I ssa STOM 5O5W i 8 is i 1 i COM ICE-BERICHTEN vermetigdl in 2 da gen. en I en oijzondere huizen. M. s Tel. met de M. 6010-4,18- 1 M. 5796—4,13— 5805-3,84- VOOR recht te zetten, ook geen ga voor uw Waschmachine faezsauen met I 11.50 90,00 Dit certificaat moet inschrijvingsbulletijn gevoegd Te bekomen in alle droogerijen Zooniet schrijf rechtstreeks aan De Voorzitter, R. Cornille. maden der leven en beste be aanwending van mest, waarin zich afval van aangetaste planten: ’t zij loof, ’t zij oorzaak van M. 5284-3,46-182,8; V: Sander 35/106; M: Belle 35/505; M. 6447-3-67-236,6; Eig.: Debruyne Gerard, Ingelmunster. Te Torhout, op 9-4-42. 16 stieren voorgest., 9 aanv., 7 gew. ASTIEREN. 1. Stieren zonder tanden. 1. Evarist 42 '4; Tat. 0 T 215; Geb. 17-9- 40. V: Baron ’t Geysenhof 39/322. M: Albertina 39/2359; M. 7014—3,70— 259,5. Eig: Syndikaat Torhout. 2. Erik 42/510; Tat. 1 T 172; Geb. 30-3- 41. V: Cavo 40/396; M: Cora 41/3067; Eig: Bruynooghe Oktaaf, Torhout. m?? XMXX M8XX KKKK KXKX kxkk f M A' ''fAXA 3 flanken. 236 slakke?» lokaas 51 slakkers de reiniging der stallen. De samenstelling hangt af 2 980.216 10.222 0.215 0.261 begrepen. De pachthoeven rond steden aldaar hebben bijna allen van 250 a 400 Hl., waar al de ümingen der steden worden ingegoten. De samenstelling zal voorzeker afhan gen van het genomen voedsel. Ziehier een samenstelling van de sta- F’akksft van 25 Gr., 500 Gr., Fr. 2 1/2 Kg., voor uw Waschmachine en Motoren, één adres HUIS DEMULDER 188, St. Salvatorstraat Gent Tel. 502.46. Wlfen I ze gedood. Overbrenging van deze ziekte einde April begin Mei aan de oppervlak- kan geschieden door pootgoed, door de wind, door schoeisels en door paarden hoeven. Zelfs kan een ziektevrije grond door het overbrengen van een weinig be smette aarde die kleeft aan spade, rijf, hak of ploeg, op zijn beurt besmet wor den. Beeldt U dus in hoe onvoorzichtig deze oningewijde lieden te werk gingen die geburen op den akker samenriepen om naar die eigenaardige besmette knollen te komen kijken en hoe onver antwoordelijk die geburen waren deze knollen in den zak staken om ze aan de de huisgenooten eens te laten zien. De en. Merken wij ook op, dat op versch ge kalkte perceelen men nooit aal mag aanbrengen. De kalk doet den ammo niak vervliegen. Best zal de aal aange bracht op niet natten grond. Dan wordt hij raper opgeslorpt. Men zal misschien opwerpen: ik heb schoone uitslagen te boeken met schei kundige meststoffen op boomgaarden toe te passen. Goed, maar een van de nadeelen van het uitsluitend gebruik van minerale meststoffen is de afwe- bacterisch leven in die De invloed van de bac- verandering van de voe- De tallooze insecten, die in den beer-' dende bestanddeelen werd nochtans in een zoo helder daglicht gesteld door de dat wij hunne tot de ont- van het plantenleven. Nu voor de aanbrenging van bacteriën moet men noodzakelijk organieke mest stoffen aanwenden. Men kan den grond de noodige bac teriën geven en terzelfder tijd werkda- nige meststoffen leveren onder vloei baren vorm, die bijgevolg gemakkelijk doordringen tot in de grondslagen, waar Organieke stoffen Ammoniak Potasch I Fosfoorzuur rhloor, iodium, kalk