BISCUITS PAREIN l i MEN VRAAGT A Huwelijksafkondigingen Hopmarkt HUIS TE HUREN Proeft Petit Beurre KORTRIJK Zondag avond, rond 11 ure, werd uit de De eerste Zitting Het Uitzicht der betichten Assisen vanSt Omaars. De Ordedienst Aankomst der betichten Dinsdag namiddag Zitting van Woensdag Donderdag Bijna d< or een sneeuwval bedolven i hebben er het vuur gestoken aan eene partij strooi en sparren, welke gebruikt werden voor het droogen van tabak. De schade bediaagt rond de 5ö0 fr, en is niet verzekerd. De jeugdi ge brandstichters zijn gekend, doch voorloopig vrij gelaten. VRAAG IN DE KAMER De minister heeft do ontvangers der recht streoksche belastingen bevel gegeven, te onder zoeken, of er reden bestaat oin outslagihg der grondbelasting to verleenen aan de landbouwers door het onweer van 4 juni beproefd in de stre ken van Moeskroen, Recltem, Aalbeke, Yper Westoutre, Reninghelst, Brielen en andere gemeenten. Hp viianrl De grootste vijand van onze UL V ljdllU. gezondheid is de verstopping in dezen zin, 'tis zij die de oorzaak is van het meeslendeel ongesteltenissen en pijnen; 't is daarom dat wij de slijmverdrijvende Walthery- pil moeten gebruiken die het doelrniddel is te gen deze ziekte. 3U.000 genezingen 's jaars. WOUMEN De prokureur des konings te Veurne had een naamloozen brief ontvangen, waarin eene vrouw uit de gemeente, 36 jaar oud, beticht werd haar pasgeboren kind in de maand Mei, gedood cn in den aalput geworpen te hebben. Zaterdag na middag kwam het parket ter plaatse; de vrouw POPERINGHE Dinsdag morgen, rond 7 ure ontstond er brand in eene tweewoonst op de Kazemarkt, eigendom van M. Cyriel Markey en bewoond door twee werkersgezinnen. De kinderen, die nog te bed lagen, werden in tijds gered. De woonst is afge brand en al de meubelen zijn de prooi der vlammen geworden. De tweewoonst was ver zekerd. Een heugelijke dug zal de 16e Juni blijven voor de familie van den achtbaren heer van Men is, burgemeester onzer stad en lid dei- Kamer van volksvertegenwoordigers im mers op dezen dag vielen samen de zilveren bruiloft van Mijnheer en Mevrouw van Mer- ris, de eeremis van hun oudsten zoon, E.H. Karei van Merris, en de eerste communie van hun jongste dochterken Germaine. De bewoners van O. L. Vrouw parochie hadden dit feest grooten luister willen bij zetten. Doch ter oorzaak van het overlijden van den betreurden eerw. heer pastoor, moesten zij aan alle huldebetoon buiten de kerk verzaken: geen feestgeluid derklokken, geene versiering der stiaten! Binnen was de kerk toch sierlijk opgetooid voor degrootsche plechtigheid. Meer dan duizend menBchen verdrongen zich in Gods tempel, om de hooggeachte familie van Merris een blijk j werd ondervraagd, doch loochende. Ten slotte van genegenheid te betooDen: ter loops stip-1 echtor bekende zij de feiten en beschuldigde zij pen we aan do heeren leden van den gemeen-1 liare moedor van medeplichtigheid. Beide vrou teraad en van andere besturen, de oud I wen werden door de gendarmen van Clercken leermeester van den jongen priester, de I aangehouden en nog denzelfden avond naar het oonC+o!iiHioi,l Bar cta(J5 talrijke vrienden der I gevang van Veurne overgebracht. RIJW1ELKOERS PARIJS-BRUSSEL Zondag kwamen de deelnemers van den rywielkoers Pai ijs-Brussel in de