M engelmaren Sunlight GEVRAAGD LETTERZETTERS BREUKEN Seneziog zonder operatie m m m m m m m m m m m m m STADSNIEUWS Gemeenteraad Zondagnist Velodroom Hopmarkt m m wê 05 Z@eo v-J Bericht aan het volk. ain Huwelijksaankondigingen Uit beleefdheid Boeken voor de maand November W Doorgang Boetstraffelijke Rechtbank, vans Yper Dubbele moordpoging te Poperinghe Schrikkelijk jachtongeval te Pael tVSUNUGHT-Zeep maakt de *®sch kmderspcJ voor het masjevan Wjaar.enoecft aan het lijnwaaadie frfsche aan» yename reuKvan 1 buiten. moeskroen BURGERSTAND VAN DICKËBUSCH ten bureele van dit blad, meisjes voor het mekaniek plooien en naaien van boeken. GOEDE M AM K T P J A' YPER onbeweeglijk. Het muziek speelde traag en piecbtig het duitsch nationaal lied t Heil dir in Siegeskrane De keizer was daarTen 2 u. 20 stoomde de keizerlijke trein de spoorhalle binnen. Deze trein werd door twee reusachtige lokomotieven getrokken en bestond uit eene reeks groote wagons in blauw en wit geschilderd en de portels versierd melde keizerlijke kroon. Uit den salon-wagon stapte Z. M. keizer Willem, in uniform van opperbevelhebber der Huzaren der Wacht, donker blauwe stof met zilveren brandebourgs belegd. Op het hoofd droeg hij den bruin pelsen kolhach, met de witte kolonelspluim en het doodshoofd zinnebeeld van gemeld duitsch keurkorps. De keizer droeg eene macht van decoraties en daarover het groot-lint der Leopoldsorde. In de hand hield hij den maarschalksstaf. Wilhelm 11 maakte een zeer gunstigen indruk op al degenen die hem voor de eerste maal zagen zijn inne mend alhoewel ernstig gelaat, zijne fiere en manhaftige gestalte, zijn lichte en tegelijk flinke gang gaven den keizer een echt majesteitsvol voorkomen. Men ziet dat het een braaf en goed mensch is, maar tegelijk ook een man van karakter en wilskracht. De keizerin van Duitschland stapte vervolgens met hare dochter uit den wagon. De vorstin, met haro innemende en zoete gelaatstrekken en edel voorkomen, droeg een eenvoudig doch kostelijk zwart zijden kleed met passende mantel en hoed. Hare dochter, princes Louisa- Victoria, was allerliefst met haar donkerblauw fluweelen toilet en haren met rozen opgesmuk ten hoed; evenais bij hare doorluchtige ouders las men de grootste tevredenheid op haar gelaat. De keizer drukte hertel ij k de hand aankoning Albert eu omhelsde hem tot twee maal toe. De keizerin omhelsde de koningin, die op hare beurt de keizerin en do prinses omhelsde, ter wijl de keizer de hand der vorstin en de koning deze van de keizerin en van de prinses eerbiedig gekust bad. Het keizerlijk gevolg was zeer talrijk en onder- de uniformen der duitsche officieren maakten deze der Witte Kurassiers, met zilveren helm, de grootsten indruk. De gebruikelijke voorstellingen hadden plaats in een eeresalon ter statie ingericht waarna de vorstelijke stoet aan den uitgang verscheen op de Rogierplaats. Duizenden mensenen juichen, de krijgsmuziekeu spelen het duitsch volkslied en de troepen bieden de wapens terwijl de vor sten eu hun gevolg plaats nemen in vijf gala koetsen van het hof. De stoet werd geopend en ook gesloten door een escadron gidsen en reed door- eene dubbele haag soldaten naar het paleis. Ten 4 ure ontving er de keizer de leden van 't diplomatiek korps. Bedoek in Ste-Gudulakerk Ten 4 ure brachten de keizerin en de prinses, vergezeld van koningin Elisabeth, een bezoek aan Sie-Gudulakerk, waar zij ontvangen en rondgeleid werden door Mgr Evrard, paslor- deken. Het gala-diner had om 7 ure 's avonds plaats in de groote balzaal van het hof, waaraan 169 genoodigderr deelnamen. Twee heildronken werden ingesteld; de eerste door koning Albert, de tweede door keizer Wilhelm II. In 't paleis van het Jubelpark Woensdag morgend brachten de vorsten een bezoek aan de Tentoonstelling van Oude Kunst, alwaar de keizer zijue hooge bewondering voor onze oude Vlaamsche meesters lucht gaf, terwijl de keizerin en de prinses onze oude kantwerken bewonderden. Galavertooning in den