Gemakkelijk en den zich langs de wortels en bladeren. De voedende elementen worden ver-j deeld ir verbrandbare of organieke en' in minerale bestanddeel m. Zekere van --- samenvoeging met de celwandstof geraamte van de plant uit en Wratziekte van den aardappel is haar echte naam; in den volksmond heet men ze zwarte schurft of zwarte kanker in ieder geval wratten, schurft of kan ker hebben hoegenaamd niets goeds om metten grond gekweekt geven het lijf, ’t Is een J cryptogamische ziekte die den oogst soms volledig vernietigt en waarvan het put thuis zijn, vernielt men door pe- trool in den beerput te gieten. Daar- moderne opzoekingen, door wordt de lucht afgesloten en ster- werking onmisbaar achten de insecten bij gebrek aap lucht., wikkeling van het de MERCATOR Frankrijklei. 33 Aniwerpen Fr In deze dure tijden maakt en veranderd uwe kleederen zelf. Volgt, per briefwisseling, onzen bijzonderen SNIJ- EN NAAILEERGANG Vraagt ons programma nr 11 die U gratis wordt gezonden. Schrijft heden nog naar de SNIJ- EN NAAISCHOOL „NOUVEAUTÉ” 43, Rijselstraat, IE P E R «eti uitgaaf van - Met één enkel nooit gebruiken. De bladeren branden alsdan slecht en verspreiden een on aangename geur. Landen bestemd voor beeten zijn best geschikt. In de hoven mag men het gerust brengen op aard appelen en koolbedden. Men giete drie liters per vierkante meter. Nochtans zoo het aangelengd is met water, wendt men meer aan. Aal. Door aal wordt hier verstaan een mengsel van de vloeibare uitwerp selen der dieren, van het mestsap en I van de waters, die gediend hebben tot _j beeri menschen. I voor deel zou ons land op economisch gebied: de voeding, zoo men meer beer aanwendde. De heer Barrel heeft met beer proef- Noorden van F L E U R I X AGENT VOOR BELGIS. H-13, Jan Wellensstraat, BRUSSEL - straat 54, Ledeberg, of 2,50 fr. tweetaligeh tekst en plan. Het plan van modelschooltuin van 10 aren oppervlakte, beantwoorde ten vol le aan de wettelijk voor geschreven doeleinden: praktisch en proefonder vindelijk de eerste beginselen van land en tuinbouw onderwijzen en de beste groenten- en fruitsoorten helpen ver spreiden in de landelijke gemeenten. Niet mogelijk dit plan uit te voeren op mindere oppervlakten en werkmans- tuintjes, doch kan het met groot voor deel geraadpleegd worden, voor de keus der beste variëteiten, teeltverdeeling, bewerking, bemesting enz. Al de leden van het Cornice worden vriendelijk en dringend uitgenoodigd tot de algemeene vergadering die door gaat op Woensdag 13 Mei 1942, te 10 u. ’s voormiddags, in het gewoon lokaal „Hotel van Commerce”. DAGORDE 1) Belangrijke bespreking der land bouwvraagstukken onder leiding van Mr. Symoens. Hoofdstaatslandbouw- kuiidigë. 