LANDT sum Raadse Wat men uit 1000 kilogr. kolen trekken kan STADSNIEUWS Sterfgeval Een goede maatregel Rupsen Hopmarkt VEJSTE IPUBLIQUE d un richh; Dimanclie 2*2 Mars 1908 Kerkelijke Kronijk Kerk van den H. Martinus Wapent U in tijd van vrede voor den oorlog I A VOORMEZEELE. L'huissier EMILE NOLLET, a Ypres,rue Carton, 19,proeèdera le a 9 heures du matin, au Chateau de Voormezeele, a la vente publi- que d'un riehe mobilier saisi, garnissant le dit chateau, oeeupé par Madame Casse. Au coin plant Saus frais. HUIS TE HUREN Twee schoone appartementen Men heeft er de statistiek afgekondigd der cijfers waarop de Amerikaansche rechters, bij automobielongelukken, het verlies schat ten van een lichaamsdeel, een oog, de beide •ogen, enz. Ziehier het tarief Voor eenen arm of een been, van 40 tot 5o,ooo fr. Vooi de beide 125,000 fr. Een oog *5,000 fr. Volledige blindheid i5o.ooo fr. Een voet25,000 fr. De beide voeten 75.000 fr. Een vinger10,000 fr. De voetganger die, in Amerika, het zeldzaam voordeel zou hebben in tronk mensch veranderd te worden, zou 400,000 fr. trekken,met welke som hij voor 't overige zijns levens, zou bevrijd zijn tegen automo bielongelukken. TWEE schapenboerkens even fijn, Die wilden elk eens geestig zijn Jan, geef een schaap van de uwe aan mij Dan heb 'k er juist zooveel als gij... Hoe zoo, zei Jan,zeer siim en schrander Vriend Piet, ik vind het een en 't ander. Geef liever gij een schaap aan mij, Dan heb ik er eens zooveel als gij. Nu, lezer, zoo gij 't raadsel vat, Zeg hoeveel schapen ieder had. Een der kenschetsende voordeden der fabrikatie van de verlichtingsgas, is de ver scheidenheid van zijne onder-voortbrengsels, welke het hoofdprodukt doet ontstaan. Luister liever 1 Door het bewerken van looo kilogr. gaskolen bekomt men eerst 23o kubieke meters gas en 681 kgr. cokes. Het zuiveren der gas levert 90 liters am- moniakaalwater, die in ammoniaaksulfaat verandert en als landbouwmeststof dienstig is. Daarenboven brengt dat zuiveringswerk 60 kgr. koolteer voort. Deze kostbare koolteer bevat allerhande voortbrengsels. De verschillige bewerkingen ervan leveren 3z kgr teer 8 kgr creosoot; 6 kgr koololie 4 kgr gele naphte 3 kgr naphtaline 2 kgr naphtol 1 kgr naphte I kgr alizarine 700 gram phenol 5oo gr. aurine 5oo gr. aniline 35o gr. toluidine 200 gr. anthracene en 400 gr. toluène. Nietwaar, dat de naam van zwart goud» aan de kolen gegeven, niet misplaatst is. In zoo een hoopje kolen liggen daaren boven talrijke, merkwaardige scheikundige lessen opgesloten. tot in de perzik .kersen-, rozen en notenboo- men, wijngaarden en zelfs in de netels. Men zal die nesten dus zorgvuldig moeten opzoe ken en vernielen, om onze boomen van die vraatzuchtige diertjes te bevrijden. De jongelingen van St Maartens Congre gatie geven Zondag en Maandag aanstaande hunne jaariijksche avondfeeste. Deze zal beginnen Zondag den 22 Maart, en 6 1/2 ure Maandag den 23 Maart, ten 7 ure. Broederschap van O. L. V. van Lourdes en vereeniging des Gebeds voor de bekee ring der zondaars. Woensdag 25 Maart, feestdag van O.L. V. Boodschap. Vollen aflaat. Solemneele Mis ten 8 ure voor de leden van het broederschap De Z. E. H. Deconinck, pastoor van de O. L. Vrouwekerk te Kortrijk, is vrijdag plotseling onpasselijk geworden. Zijn toe stand verergerde zoodanig dat hij 's namid dags de laatste HH. Sakramenten moest