MENGELMAREN Wettelijke Besluiten Assissenhof van West-Vlaanderen Inhaling van BIde Thibault de Boesinghe den tram Yper-Nieuwkerke-Waasten 140 fr. 18 c. meer dan hare jaarlijksche schuld, maar zij moest 1497 fr. 54 toegeven aan den tram Yper-Gheluwe die nog maar het eerste jaar liep. 5772 beesten wegende 1,308,847 ki'os wierden in ons slachthuis geslegen, waaron der slechts 250 nuchtere kalvers. Op Yper's peerdefeesten van Asschen- woensdag en St-Jansbag wierden 400 peer den, 60 kachtels, 30 muils en 20 ezels te koop gesteld. Er wierden 802,938 kilos boter verkocht op de kleine en groote botermarkten. De Schepenraad gaf de noodige toelating om 79 nieuwe huizen te bouwen, 15 gevels te veranderen,3 deuren en vensters testeken. 5 gebouwen op te richten, 1 muur te maken, 2 schuren in huizen te veranderen en een traliewerk tot stand te brengen. De Ziekengilde der oudleerlingen der Stadschool, die 573 werkende leden telde, bezat op 1 Januari 1905 de ronde som van 58,804 fr.56,ontving in 1905 van hare leden, van Staat, Provincie, Stad, Burgerlijke Godshuizen en bijzondere weldoeners, als mede van den intrest van haar kapitaal, de som van 8573 fr. 82, en betaalde 6411 fr.67, waarvan 3588 fr. 70 aan hare zieken, zoodat zij 2132 fr.15 overkwam zij zou dus moeten 60936 fr. 71 gehad hebben op 't einde van 1905. Maar zij stortte in 1905 in de Staats algemeene pensioenkas 1428 fr. of 3 fr. per lid, voor 476 harer leden, en 100 fr. in de afzonderlijke hulpkas barer zevenjarige leden, en zoo bezat zij op 31 December 1905 slechts 59.408 fr.81Zij stichtte ook in 1905 eene afdeeling der niet oudleerlingen die 190 fr. gaven, maar niets trokken, en wier geld tot beloop van 74 fr. 85 diende om de inrichtingskosten te betalen. De Katholieke Ziekentroost, die 246 wer kende en 68 eereleden telde, ontving uit bovengemelde bronnen 4489 fr. 12 hij gaf 2893 fr. 25 uit, waarvan 1444 fr. 50 dag- loonen, zoodat hij 1595 fr. 87 overkwam, welk overschot gevoegd bij het vroeger kapitaal een maatschappelijk bezit uitmiek van 24.749 fr. 96 Eigen Heerd had 80.036 fr. 57 tegoed op werklieden-eigenaars, die met zijn geld een huis bouwden of een stuk land kochten om die groote som te kunnen verschieten, had Eigen Heird 76.465 fr. schulden gemaakt namelijk bij de Algemeene Spaarkas, Bur gerlijke Godsbuizen en Disch van Yper. De stad gaf 3760 fr.60 c. premiën aan 2758 Yperlingen die spaarden voor een pensioen in eene der 16 ondersteunde pensioengilden der stad. 8194 Yperlingen hadden den 31 December 1905 een spaarboekje en 4400 een lijtrent- boekje in de Nationale Bank of in de Post. 513 kinderen op 686 uit stads lagere- en bewaarscholen hadden op 31 december 1905 te gaar de som van 15.375 fr. 36 ge spaard ook wierd er 10 van hun spaar geld, of 154 fr. belooning gegeven aan de kinderen der Looye die spaarden zonder wedervragen. De stad sloot bare rekening van het jaar 1905 met het prachtig overschot van 110.133 fr. 73, zijnde het verschil tusschen 509 519 fr. 76 ontvangsten en 399.386 fr. 03 uitgaven. De Burgerlijke Godshuizen kwa men 58.478 fr. 99 over, na 754.892 fr. 71 ontvangen en 696.413 fr. 72 uitgegeven te hebben, en de Disch had een overschot van 19.350 fr. 63 na 125.427 fr. 41 ontvangsten en 106.076 fr. 78 uitgaven. Bij koninklijk besluit zijn de volgende gemeenteraden gemachtigd tot het heffen van taxen Gheluwe, op de honden en Wervik, op het openen van nieuwe drankslijterijen. Camiel Guyard, gezegd Lapar, stond terecht voor vier diefstallen inet bezwarende omstan digheden. Deze zaak is donderdag om 1 