mengelmaren Examens Priesterlijke Benoemingen VAN ALLES WAT Stad Brussel Ze zijn tegen den Godsdienst niet l iberale Getuigenis I osse Gedachten POPERINGHE Twee feesten in 't College De Hopmarki Sc hoe er) Prijsd< in.' Huldebetooging Keikop. DE THERMOGÈNELendenpijnen, DE THERMOGENE Zydewee. M. Deron verhaalt het geval als volgt In den nacht van 17 tot 18 Januari, was ik reeds te bed en in slaap gevallen toen twee onbekenden op mijne kamer kwamen den eenen droeg een lanteern, waarvan ik maar een enkel straal zag, want seffens was het licht uitgedoofd of gedoken. Dezen die den lanteern droeg, 't is te zeggen, de kleinsten, heeft mij geslagen eerst met een stok en dan met een ouden sabel die neveus mijn bed hing. Binst dezen tijd greep de grootsten mij bij de keel om mij te versmachten. Ik poogde uit hunne handen los te ge raken, waarin ik eindelijk gelukte. Dan hebben ze mij alle twee in een laken gedraaid en nog met een st"k geslagen. Ik hoorde vervolgens zeggen Hij heeft nu genoeg en ze smeten mij onder 't bed met mijn oorkussen op mijn hoofd. Ik hoorde ze mijn bed omkeeren en vervolgens smeten ze mijn koffer overende en doorzochten geheel miju huis. Lang zijn ze in mijne woning verbleven, maar uoelang weet ik niet, want zij zijn het niet komen zeggen als zij gingen vertrekken. «Na hun vertrek bestatigdeik dat ze rond de 68 fr. gepakt hadden 8fr. in een geld beugel welke onder mijn koffer lag, 10 fr. die in een paar schoenen staken en het overige was onder den poot van mij n koffer verdoken. 't Is al gebeurd in den donkeren. De lanteern waarmede de deugnieten voorzien waren, was uitgedoofd en een kleine straal der maan, verlichtte een weinig mijn naeh'- verblijf. De dieven zijn langs een gevel venstertje die op 't veld uitgeeft, binnengebroken.Hoe zij vertrokken zijn, weet ik niet. want gelijk ik verteld heb,lag ik in bedwelming door de slagen. Abel Pollet bevestigd dit verhaal, maar Leon Fauvart loochent hardnekkig hieraan deelgenomen te hebben. Henri Fauvai t zegt dat bij uooit in betrekking geweest is met den bandiet. August Pollet verklaard dat Abel hem gezeid had, dat hij eeu slag gint- doen te Calonne aan-Leie in gezelschap van Leon Fauvart. Na den grooten afslag dezer laatste weken mag men zeggen dat de bopbeurs te Brussel 17 October), alhoewel kalm, toch prijsbou dend was. Men verhandelde i'operiughe (stadslood) 70 tot 72.50 fr. Aalst, 75 frank. "Voor dezen tijd van 't jaar is de vraag vau wege de brouwerij zeer Hauw, en naar En geland is er geen uitvoer. In Engeland onthouden de brouwers zich vau aankoopeu derhalve zijn de prijze- wat gedaald er wordt weinig primaswaar aangekocht waarvoor de planters 175 tot 20u fr. vragen wat verkoop is er voor middel bare waar van 125 tot 160 frank. Op de markt te Nuremberg is er meer beweging dan te voren: ter oorzake van den afslag is er meer uitvoer gekomen. Markt waar 100-105 fr. Hallertau 125-145 fr. Elzas 100-132 fr. Saaz 175-195 fr. M. P. Van Houver, oud leerling van St Vincents College te Yper heeft met groote onderscheiding zijn laatste examen gedaan van doctoor in rechten. Tot nu hebben de oud-leerlingen vau St Vincents College 30 examens voor de Hoogeschool afgelegd waaronder een maal met de allergrootste onderscheidingtwee maal met de groote onderscheiding en acht maal met onderscheiding. BL-DO.YI VAN BRUGGE. —De E. H. Samyn, pastoor van Vijve St Eloy, is pas toor benoemd te Westoutre, in vervanging- van den E. H. Ide, die zijne rust neemt hij wordt te Vijve-St Eloy vervangen dooi den E. H. Holvoet, bestuurder der Zwarte Zusters te Kortrijk. Met het oog op den bijval der paarde markten;heeft het inrichtingscomiteit beslist in overeenkomst met het gemeentebestuur, voor het jaar 1907 vijf markten in