rijwielbaan van 't Karreveld te Brussel toe. Van Hauwaert kwam de eerste in den velo- dromo,op tien meters gevolgd doorPetit-Breton. Beiden waren nog frisch en begonnen de twee eindronden in dollen vaart. Zeven honderd nieters ver en Van Hauwaert is nog altijd voren, doch zijne knie is gekwetst, tengevolge van een val onder weg en doet hem pijn, hij verslapt een oogenblik en Petit-Breton schiet een wiel voren en eindigt aldus. De twee kampers, overlaadden met bloem tuilen, doen zijde aan zijde hunne zegetoeren. WYTSCHAETE Maandag had te Wytschaete de plechtige inliulding plaats van den nieuwen herder,Eer-w. heer Van Liere. Een tiental ruiters kwamen den herder afha len naar Yper en op Sint Elooi werden ze vervoegd door een 60tal andere ruiters en door een sierlijke groep van 25 wieiers, op versierde rijwielen Aan den ingang van het dorp weid de nieuwe Pastoor verwelkomd door den heer Burge meester. Vervolgens sprak nog de lieer Voor zitter der Keikfabriek. De nieuwe horder wist voor elk een gepast antwoord Een i rachtige stoet kwam dan in beweging. Aan 't hoofd het muziek vanWyt chaete, da: de choolkinders en do versehillige gildon. Obder de heerlijke groepen verdienen bijzonder ver meld Karei de Goede (Patronage), h. Godeliere (Linde) Frankrijk en België (fransch Pension naat) Rozenkrans en Engelenkor n (Plaatse school). Maar 't geen in heel dan stoet de bewondering verwekte was de prachtige hemelwagen met zijne 97 engelen en heiligen, een wonder van opvatting en goeste. Op geheel don doortocht was er vele volk en 't. schoon weder had nog meê geholpen om de bevolking op te wekken om te pinten en te versieren. Ook en waren er geen uitzonderin gen. De kerke was waarlijk te klein om de menigte te bevatten, die de godsdienstige plechtigheid kwam bijwonen, voorgezeten door den Zeer Eerw. Heer Deken Kanunnik De Brouwer van Yper. Bij het feestmaal, dat na de plechtigheid werd opgediend, stelde Eerw. Heer Deken een heil dronk in aan den nieuwen herder, die door dezen op hertelijko wijze werd beantwoord. Beide aanspraken werden levendig toegejuicht. Ia den namiddag werd ecno wandeling gedaan door het dorp en 't was klaar te zien dat de nieuwe herder de genegenheid van eenieder had verworven. geestelijkheid der familie zooals de weleerw. heeren Lahousse. Kanonik der hoofdkerk, enMahieu, bestuur der van het Groot Seminarie te Brugge,enz. De Eerw. heer van Merris was aan het altaar bijgestaan door den zeer eerw. heer Deken De Hulster, en door de eerw. heeren Hannebouw en De Cramer, zijne gewezen studiemakkers. De eerw. heer Paul van Merris, van het missiehuis te Scheut, was ceremoniemeester. Hoe treffend was die plechtigheid der eere mis, vooral op het oogenblik dat de nieuwe priester de heilige Communie uitdeelde aan zijn jongste zusterken en aan zijne ouders jubilarissen Na de mis bief de gansche geestelijkheid het danklied aan; Te Deum Laudamus Aan den Eerw. heer van Merris, aaD mijnheer en mevrouw van Merris onze her- telijkste gelukwenschen. Ad muitos annos! M. 0. Taffin, eere voorzitter van het syn dikaat van Wijnhandel in 't arrondissement Atrecht (Nauw van Kales) schrijft M. Vincent, apotheker. 