GEVRAAGD Wettelijke Besluilen ROND DE WERELD Italië Oostenrijk Spanje Portugal STADSNIEUWS Katholieke Wacht Gouden Bruiloft Priesterlijke Benoemingen De Vrouw Sterfgevallen Overwinning van M. Van Houwaerl Van der Sluyft klopt Verbist Hopmarkt Frankrijk j GEZONDHEIDSPOLITIE.— Deinvoer 't Was Zondag laatst kiezing in Vrankrijk jvan peerien, ezels muilezels,geiten,kiekens, voor de hernieuwing iter gemeenteraden. De j slachtvleesch vet en afval is weer toegelaten zaken zijn even slecht gebleven ais te voren, j langs het tolkantoor van Wervick, alie vrt,- De Feesten der Spaansche onafhankelijkheid Koning bedreigd Manuel Amerika De dochter van den president Bakelandt, maakt u veerdig I Krisis emand die zijn broeder 150 jaar overleefde De Nc taris KERKHOFS te Brugge, iJaartoe ia rechte benoemd, zal, ten overstaan van den heer vrederechter over het 2e kanton van Brugge, bijge staan door den heer Greffier van zelf Ie rechtsgebied, Zaterdag* 16 Mei 1908 om 2 1/2 ure ter herberg Den Gouden Arend Munleplaats te Brugge, overgaan tot den INSTEL van STAD BRUGGE Koop Een schoon rente» nier&liui» met afhankelijkheden en grooten hof, Collaert-Moysesstraat n' 18, inhoudende 4* 70e Onmiddellijke ingebruiktreding. GEMEENTE ZONNEBEKE (Wijk Hasnbeke) koopen 2 en 3. Een hof*Hte- delfo met lauden en weiden, gele den langs den steen Aeg van Yper naar Roesselaere, groot H. 5-40-29 cr ■n e ;u eikenbpscb iu regie. Gebruikt foor M. Arthur Claerebout-Bataillie 'ot 1 October 1912, mits 355 frank s jaars boven de lasten. Recht van samenvoeging. Te Robaais zijn 15 socialists en 15 gema tigden. Zondag iu de herstemming zal over de meerderheid beslist worden. Te Rijsel rok is er herstemming de antisocialisten hebben daar gelijk te Uobaais de bovenhand Buiten hier en daar eenestad in het Noordei zijn bijna overal de ergste godsdiensthaters gekozen. De socialisten nochtans zijn eerder achteruitgegaan dan vooruit. Graaf de Mun, de beroemde fransche redenaar, is zondag als hij ging stemmen rond 10 ure voormiddag door visschers aan gerand. Seffens waren eenige buitenlieden erbij, die den ouderling verdedigden. Rochette, de parijsche bankier, zit nog altijd gevangen. Zijn voornaamste bank is in failliet verklaard. De Hertog der AbbruzzeD zal de naaste maand in bet huwelijk treden met Jufvrouw Elkins, dochter van den Amerikaanschen millionnair. De Keizer van Duitschland zal een dezer dagen in Weenen aankomen om deel te ne men aan de feesten ter eere van den grijzen Keizer Frans-Joseph.die voor den oogenblik nog eens ongesteld is. duurden zondag te Madrid voort. Op de Tweede Mei-plaa'.s, had een optocht van schoolkinderen plaats, onder eenen boog, opgericht ter nagedachtenis der slachtoffers van den opstand. Bij het einde van het délilé is de koning, het prinsje der Asturiën dra gend, van de koninklijke tribuun afgestapt, en heeft het prinsje het vaandel der kinderen van den Openbaren Bijstanddoen kussen. Het volk juichte geestdriftig toe De iniante Maria Theresia en de infant Carlos, deden insgelijks door hunne kinderen het vaandel kussen. Hertelijk werd de koninklijke familie bij het beengaan door duizenden monden begroet. De voorzorgen genomen voor de eerste uitgangen van koning Manuel waren niet nutteloos en men begrijpt nu waarom de policieagenten met het gelaat naar de ven sters der buizen gekeerd stonden op den doortocht van den vorst. In de laatste dagen werden gevaarlijke anarchisten aangehouden, waarvan twee maandag, in een buis der Dom Carloslei, op