EiElLASSÏ HOFSTEDE 8AAX&AV1) K i|! HUIS TE HUREN Wettelijke Besluiten b Siapeiooze nachten Hopmarkt W EENE VE TTE WEIDE VITRAUPHANIE 1 N. DRAMA DER ZINNELOOSHEID TE PLOEGSTEERT bij Burgerstand van reninghelst Studie vau Mter VICTOR PIETERS Notaris te Reninghe. INSTEL MET PREMIE DINSDAG 26 NOVEMBER 19Q7 ter herberg De Reninghemolen, Camiel Dekeiu, vau lu Eene zeer goede en welbebouwde gelegen te RENINGHE, bij de Plaats en op den fPaterhoek groot volgens kadaster H. 7-07-30 bekend sectie D, nummers 71, 7-| 7^b, 73°, 73d, 74d, 11, 81-en sectie nummer 401 verdeeld iu 5 koopen' Verpacht aan Charles- Louis Delca Bonte, lo! 1 October 1912 mits 950 fr. '.sjaars boven delasten. Te vergoeden boom prijs 45 5 jr. 2e Twee goede partijen gelegen te RENINGHE, langs den Keiweg, leidende van de Pijpegaele naar den Molenhoek samen groot v Igens kadaster H. 2-65-35 sectie C, nummers 278% 303* en 311; iu 2 koopen. Verpacht aan Basile Buissaert tot 1 October 1910, mils 310 franken 's jaars boven de lasten. te NOORDSCHOTE, nabij de herberg De Leute, groot vol gens kadaster sectie A, nr 382, 59 Aren. Gebruikt door Clement Dewancker, tol M November 1911, mits 110 fr. 'sjaars boven de lasten. Te vergoeden boomprijs 300 fr. Met tusscbenkomst van Mter LAU- Vv ERS, Notaris te Yper. Voor de drij partijen onder koopen 2, 6 en 7 ook met tusschenkomsl van Mler NAER'1% Notaris te Yper. REY- Bij CALLEWAER f-DE MEULENAERE, drukker, Boterslraat, 36, Yper, vindt men eene groote keus van verschillige soorten doorschijnend papier genaamd om op de ruiten te plakken, 't Is het beste namaaksel van geschilderde kerkvensters, en door zijnen goê- koopen prijs, vervangt hat plaatsen van gord ij oen of het mat maken der ruiten. Van af 75" de meter tot 2.00 fr. <1 C - S-, cc tj n fe NC JGI jUH CM Jill i i de gebeden der stervenden luide en herhaalden voor haar schietgebedek.es; dan lazen wij ge- tween het schoon officie der HH. Engel-Bewaar ders, zoo wel gepast voor onze lieve ster vende. en zoo troostend, en het was 5 ure als ons braaf kind, uitgeput van krachten, zachtjes en zonder eenig geweld, den laatsten snik gaf op het H. Kruis, dat zij zoo lange, en zoo dikwijls en zoo lief gekust had. Oh troostende dood voor haar die gedaan had met lijden en naar den Hemel gevlogen was. O pijnelijk alleene zijn van ons allen in tegenwoordigheid van dit koud lijk onzer teer beminde zuster. O de akelige weeklacht die opsteeg door geheel het gestichte Uw minnend moederherte moet al dat gevoeld hebben van verre, en aan den Heere opgeofferd hebben voorde glorie Oods en de zaligheid der zielen. O zaligen troost van het lijden O troostende zaligheid van het Heilige kruis. O kruis van Jesus, gegroet en gebenedijd. De begravinge van den uchtend was zoo schoone en zoo tref fend Wij waren met 9 Priesters tegenwoordig. De zeer Eerw. Pater Provinciaal officieerde voor het brengen van 't lijk en 't zingen van het officie der dooden, en ik zong de misse en deed de begraving Buiten onze brave kinders waren er honder den en honderden kristenen in en rond de kapelle. 