M engelmaren mmmmmmmmmm 1 m De monding der Bellewaerdebeek Vlaamsche Strijdgenooten Bebloemde Spoorhallen Nieuw Mengelwerk Hopmarkt Sterfgevallen m m Een les Huwelijksaankondigingen Aan het ziekbed gekluisterd. Belangrijk Bericht. i*. I s# s* s* s* VAX ALLES WAT De gewestbond Leie en Gaver van Deerlijk viert zijn tienjarig bestaan. Te dier gelegenheid richt hij een Vlaam sche studenten-bedevaart in naar TIE- GHEM, op 24 Oogst 1911. Gij, katholieke vlaamsche knapenschap, wordt vriendelijk uitgenoodigd, om onder 't zingen van geestdriftige vlaamsche liede ren, geschaard rond uwe gildevanen, hulde te brengen en dank te zeggen aan uwen Schepper in het gezegend oord van onze vlaamsche zuider streek. Houw en trouw, zult gij er zweren, kracht en kamplustzult gij er vragen, voor uwen heiligen vlaamschen strijd. En, waar zouden wij, als katholieke vlaam- ache studenten dat beter doen dan aan de\ oe- ten van den H. Arnoldus, in dat bekoorlijk lustspriëel van Vlaanderens blijde natuur aan Hem toegewijd Bij wien konden we beter ons dankgebed gaan opdragen en ons huldebetoon gaan nederleggsn dan bij diea ridder van ons oud Ylaamsch geloof en oude vlaamsche zeden Wj Pastoor Verriest, de zoo gevierde rede naar van Vlaanderen, Stijn Streuvels, de kroon en de roem onzer hedendaagsche vlaamsche letteren, Ccesar Ge\elle, die rijke vlaamsche schrijver en dichter, wachten daar op U, 0 Vlaamsche knapenschap, om U met hun betooverend woord te groeten. Gy dan, vlaamsche knapen, geestdriftig op gekomen, om hulde te brengen aan die prachtige trits van ons letterkundig Vlaan deren En kan zooveel woordkunst uw kunstmin nend hart nog niet verzadigen, dan zet de groote schilder De Saedeleer, zijn deuren open voor Vlaanderens jeugd en leidt U bin nen in zyne zaal, waar bij met kunstige hand streek van uw God verkoren op het doek heeit getooverd. Naar Tieghem dan Katholieke studenten van geheel Vlaanderen, onder 't blijde ge zang van uw studentenlied, dat weerklinken zal over gansch de scheldestreek als een eed van Houw en trouw gezworen in Arnol dus' Heiligdom aan God en 'tduurbaar Viaan- derland. Naar Tieghem Leieen Gaver hoopt op U Ja, Pastoor VERRIEST, Stijn STREU VELS en Caesar GEZELLE, g(j zult daar zijn om ons Vlaanderens studenten zuilen daar komen om U 1 DAGORDE van den STL DENTE1NBE!) EVA ART op 24 Oogst ign 1° De studenten gelieven te 10 uur in de kerk van Tieghem vergaderd te zijn. Van daar in bedevaart naar de kapel onder het zingen van het Iste Confessor en het Magnificat 2° Waarna onmiddellijk, plechtige hoogmis Introit en\.Mihi autem Feest van S. Bartholomeus, Ap. Missa de Angelis Credo III. Sermoen door wel Eerweerden Heer Ccesar GEZELLE. 3° Na de H. Mis wandeling naar de ten toonstelling van den kunstschilder V. De Saedeleer, huis ten berge 4° Om 2 uur, studentenoptochtmet studen- tenmufiek in top yf&Arü^GROOTE VERGADERING Aanspraak van den wel Eerw. Heer G. Lambrecht, voorzitter. Algemeen verslag vanjden boud Leie en Gaver Rede door den Heer M. D'Haese. Rede door den"wel Eerw. Heer Verham- me, leeraar. Lezing van weledelen Heer Fr. Lateur (Stijn Streuvels). Aanspraak door zeer Eerweerden Heer Pastoor VerrieBt. Onder de vergadering gullen verschillige liederen gedongen worden 5° Na de vergadering plechtig lof in de kerk. M. O. 1/ Gelief uw kerkzangboek mede te brengen. 21 De studenten worden verzocht op te ko men met de vlagge van hunnen studen- tenbond. 3/ De optocht wordt gevormd aan den in gang van het bosch. De sneltrein van 9 25 uit Kortrijk houdt stil te Anseghem. DAAR DE DAMES en juffrouwen van Berlijn weigeren, ondanks het bevel van de politie, hoedspelden te dragen waarvan de punten van stompe beschuttingen voorzien zijn, heeft de politieprefekt van Berlijn maandag doen aankondigen, dat, alwie een voorbijganger door een onbeschutte hoedenspeld zal kwetsen, zal gestraft wor den met eene boet van 960 mark en eene gevangenisstraf, die tot 2 jaar zal kunnen Joopen, en daarbij nog zal kunnen ver plicht worden tot bet betalen eaner scha- vergoeding aan het slachtoffer, tot een beloop van 6000 mark. Deze verwittiging is nu al in de tram ways en in verschillende openbare plaat sen aangeplakt. 