te richten in plaats van vier. Deze markten zullen plaats hebben den 13 Maart, den 13 April, 13 Mei, 13 Juni en 13 September. Premiën, voor een gezamentlijk bedrag van 6800 fr., zullen uitgereikt worden aan de kooplieden en paardefokkers volgen» de voorwaarden voorzien door het reglement. Op elke markt zullen er 80 verwijderings- premiën, tot een beloop van duizend fr.. aan de paardefokkers eigenaars uitgeloofd worden. Om deel te mogen nemen aan deze premiën-uitdeeling moeten de voorgestelde dieren al de voorwaarden vereenigen ver- eischt bij eerste klas produkten. De personen die ze voorstellen, moeten een certificaat voorleggen, van 't Gemeente bestuur uitgaande en bewijzend dat zij paardefokker-eigenaar zijn der voorgestelde paarden. Te Buenos-Ayres, in de Argentijnsche Republiek, werd dezer dagen het interna tionaal congres der vrijde kerij, of liever der godloochenaars, gehouden. De Belgische en Fransche vrijdenkers wareu er vertegen woordigd door Citoyen Furncmont.socialis tisch volksvertegenwoordiger van Namen. Deze heeft voorzeker alzoo nog eens willen bewijzen dat de socialisten niet tegen den Godsdienst zijn I De Munchener neueste Nachrichten is een der grootste liberale gazetten van Euro pa. In het nummer van Donderdag 13 Sep tember, 1* bladzijde, 5* kolom, staat een artikel ov«r België. Daarin lezen wij het volgende Men treedt iu 't gawoel van Brusse met de herhaalde gewaarwording, dnt men een voorkomend, openhartig eu welgezind volk voor zich heeft... (i Zonder twijfel draagt de uitgebreide welstand der Belgen veel bij tot de aange naamheid van hun karakter. De werklieden laten den indruk niet dat zij iets te kort hebben. Geen afgrond ligt er tusschen den welstand van Brussel en dezeu van andere steden, alhoewel Brussel eene verzamelplaats is van geld en rijkdommen en wat ook overal bet geval niet is een middenpunt van vriendelijkheid. Ziedaar eene getuigenis door liberalen gegeven Is het nu niet waar, beste lezers, dat ons laad, na 22 jaren gezucht te hebben onder de heerschappij der papen, ouder de dwiug- landij der dompers,het laatste van de were'd geworden is Wilt ge een voorbeeld der concurrentie diede Vmenkanen onzen Belgischen schoen- handel aandoen Ze zijn ingericht om alle jaren 400 mil- lioen paar schoenen voort te brengen. Daar er in Amerika 80 millioen inwoners zijn en veronderstellende dat ieder inwoner jaar lijks drij paar schoenen noodig heeft mankt 240 millioen per jaar. Er blijven dus nog li;0 millioen paar die aan goedkoops prijzen op de Europeesche markten kunnen verkocht worden En dan loopen er nog mënschen zonder schoenen aan de voeten Orde is verstand en waar geen orde heerscht. daar is ook geen geluk, geen voorspoed, omdat de grondslag daarvan ontbreekt. Degenen die denken dat hetge'd alles mag, zijn in staat voor geld alles te doen. Om de vriendschap te meten van Paulus voor Petrus, vraag u niet af, hoe Raulus zich gedraagt ten opzichte van Petrus vraag u af. hoe hij zich g draagt t'-n opzichte van Betrus vijanden, en hoe hij h'-t onrecht gevoelt dat men Petrus aandoet /.onlang de menscb in zich zeiven iets bcstatigt.dat uit te roeien is of te verbeteren is hij op goeden voet. —De godsdienst als inen hem niet oefent heeft niet meer krachtdadigheid on ler maatschappelijk opzicht,cjan de schat welken de gierigaard in den grond heeft, waarde heeft. Onder alle verkwistingen is deze van den tijd de laakbaarste Het is niet genoeg het ongelijk te vergeven, men moet het nog vergeten. Het is eene waarheid, die door de ondervinding van al de eeuwen bevestigd wordt, alle dagen ziet men de liefdadige familien voorspoediger worden. Eene op et tende voorzienigheid schikt al hare handels zaken; en waar andere arm worden komen deze