1/2 ure namid dag afgeloopen na langdurige pleidooien. Tien vragen werden aan den jury gesteld. Allen werden bevestigend beantwoord. Voor de vier diefstallen afzonderlijk geoor deeld, zou de beschuldigde Guyard, wel 50 jaar gevang gekregen hebben, maar de straffen zijn volgens de wet moeten versmolten worden. Guyard is veroordeeld tol 25 jaar dwangarbeid, maximum der straf. Mengelwerk van 't Nieuwsblad van Yper, Nr 67 door E. H. V. HUYS VKBBODEN NADRUK En Joske Braecks, die van Staden naar hier komt wonen, om armoê te lijden 1 Wat zegt gij armoê?ja moet hij maar armoê hebben I Gebuur 1 wij peizen alle beide meer als dat wij zeggen, geloof ik En t is het voorzichtigste ook, mijn man laat ons maar veel peizen, en algelijk naar den baarloop gaan. Nu, tot t'achter noene God vordere u En zij vertrokken huiswaarts. Waarlijk, achter de vespers brobbelde't van 't volk te Joske Braecks. Geen een die van de kerke kwam of hij trok er binnen,ten minste voor eenen oogenblik. Lichtervelde, Beveren en Coolscamp waren uitgelaten door het eerste schoon weder en door den feestdag aangelokt 'twas Baarloop, gelijk het volgens 't woord zijn moeste. Er liep hier en daar een vreemdeling tusschen, door niemand gekend, waarop de naaste gebuurs bijzonderlijk acht namen, zonder bet te gebaren en hun achterdenken en vermeer derde niet weinig. Allerhande spelen vingen aan, en dat zoo seffens verscheidene benden van goede makkers vielen bijeen, de eene om te bollen, de andere om te kegelen, eenige ook om te kaarten of met teerlingen te rollen. Er was geruchte en gedruisch genoeg, vele leute gemaakt, meestal in fraaiheid, tot dat de klaarte van den achter- De bandiet toonde niet de minste ontroering bij de uitspraak, en wanneer de gendarmen hem wegleiden, bezag hij onbeschaamd de nieuwsgierigen die hem aankeken. YPER Zooals wij verledene week meldden kreeg Jules D'Hooghe, herbergier in de herberg De Voerman aan de Rijselpoort, eene messteek in den nek van Karei Monnet, die bij hem een deel der huismeubels in stukken geslagen had. Deze messteek van 4 centimeters diep, scheen in 't eerste niet erg maar 't wonderste van al, van toen af kon D'Hooghe niet meer gaan en moest naar huis gebracht worden. Niettegenstaande de hulp van twee genees- neeren, U1' Donck en bl' Dierickx,verslechtte zijn toestand en na groote pijnen geleden te hebben is D'Hooghe Vrijdag nuchtend rond 7 ure ge storven. Het slachtoffer is Zondag morgen begraven. Maandag wierd een lijkdienst in St Pieterskerk, op welker parochie hij woonde, ter zijner zielelafenis gecelebreerd. Jules D'Hooghe, was te Zonnebeke geboren, den 30 Januari 1881, getrouwd en vader van twee kinders. Hij was voerman van stiel en zeer geacht. Karei Monnet, de dader van dezen ongeluk kigen messteek is 30 jaar oud, getrouwd en heeft ook twee kinders. Hij was diender bij de kalsijdeleggers. Monnet woonde zelfs in 't gebuurte van D'Hooghe, een 50tal meters verder langs den- zelfden steenweg. Geene vijandschap scheen tusschen beiden te bestaan. Maandag avond, na dit voorval, is Karei Monnet naar zijne woning gegaan en Woensdag morgen naar Frankrijk vertrokken. De policie had Zondag vernomen dat Karei Monnet naar Yper teruggekeerd was. De majoor van policie Vancraenenbrouck en de agenten Migom en Vanuxem, begaven zich rond 8 ure 's avonds bij de schoonmoeder van Monnet, doorzochten het huis en vonden hem, verdoken op den zolder. Moi.net liet zich zonder weer stand te bieden, aanhouden. Hij werd naar het policiebureel geleid, om ringd en gevolgd door eene vijandige