Muntschouwburg. Deze vertooning bestond uit het 2* bedrijf van Katharina van Thinel, het 2° bedrijf van Laknré en eindigde met het ballet uit Ivan le Terrible en goëiiYo opsTe scfiouw?) met schoorre uniformen en Jdamen in soirée- toiletten I Om 9 ure 40 hield de koninklijke stoet voor den ingang stil, waar de militaire «er bewezen wordt door de grenadiers. De vorsten en hun gevolg werden ontvangen door MM. Max, burgemeester, Kufi'erath en Guidé, bestuurders van den schouwburg. Bij hun verschijnen in de zaal, werden Hunne Majesteiten levendig toegejuicht terwijl het orkest het duitsch nationaallied speelde. Gedurende de tusschenbedrijven werden ver scheidene booge personen in de koninklijke logie door den keizer ontvangen. Bij het einde der voorstelling werden de vorsten en hun gevolg met de zelfde ceremonie uitgeleide gedaan en waren om 11 3li in het paleis terug. Donderdag hebben de vorsten en hun gevolg de Tentoonstelling van Brussel bezocht alsook het coloniaal museum van Tervueren en het paleis van Laeken, waar een ontbijt werd opgediend. 's Namiddags werden de leden der Duilsche kolonie door den keizer ontvangen. Het vertrek. De keizerlijke trein stond Donderdag avond in de statie van het Leopoldskwartier gereed. Het vertrek van den keizer, de keizerin en de prinses was op 11 ure 's avonds vastgesteld. De trein moest, langs den ringspoorweg, ten 11.13 in de statie van Scbaerbeek aankomen, en te Luik-Guiliemins ten 1 03 's nachts, te Welken raedt, ten 2,13 en te Herbestal ten 3.IS heden vrijdag morgend. Ten 5.20 kwam de raad bijeen in de ge wone raadzaal. De heer Burgemeester zat voor, in 't bijzijn van al de raadeheeren. De heer Boudry werd aangesteld als dd. se- kretaris, daar d© heer Vander Donckt in verlof is. In de afwezigheid van den heer sekretaria is de goedkeuring van het verslag der voor gaande zitting tot later uitgesteld. In geheime zitting i3 de heer Maurits Didier deurbswaarder benoemd van 't stad huis, ter vervanging van M. Henri Demeyer, ontslaggever. De rekening voor 1909 van stad zal door de afdeelingen onderzocht worden. Zij sluit in gewone ontvangsten fr. 388.911,97 id uitgaven 344.860.58 overschot 44.057,39 Buitengewone ontvangsten 342 522,79 uitgaven 217.239,45 overschot 125,283,34 Totaal overschot ast u -■ «ft nrrsta v vu rza attfww.©».»» Voor de werken aan de statielaan en het statieplein was eea hulpgeld gestemd van 2000 fr. er zal nog 1500 fr. bij noodig zijn, die als buitengewone uitgave op de begroe ting van 1911 zullen gebracht worden. M. D'Huvettere vraagt dat de Padde- vijverstraat bruikbaar zou gemaakt worden ea den duiker geopend, daar deze door de laatste regens zulke overstroomingen heeft veroorzaakt dat d® gebruikers verplicht zijn geweest hunne koeien uit de weide te halen. M. Fraeijs, schepene, belooft zoo gauw mogelijk den duiker te doen onderzoeken en uitkuischen en hij zal aandringen voor de oplossing voor de Paddevijverstrate te doen verhaasten zooveel het mogelijk is. ,-*■ Eene toelage van 300 fr. wordt gestemd voor de afbraak van huizen in den Door gang. MSobry vraagt dat de stad ook het huis van Leterme zou koopen en doen af breken om er dau eene kalsijde en voorlan den te kunnen leggen als in ander© straten De schepenraad zal de zaak onderzoeken. De toelage wordt eenparig gestemd en zal op de begrooting van 1911 ingeschreven worden. j De waterleiding voor het Hoornwerk en de Kruisstraat heeft 3944.90 gekost en er was 665 fr. min beraamd. Eene toelage wordt hiervoor eenparig gestemd. M. Lemahiou vraagt dat men de water leiding, die nu komt tot aan de diamant slijperij, zou voortleggen tot aan de Katot- tjes.Daar staan vele huizen,en die msnschen betalen ook hun aandeel in de belastingen m bijgevolg in de kosten van waterleiding en nooit en hebben de buitenlieden er tot eu toe van genoten. M. de Voorzitter. We'a kunnen toch niet alles in eens doen Brugge en Gent zijn ook niet op één dag gebouwd; M. D'Huvettere vraagt hoe het staat met