DIT IS EN OMMELANDS SpreeRM 52 W jaar, Tafmerk S088 Te trekken bij Men Uitgever, ft 36, in de Boterstrate, te Yper, en bij 's landsboodschapwezen ofte post, tegen 3 frank 's jaars Aan onze Inschrijvers Geldgebrek DE WEttEL Busland Vrankrijk Duitschland Portugaal STADSNIEUWS Sinte Barbara Turners Nieuwjaaravond Concert Studiekring Excelsior Liefdadigheid lündermoord te Brussel Echt en recht, 't oud Volk indachtig Kinderlijk, niet kinderachtig; Ypersch, Vlaansch en, bovenal, God getrouwe ik wezen zal Bij eenige dageu worden de kwijt brieven rondgestuurd voor de ver nieuwiug der inschrijvingen voor 4908. Oudeen nieuwe inteekenaarszulien bij het begin van Januari een prach- tigen Almanak in kleurendruk ont vangen ais nieuwjaargift. Leest en verspreidt het ISieuwsblad van Yper, het meest gelezen katholiek volksblad van Vlaanderen. ij *t NIEUWSBLAD VAN YPER verschijnt 's Vrijdags, en 's Zaterdags na de markt, tegen 3 fr. 's jaars; 3 fr. en den vrachtloon buiten Belgenland. Het blad is niet min te trekken dan voor een geheel jaar en 't wordt op voorhand betaald. Alles moet vrachtvrij ingezonden worden naar de BOTER STRATE, Tk 36, te Yper. De bekendmakingen kosten o fr. i5 de reke binnen 't blad is 't o fr. 3o van 's Rechters wegen fr. i overdruk 5 fr. 't honderd. Ieder boek, waarvan ons twee afdruksels zijn gezonden, wordt besproken. De Heeren van de AGENCE Havas, te Brussel, Tk 34, in de Zilverstrate, en te Parijs, Tk 8, PLACE DE LA BOURSE, ontvangen bekendmakingen voor 't NIEUWSBLAD VAN Yper, van al die buiten Oost-& Westvlaanderen wonen. Zondag 22 December, groot Concert in de Iweinszaal, met medewerking van verschei dene befaamde artisten. Zondag 23 Februari 1908, tweede groot Concert. Over eenige dagen, sprekende over het gebrek aan geld, in klinkende munt, zegden wij, dat de Belgen in geldnood beginnen te verkeeren, omdat wij meer uitgeven dan wij ontvangen. Het is een feit dat liet geld ten huidigen dage duur is immers den intrest is zeer veel verhoogd. De Amerikanen der Vereenigde Staten, tengevolge van konkurrentie in het speku- leeren onder elkaar, hadden geld, veel geld noodig, en vroegen het aan Europa. Natuurlijk dat de Europeensclïe bankiers we! geld wilden verschaffen op leening, maar ze verhoogden gedurig den interest, welken men in bankierstaai disconto heet. 't Is zoover gekomen dat de diskonto al te hoog werd en dat de Amerikanen dien hoogen intrest niet meer konden betalen. 'tls dan dat de geldkrisis in de Vereenig de Staten is losgebarsten en eene nijver- heidskrisis verwekkende. Intusschentijd is voor ons Belgen, en voor geheel Europa, de groote kwestie, het geld dat naar den vreemde getrokken is, terug naar hier te doen komen. Daar is maar een middel toe, het is van in ruiling van dat geld koopwaren te leveren. Wij moeten dus trachten veel te ver- koopen. Doch om veel te verkoopen, moeten wij maken dat wij dezelfde hoedanigheid van koopwaren kunnen leveren aan minderen prijs dan andere leveraars. In één woord wij moeten goedkoop leveren. Vooreerst, de fabrieken moeten ingericht zijn op den nieuwsten voet, voorzien van steeds volmaaktere mekanieken. De vervoerkosten moeten tot op het minimum gebracht worden. Elk zal bekennen dat geen land ter wereld beter ingericht is voor gemakkelijk en goedkoop vervoer dan België, waar spoor wegen, tramwegen, rivieren, vaarten en steenwegen, uitstekend en talrijk zijn, zcodat de toevoer van grondstoffen, van machienen, van kolen, die eene voorname rol spelen in de kosten van voortbrengst, en het verzenden der vervaardigde voortbrengselen, aan den laagst mogelijken prijs kan geschieden. Als een Gouvernement dus zorgt voor goede verkeermiddels, voor gemakkelijke havens, waar de schepen met gemak, dus spoedig en goedkoop kunnen