Eert vaderen moeder M engelmaren m ia sa m m m m ea Zondagrust Waar was Ernest Het Nieuwsblad Maar Waar Was REiSÉ Kiezing van 15 October Cirk Wilke Brugge Nieuwe stembrieven Huwelijksaankondigingen d#r tentoonstelling, 's Namiddags ten 5 1/2 are Concerts Terugkeer ten 7.33 en aan komst te Yper, ten 9 ure 6. apotheek. Zondag Dienstdoende September. A. WECKESSER, Dixmudestraat, 68 't Week Blad is razende kwaad omdat we hebben durven vragen vaar M.Nolf was >.en 15 Oogst, en 't scholdt ons uit voor leuge naar en taisteraar. Zelfs gaat het M. Colasrt te keere, die den 27° Oogst heeft durven gaan kijken naar Zillebeke-Vijver. Het bladje dat zoowel met de taal als met de cijfers in oorlog is, en houdt zeker geen rekening van hetgeen het schrijft, noch van de aatwoorde die hem wordt gegeven Schelden en verwijten is goed op de viseh markt, maar verstandige lieden komen met betere reden» voor den dag. wilt. niettegenstaande de klare bewijzen dat K. Nolf tegenwoordig was in de stoet van 15 Augustus, wil het Nieuwsblad staande houden, dat Ernest daar niet was I De katolieke schrijvelaar, weet maar wel dat hetgeen hij schrijft, valsch is, ook dat gaat buiten zijn gewoonte Diet. Ja maar, waar was René 1 hij, hoofd man der Katholieke partij. Ja, gij zijt er we mêe bad het eene processie gegolden waar hij met een flambeeuw in de hand, een mooi figuur had gemaakt, hy had er wel geweest, maar in zulke betoogicgen ziet men hem niet. Waar was hij dan Ik zal het zeggeu, en dat zonder mijne frak uit te spelen I Hy was te Zillebeekvyver, aan 't wandelen als een droomer, zooals iemand die op zijn gemak niet is. Wat er scheelde weet ik niet, doch het is teker dat hy te Leuven niet was. Hat Nieuwsblad zal zulks niet betwisten, alhoewel het gewcon is van alles te ver draaien. maar het zal zeggen als wij I RENÉ moest te Leuven zijn, en niet te Zillebeke. De leugenaar zal zich niet moeten in sya hemdmouwen zetten om de kaloten, die tegenwoordig waren in de stoet te schatten, want ze waren gemakkelijk te tellen. Hier uit Yper waren zij met G7, en was het niet geweest: van de Pastoor en van 'T MIEUWSTAD, die al opgetrommeld hebben wat z(j konden, er ware niemand ge weest en het muziek van de blikken tuiters had mogen alleen vertrekken. Velen herrin- 1884, en waren beducht voor hun vel 1 *t Nieuwsblad ligt zoo plat als 'nen cent aehter sulk een artikel. Weerleggen en is niet mogelyk. 't Is waar dat er maar 'nen c(jfer te kert en is, in de berekening van 't Week blad, maar zet het 67 in plaats van 167, integendeel, de faute wordt hersteld «et 17 September in plaats van 7 Septem ber. Men scheert geen koe op éen haar Algelijk, we 'n weten noch niet waar M. Nolf was en vragen dus opnieuw aan Progrès en Week blad Waar was Ernest P *t Nieuwsblad. Volgens het Progrès zal er den 15 Oeto 'her aanstaande Btrijd zijn voor de gemeente- kiezing. Als kandidaten zullen opkomen de heeren Arthur Butaye, advokaat, Robert Froidure, handelaar, Georges Lapiere, aannemer, Henri Vermeulen, brouwer, Alfred Valcke, nIJveraar. Die heeren zouden de Yperlingen verte- genwoordigen en strijden tegen de gaze xa&nnen. Wie deliberate kandidaten zijn daarvan geen woord, noch in Progrès, noch in Week blad, noch in de Weergalm. Mengelwerk van'tNieuwsblad van Yper n° 4 tiaar het Duitsch) DOOR CLEM. HOLE MA NS. IV Nu zou Gustaaf vertrekken, en op nieu we, tot hiertoe onbekende wegen voortgaan, zelf onder vreemde menschen verblijven Transn verrieden in Grietjes oogen, hoe innig en vast zij zich aan Gustaaf had ge hecht. Met angst bedacht het goede kind daarom de scheiding, en daar zij Gustaafs lichtzinnigheid zoo goed kende, was het haar eene yreeselijke gedachte, dat zij hem nu gansch aan zich zeiven moest overlaten. Bij hem stonden de zaken gansch anders had hij