den doortocht van den koninklijken stoet, nabij de Cortes. Men zegt dat het drie vreemdelingen zijn. Een aanhoudingsmandaat is door een policieman van Washington aan de stede- lijkeoverheid gevraagd tegen Mevrouw Alice Longworth dochter van president Roosevelt. Het schijnt dat Mevr. Longworth, die een prachtigen automobiel gekocht heeft, al de reglementen over het verkeer der snelrij dende voertuigen als niet bestaande be schouwt. De overheid heeft de vraag van den poli eieman afgewezen en prinses Alice zal voortgaan met de rustige voorbijgangers alle dagen den schrik op 't lijf te jagen dagen van n tot 12 ure, alsook den tweeden dag voor de peerdenmarkten van Thourout, Elverdinghe, Yperen Boesinghe, van 2 tot 3 ure namiddag. De peerden, ezels, muilezels en kiekens mogen ook alle werkdagen inge voerd worden, mits M. Van Raes, veearts te Wervick, vier en twintig uren op voorhand te verwittigen. Morgen zondag 10 mei, 's avonds ten achten vergadering der Katholieke Wacht in het Volkshuis. Maandag hebben de echtgenooten Poot- Gesquière uit Sint Jscobstrate hun gouden bruiloft gevierd, 's Nuchtens wierden de echtelingen op het Stadhuis ontvangen terwijl de beiaard zijn liefste deuntjes speel de. In Sint Jacobskerke werd eene plechtige misse van dankzegging opgedreven en verders wierd de feeste in familie gevierd. Nog lange jaren Z. Hoogw. den bisschop van Brugge heeft benoemd Onderpastor van St Pieter en Paulus, te Oostende, M. Vander Stichele, coadjutor van len E. H. pastor van St Rochus te Kortrijk; Onderpastor te Swevezeele, M. Van Bra bant, onderpastor van O. L. Vrouw, te Kortrijk Onderpastor van O. L.Vrouw te Kortrijk, M.Van der Moere,onderpastor te St Michiels bij Brugge Onderpastor te St Michiels bij Brugge,M. O. De Baene, onderpastor te Desselghem Onderpastor te Desselghem,MVercruysse, coadjutor van wijlen den Heer Pastor van Langemarck Onderpastor te Emtlghem, M. Hullaert, coadjutor van den Heer Pastor te Oostroose beke Coadjutor van M. den pastor van Sint Rochus, te Kortrijk, M. Amez coadjutor van den Heer Pastor van Damme Coadjutor van den Heer pastor van Oost- roosebeke, M. Biert, coadjutor van wijlen den Heer pastor van Gheluvelt Coadjutor van den E. H. pastor van Damme, M. Meuleman, coadjutor vau wijlen den Heer pastor van Bixschote. De vrouw bewaarlde frisscbe kleur, sterkte en volmaakte gezondheid, zelfs binst de moeilijke levens toestanden, wanneer zij zich van tijd tot tijd het lichaam zuivert met de slijmverdrijvende Waltherypil. 1 fr. Eene doos is genoeg voor een geheel jaar. 6 J KUMEN Zondag nacht hebben dieven ten nadeele va M. Masquelier, op Cruyseeke. twaalf kiekens gestolen. De policie is op het spoor van de dieve n. Een jonge vrouw, A als werkvrouw, dan eenige dagen overgebracht vriendinnen. Als zij wegging YPER L., die nu eens uitgin als dienstmeid, had Dij eene barer beslatigde deze Zaterdag is overleden in den ouderdom van 69 jaar en 7 maanden, E. H. Timmer man, sedert dertien jaar pastor van Corte- marek, waar hij opgevolgd was aan Z. E. H Cambier, pastor-deken van Ghistel. Te Ruddervoorde is godvruchtig overle den moeder-overste, Maria-Benedicta, in de wereld Coralie Deroy, geboren te Gent den »2 augusti 1831 Zij trad in 1848 in 't klooster alhier, en "werd er op 25 september 1890 overste. In december 1900 vierde men haar plechtig jubelfeest. Zij was van eenieder geacht en bemind. Mengelwerk van 't Nieuwsblad van Yper, N'lOö VKBBODEN NADRUK VII Bevoordeeligd door de lengte van de