BISCUITS PAREflUL BAEELAHDT w SEFFENS TE HUREN AGENTS ELROSE Hu welijksufk oud i'gin gen Wettelijke Besluiten ZEEP UIT LELIES AP HAAR HERSTELLER zes gemeirn weide en land Spoorwegramp te Maffles by Ath Kloeke Jon<*e Dochter beveelt zich aan voor daghuurwerk. Kan heel wel wasschen, kuischm en koken. Adres ten bureele van 't blad. Mr MEIER heel- en tandmeester spe cialist te Kortrijk, is altijd te raadplegen, te Yper, z oals in 't verleden, drie dagen per week de Maandag, Donderdag en Zaterdag, van 9 tot twaalf ure,bij Mme VAN KEMMEL, Groote Markt, 5 A anstonds te huren de herberg genaamd De Suikerij- hsst met magazijnen, suikerijbast- stallingen, hof eu omtrent volgde. Hij verschrikte en viel op de lijn eenige meters voor de locomotief. M. Maurits Coppin die daar juist voorbij kwam bemerkte het gevaar, sprong naar den wielrijder en gelukte erin M. D'Hondt aantijds weg te trekken. DRAMA OP HET HOOGHE Een twintigjarige jongeling van de wijk Westhoek, te Zonnebeke, die reeds dikwijls met het gerecht had af te rekenen gehad, werd on langs nog door den jachtwachter van baron de Vinckop heeterdraad van jachtmisdrijf betrapt Sedert dien had hij den jachtwachter haat toe gezworen. Zondag avond ontmoette hij hem in de her berg «Inhet Kanon»,op den steenweg van Yper naar het Hooge. Hij trok zijn mes en plofte het den jachtwachter inde zijde. De ongelukkige zakte doodelijk getroffen neer. De geneesheer, die hem de eerste zorgen toe diende, deed hem aanstonds berechten en dan naar bet gasthuis van Yper overbrengen. Daar kwam hij te 11 ure des avonds aan. De dader werd door de gendarmen van Zon nebeke aangehouden en in het gevang van Yper opgesloten. Het parket is ter plaats geweest. LOO Een nieuw ongeval is hier maandag namid dag voorgevallen. Evarist Borry, metser, is in een opbouw zijnde huis van de stelling gevallen en heeft er zich erg bezeerd. Men heeft hem bewusteloos weggedragen. Hij hadverscheidene wonden bekomen aan het hoofd. Zijn toestand is 's avonds wat verbeterd. Dat is nu de vierde erge val die hier sedert een tiental dagen is ge beurd. LEUTEGHEM Te Leuteghem was er een policiereglement dat verbood in 't naar huis gaan, 's avonds te zingen op straat. Een groep jonkheden gingen 's avonds ten elven al zingende dat 't lunderde van Wy stappen gerenzingend langs de baanl Pé de garde hield ze staan en zei op barschen toon: Ge weet toch wel dat ze al zingende naar huis niet moogt gaan als 't zoo laatis! Dus een proces... Zoo zeere niet, we weten dat genoeg, maar we gaan nog naar huis niet, we zullen eerst nog eentje pakken te Treetjes, 'tis er goé bier en groote pinten... Dat is wat anders, zei Pé, als ge naar huis niet en gaat, maar 'ken kost ik dat niet w/ten... STADEN Maandag was de gemeente in volle feest ter ge legenheid der aanstelling van M. Arape als burgemeester. Daar het weder gunstig was, waren er uit al de gemeenten van den omtrek nieuwsgierigen toegekomen, die zich hunne moeite niet moesten beklagen. Een stoet van 32 maatschappijen en 23 praalwagens doortrok de straten der gemeente, overal was er gevlag en versierd en men had waarlijk gewedieverd om den burgemeester een grootsch onthaal te be zorgen. De wagens waren 0| recht, prachtig en de inrichters halen eer van hun werk. De feesle lijkheden werden gesloten met een luisterrijk vuurwerk. Het achtjarig zoontje van Leonard Crombez meenende suikerstokwater te drinken, heeft eenenslok vitriool uit een fleschje genomen en is in de afgrijselijkste pijnen