de kwestie van het waterkasteel, die toch zoo lang aansleept. M. da Voorzitter. Reeds dikwijls is die kwestie te berde gebracht in openbare en geheime zitting. We zuilen nu een specialist raadplegen. M. D'Huvettere. Hij is bereid u alle inlichtingen te geven wanneer krijgt M. Strazeele de noodige stukken M. de Voorzitter. Onmiddellijk, als gij wilt. Geheel de kwestie is te weten als de stad er belang bij heeft de huidige machie- nen te vervangen door een motor. M. Biebuyck. Was er ook geen sprake dat een bijzondere persoon aan stad de noodige kracht leveren zou M. Begerem. Die kwestie is niet rijp ea staat ten anderen niet op de dagorde. M. de Voorzitter. 't Is zoo. We zijn onbevoegd en zullen liever deskundigen raadplegen. De raad stemt eenparig een krediet van duizend frank voor uieuwe visch in Zille- bekevijver. Er zijn duist karpeltjes gekocht 1000 tinken en 250 melanotten. Er zyu noch snoeken noch palingen ge kocht omdat deze vigsmhnn if V\r -at rron De toelage voor de veranderingen van het Vyverhuis te Zillebeke worden met 1500 fr. verhoogd om toe te laten een verdie» te stellen op het gebouw, 't Is alleszins beter nu dit werk te doen, daar later het dak eerst weder zou moeten afgebroken worden nxlien men 't huis wilde vergrooten, 't zij dat het gezin geen genoegzame plaats heeft' hetzij dat er kamers te kort zijn voor t'huis- liggers. Zonder tegen de toelage te willen stem men is M. p Huvettere weinig voorstaander van hel, volk aan te lokken rond de vijvers waarvan het water als drinkbaar moet ge bruikt worden. Dat is niet in het belang der openbare gezondheid. M. de Voorzitter. niet toegelaten worden. M. Biebuyck. Om het gedacht van M I Huvettere te volledigen, zou men den vijver volkomen moeten afzonderen. M. de Voorzitter. Dat en is in 't ge- keele ons doel met. Wij willen integendeel zoo voor de Yperiuagen als voor de vreem delingen het verblijf rond Zillebeke en Di- ckebusch'vijver aangenamer maken. Ik en geloof niet dat er daar iets op te zeggen valt. Vele rivieren hebbea zelfs bewoners al de twee kanten. Wij zullen natuurlijk alle gevaar van be smetting verwijderen, maar daarom zouden wij met beletten dat er bij den vijver lust huizen gebouwd werden. Zieken zouden daar ten eenen Fr. 169.390,73 We zijn gelukkig dit overschot te kunnen bestatlgen, niettegenstaande de buitenge woon belangrijke werken, die wij hebben aangeleid en uitgevoerd. Hpf vfirslae over stadszaken gedurende het dienstjaar 1909 zal gedrukt en aan de leden uitgedeeld worden. c Y?.?^ besteemng en de voorlanden in öt-JNiklaais- en St-Jansstraten worden kre dieten gestemd tot een gezamentlijk bedrag van 11109.41 fr. Er zal onderzocht worden ais de bestaande riolen voldoende zijn. Wij denken het, want de huizen hebben er wei nig diepe kelderingen en er bestaan anderen slechts huizen langs den kant. De aanpalers zullen in de kosten dei- voorlanden moeten betalen ten bedrage van 40 per honderd. De steenen voor de kalsijde zija alreeds herkapt. Eene verandering wordt gebracht aan het gemeen tereglemant op de inning der be lasting op houden en peerden. Daze die drie maanden ten minste hier verblijven, zullen de belasting schuldig zijn. - De kwestie van leening wordt tot verschoven. De begrootiugen der bewaarscholen wor den eenparig gestemd, evenals die der keu kenklasse van de Mariaschocd. Eene som van 492 fr. voor teekenboeken wordt uit de rekening geschrabt, daar de leerlingen der nijverheidschool verplicht zijn zelf voor voor hun gerief te zorgen. De godshuizen worden bemachtigd ver- schillige kredieten der begrooting tot andere doeleinden te gebruiken, daar sommige kredieten te gering waren en andere een merkelijk overschot gaven. Hetzelfde voor de begrooting der fondatie Godtschalck. geld te nemen op de eene volgende zitting M, Sobry raadt aan boomen te planten op de oevers van Zillebeke-vijver. M. de Voorzitter. Dat ware gevaarlijk voor de oevers en ook niet aan te prijzen om reden van de bladeren die den