menigte, die zelfs «Ter dood D riep. Dit tooneel duurde van aan de Rijselpoort tol op de Groote Markt. Monnet bracht den nacht door in den bak .Maandag morgen werd hij, in 't justiciepaleis, door den onderzoeksrechter ondervraagd en vervolgens in het gevang opgesloten. Monnet scheen zeer aangedaan en weende. De policie van Poperitighe heeft zekeren Gain. Cleenwerck, afkomstig van Yper,deserteur van 't le jagers te peerd, te Doornik, aangehouden, op 't oogenblik dat hij bij een opkooper oud ijzer te koop bood. Over een zestal weken beging vrouw Vanden- bulcke, wonende op 't Zaalhof de onvoorzich tigheid van de stoofhulle, welke nog heet was, op den grond te zetten. Haar kindje van 2 jaar, viel al spelende erop en wierd erg verbrand. Nu komt het kind aan de gevolgen dezer brandwonden te sterven. EERE AAN BELG1E. Alle handelingen over geneeskunde spreken van de Wallherypil (Belgisch voortbrengsel), als het beste, heil zaamste en krachtigste zuiveringsmiddel tegen slijmen en alle onzuiverheden van 't bloed. RENINGHE De West-Vlaamsche afdeeling van het Ver bond der Katholieke Jonge Wachten van België, zal hare jaarlijksche algemeene vergadering houden te Reninghe, op Zondag 14 Juli aan staande. Deze feesten zuilen samenvallen met de plechtige wijding van het nieuw vaandel der Katholieke Jonge Wacht. Programma 10 ure H. Mis, 11 ure Algemeene Vergade ring Verslagen a)arrondissementsbonden door M. K. Smis van Oudenburg, b) studiekringen door M. S. Vanden Berghe van Uousselaere. Otn 12 ure noenmaal. Om 1 ure 1 j2 vorming van den stoet. Plech tig Lof waaronder wijding van het Vaandel door den Z. E. H. Deken van Poperinghe. Algemeene Vergadering a) aanspraak door den H-et' Pieters, Voorzitter der Jonge Wacht van Reninghe, b) aanspraak door den Heer advokaat Claeys van Rortrijk, c) verslag over de werkingen der Jonge Wacht van Reninghe door M. H.Van Bellegbem, Schrijver, d) verslag over de werkzaamheden der vergadering gehouden in den voormiddag, e) nuldebetoog ter eere van den weledelen Heer Gouwgraaf Baron Ruzette, oud-Voorzitter van het Verbond, f) voordracht door M. Eug. De Groote, Volksvertegenwoor diger. Na deze algemeene v. rgadering, muziekfeest op de Markt. De Koninklijke Fanfare van Yper, noene begon te verdwijnen en den avond verkondigde. Van dan ai zag men stiilekeus de hoopen verminderen; de oudere menschen vertrokken eerst, de jongelingen volgden,en in drie kwart tijds bleef er nog geheel weinig volk van uit de omliggende dorpen ,in bet Mei'ooomke. Een gezelschap was in de bolletrd geble ven, en was neerstig aan bet spel geraakt. Samengesteld uit gasten die hunne eerste meêmaten naar huis zien gaan hadden, zonder dat zij zelve gadinge voelden om zoo licht op te kramen, was dat volk natuurlijk geestig en beschonken twee drie kennissen alleenlijk, van daar omtrent, maakten et' deel van, de andere waren vreemde of te wel schoon niet vreemde,toch van verder op, en niet gekend voor 't gene zij waren. Het ging avond worden en 't was nog geen gedacht van uitscheiden. Men schreeuwde dat het weergalmde in de bos- schen, ieder keer dat er eene schoone scheute gedaan of eene mooie bolle gelegd wierd. Een man alleen uit het ronde en scheen zooveel vermaak niet te hebben lijk de anderea hij deed wel meê, maar zijne gedachten waren elders, en nooit geen twee minuten en verliepen of hij sloeg zijne oogen naar de strate, alsof hij van verte zien wilde of er niemand en kwam. Met het vallen van den avond en juist na dat hij nog eens over de hage geleund langs de bane gekeken bad, kwam bij haastig bij een zijner kennissen en vezelde hem in de oore Waan, maak dat het spel eindige, ik zie hem van verre. Hij zal binnenkomen, want hij cn heeft nog nooit overgeschnkkeld.» 