gestorven. RIJW1ELKOERS ROND BELGIE De laatste velorid tusschen Verviers-Brussel is zondag door een vijftiental rijders afgelegd Het is de fransche rijder Petit Breton die eerst om 5 1/2 ure in de rijwielbaan te Brussel is aangekomen, en die ook de eerste plaats ver overt in de rondreis in België. Kort na den eersten, volgden: Platteau Masselis en Garrigou. SP1ERE De toestand van Josephina Soyez, die den 29 Mei laatstleden het slachtoffer werd van den laffen aanslag door haren man Desiré Verhelle gepleegd, is nog verbeterd en indien er zich geen verwikkelingen voordoen, zal zij binnen eenige dagen genezen zijn. DoctorLefebvre heeft twee kogeltjes uit het hoofd van de kleine Maria gehaald, die zooals men weet, op den arm harer moeder zat toen de aanslag gepleegd werd. De toestand van het kind beozemt geene onrust meer in. De plichtige zit nog altijd opgesloten in het gevang van Kortrijk. Mengelwerk van 't Nieuwsblad van YperN*112 door E. H. V. HUYS VBRBODEN NADRUK Dat zullen wij effenaan zien intus- schentijd kleed u, en komt meè. Mijnheers, ik werke van 's nuchtens tot s'avonds om aan mijn brood te geraken vraagt bet aan Lamen, en 'n doet mij toch die schande niet aan. Staat op riep de brigadier in 't fransch en op eenen toon, die klonk in de ooren van de omstaanders. Laat mij toch gerust, wel Mijnheeren toch gij moet wel bemerken dat ik er geen moordenaar uit en zie, en dat ik me noch en weere, noch verschrikt ben, of 't en zij voor de schande 1 De schijnheiligaard zei dat zoo wel, dat men inderdaad zou getwijfeld hebben of hij plichtig was. Lamen, die bevreesd geworden was, zatbachten 't aDder volk gekropen en verdokende Meier sprak in 't fransch tot den brigadier en Verplanckezathalfrechteopzijn bedde, indehouding van eenen smeekende, en meteenen gendarm die hem vasthield bij zijn schouder. 't Was lichte uitgeklapt op een teeken van den overste trokken de krijgslieden eenige kleedingstukken om het lijf van den moordenaar, en zij bonden zijne handen t' hoope hij klapte, kermde of zweeg, men sprak niet meer. Ondertusschen speelde Verplancke zijn spel tot t'einden, bij wierd zelfs van langs om gewilliger, en als hij MOESKROEN Maandag vierden de echtgenooten André- Felix Riemes, geboren te Turnhout den 16 fe bruari 1837, en Anna cornélia Hendrickx, in dezelfde stad geboren, den 7 februari 1834, al daar getrouwd den 26 April 1858, hun gouden bruiloftsfeest. De wijk der Plankstraat, te Mont h Leux, waar de gelukkige oudjes wonen, was te dier gelegenheid in volle feest. Te 9 1/2 ure werden zij vergezeld van hunne twee kinderen deeenigen die overblijven van 10, op het stad huis ontvangen, waar zij elk een geldbeugel met 25 fr., als geschenk ontvingen, vervolgen werden zij met het muziek der Sinte-Cecilia maatschappij naar de Sint-Antoniuskerk geleid waar eene mis van dankzegging gecelebreerd werd. HEULE Zondag avond gebeurbe in de statie van Heule een ongeluk dat erge gevolgen hadde kunnen hebben. De rechtstreeksche trein die uit Kortrijk ten 6 ure 's avonds naar Brugge vertrekt, komt gewoonlijk in de statie van Heule langs het bijzonderste spoor. Op het oogenblik dai de trein door de statie reed, stond, er een andere reizigerstrein. Hij reikte echter tot bui ten den witten paal, die de treinen nooit mogen voorbijgaan. Tengevolge dier omstandigheid botste de trein uit Kortrijk op het achterste ge deelte van den stilstaanden trein. De voetplan ken van het laatste rijtuig werden afgerukt en de wanden van den wagon beschadigd. Geluk