geladen en gelost worden, dau werkt het in het belang van den werkman zoowel als van den fabriekant. Een derde faktoor, een zeer belangrijke, is h«t werkloon. Hoe meer d« fabriekant aan loon moet betalen, hoe duurder hij moet verkoopen en hoe slechter hij dus zijne waren kan kwijt geraken. Voor den fabriekant is het van belang zoo weinig mogelijk te betalen, en voor den werkman is het zijn belang zooveel mogelijk te winnen. Het is niet af te keuren dat de werkman betrachte ziju lot te verbeteren, doch hierbij moet de grootste omzichtigheid in het oog gehouden worden Werkstakingen bijvoorbeeld, roekeloos lichtzinnig aangegaan en zonder gegronde reden, zijn misuadig. Er wordt vooreerst niets voortgebracht, en het geld dat de vreemde voor de voort brengselen zou betaald hebben blijft weg. 't Is een verlies voor het land en bijzonder voor de stad, waar de werkstaking plaats heeft. Van den anderen kant, ondergaat de fabriekant een verlies, niet alleen omdat hij niet wint op artikelen die niet voortgebracht worden, maar ook omdat hij zijne bedienden moet betalen gelijk vroeger, omdat zijne gebouwen, machienen, enz., niets opbrengen, terwijl ze zooveel of nog meer kosten van onderhoud dan als er gewerkt wordt. Ongelukkiglijk dat alles wordt te weinig begrepen en ai te dikwijls laten de werklie den zich op flesschen trekken door «leiders» die een persoonlijk en onmiddellijk belang hebben bij het inrichten en doen voortduren van werkstakingen. Doch men begrijpe het of niet, men neme het aan of niet, het is en het blijft vast, om geld in het land te komen moet men verkoo pen en om te kunnen verkoopen, moet men voordeeliger konditiën kunnen stellen dan dekonkurrenten. Fonsenblad De nieuwe Kamer of Doema is nu weer bijeen. De meerderheid bestaat uit gezapige mannen, maar 't gaat gelijk hier in België de groote schreeuwers beletten dikwijls de anderen nuttig werk te verrichten. Zaterdag laatst was er een van die geweldigaards aan 't woord en bij verweet den eersten minister Stolypine dat hij de menschen ai te gemak kelijk en te talrijk deed ophangen, de halsdas of het strop van Stolypine zal allicht een spreekwoord zijn, zegde hij. De Kamer- heeren sprongen recht, de eene schreeuwden tegen en de andere voor, sommigen wilden den redenaar te lijve, maar zijne vrienden verdedigden hem. Bij het hernemen der zitting wierd Roditcheff voor veertien dagen uit de Kamer gebannen, al is't dat hij aan M. Stolypine en aan de vergadering veront schuldiging gevraagd had. De Patrie een fransche bestuurbare luchtbal of beter een luchtschip, is er van onder gegaan zonder zijn adres op te geven. Zaterdag avond was de herstelling van den moteur geëindigd, en het weder was te slecht om naar Parijs terug te keeren. Al met eens komt een geweldige wind op en de luchtbal wordt ontrukt aan de handen van twee honderd soldaten, die belast waren met hem te houden. Zaterdag laatst werd de ballon in Engeland gezien op eene groote hoogte. En Zondag nuchtend stonden de Engelsche bladen vol met alle soorten van inlichtingen nopens dien fameuzen luchtbal. Eenige staaltjes ervan Exhange meldt dat Zondag morgen een bestuurbare ballon werd gezien in Zuid- Wales: hij scheen 2 of 3 menschen aan boord te hebben. De D Mail meldt hetzelfde en spreekt van drie luchtschippers, die in nood verkeerden. Boven Gaermarthen lieten die luchtschippers eene duif uit. Welke richting deze duif nam kon men niet zien. Volgens de Press Asso ciation kon men met een verrekijker den naam Patrie lezen. Anderen zeggen nog dat er twee ballons waren. Nu, alleszins is de Patrie vertrokken en misschien alleen de Noordpool gaan ontdekken. Volgens latere tijdingen zou de luchtballon in Ierland gevallen zijn. Indien dit bevestigd wordt, zal de engelschman