vijver zouden bevuilen en 't water ongeschikt maken. Wij hebben wijdouw geplant, dat zal genoeg zijn. M. Sobry.Daar staan nogtbans boomen al den overkant. M. Vandenboogaerde. Ja, maar zij stonden er reeds voor dat de nieuwe oevers gemaakt wierden.Ze zitten heel diepe in den grond en zijn alzoo geen gevaar voor de oevers. De openbare zitting wordt ten 6 ure ge- hevea. Dienstdoende apotheek. Zondag 3o October J. DE HOUCK, Dixmudstraat, l6. Dinsdag i November Allerheiligen A. DONCK, opv. F. Van Windekens, Rijselstraat, i3. Middelb. Geringe 90-95 81-87 112-118 100 118 87-95 Zondag, 30 October, om 2 1/2 ure belang rijke match achter tandems tusschen Van- denberghe en Vauhouwaert. Daarna premie- koers waaraan deelnemen Buysse, Wilmots, Vanlerberghe, Deleu, Vandaele, D'haen, Leturgie en Coussement. Ingang prijs 2fr., 1.50 fr., 1.00 fr., en 0.50 fr. AALST, 22 October. Markt kalm. Men kwoteert Aalst (Sfadsmerk) primahop 70 fr. Weinig verkoop in cultuur. BRUSSEL, 26 Oct. Markt kalm.Men kwo teert Poperinghe (stadslood), 60-61 fr. Aalst (stadsmerk), 70-71 fr. NEURENBERG (Beieren), 25 October. Handel prijshoudend, weinig zaken van bin nenland en van uitvoer. De laatste noteering der markt is als volgt in fr. Soorten Prima-Waar Markthop 100-106 Spalterhop 125-137 Hailertau 131-143 POPERINGHE, 27 October. Handel kalm. Men betaalt Poperinghe (stad) 60-65 frank Poperinghe (dorp) 57-60 fr., volgens soort en kwaliteit. Reeds 4200 balen geperst in de hoppeschaal. Zitting van 2J October zgio. Voorzitter, M. Biebuyck. Den 6 Maart 11. kwamen de genaamden Coudron Henri, aardewerker te Gheiuvelt, Gryson Camille, aardewerker, en Baelen Leon, land werkers te Comen,rond 9 lj2 u. 's avonds, terug van Meessen, per rijwiel onvoorzien van licht. Gekomen te Comen, tusschen de herb.T- Tij viiii groep jofigenn'gen tegen. Op het oogenbtik hen voorbij te rijden viel Cou dron Henri en zonder reden, ging hij naar de jongelingen toe en gaf eene messteek aan Cla- risse Edmond. Toen sprong Gryson tusschen de jongelingen en te zamen met Coudron gaven zij menige slagen aan Clarisse, Miile- vi He en Lobeau. Clansse is 8 dagen onbekwaam geweest zijn werk te doen. Zij verschijnen vandaag voor de Rechtbank die Coudron ver oordeeld tot 1 maanden 26 frs., en Gryson tot 8 dagen en 26 frs. voor slagen. Alle drie krij gen 5 frs. boele om per rijwiel gereden te hebhen onvoorzien van licht Voorwaardelijk voor Baelen. De twee eersten worden nog ver oordeeld om solidairiijkde somme van 60 frs te betalen aan de Burgerlijke partij. Ronsse Maurice, in de Weldadigheids- school van St Hubert opgesloten, was bediende van de Maatschappij American Petroleum te Yper, hij ging mede met de wagens en ont- varigde de kleine rekeningen. Weldra hield hij een deel der ontvangsien achter. Hij miek zelve rekeningen die hij de kalanten aanbood en behield het geld. De Rechtbank veroordeeld hem voorwaardelijk lot 13 keeren 8 en 26 fr. voor misbruik van vertrouwen en 8 dagen en 26 fr. voor aftruggeiarij eu stelt hem ter be schikking van het Staatsbestuur. Biesbrouck Omer, Deput Cyrille en Ma- resceaux Charles, fabriekwerkers le Werviek zijn voorwaardelijk veroordeeld elk tot 3 maanden gevang voor diefte met braak, van verscheidene duiven ten nadeele van Dervaux Sylvain. Biesbrouck Henri vervolgd voor ver heeling wordt vrijgesproken. Pille Victor, landwerker te Werviek,krijgt 30 fr. boet. voor slagen aan Verheye Euphras'ie. Voorwaardelijk. Devolder Henri, werkman le Poperinghe, krijgt 8 dagen en 26 franken voor slagen aan Ghesquiere Cyrille. Hij moet de somme van 15 fr. betalen aan de Burgerlijke partij. Vermeulen Camille, werkman te Poperin ghe, wordt veroordeeld tot 1 maand gevang voor openbare zedenschennis in bijzijn van min derjarige. Hij wordt ter beschikking gesteld van het Staatsbestuur tot zijne meerderjarigheid.! Den 11 September II. ging de genaamde Vanderplaneke Alberic, na de hoogmis de her berg binnen van Vancoillie, te Beveren-bij- Rouselaere. Hij