33, Grensstraat, Brussel. Ik ben gelukkig u den ongeloofbaren uitslag t< kunnen melden welke ik bekomen heb door het gebruik van den Elixir Viucent en ik reken mij als plicht het gebruik ervan aan te raden aan alle zinking- en jichtlijders die ik op mijne reizen zal tegenkomen. Al degenen, die gelijk ik, dit kostbaar geneesmiddel gebruikt hebben, hebben ook dezelfde weldaad waargenomen, O. Taffin Prijs 3 fr. de flesch. Depót te Yper apotheek Libotie. niCKEBUSCH Op kermisdinsdag 23 Juni, Luisterrijke Geihnprijskamp gehouden door de verzekering De Vijversche-Geit, met medehulp der gemeen te. 50 fr. prijzen en 10 fr. verdeeld tusschen de leden die geenen prijs hekomen hebben. I Geiten zonder hoorns. f0/ Jonge geiten met 2 landen. De juri beslist over 5 fr. prijzen. 2°/ Geilen met 4 tanden: 3 fr., prijs, 2 fr. id., 2 fr., id., 1 fr., id. 3"| Geiten met G tanden; 3 fr., prijs, 2 fr. id. 2 fr., id. 2 fr., id. 1 fr. id. 4°[ Volwassen geiten: 4 fr., prijs. 3 fr., id. 2 fr., id. 2 fr., id. 2 fr., id. 2 fr., id. 1 fr., id. 1 fr.,.id. II Geiten met hoorns. 3 fr.prijs. 2 frid. 2 fr., id. 2 fr.id. 1 fr id. l°j Geen andere dieren dan deze van den Bond mogen in den prijskamp deel nemen. 2°1 Alle onvoorziene geschillen zullen dooi d.- jui i beslist worden De schrijver Eere-voorzitter De voorzitter. F. Desmedt, E. Legein. E. Ileugbebaert. HOLLSBEKE Eenige kinderen, die maandag in de weide speelden van M. Goudezeune, burgemeester. komen opluisteren, zoo dat er met do schoone Fanfare van den Bizet twee muzieken aan de feeste deelnamen. Heer Dr Therry, Burgemeester, verwelkomde den nieuwen herder, namens de inwoners van de schoone wijk. Eerw. Heer De Witte, die te Diksmuide de groote vriend was van de werk lieden, zal hier ten volle in zijn element zijn onder de ieverige werklieden van de grenzen. Als te Wytschaete, was er een heerlijke stoet, schoone groepen, algemeens versiering en ra de plechtigheid, die plaats had in het klooster, daar de kerke nog niet opgemaakt is, werd er een hartelijk feestmaal opgediend aan de talrijke genoodigden. Pastor De Witte, ad multos annos RUMBEKE Zaierdag namiddag, rond 1 uur, speelden twee kinderen der echtgenoolen Camiel Degryse Gaallens, Jeroom en Henri, 4 en 3 jaar oud, te Runheke, in een strooien kotje, palende aan den suikerijhast der hofstede Achiel Sabot,landbou wer te Ouckene. Waarschijnlijk hebben de klei nen met stekskens gespeeld, want opeens be merkten de voorbijgangers dal gansch het kot, in laaie vlam stond. Alles werd gedaan wal mogelijk was om het vuur 1-. blusschen en de kinderen te redden. Toen men ben kon builen krijgen waren zij schier gansch verkoold. De kleine Jeroom stierf eenige oogenblikken na dien. Zondag morgen, rond 6 ure, bezweek Henri in het gasthuis van Ruaab ke, waar men hem had heen gebracht. Het huisgezin Degryse bestond uit 8 kinderen, het oudste 8 1/2 jaar en het jongste 1 jaar oud. Over vijf weken stierf een tienjarig zoontje van de kroep. De vader is steenovenwerkman in Frankrijk belichten, in (wee reizen naar het gevang van Hazebroeck, halen. In vollen draf werd de ben de naar het gerechtshof gevoerd, natuurlijk mei de ijzeren handboeien aan en onder de bewa king van 27 kloeke gendarmen. Zij staplen op degroote binnenkoer af en werden onmiddellijk naar de gerechtzaal geleid. Zoodra de belichten zich binae ii)et gebouw bevonden, kwamen de soldaten van den