rijker en rijker. Dinsdag laatst waren de oud-leeraars en oudstudenten van 't College uit alle gewisten samengekomen om hjulde en dank te zeggen aan hunnen gewezen Principaal, eerw. heer Vervaeke, die binst 23 jaar met zooveel wijsheid en bijval het College bestierde. Het Nieuwsblad heeft reeds van over eenige weken die feeste aangekondigd. Kwart voor elf ure trokken leeraars en studenten, voorgegaan door 't Stadsmuziek, stoetsgewijze naar het Stadhuis, waar de onderscheidingen in den laatsten school wedstrijd bekomen, aan de bekroonde leer lingen zouden uitgedeeld worden. In eene sierlijke redevoering spiak di heer Van Merris,Volksvertegenwoordiger tn Burgemeester van Poperinghe, den lof uit van ons geliefd en zoo bloeiend College Onder al de officiëelc en gepatroneerde gestichten van Middelbaar onderwijs van het land prijkt Poperinghe OP DE EERSTE PLAATS. Twaalf leerlingen slechts namen deel aan den wedstrijd en zij bekwamen VIER EN DERTIG onderscheidingen, wauron der VIER PRIJZEN en ÉEN EERE- PRIJS. Eere en lof aan 't College van Pope ringhe aan zijne ervaren leeraars, aan zijn gevierden Principaal I Daverende toejuichingen begroetten dezi welverdiende lofspraak. In name der Stadsgenoten bracht de heer Burgemeester vervolgens hulde aan de verdienstelijken heer Vervaeke, die binst zijn 23 jarig bestier zooveel weldaden aan de leerende jeugd heeft bewezen en daarom ook de liefdevolle achting van alle Poperinghe- naars bezit. Hij herinnerde de diensten gedurende meer dan ao jaar bewezen door E. H. Delanote, gewezen leeraar van Rheto rika onmogelijk van den E. H Vervaeke te spreken zonder E. H. Delanote erbij te noemen die twee namen zijn onafscheid baar in de geschiedenis van 't College en hij drukte zijne tevredenheid uit omdat E. H. Vanderstichele, man van ondervinding en wijs beleid, tot opvolger van M.Vervaeke is benoemd. Met zulk een principaal zijn we verzekerd dat ons College altijd v ort zal bloeien en groeien, en het Stadsbesiier acht zich verplicht uit al zijne macht lot dien groei en bloei mede te werken Nieuwe toejuichingen begroeten deze laatste woorden, bewijs van vertrouwen in den nieuwen principaal, maar ook van ge negenheid voor den verdienstelijken Burge meester van Poperinghe. De prijzen werden uitgedeeld onder het spelen van schoone muziekstukken, eu daarna nam de Eerw.heer Vanderstichele het woord Hij bedankte de heeren Burge meester en gemeenteraadsheeren en al dc aanwezigen voor hunne verkleefdheid aan het College en voor de aanmoedigingen hem gegeven. In welsprekende woorden bekrach tigde hij den lof toegezwaaid aan zijnen ii uumuntenden voorzaat, E. H. Vervaeke, aan E H.Delanote, den weergaloozen pro fessor van Rhetorika, u en wist een schoon bloempje te geven aan professor Verhamme, die in I eerste jaar van zijn professoraat reeds zijne leerlingen van poësis en rhetorika tot zulk een schitterenden uitslag kon brengen.» Hij wenschte geluk aan de bekroonde leerlingen en aan hunne ouders, en uitte den wensch dat zij later in het leven door werk en deugdzaamheid die hope zouden verwe- zentlijken welke hunne familie en hunne leeraars terecht op hen stellen. V De prijsdeeling was geëindigd en onder 't spelen van blijde muziek trok men in stoet naar het Volkshuis. De groote zaal was proppensvol. Gewezen en huidige leeraars en studenten van 't Col lege waren daar vergaderd, opgeruimd en verlangend om den Eerw. heer Vervaeke te doen hooren en voelen hoeveel zij hem danken en beminnen. Daar is hij 't Muziek speelt de bra- bauconne, men klapt in de handen, 't is gejuich en blijdschap, terwijl voorzitter en leden van het berek binnen komen en met den E. H. Vervaeke, Mijnheer de Prin cipaal op het verhoog plaatse nemen. Hij is nog altijd