't Zal misschien helpen. DE WEERKUNDIGEN van Parijs zeg gen dot de temperatuur in het begin van Augustus zal gestoord worden door on- weders, waarop een zware ondraaglijke hitte volgen zal, maar rond halt-Oogst zal een hevig onweder den temperatuur jn zijne normalen toestand brengen. En daartegen meldt men uit Polen en de Baltische provinciën dat de Zomer daar tot nu toe heel frisch en voordeelig is geweest. IN DE VEREENIGDE-STATEN wordt er nu een hevige strijd gevoerd tegen de vliegen, die zeer gevaarlijk zijn, daar zij allerhande kiemen verspreiden. Te Washington wordt elke week een prijs kamp ingericht voor degenen die het meest vliegen dooden. Verleden week hebben de 25 jongelieden, die de eerste prijzen be kwamen, 641.150 vliegen gedood; een 13 jarig meisje had er alleen 82.600 omge bracht, WINKELIER tegen een agent van po litie Zeg eens, agent, er zijn mij 500 kaarsen ontstolen, wilt ge eens een ver slag daarover maken Ik hoop dat de diefstal aan 't licht zal komen. Agent Ja, mijnheer, dat hoop ik ook en komen de kaarsen niet aan het licht, het licht komt zeker aan de kaar sen. VOOR DE VROUWEN is de zachtheid altijd het beste middel om gelijk te halen- HET IS KOUD, merkte de rillende echtgenoot op. Waarom doet gij uwen mantel niet dieht, vrouw Dan ziet niemand dat hij gevoederd is met satijn. Voor Westvlaanderen is de groote prijs van den Touring-CIub toegekend aan de statie van Jabbeke (250 fr. en diploma). Voor de twee Vlaanders te zamen Eere- prijsaan de statie van Anseghem (150 fr. en diploma). Eerste prijs Ichteghem, 100 Ir. en diploma. Tweede prys Blankenberghe met groote onderscheiding. Pitthem, met onderscheid. Waasten, elk 50 fr. en dipl. Derde prijs met groot onderscheid, Wy- neudaele en Kortakeer. met onderscheid Moen- Heestert, Beernem, Ghistel. Elk 25 fr. en diploma. Eerevolle melding aan Zandvoorde (Oos tende), Pont-Rouge en Staden. Elk een diploma. Deze prijskamp werd ingericht door den Touring-Ciub, met medewerking van de Na tionale Maatschappij van Landbouw en bloementeelt te Gent. 'V 1 *ss >f Te naaste weke beginnen wij ons nieuw mengelwerk Eert Vader eu Moeder van Cl. Holemans. De Kardinaal ongesteld Z. Em. kardinaal Mercier lijdt aan eene op zwelling van de gelaatsbeenderen. De genees- heeren schrijven dit toe aan de gevolgen van het automobielongeval van Eigenbrakel. Prins en prinses Napoleon Op het einde dezer maand zullen prins en prinses Napoleon zich in de Villa des Sorbiers, te Spa, komen vestigen, en daar tot het begin van October verblijven. Halfoogst De reiskaarten heen en weer. op de belgische staatsspoorwegen genomen op zaterdag 12, zondag 13 en maandag 14 dezer, zuilen allen geldig zijn tot woensdag 16 middernacht't is te zeggen dat men dien dag nog mag terug ver trekken met al de treins, die tot middernacht vertrekken. Het weer in den Oogstmaand Alvorens de voorspellingen voor Oogst mee te deelen, willen wij' onze lezers nog eens her inneren wat de oude generaal voorde maand Juli voorspeld had. Ziehier van af den 6» zou eene warmtegolf over ons land komenvan 19 tot 31 onverdraaglijke hitte. Men ziet dat de voorspellingen van den ouden generaal maar al te juist waren. Zoo hij nu voor Oogst weer ge lijk krijgt, dan kunnen wij gerust naar de Noordkaap ef IJsland verhuizen, want ziehier wat hij ons voorzegt Van 1 tot 12 toenemende warmte, iedere da" onverdraaglijker. Van af den 6" zal de gemid delde temperatuur in België bijna overal 40 in den lommer bedragen. (De hoogste warmte in Juli was 33° 8 te Ukkel.) Den 13" en 14" ouwe- ders en stortregens. Van 15 tot 25 zeer schoon weer De warmte, altijd zeer hevig, zal beter verdragen worden omdat men er aan gewend zal zijn. Op 26, 27 en 28 hevige onweeren ver gezeld van stortregens. Van 29 tot 31 schoon en warm, met eene gemiddelde temperatuur van 30 graden. Dat is eene bereiding voor dezen die naa Congo willen gaan. \'our de baders Ten allen kante hoort men dat menschen omkomen in het water, omdat zij de noodige voorzorgen verzuimen, die bij hel baden en het zwemmen dienen in acht genomen te worden. Een bevoegd man, L' Udoutcb, overste van den gezondheidsdienst van Weenen, heeftin de scholen der Ooslenrijksche hoofdstad, de vol gende voorschriften doen uitplakken, welke alle baders goed in het geheugen zouden moeten printen 1" zich over het algemeen baden bij zonne schijn. 