't Was eerst weenen en kerm n dat men hoorde tot in 't begin van 't officie maar daarna was alles stille en ingetogen, en onze lieve afgestorvene, volgens 't gebruik alhier, lag daar lijk op een praalbed te midden hare zusteis en kinder», die zij zoo geerne zag. in hare schoone gemaakte kiste.ledereen kon haar zoet wezen zien, en 't was lijk eei.e verrukken de aanbidding waarin zij verslonden lag, voor dien autaar dien zij zoo schoone en zoo god vruchtig placht te versieren met bloemen. Langs nog zal iedereen dat zoet en zacht we zen, met hemelschen vrede overtrokken, in zijn geheugen zien. En nu, liggen hare laatste over blijfsels te rusten nevens D. M Paul, wiens graf nog zoo versch en zoo schoone is, twee schoone zielen van lieve brave kinders wat moet die ontmoeting geweest hebben in den Hemel En al die menigvuldige engelkes van kinders die ha.ar ook hebben tegengekomen Als men dat peist, waarlijk, hoe kan men nog bedroefd zijn Ja, twee in min dan een jaar gestorven van dien schrikkelijken kurs, en zeo jong, 't is toch wreed en onrustwekkend, zou de wereld peizen, en deze die maar wereldsche gedachten en geve lens en hebben zouden ervan schrikken, maar 't zal anders zijn met het oordeel van die vrome herten die maar naar de missiën en komen om te ljjden en alzoo te zekerder en te rapper naar den Hemel te gaan. God weet wien hij wegneemt en wien hij overlaat, wij en moeten nog en mogen onzen moed niet verliezen, ziekten en kwellingen en tegenheden lijk of wij ze hier vinden, zijn al bloemkes van het kruis van Jesus dat wij achter hem dragen. Hoe meer van die bloemkes, hoe gelukkiger. Gij hebt er al vale geplukt binst de 16 jaren dat gij hier gekomen zijt, en ge leeft nog, en uwen moed is nog niet gevallen, en met God's gratie en zal niet vallen ook. Uw liefdewsrk is uitgespreid buiten mate en gezegend zonder einde, en verdreigd van zeere nog meer uit te breiden, en nog grootere en doodelijker slagen te geven a -n de macht van den duivel. Hoe kan het missen dan van dien aartivijand van God onaangenaam te zijn 't Is met toelatinge ven den allerhoogsten dat dat hij u aanvalt en beproeftin uw eigen lichaam door ziekten en kwellingen, en in deze die u zoo dier aan 't herte zijn, maar zijl gerust, na lijden komt verblijden en ge moet maar peizen en lezon van den H. Job, om moed te scheppen, en zoo veel te vaster te houden aan 't aanbiddelijk kruis van den zaligmaker. Per crucem at lucem door het kruis tot het Licht» mag ook uwe leuze worden. En't zij dat gij lijdt of geniet, 't zij gij onder den druk der ziekten en beproevingen smert, of onder den zoeten zegen des Hemels verheugd, houdt standvastig uw oog op het bloedende kruis van Jesus: daar zult gij troost en sterkte vinden, daar zult weg weten om al te listen van den duivel te bestrjjden en te niete te doen. JV M Pinl, «n n. M Agr,As 7.ijn van uwe zijde weggerukt, zij hebben hun leven geslachtofferd lijk de helden en de martelaars, hunne dood is onze zegepraal, en ze versterkt en verzekerd ons werk hier. God zal ze door andere weten te vervangen, zijt het zeker, en wij hebben ermee twee krachtige voorpreeksters in den Hemel. Nog eens wees getroost en schep moed al het H. Kruis van Jesus aanschouwen, van waar Hij u, bloedend en stervend uitroept Confide, filia, ergo vici mundum, Heb be trouwen dochter, ik heb de wereld over wonnen. Oct. HUYSMAN van Cuerno, geloofszendeling. De Landbouwdecoratie vau 2a klas, werd door koninklijk besluit van 16 Juli aan de volgende