ontvangen, welke hem toegediend werden door den Z. E. H. deken van St-Maarten De E. H. Deconinck leed aan eene dubbele longontsteking hij is zaterdag avond ten ure overleden. De afgestorvene was 59 jaar oud. De minister van justicie heeft aan den prokureur-generaal een brief gezonden, om hem te verzoeken onmiddellijk de proku- reurs des konings te gelasten, streng op te komen tegen de uitstallingen van zeddooze postkaarten, beeldekens, enz. die, vooral in de groote steden, een waar schandaal uit maken. Het deftig volk en bijzonderlijk de jeugd, moet beschermd worden tegen dit openbaar zedenbederf. Daarom zal een streng toezicht moeten gehouden wordenjOver al de uitstallingen in de papier- en boekwinkels en vooral in de kiosken der dagbladverkoopers. De plichti- gen zullen vervolgd worden krachtens artikel 383 van het strafwetboek. 't Schijnt dat ons land, dit jaar, met eenen buitengewonen overvloed van rupsen be dreigd wordt. Overal z.et men rupsennesten, Nuremberg 18 Maart Markt kalm Marktwaar i« kwaliteit, 60 68 fr. kwaliteit 43-55 fr. Hallertau, 85-95 fr. Elzas, 60 70 fr. Spalt, 80 90 fr. Saaz, i2o-i3o fr Naarmate het einde van het seizoen nadert worden de verhandelingen schaarscher. Londen 16 Maart Markt kalm. Veel minderwaardige hopsoorten vvor ien vruch teloos aangeboden. Goede Engelsche hop 60-70 fr. Beie.rsche 40-75 fr. Ifurgon- dische 60 70 fr. Belgische, evenals Calilor nische 40 5o fr. Brussel 18 Maart Markt kalm. Poperinghe (stadslood) 31 -33 fr. Aalst (8 merken) 40-43 fr. Voor den aanstaanden oogst Poperinghe 5z 1/2-54 rAalst 5y 1/2-60 fr. Verhandelingen onbeduidend. Poperinghe 20 Maart Maikt kalm. Stad 3o-3a fr. Dorp 27-29 fr. Geen bewe ging in den handel. WYTSCHAETii Een Muziek dat dweers door katholiek is. (Oorspronkelijk stuk in talrijke bedrijven, spelende te Wylscbaele.) Eerste Bediijf (Januari 1901.) le Muziekant. Hebt gij het gehoord De kaloten zijn boven te Nieuwkerke. Ze hebben nu de meerderheid in de wet. 2e Muziekant. Dat slaat tegen. Zoo dat he nu de katoten zijl», die gaan feeste geven op Nieuw kerke-kermis Wat gaan wij doen, als zij ons naar de feeste vragen 4 1' Muziekant. Wat wij gaan doen Niet gaan Ge kunt peizen, dat wij onze goede vrienden van Nieuwkerke dien kaaaslag zullen geven. Zij hebben al lange verdriet genoeg met hunne nederlaag. 2e Muziekant. Ja, maar ze gaan te Wyt schaete zeggen dat wij liberaal zijn. 1* Muziekant. - Dat ze zeggen wat ze willen. Wij zullen t loochenen. Wij zullen de kaloten van Wytschaele wijs maken, dat wij onpartij dig zijn, wij zullen '1 zweren bij hooge en bij leege, wij zullen hel schreeuwen en tieren op Mengelwerk van 't Nieuwsblad van YperNr 99 door E. H. V. HUYS VBBRODEN NADRUK. Dan, volgens bevel Tan den opleider, waren z\j, in verscheidene stonden en langs verschil lige kanten, met veertien mannen door de stad gegaan, tot beneden den Zilverberg, naar een huis dat omleege den Merlaanheu- ▼el stond, langs een bosch, en die hun was aangeduid geweest als een betrouwbare plaatse om bijeen te komen. De laatste waren daar, als Jan Colbert, haastig en ongerust, uit Rousselaere kwam. In dat klein huizeken, daar nauwelijks plaatse was voorzoo vele menschen, en was •r niemand anders als een arme oude vrou we, benauwd alsof ze kwaad bedreven en zelve achtervolgd ware geweest; tot ieder der verkleede krijgslieden die