MENGELMAREiN EAEELANDT Verpachting! Godsdienstige Belangen Wettelijk Besluit Hopmarkt Tram Yper-Gheluwe HE vaart van yper naar komen Scholen Jacht Verkoop Onderhoud LANGEMARCK noordpoolreizigers Ek %iH>A De eilanden bij de Rijselpoort zijn ver-I Personen, wier godsvrucht grooter is dau paebt aan eenen schaapboer, mits den ouden I hun doorzicht, trachten in verschillige prijs, 55 fr.'sjaars. Isteden en te Yper ook onder vorm M. Sobry vraagt waarom de voorgaandeI van sneeuwbal een gebed te verspieideu, pachter afgedankt werd, vermits er geene I dat in zijn eigen niet te beknibbelen is,maar winst bij is voor stad. Er is ten andere nog waaraan zij eene belofte echten, die vol- een liefhebber, en 't ware beter openbaar te strekt bijgeloof is, en zij bevelen de keten verpachten niet te onderbreken. Alle onderwezen persoon zal integendeel zich verhaasten die keten te verbreken, zoo ongelukkig begonnen. Bij koninklijk besluit wordt toelating verleend aan de kerkfabriek van den H Joannes Baptista te Staden, tot het aanveer- den eener gift, haar gedaan door de echtge nooten Lebbe, mits het aan veerden van zekere gestelde voorwaarden. M. Bouquet ondersteunt M. Sobry. De raad beslist de verpachting in 't open baar te doen. Eene hermeting van den ingenomen grond voor de tramlinie heeft eene kleine verande ring gebracht in den prijs voor den grond. 6801.04 fr. M. Sobryvraagt dat dit geld in staats renten geplaatst zou worden. Als men een deel van zijnen eigendom verkoopt, 't en is maar redelijk dat men 't geld dat hiervan komt, op eene andere manier doe kroos opbrengen, anders vermindert men 't inko men. M. de Voorzitter. De buitengewone ontvangsten moeten nogthans ook dienen om buitengewone werken te verrichten. Ik stel voor deze ontvangst bij de andere te voegen en dan op 't einde van 't jaar te zien I opbrengst, wat we over hebben in buitengewone ont I Londen 6 Aug.Markt kalm, doch prijs- vangsten op de buitengewone uitgaven. I houdend. Hop 1906, 70 tot 120 fr. volgens M. Fraeijs stelt ook voor de beslissing kwaliteit. De insektenplaag vermindert in daarover uit te stellen tot op het einde des veel plaatsen, dank zij het aanhoudend jaars. I sproeien M. D'Huvettere komt ook tusschen in de! Brussel 7 Aug Markt vast. Poperinghe bespreking en de raad besluit met eenparig-kSladslood) 58 1/2 fr. Aalst (8 meiken) heid, min de stem van M. Sobry, om hetp' >- frank- gebruik van dit geld te beslissen bij de Wij lezen in het Burgerwel ijn Sedert een dertigtal jaren was er heslotun de ie te Komen te veruiiiden door een kanaal met den IJzer te Yper. Men was met beide deden van bet kanaal gekomen, langs den renen Kant tot Voonnezeele en langs den anderen tot Ilollebeke. l aat moest men door eenen '.-erg boren. Doch de werken werden verscheidene malen onderbroken door instortingen. De laatste instorting bad plaats in 1897 toen werden zelfs verscheidene werklieden onder de inzakkingen bedolven en twee verloren er bet leven li ij. De grond is op die plaats kwelmgroud, zoo als men zegt, en de regeering deinsde terug voor de groote uitgaven welke het voltrekken van dit hoogst nuttig werk zou vergen. De Iwee einden kanaal bleven derhalve on bruikbaar liggen. WETENS WEERD1GHEDLN Wij lezen in de Stad Veurne poogd liet kind te redden, toen de genaamde Gaston Maes. pee-denknecht bij M. Camerlynck, i ui den IJzer sprotig en den kleinen dienkeling De stad Yper, die veel meerder go wee-1 is j troep toen hij voor goed naar de diepte ging dan zij tegenwoordig is en negen poorten gehad heeft ontleent haren naam van de j kleine livier de Yperlee, waarop zij geslicht j eren dat zij heren