ordedienst de poort afsluiter; Ten 8 3/4 ure werd het publiek, geen 50 man, binnen gelaten. Er zijn 27 beschuldigden, waaronder 14 tua: - nen en 13 vrouwen. Na voorafgaandelijke oproeping var- de eerste getuigen, ongeveer vijftig —in 't geheel zijn ei wel 300 wordt de zitting ten 9 ure geopend, ouder 't voorzitterschap van M. Lefranpois. De naamafroeping der betichten heeft vervol gens [.laats en elk wordt van zijne handLoeien ontdaan. Bij iederen betichte zit een gendarm Drie betichten kennen geen fransch en een gen darm vervult het ambt van vertaler, 't Zijn Jules Brabants en de vrouwen Sidonie Dekeu en de weduwe Picqut t. [)i beschuldigingsakt werd vervolgens afge lezen. Dit beslaat een boekdeel van niet min dan 350 bladz. Er wordeniii 'tgeheel 117 misdaden, waaronder zes moorden, (cn laste der bende geiegd. Tijdens de lezing van den beschuldigingsakt zien de Pollet's, Vromanten Derooonverschillig, soms met vluchtenden, kwaden blik, in d-' zaal rond. Zij zien er echte bandieten uit. De overige betichten hebben wat men noemt alledaagsche gezichten en sommigen schijnen er naar 't uiterlijk te oordeelen, eenvoudige brave lieden uil.... Hoe schijn bedriegt! Ten 10 3/4 val! plotselingAugu-l Pollet in be vaart, rechtover den petroltank, het lijk opge-1 zwijmiog; Angöle Pollet, zijne zuster en Eugenie haald van Libbrecbt Godart, 32 jaar, timmer- torent, zijne vrouw, beginnen snikkend te BIZET Dinsdag was 't op den - Bizet onder Ploeg- teert de inhulding van Eerw. Heer Ka le De Witte, die den Eerw. Heer Van Liere aldaar als herder vervangt. De Diksmudenaars, die Pastor De Witte zoovele jaren aan 't werk hebben gezien, weten best wat ze verliezen. Uit dankbare genegen heid was het katholiek muziek de plechtigheid Mengelwerk van 't Nieuwsblad van YperNU 13 door E. H. V. HUYS VERBODEN NADRUK 't Was dag geworden, en al dat de moor denaar» gedaan hadden, was reeds bekend. prenten, en vertelde 't aan de Meier, wat er 'b avonds tevoren in het Stampkot gebeurd was. Het vermoeden viel seffens op de I vreemdelingen, en, als men wat gesproken 1 had en malkanders redens gehoord, en bleef Ier geen twijfel meer over. Ongelukkiglijk en kende niemand de verdachten; daar wa [ren er wel die zo nog gezien hadden, zelfs Ariaan, zij wisten zeker dat hij alleene was, I verscheidene maal, maar zonder ze te moest uitzijn bedde getrokken zijn, mis- kunnen tehuis wijzen. Men ging zien ter handeld, en dan bij zijne voeten opgehangen. I plaatse, waar de jongen den vondst gedaan Al de koffers en de kassen waren open, en all had; stappen van menschen stonden in den 't geld dat erin lag was meê, alsook 's mans grond geprent, en gemakkelijk om vervolgen beste kleeren, die op eenen stoel gelegen I wel tien minuten verre. Daar verloor men hadden nevens het bedde. I het spoor, aan den ingang van een busselken; Men jammerde, men kermde en menige moordenaar» moesten erdoor gekrogen beweende het lot van den ongelukkigen pijn> gaande Roosebekewaarts en Passchen- gebuur; eenigenzaten bij 't bedde van Ariaan daelewaarts. die waarlijk dood was, anderen zochten of Op Staden stond geheel het dorp in roere; er nievers geen ander spoor van moorde- mensprakvan niets anders als van de moord naars te vinden en was, terwijl dat het en van de drie