dezelfde minzaam, vriendelijk, den glimlach op de lippen,gelijk ten tijde onzer studiejaren Doctor Brutsaert van Watou, voorzitter van het feestberek, sprak namens de oud studenten dc feestrede uit. Ja, een ware feestrede We kenden M. Brutsaert als begaafd student, als vernuftig geneesheer, maar we kenden in hem nog den fijnen knap pen spreker niet die bij is. Met kloeke over tuigende stemme, in levende Vlaamsche tale, in verheven bewoordingen, afwisselend mei kernachtige spreuken en herinneringen uit het studgnfepieyen, beschreef hij ons de buitengewone bevoegdheid vari IJ- Ver vaeke, in de moeilijke taak der opvpeding. M. de Principaal deed niet alleen lessen leeren en onthouden, maar hij leerde ons bijzonderlijk verstandig leeren. Hoe dikwijls vermaande hij ons in de lessen die hij gaf, in de voordrachten die hij hield, dat wij binst onze collegiejaren door eigen werk en eigen zoeken ons verstand moesten ontwikkelen. Daarom ook was al zijn spreken ons zoo aangenaam en zoo nuttig. Altijd kalm en voorzichtig wist hij iedereen raad te geven, en de weg dien hij ons aanwees wij weten het allen bij ondervinding was de weg die ons bestemd was. Wat moeten wij dan zeggen van de chiste- lijke en zedelijke opvoeding Binst de 23 jaar van zijn bestier heeft hij het begte van zijn edel en ieverig priesterherte daaraan besteed. Zijn werk wierd daarom ook met rijke vruchten bekroond het College van Pope ringhe steeg tot het toppunt van een onge kenden bloei en voorzeker moet het voor E H. Vervaeke eene groote voldoening zijn te zien dat zijne studenten,in alle standen der samenleving verspreid, eere doen aan hun College en een leger vormen van manhaftige verdedigers van Kerke en Vaderland, Onzen gevierden principaal zij op heden hertelijken,wclgemeenden en welverdienden dank gezeid voor al het goede dat hij gesticht heeft, en hier zij voor hem de verzekering hernieuwd dat wij steeds zullen op de bresse zijn om de eere van ons College te handha ven met Godsdienst, Vaderland en huisgezin te steunen,... Onder een storm van toejuichingen over handigde de heer Voorzitter vervolgens aan den gevierden Principaal een prachtigen gouden kelk, ais gedenkteeken van hulde en eerbiedige genegenheid zijner oud leer lingen. Een leerling van rhetorika kwam vervol gens namens de huidige leerlingen zich voegen bij de oud-studenten om hulde en dank te zeggen aan .dep nooit volprezen Bestierder,' die zoolangen tijd met een echt vaderlijk herte gezorgd en geslaafd had voor het zedelijk welzijn zijner leerlingen. Die eenvoudige, welgevoelde aanspraak miek een diepen mdruk op al de aanwezigen. Innig aangedaan bedankte de weerde heer Vervaeke al de aanwexigen voor de talrijke t-lijken van genegenheid hem vandage gege ven hij zei dank aan zijn gewezen mede werkers, de oud-leeraars en leerlingen van 't College, dank bijzonder aan doktor Brutsaert, die in zulke welsprekende tale denlof heelt gemaakt van het vrij onderwijs. De genegenheid hem heden betoond, spreker hoopt dat men ze zal overbrengen op zijnen opvolger, die met verjongde krachten zal werken om het geliefde College nog steeds te doen vooruitgaan. Dank ook en bijzonder dank aan het stedelijk bestier, voornamelijk aan zijn alomgeachten heer Burgemeester, steeds zoo bezorgd met alles wat opvoeding en onderwijs betreft. Moge het College van Poperinghe steeds bloeien en groeien tot welzijn van Godsdienst en Vaderland 1 A Na de feestelijkheid in het Volkshuis ging dc stoet door de voornaamste straten van de stad naar den Katholieken kring. Overal waren vlaggen en wimpels en alle ware Poperinghenaars vierden meê in de feeste. In den Katholieken kring wierd een gul- hertig feestmaal opgediend, tlertelijke Vlaam sche leute en warme geestdrift