unam van zinken. Het was vreeselqk gekwetst aan het ïiooid. De in edige daad van Macs verd'ont be loond te worden is. Eenige bewe zekeren engel8chen prins, Yperbolus ge- Huwolijksnfkonilteinaien 7.1)11 jCrfikrPorAn hpVihon on anflftl'P. C O noemd, zou gekregen hebben en andere van menigvuldige Iepenboomen die in dezel- ver omtrek wasten. Zij was in de negenste eeuw nog maar een kasteel. Hetzelve door de Noormannen verwoest zijnde, wierd door Balduinus II, tenjare 901, herbouwd. Hare Halle wierd tenjare 1342 voor de lakenwe verijven gesticht. Hare hoofdkerk van deu H. Martinus wierd in 't jaar 1101 en die van den H. Nic daus teu jare 1202 gebouwd. KEEREN DER JAREN - Om alle ongemak- Thans heeft de minister van openbare werken ken te vermijden en eene goede gezondheid te besloten eenen steunmaur te laten bouwen om bewaren, is het noodig het lichaam vrij te de instortingen legen te houden, en alzoo hel I houden en het bloed te zuiveren met de bergvak van het kanaal te kunnen afwerken. Islijmverdrijvende pil van D1'Walthery. Zeker Een gedeelte van het bergvak zal, onder deu [uitslag. 1 fr.Eene doos is genoeg voor een jaar. kalm. 1906. 2e kwaliteit Nuremberg? Aug. Markt Marktwaar 1" kwaliteit 70 fr. 50 fr. Hallertau 80 fr. Elzas 68 fr. Spalt [95 fr. Saaz 95 fr. Nieuwe hop (Tettuang) 105 fr. De hopvelden beloven eene ruime Aalst 5 Aug. bespreking der begrooting. Verkooping grond wordt eenparig goed gekeurd. De rekening der scholen wordt e.nparig goedgekeurd. De heer Sobry doet opmerken dat de stad rond de 700 fr. verliest met aan z3 kinders van welstellende ouders toe te laten voor half geld naar betalende scholen te gaan. Er zou moeten gelijkheid zijn voor alle lastenbetalers en men mag niet aan 23 op 5y| buitengewone voordeden toestaan. Men kan allicht 60 fr. 's jaars betalen voor 't onderwijs zijner kinderen, en voor deze die bet begeeren, is er keus van koste- looze scholen. M. de Voorzitter. t Zijn kinders van fonctionnarissen M. Sobry. -- De ambtenaars worden wel betaald, waarom zouden ze dan niet betalen gelijk de burgers, die ook moeten werken voor hun geld. M. Bouquetdenkt dat er nog andere zijn dan kinderen van fonctionnarissen, die voor half geld gaan. De kwestie zal in geheime zitting onderzocht worden. De verpachting der jacht wordt eenparig goedgekeurd. De godshuizen worden bemachtigd om op den instel van 51.450 fr. een ho.fsteedje te verkoopen in het openbaar, afhangende van de nalatenschap Godtschalck en gelegen op Zillebeke, De prijs van het onderhoud in het Gast huis te Yper wordt bepaald op 2.22 fr. per dag. Vcrdeelino Eene verdeeling van grond te Woesten wordt eenparig goedgekeurd, alsmede de verpachting der goederen van den Disch,die 600 fr. 's jaars meer opbrengen dan vroeger. De openbare zitting eindigt ten 6 ure en een kwart. Handel kalm. Het zwart schijnt toe te nemen. Poperinghe 8 Aug Haudel kalm. Stad 150 fr. Dorp 47 1/8 fr. De zwarte honig ver spreidt zich snel in sommige hoptuinen. De opbrengst zal maar middelmatig zijn. grond, door eenen tunnel loopen. Deze is aan gevangen maar ingestort. De tunnel zal ineen sleenmortel gebouwd worden,en als de schutsmuur op stevige grond vesten kan gebouwd worden, zal die streek eindelijk een waterverkeer hebben, waarnaar ze reeds lange jaren heeft gewacht. De kosten der voltooiing van het kanaal wor den opeen millioen geschat. PASSCHENDAELE Op zijne ronde beeft de veldwachter alhier zeven Koppels gevonden die sedert 50 jaar getrouwd zijn en allen zullen moeten met Cor nelius Ommegang hunne jubilee vieren. POPERINGHE De genaamde G. Depoorter, die sinds eenigen tijd niet wei bij 't