vruchten, die te velde stonden, waren Ba kelandt en Simpelaere, zonder gezien te zijn, uit het hofsteedjen gekropen en verdwenen, al den kant van de Brugsche kalsie.Oordeelt of zij een geruste reize deden In die kleine voetwegelkens ging de kapitein voorenop, en zijn maat volgde hem, zonder ëen woord te spreken, altijd met de oogen te vluchte, al vooren en langs zijds, uit vreeze van menschen te ontmoeten.De kapitein, te straf bezig met andere dingen, en had nog de groote bloedplekken niet belet die zijne borst bekladden het was zoo nochtans, en liet bloed verried van verre en duidelijk den moordenaar. Na een kwart gaaus, in een redelijk smal wegelke tusschen twee dubbele hagen,kwam er aau den anderen kant eene vrouw op Bakelandt toe, en op zijnen maat. Omdat het maar eene vrouwe was, zoo en gingen de moordenaars niet omme zij en spraken e-c zelfs niet van.Tegen de vrouwe gekomen, be schafte Bakelandt dat ze hem zoo slerlinge bekeek; het verwondeide hem, zijn kerte klopte, maar't was er al meê. De vrouwe schrankte van kante in de liage altijd met de oogen op den voorensten van de twee gasten, en nauwelijks waren zij haar een stap voorbij, of zij begon te loopen, al dat ze maar loopen en kon. Bakelandt keek mme, en, zijnen maat beziende dat een gouden vrouwuurwerk verdwenen was, en zij 'verwittigde de policie, die seffens A. L ondervroeg natuurlijk loochening. De policie onderzocht de zaak en werd geware dat A. L., een ond manuurwerk verkocht had voor 3.50 fr. Bij middel van aanteekeningen op de buitenplate wierd men den eigenaar van dat uurwerk geware. A. L had daar ook in dienst geweest en 'l uurwerk gerobberd. Er werd ver slag opgemaakt van be. 1 de zaak, maar noch de vrouw, noch het goudt-n zakuurwerk en zijn tot nu toe niet teruggevonden Een boerin van Bixschoie, die Zaterdag in eenen winkel asnkoopen gedaan had,beslatigde als zij wilde betalen, dat beur geldbeugel met 50-60 fr. was gaan hoepelen. Was hij verloren of gestolen De bazin uit den Bastiaan in de Statie straat, had een bankbriefken van 20 fr. mee om te betalen en als zij op de markt kwam, was 't kostelijk papierken ook gaan vliegen. Zij en weet ook niet ais 'I gestolen of verloren is. Het lijk van onderluitenant de Posclt van hei. 4e linie, het slachtoffer van het jammerlijk automobielongeluk te Sysseele, is dinsdag namiddag te Yper aangebracht met den trein van 2 ure 24, om er in den familiekelder be graven te worden. Een groot getal officiers en vrienden waren eerie laatste maal het stoffelijk overschot van hunnen jongen makker komen groeten. Na een korten dienst in Sl-Maar tenskerk, werd bet lijk naar het kerkhof ge voerd. hij, dat die vrouwe en dat ze nu aan langs de bane Dat is aardig, zei mij zoo bezien heeft, 't loopen gaat De oogen van Simpelaere vielen op de borst van den kapitein, die hruinroode plekken deden hem veranderen van verwe, en, zijne arms opensmijtende, zei hij Wat zie ik Geen kunste of bezien u de menschen, gij zijt geheel bebloed I Bakelandt stak zijnen kin neder, bezag zijne kleederen en wierd nog meer ontsteld als zijn reisgezel. Dwazerik 1 zei hij, waarom en hebt gij dat niet gezeid Hoort ik moest het eerst zien, zeker 1 t is deu eersten keer dat gij u mijwaarts draait. Komt, Simpelaere, ik en mag alzoo niet gaan wij en zijn niet verre van de bosschen, 't beste ware van erin te kruipen, mij te kuischeu en den avond af te wachten. Wel voor mij Zij gingen door een bloot stuk lands, rechte naar het hout, dat vau daar tot aan het