een mensch van gevorderden leeftijd, gekleed als landbouwwerker. POPERINGHE De Donkere Ommegang, die plaats heeft den Zaterdag van de kermis, lokt alle jaren van langs om meer bedevaarders'aan. Dit jaar,dank aan het gunstig weder, waren er 12 tot 14,000 bedevaarders naar Poperinghe gekomen. VLAMERTINGHE Woensdag namiddag is er brand ontstaan in een stalleken achter de woning van Pieter Botidry, in den Pothem. Gelukkiglijk wierd de brand aanstonds be merkt en steenbakkers, die in de nabijheid wrochten, dooiden het vuur uil. De pompiers in allerhaast opgeroepen waren reeds met de spuit aan de herberg In Trans vaal toen men meldde dat den brand reeds gebluscht was. De schade is geheel gering. Carbon komt eene nieuwe decoratie te ont vangen uit Parijs en Zondag avondzal men deze vereering vieren in De Stad Rijsel bij Alfons Beele. DE PENSEJAGER Het leven van een wildstrooper beschrijven van af zijne kinderjaren toen hij vogelnesten ging moven tot zijne veroordeeling tot levens langen dwangarbeid voor moord op een jacht- ongeiukkig- dat er ons Ongelukkiglijk, Mijnheer lijk maar is het zeker niemand en hoort Weest daarop zonder vreeze de keuken is al te verre van hier, en wij klap pen te stillekens, zei de Pastor, geheel ver baasd over den zonderlingen toon en de zienlijke ongerustheid van zijnen bezoeker. Mijnheer Pastor... daar en niets van... Ik ben de slechtste van al de menschenv de meeste schijnheiligaard ouder de kappe des hemels 1 En hij sloeg zijne twee handen op zijn voorhoofd, en hij snikte en hij beefde dat zijne knieën tegen malkander klutterdea.De pastor had medelijden met he<»i, hij greep zijne hand vast, en sprak zoo liefelijk dat de moordenaar zijn hoofd ophief Hoe zoo dan, zeide hij, mijn liefste vriend gij en hebt toch zeker, sedert,eenen tijd, de profijten der hofstee, die giij ten deele beboert, voor u zeiven niet gehouden? Och neen ik, Mijnheer, neen ik:. Gij en hebt de eere der moeder en der dochters niet te kort gedaan Neen ik, neen ik Daar kan dus geen bijzondere zwarig heid zijn ten uwen laste Geen zwarigheid, Mijnheer wat zegt gij Hebt gij onthouden hoe wreed de werkman en de twee kinders aan hunne dood gekomen zijn Ja, maar dat is al lange vergeten. Voor anderen, ja, maar voor mij niet J En waarom niet De moordenaar van die drie onnooze- len... ben ik Alsof de Pastor door een feilen en onver- wachten slag ware getroiïen geweest,was hij rechte en achteruit gesprongen, en hij had onvrijwilliglijk eenen schreeuw gegeven. De moordenaar was voor zijne voeten gevallen ea snikte zoodanig dat hij geen enkel woord en kon spreken. Op het geruchte dat het schuiven der stoelen en het verspringen van beide sprekers gemaakt had, waren de maarte en de knecht toegeloopen, en wrik keiden aan de deur om biunen te komen, vreezende voor een ongeluk. Maar de Pas- ort, een oogenblik bedwelmd, was hen gaan tegenhouden en wederzenden naar den keuken, zeggende dat er niets en haperde en dat zij moesten daar blijven en zwijgen over het gebeurde, nu en altijd. Ondertusschen waren beiden een weinig tot hen zei ven gekomen. De Pastor had Loden bij der hand genomen, en weder op zijnen stoel gezet. Een woord spreken en kon hij met der daad niet, en er volgde een oogen blik diepe stilzwijgendheid. De moordenaar herbegon eerst te spreken: Mijnheer, zei hij, hebt gij geenen afschrik en geen vreeze van mij? Maar neen, en vrees niet, en vlucht niet weg blijf bij mij laat mij u mijn hert openen ik moet spreken of ik sterf Spreek, mijn vriend, spreek zonder vreeze, de wonde van uwe ziele zal ermeê genezen, en niemand anders als ik en God alleene en zal ooit uwe misdaad kennen. Open uw hert geheel en gansch, en wees maar overtuigd van nu af, dat God u al uwe zonden vergeven heeft want geeft hij u zoo groot leedwezen in, na zoo groote mis daden, 't is om u zalig te maken. Dank u, Mijnheer Pastor, dank u die woorden doen mij zulk een deugd 't is eene maand immers dat er iets in mijn geweten knaagt, dat mij de scbrikkelijkste pijnen doet lijden. Luistert