2° wanneer men zich heel welgesteld gevoelt. 3" wanneer de maag niet te vol, noch te ledig is. 4° wanneer men niet verwarmd is. 5° men besproeie eerst de borst en het hoofd. 6° in bet water geregelde bewegingen doen. 7° niet langer dan 10 of 15 minuien in het water blijven. 8° zich bij het verlaten van het bad goed afwrijven. 9° zich vlug aankleeden. 10° daarna eenige beweging doen. 11" vervolgens een weinig eten en drinken. 12° en ten slotte eene goede poos rusten. Brussel 9 Aug. Beschikbare waar, Po- psringhe 150-155 fr., Aalst 140 150 frank nieuw gewas (1911). Aalst 200-205 frank. Poperinghe 205-210 fr. In de Belgische hopotreken evenals in die van het buitenland zou regen den meest weldoenden invloed uitoefenen. De toestand der Duitsche hop velden is minst voordeelig. Poperinghe 10 Aug. Nieuwe groei te stad 200-210 frankdorpen 195-200 frank. Regen is uiterst gewenscht tot voordeel van het knoppen. m m -12. 12. Boetstraffelijke Rechtbank van Yper Donderdag 10 Oogst ign. Voor fitter schap van M. Vandaele, Onderzoeksrechter Gadeyne Jules, landwerker te Boesinghe, was op 13 juli II. bij verstek veroordeeld ge worden tot 300 fr. boet voor jachtmisdrijf. Hij had tegen dit vonnis verzet aangeteexend, doch hij behoudt dezelfde straf. Rogier Theodore, landwerker te Poel- capelle, was den 9 maart 11. veroordeeld bij verstek tot 1 >aar gevang, met onmiddellijke aanhouding, wierd den 11 juli te Roubaix aan gehouden en aan het belgisch gerecht overge leverd. Hij teekende verzet aan tegen bet vonnis van 9 maart, maar de rechtbank zegt dat zijn verzet niet ontvankelijk is. Hij behoudt dus zijne straf. Eerweerde Heer D'Heyghere, pastor te Aertrycke, is aldaar op 1 Augustus overle den iu den ouderdom van 68 jaren en S maanden. E. H. Lietaert, gewezen pastor vac Zeebrugge, thans pastor van Moerkerke, is donderdagavond overleden iu den ouderdom van 58 jaar. E. H. Van Hollebeke, pastor te Alve- ringhem-Oeren, is donderdag morgend overleden in den ouderdom van 63 jaar. Op aanvraag hunner talrijke kalanten, zullen de apotheken Libotte en May alle Zon- en Feestdagen open blijven. Ti aria's leven te Haüe De boer, die de heldenrol vervulde in een automobiel-avontuur, dat zich dezer dagen tusschen Dijon en Chalou-sur Saóne afspeeld, zal zijn wedervaren hoogstwaarschijnlijk niet aan zijn kornuiten vertellen. Een schilder, een advocaat en een geneesheer waren omstreeks 6 uur 's avonds van Dijon vertrokken, om zich per auto naar Cbalon-sur- Saöne te begeven. Onderweg werd de schilder in volle borst getroffen door een zwaren steen, die door een auto vijandigen boer stomweg, zonder de minste uittarting, naar den wagen was gaslingerd. De auto stopte en de reizigers zetten den vluchtenden boer achterna, met het gevolg dat zij hem spoedig te pakken kregen. De steenwerper werd in den wagen geheschen en zijn slachtoffers namen hem zonder drift zijn torloge, zijn papieren, zijn geid en zijn mouwvest af, terwijl de auto met groote snel heid voortreed. Zoo werden 50 kilometer afge legd. De reizigers lieten nu den boer, die wit van nijd zag, uitstappen en een hunner sprak hem ongeveer in dezer voege toe Vader, nu moet je 50 kilometer tippelen om weer thuis te komen, zonder een centime in je zak en dat is niet heel aangenaam met deze warmte. Maar 't is (och altijd beter dan aan de gendarmen te worden overgeleverd. Onthoud nu ten minste, dat't je soms leelijk kan opbreken als je menschen, die je niets ge daan hebben, lafhartig aanvalt. Waarop de