't En duurde niet lang of het was effen. Waan had een woord gezeid tegen twee-drie gezellen en deze van met dat het nog eens hunne buurt was van spelen, deden 't kraaff zuiveruit om hunne kant te doen verlie' en dan stelden zij vooren van den liefkoo bun gemak in huis te gaan verdrinke de Katholieke Fanfaren van Sweveghem en de Harmonie van Merckem, hebben reeds hunne mudewerking voor dit muziekfeest beloofd. POPERINGHE Edward Eeckel-Van de Voorde, van het Statieplein te Poperinghe, had de gewoonte, wannser hij bedronken was, zijne vrouw erg te beleedigen en te mishandelen. Op klacht der geburen.deed de policiekommissaris Van Houtte een onderzoek. Hij vond de vrouw overladen met wonden voortkomende van slagen en beten. Het parket, hiervan verwittigd, kwam "don derdag namiddag ter plaats.Het slachtoffer was zoo erg gesteld, dat zij niet kon onderhoord worden. Eeckel loochent dat hij hel inzicht had zijne vrouw te doodeu Op de goede inlichtinge zijner dochter, werd de woestaard in vrijheid gelaten, doch vrijdag stierf het ongelukkig slachtoffer, en daarop werd de ontaarde man aangehouden. POELCAPELLE M. Jozef Nevejan, zoon van den achtbaren Heer Burgemeester van Poelcapelle, zegt vaar wel aan de weelde en vertrekt naar Scheut om zich te bereiden voor missionnaris. De oudste vrouw van Poelcapelle, Melanie Demoor, 96 jaar oud is berecht. VERKOUDHEDEN. Indien de hoest of de ademhaling U beletten te slapen, neemt eene ol twee hoeststiltende Waltherypastilllen, bij het naar bed gaan en gij zult hoogst geluk kig slapen LANGEMARGK Camiel Six van bij Berten's,die te Van Haecks woont, ging Donderdag de peerden voederen, toen opeens zijnen voorarm,door een der dieren bijna verpletterd werd tegen het sliet. De geneesheer zegt dat hij binnen de Iwee maanden niet meer zal kunnen werken.Droevig voorval, daar de jongen de oudste is van 12 kinderen en het nu de schoonste maanden zijn om geld te winnen. Een der kinders van Jules Deroo,beenhouwer, die over eenige dagen erg verbrand werd en gevaar liep te bezwijken, is aan de beterhand. PASSCHENDAELE Een dezer laatste nachten zijn er kiekendieven op de hofstede van den veldboer M. Verbelsi gew«est. Zij hebben 2 schoone klokhennen meegenomen, die op kalkoeneiers zaten te broeden. Zij hebben de eiers laten liggen en de klokhennen gepluimd op 't grondgebied van Moorslede. ELVERD1NGHE Tusschen Maandag en Dinsdag hebben hier dieven langs het venster in de kerke gebroken, maarzij hebben niets gestolen. Tweedagente voren hadden zij op dczelfle manier in de kerke van Woesten geweest en er de schalen der arme, rond de 20 fr. gestolen. WOESTEN Zo ïdag morgen, tijdens de hoogmis, drong een kerel in eene hofstede waar de vrouw alleen thuis was. De schurk greep de vrouw bij de keel en sloeg haar met zooveel geweld ten gronde, dat zij bewusteloos bleef liggen. Onder- tusschen stool de inbreker het geld en nam de vlucht. De vermoedens vielen op een deserteur van het 2e jagers te voet, die zich sedert eeni- gen ij cl in de bosschen en de velden ophield. Dinsdag avond werd die kerel, in het veld aan gehouden door den burgemeester, en bekende dat hij de pleger van de inbraak was. Over drie jaar heeft de burgemeester dienzelfden bandiet nog eens aangehouden gedurende den nacht. ROUSBRUGGE Op 6 mei laatstleden,terwijl Jeroom Deracke, metser, een aalput aan 't delven was, ontdekte