dan Over vier jaar heb ik kennis gemaakt met den slechts ten vent en den meesten boos wicht, die er leeft op de wereld, met Bake- landt, wiens naam gij zeker kent. Ik en was toen nog niet getrouwd en 'k en wrocht op Roosebeke niet. Geern drinken en brassen en nachtuilen, altijd geld te kort hebben, en niet geern werken, daar zijn de eerste oor zaken van mijn ongeluk. Ik woonde aan den ingang van het Yrijbusch mijne stoute woorden en mijn slecht gedrag wierden afgespied door den kapitein der rooversben de hij kende mijne neigingen en mijnen trek naar 't geld hij lokte mij allengskens aan, leerde mij wat stelen, beloofde goud in overvloed, en makelde eindelijk voor mij een huwelijk met eene zijner getrouwigste uit het busch. Van dan af was ik verkocht: ik wierd in de vergaêringen toegelaten, geprezen en beschonken door de maKkers, en al lichte was ik een der stoutste en der slimste van de bende. Ik moest een der eerste zijn om de groote slagen te doen, en uitgaan om at' te spieden al dat er af te spieden was ja zelfs gaan wonen en werken bij de menschen die men goeste had van te bestelen ofte vermoorden, en dus overal en altijd den schijnheilige spelen, 't Is ik die alzoo te Langemarck, over jaar, geheel de wreede moord heb doen bedrijven en geluk ken 't is ik ook die alles aangeleid heb om geheel Libters huisgezin aan de dood te brengen,en,indien de moeder en de dochters nog leven, 't is een genade van God, die i wachter, en dat verhaal zoo boeiend, zoo aan grijpend maken als den aantrekkelijksten roman, daarin is de E. H. J. Leroy, onderpastor te Staden, gelukt in zijn werk: De Pense- jaüer (246 bladzijden, prijs 1 fr. 50), uitgge- ven bijM.Callewaert-DeMeulenaere,Boterstraat 36, te Yper Maar ook, wat is de schrijver een meester in de wijze van voorstellen, hoewel weet nij de verschillende karakters af te schetsen en vooral te doen zien hoe de al te groote zwakheid der ouders jegens hunne kinderen de noodlottigste gevolgen 'voor deze laatsten kan hebben. Wij bevelen de «Pensejager ter lezing aan allen die een blik willen werpen in hei landelijk leven in West-Vlaanderen, aan allen die een echt letterkundig gewrocht weten h waardeeren, aan de jongelieden,die er heilzanr lessen en raadgevingen zullen in vinden en ooi aan de ouders die er veel zullen in ieeren. u Het Nieuws van den Dag.» Octavie Vanstaen, huisvrouw van Julius Doroo. bij de Mariaschool, ging dinsdag uvono frisch en gezond ter ruste; om 11 ure slaakte zij eenen gil waardoor haar echtgenoot ont waakte deze vroeg haar wat er scheelde doel: zij antwoordde niet hij onlstak licht en bestatlgde dat zij reeds een lijk was.Hoe onver wachts worden toch velen uit het leven gerukt! Gedenken wij zulks dikwijls. Het zal ons aan wakkeren ons altijd bereid te houden. Charles Couchrz, van bij den Schreiboom, krijgt een proces op den nek, hem aangedaan door den jachtwaker Pype, voor eenen haas te leeren trekken aan eenen koperdraad. Als men nu ook dat niet meer mag doen Het is reeds al vlas trekken wat men ziet. Daar het veel gevallen ligt en meer werk vraagt om te trekken, is er sobaarschheid van slijters. Wat deugdelijk weder voor het vlas en voor de andere vruchten met eenen 1 Als de boeren nu dit jaar nog klagen, moeten wij niet meer hopen dat zij ooit anders zullen doen en moeten bekennen dat oude gewoonten moeilijk zijn om laten. BECELARE Zondag laatst, ten 3 ure namiddag, is er een geweldige brand ontstaan op het hofstedeken van Camiel Devos, op den Zuidhoek. In twin tig minuten tijds lag alles plat huis stallingen en schuur. De koeien zijn kunnen gered wor den, maar twee zwijnen zijn in den brand gebleven. De oorzaak van den brand is onbe kend. De gebouwen behooren toe aan M. der. notaris Lauoy van Coraeti. Gebouwen, meubels en dieren, alles was verzekerd. Eene draadmare, daar zooëven uit Leuven toegekomen, meldt ons dat M. Arthur Holle voet, zoon van onzen achtbaren hoofdonder wijzei', zijn eerste examen in natuurlijke weten -chappen met goeden uilslag hreft afgelegd. Onze neste