kiglijk werd het rijtuig niet omgeworpen. Er is niets dan stoffelijke schade en men heeft geen persoonlijke ongelukken te betreuren. Dooden en gekwetsten. Trein in brand De trein die ten 11 ure 46 uit Bergen vertrekt is donderdag morgend ontriggeld op het grond gebied van Mafflles bij Ath. De foergon is omge vallen op de lokomotief en al de wagons vatten vuur. Volgens de eerste berichten zouden er vier of vijf dooden en verscheidene gekwetsten zijn Gansch de trein staat in brand. De pompiers van Chièvres werden verwittigd en zijn aanstonds naar de plaats van de ramp vertrokken. Nadere bijzonderheden De ontriggeling gebeurde, schijnt het, tenge volge vanhetleggen van nieuwe riggels tusschen de staties van Brugelett.e en Maffles. Men d.-nkt dat de riggels nog niet vastgemaakt waren; de machinist, die van het gevaar niets wist, reed voort en aldus gebeurde het schrikkelijk oi-ge luk. De locomotief en het eerste rijtuig vielen van de baan en aide wagons hadden wH fra vuur gevat. Het was toen 12 1/2 ure Het ongeluk gebeurd rechtover het kasteel Hanicotte, op tiet grond gebied van Arbes, tussclun Mévergnies er Maffles, op 5 kilometers van Ath. De trein be stond uit 10 wagons. De locomotief de tender en de foergon vielen van eene hoogte van 3 me ters. Het vuur der locomotief deelde het vuur mede aan den foergon ee spoedig breidde do brand zich uit tot de drie volgende wagons. Het tooneel der ramp Eene onbeschrijfelijke verwarring ont- stond tusschen de reizigers. Doodelijk verschrikt, en als het vvare gevangen in de omgevallen rijtuigen, verbrijzelen zij de ruiten om aldus te kunnen buiten geraken door de ramen. Zij die er in gelukten vluchtten als waanzinnigen de velden in luid om hulp schreeuwend, maar er niet aan denkend zelf de slachtoffers te helpen. De toestand was verschrikkelijk. Onder de omgeworpen rijtuigen hoorde men akelig gekerm en hulpgeroep. Langzamerhand zag men vlammen opslaan, die stilaan voort- kronkelden, om weldra al de wagons te verslinden. Een dikke, stikkende rook steeg op en het werd hoe langer hoe moeilijker de ongelukkige slachtoffers te redden. De reddingswerken Toen de eerste oogenblikken Tan verbijstering en schrik voorbij waren, dacht men er aan de pompiers van Ath te ontbieden. Dezen kwamen in allerijl aan en poogden de vlammen uit te dooven, terwijl anderen zich bezig hielden met het bevrijden der slachtoffers. Ten 4 ure 's namiddags brandden de wagons nog altijd voort en een dikke rook, door den wind opgejaagd, vervulde de omliggende velden. Eene groote menigte was spoedig ter plaats gesneld en kon maar moeilijk door de gendarmen in bedwang gehouden worden. Het parket van Bergen kwam ook ter plaats. reeds het huizeken voorbij was, daar hij zoo lange verbleven had, riep hij naar Lamen: Baas gij zijtmij altijd straf genegen geweestik zal opgesloten zijn, maar voor niet lange; dat gij mij morgen wildet wat toebak brengen I Zonder ongeval noch tegenstand wierd Verplancke tot op de dorpplaatse van Gits geleid. Een man die zoowel als hij bekom merd waB met zijn lot, die in de duisternissen van den nacht van niemand kon gezien wor den, en die getracht hadde bij Verplancke te zijn om hem uit zijn bedde te halen en te red den, volgde nu de aanrukkende bende, voor zichtig genoeg en altijd op zijne hoede. Te Gits wierden de twee moordenaars bij elkan der gebracht en zijde aan zijde geketend; de laatst gevangene gebaarde zijn broeder niet te kennen, en als hij sprak 't was om het me delijden der gendarms