binnen kwam zei zij herhaalde maal: Voorzichtig, Mijn- heeren, dat gij niet gezien en wordt, en dat gij uwen slag niet en mistl Men zegt dat de moordenaars slim zijnl Eu, schoon er haast geen een hare tale verstond, zoo en hield zij tiet op van al bevende hetzelfde te zeggen; hare oogen waren altijd door de venster, en, niettegenstaande de vriendelijke gebaren en de woorden van de eenigste gen darms, die vlaamsch konden, bleef zij onge rust, en scheen zij te verlangen achter den avond. Niet zonder reden: van 's anderdaags kon de wrake van Bakelandts volk op haar vallen, was het zake dat er iets uitkwam van al dat er tegenwoordig ommeging in haar hutteken. Het wierd avond en zij zaten daar nog. Tot nu toe hadden zij met stille klappen, en wa pent te laden en veerdig te maken, wel en aangenaam hunnen tijddoen verloopenjmaar wachten en niet doen, dat is lastig, bijzonder lijk voor krygslieden;hunnezending was van achter de moordenaars te gaan en ze levende of dood meê te brengen;zij verlangden om te beginnen en temogen datgevreeesd volk van bij zien; daarom begon het wachten hun zoo lang en verdrietig te schijnen. Het is donker genoeg, waarom niet voort gegaan? zei de eene. Men wacht achter den man zeker; wie zou er ons lichten dan? zei een andere. De zonne kan 't nog beter; laat ons wachten tot morgen nuchtenl En hier geheel den nacht op onzen huk zitten lijk Laplanders! 'k Bedank u voor de ruiza! Over eenige jaren deed men min moeite om eenen veldslag te winnen, als nu om eenen baaustrooper te vangen. Ten minste en gloeide de kele zoo niet van den dorst! Ah! ik hoorukotnen! gij verdriet u, omdat gij hier zoo drooge zit, zei de overste! Gij raadt het, Brigadierl 't Is ongelukkiglijk eene plage zonder- geneesmiddel, kameraden 't en ware gij zoudt te vreden ziju niet pompewater. Pompewater 1 riepen al de gasten, en zij schoten in e nen lach, die wel uitgaf dat zij hunne overheid verstonden, en dat zij zijne antwoordt* namen voor 't gene zij was. Nog eenigen tijd waren zij, altijd in 't fransch, bezig met dergelijken soldatenklap; daar werd hertelijk gelachen, zonder te veel geruchte, a's-f er niets te verrichten oftevieezen en ware geweest. Men smeet nog somtijds op waarom er niet voorgedaan en wierd, maar zonder kwaad inzichten de twee Brigadiers, die alleens wisten hoe zij moesten te werke gaan, zwegen. Had er een uurwerk in dat kotje gestaan, men zou gezien hebben dat het wel negen en half was. Men voelde en zag aan ieders gebaar dat het begon te laüge te duren en het stilzwijgen, van tijd tot tijd maar sirate en in herbergen, en zij zullen het wel moeien gelooven. 2e Muziekant. Inderdaad, schreeuwen is een goede middel wij hebben er reeds veel mede gewonnen. Tweede Bedrijf (Oogst 1901). 1' Muziekant. De kaloten van Nieuwkerke vragen ons naar de kermis. 2® Muziekant. En gaan we 1" Muziekant. Bij lange niet 1 naar eene kalote feeste zeker 2® Muziekant. En wat zegt Lapo 1® Muziekant. Lapo zwijgt. Ge weet, dat is zijne manier. tKan hij ons verdedigen, hij zal het doen. Maar kan hij ons niet verdedigen, gelijk het nu en dikkens het 'geval is, dan ten minsten verschoont hij ons, of wei hij zwijgt. 2' Muziekant. Ja, Lapo is onze goede vriend. 