heerschten binst het maal, dat tot eere sirekt aan den heer Jules Berat, zoowel als voor de smake lijk bereide spijzen als voor de sierlijke op diening. Bij het nagerecht stelde de heer Dr Brut saert de gezondheid voor van de E. H. Vervaeke namens de feestcommissie. M. Vanderstichele sprak namens het Collegie, cn de E. H. Schaloigne, pastor van Spiere, in een luimige aanspraak namens de oud leeraars medewerkers van den gevierden Principaal. In zijn antwoord dronk de E. H. Ver vaeke, aan de feestcommissie, aan zijne gewezen helpers in het onderwijs, en aan het College van Poperinghe. Had de heer Dr Brutsaert bet werk herinnerd binst de 2J jaar die spreker in 't Poperingsche college heeft overgebracht, E. H. Vervaeke, wist ook gepast uit den vervlogen tijd het een éti het ander voor den dag te brengéti en èélfs trekken aan te halen uit het studenlevcn, die getuigen dat vlijtig leeren en hertelijke leute goed kunnen samen gaall, Veel te vroeg reeds wss de ure van schei den daar en met een welgemeend «tot we- derziens 1» nam men afscheid, om bij korten tijd de y5e verjaardag te komen vieren van het bloeiend College van Poperinghe. YPER Doktor De Roo heeft de eer het publiek te berichten, dat hij van heden af, te raad te raadplegen is, in zijue nieuwe -woning, Statieplein, op deu hoek der Maloulaan. De Moonu van Komen Ten (ïhiklen Eenige dagen geleden is een broeder vai wijlen Victor Braem.de vermoorde pachter vai Ten Brielen, naar 't gevang van Yper gegaan om zijne moeder, Barbara Vandevclde te be zoeken. De oude vrouw heeft bijna ganseh haai verstand verloren en op zekere oogenblikken. als zij alleen in hare cel aan 't razen is, zon men haar volkomen krankzinnig wanen. Di onderzoeksrechter kan de vrouw niet meer aan 't spreken krijgen. Op eene zelfde vraag geeftzij soms tien verschillende antwoorden. Naar allen schijn zal men het arme schepsel in een krankzinnigengesticht moeten opsluiten. Oenzelfden dag werd de broeder van hel slachtoffer in tegenwoordigheid gebracht van Marie Descamps, echtgenoote van wijlen Victor Braem. Hun samenzijn was waarlijk roerend Gij zijt het, die mijn broeder vermoord hebt 1 zegde hij haar. Neen, dat is valsch Ik hen het niet Waarom hebt gij dat geweer gekocht Victor had u nooit gelast het te doen. Anders zou len wij het geweten hebben Toch wel, Victor had mij last gegeven het geweer te koopen. Welnu, gij zijt het toch die hem ermede gedood hebt Neen, ik ben het niet, Zoo gij het niet zijt, dan ten minste hebt gij iemand anders gelast het te doen. Zeg ons wie -Neen,jk ken den schuldige nietdk ben voor niets inden moord van Victor. Zooals mm ziet gaat Marie Descamps hard nekkig voort hare schuld te loochenen. En zelfs, zoo men voortgaat in haar de plichtige te vermoeden, zal het toch moeilijk zijn haar bekentenissen te doen afleggen. GHELUWE Zondag namiddag beproefde de jachtwachter Emiel Oda een nieuwen revolver, dien hij pas gt kocht had. had reeds een schot gelost en wilde juist naar binnen gaan, loea eensklajis ene tweede losbranding'weerklonk. Het schol was afgegaan zonder dat de jachtwachter weet hoe. Mad Oda, die wat verder stond, werd door den kogel aan het voorhoofd geraakt de wonde is gelukkig niet erg. UNGEMARCK Een jonge timmerman, die maandag alhier in de stoommelkerij werkzaam was, is van eene boogie van zeven meters in den kelder geval len. De geneesheer die het slachtoffer verzorgt, kan nog geone uitspraak doen over zijnen toe stand. De arme jongen klaagt van inwendige pijnen. 