personen verleend Adolf Allegaert, Westroosebeke Desiré Claeys, Poelcapelle Hendrik Comette, Clercken Hendrik Dauchy, Reninghelst Karei David, Proven Albyn Delautre, Watou Petrus D'Halluin, Dadizeele Servaas Douchy, WatouPetrus Dukem, Beveren op-Yzer; Ana. Hoorelbeke, Wervick; Joseph Lagae, St. Jan bij-Yper Pieter Le- mahieu, Poelcapelle; René Loggbe, West- Roosebeke Hendrik Maelfait, Dadizeele Mengelwerk van 't Nieuwsblad van yperNr 82 doer E. H. V. HUYS VERBODEN NADRUK Ja 1 ja zei de vader; laat ons nog eenen VFees gegroet lezen, en dan naar de ruste zoeken. Men kan toch niet opblijven en gedoen zonder slapen. Vader en zoon vertrokken gerust, elk naar zijn bedde. Jake, die deed wat hij wilde in 't huis, bleef de laatste op. en, «choon hij voor zijn eigen nietB te vreezen en had, nog en was zijn herte zoo gerust niet. 't Koste wel tien en half zijn: 't was al stil in huis en buiten, en men hoorde niet an ders meer als den tik - tak van het uurwerk, dat tegen den muur van de keuken horig. De moordenaar ging buiten en liet de voordeur een weinig openstaan, om dan zon der gerucht te kunnen inkomen. Tegen de deur, op den dam, lag de getrouwen hond van de hofsteê, ontbonden en wakende. Van met dat hij Jake zag, sprong hij op, en al streelende lei hij zijne voorpooten op hem en wikkelsteertte. Kom, Mylord, kom, zei hij met zoete stem en al zijne handen vrij vende, de val- sche vrieBd I En de heeste liep achter, dweers over het hof, totbachten de laatste stallingen. Daar gekomen, trok Jake een sneê brood uit zijn en zak, en gaf er van tijd tot tijd een brokke van aan den hond, en lei een sterk touwtje vast aan eenen haak die in den muur zat; vau 't ander einde miek hij een strop, terwijl de heeste beet en at, de booswicht proefde •ens of zijn allaam goed was, en dan, den getrouwen hond bijtrekkende, deed hij hem rechtstaan en leunen tegen zijne borst; hij Desiré Marico, Reninghe Rosalia Vanden- broeke, St-Jan-bij Yper Felix Vanderheyde Dadidaele Edw. Vandewymcktl, Reninghe. i si aau Alois Bousson, Hooglede, met aan Camiel Claeys, Gheluwe, met YPER Uitslag der peerdenkeuring welke maandag laatst op 't Esplanadeplein plaats had. Veulens van a jaar (22 mededingers) 1' prijs, 200 fr., zilv- eerm., Wed. Charles Verraes, Wytschate, met Sans-GèQe 2e pr. 150 fr. bronzen eerm., Jules Vande- pulte, Boesinghe, met Cesar 3° pr. 75 fr. en bronzen eerm Henri Le grand, Komen, met Komenaar 3' pr. 75 fr. en bronzen eerm.. Ernest Van- decandelaere, Wervick, met Sans-Pareil i" pr. 75 fr. en bronzen eerm., Wed. Ch. Verraes, Wytschaete, met Monarque. Hengsten van 3 jaar (10 mededingers) 1' pr., -400 fr. zilv. eerm., Louis Leterme, Wytschate, met Jupiter 2e pr. 200 fr. bronzen eerm., Oscar Verraes, Reninghelst, met Sans-Peur. Hengsten van 4 jaar en méér (6 mededing.) T pr. 550 fr. en zilv. eerm. Alois Bousson, Hooglede,met Orloff 2e pr. 400 fr. en bronzen eerm., Auguste Vanneste, Langemarck, met Neron. Bewaringsprem iën 700 fr. aan Cyriel Descamps, Langemarck, met Bristol II. 500 fr. aan Wed. Verraes, Wytschaete, met Dragon. 1.200 fr. aan Wed. Verraes, Wytschate, met Coquet 600 fr. aan Camiel Claeys, Gheluwe, met Gortil. 800 fr. Clovis. 