hoofd was, heeft zich vrijdag twee geweerschoten in het hoofd gelost, terwijl hij in zijn bed lag. De ongelukkige was met de kermis in de barak van eene waarzegster geweest; deze laatste had hem allerlei onge lukken voorspeld, en dat had bet, hoofd van den sukkelaar nog meer op tiol gebracht. YPER Dieven zijn Zaterdag nacht in de woning gedrongen van Emiel Gryson, statiewerkman, wonende op de Kruisstraat, en hebben er een zakuurwerk welke boven zijn bed hing mede genomen. Zondag avond poogden dieven in Ie breken bij M. Moncarey, op de Kruisstraat. Zij hadden reeds eene ruit'uitgesneden, maar de bewoners wierden door 't gerucht gewekt en joegen de dieven op de vlucht. Denzelfden avond zijn dieven binnengedron gen bij M. Jerome Legrand, herbergier op het llandelskwartier. Zij hebben een venster opge schoven en langs daar binnengekropen. De dieven hebben er rond de 20 fr. gestolen. Zij zijn er niet in gelukt het slot der tooglade te doen springen. Een onbekende heeft door beklimming in het inopbouwzijnde buis gebroken welke M. Lam mens, secretaris le Dranoutre.op de Maloulaan, laat bouwen. Hij beeft er een looden darm van vijf meters lang meegenomen. Gedurende bet concert van zondag avond wierd er een Rousselaarnaar aangehouden, op 't oogenblik dat hij zijne hand in de zakken van een toehoorder slak. Dieven hebben zondag nacht langs een venster binnengedrongen bij Eugeen Gekiere, Blinden liedenstraat en hebben er een zakuurwerk gestolen. Maandag rond 2 ure's morgens kreeg zekeren Baratto op de Groote Markt, rechtover De Anker een geweldigen messteek in het hoofd dat men de hulp van ü1' Van Robaeys moest inroepen. De püchtigen die gevlucht waren, wierden aan den overgang van den ijzeren weg aan de Dickebuschkalsijde door de 1 olicie ingehaald. Niettemin konden de da lers die gekend zijn opnieuw ontsnappen. BOES1NG11E Woensdag namiddag is de woning van M Kons alhier de prooi der vlammen geworden. Niettegenstaande de spoedige hulp der pom piers is er weinig of niets kunnen gered wor den. M ubeis, kleederen, geiten en konijnen, alles is door deu brand vernield. Er bestaat verzekering. De oorzaak is onbekend. Th. Decreus ging zondag morgen niet zijne honden uit en liet de dieren zwemmen. Een der dieren bleef eenige oogenblikken onder water, waarnamen hem zag bovenkooien verward tusschen een hoop vodden. Decreus baalde een Adhemar Vandenbergbe van bij Pilckcm is pers en vodden aan kant; toen bemerkte Donderdag door eene nieuwe kachtelmerrie een ny jy^ van ee,,e vrouw evenals dit van een been en eene hand deerlijk verminkt. j 0p <-|en rUg fjer vrouw gebonden was. De drenkelinge werd herkend voor de echt BERICHT. Indien gij hoest of beklemd zijt, J genoote van August Del boo de ongelukkige indien uwe luchtpijptakken schuifelen of gij aan j verwachte binnen kort nog een kind. Maandag de keel lijdt, neemt de hoeststiller.de pastit|js parket ter plaatse geweest: de oorzaak van Dr Walthery die het beste, aangenaamste - en goedkoopste van alle geneesmiddels is.Overal 1 fr. de doos KËN1NGHELST Op 2e Kermiszondag 4 Oogst, had er alhier eene prijsbolling plaats van 530 fr. prijzen van de wanhopige daad is niet gekend. De eerste vrouw van August Delhoo beeft zich over drie jaar ook verdronken De amerikaan Welmann die zal trachten 't Weder was prachtig 't Zouneken loecb Noordpool in luchtbal te bereiken heeft ganscti den dag door heldere wolken. [een mededinger in kapitein Robert Peary En van 2 ure's namiddags zag men de lief Lje zjCJ gereed maakt om zijn laatste hebbers, in groot getal, van alle omliggendep00]vaart doen. Hij zegt, zijn laatste gemeenten te Reninghelst