M« i^eed wtft H 45W wintergroente bij i jWsK :»j$è Dit is het voorrecht van allen die, bij het minste voorteeken van ver koudheid, hun toevlucht nemen tot een paar WIT KRUISJES Belangrijk fabriek in de omstreken van Antwerpen zoekt landbouwer voor het afsluiten van een contract voor levering van de wettelijkehoeveelheid van 120 kgr. aard appelen voor de leden van zijn personeel. Antwoorden: Nr J. D. 3039, Agence Rossel, Brussel. 4 de half late serpette (150 gram) en de late Senator (150 gram). Voor dat de eene afge plukt is begint de andere al te dragen en zoo hoop ik lang versche doperwten te hebben. Kervel gebruikt mijn vrouw veel voor de soep, daarom wil ik er steeds versche hebben. Met op 15 April, 15 Mei en 15 Juni te zaaien zal dit denkelijk wel lukken en dan misschien nog eens in Augustus. Met 100 gr. zaad zal ik wel ruim toekomen. Komkommers in vollen grond lukken bij mij altijd slecht en daarom zet ik er geen meer, maar van Cornichons of Augurken voor de inmaak wil ik een paar planten hebben. Op 5 Mei zaai ik de var. Kleine groene scher pe Parijsche en daar er dikwijls zooveel plantjes sterven ga ik maar een goede reser ve nemen en 15 gram zaad bestellen. Bloemkool Daarvan koop ik jonge plant jes bij den hovenier daar ik vind dat dit voor- deeliger en gemakkelijker uitkomt dan ze zelf te zaaien. De vroege plant ik rond einde Maart, de zomerbloemkool op 15 Mei en de late begin April. Witte Kabuiskool eten we niet, dus moet ik er geen planten. Koode Kool, integendeel eten we veel,, doch'daarom wil ik er het heel Van de var. Half rood Halfwit bestel ik 25 25 gram zaad en die zaai ik eerst op 1 Maart, dan op 1 April en dan op 1 Mei. Daarna neem ik Ramanas, var. Münchener Bier, waarvan 10 gr. zaad zal voldoende zijn en die zaai ik op 1 Mei, 1 Juli op een frissche plaats in mijn tuin. Kropsla, moet er ook den heelen Zomer voorradig zijn in den tuin. Van de vroege var. Mei Koningin, die einde Maart geplant wordt, koop ik jonge plantjes bij den hovenier. Voor het overige van het seizoen bestel ik 10 gram zaad der var. Eoterkrop om achtereenvolgens te zaaien op 15 Maart, 15 April, 15 Mei, 15 Ju ni en 15 Juli. Veldsla is een lekkere witloof, 25 gr. zaad der var. Volhardt groene op 20 Augustus gezaaid zal ons wel voldoende voorzien, denk ik. Schorseneeren zaai ik rond 10 April de var. Verbeterde Zwarte Nietschieters (10 gram). Selder wil mijn vrouw ook altijd veel heb ben. Eind April koop ik plantjes van de gele selder bij den hovenier, want die moeten on der glas gezaaid worden. Voor Herfst- en Winterprovisie zaai ik eind April 20 gram groene selder der variëteit Leuvensche Win ter. In Juli moet die dan uitgeplant worden. Spinazie is een van die groenten waar men groote hoeveelheden van moet hebben. Om een opeenvolging te hebben moet ik zeer dik wijls zaaien. Als vroege var. neem ik de Reu zen van Viroflay (500 gr. zaad) die te zaaien is op 1 Maart, 1 April, 15 April en dan voor de productie van September, October en de vol gende Lente zaai ik ze nog eens op 15 Augus tus. Voor later zaai ik de var. Juliana (200 gr.) op 1 Mei en op 1 Juni. Dezen Zomer ga ik ook eens de Nieuw Zee- landsche spinazie probeeren. Die moet begin April binnen gezaaid worden in potjes (5 gr.) Tomaten moeten in serre gezaaid worden, ben ik verplicht de plantjes bij den hovenier te koopen en ze 15 Mei te planten Wortelen, worden in ons huishouden veel gebruikt. De zomerwortelen ga ik einde Maart eens en op 1 Juni eens zaaien, de winterwor telen op 1 Juni. Als variëteit neem ik de halflange stomp- puntige van Nantes, de vroege en de late, van elk 50 gram. Zurkel ga ik viermaal zaaien, namelijk ein de Maart, 10 April, 10 Mei en 10 Juni. Daar voor ga ik zaad bestellen van de breedbla- dige van Belleville. Ziedaar wat ik van plan ben dit jaar te doen. Het 'Wit Kruis’’ is het aangewezen geneesmiddel in geval van GRIEP. Door zijn kalmeerende, prikkelende en koortsverdrijvende eigen schappen bestrijdt het de pijn, de neerslachtigheid en de koorts. alleen in den Winter, dan hoef ik geen zomer- soorten te planten. De beste winter roode kool vind ik de Langendijker bewaarkool die ik op 10 Maart zaai en 15 Mei uitplant. 5 gram zaad is ruim voldoende. Savooi Kool vinden we ook een lekkere groente. Van de Mei savooi die begin Maart geplant wordt, koop ik jonge planten bij den hovenier. Deze is te oogsten van einde Mei tot einde Juni. Voor de zomer zaai ik de var. Belgische Roosjes op 1 Maart om in Mei te planten (1 éi 2 gram zaad). Spruitkcol ga ik 15 Mei zaaien en in Juli uitplanten. Als var. neem ik Mechelsche markt en ik gebruik 5 gram zaad, dan kan ik nog wat planten aan mijn gebuur geven. Van Peterselie zaai ik op 1 Maart 10 gram der gekrulde variëteit. Prei, vind ik een van de gemakkelijkste culturen: op 15 Maart zaaien op wachtbed- den en Juni Juli planten. De var. Reuzen van Carentan vind ik de beste en daarvan bestel ik 10 gram zaad, wat ruim voldoende is. Radijzen, is een lekkere en gezonde toespijs, jaar door hebben. APOTHEKEN f\ GRIEP PIJNLIJKE MAANDSTONDEN RHEUMATISCHE PIJNEN VERMOEIDHEID 3£^e&*<_&S£ rs ■n <Je5‘ L L E HOOFDPIJN - ZENUWPIJNEN ZENUWINZINKING

Ons Boerenleven (1922-1965) | 1942 | | pagina 5