op te wekken, zijn ongeluk te betreuren, en zijne schuldeloos heid te verklaren. Maar al zijn gebaar belette niet dat hij, vóór den dageraad, te Rousse- iaere, achter de ijzeren schetten gesteken en korte uren daarna, met zijnen broeder over gevoerd wierd naar de hoofdstad van West- Vlaand eren. Zoo minderde de bende, tot groot genoe gen van al de inwoners der streke, die feest hielden dat er nieuwe aanhoudingen gedaan wierden. De gendarms en de openbare amb tenaars uit de omliggende dorpen, dieeertijds zoo beproefd wierden door de rooversbende, waren nu aangemoedig door de eerste goede uitvallen, en zij verdubbelden hunnen ijver, zochten en ondervroegen gedurig; de inwo ners en waren nu ook met zooveel vreeze niet meer bevangen, zij begonnen ze in 't ge- Verscheidene reizigers uit het eerste rijtuig waren er in gelukt te ontsnappen, maar in het tweede en het derde was de verwarring verschrikkelijk. Iedereen vocht er om eerst buiten te geraken, hetgeen de reddingswerken moeilijk maakte. De niet brandende wagons waren in der haast losgemaakt en van kant gezet. Men gelukte er in de gekwetsten van onder de brandende puinen te halen. De kloosterzusters van Attre en van Mévergnies waren onmiddelijk ter plaats gekomen en waren bewonderens- weerdig van zelfopoffering in het bijstaan en verzorgen der slachtoffers. De slachtoffers Alles bepaalde zich ongelukkiglijk niet bij gekwetsten. Drie personen zijn gedood een en twintigtal gekwetst, waaronder ver scheidene zeer erg. JEMELLE Zaterdag avond heeft nabij Jemelle een ontzettend ongeluk plaats gehad dat het leven aan zes menschen gekost heeft. M. Alexander Sion, hotelhouder te Roche- fort, had zich, in gezelschap van zijn knecht, Volvert genaamd, in den namiddag per break naar Jemelle begeven, om aan de statie aldaar verwanten af te halen, komende van Luxemburg, om aan een feestmaal van BURGERSTAND VAN POPERINGHE Geboorten K. -- Gambia Maria, D'alleine Jerome, Wijk Crombekestraat. Huwelijken Henri Clou. statie onderoverste en Maria Vuylsteke, zonder beroep. Amedée Kranskens, stoker en Lucie Deuwel, dienstmeid. René Questroy, landwerker en Clemence Deroo, zonder beroep. Overlijdens Boutton Fideel, 80 j. ongeliuwu, zon Ier beroep BoeSchepestraat. BaiHeul Dominique, 80 jaar, ongehuwd, werkman, Wijk K. Huwelijksbeloften René Struye, landbouwer en Lu/ ie Meers.-mar, zonder beroep. Eucher üeheegher, landbouw- en Emma Deweerdt, zonder beroep. BURGERSTAND VAN VL MVIERTINGIIF. Geboorten Vertriest Ber ba. Dehuyser Joanna,d v. Cyriel en Evelina Piuym Vanlede Andre, z v. Louis en Sidonr- Lau we - s Vandevoorde Melanie, d. v. Edward en Leonie Merlevede. Louwagie Jules, z v. Edward en Rornanie Haezebrouck. Huwelijk tinghe. Huwelijksbelofte Henri Pauwels, mijnwerker te Viamertinghe enOdila Dumortier, kettingmaakster te Dicke- busch. r, j 1 r\ c. Julien Vandooren, werkman aan den uzerweg le Communie deel te nemen. Omtrent 6 uur| y 6 yen Evelina Pblipo, dienstmeid, beide te Vlamer- kwamen de genoodigden aan en allen namen in den break plaats, om naar Rochefort terug te keeren. Om dit te doen moest men de spoorbaan oversteken niet ver van de statie van Jemelle. De bareelen niet gesloten zijnde, reed de koetsier zonder achterdocht de spoorbaan over, doch juist toen de break zich op de spoorbaan bevond, kwam er in volle vaart een locomotief aangesneld die een werkmans- trein ging halen te Hoyet, en eene ontzetten de botsing was er het gevolg van. Al de personen in den braek gezeten, werden op