700 fr. Ostrogoth. De keurraad was samengesteld uit MM. Jean Verhaeghe, bestendig afgeveerdigde, Wervick Quatannes, Diksmuide Ridder de Vrière, Oost camp Bouckaert, veearts, Waereghem en De- give, peerdenfokker uit de Walenstreek. Woensdag avond bemerkte een policieagent, van dienst aan de Rijst lpoort, twee kerels die de stad wilden intrekken met eenen zwaren zak. Hij ging naar de mannen en gebood hun de zak neer te zetten om te onderzoeken wat er in was. Op het zicht van den policieman liet de drager van den zak zijne vracht vallen en vluchtte de vestingen op. De agent kon den anderen kerel aanhouden, 't Is een oudveroordeelde. De zak hield gestolen aardappelen in. Donderdag morgen heeft de aangehoudene, die eerst geen woord wilde spreken, zijnen medeplichtige doen kennen, 't Is ook een kerel die onder de bewaking der politie slaat. klemdheden u hinderen te slapen, zuigt 1 of 2 hoeststillende Waltbéry pastillen bij hst naar bed gaan en gij zult slapen gelijk eene roos.t fr. de dikke doos overal. (Niet dolen tusschen de pastil en de afdrijfpil van Dr Walthery). HOUTHEM-B1J-YPER Eene koei, toebehoorende aan M. Constant Deprez, landbouwer te Ilouthem, was uit de weide gebroken en liep op de spoorbaan, toen een trein, uit Komen, aangereden kwam en het beest vermorzelde. GHELUWE Zaterdag namiddag was de werkman Pieter Auliieux, 68 jaar, wonende te Meenen, aan den arbeid op den zolder van den landbouwerNoliet. De ouderling gleed uit op eer. hoop strooischoo- ven en viel van den zolder. De ongelukkige brak de linkerbil en werd er erg gekwetst aan het hoofd. Hij ontving de noodige zorgen van doktor Soete, die zijn toestand onrusiwekkend oordeelt. WERVICK Zonder de oplettendheid van den machinist van ten reizigerstrein komende van Yper en rijdende naar Koririjk, had een groot ongeluk kunnen gebeuren aan den overgang nr 50, tusschen Wervick en Komen. Een gepan reed over de baan op deze plaats toen een trein aangestoomd kwam. Gelukkig bemerkte de machinist het gevaar en stopte op enkele meiers van hel gerij. De reizigers kwamen er met den schrik van af. LE THERMOGENE. Hoest, Rhumatisme PROVEN Leon Velter, voerman te Rousbrugge kwarn Maandag laatst met zijnen wagen van Poperin- r"'J' wagen in vollen gang was ghe. Terwijl de streelde hem, en, binst dat hij er al streelen tegen klapte, droei hij hem 't strop rond den hals en trok aan de koorde. De beeste slin gerde tusschen hemel en aarde. Is een die uit onzen weg is, zei hij, en die niet doen zal gelijk de koopmanshond van Rousselaere. Daarop keerde hij zijne hielen, en liet de beeste piepen en spartelen; want builen en kon zij niet. Aan de voordeur van het huis gekomen, lei hij nog zijn oore tegen de ven sters c-n tegen den ingang, om af te spieden of alles stil en rustig was. Niets en roerde en hij en hoorde maar een dingen: 't was den onophoudelijken tik-tak vau het uurwerk tegen de wanden van de keuken. Goed! goed! mompelden zijne gespannen lippen; maar de tik-tak van zijne borst her haalde wel duizendmaal: slecht! en, op het gedacht van zijne vrienden, die nu zoo zoete te slapen lagen, en oneindig gelukkiger waren als hij, die ook had kunnen gelukkig zijn, kwam er toch een steke in zijn herte; ja, bij bet peizen alleen dat er misschien tegen 's nuchtens geen een meer leven en zou van al degenen, wier deugden hij sedert vier weken had leeren kennen, liep er eene