2) Allerlei; De Secretaris, M. Vandamme. suikers, het zetmeel, oliën, enz. De vezelwortels zijn voorzien van fij ne wortelhaartjes, die alle jaren afster- ven en vernieuwen. Het zijn deze welke de voedende elementen uit den grond putten. Die kleine haartjes zijn als filters, die slechts volmaakte vloeistof fen laten doorzijpelen. Die bestanddee- I len hebben de planten noodig om hun ne organen te vormen en te ontwikke len. Bijgevolg, opdat de voedende ele menten kunnen opgenomen worden moeten zij deels ontbonden, deels op gelost zijn in den vochtigen bodem. Daarom zal de grond vruchtbaar wor den gemaakt en zullen de voedende ele- inenten spoedig in het bereik der ge- i wassen worden gzbracht. Welk beter en j gemakkelijker middel daartoe dan de j vloeimesten, en voornamelijk bij droog- I te. Men onderscheidt twee soorten vloei- i mesten. Men kan minerale meststoffen oplossen in water en daarmede de plan- heeft de kweeker^deten begjeten pe tweede soort vloeimest „o con men organieke mesten. Daaronder rangschikt men beer, den Vlaamschen i mest, de aal, het bloed. ’t Is betreurenswaardig dat de nog zoo zeer walgt bij vele 1. Beer bevat veel stikstof. Wat al _e der aarde. We kunnen soms niet we- n of hij ons dezen zomer geen bezoek zal brengen. We wenschen hem naar den duivel maar ’t is een onbeschofte kwast, onge- noodigd komt hij toch. Bemerkt ge hem doet uw plicht. Voor wat de wrat- _ekte betreft verwittigt het Ministerie .1 Landbouw bij mogelijke verschij ning. De tusschenkomst van ’t Ministe rie, die verschilt Volgens de de gevallen, maar steeds zooveel mogelijk de indivi- isele of persoonlijke belangen der landbouwers eerbiedigt, streeft er naar om het algemeen belang te vrijwaren door alles in ’t werk te stellen tot be- trking van den nieuwen haard. Een verwittigd man is er twee waard. aardappelteelt. Inderdaad: zitter van aardappelen, die de aanwe-! zigheid van zwarten kanker vaststelt in zijn teelten of in zijn bewaarplaat sen, is verplicht er onmiddellijk aangif te van te doen bij den burgemeester der gemeente. Deze zal telegraphisch den Minister van Landbouw er van ver wittigen Zoo luidt artikel 1 van het Ministerieel Besluit van 30 November 1928. Niet min dan 15 verschillende ziekten tasten het aardappelloof en de knollen aan. Het is van groot belang de wratziekte uit de andere te kunnen onderscheiden. Weinig aangetaste knollen hebben T ROOS KRUIS 0A43 geV°,gen 0.518 deze elementen maken in beerputten stankeloos gemaakt. Muntz het raakt daartoe aan per Hl. 5 Kg. fijne dienen kool als opslorpingsmiddel, 2 Kg. plaas- als vergaarbak van de andere, zooals de ter, 1 kg. ijzersulfaat in poeder. Dit al- zigheid van elk aluminen, de les goed gemengd en in den beerput ge- meststoffen. goten. teriën en de Tot den groei hebben de planten tal- .—2-e elementen van noode categorie van 4 jaar en Deze putten zij: 1) uit den grond; 2) Water langs del ven De laag petrool zal ook de talrijke vliegen dooden, die zich ontwikkelen met het standdeel uit den beerput. Gebruik. In princiep mag men met menschenmest niet rechtstreeks begie ten. Best brenge men het op landen, in de Lente, die nog moeten bewerkt en beplant worden. Op weiden is het vooral de meeste wortels zich bevinden. Daar- uiterst welkom. Op tabak zal men het toe is de aal eene kostbare meststof. Om de aal ten gepasten tijde te kun nen aanwenden zorge men voor groote aalputten. Men telle op een kubieke meter per koe en per paard, een vierde kubieke meter per varken, en men houde nog rekening met de hoeveelheid waschwa- ter. De aalput wordt best aangelegd on der den mesthoop. Aal en mestsap wor den er in geleid dcor