WEKT DE GALVAN UWE LEVER OP- rRODEX 7 De Fiskale ontwerpen. Gemengde Graan- en Meel voeders het vervoer, worden Leghennen. Vetmeel /oor haantjes van militairen dienst en aard- per- andere ont- 16,50-17,50; prijzen: van door het HET MESTEN VAN KALVEREN. geschiedt het de op na den Prijs de en de WRIGLEY’S Heel een familie uit den nood 1 SPfAWINT' KNAPT U OP r VigKenmeel, VARKENSMEEL N° 1 en 2. Koe geel of Melkmeel, brokjes, Duivengaan. 3. Een buitengewoon opdecime tionale krisisbelasting andere Verhooging der belastingen op het inkomen. buitengewoon opdecime van de de ver- Uitzonderlijke winsten Tol- Accij nsrechten. eens koud */oederhande! Van Simaey.Br’ Z lasting, tenzij zij krachtens overeenkomsten van deze steld zijn of onderdanen aanstaande wordt Vakschool t.h. en van 16 Juni AAAAAAAAAAAAjJ De Regeering heeft Dinsdag namiddag in de Kamer een reeks fiskale ontwerpen in gediend. De overdrachttaks. In het ontwerp der overdrachttaks wordt bepaald: De bedragen van de overdrachttaks, van de faktuurtaks en van de taks op de roeren- Verders alle granen, melen, Bloem, Vleesch- aelen. Houtskolen, Oesterschelpen, Levertraan, Jateriaal voor hoenderhoeven. het jaar af volgend op dat waarin de vrij stelling of het ontslag van militairen dienst onherroepelijk geworden is. In dit geval zal de belasting niettemin gedurende een tijd perk van 25 jaar moeten gevestigd worden, zonder daarbij rekening te houden met het feit dat de belasting aldus soms gedeelte lijk zal moeten geïnd tijd van 50 jaar, uiterste litaire verplichtingen. Art. 4. Ten aanzien slag, moet de belasting gansch de dieren LEERGANG VOOR HOEFSMEDERIJ TE ST. NIKLAAS-WAAS. Op 3 December aanstaande wordt er te St. Niklaas in de Vakschool St. Antonius aan de O.L. Vrouwkerk eenen leergang voor Hoefsmederij geopend. Inschrijvingen van heden af te nemen bij Dr Veearts Bosteels te St. Niklaas, Prins Albertstraat, 46. Poeljen, en de verhuringen en op gebracht, te weten: De regeering heeft nog twee werpen ingediend n.l. de belastingen op de uitzonderlijke winsten en de aanpassing tol- en accijnsrechten. haar grond- gevorderd worden van elkeen, die den wettelijken termijn van den actieven militairen dienst niet heeft uitgediend. Het past nochtans af te zien van de hef fing der militaire belasting te bezware van de vrijgestelden wier gezamenlijke inkom sten een som gelijk aan de twee derden van het van de bedrijfsbelasting vrijgesteld mi nimum niet bereikt. De ontheffing van de militaire belasting wordt eveneens verleend aan de miliciens die hun ganschen termijn van activen dienst niet hebben uitgediend omdat ze werden af gedankt bij reform of bij op pensioenstel- ling wegens gedurende de uitoefening vanj den militairen dienst opgedane of Vererger de kwetsuren of ziekten. Artikel 4 houdt bovendien de opsomming van de categorieën van miliciens, die de be- GEMEENTE HOOGLEDE. Bij gevoegde Stierenkeuring en Prijskamp op Vrijdag 1 December (St. Elooidag) om 10 u. voormiddag. De eigenaars van stieren uit 5e landbouwstreek mogen er hunne ter keuring aan de jury voorstellen. Prijskamp voor Jaarlingstieren: 50, 40, 30, 20, 10, 10, 10, 10, 10, 10, fr. BEMERKINGEN. De prijskamp wordt gegeven Veekweeksyndikaat Roeselare. Alleenlijk de stieren geboren in den om trek van ’t Syndikaat Roeselare mogen aan den prijskamp deel nemen. Zij moeten ge boren zijn na 31 Oogst 1936 en voorzien zijn van een geboortekaart. De prijskamp heeft voor meerder doel, de kweek van de verschillige Syndikaatstie- ren en andere uit het Syndikaat samen te i en te doen schatten, alsook om de kweekers gelegenheid te geven hunne stie ren te koop aan te