auto wegstoof. Het spreekt van zelf, dat de reizigers bij hun aankomst te Chalon-sur-Saóne aHes weder aan den rechtmatigen bezetter toestuurden wat zij hem hadden afgenomen. BURGERSTAND VAN YPER M A II K T P R IJZEN YPER 4 Oogst 8 Oogst Wonderbare genezing ALLKKN ECHT MKT ROODEN BAND MET HANDTEEKENING Zoekt gij eenen knecht of bediende, of eene meid; begeert gij eene ande re plaats of bediening; hebt gij iets te verkoopen, te verpachten of ovet te laten zet eene aankondiging in t Nieuwsblad van Yper t meest gelezen en verst verspr weekblad der streke. eid Men sprak kortelings in den gemeenteraad over den duiker van de Bellewaerdebeek onder de Paddevijverstraat en men zegde dat de monding der beke vroeger elders was. Zóó is 't inderdaad en zóó duidt het de leegte aan nevens het wegeltje, dat wat verder van de strate naar den vaart loopt. Dat hoekje grond heeft zijne geschiedeniser is geen plekje rond de stad daarzonder. Daar op die hoogte, tusschen de straat en den vaart, stadswaarts het wegeltje, bouwden de Span jaards, later de Franschen en laatst de Hol landers eene sterkte ter verdediging van de Neerstad Bij de eersten maakte die sterkte deel van eene omheining, rechts en links in gemeens met de stadswallen de leegte van den duiker voornoemd tot achter den Voerman en den Hazewind is een overblijfsel van de rechtergracht, die in de Wieltjesgracht liep. Die sterkte werd in Juni 1744 stormenderhand ingenomen door de Franschen en eenige jaren later afgebroken. Over een 90 jaar bouwden de Hollanders daar een afgezonderd fort en 't was om er de grachten van te spijzen dat zij de Bellewaerde afleidden,haar een krommen wrong gaven en dien nauwen duiker maakten onder de straat en den glacis van de sterkte. Wat nu beke is van daar voort was dan eigentlijk de achterste gracht van t fort. Als men 30-40 jaar later dat fort afbrak, behield men dsn duiker en de bochten en men stelde de beke in gemeens met den vaart bij middel van eenen waterval Vandaar de huidige toe stand. i—- 'ss&J rur, ctEr rBst rffiK rHP. CHK roT YPER Men vraagt ons te willen aankondigen dat Mijnheer Maurice Meier, dentist, 2, Mous- kroenstraat, te Kortrijk, afwezig is van 11 tot 27 Oogst. ISEGHEM. De wijk achter de kerk alhier, was maandag in volle feest ter gelegenheid van de gouden bruiloften der echtgenooten Karet en Louise Vermote en August en Romania Noppe. Ten 9 u. woonden de vier jubilarissen met hunne familie eene mis van dankzegging bij in de Sint-Hillo- niuskerk. In den namiddag, na het feestmaal, bracht de tanfare hen eene serenade en 's avonds, ten 9 ure, werd een prachtig vuurwerk afge schoten. BISSEGHEM. Een vlasopper van 8)0 kilos, die langs de Leie lag om een tweede maal geroot te worden, en toehoorend-1 aan Gustaf Seyoaeve, van Gulle- gem, is maandag avond, rond to ure in brand geraakt en gansch in asch gelegd. De schade wordt op 250 fr. geraamd.Men vermoedt kwaad willigheid. MEENEN. Woensdag namiddag was do iliarige Frans Debondt, langs de Leie aan 't spelen. Flensklans verloor de knaap het evenwicht en viel in de rivier. Da jongen is verdronken. Men had woensdag het lijk nog niet gevonden. Cj BOOM. De moord te Boom heeft een heel andere wen ding genomen. Rosenblnm is door de echtgenoo ten Deneufbourg vermoord om hem uit te plunderen. Man en vrouw hebben het opentlyk bekend- Rosênblum werd gevraagd binnen te komen om diamanten te verkoopen. Hy werd in de tweede kamer geleid, waar eene byl, eon trek- kamer en een mes verborgen waren. De man vroeg aan Rosênblum of hij nog eenige diaman ten wilde verkoopen en op zijn bevestigend antwoord zond ik mijne Trouw eene weegschaal halen. De handelaar trok zijn brieventasch uit, zette zich neer eD rangschikte de pakjes op tafel. Intusscben was mijne vrouw teruggekeerd en terwijl Rosênblum de diamanten woog, nam zij de bijl en bracht er den handelaar eenen slag mee toe op het hoofd, ik nam dan den hamer en sloeg zoo fel ik maar kon. Huilend sprong den gekwetste recht, liep rond de 'afel, greep eeu mes