II vernietigd in 2 da- lokaas 51 slakken SCHIKKINGEN: ALGEMEENE M. COMICE-BERICHTEN LANDBOUWCOMICE GISTEL STAD IEPER Landbouwcomice leper-Kemmel (torenuur) bij de Kinders NIEUWE LEDEN. IN BOOMGAARD EN FRUITTUIN. INSTELLING. eeremetaal met ge- Landbouwcomice Gistel. 125, 100, 100, SCHIKKINGEN. ALGEMEENE MSI De Voorzitter, A. Ronse. 11,50 90,00 WAT EEN LANDBOUWER DIENT TE VERMIJDEN. heeft hare meer ver- FOKVEEDAG TE LICHTERVELDE, gehouden op 29 Juni 1942 (St. Pietersd.) PRIJSKAMP - TOOGSTELLING VOOR PAARDEN te Gistel, op Zondag 19 Juli 1942, te 10 uur ’s morgens Art. 1. De prijskamp is voorbehou den aan dieren van het Rood Vlaamsch Ras. Art. 2. De commissie behoudt zich het recht prijzen in te houden of bij te voegen. Te bekomen in alle droogerljen en bijzondere huizen. Zooniet schrijf rechtstreeks aan Landbouwcomice Roeselare. M. Stael Julien, Werken. Landbouwcomice Roeselare. M. Dewulf Maurice, Landb., Ledegem. Om dit ongemak zooveel mogelijk te voorkomen, zal men zorg dragen den siphon en de afleidingsbuizen wijd ge noeg te maken om den drek gemakke lijk te laten doorzakken en ze, in geval van verstopping, gemakkelijk te kun nen kuischen. Men moet daarenboven zorgen dat de siphon of de buizen van binnen geen scherpe hoeken of kanten hebben, daar deze het vuil tegen houden en alzco verstopping veroorzaken.” Dat een aalput perfekt waterdicht moet zijn behoeft geen betoog. Zooniet dringt de aal in den bodem, waardnoi hij niet alléén verloren gaat, doch bovendien den bodnn vei ontreinigt en een gevaar ivordt voor de besmetting der naastgelegen drinkwaterputten. Wordt op de waterdichtheid algemeen gelet zulks is niet het geval voor de luchtdichtheid, die nochtans zeer be langrijk is en een onontbeerlijke con ditie tot het bekomen van een degelij- ken aalput. Proeven, uitgevoerd door technici en specialisten in het vak, hebben aange toond dat er in putten waar de lucht dichtheid gebrekkig bleek, meer dan 50% van de stikstof verloren ging ten om in den toestand een omdat hij aldus niet van zijn loon zal moeten leven. den klein-landbouwer betreft, de ploitatie in vollen eigendom van grond zal er hem toe volle 2 worden ze echter graag gegeten. In bundels en op aroogrekken kan men zei tot hooi laten drogen. Worden de plan ten in te verschen toestand opgesta peld dan treedt gemakkelijk schimmel op en worden ze als voedsel onbruik baar. Bij een losse opstapeling leveren de distels een uitstekend hooi. Dat ze nog wat steken, behoeft geen bezorgdheid te geven, de konijnen redden zich er best mee. De distels hebben een hoog eiwitgehalte (23,6% van de droge stof). Het kruidenrantsoen mag nooit een zijdig zijn, doch moet steeds uit een aantal verschillende kruiden zijn sa mengesteld. Men voedert deze in kleine hoeveelheden tegelijk aan konijnen. Doen zich moeilijkheden bij het on derscheiden van de verschillende plan ten voer, dan wende men zich tot een onderwijzer die met den plantengroei in de omgeving nauwkeurig op de hoog te is. F L E U R I X AGENT VOOR BELGIE. 11-13. Jan Wellensstraat, BRUSSEL - Tel. 33.34.57 ne hofsteden hebben aangekocht of ge bouwd. De overige 70% zijn werklieden of personen met gering inkomen, die een klein landeigendom op gemiddeld 16 aren grond hebben aangekocht of 8 aren. De aldus aangekochte gronden gebouwd; de minimum-oppervlakte is vertegenwoordigen in 't geheel meer dan 300 Ha. Het bevoorradingsvraagstuk brengt voor de gezinnen thans groote moeilijk heden mee; vandaar dus het nut van een organisme als de Nationale Maat schappij voor den Kleinen Landeigen dom. De Nationale Maatschappij heeft niet alleen in de huidige moeilijke tij— ten merkwaardige resultaten bereikt, maar ook in de perioden van voorspoed. Het bewerken van een stuk grond door een mingegoed gezin, waar het grootste gedeelte der voedingsmiddelen zal kunnen opdoen, is het eenige middel van den werkman bestendige verbetering te brengen, meer uitsluitend Wat ex- een aanzetten er met vertrouwen op te werken en de grond het maximum te doen opbrengen. De in het afgeloopen boekjaar be reikte resultaten bewijzen dat de Kleine Landeigendom zich beijvert om haar weldoende werking steeds uit te brei den. Naast de menschen die het nog breed hebben hoeveel zijn er niet die armoede lijden en die nochtans bij de Kleine Landeigendom leeningen tegen 2,50% kunnen bekomen, waarmede ze een grond zouden kunnen aankoopen. die hen zou toelaten hun toestand te verbeteren. Elk mingegoed gezin dat land wil be werken kan bij de Nationale Maat schappij voor den Kleinen Landeigen dom, Steenweg op Charleroi, Nr. 26 te Brussel, een leening tegen 2,50 t.h. be komen. 