vroeger, om een geldstuk te beko men, vreeselijke tooneelen veroorzaakt, nu moesten de ouden zooals hij zijne ouders noemde, hem geld zenden, willen of niet, en sooveel hij vragen zou. Dat zou nu ren lustig leven zijn, te meer, dat zijne zwakke moeder hem zelf zegde, dat hij het zich aAn niets mocht laten ontbreken, dat Over dezen cirk die Vrijdag en acht dagen hier aankomt, schrijft een Brusselsch blad Openings voorstelling van Cirkus T. Wilke. Voor eene uitgezochte zaal had Zaterdag de openingsvertooning van Cirkus P. Wilke plaats, en zoo zal het gaan gedurende de 16 dagen van zijn verblijf op het Oud-Arsenaal, want 'l is eene modelinrichting in vollen zin des woords. De verschillende nummers van het zeer af gewisseld programma volgen elkander zon der onderbreking op gedurende drie uren is er geeDOOgenblik dat geen belangwekkend kunstwerk te zien ofte hooren is. Zooal3 het in een echten cirk wezen meet, is de paardendressuur zeer verzorgd de Cowboy-Voltige Pawa Bill; de Cake Walk te paard, gereden door de gezusters Kaiser Moste Christo, volbloedhengst, en Hooge school in heeren zadel, gereden door Mej. Eugeniedriedubbele Jockey Akt, geschwes- ter RoyatVoltige a la Richard, door Mej. Anila Fraulein Lucie, sportakt, en vooral di- vri,jheidsdressuren met een tiental edele raspaarden, voorgesteld door Mr Wilke, wekken ieders bewondering. Het komisch gedeelte is ook puik, o. m. Rigoleffo. de leuk« downs Dasri do minia- tuur-cirk van August. Wheals de onweder- staaobare komieken Aug. Reimsch en Carlo, enz. Prachtige nummers van acrobatie en gym nastiek verdienen aangestiptCharley, de matroos aan den mastFred en Alphonso. handkracht-gladiatoren Sandi. Siwel en Amal. Javaansche acrobaten en grondgym- nasten, enz. Een zeer bijzondere melding moeten wij maken van de muzikale excentrieken Otto Barra comnagnie. en van een gansch nieuw nummer The 4 Black Troubadours, een wonderbaar quator, nooit gehoord te Ant werpen. Het bijzonderste nummer is nochtans Jack Bartzeni. met zijn gedresseerde wilde leeuwengroen.bijgestaan door Miss Bartzeni Kortom, heel Antwerpen zal, zelfs meer maals, in dezen goed ingerichten cirkus een ongeëvenaard spektakel komen bijwonen. f WP 'if if if 'if if. 'if 'if 'if Priesterlijke Benoemingen Mgr de Bisschop van Brugge heeft be noemd Pastoor te Kemmel, de |E. H. Plettinck, onderpastoor te Zillebeke. Pastoor der onlangs ingerichte St-Pieters parochie te Oostveld, 'onder; Oedelem, de E. H. Van Slambrouck, onderpastoor te Oedelem. Onderpastoor te Zillebeke,M. Hinnekens, gewezen cuadjutor te Alveringhem. rn if if.ï'Ki if. 'if if 'if. if,if VAJS ALLES WAT Nooit genoeg De Brusselsche correspondent van Le Matin, sprekende over de veiligheidsmaatre gelen, die het departement van oorlog neemt met het oog op mogelijke internationale ver wikkelingen schrijft Toe, ouders, gij die allen nu een zoon moet afstaan, haast u, stemt voor de libera len en socialisten, dan drijft men AL uwe zonen naar de kazernen. Eenige onzer brugsche liberalen hadden eenen man gevonden, die van kluiten, die van schroomelijk veel kluiten weet, kluiten op behendige alhoewel ongewone manier gewonnen. Met zooveel kluiten was dat een cerel die goed te pas kwam om hunne partij wat op te beuren. Zij gaven hem het gedacht zijne boontjes te weeke te leggen, zooals men te Brugge zegt, en zich vrienden te ma ken zooveel mogelijk, om later ook veel stemmen te verkrijgen, indien hij zich als kandidaat wilde voorstellen. Zoogezegd zoogedaan de man met de duiten, die kasteelheer is in het Walenkwar- tier, en die daar ook evenals in Oostende veel vrienden wist te maken, werd eerelid hier eerevoorzitter daar, in tal van kringen uit onzen omtrek. Ook in onze stad poogde hij welkom te zijn hij trok te velde tegen de muilplaag en trakteerde breed