w De melkcontrole van Moeder Sterre is 259,6 kg. botervet en niet 159,6 kg. 4 COMICE BERICHTEN. ma»a vernietigd in 2 da- LANDBOUWCOM1CE GEERAARDSBERGEN. lokaas 51 slakken Fr M. 6869, en M. TE DE MELKEMMER. en Vaarzen). M. 6421, V. 3,27%, B. „Behandelen en PROVINCIE OOST-VLAANDEREN. Markt. II MERRIEN een Om Vee- Pakken van 25 Cr., 500 Cr., Fr. 2 1 /2 Kg., N. V. te Merlemont Telefoon: Merlemont 18 (N. Dinant). GEWESTELIJKE PAARDENPRIJSKAMP BRUGGE, OP 26 FEBRUARI 1942. I. HENGSTEN le pr.: Soleil Levant 45/. Eig.: Paardenfokkerij Verraes E., Lapscheu- re en Verraes Charles, Uitkerke. 2e pr.: Kléber de St. Cathérine 45/. Eig.: Paardenfokkerij Verraes E., Lapscheu- re en Verraes Charles, Uitkerke. 3e pr.: Orange de Lap 44.4080. Eig.: Paardenfokkerij Verraes E., Lapscheu- re en Verraes Charles, Uitkerke. 4e pr.: Joubert de Hazegras 44.2280. Eig.: Stubbe Henri, Zuienkerke. 5e pr.: Avenir de Hazegras 44.2282. Eig.: Lanckriet Leon, Knokke. 6e pr.: Titan de Molenhoek 44.786. Eig.: Paardenfokkerij Verraes E., Lapscheu- re en Verraes Charles, Uitkerke. 11,50 90,00 13) Princesse Uitkerke. Eig.: Vandamme Michel, Uitkerke. 14) Marquise de Zuienkerke. Eig.: Van Vooren Theophiel, Zuienkerke. 15) Raby de Schoeringhe. Eig.: Van Vooren Theophiel, Zuienkerke. De Secretaris-Schatbew. G. Vanden Weghe. PRIJSKAMPEN VOOR STIEREN, KOEIEN EN VAARZEN IN 1942. prijskampen gehouden a) voor vaarzen met den van volwassene; b) voor melkkoeien tot zes tanden V: Due 35/532. M: Flora 35/2251; 209,0 kg. Namens het Bestuur: Rf De Secretaris, De Voorzitter, JAN DEWANDEL. J. VANDERLINDEN. schoone oogsten te bekomen, gebruikt de MAGNESIUM KALK der ETABLISSEMENTEN MATTSSEN De kweekers in het bezit van een veestamboek, worden beleefd verzocht die fout te verbeteren op blz. 9 der foto’s. Blz. 185 (ingeschreven koeien Taveime Ach., St. Jacobskapelle. BELLA 41/2229; Tat. 8 D 117; Geb. 24-3-38. boekje uitgedeeld worden: benuttigen van weiland”. Namens het Bestuur: De Voorzitter, Edg. Lippens. Errata van ’t veestamboek 1941. Bladzijde 9 in de Foto’s BRISTOL 39/120; Geb. 5-12-37. leader: Bruno 34/280. '.loeder: Sterre 35/2791; V. 3,78%, B. 259,6 kg. Sig. Syndikaat, Nieuwkapelle. F L E U R I X AGENT VOOR BELGIB. 11-13, Jan Wellensstraat, BRUSSEL - Tel. 33.34.57 leden opnieuw op Zondag 15 De heeren leden van ’t Cornice worden drin gend uitgenoodigd tot de Algemeene vergadering die zal gehouden worden op Zondag 8 Maart, te 2 uur zeer stipt (toreriuur) in het lokaal ”De Kat” Groote Straat bij August Van Nieuwen hove Imbo te Geeraardsbergen. {DAGORDE: 1. Verslag der vorige Algemeene Vergadering. 2. Voordracht met Lichtbeelden en Films door Heer Dr Dewandel. Onderwerp: ’’Voedsel en Voeding in deze Oorlogsjaren”. 3. Rekening 1941, Begrooting 1942. 4. Hoe ver staat het met Rundveentallenverbete- ring, silo’s enz. in ’t Cornice Genraardsbergen en andere dringende mededeelingen door den Heer Hoofdrijkslandbouwkundlge Coulier. 5. Vernieuwing van de helft van ’t Bestuur. IT De Heeren Opziener-Veearts Vandenbergh, Rijksveeteeltconsulent Van Spaendonck en Van dennoortgaete zullen de bijnenkoast met hunne tegenwoordigheid vereeren. <4Er worden geen persoonlijke uitnoodigings- kaarten verzonden. 3,00; 125 Gr., Fr. 45,00; 1 Kr., Fr. 5 Kg., bijzondere prijzen. winning in weide mers het volgende: „Toen men nog niets van bacteriën wist, meende men, dat houten emmers best waren. Maar slechter emmers bestaan er niet; geen enkel stuk vaatwerk oefent zoo’n ongunsti- gen invloed uit op de kwaliteit, de houdbaar heid, als juist die houten emmer”. De fabrikanten, die thans de aanmaak van houten melkemmers ter hand nemen, mogen wanneer ze deze den veehouder aanprijzen, zich der gelijke uitspraken indachtig zijn. Ir. S. bladzijde 24 (ingeschreven stieren). HAUSPIE Cyriel, Boitshoeke DANIEL (41/16) tat. 9 V 497; Geb. 2-11-39. 