wierd er weldra vervoegd door zijne vriendin en binst dat zij aan het klappen waren, traden de gebroeders Verhaest ook bin nen. Zonder een woord tespreken,nam Florent Verhaest een bierglas van den toog en gaf Van derplaneke een geweldigen slag op het houfd. Seffens sprong Alfons Verhaest op Vander- alancke en gaf hem 2-3 messteken in het hoefd. Victor Verhaest kwam dan ook bij en te zamen overladen zij het slachtoffer met slagen, waardoor hij eene onbekwaamheid van werk onderstaan heeft van een tien tal dagen. Intus schentijd was de broeder van Vanderplaneke in de herberg gekomen en vóór hij den lijd had van Alberic ter üulp te snellen sprong Victor Verhaest naar hem toe en trok hem in de keuken, waar hij hem ook met slagen over laadde. De herbergier en eenige andere personen gelukten er eindelijk in de drie gebroeders Verhaest aan de deur te zetten. Het Parket ging ter plaats en leverde een aanhoudings mandaat aftegen Verhaest Alfons en Florent, die in het gevang van Yper opgesloten werden. Zij verschijnen vandaag voor de Rechtbank, die Florent veroordeeld tot 3 maanden gevang en 50 frs. boet. Alfons tot 7 maanden gevang en 50 frs. boet, met onmiddelijke aanhouding, en Victor voorwaardelijk tot 15 dagen eD 26 Ir. De Burgerlijke partij bekomt 97 fr. schadever goeding. YPER Een jongeling, die nog maar pas het zinneloos- gesticht verlaten ha-I, kwam rond 7 1]2 ure uit de statie, van Ostende gekomen zijnde. Zijne familie ongerust over dit plotseling vertrek had hem ongemerkt gevold. In de Elverdiughestraat gekomen, begon de ongelukkige te schreeuwen en wilde gabaren maken, men konhem eindelijk in het Water Kasteel binnen brengen. Een ge neesheer in der haaste bijgeroepen beatatigde de zinneloosheid der ongelukkige, ea besloot hem naar het gesticht weder te doen keeren. De stad Poperinghe, de gemeenten Elverdin- ghe en Vlamertinghe werden maandag in opschudding gebracht door eene dubbele moordpoging. De genaamde Camiri Debruyne, 41 jaar oud, metser, wonende op het gehucht Braudboek te Vlamertinghe, bij zijne moeder, die van haren man gescheiden leeft, maakte sedert yeischei- dene jaren het hof aan de genaamde Alice Bamelis. Deze is thans 24 jaar oud het meisje uad altoos de aanzoeken van Debruyne afgewe zen, die daarover zeer gestoord was op baar, iedermaal hij haar zag, beieedigde en bedreigde ja, zelfs sloeg. In de maand juli 1909 was Debruyne voor dergerlijke feiten veroordeeld, en binnen kort heeft hij weer voor de rechtbank le verantwoorden. Verleden woensdag 19 October was Alice Bamelis in het huwelijk getreden met den genaamden Achiile Artois. Debruyne was razend van woede en hij zwoer zich te zullen wreken. De omstandigheden van het drama De echtgenooten Artois waren gaan wonen in de gemeente Elverdinghe, op de grenzen van Vlamertinghe en van Poperinghe. Een deei van hun veld ligt op het grondgebied dezer laatste stad 't is daar dat. het drama gebeurd is. Achiile Artois, Alice Bamelis en beider oom waren maandag namiddag aan het werk in het veld; de mannen zaaiden rogge, (le vrouw trok wat verder rapen. Eensklaps zag Alice Bamelis haren vijand,die gewapend was mét een geweer, in hare richting komen. Zij riep 0111 hulp en liep naar haren man, van dichtbij gevolgd van Debruyne, die zijn wapen rakelings afschoot toen de jonge vrouwjuistachter haar echtgenoot wilde springen. De ongelukkige kreeg de lading in de linkerzijde eu viel vreeselijk gekwetst ten gronde; Artois werd door eenige loodkorrels getroffen in de bil en in den arm. Artois en zijn oom wierpen zich op den dader en gelukten er in hem te ontwapenen; docb nu haalde de moordenaar een revolver te voorschijn en loste rakelings twee schoten, op Artois, die door de twee kogels in de zijde getroffen werd. Niettegenstaande hij ijselijk gewond was,had Artois nog de kracht Debruyne zoo geweldig met bet geweer op het hoofd te slaan, dat de kerel badend in zijn bloed ten gronde viel. De toestand van Debruyne is zoo erg, dat hij 's