den ballon willen teruggeven? Dat is heel twijfelachtig, daar die luchtbal eigentlijk een oorlogschip is, waarop de fianscben al hun roem stelden, en die in geval van strijd met eene andere mogendheid hen groote diensten zou be wijzen. De Beriijnsche policie heeft eene zonder linge ontdekking gedaan, die door een duitsch blad, de Montagals volgt verteld wordt de negentien duist bladen wit papier, van watermerken voorzien, moesten dienen om Russischevalsche bankbiljetten te maken van drie Rbl. Legt men een zulk bankbriefje op een blad, dan passen de watermerken juist op malkaar. Van ieder blad kon men 8 bank briefjes maken, zoodat er voor 456 duist Rbl. aan valsch papier gereed was. 't Is bestatigd dat een duitsche papier fabriek datpapier heeft verveerdigd en daarbij nog eene groote hoeveelheid papier dat dienen moest voor Russische paspoorten, en dat naar eene bekende fabriek van valsche paspoorten in Zwitserland moest verzonden worden. Vroeger reeds had men bestatigd dat de bewoners van het huis waar dit alles werd verpakt veel op de Vorwdrts verkeerden, het groot socialistenblad van Duitschland, en nu is nog uitgekomen dat het papier met watermerk besteld was door den boekhan delaar W. Günsel van de Vorwdrts. Zoo zijn de socialisten en hun bestuur ders medeplichtig aan het verveerdigen van i valsche wissels. Een nieuw bewijs hoe geheel de doening van dat volk met de misdaad samengaat. j Günsel is weggevlucht en de socialisten j loochenen dat zij iets van de zaak wisten. Dat is natuurlijk, maar ze zullen moeite hebben om zich van die vlekke wit te i wasschen. 't Is Vrijdag aanstaande dat Keizer Willem in Holland verwacht wordt, op terugreize naar Duitschland. Wij hebben verledene week eenige woor den gezegd over de nieuwe vervolgingswet- ten die de duitschers beramen tegen de Polen, 't Schijnt dat de zaken niet heel gemakkelijk gaan, daar de Polen meer goed opkoopen dan de duitschers er kunnen krijgen. Dat de prijzen daardoor natuurlijk merkelijk zijn opgeslagen, lijdt geen twijfel de gronden gelden driemaal zooveel als over eenige jaren, hetgeen nog eens de handel wijze der duitschers merkelijk belemmert. Hoe ver de plagerij gaat, toogt het volgen de Al de herbergiers die grammafoonplaten hebben mer .poolsche titels zijn in de boete. Ai de platen met het poolsche lied Nog is Polen niet verloren zijn in beslag geno men. Maar om de politie te plagen wordt 's avonds luidkeels op strate dit lied gezongen door oud en jong en de policie is onmachtig om het te beletten, spijts het groot getal processen. De duitsche Kamer heeft heur bezig ge houden met 't proces Harden-Molkte. Ten gevolge dier bespreking schijnt het dat de Kanselier von Bülow zijn ontslag wil in dienen. In alle geval de Kamer is verdaagd tot verder order en de Kanselier zal beraad slagen met de hoofdmannen der partijen om te zien als hij nog blijven kan of zijn ontslag moet indienen. Sedert de Kanselier niet meer en wilt van het Centrum kan hij op geene meerderheid meer rekenen, want de ondervoorzitter der Kamer, M. Paasche, die de ondervraging nopens het proces Harden-Moltke gedaan heeft is ook hoofdman der radikalen of nationaal-liberalen. Deze en keuren ook de wet op het gebruik der talen niet goed en von Bülow en weet alzoo niet meer hoe eruit geraakt om zijne wet gestemd te krijgen. De zoon van Koning Carlos is gebannen door zijn vader omdat hij meespande met het volk. Minister Francos is er tusschengeko- men, uit vreeze voor erge gevolgen. De zaken en staan nog niet al te goed voor het Koning dom de tijd van alleenheerschappij is lang voorbij, en 't zal ongetwijfeld nog lang duren eer hij terugkomt. Ter gelegenheid van Sinte Barbara gaan de Pompiers en de Stadsharmonie morgen naar de elf en half mis in St