kou de huivering van aan den top zijner teenen tot aan het uiterste zijner vingers. Dat ik toch niet en moeste meêdoen, dacht hij, dat ik er mij kon uittrekken Hij ging 'altijd voortal den kant vau de dreve, waar hij zijne medewerkers ging vinden. In den dijk, aan den hoek van de breede straat, en langs een dubbele hage, vond hij halt gedoken eenen man liggen, tusschen de takken. Wie ligt er blijvende. wilde Sylvester Ruiper er op springen, doch hij viel achterwaarts over en werd overreden. De onvoorzichtige werd met gebroken been en gekwetst oor huiswaarts gedragen. Zondag morgend gebeurde er op het gehucht de Hut, te Ploegsteert, een vreeselijk drama. In een huisje op den weg die naar de pacht hoeve Devos leidt, wonen de echtgenooten Lapeers Lebleu, waarvan de man jachtwachter is, met hunne dochter Flora, 22 jaar, en haar zoontje Joseph, 19 maanden oud. Flora Lapeers is niet in het volle bezit van hare geestvermo gens. Zondag morgen, rond 9 ure, ging vrouw Lapeers eenige oogenblikken heen,terwijl Flora bezig was de aardappelen te schillen het zoontje van deze laatste speelde bij zijne moeder. Toen vrouw Lapeers terug binnen kwam, vond zij haar kleinzoontje in een bloedplas ten gronde liggen het bloed gulpte uit eene gapen de wonde aan den hals. Toen zij hare dochter ondervroeg antwoordde deze dat zij haar zoontje gedood had omdat zij van het leven niet kon genieten. De grootmoeder droeg het kind naar de woning van een gebuur, Louis Debac- que, waar dokterThéry het arm wichtje kwam verzorgen en zijn toestand hopeloos bevond, De gendarmerie werd verwittigd en kwam Flora Lapeers aanhouden zij werdt in de gendar merie bewaakt in afwachting der komst van het parket. De plichtige was sedert acht dagen zeer opgewonden zij had haar zoontje reeds verscheidene malen, zonder de minste reden, geslagen. Hp vrtlliw De vrouw blijft vroolijk,kloek, IJK VJiJUW vo| bracht, leven en gezond heia, indien zij zorgt van tijd tot tijd het lichaam te zuiveren met de slijmverdrijvende Waltherypil, 1 fr.Eene doos is genoeg voor één jaar. Huwelijken Elie Quaghebeur,iandwerker en Celine Riem, werkster. Alidor Goussey, werkman en Madeleine Logie, kantwerkster. Sterfgevallen Deprez Irma, 10 maanden, Wijk L. Maer- tens Victor, 72 j. meubelmaker, weduwaar van Eugenie Richers en Nathalie Pardoen, Priester- straat. Roetynck Alice, 6 maanden, Biugge- slraat. Delneuville Theopbiel, 43 j. postonl- vanger echtgenoot van Marie Rullaeit, Gtoote Markt.' Weens Therese, 89 jaar, zonder beroep, echtgte van Pieter Beuns,Crombekestr. Huwelijksafkondigingen Emile Desmyter, landbouwer en llerminie Bervoet,bijzondere. Alidor Goussey, werkman en Madeleine Logie, kantwerkster. Albert Denut, herbergier en Helena Iluys, zonder beroep. Emeric Tanghe, veearts te Ilartibeke en Helena Barzeeie, zonder beroep, te Kortrijk te voren te Poperinghe. Huwelijken Jerome Verkruysse, oud 21 j. landbouwwer keren Celine Loncke, oud 18 jaar, beiden té Reninghelst. Auguste Vandevoorde, oud 24 j„ landbouw werker en Regina Depuydt, oud 19 jaar, land bouwwerkster, beiden te Reninghelst. Gustave Ozeel, oud 22 jaar, landwerkeren Adria Bulteel, oud 25 j. beiden Ie Reninghelst Nuremberg 6 Nov.: Markt vast. Markt waar ie kwaliteit 62-75 fr.; 2e kwaliteit 5o-6o fr. Hallertau 95-io5 