1SEGEM Dinsdag morgen, rond 10 I|2 ure, ontstond er brand ju d.e kartonfabriek van M. H- nri Strobbe-Bourgeois, Gmtslraal M. Suobbe had en petroloven aangestoken om lijm le smelten. Nauwelijks was hij beneden, ot men zag rook opstijgen uit het dak van het werkhuis. Hei noodsein werd gegeven en de pompiers, onder de bevelen van den commandant M. Jan Kips, snelden aanstonds ter plaats zij moesten twee uren werken om het vuur te blusschen. Eene aanzienlijke hoeveelheid karton is de prooi der- vlammen geworden het materieel en de koop waren zijn beschadigd. De schade is zeer aan zienlijk, doch door verzekering gedekt. De werkstaking is geëindigd bij MM. De meestereen Paret.Dehoutbewerkersder fabriek Gheyssens blijven in staking.Alle dagen worde, er meetingen gegi ven door de socialisten. M n vreest dat eene algemeene staking zal plaats bebbe.i ook onder de wevers. 't ls morgen zondag alhier de plechtige be tooging ter e-re van M. August Vermei re, on- di rwijzer, ontslaggever van 1879, en Eerw. Heer P. Baes, schoolopziener, gewezen beslier der van St Jozefsgesticht. MEENEN Mad. Ledoux, 60 jaar oud, huishoudster, wonende iu de Brugsche'wijk, veriiel zondag morgen, rond 5 R2 ur«, hare woning, toen zij op den h ap uitschoof en viel. Op het gerucht van den vaLsneldeu de hui-genoot, n toe en vonden de arme vrouw badend iu baar bloed. Doktoor Vanacker beslatigde iat het slachtoffer eene schedelbreuk had bekomen en haar toestand zei l'erg is.'s Avonds ontving mad. Ledoux dé HH. Rechten. KORTltiJK Maandagmiddag vernam de pol icie dat twee kerels poogden een koperen ketel, van 50 fr. weerde, aan een voddenkoopman te verjache- len voor 2 fr. De twee mannen, landbouwwerk- lieden, werden aangehouden. Zij verklaarden dal zij den ketel ontvangen hadden van twee vreemdelingen, met last hem t: verkoopen.Een onderzoek is ingesteld bij de landbouwers van den omtrek, die de gewoonte hebben dergelijke ketels te gebruiken voor het koken van hel voedsel, bestemd voor de beesten. Maandag avond liet de politie van Gent weten dat een der aangehoudenen sedert 5 mei laa(.-( ontsnapt is uit Merxplas en hij reeds vele vt roordeelin- gen ondergaan heeft. ulaats geene ijzeren leuning. De ongelukkig móet, toen hij van het vertrek weerkeerde, hti eYSnwicht verloren hebben en in het wuj, gevallen zijn. Zijne vrouw, hem na eenigenhjd niet hoorende terugkomen en denkende dat hij in slaap gevallen was, ging zien, maar mi hem nergens.'s Morgens zag een gebuur op den bodem van het water zijne klak liggen. Geen twijfel of de ongelukkige was in de rivier ge vallen. De policie werd spoedig verwittigd ei peilingen werden gedaan. Dinsdag morgen, rond 11 ure en half werd het lijk opgevischt een twintigtal meters van de plaats waar Son- bi y er moet ingevallen zijn. De ongelukkige laat eene weduwe met zes minderjarige kinds- reiachterhij was geboren te Kortrijk in 1861 Zijn lijk werd naar zijne woning gedragen. G"lijk men wel kan denken was gansch den morgen de toeloop van volk zeer groot. TWEE ZUSTERS Als twee goede zusters, de Waltherypil en pastil gaan de wereldrond om de menscheljjke ellenden te genezen. Dj pastil geneest den hoest, de keel en de borst- aandoeningen, terwijl de pil, met zijnen goeden invloed op de gal, i lijmen en bloedgebrA, het meestendeel der andere ziekten geneest. Alle twee kosten 1 fr. de doos. W1LDSTROOPERSDRAMA TE H0UTTAYE Zaterdag nacht werden twee wildstroopers, die jaagden met lichtbakkes, verrast door vier gendarmen der brigade van Blankenberghe, vergezeld van eenige bijzondere wachters, op ronde op de goederen van den baron de Tille- ghem. De gendarmen begaven zich naar dj plaats waar de lichtbakken stonden, doch op het eogenblik dat zij de overtreders gingenaan- houden, aamen deze de bakken en de geweereo op en vluchtten, achtervolgd door de gerechts dienaars. De stroopers liepen door een klaver veld ziende dat zij zouden ingehaald worden, keerden zij zich om en op eenige meters va» hunne achtervolgers,losten