Maartenskerke. Ten i ure, feestmaal in de Iweinszaal. Zondag i5n, Wandel-Concert in de Halle, Pauwelszaal. Woensdag aanstaande 11 December, om 8 1/2 ure zeer stipt in de Iweinszaal. (Kaarten zijn te krijgen aan den ingang. Abonnementskaart op heel de reeks 3 fr. Conferentiekaart 1 fr. Een uitgelezen publiek woonde Zondag laatst de prachtige vertooning bij door onze knappe en rappe Turners van Sint Michiels- gilde gegeven inhet Volkshuis Deoefeningen werden met veel gemak en zwier uitgevoerd onder het beleid van heer Meyskens. Zang en spel werden geestdriftig toegejuicht, vooral de heerlijke tafereelen uit den slag van Groeninghe. Sint Michielsharmonie, bestierd door M. Gust. Desramault, verleen de heure medewerking. 's Avonds ten 8 1/2 ure concert door den Symphoniekring. Kwart vóór 10 ure nieuw- jaarwenschen in den Katholieken Kring. Maandag 6n Januari, ten 7 ure, jaarlijksch feestrtiaal voor Drie Koningen. Wij herinneren onze lezers dat het eerste winterconcert der Fanfare plaats heeftZondag 22 December ten 7 ure in de Iweinszaal. Onder de kunstenaars die hunne medewer king zullen verleenen worden gemeld eene kunstzangeres van i° rang uit Antwerpen, de befaamde pianist André Devaere en andere artisten. De tweede apologe tjschC HET door E. m gegeven hordracht De beroemde fransche redenaar van O. L. Vrouwekerke te Parijs, Pater Ollivier, was Zondag naar Yper gekomen om doorzijn welsprekend woord de geloovigen op te wekken milddadig mee te werken in het uitmuntend liefdewerk, zoo ieverig onderno men door de Damen van Voorzienigheid. Spreker had als onderwerp gekozen de bermhertige Samaritaan, en wist binst om trent eene ure de aandacht gaande te houden door zijn prachtig redenaarstalent. Zondag avond ten 7 ure is een kindje van 6 jaar oud opgelicht en vermoord gevonden op de afschuwelijkste wijze. Ziehier in welke pijnlijke omstandigheden Vrouw Ballot was zondag avond haren ouden vader gaan bezoeken met haren man en houre 3 kinders. 't Oudste zeuntje, Jan, 9 jaar en half, kreeg van zijn tante 5 c. om iets te gaan kooi en voor zijn zustertje Annatje. 6 jaar oud. De twee kinderen waren nog maar de deur uit,als ze door een kerel in 't vlaamsch aangesp oken wer den Jongeu, zei da vent, wilt ge voo<' 5 0. ciga- retten koppen ginder in de Anderleehtstraat, hier is 10 c. en een cent voor u. Terwijl gij weg zijt, zorg ik voor uw zustertje. Jan vertrok al loopen, keerde zich nog twee maal om, ten einde te zien als zijn zusterrje daar nog stond. Hjj bleef ten hoogste drie-vier min. weg, en als hij terug kwam, was de vent en zijn zustertje verdwenen. De jongen ging eerst overal op zoek en niemand vindende, liep hij dan zijne ouders verwittigen. Seffens ging men naar den Policiekommissa- j ris, die don kleine ondervroeg. 'tWas wel de j waarheid, 't jongentje had do cigaretten, een sou en een cent nog inzijue handen. Onmiddellijk werd het Parket verwittigd 011 opsporingen gedaan, die tot nu geen uitslag opleverden. Twee agenten kregen nogthans eene belang rjjke getuigenis vau Jufv. Jeanne Meert, wonen de op de Anderlechtlaan. Zij had aan die agenten en vervolgens aan de magistraten verklaard dat zij rond 8 lj4 ure een man met een kind aan de hand, dat aan de opgegeven persoonsbeschrij ving gelees, ontmoet had Zij gingen in de ricüüng der Zuidstatie. Mej. Meert gaf eene zeer nauwkeurige beschrijving van het kind, dat zij lang met de oogen gevolgd had. Tengevolge dier verklaring werd het eerste signalement van het meisje veranderd, en het werd overal rondge zonden met het portret der kleine Annette, toen zjj 3 jaar oud was, maar dat nu vergroot werd door deti photograaf van het parket. Ziehier de persoonsbeschrijving van het kind Bellot Anna, 6 jaar, klein voor haren ouder dom, haar en wenksbrauwen