hij er eenen pot, inhoudende 45 wel bewaarde kroonstukken, dagteekenende van de jaren 1557 lot 1576. De eigenaar van den grond, den kende dat die vondst hem toekwam, gaf den vinder niets, doch de rechtbank van Veurne heeft nu beslist volgens de wet, dat de helft aan den vinder toehoort,en de andere helft aan den eigenaar. Borsinghe, den 3 Juli 1907 Mijnheer de Uitgever, Het zou mij hoogst aangenaam zijn wildet gij de goedheid hebben Bet Bieronderstaande in uw geëerd Nieuwsblad over te nemen Op Zaterdag 29 Juni, was Boesinghe in volle feest. Van s morgens vroeg kondigde het kanon de Ilasterlijke inhuldiging aan van den Welede len Ileere Ernest de Thibault de Boesinghe als Burgemeester der gemeente. Niettegenstaande den regen, geleek de dorp plaats 's voormiddags aan een mierennest, t Was sperren planten, vaandels steken, praal bogen oprichten en versieren, wagens pinten met groen en bloi-men, jaarschriften en gedich ten uithangen iedereen was aan 't werk om de straten in eenen lieven hof te herscheppen. men ook schreeuwde en poogde om nog, het meeste deel was voor 't eindigen, en men scheidde er uit. De ronde van boilers kwam in de herberg en vond er, benevens eenige andere nog, eenen feilen manskerel met eenen kiel aan, en eenen gaanstok in zijn hand bij hem onder de tafel lag er een grooten hot;d, van die beenhouwershonden, met pooten gelijk leeuwenpooten, lang haar en uitermate dikken kop. De man was toch van eenige gekend, want men wisselde eenen goeden dag, en deed hem seffens schinken en drin ken met het gezelschap, t Was de persoon wiens komste was afgespied geweest, en die nu, zonder weten, in geheel slecht gezel schap zat. Gelijk het gemeenlijk gaat, wierd er verteld van de goé on de slechte boldeis e ken een bofte met hetgeen hij zelve gedaan en verricht had,zonder zijne mcêma ten te kort te doen de liefkoop minderde zeere, immers onze vreemdeling,moê gegaan had meêgeholpen; en 't en duurde niet lang, of de bazinne zei dat het gelago uit was. Eenige wilden een nieuw beginnen, ja zingen of vertellet, om den tijd te verslijten anderen wilden kaarten of spelen met de teerlingen meer nog wilden vertrekken, en deden 't inderdaad. Juiste de gebuurs van het Meiboomke verlieten bet huis en lieten de onbekenden alleen met hunnen man, die, vergezeld van zijnen hond, op geen gevaar en dacht, ja misschien meer gewend was bij nachte te gaan als bij dage. Enkel zes menschen bleven in de herberg. zei de de komst s Middags boorade de zon door de wolken en de droevige wezenstrekken der Boesinghenaars verdwenen om plaats te maken voor nen blijden glimlach imnu-rs 't schoon weder was er nog noodig om het feest te doen lukken. 't Was omtrent drie ure toen de Heer Burge meester op de uiterste grenzen der gemeente verwelkomd werd door den Heer D' Smck. Het rijtuig van den Heer Burgemeester omringd van eene eerev acht wielrijders kwam rond 3 ure en half aan de herberg «De drie Koningen». De heer Burgemeester werd er oiitvaugeu door de Burgerlijke en Geestelijke overheid. 