bieden. De koopers die gewoonlijk talrijk zijn op dit tijdstip van het jaar, zullen er gemakke lijk en in goede voorwaarden eene beste keus kunnen doen. Prijsdeeling onmiddellijk kamp. De militaire taks. Het ontwerp tot instelling van een mili taire taks zegt in zijn bijzonderste artikels: Artikel 1. De nieuwe belasting is in be ginsel verschuldigd door al de Belgische Staatsburgers, om het even of zij in België dan wel in het buitenland verblijven, die den wettelijken termijn van actieven dienst niet hebben volbracht, dat wil zeggen den ter mijn voorzien voor de miliciens van hun klasse, die niet, zooals zij, vrijstelling of ont heffing hebben genoten. Onder voorbehoud van voorziene vrijstel lingen en verminderingen, is de belasting inzonderheid van toepassing: 1. op de vrijgestelden wegens lichamelij ke ongeschiktheid; 2. op de vrijgestelden van de bijzondere lichting 1919; 3. op de ontslagenen; 4. op zekere categorieën van onthevenen; 5. op de uitgeslotenen uit het leger; 6. op de wederspanningen; 7. op de deserteurs. Art. 2. De in België gevestigde buiten- landers zijn mede onderworpen aan de be- internationale belasting vrijge- zijn van landen waarin de Belgen niet tot militairen dienst, noch tot het betalen van een compensatie- belasting verplicht zijn. Ook de enkelingen zonder bepaalde na tionaliteit, aldus degenen gemeenlijk «apa trides», «heimatlosen» genaamd, zullen aan de belasting onderworpen worden. Art. 3. De militaire belasting zal gehe ven worden gedurende een tijdperk gelijk staand met den totalen duur van de mili taire verplichtingen bepaald op 25 jaar met ingang van de militieklas van 1905. De militaire belasting zal voor het eerst geheven worden voor het jaar aangeduid naar het jaartal van de militieklasse waar toe de belastingschuldige wegens zijn leef tijd normaal behoort. Daaruit vloeit voort dat, in beginsel, de vrijgestelden de eerste belasting zullen ondergaan het jaar waarin zij hun 20e jaar bereiken. Nochtans, wat de verdaagden en uitge- stelden aangaat, werd het, om redenen van vereenvoudiging, gepast geacht de belasting voor de eerste maal slechts te heffen van Dit ontwerp bepaalt: Eenig artikel. 1. Ongerekend de thans van toepassing zijnde opdecimes en opcenti- mes wordt, uitsluitend ten behoeve van den Staat, geheven: 1. Een buitengewoon opdecime hoofdsom van de mobiliënbelasting; 2. Twee buitengewone opdecimes op hoofdsom van de bedrijfsbelasting; op de na- dan diegene welke de inkomsten van onroerende goede ren treft; 4. Een buitengewoon opdecime op hoofdsom van de verkeersbelasting op motorvoertuigen, met inbegrip van de hoogingen van tien en twintig frank, ge vestigd bij koninklijk besluit van 3 Juli 1939, I wat betreft de motorcycles, de motorrij- wielen met of zonder zijspanwagen en rijwielen met hulpmotor. 2. De buitengewone opdecimes worden toegepast op de aanslagen van het dienst jaar 1940. Echter, wat de bij afhouding geheven be lastingen betreft, zijn de decimes van toe passing op de taksen verband houdende met de van 1 Januari 1040 af normaal toe gekende of betaalbaar gestelde inkomsten. Het bedrag van 2,75 op 3,50 t.h.; Het bedrag van 5,50 op 7.00 t. h.; Het bedrag van 0,75 op 1,50 t. h.; Het bedrag van 0,70 op 0,90 t. h. Het bedrag van 1.10 op 1.40 t. h.; Het bedrag van 1.35 op 1,75 t. h.; Het bedrag van 2,75 op 3,50 p. d. Het bedrag van 1.10 op 1.40 p. d.; Het bedrag van 0,55 op 0,60 p. d.; Worden respectievelijk op 3.50 en op 7 gebracht, de verhoogingen van 2,75 5,50 t.h. voorzien voor de wet van 1932. Verder houdt men zoo’n mestkalf in een kleine ruimte, welke geregeld dik met goed stroo wordt gestrooid