aarden buizen van een twaalftal centimeter doorme ten De bodem en de heel waterdicht zijn, van den kareelen. Deze bestrijke om het haar medaliën. Indien het signalement van uw paard van 3 jaar, verleden jaar nog gewijzigd werd, moet gij een afschrift van die wijziging vragen aan ’t Studbook en meêsturen met uw inschrijvingsbulle tijn, zoo niet kan het paard niet mede dingen aan den prijskamp Om 10 ure stipt moeten de driejarige merriën in den ring aanwezig zijn, an ders zal de Jury verplicht zijn hande- l lend op te treden. De Rijksveeteeltconsulent, M. SYS. Inlichtingen voor den Kweeker. De kweeker moet zijn merriën ter keurraad onderwerpen op de vergader-1' plaats waar zijne hengsten aan de prijs-1 kampen deelgenomen hebben. Indien hij geen hengsten aan de prijskampen aangeboden heeft, 1 keus tusschen de 2 vergaderplaatsen' welke het dichtst bij zijn verblijf gele-i gen zijn. De gekozen plaats zal dan! verder dienen behouden te worden en| de kweeker moet er al de paarden, met dewelke hij verlangt aan de prijskam pen deel te nemen, aanbieden, yoor de driejarige merriën alsook’ doen, voor kweekmerriën moet de eigenaar een in-! nemjngen gedaan. In het schrijvingscertificaat waarop het signa-1 prankrijk wordt de waarde van die mest -'eter 1 de lement van het paard vermeld is, aan de Koninklijke Maatschappij „Het Bel gisch Trekpaard”, 60, Koninklijke straat, aalputten te Brussel, vragen. bij het worden. De merriën mogen slechts mededin gen onder voorbehoud dat bij ingeschre ven zijn in het Belgisch Stud-Book. Een ontvangstbewijs, van de inschrijvings- bulletijns, zal aan de deelnemers gezon den worden. Het beheer dringt aan bij de fokkers dat zij hunne paarden zou den aanbieden op het uur stipt dat op het ontvangstbewijs aangeteekend is. Daar de Jury een uitlezingswerk doet zullen de paarden, bloot, zonder over- singel en bijzonder zonder opschikkin- gen die de jury nopens de zootechnische waarde van het paard kan bedriegen, aangeboden worden. In uitzondering van eenige linten, zal er niets tóegelaten worden, zelfs niet het aanbrengen van, klei of vette oliën 3,00: 125 Gr., Fr. 45,00; 1 Kr., Fr. 5 Kg., bsjsontUrs prijzen. gezeld van twee afstammelingen gebo-' ger een eerste of een tweede prijskamp- rijke voedende premie in de meer behaald hebben. uit het water; 3) uit de lucht Zij voe- Zulke premie mag slechts driemaal voor de zelfde merrie toegekend worden. Art. 23. De eigenaar die een ge primeerde merrie bij een ongekeurden hengst ter dekking aanbiedt, verliest alle recht op de premie. Art. 24. De premies zijn slechts be- taalbaar na den prijskamp die volgt op dezen waarin zij werden toegekend of voort verleend. Om de uitbetaling te be komen, moeten de eigenaars de merriën aanbieden aan de keuringscommissie die vaststellen zal of deze hun hoeda nigheid van goede voortteelsters behou den hebben. Art. 25. Op de bepalingen van 2 van vorig artikel wordt uitzondering ge-j maakt indien de merrie niet aan de commissie kan heraangeboden worden ten gevolge van dood of ongeval be hoorlijk door een aangenomen veearts vastgesteld, en binnen de dertig dagen na den dood, ter kennis van Onzen Mi nister van Landbouw gebracht. Art. 26. Voor wat de veranderingen van eigendom betreft, zie artikel 21. Te Ingelmunster, op 8-4-42. 