gelukwenschen aan M. Arthur Holievoet err gansch de familie Te Becelare gelijk te Zontiebeke, bouwen is houwen. In de straat van de kerke tot den Kortekeer zetten ze acht nieuwe huizen Tusschen de onderpistorij en villa Bertha, een voor Cyiiel Talpe en een voor Camiel Masschelein, den m inderaaker. Tusschen de tramstatie en villa Bertha, een voor Servaas Descamps. Recht over den Sleerin, 't is Henri Dewulf die daar een huis bouwt waar een Ooktoor zou preusch mede zijn, maar 't zal geld kosten ook 1 Bij den Kortekeer zet Leopold Vanhaverbeke eene driewoonst voor August Vandamme, Frederic Cannaert en Louis Defe- ver, en hij gaat er nog al zijn drinkgeld niet moeten aan hangen. En eindelijk't zou te ver wonderen zijn dat het anders ware, nevens dn dritwoonst komt er eene herberg 't is brou wer Boucquey van Passchendale die daar gaal zorgen om de dorstigen te laven, en iedereen weet dal de Becelarenaars niet te laven zijn met een pluimke. ZORGELIJKE OUDERDOM 't gevaar en de ongemakkelijkheden aan den zorgelijken ouderdom zullen doorallen vrouwen vermijd worden die zorg dragen hun bloed te zuiveren en het lichaam vrij te houden met de kleine slijmverdrijvende pil van Dr Waitherij. 1.00 fr. de doos. Dank aan eene gelukkige overeenkomst, wordt de slijmverdrijvende pil van Dr Waithe rij, die als beste af irijfmiddel onder de bevol king gekend is,verkocht aan één frank de doos. Dit nieuws zal voorzeker bij den arme en bij den werkman goed onthaald zijn. Theophiel Verstraete, die over 14 dagen de HH. Gerechten ontvangen heeft, is aan 't bete ren hij mag wel ook hij is er noodig, mei zijn 13 kinderen, waarvoor hij r;og gansch alleen is om den kost te winnen. Ik vergat bijna te zeggen dat ze den 11 Juli wel gevierd hebben meer dan de helft dei- huizen waren bevlagd zelfs 's anderendaags zal er nog een vaandel uit. David Santy, echtgenoot ZONNEBEKE van Gtharina Dewulf is overleden en begraven. Ferede Noyez (Brijkhoek) is berecht. Veriedcn maan'1 dag kosten wij groote ongelukken hebben n peer-den van de weduwe Ganse stonden aa Charles Beerlands kotje toen de trein van 2 urn? afkwam. Ze verschoten en gingen op hol de driewielkarre achter hun, rechte den gravid neerwaarts,zoo dat ze uitkwamen plaatse bij Pol Hoflacks. Daar botste de karr °P de tegen de huizen die daar 111 ophouw zijn, enle peerden vlogen voort tot aan het ni»,,.. nieuw Gemeentehuis, waar het kastje van de trouwers .•en duw kreeg en de karre onder en boven Keerde. De karre bleef liggen met gebroken wiel en de peerden lijk schichten stoven naai de statie. Daar de bareelen gesloten waren en Kosten zij geen weg, en ze wierden gevangen in het voorplein der statie, tusschen de aardap pels van den heer chef. Verders geen bezwaar of dat geheel de slatiestrate overende stond. IS DE WERELDBEROEMD Hfj alleen geneest zonder gevaar, terwijl an dare onbekende pillen, tal.letten of ander» siroopen schadelijk zijn voor het hert, maan- nieren, en de longvezeltjes verbranden rf» siroop Depratere bevat geene schadelijke stnf fen, stopt met op, ea mag zelfs door kinder»» genomen worden want hij geneest ook aJ kinkhoest in 10 dagen. Prijs 2 fr de er» flesch. Te bekomen te Oostende bij den uitr? der Depratere, die overal verzendt, tegen IJ' postbon van 2.50 fr. (50 cent. voor porti alc» te Yper, apotheken May, Libotte Aartsms «n Donck te Poperinghe, Monteyne te Kom» Van Windekens te Meenen Sioen 'en Roth™' te Iseghem (Markt) Rodenbach, en te w«eBton' Van de Marlière. "testen, j a T 11 eg h e m, de zoon van onzin doktor, heeft te Leuven zijn eerste examen t geneeskunde atgejeid. Wij wenschen rl jeugdigen student hertelijk proli jat, en sluit ons aan bij hel muziek, dat hem heden met eene «Serenade» zal vereeren en een smakelijk pintje op zijne gezondheid drinken Er zaten niet min of 40 vendels uit tot viering van dm verjaardag der r.'