en wilde de straat op vluchten. Doch zoo haast Rosênblum binnen was, had mijne vrouw de deur gesloten. Geen ui' weg vindende greep de handelaar mij bij de keel. Doch dewijl ik met den hamer sloeg en mijne vrouw met de bijl. moest hy loslaten. De handelaar viel ten gronde en was dood. Wij lieten het lijk liggen om het dan 's avonds te begraven, en met kalk te bedek ken, doch het gerucht dat wij gemaakt hadden' had de aandacht opgewekt van de geburen, die toesnelden en het lijk ontdekten. Da vrouw, die eerst loochende, werd in het bijzijn van haren man gebracht en was wel ver plicht alles te bekennen. Men komt de Lieve-Vrouwzaal te voltooien waar het M ria's Leven zal vertoond worden Voor een mysteriespel zoo grootsch als het Maria's Leven was zulk gebouw nood g. Twee duizend personen kunnen er plaats in vinden. De zaal is bijzonder wel ingericht Zij is wei verlicht en vc lucht, heett talrijke in- 00 uitgan gen, en laat de klanken tot ood aangenaam harmonisch geheel samensmelten. Op het groot tooneel zal Maria's Leven in vollen luister voor onze oogen oprijzen, Heeft het verleden jaar zooveel volk in verrukking gebracht, hoeveel te meer zullen thans duizende oogen de taf--roe ien van Jezus' H Moeder met eerbied ige verba zing aanschouwen De oneindige vele opofferingen welke Halle zich getroost om bet Maria's Leven volmaakt op te voeren, zuilen voorzeker met den grootsten bijval bekroond worden. Honderden aanvragen om kaarten van wijd en zijdzelfs uit Hol and en Frankrijk aangekomen, bewijzen zulks in ruime mate. De opvoeringen hebben plaats, van 2 tot o ure O. L. V. Hemelvaart 15 Au„ustus, Algem Her haling. Plaatsen aan 3, 2, en 1 fr. Zondag 20 en Maandag 28 Augustus; Maandag 4, Zondag 10 es Zondsg 24 September. Plaatsen aan 7, 5, 3, 2, en 1,50 fr. Eiken dag bijzondere treinen van Rrussel- Halle ten 13.07 ure en van Halle-Brussel ten 18.34 ure. Kaarten, tekstboekjes (nieuwe vermeerderde uitgave) en alle inlichtingen te bekomen bij M. A. Bertrand, Dekenstraat, 20, Halle (Brussel.) IB-s I G'/fipc herinnert u altijd dat het gemis aan eetlust, slechte teringen, en de lasten der ingewanden altijd zullen genezen zijn, door de Waltherypil. 1 fr. overal. li j I 1 jwl i I Oscar Carré Wij hebben het overlijden gemeld van dezen renbaan-bestuurder. Zijn naam was vooral groot te Amsterdam, waar hij een prachtig gebouwden cirk bezat. Hij bezocht meest al de hoofdsteden van Euro pa, en was aan vele hoven goed gezien. Prinses Minerva, dochter van den koning van Servie, was de meter zyner kinderen, hertog Maximiiiaan van Beieren, peter. Keizerin Elisabeth van Oostenryk schonk hem een prachtigen Arabischen hengst, die door Carré in de voimaakfheid werd afgericht. Eens wedde Carré met den cirkbestuurder Renz, voor eene som van 10.O0O fr voor wie liet best twaalf hengsten tegelijk op de achterste pooten zou doen rechtstaan. De twaalf peerden van Carré rezen als een enkel op, terwyl er van dezen van Renz, vier weigerden. Op zeker oogeriblik, lange jaren geleden, besloot Carré zich uit zyne zaak terug te trekken. Toen hij echter zij na geliefde peerdan moest verkoopen, kon hy niet over het hert krijgen ze aan vreemden toe t<* vertrouwen en hy ging z.e in de duinen, nabij Zantvoort, het een na het an der, zelf met revolverschoten afmaken. 1 s— De adelborst Archer See Men zal zich herinneren, dat wij geruitneo tijd geleden melding hebben gemaakt van de beroering in Engeland gewekt de zaak kwam ook in het Lagerhuis ter sprake door de ver wijdering van den adelborst Archer See van het Royal Naval College in Osborne. De adelborst w.ird verdacht van diefstal van een postwissel, en werd op grond hiervan van de school verwijderd. De vader slaagde er 11a zeer veel moeite in, om voor de rechtbank de onschuld van zijn zoon vast te stellen. Het geval wekte zooveel beroering, omdat de vast stelling van de onschuld met zooveel moeite gepaard ging en de betrokken marine over heden, die hunne dwaling niet wilden erkennen, allerlei moeilijkheden in den