vreemdelingen. Tegen zoontje van den bakker ook rondliep, aljnoens waren de gendarms van Rousselaere snuisterende in den hof, zonder vele te pei- daar al, vol moed en met vast betrouwen zen op het ongeluk dat den geest van de van opnieuw de rooversbende van een andere menschen bezig hield. Al draaiende schelm of twee te verminderen, rond het huis, vallen 'skinds oogen op eenen Eu het sloeg al meê van dezen keer. stok, die in eene gote gevallen lag. Blijde Een Stadenaar, die gelijk de anderen naar genoeg raapt het hem op, en ziet met!het dorp gekomen was om te zien of te verwondering en zoo seffens dat er tanden I hooren, en die ook 's avonds te voren in in geprent staan, gelijk van eenen hond, en \het Stampkot zat, hadde, na veel peizen, 't verkent dien stok voor denzelfden waar- lijk willen weten dat hij een der drie ver- mede het daags te voren in de herberg (daclite van zijn leven nog moest gezien gespeeld hadde. Aanstonds loopt het kind in huis al roepende: Vader, dien stok van gister avond! Met der daad en lette niemand op den stok, noch op den jongen; maar de vader, beter onderricht, bezag het hout en de tand- bebben. Bij den Meier geroepen en was hij zoo stout niet meer om to spreken; hij verschoonde 't eerst, zeggende dat het een vermoeden was, en weigerde van verklarin gen te doen; in den grond de vreeze van de moordenaars alleen hield hem tegen, want man, Staceghemstcaat, gehuwd en vader van drie kleine kinderen. Libbrecht was ten 3 ure namiddag thuis gek.omen van de kiezing; ten 5 ure ging hij opnieuw uit, zeggende dat hij naar Luipaardbrug ging varen. Terwijl hij aan den oever van de vaart stond, naderde hem een kerel uit de Korte Steenstraal, greep hem vast en wierp hem in 't water. Libbrecht kon t r echter zwemmend uitgeraken. Hij ging zijne kleeren droogen in de herberg De Vuilput en bezocht dan eenige herbergen met Gustaaf Vangampelaere, meestergast in de f.xt»ri«-k Cent ner. Bond 9 ure's avonds ontmoette vrouw Libbrecht haren man en g.tf hem dm. raad niet te dicht hij het water te gaan. Libbrecht ant woordde dat hij er rap zou uit zijn en, om te toonen dat hij goed kon zwemmen, liet bij zich in de vaart vallen. Ilij zonk echter naar de diepte; Vangampela'erè sprong den drenkeling achterna, greep hem hij de haren, doch builen krachten-zijnde, moest hij'hem lossen, zoodal de ongelukkige verdronk. Vangampelaere had veel moeite zich zeiven te redden. Libbrecht was een voorbeeldig en oppassend werkman. De Bende Pollet voor de Dinsdag 16 Juni, em niet Maandag zooals ge meld werd, is de beruchte zaak der bende Pollet voor het Assisenhof van StOmaars opgeroepen. De bevolking van S' Omaars schijnt evenwel geen groot belang te stellen in deze rechterlijke gebeurtenissen, die, had zij eene groote stad tot tooneel, duizenden nieuwsgierigen zou te been gebracht hebben. Dinsdag morgen waren nog vele inwoners die niet wisten dat het proces der bende dien nuehtend opgeroepen werd! Een beter ordedienst dar. een stortregen is er niet en Dinsdag morgen regeude het bij stroo men. Enkel een vijftigtal nieuwsgierigen ston den vo:-r de gerecblszaal en menigen vroegen dan nog wat al dat vérioon van bajonetten be- teekende! De ordedienst was ingericht door eene afdee- ling soldaten van !id, Se linieregiment. De