en waar door het op hangen van kleeden of zakken, of het plaat sen van schotten de ruimte eenigszins don ker wordt gehouden. De ruimte moe: verder zooveel mogelijk iets koeler worden gehouden dan op kamer temperatuur. Natuurlijk is het niet erg, als het wat koeler of wat warmer is, doch te en te warm is beide verkeerd. minimum overschrijden zonder het vrijge steld minimum van de aanvullende soneele belasting te bereiken. c) ten slotte, voor de in de aanvullende personeele belasting aangeslagen of aan te slaan belastingplichtigen, zal de belasting aan de helft van evenbedoelde belasting ge gelijk zijn zonder minder dan 500 frank noch meer dan 5,000 frank te mogen beloopen. De voormelde voorziene aanslagen worden met de helft verhoogd voor de ongehuwde gehuwde zonder kinderen, of uit den echt lasting niet zullen verschuldigd zijn, te we- gescheiden belastingplichtingen zonder kin- ten namelijk: deren. I a) zekere miliciens, die door den vijand werden gevangen genomen toen ze poog den de grens over te steken om dienst te ne men in het leger of in een inlichtingsdienst bij de Belgische of de geallieerde legers; b) de Belgische Staatsburgers in het bui tenland gevestigd, die er effectief een per soonlijken regelmatigen militairen dienst hebben gedaan, evenals diegenen die er een (militaire belasting hebben betaald; Tenslotte wordt ontheffing ook nog toege staan aan de miliciens die vrijstelling of onbepaald uitstel of ontslag van actieven dienst verkregen hebben daar zij tenminste vijf broeders of zusters in leven hadden; zij wordt uitgebreid tot de belastingplichtigen die in vredestijd van den dienst vrijgesteld werden als onontbeerlijken gezinssteun. Art. 5 Het cijfer der belasting wordt vastgesteld, al naar het onderscheid voort vloeiend uit de gezamenlijke inkomsten der belastingplichtigen, op a) 100 frank, voor degenen voor wie het totaal bedrag der belastbare inkomsten de 2/3 van het van bedrijfsbelasting vrijge steld minimum bereikt en nochtans lager is dan dit minimum; Deze aanslagvoet wordt tot 50 frank ver laagd voor de gehuwde belastingplichtigen; b) 300 frank, voor degenen die niet in de aanvullende personeele belasting aangesla gen zijn en niettemin een totaal belastbaar inkomen genieten dat minstens 2/3 van de bedrijfsbelasting bereikt. Die aanslagvoet wordt op 400 frank ge bracht voor de belastingplichtigen wier mid delen met meer dan 5,000 frank bedoeld Als men kalveren wil mesten het best met enkel volle melk. De kwaliteit van het slachtproduct oor deelt men dan beter, de kleur van de zicht bare slijmvliezen blijven bleeker en de haren glanzend. In elk geval in het noodig, dat het kalf de.(brengen eerste 3 a 4 weken enkel volle melk krijgt. Evenals bij gewoon opfokken begint men bij de geboorte met driemaal per dag 1/2 L. biest te geven. Dan elke dag 1/2 L. meer, zoodat aan het einde der eerste week 4 a 5 L. volle melk wordt gegeven en aan einde der derde of vierde week 7 a 8 L. Dan kan men desgewenscht beginnen met de volle melk iets in te korten. En wat ge zuurde ondermelk toe te voegen, waaraan wat graanmeel is toegevoegd Tarwemeel, boekweitenmeel, gerstmeel en fijn haver meel worden hiervoor aanbevolen. Een mengseltje daarvan is nog beter. Elke liter aangezuurde ondermelk kan worden aange vuld met een half ons tot één ons van dit meelmengsel. Met heel kleine hoeveelheden beginnen deze slechts zeer geleidelijk vergrooten. MARKTPRIJZEN. Anderlecht, 14 Nov. VARKENSMARKT. Te koop gesteld:3630 stuks; 5,75-6,25 levend de kg. geslachte varkens 774 stuks. Ninove, 14 Nov. Biggen 375-450 kal koenen, 55; eenden, 27; ganzen, 32; haan tjes, 