Ardoyeveld leidt, en zij en kregen maar aiem weder, als zij daar in waren.Tusschen de hoornen waren zij in veiligheid; zij gingen altijd voorts, sprongen over de Brugsche kalsie, en kropen bijna tot het ander einde, aan den overkant van den bosch. Met was schee cn vrij ven trachtten de moordenaars de verraderlijke p'ekken uit te doen, maar 'ten gelukte niet volgens hunnen wensch. en zij en durfden het woud niet verlaten, oer dat de schemer van den avond eenen half-duisteren sluier over hun kleêren had getrokken. Dan zetten zij aan, op het platte land, rechte naar den Koolbrandershoek. 't Was juist dien avond dat de geudarms uit Rousseiaere trokken, op zoek achter de moordenaars, en dat het Molleken hen gevolgd had, te late om het gevaar af te M. Gorrissen, gemeentesekretaris van Yper bevond zich dinsdag avond op den Iram va Yper naar Kemmel, toen bij b statigde dat zijn geldbeugel met 90 fr. verdwenen was. Hij ver nam dat een metser van Komen in hetzelfde rijtuig gezeten had en er slil vanonder was getrokken. De policitkommissaris van Komei werd verwittigd en deze ontdekte den man in eene heiberg, wiar hij geld met hoopen ver teerde. Hij bekende den geldbeugel in den tram opgeraapt te hebben. Hij had nog slechts 30 fr iu zijn bezit. De oneerlijke metser werd opge sloten. ZONNEBEKE In het Rijselbosch heeft een hevige brand gewoed meer dan 300 roeden sparren zijn door het vuur vernield. De oorzaak is niet gekend. Het parket heeft ter plaatse een onder zoek gedaan. ZANDVOORDE De landbouwer Duin irtier ging eene koei leveren bij den persoon die ze gekocht had toen het dier onderweg hoorndul werd en op hol ging. Het kind van den herbergier Cyriel Vermeersch, van Gheluvelt, werd omgeworpen en tamelijk erg gekwetst. WESTROOSEBEKE Wij hebben onlangs gemeld dat de 14 jarige Gabriella Denys, die te Parijs in dienst was plotseling verdwenen was. Na tien dagen afwe zigheid werd het meisje teruggevonden in eene kerk te Parijs, waar zij op een stoel te weenen zat. De Zusters der Voorzienigheid, die het meisje daar aantroffen, namen tiaar mede naar huil klooster tot de moeder haar kwam afhalen WERV1CQ Maandag, rond 2 ure namiddag ontstond er brand in de herberg In de vergadering der Beeuhouwers, gehouden door M. Pieter Vandecaveye, vlaskoopman, en gelegen in de Speystraat. In een oogwenk was cte zolder, opgepropt met vlas, de prooi der vlammen. De pompiers sneldep spoedig ter plaatse en kondén eenige meubelen van het gelijkvloers redden. De woning is Jichter ginsch afgebrand Desctiade, voor het vlas alleen, bedraagt rond de 2,000 fr. er is verzekering. Men ienkt dat Bet vuur begonnen is in de schouw rond uur hadden de geburen een brandr.uk waar genomen. Rond 5 ure namiddag is er brand uilgebro ken in de pachthoeve van den landbouwer Schodel, wijk Basse FUudre. Men kent no het bed'-ag niet van de schade. Het parket van Yper, dat juist maandag een ond rzoek kwam doen over oen brand der vias mijt van M. Leroy, is b r plaatse van de twee andere branden geweest. Daar het de veertiende maal is sinds nieuwjaar dat er brand uitbreekt, vermoed men kwaadwilligheid. Uit het onderzoek is gebleken dat de brand der vlasmijt van M. Henri Leroy Ponseele achter de kerk, veroorzaakt werd door eenige kinderen, die in de nabijheid met vuur haddt n gespeeld. De schade bedraagt 2500 fr. KORTRIJK De policie heeft maandag, op hevel van hel parket, eene huiszoeking gedaan bij een leur der, die op logement is in eene herberg van den Gentschen Steenweg. Er