sol daten m veldkleedij.met de bajonet op 't geweer, sloten de Victor Hugóplaats en de Rechtbank- straat af. Verder waren er nog een zeslal poli- cieagenten en eenige gendarmen. Ten 8 l/2u.gingen twee omnibussen,met neer gelaten gordijnen—bij gebrek aan celwagens begeleid door twaalf gendarmen te peerd, de hij dacht, gelijk velen, moet het uitkomen dat ik ze overgedragen heb, zij en zullen 't mij nooit vergeven! Nochtans het verdrei- gen van den Meier en de harde woorden vaD den brigadier der gendarmerij dwongen hem en hij getuigde dat de mensch, dien hij kende een zekere Danneel was. die over lange jaren Staden verlaten had, en die nu te l'asschendaele woonde; maar hij her haalde wel tien keers: Mijnheeren, 't en is maar een vermoeden en 'k zegge 't omdat 't in mijn gedacht ligt.» Men stelde hem gerust, en schikkingen wierden genomen om den aangeduiden vent te vinden. Binst dat de wettige overheid beraad slaagde in het huis van den Meier, trad er een man binnen. In zijn hand droeg hij een hoedje, dat de broeder van Ariaan verkend had als 't hoedje van den vermoorde; hijf vertelde dat hij, daags te voren, te lang in eene herberg had gezeten, en dat hij te middernacht, dronke en zonder bijna te weten alwaar, naar huis was getjoteld. Op een kwartier over de hofstede, waar de moord gepleegd wierd, vielen er drie gasten op zijn lijf, sleepten en sloegen hem, al lachende en spottende, haalden uit zijnen zak de weinige kluiten, die er nog in zaten, zetten een hoedje, dat zij meèhadden op zijn hoofd, en sloegen erop dat het tot bene den zijn oogea schoof en geheel zijn aanziohte overdekte., Bedwelmd door den drank en door die mishandelingen had de man schaars kunnen voortsukkelen tot aan een stalleken, waarin hij 's anderendaags nuchtends ontwekte Hebt gij Meier. niemand verkend vroeg de weenen. De voorzitter doet de lezing van den akt een oogenblik staken; een kri'gsdoktoor, van dienst in de zaal, dient August de noodige zorgen toe. Vijf minuten later is de bezwijming over. M. de Voorzitter. Is hel erg? M. de Krijgsdoktoor Volstrekt niet. Het voorval werd veeleer aanzien als een komediespel en 't schijnt dat men nog zulke kluchten mag verwachten. M. de Voorzitter - zegt dat sinds twe» jaar August Pollet gevangen zit, hij nooit zhk is geweest. Men raag dus over zijnen toesland gerust zijn. Om 2 ure werd de zitting hernomen en de lezing van de akt voortgezet. Rond ten drieën viel de vrouw van August Pollet in bezwijming! De krijgsdoktor kwam toegeioopen M. de Voorzitter. Is het erg? M. de Krijgsdoktor. Ik gelool dat zij evenmin erg ziek is (Gelach). M. de Voorzitter. Zou een glas water haar deugd doen M. de Krijgsdoktor. Ba ja 't De kwaal is nogal licht over. Een gendarm geeft haar een glas suikerwater, zij bedankt en drinkt het met smaak uit. Na de zitting werden de betichten op de zelfde wijze en met dezelfde voorzorgen als bij hunne aankomst naar 't gevang terugge voerd. En alle dagen zal het 't zelfde zijn. De belangstelling te St Omaars begint en dezen namiddag was er reeds meer volk te been I De voorzitter ondervraagt de betichten over hunnen burgelijken stand, hunne voor gaanden, veroordeelingen, enz. Hij begint m :t Abei Pollet. Na eene geheele reeks slechte inlichtingen gelezen te hebben nopens