den weg geslingerd, terwijl de wielen dei- kolossale lokomotief de lichamen der onge- lukkigen vermorzelde en het rijtuig vol komen ;n spinters geslagen werd, De peerden werden eveneens aan stukken gereden Zes der ingezetene zijn door de machien vermorzeld en een zevende slachtoffer zal, hoewel zij zwaar gekwetst is, waarschijnlijk in leven blijven. Georges Riem. schoenmaker te Yper en Maria 'ouw, zoder beroep gehuisvest te Poperinghe voorg. te Yper. BURGERSTAND VAN YPER Van den 6 tot den 13 Juui 1908 Geboorten Struye Maria, Bruggestraat. Litiere Germana, Dickebusch steenweg. Durnez Rachel, K. Meerscbstraat. Vercouter Victor, Paradijsstraat. Manderveld Michael, Zonnebeke steenweg. Ravaut Bertha, Magdalenestraat Waterbley Robert, Pbnnestraat. Vittu Maria, Tempelstraat Vandamme Germana Klaverstraat. Lapauw Daniel, Poperinghe steenweg. Dumortier Irena, Dickebusch steenweg. Visage Madeleine, Hoornwerk, Huwelijken Segers Georges, beeldhouwer en Devaux Margareta, naaister, beide te Yper. Coffyn Emiel, timmerman en Matthu Maria, strijkster, beide te Yper. Vandenberghe Camiel,smidsgasten Deconinck Emma, z. b. b. te Yper. Goethals Emiel, daglooner en Parein Maria z. b. b. te Yper. Huyghe Hector, steenhouwer wedr Domarle Felicia, Simoen3 Florinda, kantenwerkster wwe Vanhoye Gustaaf, beide te Vper. De Groote Luciaan, schilder en Bartier Valeria z. b. b. te Yper. Coffyn Maurits, sergeant bij het bestuurbatal- jon te Aarlen en Braem Albert, naaister, te Yper. Overlijdens Vanspranghe Alicia, 24 jaar, z. b. echtgenoote Spilliaert Henri, K Thouroutstraat Deleu Barbara, 86 jaar, z. b. ongehuwd, Bol- lingstraat. Verwaerde Maria, 24 jaar. Kantenwerkster echtgenoote, Gequiere Henri, Kanonstraat. heim aan te klagen, die hun meest verdacht schenen, en wier namen zij overlijd zelfs niet en durfden uitspreken. Eenige dagen na 't vangen der gebroeders Verplancke, moest een onvoorzien voorval de gendarms hunne opzoekingen in die stre ke doen herbeginnen. Op een maandag zat er, te Stadeu, in de herberg het Stampkot, zuidwest de plaatse, vele volk immers daar had in de ge Duurte houtverkooping geweest, eu meni ge vreemdeling was daar naar toe gekomen, in den hoek van de kamer die geheel de her berg uitmaakte, zat de bevoegde ambtenaar te schrijven en aan te teekenen al dat er ge kocht en verkocht was geworden, beurtelings de koopers hunne borg onderzoekende en bijroepende, die hij niet al te wel en wist of ze goed en ter trouwe waren. Rondom was er stilzwijgendheid, maar verder op, zaten vreemdelingen en gebuurs nieuwsgierigen en kooplieden te klappen en te lachen onder malkander. In een hoekske zat de bakker van het ge- huchte neerstig te redekavelen en te tikken met twee landbouwers. De bakker was goed om kennen, aan zijn witte veste, en't meel dat in zijn haar zat, en dat er raar wierd uit gekamd. Bachten die drie zaten drie vreem delingen men had ze genomen voor wel hebbende gasten, die daar gekomen waren voor de verkooping of ten minsten uit lief hebberij. Tusschen deze vreemdelingen en den bakker, liep 's bakkers achtjarig zoontje een snel jongentje, dat met vader had mogen meêkomen, en dat omtrent hem liep, in dat gewoel van volk, kijkende en luisterende naar al hetgeen hij hojrde en zag. Een van Aij redde z,ijn lev n Onder al de uitvindingen, welke der menscb- heid tot nut en den uitvinder tot blijvende eer verstrekken, bekleeden voornamelijk die mid delen eene roemrijke plaats, wier rectitstreeksch doel is het dreigend levensgevaar af