1® Muziekant. Wat zou hij Lapo is de goede vriend van zijn eigen zeiven hij zorgt voor zijnen zak. Zijne spreuk is sta wel mei de wolven, gij en moet de schapen niet vree zen.» Zie, onder onsgezeid en elders gezwegen, ik en moet, van Lapo niet weten, omdat dij zulk een Pilalus-Plasbroek is. Ik heb nog duizendmaal liever den Mayoorden dien 1 minsten is rechtzinnig, en toogt hem gelijk hij is. Lapo kan zijne fouten eenen schoenen naam geven men moet, zegt hij, met alle ruen sollen goed zijn. Maar weet gij wat zijne goedheid is Benauwdheid en.... Daarom veracht ik hem. 2e Muziekant. Nu, het b-jzond» rste is dat wij naar Nieuwkerke niet en gaan. En we gaan intusschentijd in de hope leven, dat hel melde naaste kiezing weêrom zal veranderen. MOSES. {Het vervolgt) PRIJSKAMP Den uitslag der laatste gemeentekiezing van Wyischaele wordt van de menschen zeer ver schillig beoordeeld. Men mag zeggen zooveel doofden, zooveel zinnen. Ik ware nochtans stijf benieuwd om er een juist gedacht over te hebben. Daarom doe ik de verstandige lezers van het Nieuwsblad den volgenden voorstel ledereen, die wil, mag naar den uitgever van 't Nieuwsblad zijn oordeel over die kiezing onder gesloten omslag zenden. De 1 ëoordeelin gen moeten tégen Donderdag, 26 Maait, ten aalsten ingezonden zijn. Een Jury van drie leden zal over de ingezon- dene stukken nitspraak doen. Eenige prijs te winnen eene lekkere argen (ijnsche korlelelte. Seven K1MPE. WERVICQ Vrijdag avond, rond 6 ure, ontstond er een begin van brand in de slaapkamer van M Vanuffel, gehucht Basse-Flandre. Ilel vuur kon spoedig uitgedoofd worden de schade be draagt slechts 30 tal franken. Proeft PETIT BEURRE PAREIN, Antwerpen THIELT Zaterdag voormiddag, rond 11 ure, is een ongeluk gebeurd in de mekanieke weverij van M. Joseph Waelkens, fabriekant te Thielt. Eene spoelster, Maria Dewitle, oud 17 jaar, wonende in de Denterghemstraat, die eene streng garen op den arm had, haperde aan den spoelmolen en haar rechterarm werd mede getrokken en ngedraaid. De andere werkmeisjes namen ver schrikt de vlucht. Op de noodkreten kon nten nog ^1 gauw het machien stil leggen en het slachtoffer uit haren gevaarlijken toestand ver lossen,. Haar rechterarm was gebroken en de rechter schouder ontwricht. Er werd eerst gezegd dat de arm geheel afgerukt was, doch het was gelukkig nog zoo erg niet. Maria De- witte werd door het werkvolk van M. Wael kens naar het hospitaal overgebracht.Duktoors Maliiet, Dezuüer en Vande Walle, hebtei: het slachtoffer verzorgd. S»u tvevsj is hel VAKBLAD vooi- de beenhouwers en spekslachters, dal zonder aanzien van personen, alléén strijdend voor de h mgere belangen van het vak lies zegt. Inschrijfprijs 2 fr. per jaar bij Callewaert-De Meulenaere, te Yper. onderbroken, volgde op den praat der manschap. Op een van die stonden, als alles zweeg, hoorde men stillekens de deur opensteken. Al de oogen draaiden nieuwsgieriglijk naar dien kant, en zagen eenen man binnenko men, die zeker aan niemand bekend en was, tenzij aan de vrouw van den huize, want de die riep van met dat de deur openging Wel Jooren, ik ben zoo blijde van u te zien 1 Jooren, een arme werkman op 't uitzicht, met eene afhangende slaapmutse aan, en eenen kiel vol stopsels en stukken, en keek nooit op naar do vrouwe die sprak hij nam met zijne twee handen zijne slaapmutse af, en, na een oogslag geworpen te hebben op al dat vreemd volk, en op hun glinste rende wapens, zei hij met benauwden toon Alles is wel, Mijnheers 1 Komt, wij gaan er