zijn gedrag vóór zijn soldaten leven, zegt de voorzitter Van jongs af miekt gij u aan misdrijven plichtig. Abel Pollet. Men kan mij toch voor die dingskens niet veroordeelen (Gelach). En de voorzitter doet zoo voort met al de betichten, waarvan er eenige tegenspreken en anderen zwijgen. Al de betichten kennen vlaamsch. Om 11 1/2 begint het verhoor der getuigen en in een oogenblik, zijn drie zaken afgeloo- pen. De eerste opgeroepen zaak is de volgende: I In den nacht van 12 tot i3 januari 1898 drongen de gebroeders August en Abel Pollet in de woning van den landbouwer Raeckelboom, te Calonne aan de Leie; zij poogden er te stelen. De oude Raeckelboom, een krom gewerkt vaderken van 90 jaar oud, steunende op zijn stoksken komt strompelend naar den stoel der getuigen gesukkeld om met kloeke stem en veel gebaren uit te leggen hoe hij door 't breken eener ruit gewekt werd, opstond, zijn geweer nam, denkende dat het eene kat was die iets omsprong, en niet wilde schie ten op twee menschen, die hij zag wegloo pen. Het waren de twee Pollet's, en deze bekennen gereedelijk hoe zij te werk gegaan zijn om bij den oude binnen te geraken. In de zitting van Donderdag werd met eenige kleine misdrijven de moordpoging op M. Deron te Calonne aan de Leie opgeroe pen. Zij poogden den man te vermoorden, braken de meubels open, stolen eene som van 68 fr. en vluchtten weg. Na de zaken van minder belang zal het hof zich bezig houden met de misdaad van Locon, Crombeke, Violaines, enz. Francis De Bras, fabriekwerker te Yper en Julia Coutelle, kantenwerkster te Yper. Theophiel Tanghe, smidsgast en Anaïs ghebaert, z. b. b. te Y'per. Heu- BURGERSTAND VAN YPER Van den t3 tot den 20 Juni 1908 Geboorten Desaver Simona, Jules Gapronstraat. Verleure vonna, Neêrstad. Oisieur Willem, Jules Capronstraat. De Peuter Roger, Zaalhof. Gasier Agnes, Oude Houtmarkt. Ossieur Albert, Goudo Poortstraat. Hollebeko Eélix, Neêrstad. Demoor Germaaa, Boterstraat. Deliaene Gerard, Schuttolaorestraat. Dutnon Jules, Zounebeke steenweg. Huwelijk Devos Robert schrijnwerker en Luyten Em ma, z. b. beiden te Yper. Sterfgevallen Duthoo Maurits, 9 jaren, Hondstraat. Cbristiaens Julia, 48 j. z. b. echtgt. Sagaert Adolphe Poperinghesteenweg. Delfosse Edouard, 54 j. steenkapper, echtgt, Tegethoff Alixia A. B. G. straat. Notebaert Maria, 84 j. z. b. wwo De Meerse man Karei, Bruggestraat. Da Graeve VirgeDia, 80 j. z. b. wwe De Deur- waeider Joseph. Jules Gapronstraat. BURGERSTAND VAN VL \MERT1NGUE Geboorten Duflou Blanche, d. v. Cyriel en Leontine Bou- ton. Sinavo Leopold, z. v. August en Maria Degeest. Maes Reneta, d. v. René (overleden) en Leonie Vandor.berghe. Ameel Gaston,z. v. Henri enFelicio Masson, Huwelijk Wi.lem Lemahieu, aardewerker te Gheluvelt en Maria Creus, spellewerkster te Vlamertinghe. Overlijden Couvreur Maria, 25 j. kleermaakster, echtg, van Emiol Gouwy. BURGERSTAND VAN POPERINGHE Geboorten Goemaere Magdalena, Hondstraat. Gatryck» Agnes, Wijk I. Beauprez Roger, Veurne- stra it. - Artois Gerard, Wijk D. Ampen Mir- hel, Duinkerkestraat. Baes Jeanne, Potte- straat. Pladys Marguerite, Wijk D. Deneire Adrien, Yperstraat. Verbaeghe Joseph, Tien geboden straat. Huwelijken Georges Riem, schoenmaker en Maria Houw, zonder beroep. Renó Struye, landbouwer en Lucie