te keeren en menschen voor de maatschappij te behouden. Het is een hartverblijdend gevoel te vernemen, dat er een middel bestaat, waardoor jaarlijks millioenen borst-, long- en astbmalyders, die met den dood voor oogen liepen, gered zijn ge- worden, die anders onwederroepelfjk verloren zouden zija. Geen wonder dan ook. dat toen in ons land de Abdijsiroop bekend werd, dit artikel met vreugde begroet werd. en dank zij dit wonderbaarlijk genezend middel zijn er zeer veel borst- en longlijders in ons land gered geworden. Hieronder volgt de verklaring van eendark- bare moeder, die haar kind, daük zij de Abdijsiroop, in het ieveri heeft behouden. HENRI, liet zesjarig zoontje van Madam-- Mathieu-Doumen, Kerkstraat, Maeseyck W2s zeer erg ongesteld. Hij leed reeds eenige jaren aan eene vreeselijke longontsteking, die, niet tegenstaande er vele geneesmiddelen waren aangewend, niet wilde afgeven. Kan gerust zeggen, dat ik door de Abdijsiroop mijn kind in het leven heb behouden. Let op! dat gij dezelfde Abdijsiroop bekomt die het zoontje van Madame Mathieu-Doumen gebruikt heeft, deze alleen geneest en is kenbaar aan een rooden band om de flesch, waarop de bandteekening van den Algemeenen Deposi- taris L. I. Akker, Rotterdam voorkomt, alle andere is namaak en geneest nooit. Prijs per flacon 2 fr. 4 - en 7 fr. - Algemeen De; ót I. Akker, Rotterdam. Hoofd- Depót voor Belgie: O. De Beul, Lange Nieuwstraat, 57, Antwerpen. Verkrijgbaar bij Windekens, te Komen A. Monteyne, Groote Markt, 18 te Poperir ghe L. Aertsens, opvolger Becuwe Botermarkt 7, MiddenapotheekCii. May, GrooteMarkt, 35, G. L botte, Boomgaardstraat, A Donck, Rijselstraat te Yper. en in alle goede apotheken. M. Cyr. Boone, voorzitter der werkrech- ters, gemeenteraadsheer kerkheer op Sint Pieters, bekomt het Burgerkruis van i* klasse. Hertelijke gtlukwenschen! als de roos is een aangezicht \onder sproeten rcode vlekken of andere uitslagen van 't vel, Gij bekomt dit met gebruik te maken van de merk «DADA» van BERGMANNRADEBEUL, aan 0,75 fr., het stuk bij FLOR. BARTIER Boterstraat en JULES FLAMAND Tempel straat YPER. De kleine HENRI DOUMEN volgens portret. Henri, ging eiken dag achteruit, zeide Madame Doumen tot onzen verslaggever. Het ventje hoestte den geheelen dag, en dat zoo vreeselyk, dat het hartverscheurend was om aan te hooren- Ik was ten einde raad, en dacht niet anders, of ik zou mijn lieveling moeten verliezen, totdat ik op de gedachte kwam het eens met de Abdij siroop te probeeren, omdat ik daar zooveel goeds van vernomen had. Ik haalde by den apotheker Venckenray te Maeseyck een flacon Abdijsiroop, en tot mijne groote verbazing kon ik na het gebruik van die eene flesch reeds beterschap bespeuren. Hij bleef de Abdijsiroop voort gebruiken, met het gevolg,|dat hy thans volkomen genezen is en weder regelmatig naar school kan gaan. Ik die drie vreemdelingen had eenen schroef- wijs gewrougen stok meê, zoo er in de bos- schen groeien, waar somtijds 't een of'tander rankgewas,opwaartsgekrinkeld en gesnoerd liggende rond eenen jongen staf, met der tijd zulke wonderheden voortbrengt. De vreem deling had zijnen stok bij 't snoerken aan de leune van zijnen stoel vastgemaakt en laten hangen, eu de oogen van het achtjarig kind waren erop gevallen eerst had het hem vastgegrepen zonder los temaken, om die schoone draailingskes te bewonderen en met zijnen vinger van boven tot beneden te vol gen, dan had bet snoerken van den stoel gedaan, zonder belet te zijn, en had het be ginnen