18 stieren voorgest., 15 aanv., 2 gew. 1 uitgesteld. A. STIEREN. 1.) Stieren zonder tanden. 1. Raoul 41 504; tat. 2 R 93; geb. 1-3-41. Fig.: Co vike Camiel, Izegen 2. Edison 42/506; tat. 1 I 21, geb. 14-3-41 V: Bavo v. ’t L. Koeistal 39/36; M: Aza 39/1229; M. 4406-4,31-189,8. Eig: Debruyne Gerard, Ingelmunster. 3. Eric 42/508; Tat. 1 I 17; geb. 2-3-41; V: Baron 39/122; M: Mina 38/3275; M. 6237-3,65-227,6. Eig.: Decaigny Remi, Emelgem. 2. Stieren met 1 of 2 t. van volw. 1. Domien 41/540; V: Balon 39/288; M: Alice 39/1217; M. 7014-3,93-275,6; Eig.: Olivier René, Lendelede 2. Das 41/538; V: Piot 38/340; M: Arda 39/4101; Eig: Maes Louis, Lendelede. 3. Paul 41/534. Eig: Van Couter Krs, Ingelmunster. BEWA ARPREMIEN le Annuiteit. 1. Dorsan 41/530; V: Baron ’t Geysenhof 39/322; M: Rinda 38/1941; M. 7461-3,28-244,7 Eig: Van Wallegem R, Ingelmunster. 2. Darius v. Nieuwkapelle 41/6; V: Bristol 39/120; M: Blomme 36/2475 209.4. Eig.: D’Hoore Achiel, Ingelmunster. Accessiet: .(Zie le Pr. Cat. II). 2e annuiteit: 1. Carol 40/134. V: Abdon 38/50. M: Sabine 38/2943; 239,3. Eig.: Syndikaat, Izegem. 1. Bruno 39/66. V.:'Baron Busbrug 35/460. M.: Pauline 36/1687; M. 222,9 kg. Eig.'Syndikaat, Hulste. 2. Baron 39/122; V.: Baron Busbrug 35/460. M.: Mina 31/2033; M. 5824-3,99-232,3. Eig: Syndikaat, Emelgem. 1. Aza 39/1229; M. 4406-4,31-189,8; V: Cesar Damme 35/196; M: Marjanne 35/2095; M. 5500-4,26- 234,6 Eig. Debruyne Gerard, Ingelmunster. 2. Lotte 35/503; M. 7137-3,88-276,9; V: Bristol 32/394; M: Fanny 32/605; M. 5510-4.46-245,7; Eig: Debruyne Gerard, Ingelmunster. 3. Belle 35/505; M. 6447-3,67-236,6 kg. V: Bristol 32/394; M.: Blomme 3075; M. 4965-4,29-212,9. Eig: Debruyne Gerard, Ingelmunster. 1. Astrid 38/1927; Veel stedelingen en dorpsbewoners die thans een tuintje of hoekje grond in gebruik bekwamen, stellen zich deze vraag. Kosteloos wordt hun een model van kleine moestuin gezonden, maar voor verzendingskosten moeten bij de aan- vraag 2 fr. timbers in gesloten omslag gestuurd worden aan A. Claeys, Lange- i oogen, die vervormd zijn tot wratachti- straat 54, Ledeberg, of 2,50 fr. met ge knobbeltjes van roestbruine kleur. _g aangetaste knollen zijn geheel met leze woekeringen overdekt en lijken niets meer op een aardappel zij ver anderen tenslotte in een stinkende, wee- ke of brokkelige massa, die bij het rooien niet zelden in den grond achter blijft. Op de bovenaardsche plan- tendeelen vertoont deze ziekte geen bijzonder symtomen de groei is zelfs dikwijls krachtiger. Dit belet toch niet dat de stengels soms ook aange tast zijn en dan vertoont de ziekte zich onder vorm van groene, bloemkoolach- ige massa’s in de oksels der onderste bladeren. Deze ziekte wordt veroorzaakt door en microscopische zwam die leeft in de cellen vlak onder de opperhuid; er vormen zich dunwandige sporangiën, maar ook dikwijls dikwandige, die bij duizenden met de overblijfsels van heel of half vergane knollen in den grond blijven, dezen besmetten en dus ook een eventueeel volgenden oogst. Een besmet perceel kan soms tien jaar lang ongeschikt