er was al gauw kwestie voor hem van eenen zetel van senator, die nu bekleedt wordt doorM. Dela- nier men mocht zich verwachten zijn wei hij een rijk student moest wezen, dat hij ook aan anderen moest toonen, een rijk- manskind te zijn. De scheiding van het ouderlijk huis scheen hem ook niet zwaar maar eene scheiding lag hem drukkend op 't hart 't was het afscheid van zijn Grietje. Dochwat was er aan te doen Het moest. Daags vóór Gustaafs afreize, zat het meis je in hare kamer, zich met handwerk onledig houdend. Plots hoorde zij een klop op de deur, en Gustaaf trad binnen. Ditmaal had hij zich met bijzondere zorg gekleed in de rechte hand hield hij een bloemenruiker, dien hij haar met de weinige woorden «Neen dit en blijf de mijne overhang- digde. Meer kon hij niet uitbrengen zijne keel was als toegenepen. Wellicht verwacht de lezer hier een roe rend tooneel, een luidruchtig gesnik of eene uitboezeming van ware verkleefdheidgevoe- lens. Neen Grietje was op het afheid voorbereid in het gebed had zij troost ezocht en gevonden, en hart aan hart had zij met Jezus, in de H, Communie, over deze gewichtige zaak gesproken. Daarom viel zij Gustaaf niet aan den ha's en stortte geene heete tranen op zijne borst, zooals dat in mengelwerken en romans zoo dikwijls gekende naam in Mei aanstaande op de libe rale lijst te zien staan... toen de socialisten de lastige bondgenooten, dit plan kwamen verijdelen en stokken in 't wiel kwamen ste ken. De Peuple bracht alles uit wat er hier ge makeld werd hij viel niet links in het aan de kaakstellen van den vermoedelijken kandidaat. Het blad der gentsche socialisten Vooruit bracht op zijne beurt aan de Brug gelingen de oplossing van een raadsel, waar mede velen onder ons nutteloos hun hoofd hadden gebroken. Wij willen spreken van de milde uitdeeling van een plaatselijk blad, dat over eene maand een ellenlang verslag gaf over een huwelijksfeest te Merbes-le Chateau( opgeluisterd met zichten vaa groepen waarin de mijnheer met kluiten prijkte. Vooruit kondigde aan dat de man met kluiten, gewezen speelpachter van Oostende, niet tevreden bestuurder te zijn vaneen blauw blad te Brussel, ook de hand had gelegd te Brugge op een vlaamsch blad, dat wij bier niet moeten noemen, vermits het 10.000 afdruksels met het verslag over het huwe lijk zijner dochter heeft uitgedeeld in ons arrondissement. Het Bchijnt dat dit alles zal verloren moei te zijn want men had zonder den waard, dat wil zeggen men had zonder de ge- trengheid der socialisten gerekend. Zondag laatst is over die kwestie, in eene plechtige vergadering ten Zwarten Hui{e eene gewichtige beslissing genomen. Ge praamd tusschen de afkeuring hunner bond genooten, de socialisten, en de begeerte naar de machtige beurs van den vermoedelijken kandidaat, hebben de liberalen verklaard dat zij geenszins genegen zijn zijne kandidatuur te ondersteunen. Het Van Gheluwe's Genootschap, waar die rijke mijnheer reeds zonder erg was aan genomen als eerelid, is op die aanneming teruggekeerd en heeft hem wel bedankt voor zijne intentie. De kasteelheer uit 't Walenland ondervond alzoo dat zijne raadgevers hem eene rol wil den opleggen die hem niet toekomtde libe ralen wetei nu dat de socialisten hen streng in 't oog houden en vele medeburgers ver liezen het genot van het kosteloos ontvangen van een dagblad met vertooningen van brui- lofttafereelen. Dat komt al van 't politiek Burgerwelzijn. De stembriefjes zullen voortaan een volg nummer dragen en daar dit eene nieuwig heid is, geven wij hieronder eenigen uitleg, wat er den kiezer te doen staat, na gestemd te hebben Hij toont den voorzitter zijne geplooide kiesbrieven met den zegel langs buiten, en met het nummer nog eraan gehecht en laat zijnen oproepingsbriefstempelen door den Voorzitter of zijnen afgeveerdigUc. Dan scheurt de kiezer zelf van elk zijner stembrie ven den doorboorden hoek, waarop het volgnummer staat en legt dit nummer op den tafel van het bureeldaarna steekt hij zijne brieven in de bus. Moest het nu gebeuren dat bij het aftrek ken van het volgnummer van den stembrief, dezen beschadigt of scheurt of was het maar lichtelijk dan vraagt gij eenen nieu wen stembrief en geeft den beschadigden terug. 