werden verscheidene potten zalf en flesschen met geneesmiddelen aangeslagen. De leurder gaf zich overal uit voor geheim geneesheer en beweerde onfeilbare middelen te hebben tegei het rhumatism en andere kwalen. Eene vrouw die bij hare familie te Waereghem verbleet, had zich voor 100 fr. geneesmiddelen laten opofferen nog andere personen werden beeigenomen. De leurder zal vervolgd worden voor onwettige uitoefening der geneeskunst. Proeft, PETIT BEURRE PAREIN. Antwerpen OOSTDUINKERKE Maandag voormiddag ki-erde een landbouwer vau Veurne, zekere Emiel Debilde, met peerd en kar uit Nieupoort naar buis. Te Oostduin- kerke gekomen, was hij een oogenblik afge stapt en had den toom van het peerd rond zijnen pols gebonden. Toen hij terug wilde opstappen, deed hij een misstap en viel. Het jieerd reed voort en een der wielen reed over het hoofd van den ongelukkige, die nog wel 150 meters ver meegesleept werd. Twee werk lieden konden het hollend dier tegenhouden en landbouwer helpen. De toestand van het slacht offer is hopeloos. OOSTENDE Er was gemeld dat de sloep 185, reeder Vande Walle, stuurman Marlinsen, tengevolge van eene aanvaring met eene stoomboot, met man en muis vergaan was Dit nieuws werd dins dag morgen door den reeder, alsook door hel zeewezen gelogenstraft. keeren van het hoofd der plichtigen. Het moeste wel middernacht naderen, eer dat Bakelandt en Simpelaere aan de eerste huttekens van den Koolbrandershoek kwa men, zonder g'eten of anders als putwater gedronken te hebben, sedert 's nuchtens, redelijk tijdelijk. Aan de herberg gekomen, die de vergaarplaatse was van de bende, klopten zij op de deure, om baas of bazinne op te krijgen, maar, hoe meer zij klopten, hoe stiller bet bleef. Verwonderd van geen antwoorde, of ten minste geen teeken van leven te liooren, en het aan den harden slaap toeschrijvende, draaiden zij al achter, gingen buischen op het vensterken, dichte tegen bet bedde waarin hunne slapers liggen moesten. Hel da 1 waar zit gij dan 't is wij die hior zijn 1 Zoo seffens hoorde men beweging in liet kamerken de venster ging open, en een aanzichte verscheen. Ik peisde op een geheel ander bezoek, zei de baas. Maar, rap, kapitein, al vooren ik moet u iets zeggen. Wat is er? vroeg Bakelandt, eer nog de deur openging. - 't Molleken heeft hier geweest, komen de van Rousseiaere en achter u zoekende het scheen haastig en verlegen... Waarom Het sprak van gendarms op weg Daar den Koolbrandershoek. Gendarms En gij vertelt dat alsof het niets en ware 1 Zijt gij niet benauwd dan Waarom zou ik benauwd zijn Ik en heb nooit geen moorden gedaan, nog geen dieften helpen plegen I Waar is het Molleken Naar Pó Bruneels, peize ik, daar liet u meende te vinden. Vervolgt. SCHOOLSCH1P VERGAAN Een telegram uit Tokio meldt dat donderdag morgen de japansche kruiser Malsushima die als schoolschip diende, in't zicht der Pes cadoreseilanden vergaan is, ten gevolge der ontploffing van een houwitser, 30 matroze werden gered. Men vreest dat er rond de 200 slachtoffers zijn. Admiraal Joshimatsu, bevelhebber van bei schoolschip Matsushima üi-eft donderdag naar Tokio geseind dat de ontploffing 's mor geus len 4 ure plaats had, aan de aanlegplaat van Makang. Het schip zonk onmiddellijk. H dek alleen steekt boven water uit. De sloepe van de ande-e kruisers hebben 141 manschap pen, waariusschen eenige officiers gerei) Verscheidene officiers waren nog uiet gered 0 't oogenblik dat het verslag verzonden werd. De< Matsushima telde eea e