zijn voor aardap- pelcultuur. De sporen zijn inderdaad zeer goed bestand tegen de ongunstigste invloeden: droogte, vorst, ontsmettings- stoffen, enz. Door koking echter worden I riëteit, met irengend. Erdgold levert ons dikke, vrij ongelij ke knollen van uitzicht, maar vast van vleesch, geel en aangenaam van smaak die zich bovendien nog goed bewaren. Moest men den kweek van deze on vatbare rassen veralgemeenen, dan hoop ik wel dat de wratziekte zou overwon nen zijn. En waarom zouden we ’t niet doen? Vergeet niet dat de aardappel teelt nog altijd een voorname bron van nkomst bij onze Vlaamsche boerkens arstelt? Waarom zouden we dan het gevaar van dezen nieuwen geesel die onze aard- appelcultuur bedreigt niet afweren door het voorttelen van uitsluitend onvat bare verscheidenheden? Opgepast, de Coloradokever verschijnt len genomen: het eene in den beerput men bijgevolg fosfoorzuur uit te strooi- van bemiddelde menschen en het ande- I re in dien van een fabriek: 1 95.100 2.579 0.740 0.207 0.323 1.051 goedkoop ONZE SCHIER EEUWENOUDE LANDBOUWCOMICEN. In vorig nummer verscheen verslag over de jaarlijksche vergadering der Afgevaardigden waaruit blijkt dat onze hoogstverdienstelijke comicen niet al leen kloek in stand blijven maar voor sommige zelfs hun ledental merkelijk is aangegroeid. Klaarblijkend bewijs van die heilza me samenwerking van boeren, eige naars en pachters, niettegenstaande verblinde twistzoekers die op landbouw gebied ook den noodlottigen klassen strijd pogen aan te wakkeren tusschen grondeigenaars, boeren en werkvolk. Met goede overeenkomst en samen werking in onze comicen kwam wel stand en vooruitgang in landbouw en dierenkweek; twist en tweedracht kun nen enkel leiden tot verval en onder gang. Landbouwers, blijft nauw vereenigd in uwe comicen, die in de beroerde tij den welke wij beleven, rotsvast staan en vol hoop in een verdebrengende toekomst: helpt elkander, blijft eerlijk. ”Hou ende trou”, zooals onze voorou ders zegden, blijft naarstig zwoegen bij het vervullen uwer edele en verhe vene taak van voedselvoorziening voor het thans noodlijdende volk, zonder U medeplichtig te maken aan den schan delijken woekerhandel die vroeg of laat zijn welverdiende straf niet zal kunnen ontgaan. a. C. Veekweek in W.-Vlaanderen Water Organieke meststoffen Ammoniak Organiek stikstof Totale stikstof Fosfoorzuur Potasch Wat zeggen ons deze ontledingen? Ten eerste, dat aal voortkomende van wel ontbonden stalmest veel rijker is aan stikstof dan aal vloeiende uit ver- schen stalmest. Ten tweede, aal is arm aan fosfoor zuur. Bij een bemesting met aal dient «Elke voortbrenger of be-het bilsenkruid en andere! Geen wonder dus dat men in het bui tenland zeer bang is voor deze ziekte; vele landen eischen bij invoer van aardappelen officieele certificaten, ten bewijze, dat de knollen afkomstig zijn van perceelen, gelegen in een wratziek te vrije streek en dat ze voor uitvoer ge keurd zijn. De wet verbiedt het telen van aard appelen op besmet land, tenzij het on vatbare soorten zijn. Onder de meest vatbare rekenen we de Bravo, de Industrie, de King Edward en de Eigenheimer. Ander variëteiten zooals Ackersegen, Alpha, en