zij hunne geweeren, gelukkig zonder dat zij hun doel troffen. Dj gendarmen vuurden terug een kreet weer klonk eu een der wilddieven viel, terwijlde andere in allerijl wegliep, ffoen men den ge vallen persoon naderde, bestatigde men dat bij vijf kogels in den buik. en iu de beenen beko men had. De gekwetste, Medard Braet, 27jaar oudjeurderte Houttave, verloor overvloedig bloed. Men droeg hem naar liet gemeentehuis en bracht hem vervolgens naar het gasthuis vau Brugge over, waar bij twee uren later stierf, De ongelukkige behield tot den laatsten oogen- blik zijne tegenwoordigheid vau geesl. antwoordde op al de vragen die men hem stelde en zegde dat hij ui t naar de gendarmen dock wei op wild gescholen had. Doch hij weigerde halsstarrig zijnen medeplichtige te noemen, voorgevende dal hij hem'niet kende. MAAG. - De personen die lijden aan de maag, maagontsteking, kramp, maagzuur, braaklusl, verstoptheid, lendenpijnen, mooten een strenge leefregel volgen en twee Waltherypillen daags nemen, indien zij in korten tijd willen genezan zijn. 1 fr. de doos. WYTSCHAETE Dinsdag avond rond -i en half gebeurde hisr ,jna een groot ongeluk aan den tram op de» weg naar Wulverghem. Edward Bouten was met zijnen muil aan een rijtuig bij den doorgang van den tram. Daar rijdt de tram tusschen twee hoogtenen niemand had hem hooren opkomen. Al met eens was de maehiene tegen een der tramen. Muil on rijtuig wierden gelukkig aan zijds gesmeten en de twee personen die erin zaten vlogen uit het getuig, zonder merkelijk letsel, 't Uadde kunnen veel erger zijn, en dat mag waarlijk een vlaamsch gelik heeten. MARKT van KORTRIJK, 15 Oct.-Tarwe, per lt'O kil 16-00 a 16 50 roode tarwe 15 00 a 15 5' rogue 13-00 a 13-50 haver 16-00 a 16-59; boonen 17-00 a 00 00. Boter- en eiermarktBoter, per halven kilo aan 1-63 a 1-65 eiers, de 25, aan 3-65a 3-8J, Aardappels (witte) per 100 k. aan 6-00 a 6-50 (r oode). 6- 0. Zaad- en eliemarht. Koolzaadolie, per 109 kilos, aan 77-5 a 00 0J lijnolie 45-50 a 00-00; vreemd en inlandscb koolzaad, per 100 kilos; 35-50 a OO-Oli id. lijnzaad 25-90 a 0.1-0 kool zaadkoeken, per 100 kilos 14-00 a 00-00; koeken 19-00 a 2-.i 00 komjikoeken 0-00 chi cory 13 5o a 13-75. Veemarkt, 15 Oei. Er waren 359 te koop- gestelde dierer. LEVEND GEWICHT PEK KILO Maandag avond, rond 11 ure, ging de ge naamde Henri Soubry, voerman bij de weduw» Vandecasteele, kolenbandelaarster, en wonen de Kapucienenbeluik, 69, naar het verlrek achter zijne woning, op slechts eenige stappei van de Kleine Leie gelegen. Er bestaat aan d ie 1« 2' 3* 37 Ossen 0,84 0,74 0-67 1 8 Veerz«n 0-85 0-75 '-68 185 Koeien C-81 0-72 0-67 *9 Stn ren 0-82 0-74 0-68 359 UIT LKUTEGHEM Mie Cilur'i bad beuren wettelijken eeu leelijke tabumge gt gi ven bij zooverre dal ze vijl frank boete kreeg van M. den Zuse. Sedert en was Mie niet meer te zien. Wanne Gapers ging h< ur bezoeken, en, zegl ze alzoo, wel Mie toch, ik peisde dat ge ziek waart. We zien u nooit meer Ben aan '1 werken en 't spar- n, Wanne. Zoo Ja, de juge op den tribunaal heeft mij ge zeid dat ik te naaste keer Iwinlig frank zou krijgen als ik nog eens Koo zulke trommeling gaf- A wel Awel 'k Heb al vijftien frank Nog vijf eu ge zult dan eens wal zien en hooren Te Leuteghem zijn ze ook al voor de ontvoogding der vrouw. En in een meeting riep de redenaarster in geestdrift Wat zal de uilslag zijn der ontvoogding van de vrouwen 1 Ik weel het, l iep Slantje Crul, een veulj van gewillig drie voet liooge. Ha, dat kabouRrmanneke daar met zip" \letskoji weet het Hewel, laat hooren, wat k' ie uitslag zijn van onze ontvoogding. Koud eten en jongens met gaten in kousen, riep Stantjeen '1 spouterde weg,

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1906 | | pagina 2