weg legden. Als de ou Ie heer Archer See niet een rijk man was geweest, had hij al de kosten, noodig om de onschuld van zijn zoon te doen blijken, niet kunnen dragen Vooral dit en de bemoeilijking, die hij ondervond, gaven in £het Lagerhuis tot hevig protest aanleiding. De adelborst is terecht waarschijnlijk, na alles wat gebeurd is niet weer op de school geplaatst, maar de admiraliteit heett thans den vader eene schade loosstelling toegestaan van 12 500 pond ster üng, namelijk 5000 p. st. als vergoeding van de gemaakte rechtskosten. Balfour en de Lordskamer Nu Balfour voor heden ma.ndag zijne moüe van wantrouwen in de regeering heeft aange kondigd hij zal ook vragen, wanneer zy van den koning de belofte van pairsbenoeming heeft gekregeneene kwestie van belang - zegt men, dat de regeering de behandeling van de vetowet in het Lagerhuis misschien op vrijdag aanstaande zal stellen. In zijne motie noemt Balfour het advies, aan den koning gegeven een grove schending van de grondwettelijke' vryheid en onder de kwade gevolgen daar van, dat het volk nu t de gelegenheid zal hebben zich andermaal over Home Rule uit te Spreken. Het antwoord van de regeering op dit punt zal wel wezen het volk heeft dat al bij de laatste verkiezing duidelijk geuoeg gedaan. i i I i i. Mftft hpHankl 0DS overal van de pil flieiJ ueudllht van Dr Walthery bekend te hebben gemaakt, die, zoo schijnt het, de red der is van al de personen aan bloedsopdrang, flauwten, kloppingen en zenuwziekten lijdende. De bloemenverkoopsters van de koningin Getroffen door de bewijzen van gehechtheid dier dames en jufvrouwen, heeft de koningin den wensch uiigedrukt, persoonlijk ze allen te bedanken en zal daarom, op eenen nader te bepalen dag, in het paleis van Brussel eene receptie houden van alle dames en jonge meis jes, die, in iedere streek van het land, op den Koninginnedag den verkoop inrichtte van bloe men, ten voordeele der bestrijding van de slaap ziekte. Eene prinses die moet verhuizen Prinses Clementina is verplicht geweest, de villa die zij ta Duinbergen in huur had, te verla ten, om dat de woning voor de maand Augustus aan anderen was verhuurd. En daar er geen ander onderkomen te krijgen was, heeft zy van den nood eene deugd moeten maken en is zij naar Brussel moeten terugkeeren \T 1 M 1 De dienstkleedij van de brievenbestellers De plattelands-brievenbestellers mogen gedu rende de zomermaanden een blauwen linnen kiel of een8 vest in lichte zwarte stof dragen. Door de pla tselijke brievenbestellers mag de kiel echter niet gadragen worden. Nu, de kleedingsdienst onderzoekt een voor stel dat strekt tot het verbeteren van den vorm van den kiel. Komt men tot eene goede oplos sing, dan zal er ook onderzocht worden of het gebruik van den blauwlinnen kiel niet algemeen zou kunnen gemaakt worden. WOESTEN. Maatjes, 'k zal u van de weke ne gebeelen boterham opdienen. Zet u maar in uwe hemde- mouwen om te lezen. Zaterdag avond om 7 1/2 u. had hier een auto mobiel-ongeluk plaats dat nog ergere gevolgen had kunnen hebben dan het ongeluk "dat juist over twee jaren gebeurde bij den Meiboom Nu kwam die auto over de knechtenschool en schoot hem daai-, al tusschen de boomen rechte in den gracht. Hy reed zoo nog twéé meters verre en stuikte met zijn neus tegen eenen duiker. Hoe dat de 5 mannen die er in zaten, niet allen in den grond onder den auto rolden, is niet te verstaan. Ze wierden toch op het veld geworpen en niet al te zachte.gelooft me maar. Een der 5 spropg op en ziende dat al de andere maten nog leefdeD. liep hij seffens naar de herberg van Cam. Boudry om zyn ver schot ia te-poelen. Hij kwam algauw buiten, stak lachend zijne pinte bier uit naar zijne maten en dronk ze uit op hunne kostbare gezondheid. Dan trokken onze mannen al de Marseillaise zingen naar de tramstatie. Zondag rond 4 1/2 ure kwam een jongeling van Beverena/Yzermet eenachttien-maandervan Yperwaarts. Oponze plaats gekomen kwam er daar een motocycle. 