loestroomen. Lm lat. hii hot zeki Rond de 950 bolders waren weldra aan 'tkampen voorde hoogste prijzen Dank aan de hoofden der commissie, door hunne goede voorbereiding tol prijsbolling dank aan al de leden der commissie door hunne welwillende medewerking is alles in de beste orde afgeloopen tot waar genoegen van dorp en vreemdelingen. De prijzen werden toegekend als volgt 1. prijs Delaeye Theophiel, Westout., 200 fr. Mengelwerk van 't Nieuwsblad van YperN* 72 door E. H. V. HUYS VERRODEN NADRUK Neen, neen mijn geld en hebben zij niet, zei de andere voort, had het maar een weinigske geweest, ik zou 't zoo seffens daar gesmeten hebben. Maar, met mijnen gordel vol kroonstukken 1 dat is toch wat pogingen weerd: men wint ze zoo gemakke lijk niet, den dag van vandage 1 Waar dat de duivels dat geweten hebben, dat ik geld bij mij had, dat en kan ik toch niet gepeizen. Dieven weten alles, vriend. Ja-zij, en zij gerieken het geld, geloof ik. De Vreemdeling en sprak geen woord meer hij scheen en hij was inderdaad bezig. Onze koopman ging aan zijnen arm al klappende, zonder wederantwoorde, en zoo traagzaam voort, in de beste trouwe van de wereld. Nog een kwartier gaans, en zij gingen uitkomen dichte tegen het Meiboom ke, toen de koopman staande om wat te rusten, aan den draai van de strate, zijne oogen opsloeg en bezag het geen rond hem was. Op den hoek stond er een zware, dikke boom, gekend door geheel de streke, onder den naam van den Grooten Eeke, en die meermaals diende om den weg te vinden in den bosch. Van met dat de verdoolde reiziger dien welbekenden boom zag, kwam hij lijk uit eenen slaap hij liet den arm gaan van zijnen reisgezel, draaide drie vier keeren rond, als verdwaald, en, zoeken de achter iets dat hij niet en vond, zei hij geheel angstig tegen den vreemdeling Wat is dat nu wij zijn tegen den grooten Eeke De vreemdeling en sprak geen woord hij bleef altijd op zijn zelfste plaatse staan onbeweeglijk. Ik meende dat wij naar Rousselaere gingen, en gij meê, tot niet verre van daai Geen antwoorde Een schrikkelijk vermoeden rees op in den geest van den ongelukkigen mar; hij begon te beven en hij en wist niet wat er hem te doen stond. Schielijk sprong de vreemdeling toe, greep den afgematten reiziger al vooreu bij de twee arms en duwde hem achterwaarts over, in den dijk, langst de strate. Dat was gemakkelijk, ingezien d) flauwigheid van den eenen en de sterkte van den anderen. Hij hield hem gesloten onder zijne knien, maakte liaastelijk den gordel los, die met een gespe vast was, trok hem uit, en vloog snel als den bliksem al den anderen kant den bosch in, zonder een enkel woord gesproken te hebben, Het was rond middernacht. De koopman en had, van dezen keer, zelfs den tijd niet gehad om te peizen wat er gebeuren moest; en, al had hij deu tijd gehad Eenige oogenblikken bleef hij daar liggen ter plaat se waar hij gesmeten was geweest en dan bijna gevoelloos geworden zijnde, trakelde hij wat verder op in den bosch, al een binnenwegeltje. 's Anderdaags 's nuchtens kwam hij uit op de Lichterveldestraat, en geholpen door goede menschen, gerockt hij t'huis, waar hij, gekwetst en deerlijk gehi derd, zijnen getrouwigen hond vond. Ü8 kerel, die den gordel gestolen baden die weggevlucht was, liep door den bosch rechte naar het Meiboomke. Hij vond er Bakelandt zitten en drie van zijne gasten, benevens den baas en de bazinne. Als hij binnentrad, schreeuwde geheel het gezel' schap, als ware 't op iemand die geenszins verwacht en was. Daar zei BakelandtJake Meyer nu 1 2. Pioyaert Désiié, Kemmel, 100 3. Coutlenier Julien, Poperinghe, 70 4. d Caulier