4e Pr. Cat. I P.Pr. Nieuwpoort 1941. V: Bristol 39/290. M: Nelly 33/357; M. 5419, V. 4,35%, B. 235,7 kg- Maandag 18 Mei te Lebbeke, Kerk. Voor de 2e gewone omschr.: Vrijdag 22 Mei te Bassevelde, Dorp. Voor de 15e gewone omschr.: Vrijdag 22 Mei te Kruishoutem, Markt. Voor de 7e gewone omschr.: Zaterdag 23 Mei te Aalter, Statieplein. Voor de 20e gewone omschr.: Zaterdag 23 Mei te Ninove, Markt. Voor de 6e gewone omschr.: Vrijdag 29 Mei te Beveren-Waas, Voor de 21e gewone omschr.: Vrijdag 29 Mei te Nukerke, Dorp. Voor de 3e gewone omschr.: Zaterdag 30 Mei te Kluizen-Terdonck, Brug. Voor de 11e gewone omschr.: Zaterdag 30 Mei te Oosterzele, Klooster. Voor de 24e gewone omschr.: Maandag 1 Juni te Zandbergen, Dorp. Voor de 10e gewone omschr.: Maandag 1 Juni, te Te bekomen in alle droogerijen en bijzondere huizen. Zooniet schrijf rechtstreeks aan. 1. De gewone prijskampen voor Melkkoeien en Vaarzen zullen gehouden worden op de volgende dagen en plaatsen te 10 uur. Voor de 9e gewone omschr.: Maandag 20 April te Drongen, Baarle. Voor de 23e gewone omschr.: Vrijdag 24 April te St. Maria-Lierde, Dorp. Voor de 8e gewone omschr.: Zaterdag 25 April te Landegem, Dorp. Voor de 19e gewone omschr.: Maandag 27 April te Mere, Dorp. Voor de 13e gewone omschr.: Vrijdag 1 Mei, te Hamme, Zogge. Voor de 18e gewone omschr.: Zaterdag 2 Mei, te Velzeke, Dorp. Voor de 22e gewone omschr.: Maandag 4 Mei, te Oudenaarde, Markt. Voor de 5e gewone omschr.: Vrijdag 8 Mei, te St. Gillis-Waas, Kerk. Voor de le gewone omschr.: Zaterdag 9 Mei, te Eekloo, Markt. Voor de 12e gewone omschr.: Maandag 11 Mei te Wetteren, Beernaertplein. Voor de 16e gewone omschr.: Vrijdag 15 Mei te Deinze, Kerkplein. Voor de 4e gewone omschr.: Zaterdag 16 Mei, te Eksaarde-Doorslaar, Kerkplein. Voor de 17e gewone omschr.: Maandag 18 Mei te Dikkelvenne, Dorp. Voor de 14e gewone omschr.: LANDBOUWCOMICE KRUISHOUTEM. M., De jaarlijksche algemeene vergadering waartoe U vriendelijk uitgenoodigd wordt, zal plaats hebben op Zondag 8 Maart, om 3 u. (off. tijd) in ’t Gemeentehuis te Huise. DAGORDE 1) Hulde door de Eerevoorzitter aan den Heer Dhaenens A., zaliger. 2) Aanstelling van een nieuwen voorzitter. Herkiezing van de helft van ’t bestuur. 3) Rekening 1941 Begrooting 1942. 4) Rekening Paardenverzekering. 5) le Voordracht door den Heer Van Melcke- beek over: Aanpassing aan den huldigen toestand. 6) 2e Voordracht door den Heer Vanden Noorgate over de groenbemesting. 7) Aanwerving van nieuwe leden. (Oproep Dr E. Geurden). De Sekretaris, Vermeiren Ger. De Eerevoorzitster, Bar. A. della Faille d’Huysse. Voor een uitgaaf van 3 franken, 236 slakken gen. - Met één enkel COMICE SAFFELARE. De vorige aangekondigde vergadering was een mislukking om reden van het slecht weder. De wegen waren onbegaanbaar. Daarom werd besloten de op te roepen te Saffelare, Maart, om 2 u. namiddag. Aan de tegenwoordigen zal gratis Zwijnaarde, Dorp. Op ieder dezer plaatsen zullen de volgende worden: hoogstens twee tan- of om er op waschdag vuile kleeding in te stoppen. De bevestiging van het hengsel aan den emmer moet zóó zijn, dat ter plaatse geen opeenhooping van melkresten kan ont staan. De tegenwoordige omstandigheden bren gen met zich mede, dat deze emmers bijna niet meer in den handel verkrijgbaar zijn. En nu zijn er helaas teekenen, die er op wij zen, dat er weer houten emmers in omloop worden gebracht. Ze zijn van teakhout en krijgen het praedicaat mee, dat ze het bij goede behandeling een menschenleven uit houden. Uit den aard der zaak verheugen de strij ders voor goede en zindelijke melk zich hee- lemaal niet bij de verschijning van dit in hun oogen minderwaardig materiaal. Het moet de veehouders ten zeerste worden ont raden zich dit gereedschap aan te schaffen. En moet het, omdat er niets anders is, dan is en blijft een houten emmer een noodza kelijk