ffeciiefvan 300 leerlingen-officiers, doch er waren maar 58 leerlingen aan boord, waariusschen de zone van generaal Oyama en van baron Chirtd-- algemeen sekretaris van Iet ministerie va buitenlandsche zaken. Men vreest dat deze jongelingen tusschen de slachtoffers zijn Kapitein Yoshimari Yashira is tusschen slachtoffers. De oorzaak van de ontploffing, dï de ramp veroorzaakte, is onbekend. Volgens de laatste tijdingen zijn er 145 slachtoffers, waaronder lit officieren en ma trozen, en 34 leerlingen-officieren. De oorzaak van de ramp schijnt eene ont ploffing van poeder te zijn, de Japoneezen een buitengewoon ontplofbaar poeder gebruikende Shimose genaamd, die zulke rampvol! verwoeslingen aanrichtte in den Japoneesch russischen oorlog. POPER1NGHE Maandag mo- gen om elf ure is een pijnlijk ongeluk gebeurd bij de echtgenooten Godderis Winne winkeliers Schaalstraat in stad. Hun zoontje Maurice 10 jaar oud, is door eene open staande zolderval op den huisvloer neergeval len, in ren d er lijken staat is de jongen zonder spraak te bed en op genezing 6chijnt er maar weinig Loop. Oordeelt op do droefheid der ouders. Dinsdag is een begin van brand ontstaan in de veerfabriek Colaert. Met de hulp van eenige moedige geburen is het vuur nog at spoedig kunnen uitgedoofd worden. PLOEGSTEERT De gemeente Ploegsteert is in opschudding gebracht door een vreeseljjk drama, dat hot leven kostte aa drie kinderen en dat waar schijnlijk ook de dood 11a zich zal slepen van een vierde kind. De landbouwer Barlier-Bugenno, van het gehucht Kleine Brug, had zondag avond, rond 9 ure, zijn rijwiel met de brandende acetylecn- lauteern, in de keuken tegen de muur gezet De vier dochterkeris van don landbouwer, van 3 tot 11 jaar oud, speelden in die plaats. Het oudste, Germaine, wierp bij ongeluk het rij wiel om; de lauteern werd verbrijzeld en stak het vuur aan eene kruik met twee liters petrol, welke ontplofte. De kletderen van de vier kinderen vatten vuur enailen werden vreeseljjk verbrand. Drie hunner, Rachel, Cecila en Mag dalena zijn maandag namiddag aan hunne ijselijke wonden bezwekenhet vierde Ger maine verkeert in hopeloozen toestand. De moeder van de ongelukkige slachtoffers, die hare ki' deren ter hulp gesneld was, heelt hierbij eige brandwonden bekomen aan de handen. 't Is mot de acetyleenlanteern te willen los maken dat de kleine Gerrmine het rijwiel deed omvallen Het noodlot wilde dat de lanteern veibrijzeld werd en het vuur meedeelde aan de petrol kruik. De kinderen wei den vreeseljjk verbrand, alhoewel de moeder aanstonds ter hulp snelde en hare kleinen de brandende klee deren van liet lichaam rukte. Onmiddeljjk wer den drie geneesheerun verwittigd, die spoedig ter plaatse kwamen.Het waren doktoo s Thery, van Ploegsteert, Vanuxem. van Nieppe en foffart van Frelingiiien. Ondanks de beste •rgen stii rven drie der kinderen, zooals wij eeds zegden, maandag namiddag. Da ontpit fling heeft ook veel stoffelijke schade veroorzaakt de meubelen van de keu ken zijn erg beschadigd en al de ruiten werden verbrijzeld. Op dit oogenblik van algemeene krisisdat het geld geheel raar is, is het goed zich te herinneren dat de slijmverdrij vende Waltherypil die het meestendeel der ongesteltenisseii geneest, maar één frank de doos kost. Eene doos is genoeg in een huisgezin voor een geheel jaar. POELCAPELLE Zondag namiddag heeft ons gemeentebestuur de plechtige overhandiging gedaan, der herin neringsmedalien en decoratien, door den Ko ning en Staatsbestuur