avonds moest berecht worden. De gekwetsten De drie gekwetsten werden naar hunne woningen gedragen. De toestand van Alice Bamelis is eenigszins verbeterd, doch nog bee. erg met haar man is het al niet veel beter gesteld beiden werden berecht. Alhoewel er geen onmiddelijk doodsgevaar is, vreezen de geneesheeren loch een noodlottige» afloop. Het onderhoek Debruyne kon dinsdag morgen ondervraagd worden door den veldwachter Soubry, van Vlamerlinghe.Hü ver-klaarde daUy^het geweer Veld van Artois,en dat hij wel dacht, den eenen of den anderen dag zijne slachtoffers daar te zullen vinden. De kerel voegde erbij groot spijt te hebben omdat Alice Bamelis niet dood was vroeg of laat, zegde hij, moet zeer toch aan. Het parket van Yperisriog den avond zelfvan de misdaad ter plaatse geweest en bleef er tot rond 11 ure. Gezien zijn toestand kon Debruyne niet aangehouden worden hij zal echter van nabij be aakt worden, en zoodra hij beier is zal hij naarde gevangenis van Yperovergebracht worden. M. MEIER, tandmeester te Kortrijk, laat zijne talrijke kalanten weten dat hij voor on- bepaalden tijd te Yper geene raadpleging meer zal houden en door niemand vervanqen wordt. Voortaan wende men zich rechtstreeks tot 't huis van den Tandmeester Meier, te Kor trijk op den hoek der Moescroenstraat, n. 2, (huis met koetspoort), bij het gevang. De personen die zouden voornemens zijn nieuwe kunsttanden te doen inzetten, heb ben ons maar eenige dagen op voorhand te verwittigen's morgens te Kortrijk aanko mende, zullen zij denzeifden dag met hun nieuw gebit kunnen vertrekken. r—3 Zondagnamiddag, was de genaamde Alfons Reynders,echtgenoot der wroedvrouw op jacht met eenen vriend op het gehucht Tervoort. Zij waren iri het ouderlijk huiswatgaan eten. Bij t opstaan raakte de haan van 't geweer van Reynders aan een tafelpoot. Het schot ging af en de ongelukkige kreeg de volle lading in hart en longen. Hij viel dood op den vloer, te mid den van eenen plas bloed. Men begrijpc de ontsteltenis der aanwezige bloedverwanten. Het lijk werd van zijne kleederen ontdaan en te bed gelegd. De vrouw van den verongelukte verkeert in zeer belangrijken toestand. Men oordeele over hare wanhoop. De gendarmen van Beeringen openden het gebruikelijk onderzoek. Op aan vraag der echtgenoote werd het lijk dinsdag naar Pael overgebracht, om aldaar begraven te worden. Onvrijwillige vadermoorder ZoDdag werJ de stad Moeskroen in opschud ding gebracht door een vreeselvjk ongeluk. Oe genaamde Alfons Meulebrouek, 22 jaar oud, zoon van Jules Meulebrouck, groenselinr en herber- giar, in de Rollegbemstraat, op het gehucht St- Acharius, was in de keuken bezig een jachtge weer uiteen te doen. Eenklaps ging er een schot af; vader Meulebrouck, die in de keuk»n stond, werd door de lading in de linkerzijde getroffen ter hoogte van den schouder. De ongelukkige plofte loodzwaar eu bewusteloos ten gronde. De huisgenooten droegen het slachtoffer te bed en in allerijl werden twee geneesheeren ontboden, die onmiddelijk ter plaats kwamen. Zjj konden nog slechts de dood besritigeo, welke om zoo te zeggen oogeDblikkeljjk moet geweest zijn, daar de linkerlong doorboord was. Alfons Meulebrouck had het geweer geleend aanzijn schoonbroeder, die jachtwachter is, om zich te oefenen daar bij van zin was aan de schie ting deel te nemen welke te Aelbeke plaats had. Het geweer, een tweeloop, was geladen; de zuster van Meulebrouck had het gegeven, daar haar man afwezig was, en vergeten le zeggen dat het geladen was met twee kardoezen. Onnoodig te zeggen dat de droefheid der naast- bestaanden, en vooral van den onvrijwilligen dader, hartverscheurend is. Jules Meulebrouck was vader van elf kinderen, waarvan er twee gehuwd zijn. De gendarmerie heeft een onder zoek ingesteld en het parket van Kortrijk werd verwittigd. De policie heeft het geweer aangeslagen, als ook de klaederen van het slachtoffer en alles ter beschikking gesteld van het parket, dat maan dag namiddag ter plaatse geweest is. Alfons Meulebrouck is als zinneloos van smart. alle apotheken de pillen krijgen van D* Raphael, het beste geneesmiddel tegen flauwte, uitputting en bloedarmoede. 