Meersse- raan, dienstmeid. Overlydeus Blanckaert Jules, IS j.. wei kman. Wijk G. driaan Maria, 12 dagen. Wij* G. Goemaere Bero t, 78 j.. landgebruiker, echtgt Amelia Struye, Wijk K. Den Eerw. He--r Vanderoug- strae:e Clement, 65 j. Pastor der parochie van Onze Lieve Vrouw, O. L. V Kruisstraat. Baes Jeanne, 4 dage. Wijk L. Lambrecht Leopold, 76 jaar, zonder beroep, wedu waar van Hortense Baes, O. L. V. Kruisstraat. Huwelijksbeloften Hector Creus, trambediende en Rachel Vorl- laeys, winkelierster. Maurice Bulckaart, workman enCelestine Top, Kantwerkster- Teruggekeerde alpontoeristen verhalen van een nauwelijks ontsnapt gevaar bij het bestijgen van een berg. De insektenplaag heeft wat toegenomen in Engeland, doch ze wordt met goeden uitslag bestreden door het herhaalde was- schen. In België, Duitschland en Frankrijk blijft de toestand zeer bevredigend. Derhalve is de markt gedaald voor beschikbare waar zoowel als voor nieuw gewas komt er geen breuk in den plantengroei, de prijzen zullen mogelijks nog zinken. Men kwoteert voor 1907, Aalst 35-37 fr- i Toperinghe (stad) 25-27 fr 5 voor nieuw gewas, Aalst 42-45 fr.; 'f Vervolgt. Poperinghe (stad) 40 fr. Geen verhandelin •gen. Stel u een vervaarlyk groote sneeuw en ijsmas sa voor aan den rand van een afgrond in de bergen Eenige bergbeklimmers, door koorden aan elkaar gebonden, trachtten met de noodige voorzorgen de bergkloof over te steken; op een gegeven oogenblik wordt door een kevigeu rukwind plotseling het evenwicht verbroken, terwijl de sneeuwmassa al rollende de touristen medesleept. Gij zult bekennen, dat de toestand van de waaghalzen gevaarlijk was, maar denk eens goed na, of gij zelf niet in hetzelfde gevaar verkeert, wanneer gij uw hoest, verkoudheid of bronchitis verwaarloost, die, hoe onbeduidend ze ook schijnen, tot vreeselijke ziekten kunnen overgaan, zooals borstaandoeningeD, asthma of tering. Neem dezen dag cog uwe maatregelen om u te genezen. Koop eene flesch Abdijsiroop en de hoest, verkoudheid of bronchitis zal er door genezen. Wanneer gij lijdende zjjtaande borst, longaandoeningen of asthma hffbt zult gij meerdere flesschen gebruiken, maar zoo zeker als twee maal twee vier is, zoo zeker zult gij ook door de Abdijsiroop genezen. Prijs per flacon 2 fr 4 en 7 fr. - Let op! dat gy de echte Abdijsiroop bekomt, deze alleen geneest en is kenbaar aan een rooden band om de flesch, waarop de handteekening van den Algemeenen üepositaris L. I. Akker, Rotterdam voorkomt, alle andere is namaak. De namaak geneest nooit. Algemeen De[ ót I,. I. Akker, Rotterdam. Hoofd-Depót voor Belgie: O. De Beul, Lange Nieuwstraat, 57, Antwerpen. Verkrijgbaar bij Windekens, te Komen A. Monteyne, Groote Markt, 18 te Poperirghe L. Aertsens, opvolger Becuwe Botermarkt 7, MiddenapotheekCh. May, GrooteMarkt, 35, G. Li botte, Boomgaardstraat, A. Donck, Rhselstraat te Yper, en in alle goede apotheken. voor magazijn van stad, eene JONGE DOCHTER van 20 tot 3o jaar, kunnende fransch en vlaamsch, voor het boekhouden. Goede getuigschriften. Schrijven ten bureele van 't blad onder de etters V. D. P. met werkplaats en achterpoortje, gelegen in de '.ijselstraat, Nr 131. Zich bevragen in de Rijselstraat, nr 132.

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1908 | | pagina 2