Erdgold bieden goed weerstand aan de ziekte. Ze verdienen daarom ook de aandacht van onze landbouwers die misschien niet slecht zouden doen deze drie laatstgenoemde variëteiten in de plaats van de gewoonlijk voortgekweekte te stellen. Ackersegen is een late en sterk groeiende variëteit. Haar opbrengst is zeer groot; de knollen zijn van goeden smaak, het vleesch ervan is geel en op prijs gesteld. Ze bewaart zich lang. Alpha is ook een zeer krachtige va- dikke knollen en veel op- van waringswijze, van de hoeveelheid T ter gebruikt bij het wasschen der stal len. Aal is ook bijtend. Aangewend op weiden mag men ze vier a vijfmaal aanlengen met water. Op nog te bewerken en te beplanten labeurgronden brengt men 5 tot 6 Hl. per Ha. Vcelcker heeft ontledingen ge daan van aal voortkomende van wel ontbonden gemengden stalmest en van aal van verschen stalmest. Ziehier de uitslagen schillen, bevindt kan een besmetting daarstellen Het aanraken van schurftige met ge zonde knollen, het vervoer van om het even welk plantaardig product in be- i soms uiterst gevaarlijkeaanleiding tot het verspreiden der kie men van de parasiet. De wratziekte leeft ook op andere planten van dezelfde optreden groote stoornis brengt in de famiiie van den aardappel: de zwarte nachtschade, het bitterzoet, de tomaat, AAAA A A A A A X deze pijnen zullen bevrijden rA wanden moeten best uit harde o o„....„.^„0 men met ce- I ouderdom der dieren, van de soort, van ment en teer. Van boven legge men be den duur en van de be-l ton. De bodem hebbe een helling. Juist wa-i onder de opening zal de bodem wat ■+°1 dieper gemaakt worden, een twintigtal centimeters. Dit om het ledigen te ver gemakkelijken. ?^^AAAAAA AA AAAAAAAAAA i NIES 4 LANDBOUWCOMICE VEURNE. -i* is. VLOEIMESTEN BEER EN AAL. WAT EN HOE ZAAIEN EN PLANTEN k tic driejarige mcmcii o-iown de jongere afstammelingen detj nin-anoar OOH ITT L’£ van ©e LANDBOIWERS I ^^.1: L Het doelireftenst en krachtigste prodnkt - or de vernietiging van slakken. 1 991.100 1.654 0.560 0.051 0.511 0.104 2.660 DE WRATZIEKTE VAN DEN AARDAPPEL. W’OX KXXK De doos van 8 poeders fr. 4,00 De driedubbele doos 25 poeders fr. 10.00 Te verkrijgen in alle goede Apotheken of vrachtvrij tegen postmandaat. KEURINGEN VAN STIEREN EN PRIJSKAMPEN VOOR STIEREN EN MELKKOEIEN IN 1942. MKXX K A A A S?. A. 2 95.190 3.299 0.260 0.167 0.167 0.923 worden ■V- ©CJ IS EEN AGENTSCHAP VAN "MERCATOR,, EEN WINST GEVENDE BIJVERDIENSTE Kosielooze opleiding. Op ver zoek komt inspecteur ten huize. Verzekeringsraad! schappij en als de Wonderbare BRUINE POEDERS van der Apotheek DE POORTERE SINT NIKLAAS WAAS U oogenblikkelijk, zonder schadelijke 3.550 Oö DcXLlUClCd -fil, j 11 ©AA vv vz*. v» T~S Z-, 11 4 4- «4 4 4 VS zs»-» 1 ren vóór 1 Januari van het jaar waarin de prijskamp plaats vindt en die, vroe 3e Annuiteit Prijskamp Melkkoeien B. Melkkoeien. Bewaarpremiën le Annuiteit - A A AA.AA AAA’A AAAA AAAA AAAA AA.AA AAAA Gebruik ze eens, U zult nooit geen ander meer gebruiken. AAAA A A AAAAAAAAAA Waarom lijden aan MIGRAINE HOOFDPIJN TANDPIJN GRIEP RHEUMATIBK ZENUWKOORTSEN AA^A PIJN DER MAANDSTONDEN AAAA

Ons Boerenleven (1922-1965) | 1942 | | pagina 2