1,75 fr. da doos. Moedertje Langtong gaat bij das kruide nier en zegt hem dat het schandalig is hoe er tegenwoordig oneerlijke menschen en dieven rondloopen. Men moest ze zonder genade opsluiten, zegde Pepermans. Na moedertjes vertrek, wrijft hij zich de handen en zegt tot zich zelf Met al dat babbelen heb ik haar toch met 50 gram koffie te weinig doorgezonden. En buitengekomen deukt moedertje Met al zijn babbelen, heb ik hem toch mijnen slechten hal ven frank in zijne vuisten gestoken. BURGERSTAND VAN YPERr Verklaringen van den 21 tot den 28 Oct. f910. Geboorten Schoonheere Margareta, Bakkerstraat. Hanseel Clementina, Dickebusohstfienwerg. Vermeersch Gerarda, Schotlandstraat. Sonneville Margareta, Grimmincksiruat. Vinken Elza Rousselaerestraat. Casteleyn Laura. Zaalhof. Vandevyver Henri, St Godelievestraat. Huwelijken Lewyllie Jules, laridwerkerker te Zillebeke, Ravau Julia, z. b. te Yper. Servaas Victoor, hulphovenier, en Maria Tim merman, z b. beiden van Yper. Overlijdens Devos Georges, 2 m., Zonnebekesteenweg. Malfait Robert, 3 maanden, Wyckaert Desideer, 69 jaar, z. b. Wedr Tra cbet Sophia, Rijselstraat. Scherlynck Julia, 67 j., kantenwerksfer, Wwe Billet Karei, Bakkerstraat. Demeyer Clementina, 35 j., z. b. eektgte Han seel Ferdinand, Diekebuschsteenweg. Gilleman Karei, 74 jherbergier, echtgt Plan ckaert Julia, Veurnestraat, ca naaister, ecuigio Heu ghebaert Emilius, Lombaardstraat. Baillieul Theresia, 79 j., z. b. Ww* Terrain Petrus Neêrstad. Bonneol Ludovic, 82 j., winkelier, ongehuwd Boomgaardstraat. Ladouceur, Virginia, 68 jaar, Ww" Vanmae kelbergh David, Bakkerstraat. Gustavo Timmerman, steenkapper, gehuisvest te Yper, en Helene Deniere, z. b. gehuisvest te Watou. BURGLRSTAND VAN POPERINGHE Geboorten Theeten Alice, Pottestraat. Dumeer Adrien ne, Gasselstraat. Delbo Elza, wijle C. Merle- veda Ivonne en Merlevede Simonne, wjjk K. Huwelijken Nestor Verschaeve, verkenslachter, en Marga rita Dewancker. naaister. Rami Sergeant, bakker, en Gabrielle Hauspie, z. b. Achiile Vandenabeelo, werkman, on Helena Lermytte, werkster. Charles Garcy, werkman, en Elisa Clabau, kantwerkster. Renó Quagebeur, landwerker, en Maria Mae - ten, strijkster. Sterfgeval René Goudenhooft, 57 jaar, fabriekwerker echtgenoot van Justina Duflou, Boeschepestraat Huwelijksaankondigingen Oscar Verfaillie, werkman, en Georgine Pittel- lioen, kantwerkster. Cyrille Maes, spoorwegbediende en Emma Merlevede naaister. René Dumelie, mijnwerker, en AngèlePinceel kantwerkster. Arthur Vanhoucke, werktuigekundige, en Rachel Cleenewerck, naaister. BURGERSTAND VAN ZONNEBEKE Geboorten Desmedt Anna-Maria. Irène (lermaine-Ver- kyndere. Santy Laura-Bertha. Baelen Ro- bert-Julien. Pauwelyn Anna-Martha. Naert Bertha-Elza. Overlijden Goemaere Camille-Cyrille, oud 27jaar echtge noot Ceuninck Marïe-Louise. Huwelijk Mylle Jules-Achille, en Bisschop Melanie-Ma- LUI luL Overlijdens Marie^ ®-ac'le"e' v- Arthur en Temperman vie^e°U ^arce'' z- v- hivion en Lauwyck Octa- Huwelijken; Buseyne Emile, en Timperman Maihilde. Baeke Camille, en Denfurck Maria. worden gevraagd ter drukkerij van t Nieuwsblad. Da vader van Jantje had zijn zoontje geleerd vooral tegen Damen erg beleefd te zijn, en in een vollen tram altijd zijne plaats af te staan aam eene dame. Onlangs bewpes Jantje dat hij deze les uitstekend onthouden had. De tram was vol, en aan eene halte stapte eene bevallige .jonge dame binnen. Er was geene enkele plaats meer vrij. Wilt ge op mijne plaats zitten, JUf. frouw, zei Jantje, zijae muts afnemend. De dame deed het niet en keek zoo boos afsof ze Jantje wel om de ooren wilde slaan. Jantje zat namelijk, omdat er geen plaats meer was, op papa's knie. 22 Oct. 15 Cbt. Tarwe too kil. 00 00 00 00 Ro«go 00 "0 00 50 Haver 00 00 00 00 Booneu 00 00 co 00 Erwten 00 00 00 00 Aardappelen 0 0) 0 00 Boter 000 00 000 00 Eiers 0 00 0 00 MARKT VAN KORTRIJK, 28 oct. Tarwe per 100 kil. 19-59 a 20 50 roode tarwe I8-50 a 19 EO rogge 15-00 a 15-25; haver 16-00 a 16-25 boenen 20-00 a 21-00. Bi >ter- en eiermarkt. - Boter, per kilo aan 3-00 a 3-50; eiers, de 25, aan 3-25 a o-ao. Aardappels (witte) por 100 k. aan 8 Oo a 9-OU; roede), 00-00 a 00-00. Zaad- en oliemarkt. Koolzaadoiie. per 100 kilos, aan 60-00 a o0-00; lijnolie 104-00 a 00-00; vreemd en inlandsch koolzaad, per 100 kilos, 27-00 a öö-Jo ld. lijnzaad 17-50 a 03-00 kool zaadkoeken, per 100 kilos. 