11. t muziek speette helVaderlandsch lied. Onmid- delijk daarna zette de stoet zicti in beweging. Wat gezeid van den Stoet Eigen lof stinkt, zegt een spreekwoord, daarom is net beter hier net oordeel aan te halen van eenige der ontel bare vreemdelingen, uiede inhutdigingsfeesten hebben bijgewoond. De stoet was zeer wel samengesteld veel afwisseling, schoone en frissehe kleedn gen, flinke houding, deftig uitzicht, smakelijke en gepaste versiering, leder nummer van't pro gramma zou eene beschrijving verdienen, maar dit zou te veel plaats vragen in uw geëerd blad. Toch zou het niet billijk zijn alles stilzwijgend te laten voorbijgaan. De Lustige Wielrijders verdienen eene bijzondere melding niet alleen lijk voor het praciuig versieren der wielen, maar ook nog voor de verscheidenheid m de» groep men bewonderde er eene scUuit van Hobinson en eeye bruiloft uit de XVIP eeuw. üe wagens waren allen schoon en wel gelukt die ze gemaakt hadden, halen eere van hun werk. Op den wagen van Pilckem verbeelde men zes ambachten smederij, kloefkapperij, Dakkerij, wagenmakerij beennouwerij en mo lenaar met molen die wagen was zeer opgezet. Wat eene nieuwigheid mag genoemd worden onder opzicht van opvatting en uitvoering 't was de wagen van het vrij Katholiek Onder wijs. De Praalwagen kwam laatst aangeredenen spandde de kroon. De E. Zusters van 't Kloos ter moeten wel de handen vol werk genad nebben en geene moeite ontzien om twee zulke prachtige pronkwagens ten toon te kunnen stellen Het was omtrent 4 ure en half toen men den Heer Burgemeester de raadzaal van den ge meenteraad den eerewijn aanbood. In naam der gemeentelijke overheid sprak er M. de Notaris Van Eecke eene gloedvolle welkoms rede uit. De fleer Burgemeester antwoordde diep ontroerd. Damaging mende weledele Familie op den Kiosk van 't Katspel vervoegen om daar den Stoet in oogenschouw te nemen. Men bood er den Heer Burgemeester en zijne weledele gemalin geschenken en bloemtuilen aan; dan zongen de meisjes op den Praalwagen een gelegenheidslied den Burgemeester ter eere en tot slot zongen knechtjes en meisjes onder 't spelen van het muziek het Vader landsch Lied. Het zou niet mogelijk geweest zijn al de jaarschriften en gedichten op te schrijven, zoovele waren er aan de huizen. Om 6 ure werd een feestmaal opgediend in de gewezene gemeenteschool. Drie heildronken werden uitgesproken M. V. Van Eecke stelde in naam van den Gemeenteraad de gezondheid voor van Z. M. den Koning der Belgen en van cleri Weledelen Heer Burgemeester, 's Iioriings vertegenwoordiger op Boesinghe: die heildronk werd door al de aanwezigen rechtstaande aanhoord. Namen nog het woordde E. II. George, pastoor, in name der Geestelijkheid en Mijnheer Colaert volksvertegenwoordiger en burgemeester van Yper in name der aanwezige Burgemeesters. Alle drie de heildronken werden geestdriftig toegejuicht. Daarna sprak de Heer Burgemeester, in zijne rede drukte hij aan aller, zijne levendigste dankbaarheid uithij verklaarde meer dan ooit tot net welzijn der gemeente en der ingezeten te zullen werken en zich als vriend nog rneer dan als burgemeester ten dienste van eenieder te stellen. Hij stelde voor, te drinken op den bloei der gemeente,op de gezondheid der aan wezigen en hunner ach- bare familiën. Een dreunend handgeklap be groette dezen heildronk. Gedurende het Banket gaf het muziek van Merckem een aangenaam en luisterlij k concert. Om 10 ure 's avond doortrok een prachtige Chineesche Fakkeltocht, het muziek aan 't hoofd, de straten van 't dorp en de warande. In de warande en aan de Brug leverde die Fakkeltocht een tooverachtig uitzicht op. De inrichter van dit nummer, M. Cuulier, haalt eere van zijn werk. Het zou eene ondankbaarheid zijn dit verslag te eindigen zonder eene weldiende hulde te brengen aan M. Ban weraerts van Brugge die zoo sierlijk, zoo smaakvol, zoo lief de banketzaal en de kiosk versierd had. Aanveerd, Geachte Heer Uitgever, de verze kering mijner gevoelens van hoogachting en mijnen voorafgaanden dank. Een Boesinghenaar. Men verzoekt ons te melden dat Mr Mm« MEIER, heel-en tandmeester-specialiste, 2, Moscroenstraat, te Koktrijk,afwezig zullen zijn van 20 Juli tot 2 September. Een kaartespel, vrienden, vent, die la/ngs de straat achter topman geloerd had, en in welke van den ko o" 79 lezers eeds Bakelandt herkend heb [zijn effen in getalasa! laat ons ie 't overschot zal betalen, in een 'V&daan. k ^ik die nog vijf kwart ver moet en 't is al helledonker van nu, antwoordde de koopman. Ba ba en wij moeten wel tot boven Lichtervelde Voor wien zoudt gij bevreesd zijn? 