1 1 es Voedsel der dieren door mond-en klauwzeer aangetast Eene besmettelijke ziekte, van de ergste soort, namelijk het mond-en klauwzeer, heeft (zooals men weet) het vee aangetastlandbouw en nijverheid lijden er ten zeerste door, het wordt ook een gevaar voor de openbare gezond heid. Gedurende geheel den tijd der ziekte verma gerd het di»r, zijn weerstandsvermogen ver mindert en de ziektsteekens zijn zichtbaar en blijvend geworden. De longtering, de gewrichtsziekte en het ver werpen of misbaren zijn de gewone verwikke lingen die de kudde treffen, wanneer zij uitgeput zijn door de ziekte. Wij trekken de aandacht van den landbouwer op de noodzakelijkheid eene sterke, maar tevens gemakkelijk opneembare en verteerbare voe ding aan de zieke dieren toe te passen. Zulke dieren worden gewoonlijk gevoed met voedingrijke dranken, gekookte wortelen, jeugdig gras, in een woord, met voedermiddelen die weinig of niet dienen geknauwd te worden. Onder de voeders die aanbeveling verdienen, tijdens het ontstaan der besmettelijke ziekte, is vooral de Suckema n° 1 voor het vee op de eer- wordt beschreven neen, niets van dit al Zij hield den ruiker in de hand, en schouw de den jongen man vaster in de oogen dan sprak zij met vastberadene stem Enkele woorden slechts heb ik u te zeggen, Gustaaf,. Sinds lang gevoel ik, dat wij elkander niet meer liefhebben als kinderen, maar als ver loofden. Gij zijt kloek, en aan wetenschap ontbreekt het u niet maar uwe ziel is door een kanker aangetast gij hebt geen gods dienst, en als deze gemist wordt, dan mist men alles. Derhalve mengt gij u met licht zinnig gezelschap en berokkent uwe ziel groote schade voor de eeuwige genuch- ten des hemels Wat niet minder laakbaar is aan u, is dat gij uwe goede ouders mis handelt en hoont ik weet het maar al te goed, dat in u geen enkele sprankel kinder liefde meer woont. Wie echter vader en moe der niet eert, die is geen duit waard, en nooit zal ik zulk eenen de hand reiken, omdat Gods vloek op hem rust. Reeds in de school heb ik geleerd dat vaders zegenden kinderen geluk bezorgt, dat moeders vloek hun onge. luk veroorzaakt. Beloof mij dan, dat gij, al. vorens te vertrekken, uwe ouders om vergif fenis zult smeeken over al het ieed, dat gij run hebt aangedaan. ste plaats Dit voeder vervaardigd door de firma Lagrange&O is een voedermiddel dat doorzjjne samenstelling aan het hoofd van al de kracht- voeders staat, doordien het rijk is aan eiwit en andere voedende stoffen, 'tls een voedsel, ge makkelijk te nemen en te kauwen, dat, dank aan den suiker den eetlust der dieren aanwak kert, den muil zuivert en de pfjnen, door de zweren veroorzaakt, in rume mate verzacht, 't Is ook een voedsel, gemakkelijk verteerbaar dat. door de groote hoeveelheid ljjnmeel die het bevat,'t lichaam zuivert en de verhittingen te genwerkt. Want hier valt rekening gehouden te worden van het feit, dat de zieke dieren, zeer onderhe vig aan darmverstoppingen, zonder buikzuive rende middelen, onvermijdelijk tot den dood gaan, terwijl het tegendeel bestatigd word, wan neer het lichaam in tjjds eene zuivering onder gaat. Wij bewezen dus een goeden dienst, genoemd voedsel aan de landbouwers in wier stallen de ziekte bestond, te doen kennen en aan te bevelen, omdat alle dieren de Sucrema met veel gemak en smaak aannemen. Geene ernstige gevallen kregen w(j te b .speuren bij