't Peerd verschoot, rechtte hem, en trok den jongeling meé op. Maar da jongeling viel neder en kreeg de twee voorpoo- 'teu van 't peerd op zyn licfaam. Geiukkiglijk vuor hem, 't ongeluk zal geene erge gevolgen hebben.maar,zeide geneesheer, h«dde het peerd beslegen geweest, onze jongeling was eraan. 't Heeft hier ook leeiyk gedaan in dat groot donderweere. De donder is gevallen by A thur Soenen en L. De Bruyne op boomen en hage en bij Jules Baes op de schouwe. Daar heeft den bliksem schouwvagerlje gespeeld en Jules nen lek aan zijnen tee gegeven. Gang der wereld. Een kind is geboren bij Ach. Haezebrouck. Ook een bij Emiel Baelen, maar dit is reeds naar den remel. Marie Vander- meersch, gezeid Marie Catteeuw is getrouwd met zekeren Hilaire Vereecke, landbouwer te Nieuwkapelle, en is daar gaan wonen. Er zullen nog drie kop eitjes van de preêkstoel rollen, zondag onder de hoogmis, maar 'k zal u later zeggen wie De baas van den Ondank komt in Camiel Lava's huis, die een huis bouwt op Elverdinghe. Louis Metsu gaat baas zyn in den «Ondank», Henri Merveille, zoon van Benjamin, heeft het huis gepacht waar Louis Metsu uit gaat. Edward Noppe, gen. eenteraadslid, is vereerd met de medallie van la'° klas en zijn zoon Aimé komt zijn ingangsexamen voor landbouw kundige met goeden uitslag af leggen. Dubbele proliciat. r#i I -i i- KOMEN Donderdag namiddag, rond 2 i/2 ure was vrouw Hendrik Verhaeghe-Lecocq, wonende op den Wervikschen steenweg, 187, bezig met den wasch in den koer barer woning, toen zij eensklaps binnen huis iets zwaars hoorde vallen. Zij liep binnen en tot haren grooten sebrik vond zij haren man zonder teeken van leven op den vloer uitgestrekt.De man had zich boven aan de trapleuning opgehangen, doch de koord was gebroken. Een geneesheer, in aller haast ontboden, kin nog enkel de dood vast stellen. Hendrik Verhaeghe was geboren te Rousselaere in 187) en werkte als wever t« Fransch Komen.Sedert eenige dagen was hy niet naar de fabriek kunnen gaan. Hij was vader van negen kinderen, waarvan het jongste zeven maand oud is. Verklaringen van den 4 tot den 11 Oogst 1911. Geboorten Vanstechelman Philippe, Minneplein. Bartier Marie, Boomgaardstraat. Haeck Henrieüe, DickeLuschsieenweg. Desmedt André, Doorgangslraat. Denaegel Emile, Bukkerstraat. Mousquet Leon, Veurnesteenweg Watteeuw André, Rijselstraat. Verhoest Albert, St Jacobs Nieuwweg. Huwelijken Moniez Camiel, kleermaker, en Vandermar- iiere Louise kleermaakster te Yper. Dewult'Polydore, plafonneerder, en Gryson Marie, kantenwerkster, te Yper. Verschoore Gustave, metser, eu Van- denbroucke Leonie, kantenwerkster, te Yper Maes Oscar, bakker, en Deburggraeve Elisa, z. b. te Yper. Verkouter Oscar, stoker aan den ijzerenweg, en Knockaert Victorine, naaister, te Yper. Tillie Marcel, loodgieter, te Yper, en Béran- ger Marguerite, dienstmeid, te Molernbaix. Sterfgevallen Vanoversciielde Alois, 83 j z. b. wed' Otton Thérèse, Rijselstraat Ilendryckx Eugenie, 80 j.dienstmeid, onge huwd Cartonstraat. Serryn Marie, 10 j., z. b. Slc Elisabethstraat. Knockaert Frangois, 82 j., z. b. wedr De Meyer Eugenie, Bukkerstraat. Slorme Maria, 1 m., Moudstraat Vanueste Ctarles, 82 j z. b. wedr Garreyn Barbara, Dixmudestraat. Cocne Richard, 7 m., Oude Konijustraat. Ferrand Emma, 66 j z. b. echtgte Wenes Gustave, Bollingstraat, Froidure Celine 55 j., z. b. ongehuwd, Moudstraat. Willems Nestor, I m., Zaalhof. Carreia Irma, 3 m Paddevijverstraat (buiten) Moinié Valerie, 61 j., herbergierster, echtgte Bauwens Joseph, Veemarkt. Louis Vonteyne, handelaar, verblijvende te Yper, wettelijk gehuisvest te Poperinghe, en Augusta antours, z. b., gehuisvest te Poperin- Durant Hélèue. Desomer Lydie, d. v. Camiel en vau Matton Marina. Plancke Angela d v Jules en van Carpentier Emma Notrèdavné Medard, z v. Alphonse en van Derhille Maria. Huwelijken Soenen Cyriel, landbouwer, en Top Helena landbouwster, beiden te Proven. Verschaevê Raphael, iandbouwwerkman te Rousbrugge, en' Deerock Marguerite, landbouw werkvrouw te Proven. Sterfgevallen P rsyn Sophie, echtgenoote Decae Theodoor, oud 69 jaren. Deroo Leo, z. v Benedictus en van Cornette Ptiilomena, oud 13jaren Pae- eo Leopold, weduwaar van Demaerel Öctavie, oud 76 jaren. BURGERSTAND VAN DICKEBUSCH Geboorten Dalle Maria, d v. Hector en Goethals Eugenie Huyghe Siinonna, d. v. Alfons en Gesquieré Alexia. Overljjdens Duty Albert, 3 weker z. v. Arthur en Temper- man Marie. Comyn Daolel. 