fr. Elzas 80-90 fr. Spalt 90-105 fr. Saaz 1 o5-135 fr. Er is evenveel vraag van wege het binnen land als voor den uitvoerhandel veel groene producten worden voor Amerika aangekocht. Londen4 Nov.: Markt iets verslapt. Er is toch meer vraag naar hop van alle slach,doch voor sommige soorten is de prijs in afslag. Brussel 6 Nov.: Markt vaster. Poperinghe (Stadslood) 3i tot 33 fr. Aalst (8 merken) 44 tot 45 fr. De inlandsche brouwerij schijnt nog wel aan te koopen. Aalst 3 Nov. Markt kalm. 40-45 fr. Weinig verhandelingen. Poperinghe 8 Nov. Markt vaster. Stad 3o-35 fr. Dorp 2§-3o fr. Voortdurend zoeken de handelaars de goede produkten op zoowel in stad als op de dorpen. Een zeer verspreide ziekte is Astma. Het doet zich onder verschilleude gedaanten voor: Benauwdheid bij de minste bezigheid, onge makkelijk gevoel, vooral als men trappen be klimt of wat hardloopt, moeielijke ademhaling, slechte en onrustige slaap, hartkloppingen, hoes ten en moeielijke fluimen, hetwelk een zieke lijke toestand is, dien de Abdijsiroop steeds met goed gevolg geneest. De voorbeelden van gene zing zijn ontelbaar Ziet wat de heer Th. Meeusen Kleermaker, Kerkstraat 67 Antwerpen, ons schrijft: Ik ben45jaar oud en was altijd vol komen gezond; totdat ik over enkele jaren gele den door eene verwaarloosde verkoudheid asthmalijder ben geworden. Ik had altijd vreese lijk benauwd, zoowel overdag als des nachts. Ik gevoelde mij altijd ongemakkelijk gestemd, terwijl mijne borst altijd hijgde en piepte. Ik BURGERSTAND VAN YPER van den 1 tot den 8 November 1907 Geboorten Storme Jules, Frezenbergstraat. Decroix Margariel, Grimminckstraat. Minnekeer Marie, Zonnebekesteenweg. Ti'O&y Juliormo, Doorgangstraat. Janssens Paula, Boterslraat. Garreyn Georges, A. B. C. straat. Landerwyn Maria, Rijselstraat. Vanthourcnhout, Antoinette, Meenensteenw. Pauwels Joanna, Bruggesteenweg. Lemmens Gustaaf, Goudepoortstraat. Huwelijk Bussche Arthur, wever, wedr Salomez Philo- metra et Durnez Pharaïlde, kantenwerkster, wwe Vandooren Jules, beiden te Yper. Sterfgevallen Loyette August, 63 j. z. b. echlgenoot van Brabant Leonie, L. Thouroutstraat. Matthu Martha, 2 j. Gustaaf de Stuersstraat. Vul- steke Horlense, 70 j. z. b. ongeh. Bollingstraat. Bostyn Karei, 50 j. z.b. echtgenoot Vandaele Syivie, L. Thouroutstraat. Paruys Hendrik, 7 maanden, Rijselstraat. Van Oost Amand, 73 j. daglooner, echtgenoot Dobbelaere Marie, Espanade. BURGERSTAND VAN POPERINGHE Geboorten l.eyzier Valére, Wijk L. Ceuleers Agnes, Wijk K. Beddeleem Ivonne, Wijk Garey Emeric, (Wijk) Valkenberg. Lequiem Angêle, Casselstraat. üechy Georges, Wijk II. Verstraete André, Pottestraat. Eyck- mans Esther, Veurnestraat. Ryckewaert Celina, Wijk I. daar? vroeg Jake, al stil Verstaan, zei de vent, en hij sprong op de strate. Weet gij jongen, dat het al elve geslegen is op den toren van Couckelaere, en dat wij nog nievers en zijn Haast u t is binnen wel, zeker Allerbest, kapiteinl waar is ons volk? Hierbij; maar zeg eerst: men moet op alles peizen: is de hond van kante ge maakt Hij hangt aan de koorde, kapitein; de zake van 't Meiboomke leert voorzichtig zijn. En peist op niets meer en roept onze man nen. Een licht geschuifel deed nog acht mannen uit de hage komen, waarin Bakelant verdo ken gezeten had. Zij vergaderden