Bpelen, en den stok op zijne hand doen draaien. Onder de tafel, waarbij zijn vader zat, lag het hondje van een der land- liên, en de jongen van het eene spel op het ander vallende, was nu bezig met het dier te tergen, en te laten bijten in den top van den stok. Niemand bemerkte dat, zoo lang het stille ging, maar welhaast begon den hond te grollen, dan te bassen en eindelijk uit te springen, en, te midden van den vloer zijne tanden te prenten in 't geene dat hem toegesteken wierd. De vreemdeling ziende wat er gebeurde, had met nijdigheid zijnen stok uit de handen van den jongen gesnakt, zeggende dat hetgeen aan hem niet en be hoorde moest stille laten; hij toogde de beten die de tanden van den hond in het hout ge aten hadden, de vader zag ze ook en dreef zijn kind langs den anderen kant, tot geheel tegen den muur. Verders en wierd er daar voor den oogenblik geen acht meer op gege ven, en, met het vallen van den avond, was de herberg geruimd, de vreemdelingen, de M. R. OMMESLAGH-SPEYBROUCK ericht zijne talrijke kalanten dat hij verkoopt MEEST GEZOCHTE herstelt grijs, of ver kleurd haar bepaalde lijk tot zijne oorspron kelijke kleur houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, ver wijdert het schin en deelt er leven, groei kracht, glans en shoon- heid aan mede. Grootl Markt, 55, YPER SCHOON HUIS met hof en afhankelijk heden, Cartonstraat, 31Yper. Voorwaarden te vragen aan M. Vander- scbueren, deurwaarder, Korte Thourout straat, i3 of aan M. Cbaumont, Aalst. On demande dans les villes importantes du pays des AGENTS ACTIFS bien intro duits dans les maisons de gros et de de'tails pour la vente de quelques produits alimen- taires hollandais.Ecrire avec references X. Z advertising 89, Meir, ANVERS. Mond- en tandziekten, tanden van af 5 fr. volledige gebitten van af 100 fr. Gewaarborgd voor het leven. .plegen bii de tram, statie Crommen Rist.Inlichtingen by M Peirsegaele, hn nwrr, Dickebusch. bakker en zijn gebuurs waren naar huis ge trokken. 's Anderendags vroeg stond de bakker op, om zijnen oven te heeten en aan het dage- lijkschwerk te vallen, als hij de achterdeure van zijn huis openstak, dunk; het hem dat hij menschen hoorde klappen rond de kleine huizekens, niet verre van 't zijnedoor nieuwsgierigheid gedreven nadert hij, na dert nog, en hoort van langs om beter. Niet kunnende peizen wat het mochte zijn, alzoo vóór decklaren, de stemme van vele men schen, waagt hij van bij te gaan en, ziende dat het gebuurs waren, ondervraagt hij, en verneemt dat baas Ariaan, een landbouwer uit het omliggende, binst den nacht wreede- lijk was vermoord geweest. Zijn broeder die late, zelfs na middernacht t'huis gekomen was, had hem vinden hangen, met zijn hoofd nederwaarts, in de schouwe van de keuken. Bijna zinneloos van verschot, en van droef heid, had hy eerst rond geloopen in den hof dan zijnen broeder van den nagel gedaan en en op zijn bedde geleid, en eindelijk naar de naaste woning gesneld om hulpe, en om iemand te vragen, die zou den Meier en den priester van Staden gaan waarschuwen. De bakker op het vernemen dier misdaad, keerde weder naar huis, vertelde 't aan zijne vrouwe, schikte wat er in zijnen winkel te schikken was, en vertrok om den vermoor den man, zijnen vriend ter plaatse te gaan bezien. Zijn zoontje, met knijzen en smee- ken genoeg, mochte meê, en, bijna te gelijker tijde met den Meier, kwamen ze beide toe op de hofstede. Vervolgt.

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1908 | | pagina 2