naar too 1 De gendarms, meestendeels niet verstaan de wat er gezeid wierd, bezagen hunne overheden en sprongen op. De Brigadier, die scheen te gebieden over allen, zei hun iets in het fransch, ging bij dan ingekomene, en vroeg hem of hij geen brief ken in zijne hand ofin zijnen zak en droeg. Ne' Mijnheeren, zei Jooren, met haas tig en bevreesd te zijn, men zou 't vergeten: hier is het En hij haalde zijnen toebakzak uit zijn beurze, keerde hem omme en haalde uit den grond een gesloten briéfken, dat hij den Brigadier wilde ter hand stellen. Maar eerst en vooral vroeg hij Is 't gij die de opleider van geheel dees leger zijt Trouwens, men heeft mij gelast van het aan hem, en tusschen zijne vingers te geven. De Brigadier antwoordde van ja, en nam het briefken, dat hij seffens opentrok. Bij de klaarte van een lampken, dat met een WATOU Sedert eenigen tijd wordt de grensstreek on veilig gemaakt door eene bende kwaaddoeners. Over eenige, dagen had delandhouwer Kraemer brood gebakken en 's nachts in het ovenkot ge laten des morgens waren al de brooden ver dwenen. Bij den landbouwer Henderyckx, te Houlkerke, fransch grondgebied, werd er een partij kiekens gestolen bij M. Corteel insge lijks daar hebben de jdieven de koppen en de pooten teruggebracht. Verder zijn er nog tal rijke diefstallen van gezwiugtld en ongezwin- geld vlas, van konijnen en van brooden gepleegd. Te Winnezeele werden de konijnen gerobberd bij Emiel De Prez, bij S.Frémond, bij P.Waeles enz. Een 13jarig meisje, inwonende bij hare zuster, werd dezer dagen door deze laatste aan de deur gezet. Het kind vertelde daarop overal aat men bij hare zuster alle dagen gestolen kiekens en konijnen al. De veldwachter en de gendarmerie deden een onderzoek en bevonden dat het meisje de waarheid gezegd had in den mestput vond men eene groote partij pluimen. Er zijn nog geene aanhoudingen gedaan, doch reeds zijn er tien personen die in de diefstallen betrokken zijn en van nabij bewaakt worden. De belgische en de fransche gendarmen zetten het onderzoek voort,'t is hoog lijd dat de streek gezuiverd wordt van dieven „en andere slechte kerels, weerdige opvolgers van de bende Poliet. PLOEGSTEERT Dinsdag werd alhier onder grooten toeloop van volk de eerw. heer Jules Vynckier inge huldigd als pastor der parochie. De faam van den nieuwen herder, zijne deugden, zijn priesterlijken iever waren reeds bij ons volk gekend, daar de eerw. heer Vynckier zoolange jarenonderpastor is geweest te Meesen. Geen wonder dat de Ploegsteerlenaars zoo wel hebben hun beste gedaan om weerdiglijk hun nieuwen herder te verwelkomen. Een ongeluk komt zelden alleen zegt een spreekwoord Bij ons is het geheel anders't een geluk en verbeidt het andere niet.Inderdaad benevens een nieuwen paslor krijgen wij ook nog een nieuwi n burgemeeskr M. Th,Try. Tüerry is de broeder van den heer notaris Theriy van Westniewkerke en de zoon van j wijlen heer P. Theriy, in den tijd burgemees- j t r op Westnieuv, kerke. Dat de heerTberry de slappen volge van zijn vader-ën broeder en Ploégstiirrl doe groeien en bloeien, in samenwerking -met den nieuwen herder en al die 'twel meent opoi.ze gemeente. Aan beiden ad multos annos 1 DOORNIK '1 Is morgan Zondag namiddag ten 2 ure, dat het beroemd werk van Eiigard TineiFrancïScus, zal uitgevoerd worden, door de muziekmaat schappij van Doornik,reeds zoo gunstig gekend door hare heerlijke vertolkingen van werken van beroemde meesters. Genummerde plaatsen 7 fr. Te. vrager,, Sint Maartensplaals, 83, Doornik. 