dieren, die regelmatig 3 k 4 kg sucrema daags te eten ont vingen. Men mag echter het n erk Sucrema riet verwarren met aulere gelijkaardige producten van mindere waarde. In een woord welk ook het voedsel moge wezen dat men verkiest, hoogst noodig is het aan het vee een krachtig en verteerbaar voedsel te geven, niet enkri gedurende het bestaan der ziekte, maar ook vóór den tijd dat zij zich ken merkt. De ondervinding in de laatste maanden opge daan, heeft ons geleerd dat deze ziekte ernstige verwoestingen bij zwakke en slecht onderkou- deue dieren veroorzaakte, terwijl zy veelminder ernstige gevolgen had, b(j goed onderhoudeno dieren. Demblon A.. veearts, Soheit-Tinlot (Luik YPER Op aanvraag hunner talrijke kalanten, zullen de apotheken Libotte en May alle Zon- en Feestdagen open blijven. Valsche munters Reeds meermaals was er gemeld dat valsche vijffrankstukken in omloop waren met de beeltenis der fransche Republiek. Zaterdag avond rond 8 ure, kwam eene vrouw in een papierwinkel der Marsveldstraal te Brussel en gaf er in betaling van een aankoop van tien centiemen een vijffrankstuk. Alhoewel het geld stuk 't jaartal I860 droeg, scheen het nog gansch nieuw. Zulks kwam den papierhande laar verdacht voor en hij weigerde het geld stuk. De vrouw verontschuldigde zich en gaf een ander vijffrankstuk, doch ditmaal een goed, waarna zij haaslig den winkel verliet. Doch de papierhandelaar, denkende met valsche munters le doen te hebben, volgde de onbekende op tot aan de Naamscbe poort, waar zij een man vervoegde. De handelaar riep een agent, en duidde dezen het koppel aan. De policiebediende ging naar hen toe, doch eer hij hen bereikt had, was de man reeds gevlucht. De vrouw werd aange houden en naar 'l policiebureel geleid, 'lis eene genaamde Octavie T..., geboren te Hazebrouck, den 27 november 1868. Na eerst geprotesteerd te hebben tegen hare aanhouding, daar zij beweerde onschuldig te zijn, eindigde ze met te bekennen, dat de man, die weggevlucht was, haar een voor een de valsche vijffrankstukken gaf, om ze uit te geven. Die man, voegde zij er bij, is een genaamde Leon R..., wonende Zandstraat. Doch hij is onbekend op dit adres. Zondag morgend werd de vrouw opgesloten. De man wordt ieverig opgezocht. Maandag morgend werd Octavie T.opn icuw ondervraagd. Dezen keer verklaarde zij dat de man Leon R..., op eene gemeubelde kamer van den Sionberg verbleef. De onderzoeksrechter begaf zich 's namiddags naar het opgegeven adres en vernam er inderdaad, dat R... daar gewoond had doch dat hij naar eene onbekende streek vertrokken was, na eenige woordjes schrift achtergelaten le hebben, om zijnen eigenaar te melden dal hij op reis ging. De valschmunter had heel eenvoudig na de aan houding zijner medeplichtige de vlucht gene men. Een opleidingsmandaat is ten zijnen laste afgeleverd. INniPN nil Heek zijt, of gekweld InL/lIliiv v?I<J j0oc vermoeidheid en bloedsgebrek neem uwen toevlucht tot de ijzerpilien van DrRaphaël die u zullen kloek en forsig maken in weinig tijds. 1.75 fr. da doos. De Lord'May or De Lord-Mayor van Londen zal te Brugge den 8C september met een gevolg van een 60 tal personen, met de maalboot van 3 ure namid dag, aanlanden en onmiddellijk plaats nemen in een bijzonderen trein, die de hooge bezoe kers naar Weenen moet overbrengen. Schrikkelijk drama Maandag morgend werd de gemeente Ruys- selede door een schrikkelijk drama in opschud ding gebracht. De genaamde V..., had zondag ruzie gehad met eenige personen. Maandag morgend schoot hij naar een zijner geburen. Bleek als de dood stond Gustaaf voor het moedig meisje. Hij had tranen en zushten verwacht, en een forsche houding en man nelijke spraak aangetroffen. 