7 maanden z. v. Emile en Ampe Eugenie. Spenninck Miehei, 2 maanden z. v. Jules en Vervisch Emma. BURGERSTAND VAN POPERINGHE Geboorten Creus Roger en Joseph, Bartenplaats. La- zoore Felioien, Wijk B. -- Lefevre Felix, Yper- straat. Goudeseune Alidor, Wyk A. Huwelijk EdmondCarroen, bakkeren Ida Lebbe,zonder beroep. Sterfgevallen Techel Alice, 10 maanden, Valkenberg. May Adóle, 76 jaar z b. weduwe van le Franciscus Xaverius Debyser en 2" van Adolphe Dauche] gehuisvest te Hazebrouck. DeMan Petrus. 74 jaar, z. b. weduwaar van Florence Missia'an, Boesehepestraat. Verschaeve Auguste, 58 jaar' landgebruiker en herbergier, echtgenoot vau Maria Hauspie, wyk K Vandenberghe Jules, 63jaar, gepensionneerde statieoverste, echtge nootvan Eudoxio Minne, Yperstraat. Huwelijksaankondigingen Petrus Suffys, gazwerker, en Emma Techel, werkvrouw. Louis Monteyne, handelaar, en Augusta Van tours, z b. Nestor Pouceele, kleermaker, en Elisa Devos. kleermaakster. Tarwe 5 Oogst Haver Boonen Erwten Aardappelen Boter Eier BURGERSTAND VAN PROVEN MAAND JULI. Geboorten Maerten Maria, d. v. Jules en van Deeaesteker Leontine. - L'Epée Roger, z. v. Rudolf en van loo kil. 2) 25 15 25 18 25 00 00 19 25 8 00 350 00 2 75 Ife jfe POPERINGHE 11 Oogst Tarwe 21 00 Rogge 15 59 Haver 47 50 Eiers de 25 2 99 Aardappelen de loo k. 10 00 Boter 3 30 Hoppe de 5o kgr. 215 - 3 00 3 5o 29 Juli 20 50 15 50 18 50 OO 00 19 50 8 50 320 00 0 00 21 00 15 en 17 50 3 00 12 00 3 60 150 ROUSSELARE Oude- Tarwe Roode Rogge Haver Boonen Aardappelen Boter per kilo Eiers -«er 25 Sukrijb. besch. 1911 wagon op schip wagon schip Koolzaadolie 100 kil. Lynzaadolie Viggens 19 59 20 - 18 19 15 50 16 00 19 20 - 21 22 - 7 50 8 00 3 30 3 51) 2 90 3 00 39 00 39 50 21 00 21 50 64 50 99 23 33 - I Eén flacon Abdijsiroop bewerkt een gansche ommekeer. O o Madame VERBRUGHKN, 7, Impasse des iravailleurs, St. Jans-Molenbeek, schrijft ons Ik ben nu 60 jaar oud, vanaf mijn 50s"' jaar leed ik aan eene hevige borstaandoe- mng, die mij grootendeels heeft belet mijn b izigheden te verrichten en my vaak aan het ziekbed gekluisterd hield. Ik hoestte voortdurend, hetgeen my totaal afmatte en my veel slapelooze nachten bezorgde. Mijne ademhaling w,»s altyd zeer ongére- geid, vaak had ik hevige benauwdheden, zoouat ik dreigde te stiaken en steeds ge voelde ik pijn ia borst en lendenen. Ik geloof met, dat ik één middel onbeproefd neb gelaten om mii te genezen, mijner jaren werd het hoe langer boe erger. Ten slotte besloot ik toch de Abdijsiroop eens te probeeren en ziet,de uitslag was verras send. Na het gebruik van de eerste flesch voelde ik eene gansche ommekeer in mij plaatshebben. Het hoesten vermi derde, myn eetlust kwam terug en ik gevoelde geen pya meer, in één woord, mijne vroe gere gezondheid keerde terug. Na nog en kele flesschen ABDIJSIROOP te hebben gebruikt was ik volmaakt genezen en kan ik verklaren, dat zelfs het laatste spoor van mijne ziekte is verdwenen. De Abdysiroop is een onovertroffen ge neesmiddel tegen asthma, borst- en iong- aandoemngeu, pleuris, bronchitis slijm en kinkhoest. Prijs per flesch van 230 gram 2 fr 25, van 550 gram fr. 4 en van 1000 gram jr. 7. ■- Hoe grootere flesch, hoe voordee- liger dus Algemeen Depót L I. Akker, Rotter dam. Hoofd-Depót voor BelgieO. De r.eul, Lange Nieuwstr. 57, Antwerpen. Verkrijgbaar by Apotheek Becuwe, L Aertsens, Botermarkt 9 Oude Apotheek Donck, F. Van Windekens, opvolger, Rij selstraat Ch. May, Groote Markt, 35C. Libotte, Boomgaardstraat, Yper; Jean Fiéfet, Armentiers,"6, Rue de l'Humanité en in alle apotheken.

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1911 | | pagina 2