verleend, aan onze verdienstelijke ambtenaars en werklieden M. Jules Matteu, voorzitter der kersfabriek, M ouis Deconinck, gepensionneerde statieoverste en M. Richard Desmytter, brigadier veldwach ter, bekwamen de herinneringsmedalie van Zijne Majesteit Leopold II, koning der Belgen Zes werklieden MM. B. Bentein, D. Claeys, Deblauwe, H. Deboulte, L. Demeersseman, V. Denorme en P. Lemaiiieu, bekwamen de landbouwdecoratie van 2e klas, en M. Louis Deblauwe, deze van 1* klas, die gedurende 36 jaar als trouwe werkman bij M. LeoCousse- ment in dienst is. Na eene roerende aanspraak van Burgerlijke en geestelijke overheid, hechtte men het eere- teeken aan de borst dezer ieverige mannen, op wiens gezondheid er een goed glas bier gedronken en een lekkere sigaar gerookt werd. Onze gemeente telt nu negentien gedecoreerden n bond veivenigd. Wij wenschen aan al deze achtbare Poelcapellenaars nog vele en geluk kige jaren. Hertelijk Proficiat In de nazettingskoers, zondag te Brussel in de Velorenbaan gereden,heeft de beruchte westvlaamsche velorijder Van Houwaert de overwinning behaald, op zijnen tegenstrever Verstraeten, kampioen van België. Die koers was in 14 minuten 35 sec. afgeloopen. In een volgende rid bleef hij onder weg steken, ten gevolge van ontreddering van zijn rijwiel. Van der Stuyft won te Leipzig de uurkoers in tweemanchen met 82 kilom. af te leggen; aan Verbist kwam de 2e plaats met 81 kil.; Gunther werd 3* met 8o kil. 5oo m. en Ebert 4'. Over den toestand der hopvelden luiden de maren niet slecht. Enkel in Engeland klaagt men een weinig dat eenige hoptuinen flauw opschieten en schijnen geleden te ebben van den laatsten vorst. In België is de handel zeer rustig en tot het dalen geneigd althans voor beschikbare waar met moeite blijft Aalst aan 40 fr., Boperinghe aan 3o-3» frank. Voor October-November blijven de verhandelingen beschrankt Poperinghe 5o-5i fr. Aalst 54-55 frank. De Engelsche markt is niet levendiger dan de onze voor Engelsche waar zijn de prijzen om zoo te zeggen nominaal, en voor vreemde hop (België Duitschland of Amerika) is er geen vraag. BURGERSTAND VAN YPER vau den 1 tot den 8 Mei 1908 Geboorten Goesaert Suzanne, Meenensteenweg Van Asscbe Raoul, Hoornwerk. Hahn Maria Ka nonstraat. Jacques Luciaan. Heere Janstraat" Lams Ivonne, luxmudestraat. - Vlaemvnot Fernand, Sint Maartensklooster. Salembiln Raymond, Alphonse V. D. P. i'oomplaats Cyreil Pan nenhuisstraat. r' Huwelijken Beele Emiel. daglooner wdr van Peren» Heorica Vanthomme Euphrasie. werkvrouw wwe van Henri Demny, beiden te Yper - Mis' siaen Renaatgendarm La porta Maria, diensü meid, beid n te Y| er.—Leciercq Valeer bakkpr wdr Desiere Pharaüde Boudry Clementine b beiden te Y per. Tanghe Hector - )e Ruddarvoorde ATheveiin Yper. veearts Gabrielle, z. b.te Sterfgevallen Dslancker Karei. 73 j. z. b. echtgt Ampoorter ffiugiite, L Thouroutstraat. - Delhaye Joanna 76j z.b. ongehuwd, Surmontde Volsberghestr! \er beke Leonie, 43 j. huishoudster, wwé Metsu Jean, echtgte Veryser Dosideer. Dixmu- destraat. Dewyse Barbara, 69 j. koeiboudster wwe Baelde Francis, Klaverstraat. - Degraevé Isabella, 83 j. z. b. wwe Hosten Karei en Bul- ckaen J*ao, Ruselstraat Hugebaer' Petrus ;8j. z. b. wdr Volckaert Ilortense. Dickebusch steenweg. - Pauwels Joanna, 2 j L Thouroutstr. BURGERSTAND VAN POPERINGHE Geboorten Beauprez Alida, Yperstraa:.