't Was toch niet de eerste maal dat Grietje hem aldus het woord toelichtte. Reeds dik wijls had zij hem uit alle verwogen gesmeekt en gebeden zijne ouders te eeren. Hoe meni- gen traan had zij in de stilte niet om hem geweend, toen zij hoorde hoe ruw hij zijnen ouden vader behanlelde, en zijne goede moeder durfde tegenspreken Nu, dacht zij heb ik hem voor mij, ik zeg hem nogmaals ernstig en onbewimpeld de waarheid, zoo als God ze my ingeeft. Gustaaf echter vond geene woorden, dan dit eenige, hetwelk hij sidderend en stame lend uitbrachtVergiffenis, Grietje, vergif fenis I Daarmede zonk hij voor hare voeten ten gronde, en wou haar de hand reiken.,.. Daar ging de deur open, en vrouw Kramer ttad binnen. Gustaaf sprong rechtvrouw Kramer echter sprak Vrees niet, Gustaaf, ik weet al wat Grietje u gezegd heeftik ken hare denkwijze Wordt voortgezet Demuyt, het slachtoffer, dat door de lading in den buik getroffen werd, is naar het gasthuis gevoerd. Zijn toestand is onrustwekkend. De gendarmerie heeft een onderzoek ingesteld. De dader is op de vlucht. Een bloedig drama te Gilly Maandag morgen, ten 5 ure, vonden twee arbeiders, die zich naar hun werk begaven, In eene weide te Gilly Sart-Allet het lijk van een man wiens keel was opengesneden. Het was de mijnwerker Willem Van de Velde, geboren te; Begijnendyck bij Aerschot op 11 sept. 1867, gehuwd en vader van 3 kinderen. Hij woonde nabij de plaats waar hij werd ge dood. Vrouw Van de Velde verklaarde dat haar man 's nachts was opgestaan om kolen te balen, aan den spoorweg. Het slachtoffer had nog een ledigen zak in de had en tusschen de vingers eene half opgerookte sigaret. Daaruit blijkt dat Van de Velde moet zijn ge volgd geworden bij het verlaten zijner woning, langs achter overvallen en met een scheermes of een scherp mes zijn gewond geworden. De dood is oogenblikkelijk gevolgd, lien 21 jarige vlaming, Domieu V... die bij Van de Velde verbleef, werd aangehouden. Geene moeilijkheden De botermarkt van Kortrijk werd maandag morgend druk be/.ocht door de stedelieden die uit nieuwsgierigheid gekomen waren denkende dat er, zooals in vele andere steden woelingen zouden gebeurd zijn. De policie had strenge maatregelen genomen en daarmee heeft er niets buitengewoons plaats gegrepen. Het krioelde naar de boerinnen loen zij hunne boter en eieren op prijs zetten. De boter werd verkocht aan 3.60 fr. lot 3.80 fr., de eieren van 2.70 fr tol 3.00 fr. M. MEIER, tandmeester te Kortrijk, laat zijne talrijke kalanten weten dat hij voor on- bepaalden tijd te Yper geene raadpleging meer zal houden en "door. niemand vervangen wor'dt. Voortaan wende men zich rechtstreeks tot 't huis van den Tandmeester Meier, te Kor trijk op dön hoek der Moescroenstraat, n. 2, (huis met koetspoort), bij het gevang. De personen die zouden voornemens zijn nieuwe kunsttanden te doen inzetten, heü- ben ons maar eenige dagen op voorhand te verwittigen's morgens te Kortrijk aanko mende, zullen zij denzelfden dag met hun nieuw gebit kunnen vertrekken. Brand te S. Kruis Dinsdag rond den middag ontstond er brand bij Alfons Viaene, op het neerhof van het kas teel van Maele. Het vuur werd eerst ontwaard op den hooizolder. De stallingen en de schuur zijn vernield. Gelukkig is al het beestiaal, uitgenomen de konijnen kunnen gered worden. Integendeel zijn 2600 schoven rogge, 500 schoven haver en 2000 kilos hooi in de vlammen omgekomen, alsook bet landbouwalaam. Dank aan de spoedige en moedige tusschen- komst van de pompiers van Maele, en M. de la Mar, zoon van het kasteel, heeft de brand geen grooter uitbreiding genomen. De schade wordt geschat op rond de 1100 fr. Niets was verzekerd. Indien gij zwaar zijt, droomend indien gij draaïngen hebt, flauwten, 't is dat het bloed u niet goed is. In dit geval, haast u van eenige Walthery pillen te nemen ten einde de bloeds omloop weer in regel te zetten. Brand De