.ial Sporen Onze oud strijder Frederic r<?nJ geniet altijd voort eene allerbeste gezondheiT t Zal niet letter gefeest worden kan hii lion derd jaar geraken.'t Is te hopen en God gX- -oedo) eenezen "tUih hf.spi-Ual gnomen zoo St Janskcrrem>sse DatZh'pf^mfte Vfn d'e die n!e?eenrde°uCgLen die e, Dinsdag namiddag stond Ach. Spiliers barnier, wonende Spanjestraat, naar eene ver- kooping van meubels te zien, in de herberg «Dp Spoorweg», tegen de Statie, toen hij een hand m zijn giletzak voelde glijden. Hij greep dm diet bij den arm en eenige geldstukken ontvie len uit zijne hand. Spiliers stak ze wederom od zak, maar de dief, een 15 jarige knaap van Iseghem, beweerde dat het zijn geld was en oegon zelfs te weenen. De omstaanders in plaats van partij te kiezen voor den bestolene verdedigden den dief en begonnen Spiliers té v. rwijten en gaven zelfs den knaap het geld terug, toen een poiicieagent ter plaats kwam en den jongen naar het kommissariaat leidde. op- Na getelefonneerd te hebben naar Iseghem bekwam men de zekerheid met een jeugdigei'i deugniet te doen te hebben hij was reeds 8 dagen uit de ouderlijke woning verdwenen en leefde slechts van diefstal. Ilij betichtte ook nog twee andere knapen van Iseghem en Hoog lede, die insgelijks aangehouden werden Na onderzoek bleek het dat de knaap van Hooglede onsctiuldig was en hij werd in vrijheid gesteld De twee Iseghemnaars schijnen de daders te zijn van verschillige diefstallen van geld eD geldbeugels. Zij zullen tot hunne meerderjarig heid naar eene verbeteririgschool gezonden worden. OOSTENDE Bij de nadering der autornobielweek zijn die voertuigen in de stad vermenigvuldigd en met hen ook de ongelukken. Zaterdag, met eenige aren tusschenpoos, botste eene automobiel, ia de wijk van het Blauw Kasteel, op eene been- bouwerskar; over het koninklijk paleis werd een wielrijder omgeworpen en gekwetstbij den terugkeer der koersen werd een rijtuig door eene automobiel verbrijzeld. In de Koninginn daan werd zondag een7jarig kind door eene automobiel omgeworpen en erg gekwetst aan het hoofd. Aan den hoek dei- Kapel- en Joseph 11 straten werd maandag eene Süjarige vrouw omgeworpen. Da ongelukkige Klaagt van inwendige pijnen. lijdens de automobielkoers welke maandag plaats had, gebeurden er nog andere onge lukken. Tusschen Blankenberghe en Brugge is eene automobiel in eene gracht geklonken. De eige naar werd den rechterarm gebroken; de stoker klaagt van inwendige pijnen. Aan de brug van Scheepsdaele, bij Brugge, gebeurde een erger ongeluk. M. Emiel Perpète, kwam met zijne automobiel afgereden, waarin zich nog eene dame bevond en de stoker. Op zich van haar heeft willen bedienen om mij tot hem weder te roepen. Hier vertelde Loden in 't lange en in t breede den aanval, die bij nachte op de twee jongeiingeD gepleegd wierd, als zij van Langemaick kwamen de ontkeling van den werkman, de opsluiting van Naas, zijne onderhoonng, de bestorming van Libeers holsteê, binst dat er de Pastor zelve met Uns üeere was eindelijk de wreede vermoording van Naas, op het lijk van den werkman. De goede oude priester had menigen zucht gegeven, binst dat vei haalmeer als één traan had langs zijne kaken gerold eu was op zijnen schoot gevallen niettemin had hij zijn zeiven overmeesterd en geen enkelen keer den zondaar onderbroken Het «ei-haal was ten einde en de moorde naar zweeghij keek op, met bedrukte oogen, in de oogen van den priester, maar hij sloeg ze onmiddelijk neder. Deze greep zijne hand vast, en zei hem Loof God, lieve vriend," en dank Hem, omdat hij in zijne bermhertigheid met u medelijden gehad heeft. Och! hadt gij moeten sterven in den ongelukkigen staat waarin gij vier jaar geleefd hebt, wat ware ei van u geworden Iloe veel onnoozel bloed, door uwe banden vergoten, zou in der eeuwigheid wrake tegen u geroepen hebben t Is God die 't niet gewild en heeft. AI uwe medeplichtigen, misschien, zullen sterven gelijk zij geleefd hebben, sebcoo zij met meer, t]a zelfs min kwaad als gij edreven hebben en gij alleene vind grat- hoor Hem. Hy stort leedwezen in uw hert e vereidt u tot eene rechtzinnige bekeering (t Vervolgt

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1906 | | pagina 2