rond hunnen hoofdman en bleven in stilzwijgend heid zijne bevelen afwachten. Zonder spreken Daderde geheel de bende, tot bij den ingang derhofsteê. Is alles open en geschikt en zeker vroeg Bakelandt. Alles, kapitein Gij gaat in langs de voordeur die ontsloten is. Binnen is licht. Seffens moet gij op de voute springen, die al den slinkeren kant staat, ev u meester maken van den jongen boer, den eenigsten die te vreezen is. En 't werkvolk is er geen Verdonders, daarop en heb ik niet ge- peisd Ko is daar nog, en hij slaapt in den peerdanstal. - Jonkheid 'k heb het nog gevreesd: een ware roover moet alles voorzien. Nu Jake, neemt gij den dien voor u Tjotten, uw broeder, kan u helpen om hem van kante te maken. En daarmeê, komt op, mannen, wij vallen aan 't werk. Kapetein, zei Jake, nog een woord: sedert vier weken heb ik rijkelijk gezorgd voor de belangen onzer bende, en er vele vooren gedaan; geeft my den oorlof van 't overige aau u over te laten. Voor den knecht zal ik.zorgeV maar mijn begeerte is dat gij mij ckv-en najbht bij banden en voeten bindt, en nfiond stopt, om het volk te doen geVT^èn -v^mets en wet-e, en zelve r'ptV een voordeel zijn ke,. waar ik nu wel leed aan onverdragelijke hoofdpijnen en koude voeten en bracht mijne nachten meest slapeloos door. Mijn eetlust was slecht en ik zag er bleek en akelig uit. Alle mogelijke geneesmiddelen had ik reeds ter geneziDg aangewend zonder gevolg, toen ik een mijner vrienden sprak, die vroeger borstlijden was geweest en thans genezen was. Deze zeide mij Man als ge genezen wilt moet gij deAbdijsiroop nemen, dat geneesmiddel heeft mij ook mijne gezondheid teruggegeven. Ik aar zelde niet meor en verschaf e mij de Abdijsiroop in de apotheek Beul, Lange Nieuwstraat. Ik gevoelde spoedig na het gebruik van die siroop verlichting. Ik zette de behandeling met de Abdijsiroop voort en na 19 flacons gebruikt te hebben, ben ik volkomen genezen. Ik machtig u deze verklaring openbaar te maken. Daarom gij asthma lijders, wanhoopt niet meer, laat Uw leven geen prooi zijn van voort durende kwellingen. Er is een middel dat U genezen zal, zooals het reeds duizenden hunne gezondheid heeft weergegeven. Dit wondermiddel heet Abdijsi roop, KloosterSsnta Paulo. De Abdijsiroop is ook een gezegend middel om jongen en ouden van dagen te verlossen van den hevigsten hoesten verkoudheid, keelpijn, bronchitis, kink en slijmhoest asthma en alie horst en longaandoeningen. Prijs fr. 3 fr. 4 en 7 fr. per flesch. Algemeen Depot L. I. Akker, Rotterdam. HOOFDDEPOT VOOR BELGIE O. De Beul, Lange Nieuwsir. 57, Antwerpen, Verkrijgbaar in de apotheken F. Van Winde kens, te Komen; A. Monteyne, Groote Markt, 18, te Poperinghe L. Aertsens, opvolger Becuwe, Botermarkt, 7, Middenapotheek Ch. May,Groote Markt, 35,C. Libotte,Boomgaardstraat, A.DoDck, Rijselstraat te Yper,en in alle goede apotheken. Geboorten Vanwelden Simonne. Dochy Hector. Nauwynck. Richard. Bultheel Jeroom. Boudry Jeremie. Hennebel Joseph. ten 2 uren eer stipt, In de Kaaistbaat Nr i, gerievig woon huis, voordeelige prijs. Zich te begeven Elverdinghestraat, 25. gekend ben, nog zal mogen te voorschijn komen en u dienst bewijzen, en voor u en kan het niet nadeelig worden. Morgen zal ik het meest van al klagen van de moordenaars en, ter