werktuigkundige Emiel Naessen van In- gelmunster zette vrijdag avond jzijn dorsch- machien en etn Dieuw stelsel van motor, bij de schelven van een landbouwer op de wijk Krekel, te Meulebeke, om zat >rdag morgend te beginnen dorschen. In den nacht is de motor in brand gekomen de machiea en het schelf zijn afgebrand. De ander schelven konden door de geburen gevrijwaard worden. Er bestaal verzekering. Men vermoedt kwaadwilligheid. DADIZEELE-OMMEGANG Uit Yper zijn de volgende trams ingericht Statie 6.50 - 7.30 Bascule 8 38 - 9 30 Statie 9.40 - 10.57 13.37 15.09 Terug van Dadizeele 7.33 9 24 10.19 11.38 12.10 14 10 17.10 - 18 46 Van Wervick statie ten 6,04— 10.53 12 35 15 03 16.29 Dadizeele - Wervick 7.30 - 8.03 10.19 - 10.49 11.45 12 17 14.17 14.57 15.49 16.19 17.01 17.30 19 31 - 20.04 YPER Maandag avond kwatt na 7 ure kwamCelina Dubois in rijwiel te wege naar de Boterstraat aan den vijfhoek, als in tegenovergestelde rich tingeen tamelijk traag rijdende auto afkwam. Gelina meende gemakkelijk ;te kunnen de auto ontrijden maar ze had slecht berekend: het achterwiel werd gegrepenjen de rijdster eenige meters weggeslingerd. De velo was geheel ont redderd, maar het meisjs had geen letsel be komen. 't Is een opreoht vlaamsch geluk Dezen Vrijdag morgen ten 6 en half stapte vrouw weduwe Fredirie Craye-Turkerij, boter. koopster te Rijsel, van den trein van Komen hier ter stede, en ging juist den trein op naar Pope- ringhe tewege naar de markt, als ze al met eens achterover viel, zjj wordt opgericht, en naar de wachtzaal van 1 klasse gedregen, maar men zag er geen teeken van leven meer aan. Doctor De ïtco, seffens bijgeroepen kon enkel het overly, den bestatigen. Een priester Eerw. Heer Gallens onderpastoor van St-Niklaais heeft haar van de H. Olie bediend. Wat verdriet voor de familie, en bijzonder voor den zoon Emiel die zyne moeder naar de ma'kt vergezelde. We zjjnons einde nabij als we er het minst aan denken. Het lijk werd naar het gasthuis overgebracht. Politicrechtbank van Yper Zitting van 8 September Rijden {onder licht1 fr. boete Barroo Alois, ReniDghe. Degryse Charles Passchendaele. Theirssen Hector, Zuidschote Decraemere Jules, Yper, voorw Desmat Jules, Zuidschote, voorw. Vandemande Oscar en Verbeke Alfons, Merckem. Dumortler Art hur, Dickebusch. Oreel Jules, Noordschote* voorw. Pauwels Theophiel Langemarck -! Vandamme Cyriel en Deroo Jules, Poelcapeila beiden voorw.— Ceuninck Charles,Langemarck' voorw. Voor 't laten loopen van hennen 2 maal f fr. Vermeerseh Emma, Poeleapelle. Geen logementboek 5 fr. Golson Leon, Yper. Zwemmen in verboden water 3 fr.aan elk, Gesquiere Guido en Dehoilander Fransvan Yper. Met velo op voorland te rijden 1 fr. Debeer Gaston, Woesten, en Veryssar Cyriel, Bixschote. Velorijden onder bel 1 fr. Doolaeghe Theophiel, Yper. 2 fr Heu gbebaert Gamiel en 1 fr. Yandevoorde Alfons Langemarck. Drie aanééngekoppelde wagens 2 fr. Dheygers Emiel en Windels Jules vau Iseghem is verantwoordelijk. Voor beleedigingen 10 fr. Deturck Theophiel, Yper. Geen muilband1 fr. Hoorelbeke Achiel. Voormezeele, voorw. Demuydt Eduard, Vlamertinghe. Vereeoke Marie, Boesingiie. Geen muilband noch medalie, 2 maal 1 fr. Vermeulen Pierre, Becelaere. Vandromme Arseen, Woesten, voorw. Lemahieu Oraer Vlamertinghe, voorw. Lyphoet Cyriel, en Zoë Callewaert, Langemarck. Voor verwijtsels 2 fr. Debrycke Ernest, Vlamertinghe. 3 ft> voorw. Verslype Raymond, Elverdinghe. Voor slagen en verwijtsels 2fr. en i fr. Lamond Marie, Vlamertinghe. 