'tEn zijn maar de Franschen cn de gendarms die tegenwoordig benauwelijk zijn, en zij en hebben u niet noodig. 't Is waar ik en ga niet üchte voor iemand uit mijnen weg. maar algelijk, 'tis al een uur dat ik mij hier vei nukke, en doodnoodig thuis ben Het gaat van langs om beter van nu voort om achter de baan te zijn. Een partie- tje en kan 't niet maken en wilt gij, wij zuilen met u een stapken méégaan. Hertelijk dankbaar ik ben mansch genoeg alleen. Nu, omdat gij niet peizen en zoudt datik ommegavoor Lichterveldenaars, komt I maar voor een enkel half uurken, eu om al dat wij nog drinken zullen ik en speel voor niets anders. Aanveerd. Eerst moetik naar achtei; maakt alles gereed, in eenen oogenblik ben ik hier. Hij ging buiten en nauwelijks was hij over de zulle, of Bakelandt zei, maar stille- kens Zeere wij moeten hem hebben Het is een warme koopman, van de kanten van Uousselaere, en tegenwoordig, 'k heb het gezien 'k wist het van te vooren, heeft hij veel kroonstukken in zijnen gordel. Hi r en mogen wij hem niet aangaan, men zou 't weten in het gebuurte, maar langs den weg. Twee mannen dan in de straat van Uousselaere, om hem den weg af te leggeu zoekt eenen derden en eenen vierden, als het kan zijn anders 't is ook wel, achter dat gii maar zijn geld en hebt. Rap dan, maar zonder achterdenken te geven. Geen een en had nog den tyd gehad om te antwoorden of van bemerkingen temaken, BURGERSTAND VAN YPER van den 28 Juni tot den 5 Juli 1907 Geboorten Verslyp Martha, Recollettepoort. Depuydt Roman, Lange Meerschstraat. Valentin Adelina, Pennestraat. Schoonheere Maurits, Kanenstraat. Litier i Robert, Dickebuschsteenweg. Monnet Ferdinand, Rijselsteenweg. Woussen Gelina, Kanonstraat. Ollevicr Hippolyt, Pennestraat. Huwelijken Pauwels Julieu, timmerman en Michiel Julia, kantenwerkster beiden te Yper. Lepercq Jules, hovenier te Zonnebeke en Bostyu Lydie, keukenmeid te Yper. Overlijdens D'tiooge Jules, 23 j. voerman,eehtgt Vanheule Hubertine, Rijs. lsteenweg. Pyt k Ivorma, 5 j. Rijselsteenweg. De. ooi-ter Marcel, 2j. Kortrijkstraat. Verkoutor Joseph, 3 j. Neèrstraat. Looghe Barbara,7 j. kantenwerkster, ODgeh. Lange Meerschstraat. Groigny Eugenie, 57 j. stoelvrouw, Wwe Bruneel Ludovic, St Jacobs nieuw weg. Ghysol Euphemia, 86 j z. b. ongeil. Bo'lingstr. Vandenbitcke Robert, 2j. Zaalhof. Viaene Hendrik, 58 j. z. b. eehtgt. Sieux Garo line, L. Thouroutstraat. BURGERSTAND VAN POPERINGHE Geboorten Adr'aen Valère, Wijk G. aheya Germaine, Priesterstraat Vaudevoorde Maurice, Re- ninghelststiaat. Deleye Georgine, Wijk L. Vandevoor-de Henri, Meesenstiaat.— De Graeve Madeleine, Komstraat Lazoore Martha, Wijk. U. Hannehau Joseph, Wyk B. Kesteman Gerard, Wijk F.- Van Renterghem Alphonsine, Crombekestraat Temperville Maria, Pottestr. Huwelijk Alfred Rubben, beenhouwer te Houthem en Irma «issine, dienstmeid. Sterfgevallen Depoorter Albert, 10 maanden, Pottestraat. Vandevoorde Leonie, 51 jaar, he, bergierster, echtgerioote van Edouard Tecbel, VVyk D. Glabau Eveline, 9 dagen. Pottesti aat. Techel Bertha 14 maanden, Wijk K. Orbie Julienne, 32 jaar, ongeüuwd. kantenwerkster, WijkD. David André, 15 maanden, Casselstraat. Ver- hae^üe ,viatia,6 weken, Doornstraat.