blond, blauwe oogen, jersey in zwarte wol, schotsch rokje,met donker groenblauweu grond, zwarte strepen, dubbele, kleine gele lijn, vierkanten vormend twee witte onderrokjes, het eene in flan8l, het andere in katoen; wit lijnwaden hemdje getee- kend V.A.; blootshoofds, zwarte wollen kousen, zwart lede-en schoenen met nestels, blauw zyden strik in het haar. De man omtrent 40 jaar oud middelmatige gestalte, groote oogen, liaar en knevels kastan jebruin gekleed als een werkman met een do ;er kostuum veston en zwarten bolhoed hij scheen geen kol te dragen zwarte schoenen. Maandag morgend werd het lijkje van de on gelukkige Annette Bellot ontdekt.'Een man die met koopwaren naar Brussel komt, zag het lijk liggen op eenen braakliggendin grond, achter de nieuwe r.estelf'abriek in de Barastraat. Het gelaat was gansch verwrongen en ïjseljjk om zien. Het kind moet veel geleden hebben. Alhoewel men rond 11 ure nog niet wist wie de moordenaar is of waar hij zich schuil houdt, denkt de policie dat de persoonsbeschrijving van het monster goed genoeg gesend is om hem te doen ontdekkeu. De ellendeling zou sinds een paar dagen reeds rond de woning der echtge- nooten Bellot gezworven hebben en zondag avond nog zou men hem, rond 6 ure, in de Gier straat gezien hebben. aarscbijnl jjk heeft hij de twee kmderen, Jan en Anna, opgevolgd tot in de afgelegen Damstraat, waar de oplichting plaats had. Hoe men het lijkje vond M. Van den Ende, bijzondere agent, ontmoette tijdens zijne opspeuringen, rond 8 Ij2 ure 's morgens,in de Nieuwe Molenstraat drie hoeden- makersgasteu. Zjj verklaarden aan den agent dat zij in eene weide in de Verlengde Barastraat een kind hadden zien ligaen. De politieagent snelde aanstonds naar de aangeduide plaats en vond er het lijkje der arme kleine. Het kind lag op den rug, de armen wijd open- gestrekt, de kleedjes verward dooreen. Alles bewees duidelijk d*t de ongelukkige Anna het onnoozel slachtoffer geworden was van een schandelijken aanslag. Eenige oogenblikken nadien ontmoette de agent in den onatr-k zekeren Van Snick, die hem zegde dat hjj reeds te 7 1|2 ure het kind had zien liggeu. Op du vraag van den agent waarom hij de policie niet onmiddel lijk had ver wittigd, gaf de man het zondeilinge antwoord dat hij er niet aan gedacht had. Vader en kind Zoohaast het lijk van het meisje weergevonden was, werd M. Bellot, de vader van het ongeluk kig slachtoffer, verwittigd.Hij kwam aan,samea met het parket. De arme man was als gebroken door de doorstane angsten van den nacht an het schrikkelijk nieuws dat hjj kwam te vernemen. Men spaa 1 de hem zooveel mogelijk de smarte lijke plichtplegingen Het Ijjk van de kleine Anna lag iu eeu afgesloten grond, di nende tot houtstapelplaats, toehoorend aanM. alschaert. Rondom is een paalwerkeene deure zonder slot leidt er binnen. Op het lijkje had men de jas van een werkman gelegd. Zachtjes werd een der hoeken vandie vest opgelicht en' de ongelukkige vader kon een laatsten oogslag werpen op het arm aarigezichtje van zijn kind, vreeselijk ver wrongen door den doodangst. Hjj ging onmid dellijk heen, wanhopig snikkend, samen met zijn schoonbroeder, even zoo ontroerd als hij. Beide mannen drongen door da raamgepakte menigte, waartusschen men uitroepen" hoorde van medelijden en verontwaardiging. Het bebloede pak Een man is in eene herberg der Nijverheids- kaai een pak komen afgeven. Hjj vroeg aan de herbergierster o( zij dat pak zou bewaren tot 's anderdaags. Hjj dronk niets, zeggende dat hjj maar juist geld genoeg had om den trein te nemen naar Merk bij Waver. In dat pak stak een bebloed manshemd, een handdoek, waarop men ook bloedvlekken bespeurde, een zwarte jas, een zwarten bolhoeden een t>aar blokken. Ziehier de persoonsbeschrij ving van dien man, zooals do herbergierster ze opgegeven heeft redelijk groot, dik van aangezicht, verseh en gansch geschoren, gekleed met zwarte jas en broek, geen winterfrak. Zekere mad Schutkens heeft rond 12 1|2 ure d s nachts een kerel gezien die een pak b hem had. 