dezer gelegenheid van de diefte, trachten uit deze streke te verdwijnen, om er maar nu en dan meer weder te keèren. Wat peist gij daarvan Dat het wel is. Schikt uwe zaken met Tjotten, achter dat u de knecht maar niet en ontsnappc. Vooruit 1 Al stappende maakten eeniqe der moorde naars, degene die vreesden van bekend te zijn, hun aangeziclite zwart, de andere trok ken hunne wapens, en allen kwamen stille lijk muizekens tot voor den ingang. Jake met zijn broeder ging naar den peerdenstal, waar den knecht zijn bedde stond. De deur was half open, en het docht hun, bij 't naderen, dat zij iets hoorden dat wegsprong of verroerde in het strooi; zij meenden dat bet 't peerd was, en zij nader den den beddebak, waar hun man in liggen moest. Hij lag er niet: hij en zat in geene hoeken; het peerd alleene lag te rusten en te blazen in zijn sliet. Licht I zei ljotten, en hij trok een dievenlanteernvan onder zijn bovenkleed. Ik zou verkend worden, antwoordde Jake stillekens, en, peizende dat Diemand hem en hoorde, zoekt gij met uwe lanteern. Ik zal aan de deur blijven staan. Tjotten, bij de flauwe klarigheid van zijn lanteern, doorsnuisterde het bedde, onder en boven, de hoeken en de kanten van den stal, tot zelfs dichte tegen het peerd, dat rechte gesprongen, uu stond omrne te kijken naar die vreemde en ontijdige bezoekers, en te trappelen stond op het strooi van onge duld. Tot boven het peerd en keken de moordenaars niet. 't Zijn nesten, mompelde Tjottenwaar mag hij zijn? Misschien moord en brand gaan roepen in 't gebuurte Onmogelijk, broeder hij en kan van 't liof niet, 't en zij alwaar wij ingekomen zijn, en aldaar en is hij niet weg. Laat ons laten gaan dat gaat, en niets zeggen tegen het ander volk; misschien valt alles wel uit; en als 't effen is, dat de knape uitkome, hij mag I Blijft hier staan; ik zal eens rond den hof loopen, en zien of onze mannen schildwacht houden en niets gezien en hebben. Hij vertrok, hij zocht, hij v,oeg: maar Ko en kwam niet uit. Geen kunste.- niet vaste slapende had hij geruchte gehoord op het hof; in 't eerste en peisde bij op niets, en hij bleef liggen; maar m dedoodsche stilte van den nacht, hoe voorzichtig men tiappelt, is er toch altijd iets dat roert en sleept. Ko had herhaalde stappen gehoord op den dam, en in de overtuiging dat het gendarms waren, stond hij op, uit nieuwsgierigheid. Toen hij de deur openstak,verschoot hij bij 't zie.- vau zoo vele mannen, die gewapend waren en zwart gemaakt en die lanteerns meêhaddeu. Immers de nacht en was niet al te duister, en liet gemakkelijk zien cp tien stappen verre. Zijn gedacht viel zoo met eens op de moor denaars, hij voelde het gevaar waarin hij was, daar alleen zonder mogelijkheid van weg te geraken en aan de roovers te ontsnappen. Zijne meesters gaan helpen en kon hij niet; roepen en schreeuwen was gevaarlijk, en hij durft niet van benauwdheid Wat doet hij Zachtjes steekt hij de staldeure tegen, en kruipt, zoo lang als hij was in de kribbe van het peerd, dat te slapen lag en bleef lig' gen. Hij zat daar in angst en vreeze, toen onze mannnen zijn bedde doorzochten, zonder ooit tot hem te gaan, en 's morgens zat hij daar ongehinderd, maar koud van on ruste. Vervolgt

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1907 | | pagina 2