Remi, Westoutre, 40 5. Kouckuyt Camiei, 25 6. Billiau llenri, Wulverghem, 15 7. Caulier Maurice, Poperingbe, 15 8. Muylle Auguste, Westoutre, 15 9. Bebaene Aeüiel, St Janscappel 10 10. Caron Theophiel, Reninghelst 10 1 En 6 stukken van 5 tr. aan Lemahieu Louis, Poperingbe. Bouttey Charles, Poperinghe. MaerlenRemi, Westoutre. D, crock Benoit, Dickebuseh. Nouwynck llenri, Reninghelst. Vansteelanl Charles, Tegenwoordig BESTUURBARE LUCHTBAL Het eerste bestuurbaar luchtschip in België zal zondag aanstaande als t goed weder is te La Louvière opstijgen. ONZE MISSIONARISSEN In September aanstaande vertrekken onder andere de Eerw. Pater A. Seys van Yper naar Oost-Mongolie en de Eerw. Paters G Schotte van Merckem en A.De Brabandere van lseghem naar Zuid West Mongolië Ortos. V BECELAERE Zondag namiddag had op den Molenhoek de plechtige wijding plaats der nieuwe kapel, gebouwd door de familie van- L)r Soete van Gheluwe, eu toegewijd aan O. L. Vrouw van Troost. Na de vespers werd het beeld er stoets gewijze naartoe gedragen. Op ganscn den door tocht waren de buizen bevlagd. WERV1CK Het 2jarig kind van Marie Vandamme werd zaterdag morgen, aau de ouderlijke woning, gelegen tusschen de herbergen De Molen en bet Lammerlje verrast door den tram van 8 ure. ilet arme kind werd gewond aan het hoofd, aan een arm en aan een been. waar zijt gij uitgekropen, jongman Wij meenden dat gij soldaat waart. Ja-wel, zei Jake maar soldaat van de bende ziet eens of ik wel gevochten hebbe en hij smeet den gordel op de tafel, dat de kroonstukken klonken en de glazen opsprongen Bravo riep de hoofdman, gij zijt nog een geheele vent, ais gij zulke paascheiers kunt meêbrei'gen. Eu dan nog met de belofte van een veel grooter 1 zei Jake, al eenen stoel nemende en hem in de ronde zettende. Maar schinkt mij eerst eenen beker, ik heb hut verdiend; van Couckelaere naar hier, al beneden Licbtervelde door de bosschen 't is een stekske dat gij meent Bakelandt had intusschentijd den gordel van den tafel genomen en erop geslegen en hem doen klinken. Hij bezag hein van bij en met eene soort van benauwdheid Zeg dan Jake, ik wensche dat ik kwalijk peisde, maar ik meende dien gordel te kennen hoe zijt gij daaraan gerockt 'i Jake begon het bijzonderste te vertellen van al dat hij gehoord,gezien en gedaan had. Tot nu toe en had hij zoo verre niet gepeisd maar, al met eenen keer, het schoot hem te binnen dat er misschien twee van hunne bende dood of merkelijk gewond langs de bane lagen. Geheel de zake kwam uit. Een van de ronde wierd seffens uitgezonden achter de baanstroopers, die zoo kwalijk uit hunnen aanslag gekomen waren hij kwam ze tegen onderwege. dat zij al slepende naar het Meiboomke sukkelden. Intusschentijd zei loske Braecks tegen den hoofdmaf adde het u nog gezeid dat ik om Jat hij het zeker is van te gelukken. In tegenstelling inet Welmanndie p r luchtschip en luitenant Shachleton, die per automobiel naar de Zuilpoolwil, volberdt, Peary bij de sleemethode. Slechts die met hode kau volgens hem slagen. Dat Peary vroeger niet slaagde, lag niet aan zijne sleden, maar aan voedselgebrek. De moeilijke voedingskwestie wil hij op lossen door zijne trekhonden. Afkeer van hondenvleesch vindt hij kinderachtig, want in menige gasthoven krijgt men niet veel beters, meent Peary. 