't Is waarschijnlijk dezelfde, die het pak in de herb -rgder Nijverheidskaai afgegeven heeft. Men denkt dat dit de moor denaar is der kleine Anna Bellot. Droevige bijzonderheid Gansch den nacht door heeft de vader van het kleine slachtoffer overal rondgezocht om zijn k nd weer te vinden Rond 1 uur 's morgens is hij langs de Barastraat gegaan, voorbij de plaats waar's anderdaags zijn dochtertje weergevon den werd. De echte persoonsbeschrijving Het parket is overtuigd dat het thans de echte persoonbeschrjjving van den moordenaar bezit. De kleine I an, dinsdag namiddag naar het justi- ciepaleL ontboden, is zeer klaar en bevestigend in zijne antwoorden geworden; men gelukt er niet meer in hem zijne verklaringen te doen wijzigen. Men zal hein in de tegenwoordigheid brengen van mad. Sipido en de andere getuigen die beweeren ook den moordenaar met zjjn slachtoffer geziei. te hebben. Een inwoner der Herzieningslaan heeft den man en het kind Zondag avond rond 8 1[2 ure in gemelde straat g .zien; het kind wilde niet meer meegaan en zegde: Neen Ik wii terug bjj mama gaan Een kuisch Zooals altijd, na eene geruchtmakende mis daad, heeft men een bezoek gebracht aan ai de logementhuizen van Brussel en omstreken. In dien zulke kuisch geene rechtstreekscae uitsla gen oplevert, toch ontlast het ons van eenen heelen hoop apachen, gauwdieven, oudveroor- deelden, vagabonden en anderen van die soort. Dinsdag in den vroegen morgend heeft de policie zulken kuisch gedaan. Men heeft niets gevonden dat met de misdaad in betrekkiDg staat, doch men heeft eene gansche bende van 't laagste gespuis, meest allen vreemdelingen, aangehouden. Heel dat scüoone volkje zal zoo spoedig mogelijk over de grenzen gezet worden. Het rechterlijk onderzoek dinsdag namiddag De magistraten doen het onmogeljjke om rast te stellen welke straten de oplichter en zijn slachtoffer gevolgd hebben, wanneer zij van de Damstraat na r de Herzieningslaan gegaan zjjn. Vier substituten en verscheidene agenten der rechterlijke politie hebben dinsdag namiddag, langs verschillende wegen, opzoekingen in dien zin gedaan. Het onderzoek van woensdag Woensdag morgend heeft de politie nogmaals een bezoek gebracht aan de logementhuizen der stad Het heeft evenwel geen uitslag opgeleverd. M Vauder Waeren, politieofficier, werd gelast van in den vroegen morgend al de labrieken van Anderlecht af te gaan en aan de bestuurders de lijst der werklieden te vragen. Men heeft spoedig den geheimzinnigen Geor ges, waarvan de lante^rnontsteker gesproken had, weergevonden. Hjj werd woensdag mor gend naar het justiciepaleis gebracht, waar hjj in tegenwoordigheid der bijzondere getuigen gesteld werd. Dezen hebben hem niet herkend. De kisting van het lijk Woensdag morgend werd het ijjk van de ongelukkige kleine Anna Bellot gekist. In het St-Pietersgasthuis zijn reeds tairjjke praentige kronen aangebracht, gezonden door de geburen van de wijk der Gierstraat, alsook van wege liefdadige damen. Nieuwe aanslagen en aanhoudingen M. Vauder Waeren, poiicieoflicier te Anüer- lecht, heeft dinsdag nacht, in den omtrek der Zuidstatie een kerel aa gehouden, beschuldigd van over eenige dagen een tienjarig meisje, dat hij in de wjjR der Priemstraat had ontmoet, te hebben willen meelokken. Haasten wij ous er bij te voegen dat die man met op den moorde naar gelijkt. Een 12 jarig meisjewerd dinsdag op het oefe- ningsplein te Etterbeek, door een onbekenden

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1907 | | pagina 1