10-15; braadkippen, 8-11; hennen, 15 duiven, 7,50; konijnen, 25-35; boter, 21; ei eren, 0,85-1,00; aardappelen, 0,50 fr. Zomergem, 14 Nov. Boter, 16,50-17,50 eieren, 0,80-0,90 fr. Zottegem, 14 Nov. Eieren, 0,75-0,85 en 0,95-1,00; hoeveboter, 16-18 melkerijboter; (18-20; biggen 6,50 de kg.; braadkiekens, 10- 1 11; konijnen, 7 id.; soepkiekens, 10-14; jon ge duiven 6-7 het koppel; oude id., 5; appelen 35-42 fr. Zomergem, 14 Nov. Boter, eieren, 0,80-0,90 fr. Kortrijk, 13 Nov. Witte tarwe, 135-142; rogge, 115-120 haver, 85-93 paarden- boonen, 115-125; gerst, 148-156; hooi, 60-70; stroo, 30-32 aardappelen, gele, 27-29 id., roode, 35-40; voederbeeten, 6,50-7,50 lijn zaad, 190; id., vreemd, 215; lijnzaadkoeken, 141; id., Amerika, 142; arachidekoeken, 138; maiskoeken, 138; lijnzaadolie, 500; suikerij- boonen, 105. VLASMARKT. Voortdurende goede bedrijvigheid. De goede bedrijvigheid op de vlasmarkt blijft voort doorgaan zoowel in de lage witte vlassen en middensoorten als in de beste kwaliteiten. De prijzen gaan nog naar lichte verhooging. Voor de lage witte vlassen tamelijk wel vraag voor de Gentsche spinnerijen voor de Fransche spinnerijen worden nog te water geroote vlassen geleverd; voor de Engelsche spinne rijen worden beste kwaliteiten geleverd en voor Duitschland gaan eveneens nog beste vlassen door. De noteeringen zijn de volgende lage witte vlassen, de baai van 100 kg., 1250 tot 1450 fr.; tweede soort, 1500-1700 fr. mid densoort, 1700-1900 betere nog, 2000 tot 2200, en de minimumprijzen der beste kwa liteit, 2800 fr., doch deze laatste zeldzaam om vinden. De bedrijvigheid op de klodden- markt blijft ook goed doorgaan in alle soor ten. De beste kammerlingen worden meest gezocht; de prijzen blijven vast: de veld- roote, 11-15 de kilo ruw werk, 6-7 fijn werk, 7,50-10; vlas der Leie, 1,20-2,10 fr. Roeselare, 14 November. Tarwe, 135 rogge, 117; havre, 88; zemelen, 78; mals Pla- worden na den leéf- grens van de mi- 6 CU.» frl» lil »«M. «M MibAw mA «Uw* Mg ««W» Ajw «b hn* ar mmA» «m In den zomer komt het vaak voor dat men menschen mosselen ziet eten welke niet meer qeheel versch zijn. Bijna steeds vloeit hieruit een begin van vergiftiging voort, dat meestal niet van ernstigen aard is, maar hetwelk men dient te verzorgen. Niet minder talrijk zijn de gevallen van families waarin meerdere personen lijden aan hevige hoofdpijn. Ér bestaat hierte gen een gemakkelijk geneesmiddel, afdoend en zeker werkend de Aspirine tabletten. Dit ia het sonvereine middel tegen alle pijnen. U her- kent het aan het Bayer kruis. aak 4aat, aalt 'bat mat maar parage «B mar «ra atari mirril vitkriaaia. ruraal Maak blijft daar da U-rüjka VRIGLKYX Wri^i/a fa efaatakand raar da taadaa aa laataaau I Zonder calomel en s morgens zult gij monter en frisch uit het bed springen. Da lever moet eiken dag één liter gal in de Ingewanden uitstorten Wanneer de gal niet vrij toevloeit, kan uw voedsel niet verteren; het bederft. Kwade gassen doen uw lichaam zwellen; U lijdt aan verstopping. Uw orga nisme wordt vergiftigd en U is zwaarmoedig en terneergeslagen. U wordt een zwartkijker. Een laxeermiddel is een noodhulp. Een ge dwongen stoelgang bereikt het doel niet. Alleen de KLEINE CARTERS PILLEN voor de LEVER kunnen het vrij toevloeien van de gal verze keren, wat U er weer bovenop zal helpen. Het zijn zachte plantenuittreksels, die werkelijk op verrassende wijze het toevloeien van de gal .bevorderen. Eischt de Kleine Carters .-Pillen voor de Lever In alle apotheken Ir?" L8.5S- eveneens DOODELIJK VOOR RAT EN MUIS DOCH ONGEVAARLIJK vóórhü»$^ieren en pluimvee

Ons Boerenleven (1922-1965) | 1939 | | pagina 4