140 Siberische honden, halve wolveu zul len meegenomen worden.Zij zullen 25 sleden trekken en 21 ervaren geharde mannen zullen in deze Bieden plaats nemen. Peary wil zijn ouden weg weer inslaan. Hij denkt met zijne sleden 20 Engelsche mijlen per dag te kuunen afleggen. De weg naar de Noordpool voor gaan en keeren bedraagt 1000 mijlen. De Noordpoolzending Wellmann is door 't slecht weder zeer bemoeilijkt. Gelukkig heeft men de geleden schade spoedig kunnen herstellen. Wellmann hoopt in 't midden van Oogst naar den Noordpool te kuunen vertrekken Buitengewoon slecht weder belet de sche pen de Spitsbergen te naderen Men vreest zelfs dat het schip van den Prins van Mo naco door het ijs ingesloten is en dat hij zich alzoo in de onmogelijkheid bevindt van zijn ontdekkingstocht voort te zetten. Wie zal erin gelukken MOESKROEN De gendarmen vanToerkonje hebben dinsdag namiddag aan de gendarmen van Moeskroen twee gevangenen uitgeleverd. De eene was Hendrik Vande Voorde, 52 jaar, aardewerker te Poperinghe en door het parket van Yper opgezocht hij is beschuldigd van ver krachting. De andere was een Gentenaar. ROUSBRUGGE Zondag avond speelden eenige kinderen aan den IJzer, te Rou:-brugge, rechtover de woning van M. Gamerlynck-De Honghere. Het 7 jarig [knaapje L. Va'ndevoorde viel in de rivier Eenige personen hadden reeds vruchteloos ge- Emiel Gardyn, vuurstoker te Wytschaete en Maria Lievrouw, dienstmeid te Gullegbetn, voorg. te Yper. Robert Vanacker.werkman aan den telefoon te Sint-Joost ten-Noods, voorg. te Yper en Ce'ine Gallet, dienstmeid te Sint-Joost-ten-Noode. Joseph Lusschentier, letterzetter te Yper, verbl.te Toerkonje en Fiorina Belpeer.strijkster te Toerkonje. Arthur Pardoen, bakkersgast te Komen (Fr.) en Eulalie Mollez, z. b. te Yper. Gustaaf' Deseamns, lanvzager te Antoing, voorg. te Yper, en Alix Goflyn, huishoudster te Antoing. Georges Bras, drukker té-Yper en Alix Ta- vernier, z, b. te Deinze. BURGERSTAND VAN YPER van den 2 Augustus tot den 9 Augustus 1907 Geboorten Slosse Maurits, De Haernestraat. Vandermeersch Andreas, Zonnebeke steenw. Platevoet Roger, Kaai (Oost). Depuydt Ivonna, Meenensteonweg. Dassonneville Maurits, Dickebuscb steenweg. Dabei Maurits, Kalfvaart. Vinken Berths, Rousselaerestraat. Huwelijken Craye Henri, steenhouwer Wed. Warlop Leonia Goene, Irma, kleermaakster, beiden te Yper. Soanen Armand, schoenmakersgast Vai> hasle Emma, kantenwerkster, beiden te Yper. Baratto Leopold, zeepziedersgast Morel Leonia, werkvrouw, beiden te Yper. Mulle Marcel,schoenmakersgast Vandamme Maria, kanteuwerkster, beiden te Yper. Jacques Henri, leurder Seys Celina, z. b. beiden te Yper. Beun Maurits, kasseilegger Maerteu Maria, kanten werkster, beiden te Yper. Hoornaert Ludovic, kasseilegger Deruyter Alida, z. b., beider, te Yper. Accou Arthur, werktuigkundige te We- velghem ,4 Vincken Irma, z. b. verbl. te Yper. Overlljdens Meerlandt Juliana, 89 ,j. ongehuwd Wenniuck- straat. Barbez Ludovic, 77 j. leurder, eehtg. Deprins Natalia, Bukkerstraat. Greton Helena, 56 j. echtg. Antony Jules, Boterstraat. Dassonneville Maurits, 1 dag, Dickebuscb steenweg. Bergman Margareta, 5 jaren, Poperinghe- steanweg BURGERSTAND VAN VLAMERTINGIIE Geboorten Bossaert Alice, d. v. Honoré en Leonia De- boone. Boudry Julia, d. v. Edward en Marie Vandooren. Huwelijk Theophiel Pluym aardewerker en Lucie Grombez, weikster, baideu te Vlamoi-tinghe. ViWW -J'Tjer dien leelijken hond; dat zijn al -w' - diereD. i antwoordde hij, wij mogen look wel ondertu:schen eene lesse hebben ten naasten keer zullen wij ons beter zwich ten van de honden. Kunnen onze mannen thuis geraken, het is een klein ongeluk; het bijzonderste is dat wij de kroonstukken I hebben 't overige en is niets. Wat zegt gij, niets? zei Joske Braecks E11 arms en beèn in stukken getrokken zijn en gewond aan hals eu aan keel, en moeten blijven liggen op de bloote straat, en bijna sterven,tusschen de tanden vaL eenen hond is dat niets Arme