10-50 a 00-00 lijn koeken 21-5i; a 23-00 kempkoeken 00-00 chi cory 20 50 a 21-00. Veemarkt, 28 oef. Er waren 405 te koop gestelde diereu. LBVEND «EWICHT PUB KILO 1» 2" 3" 33 Ossen 0-85 0-8) 0-72 41 Veerzen 0-87 0-81 0-75 237 Koeien 0-84 0-77 0 71 41 Stieren 0-82 0-75 0-70 405 ROIJSSELA RE 25 oct. Oude- Tarwe 19 50 20 50 Roode 18 50 19 - Rogge 15 15 50 Haver 16 16 50 Boonen .20 -- 21 - Aardappelen 8 50 9 50 boter per kilo 3 20 3 40 Eiers per 25 3 35 3 64 Sukrijb. besch. wagon 22 00 op schip 22 25 1911 wagon x schip Koolzaadolie 100 kil. 60 Ljjnzaadolie 401 Viggens 26 36 - Leest en verspreidt het NIEUZWSBOAD YAN YP.EB POPERINGHE 2t oct. 28 oct. i arwe p. heet. 17 00 17 00 Rogge 12 20- 12 20 waver 12 20 12 20 Fiers da 25 3 65 k 3 90 4 30 Aardappelen de 100 kgr. 10 00 11 00 Koter 3 10 a 3 70 3 15 Hoppe de 50 kilogr. 60 a 63 60 fr. Ontferm U mijner of gebeden voor overledenen, 270 bladz. percalinen band fr. 1.75, Eene lening voor eiken dag der maand November door P. Bernar- dinus. met 204 bladz. gebrocheerd fr.0.60 Het vagevuur verkort voor de over ledenen en voor ons, door Pater G. De Bo, 36o bladz. gebrocheerd fr. 1.25 Kleine Almanak voor de pielen des vagevuurs, 56 bladz. fr. 0.20 De maand der arme \ielen355 bl. percalinen band fr. 1.25 La charité pour les mortspar J. B. Gergerès, broche', 610 pages fr. 1.75 Les consolations de la foi dans la mortpar l'abbé Herbet, in 8° de 518 pages, demi reliure cuir fr. 2,76 De alom vermaarde Familie VERDONCK, Bandagisten-Orthopedisten, drie maal gebreve- teerd voor breukbanden zonder staal en zonder elastique. Leverancier van den Staat en Zeewezen, Burger- en Krijgshospitaal. Deze zullen U vrijwaren van alle nuttelooze uitgaven. Wekelijks wordt onze hulp ingeroepen van per sonen met breuken zoo groot als een kinder-1 hoofd, veroorzaakt door operatie of door het j dragen van sleehte banden, bijzonderlijk door de f elastieke, die door hunne uitrekking zonder! waarde zijn voor het ophouden eener begin- off volledige zakbreuk. Vraagt honderde adressen l ons uit menschlievendheid gegeven, van perso- nen 1, 2 en 3 maal geopereerd en die na de opera-1 u, j"zen.c!maa' s'echter waren. Neemt wel in acht dat wij door onze40jaren ondervinding alles kunnen beteugelendoor onze veelvoudige stelsels P van Breukbanden.Kinderen worden gewaar-j borgd genezen. 1000 frank belooning aan! gelijk welken Specialist of Breuklijder welke het bovengemelde kan weerleggen. Zelfde Huis gelast zich bijzonder met 'tl rechtmaken vare alle misvormde I lidmaten, zooals :S misgroeiingenl der ruggraat, ar- men, beenen enf voeten. Bij-s zondere Toestel-1 ten om de hooge rug te doen ver-E dwijnen en dei slechte houding j bij kinders. Onzichtbare Cor sets om de mis- groeiing der rug graat te genezen, noodig in dit geval. Buikbanden. Bijzonder Huis voor het maken I van Buikbanden, voor vrouwen die lijden aan allerhande zakking van den buik. Mr Francois VERDONCK, Kerkstraat, Anseghem-bij-Kortrijk, is sprekelijk den Maan dag, van 9 tot 4 ure namiddag, in den Gouden Appel, Rijsselwijk, Kortrijk. en Mr Honoré VERDONCK, bij de nieuwe post, te Oostende, is sprekelijk den Zaterdag in het Hotel Den Gouden Hoorn, Simon- Stevinplaats, Brugge. Alle andere dagen ten hunnen huize in de I voormiddag. Op verzoek begeven de heeren VERDONCK I hun ten huize van eenieder.

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1910 | | pagina 2