- Derycko Gaston Wijk E. Pietery Maurice, Wfjk A. Mabieu Jeanne, Wjjk E. Baelde Nestor. Wjjk C Vierstraete Helene, Pottestraat. Vsnhee Ivonne, Wijk D. Huwelijken Bruynoogbe Emiel, brievenbesteller en Mag- dalena D'Amour, z. b Dumeez Emiel, land bouwer en Helena Pety, z.b. Juüen De Molder landbouwer en Magdalena Caulier, z. b. OverliJdens Depuydt Daniel, 9 maanden, Wjjk L. Vande- zande Maria, 22 jaar, ongehuwd, breister, Wijk C. Vercruysse August. 59 jaar, landbouwer, echtgenoot van Louise Sohier, Casselstraat. Wyffels Jerome, 2 maanden. Wijk A. Saese Henri, 61 jaar, ongehuwd,werkman, Yperstraat. Houwen Irma, 6 j Meessenstraat. Druant Sylvain, 5 dagen, Goudenhoofdstraat. Goussey Mathilde, 61 jaar, herbergierster, ectitgenoote van Benjamin Decierck, Wijk H. Verwaerde Juüen, 33 jaar, pottebakkersgast,echtgenoot van Eugenie Riem, Arenastraat. De 1 andsbeere Jerome, 5 jaar, Hofstraat. Bogaert Angelina ?-2,J,a?r\,rZ(jn?er beroeP» weduwe vau Henrl Geldof, Wuk I. Huwelijksbelofte Oscar Ghristiaens, werkman en Irma Rabaut dienstmeid. BURGERSTAND VAN VLAMERTINGHE Geboorte Creus Germaine, d. v. Achiel en Marie De- marey. Huwelijk Achiel Debruyne, iandbouwwerker en Justina Vandooren, werkster, beiden te Vlamertinghe. BURGERSTAND VAN REN1NGHELST Maand April 1908 Geboorten Louchaert Micbel. Pauwels Maurits. Vandermarliere Simoen. Dej uydt Camiel.— Nevejan Madeleine. Overlijdens Vannoole Magdalena, 12 jaar oud, z. b. Boudry Sidonie, 1 jaar oud. Clarisse Michel, 1 jaar oud. tneis e van 45-16 jaar om boekuil te uaaieii, Boterstraat, 86. Is te Londen als getuige in een erfenisproees (igetreden. Op de vraag van den rechter of hij broed'irs of zusters had, verklaarde hij: ik heb een broer gehad maar die is al 150 jaar dood. ie rechter dacht dat de man gek was en toch prak de man de waarheid. De vader van getuige was op 19 jarigen leeftijd getrouwt en had een zoon gehad, die kort na de geboorte stierf Op 5 jarigen leeltyd hertrouwd de vader en kreeg toen nog een zoon, denzelfden die nu getuige sin het proces, en nu zelf 94 jaar is. Aange- 94 en 7519 precies 150 ig heeft de man waarheid geaproken. Wij vinden het volgende ook belangrijk genoeg om het onzen lezers mede te deelen. De Heer Franqois de BLEEKER landbouwer te Eist Nederbrakel verktaardeons het volgende: Gedurende meer dan een jaar leed ik aan be nauwdheidder luchtpijpen en borstpijnen. Müna ademhaling was zwak en onregelmatig. Ik hoest- ie bijna altijd, dag en nacht. Des nachts had ik er nog het meeste last van. Ik moest dan zoo hoesten en had zulke benauwdheden, dat het mü onmogelijk was te slapen. Wanneer ik een nacht sliep, was het eene uitzondering. De slijm zat mij zoo vast als een muur en wilde maar niet los komen. Zoo sukkelde ik een goed jaar door, eene annonce in de gazet op de goede werking der Abdijsiroop werd opmerkzaam gemaakt. Nadat ik eene flesch Abdijsiroop gebruikt had, die ik hjj den apotheker de Beer te Nederbrakei gekocht had, kreeg ik gemakkelijker adem en ging het fluimen veel gemakkelijker. Nadat ik 5 flacons Abdijsiroop gebruikt had, was ik totaal genezen. Ieder belangstellende kan by mij gaarne inlichtingen verkrijgen. Prijs per flacon 2 fr. 4 en 7 fr Algemeen Depót I.. I. Akker, Rotterdam. Hoofd- Depót voor Belgie: O. De Bent, Lange Nieuwstraat, 57, Antwerpen. Verkrijgbaar bij Windekens, te Komen A. Monteyne Groote Markt, 18 te Poperirghe; L Aertsens, opvolger Becuwe Botermarkt 7 Middenapotheek Ch. May, Groote Markt, 35, C. Libotte, Boomgaardstraat.A.Donck, Rflselstraat te Yper, en in alie goede apotheken.

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1908 | | pagina 2