duts, benauwde schelm I sterven door eenen hond of door eenen beul. op het schavot of langs de straat, is dat niet een en 't zelfde zei de bazinne tegen haren man, als of zij 't voorgevoel zou gehad heb ben van haar ongelukkig einde. Genoeg zei Bakelandt geen kwestie te maken iu uw eigen huis; en gij. bazinne, zwijgt van zulke dingen. Ah sa! Jake Meyer, j gij hebt daar gesproken van groote beloften: weet gij iets dat gemakkelijk is om krijgen Ja 'k welen zeker om krijgen Gij moet weten, in den Geuzenbusch gevlucht voor de fransche gendarms, heb ik daar kennis gemaakt met eenen jongeling, treffe- 1 ij ken boerezoon van Couckelaere, en die insgelijks daarin gekropen zit, ale refrac taire. Onze vriendschap gaat al zoo verre, dat ik in zijn huis vrijlijk uit en inga, en dat ik er aanzien ben als kind van den huize. De die hebben een ponkske zitten, om dieswille zij hebben geld geboden voor eenen plaats vervanger, en geen gekregen. Ik zal wel achterhalen waar het ligt, en dan op eenen zekeren nacht, ik verblijva daar in de hof stee zelve, gij komt mij ter hulpe, metdriên of vieren ik doe u de deur open, en wij vertrekken met geheel het boelken. Wat zegt gij daarvan 't Is eene zekere zaak, doet 't niet Als zij wel aangeleid is, ongetwijfeld. BURGERSTAND VAN POPERINGHE Geboorten Pittilioen Emilo, Wijk B. -- Terryn Aiida Wijle A. Huwelijk Lueien VauJeuameele, landbouwer te Watou en Maria Dekervel, landbouwster te Poperingbe. Sterfgevallen Tem per vitte Juliana, 77 jaar, z. b. weduwe van Franciscus Vir,dooren,Sto Annastraat Polhy Emile, 35 jaa-, ongehuwd, RekhofsTaat. De poorter Act)ielle.29jaar, landwerker,ongehuwd Wijk H. PiUelioen Marcel, 18 maanden. Wijk B - taudaele Stepbmie, 29 j. landgebiuiker, echtgenoote van Antonius Deiboo, Wijk G. üelboo Madeleine, 10 maan ten. Wijk G. Ba ron Martha, 14 maanden, Wijk D. Huwelijksbeloften Leon i'hieren, koster orgelist, en Maria Roy, zonder beroep. Albert Alderweireld, timmermansgast, en Maria Chaerle, dienstmeid. BURGERSTAND VAN BOESINGHE Geboorten Hessel Jerome, z. v. Camiel en Louwyek Eve lina. Gasier Angele, d. v. Alois en Deman Maria. Taillieu Elza, d. v. Honoré en Vanden- driesche Emm». Knockaert Maria, d v Cyriel en Bocaren Ledie. Maar op Couckelaere, zegt gij Dat ware van passé om te vergaderen bij Wijnendaele kapelle. Ja ja 't is goed wij zijn nu te weinig in getalle om daar wijdloopig van te spreken. Tot morgen nacht of neen tot overmorgen nacht kunt gij dan uit den Geuzenbusch, Jake Ik zal maken dat ik eruit kan. Wij gaan iemand noodig hebben om het nieuws van de hofsteê over te brengen. Weet gij niet wie best uit de bende daar voor zou schikken Hij is gereed gevonden, kapitein 't Molleken gaat alle weke, of ten hoogsten alle veertien dagen, met droogen visch aldaar. Gevonden 1 ik ga hem morgen zijne lesse spellen Ah sa, gedronken op die goede tijdinge, en dan gescheed, van met dat de gekwetsten ingekomen zijn. Dat Molleken, waarvan de rooverskapi- tein sprak, dat was een vischverkooper van Rousselaere jong nog, en die maar sedert een korten tijd deel en maakte van de bende. Zijn rechte naam was Jan Colbert; maar, omdat hij kleine van gestalte was, eu op zijnen ruggeeen van die ongemakken had, welke men in Vlaanderen somtijd niolhoo- pen noemt, kreeg hij van den eersten keer dat hij te voorschijn kwam in de vergadering der baanstroopers, den bijuame van 't Mol leken. Gelijk het meestendeel der gasten van zijn slag, was hij lijn en doorslepen, hij deed dus veel dienst aan de roovers, en vele schade aan de samenleving. ('f Vervolgt.)

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1907 | | pagina 2