— Leuwers Barbara, 72 jaar, zonder beroep, weduwe van Henri Polley, St Miehielstraat. Huwlijksbelofte Remi David, wagenmaker te Poperinghe en Mathi.de Desomer, zonder beroep te Crombeke. BURGERSTAND VAN VLAMERTINGUE Geboorten Behaeghel Maria, d. v. Henri en Lydie Van- overberghe. Louf Henri, z. v. Arthur en Lucie Meeuw. Buytaert Julien, z. v. Remi en Irma Timper man. Verstype Maria, d.v.Cyriel en Marie VertriesL Verbrugghe Georges, z. v. Achiel en Elisa De- witte. Claereboudt Firmin, z. v. Leopold en Irma Pluym. Decleir Maria, d. v. Franciscus en Eugenie Gruwier. Vandevoorde Maria, d. v. Jules en Sylvia Vandemaele. Bonduel Magdalena, d. v. Prosper en Marie Barroo. Durnez Irma, d. v. Alfons en Hortense Van- cayseele. Huwelijken Emeric Demarey, peerdengeleider te Vlamer- tinghe en Victorina Danheel, dienstmeid te Elverdtnghe. Achiel Greus,aardewerker en Maria Demarey, spellewerkster beiden te Vlamertinghe. BURGERSTAND VAN WATOU Geboorten Vandevelde Oscar. Rouseró Marcel. Brutsaert Jules. Beddeleem George. Deprez Sylver. Woutters Magdalena. Cleenewerk Marie-Antoinette. GUristiaen Maria. Pover Alice. Overlijdens Decrock Gaston,oud 3 jaren, Sopbie Pladys, oud 68 1[2 jaren. BURGERSTAND VAN BOESINGHE Geboorten Devriese Valeer, z.v. Emiel en Deforce Emma. Matton Cyriel, z v. Henri en Wildemeersch Felicie. Sterfgevallen Bollengier Gaston, 15 dagen, z. v. Honoratus en vansevenant Maria. Maes David, 64 jaar, geboren te Ouckene, landbouwer, eciitgt van Ameel Maria. als de koopman, met zijnen hond, die hein gevolgd had, binnenkwam en bij tafel ging nederzitteu. Drie andere waren al gereed: de twee die overbleven ontdoken 't en besten mogelijk, en brachten bij dat zij, voor 't spel overschietende blij waren van te g&re naar huis te kunnen gaau. Het spel ging aan en geestig voort. Bake landt en zijne gasten deden al wat zij kon- d n om hunnen gezel bezig te houden, en hemtetoogen dat zij goed volk waren. Geen woord en kwam uit hunnen mond, dat kon doen twijfelen of zij geen treffelijke burgers en waren en al den tijd bleven zij, zoo niet beleefd, ten minsten gedienstig ten opzichte van m dkander. Achter het eerste half uur ken sprak Bakelandt zelve dat het tijd was van uit te scheideD, dat dé ure nu gekomen was Yoor een eerlijk man van Daar huis te gaan, dat hij enkel nog het spel ging eindi gen en dan afscheid nemen. Maar,al winnen de voor de eene, en al verliezende voor de andere kwam er het vier in. De koopman, ge ijk veel koopmans, die altijd roor hun nen handel op de beenen zijn, en was niet haastig hij betrouwde op zijnen stok en op zijnen hond en was gewend van te spotten met degenen, die avonden nooder als bij klaren dag gaan. Het gerocht alzoo bij den tienen ai de kaarters waren, gelijk men in de streek zegt, verblijd, zonder merkelijk van den drank te weten. Bakelandt had uitnemende voorzichtig geweest daario menigmaal had hij teeken gedaan aan zijn gasten, dat zij gematig moesten zijn en op hun pas blijven een onvoorzichtig woord, hij wist hel wel.iu de herberg uitgesproken, kon hem en zijne bende verraden. Als hij meende dat het tijd was en dat zijne gasten reeds op hunnen post stonden, sprong hij eerst rechte en zei Vrienden, tijd van komen en tijd van scheiden gij moogt zeggen en doeu wat gij wilt, ik ga naar huis. ('t Vervolgt.)

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1907 | | pagina 2