5 fr. en 1 fr. Dumortier Charles, Gheluvelt. Voor slagen 2 fr. Stamper Octavie,A per. Fernand Joos, beschuilbakker, en Albertine Knockaert, z. b. beiden van Yper. Marcel Muylle, daglooner, en Anna Candeel, kantenwerkster, beiden van Yper. BURGERSTAND VAN YPER. Verklaringen van den 1 tot den 8 Sept. 1911 Geboorten Bogaert Godelieve, Surmont de Volsberghe- straat. Vanhaecke Maurice. Blauwe Leliestraat. Mulle Marcel, Poperinghesteenweg. Dubois Lucien, Pennestraat. Santy Gabrielle, Slachthuisstraat. Vercouter Charles. Neêrstraat. Doolaeghe Marcel, Maagdenstraat. Verhaeghe Jeanne, Kemmelsteenweg. Vandenbroucke Maurice. Zonnebekesteenweg. Allemon Julien, Dickebuschsteenweg Cuvelie Gabrielle, Hondstraat. Vanlerberghe André, Zonnebekesteenweg. Huwelijk Grimmonprez Rodolpho.coiffeerder.A Huygke Gabrielle, winkeldochter, te Yper. Sterfgevallen Luca Prudence, 38 j., z. b. eehtgte Bonny Poperinghesteenweg. Menu Antoine, 10 m., R(jselsteenweg. Cornelsen Marie, 28 jz. b. eehtgte Gorrissen HermaD, Sfuerstraat. Vancayseele Bertha, 16 j., kleermaakster. Dickebuschsteenweg. Angillis Clara, 1 m., Rijselstraat. Paudy Lucie, 45 j., z. b. wed. Gallois Eugène, Poperinghesteenweg. Weymeels Ivonne, 12j Poperinghesteenweg. Bolleyn Marie, 3 j., Dickebusehsteenwaft. Sanctorum Antoinette, 3 weken, Paddevjjver- straat. Kerrinckx Lucien, 15 dagen, Korte Thourout- straat. Dewilde Pharaïlde, 49 jaar, kantenwerkster, eehtgte Vermeerseh Servaas, Hoornwerk. Hof Alphonse, 63 jaar, deurwaarder, echtgt Domieent Julienne, Dixmudestraat. Verbois Rosalie, 8) jaar, z. b. w* Noyelle Karei, Drie Zottenstraat. Libois Cecile, 10 maanden, Elverdinghestraat. Debrouwer Rosanne, 4 maanden, Dixmuda- steenweg. Leroy Omar, 13 dag. Patteelstraat. Coutelle Gilbert, 4 m., Gustaaf de Stuerstraat. Turkery Rosalia, 63 j., boterkoopster, wed Craye Frederic, Statie. BURGERSTAND VAN KOMEN Geboorten Elise Luttun, Statiestraat. Germain Maes, Corentje. Ivonne Barbarry, Voetweg. Sterfgevallen Remy Demey, 1 jaar, Komen-Ten-Brielen. René Debusschere, 1 jaar, Burgstraat. - Ger maine Bossemaere, 11 ja r, WervickSohesteen- weg. Idalie Knockaert, 79 Jaar, Massonstraat. Simonne Dujardin, 6 maanden, Godshuis. Pelagie Breyne, 85 jaar. Fortstraat. Pierre Aimè Collie, 87 jaar, Komen-Ten Brielen. BURGERSTAND VAN RENINGHELST Geboorten Jacob Agnes, d. v. Achiel en Deconinck Helène. Gouwy Gabriëlle, d. v Emiel ea Moreau Adeline. Bruneel Magdalena, d. v. Theophiel en Goolzaet Marie. Logie Marie, d. v. Henri en Ghesquiere Sidonie. Laconte Julianus, z. v. Jules en Mulle Marie. Mylie Georges z. v. René en Ozeel Emma. Cleene- werek Adrien, z. v. Gamiel en Debaene Emma. Deconinck Palmyre, d. v. Jeróme en Odent Lydie. Boudry Julma, d. v. Henri en Meera- seman Marie. Overlijdens Radegonda Deknudt, oud 8 maanden. Carton Auguste, 65 jaar, echtgenoot vaa Declercq Philomena. Huweiyk Tempermap Nestor, brouwersknecht te Kem mel, en Evelina Desmedt, kantwerkster, alhier. BURGERSTAND VAN POPERINGHE Geboorten Verdonck Maria, wijk H. Goultenier Ivonne, Pottestraat Christiaen Robert, wijk Goudenhooft Maria, wijk E. Declflrck Maria, wijk G. Logie Ivonne. Ghesquiere Maurice, wijk E. Sterfgevallen Gombert Livinus, 76 jaar, z. b. weduwaar van Amelie Debyser, Valktstraat. Boutez Marcel 15 maanden, Meessenstraat. De Byser Georges, 6 maanden, wijk G Rouseré Benoit, 68 jaar, kleermaker, weduwaar van Julie Alloncius, Peperstraat.--Debyser Cathe rine, 78 jaar, ongehuwd, z. b. Gasselstraat. -*• Clabau Camille, 19 jaar, ongehuwd, Pottestraat- Huwelijksaankondigingen Georges Derycke, timmerman, en Madelei»e Hsbben, dienstmeid. Augusle Papegaey, werkman, en Emerence Laheye, kantwerkster Eifisi in versRreidf NIBUBïSBIISia .VAN YEEH bet SSBBSTC io nerden zich nog don it (1) Soptombor van mm> 11 Wat wij nnndig hpKhcn zijn mannen mannen voor een sterk leger te veld dit alleen is eene doelmatige waarborg voor onze onafhankelijkheid, en die mannen kan alleen de algemeene dienstplicht ons geven. Of men wille of niet, daar moet men komen. ES

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1911 | | pagina 2