20 c. bijvoegen voor zend kosten en brief. De Vi erlingen hebben een bijzonderen trein uit Doornik, rond 7 ure, die (e Kortrijk aan komt vóór den laatslen trein naar Yper. BURGERSTAND VAN POPERINGHE Geboorten Dumelie Camille. Valkenbere. PattynAndré Wijk A. Deleu Margarita, Wijk F. Vanhove Alice, Gasselstr-aat Heuser Eugeen, Potte- slraat. - Gesqoiere Gaston, Wijk C. Vanuxem Valére, Meesenslraat. Breemeersch Jéröme, Wijk G. Vancaeyzeele Julienne, Wyk K. Huwelijk AiméCarton,grondeigenaar, wedr van Zenaïda Loogbe en Marie Looghe, zonder beroep. Overüjdens Waeghemaeeker Maria, 2 maanden. Wijk F. Verleillie Rector, 4 maander., wijk A PAR AUTORITE DE JUSTICE koordeken aan de balke liong, las hij wat er opstond, en dan ziju volk aansprekende - Kameraden, zei hij, hier op staat onder andere geschreven De mandrager van dit briefken is ter trouwe volgt hemen doorboekt de hui\en welke hij u \al aan wijzen. Wij gaan er straks naartoe twee kleine huizekens moeten wij kuischen, en al het volk meê hebben dat er in gevonden ordtnaar 't eene moet de brigade van Rousselaere cn naar 't andere de die van Thourout. Hoeveel moordenaars peist gij dat wij vinden van den nacht, vriendschap -Is de Kapitein vandage niet uit, in ieder huis twee. Kent gij ze 1 Bakelandt niet, maar de drie andere geheel welschuwe kerels, en die beu niet gemakkelijk en zullen overgeven, gij moogt er zeker van zijn. 't Is gelijk, zijn zij t'kuis, ze zijn de onze 1 En route Eu, na een vriendelijken goeden avond gezeid te hebben aan de oude vrouwe, die bevende in een hoek was blijven zitten, gingen ai de gendarms ter deuren uit. Jooren ging voorenop, tusschen de twee overheden, die wet vlaamsch kouden spre ken, en die altijd uitleg vroegen, en den benauwden mau trachtten gerust te stellen wegens de gevreesde wrake der moorde naars. De lucht met vliegende wolken overtrok ken, had vroeger als naar gewoonte den avond doen komen, 't Is niet dat het stiaf donker was men zag gemakkelijk ver scheidene stappen verre en schoone konden onze vijftien of zestien mannen malkander verkennen. Zonder ander geruchte of "t en zij stille geklap, stapten zij, altijd op eenige boogscheuten van de kalsie blijvo de, die zij op hun slinker hatrd lieten,en de stappen volgende van den man die hen opleidde. Geen levende mensch en kwamen zij tegen, Dit schoone gezegde, eenmaal doui een groot Duit-i-li staatsman uitgesproken, getuigt van een juisl oordeel en een zeer juisten blik op de toe. komst. Immers, indien de volkeren zich zouden wapenen, op bet laatste oogenblik, dat wil zeg gen, wanneer moeilijke ver wik kelingen in vallen, dan zou bet te laat zjjo. Er is dan geeDe gelegen heid meer om zich zoo spoedig ta wapenen, dat men in staat zou z(jn,de vijandelijke aanvallen at te weren, en bet isdan bijna zeker dat degene, die de beste voorzorgsmaatregelen genomen heelt, als overwinnaar uit bet strijdperk treedt. Wanneer men met eene gewone verkoudheid geplaagd is, en men wapent zich niet intijds, dat wil zeggen, wanneer men niet op tijd bet goede geneesmiddel neemt, dan is liet van de 10J gevallen 80 maal zeker, dat men borstljjder of teringlijder wordt. Daartegen moet men zieh wapenen. Bjj de geringste