kwaad. En zoedra er weer metalen em mers zijn, dienen deze houten emmers niet meer voor het melken gebruikt te worden. Wij staan in dit oordeel niet alleen. De directeur van het Melkcontrolestation melk en stal”, over houten em- Bij verschillende gelegenheden is er ge pleit voor een zindelijke melkwinning. Daar bij is naar voren gebracht, dat bacterie- arme melk, die lang houdbaar is, voor consumptiemelk, zoowel als voor grondstof voor de zuivelbereiding het meest geschikt is. Maatregelen, die het besmetten der melk te gen gaan, moeten daarom reeds voor den aanvang van het melken worden getroffen. De aard van het melkgereedschap en de rei niging er van hebben een zeer belangrijke invloed op de duurzaamheid van de melk. Tot het melkgereedschap behoort o.a. de melkemmer en we meenen aanleiding te hebben over dit apparaat iets naders te zeg gen. Er is een tijd geweest, en dat is nog niet zoo heel lang geleden, dat het gebruik van houten melkemmers veelvuldig voorkwam. Het streven naar verbetering van de kwali teit van de melk bracht aan het licht, dat een naadlooze, vertind ijzeren emmer verre weg te prefereeren was boven een houten emmer. Eerstgenoemd gereedschap is ge makkelijk goed schoon te maken, het kan ook langer mee. alleen is het wat duurder bij te'utrecht; zegt in zijn boekje: „De aanschaffing. Houten emmers zijn ten ge volge van den aard van het materiaal waar van ze gemaakt zijn en mede door het groot aantal naden, ten gevolge van de vele dui gen, waaruit zoo’n emmer is opgebouwd, zoo goed als niet schoon te krijgen. Ook kwamen vroeger geverfde houten emmers voor. Het gebruik hiervan is nog meer te veroordeelen. Bij grondige schoonmaak ging de verf er af; bovendien heeft het gebruik van geverfd melkgereedschap op boerderijen, waar kaas, gemaakt werd, meermalen het gebrek „blauw in de kaas” veroorzaakt. Deze gedachten kwamen bij ons op, toen we dezer dagen in één der vakbladen lazen, dat houten melkemmers werden aanbevolen. Aan den goed vertind ijzeren melkemmer, naadloos, dus uit één stuk geperst, moet wor den vastgehouden. Hij moet van ongeveer 15 1. inhoud zijn en volgens conisch model gemaakt. Deze emmer moet uitsluitend voor het melken worden gebruikt en mag niet ge bezigd worden om b.v. kalveren te drenken en vaarzen met drie van volwassene; c) voor melkkoeien met 7 of meer tanden van volwassene; d) voor de beste kweekkoeien die in een vroegeren prijskamp eene le en 2e premie behaald hebben en vergezeld ziin van 2 af stammelingen ten minste 6 maanden cud kan sechts éénmaal toegekend worden voor hetzelfde dier. De premiën van de categorie D mogen slechts tweemaal voor dezelfde koe toegekend worden. Om aan de bovenstaande prijskampen te mogen deelnemen wordt vereischt 1. dat de dieren in het Provinciaal stamboek ingeschreven zijn. le pr.: Rita de Carbon 44.6215. Eig.: We Kamiel Haegebaert en Kinders, Brugge St. Pieters. 2e pr.: Carlouche de Zuienkerke 44.11303. Eig.: Stubbe Henri, Zuienkerke. 3e pr.: Odette de Lap 44.13115. Eig.: Paardenfokkerij Verraes E., Lapscheu- re en Verraes Charles, Uitkerke. 4e pr.: Léna de Hazegras 44.7325. Eig.: Lanckriet Leon, Knokke. 5e pr.: Siska de Knokke. Eig.: Lanckriet Leon, Knokke. 6e pr.: Elza de Bruges 44.6745. Eig.: Hoste Firmin, Brugge St. Pieters. Teruggeroepen 7) Idalie du Steenlander Eig.: Zwaenepoel Theophiei, Zuienkerke. 8) Lizette. Eig.: Timmerman Rudolph?, St. Kruis. 9) Olga de Carbon 44.6217. Eig.: We Kamiel Haegebaert en kinders, Brugge St. Pieters. 10) Cora de Jean Cay. Eig.: Adriaenssens Joseph, Knokke. 11) Comtesse de St. Pierre 44.11203. Eig.: Steyaert Gustaaf, St. Pieters-Brugge. 12) Cora de Klemskerke. Eig.: Rammelaere Alfons, Klemskerke. Tat. 7 T 211. Het jSoeltreffenst en krachtigste produkt veer de vernietiging van slakken. I t&cclcl t i

Ons Boerenleven (1922-1965) | 1942 | | pagina 3