verkoudheid, hoest of bronchitis moet gü Uwe toevlucht nemen tot bet grootste geneesmiddel dezer eeuw, de over de gelieele wereld beroemde Abdijsiroop. Koop heden uog bij Uwen apotheker eene fiescti Abdij siroop, opdat gij niet in de klauwen vallet van die vreeselijke tering, die reeds duizende menschenlevens verwoestte. Bedenk wel, dat de tering gewoonlijk met hoesten begint. Denk er niet te licht over, en redeneer niet: bet zal vanzelf wel overgaan. Duizenden voor U zijn door die redenoering in den bloei huns levens geknakt. Luistert naar goeden raad. De ABDIJSIROOP werkt wonderbaar snel: een gewone hoest wordt in eenen dag ten volle geuezen. Madame LOUISE JACOBS, wonende Liedts- plaats25 teBrusselscbrijUons: Ikleed gedurende twee jaren aan hevige borstbenauwdbeden, gepaard met een drogen cbronischen hoest. Het was zoo erg, dat ik nauwelijks adem kon halen. Geen enkel der vele geneesmiddelen, die ik gebruikte hielp mfj. Toen ik van de wonderbare geneeskracht der Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo boorde spreken, bestelde ik een flacon en ben van deze eene flesch Abdijsiroop totaal ge nezen. Had ik het maar twee jaar eerder gewe ten, dan had ik dezen t(jd voorzeker niet zoo sukkelend doorgebracht. Prijs per flacon 2 fr. 4 en 7 fr. Algemeen Dei ót I.. I. Akker, Rotterdam. Hoofd- Depót voor Belgie: O. De Beul, Lange Nieuwstraat, 57, Antwerpen. Verkrijgbaar bij: Windekens, te Komen A. Monteyne Groot Markt, 18, te Poperinghe; L. A'-rtsens, opvolge Becuwe Botermarkt'7, Middenapotheek Cli. May Groote Markt, 35, C. Libotte, Boomgaardstraat, A Donck, Rijselstraat te Yper, en in alle goede apotheken. met werkplaats en achterpoortje, gelegen in de Rijselstraat, Nr 131 Zich bevragen in de Rijselstraat, r.r 132. TE HUREN in hel huis N 42, in de Elverdinghestraat. Zich werden Rijselstraat, n. 132 «agS»I i WI iiwumwaMEMWMp»» leiiMiH geen 't minste teeken of gedruis eu zagen of en hoorden zij, binst het half uurken dat zij onderwege bleven. Eindelijk bij 't uitkomen van een hossel- ken, bleef' de leidsman stille staan. Voor hem stonden een hoop kleine huttekens, die men van daar moeilijk kon onderscheiden. Verder op aau de hoogte, blikte het lichtje van eenen lanteern, boven de voordeure van de herberge Sinte-Pieter. Mijnheers, daar moet gij zijn zei de man al wijzende naar de huizekens en zijne stemme beefde, zoodanig was hij aangedaan van in zulk een gezelschap te zijn Hier, zoo dichte tegen ons, en ?oo bij van de groote kalsie vroeg e a der overheden, met verwondering. Ja, Mijnbeer en gij laat mij nu toe van weder te keeren, en naar huis te gaan, om met u niet gezien te zijn, niet waar Eenen oogenblik, als 't u '"belieft, mijn man 1 Daar staan wel dertig huizen hoe gaan wij de twee verdachte kennen Kijkt, 't is waar daarop en peisde ik al met eenen keer DietVolgt mij nog twintig voeten verre, gij zult ze voor uwe oogen hebben. En, in de diepste stilzwijgendheid, en al onderzoekende of er niemand buiten en was roud de huttekens, kroopen de gendarms wat verder, tot tegen eenen gracht, en bij den gevel van het eerste gebouwtje. De onbekende man greep den Brigadh-r. met welken hij altijd gesproken had, hij zijnen arm, trok hem over den gracht, en wijzende met den vinger, vezelde hem in de oore 'l Vervolgt)

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1908 | | pagina 2