3,00; 125 Gr.. Fr. 45,00; 1 Kr.. Fr. 5 Kg., bijzonder® prijzen. Voor een uitgaaf van 3 franken, 236 slakken gen, - Met één enkel Aan de hand van het jaarverslag van de Nationale Maatschappij voor den Kleinen Landeigendom over het dienst jaar 1941, stellen wij vast dat, niette genstaande de huidige moeilijke om standigheden, de Nationale Maatschap pij zich eens te meer als een Instelling heeft bevestigd met groote toekomst. Het verslag herinnert er aan dat de Nationale Maatschappij er vooral naar streeft de mingegoede gezinnen van den buiten te helpen zich toe te leggen op den landarbeid; zoowel de kleine land bouwers die 2 tot 3 Ha grond bewerken, als de werklieden die tijdens hun vrije uren een tiental aren grond rond hun huis gelegen willen bewerken. Sedert hare oprichting in 1935, de Nationale Maatschappij met 51 toegelaten maatschappijen, dan 1.000 Ha. braakliggende of waarloosde gronden aangekocht en ver beterd. Ongeveer 800 gezinnen hebben er zich kunnen op vestigen; 300 van die gezinnen zijn eigenaar geworden van hun bedrijf of van de gronden die ze gebruiken; de andere 500 zijn voorloopig nog huurder, in afwachting dat ze de j noodige gelden zullen hebben verzameld i om op hun beurt hun bedrijf te kunnen aankoopen De Nationale Maatschappij voor den Kleinen Landeigendom staat leeningen toe aan ieder gezin dat een grond wenscht aan te koopen, hetzij om er zich op te vestigen, hetzij om hun be drijf uit te breiden. Meer dan 2.700 heb ben aldus een leening bekomen; zooveel gezinnen dus waar men gedurende den oorlog geen honger zal lijden; 30% het zij 800 gezinnen, zijn kleine landbou- 1. De omschrijving van het Comice is samengesteld uit de volgende gemeen ten: Bekegem, Breedene, Eernegem, Et- telgem, Gistel, Oostende, Oudenburg, Roxem, Snaaskerke, St. Pieterskapelle, Steene, Westkerke, Leffinge, Moere, Zande, Zandvoorde, Zevekote. 2. Aan den prijskamp mogen deelne- GROOTE VEEPR IJS KAMP gehouden te IEPER, oude Veemarkt, Donderdag 25 Juni 1942, om 10 u. stipt. 4. ) Laat de ale en den beer altijd ge rust liggen; roert er niet in want de zuurstof van de lucht, die ge ermede mengelt, verhaast het ontbinden. Houdt den put zorgvuldig gesloten. 5. ) Er worden stoffen in de ale en den- beer gedaan om de gisting tegen te hou- den en den ammoniak vast te leggen als zwavelzuur ijzer, zwavelzuur koper,! zwavelzuur zink, phenisch zuur, zwavel- j zuur en andere sterke zuren. Turfpoeder en humusgrond, die ammoniak opslor pen, kunnen ook gebruikt worden”. Een beste middel om stikstofverlies te keer te gaan is ongetwijfeld de afslui ting met een laag petrole of olie. Ofschoon petroleum (oleum olie) lijk de benaming luidt ook olie bevat, en als afsluitingsprodukt goede resul taten levert, zijn de uitkomsten met meer kleverige en dikkere olie, als olie uit hars (was), een kleverig sop dat uit sommige boomen vloeit, nog beter. Een praktisch en afdoend middel is de aanwending van afval van olie of reeds gebruikte olie. Deze giet men in den aalput; er wordt een laag olie aan de oppervlakte gevormd, waardoor de afsluiting degelijk kan worden bereikt. J. MAS. Art. 3.De prijskamp is voorbehou den voor de leden van den plaatselijken veebond. Art. 4. De prijskamp zal stipt be ginnen te 9,30 uur torenuur. Art. 5. Elk deelnemer is verant woordelijk voor alle ongevallen welke zijn dieren zouden kunnen veroorzaken. Art. 6. Onmiddellijk na de prijs kamp, uitreiking der prijzen in een nog aan te duiden lokaal. Namens ’t Bestuur van den Veebond De Schrijver, De Voorzitter, A. GOETHALS. Dr Veearts COLPAERT. 2e PRIJSKAMP. Stierekal veren geb. van 1 Sept, tot 31 Dec 1841 met geboortekaart le prijs 40 fr. met gulden eeremetaal. 2e prijs 30 fr. met zilveren eeremetaal 3e prijs 25 fr. met bronzen eeremetaal. 4e prijs 20 fr. 5e, 6e, 7e en 8e prijs 10 fr. men de kweekers-leden van het land bouwcomice en der vrije vereenigingen die in de omschrijving van het cornice verblijven. 3. De inschrijvingsbulletijns behoorlijk ingevuld en geteekend moeten ingezon den worden aan den Heer Albert Hale- wyck, secretaris van het landbouwcomice yoor 10 Juli 1942. Inschrijvingsbulletijns zijn te bekomen bij den Secretaris van het Cornice. 4. Van 9 tot 10 uur uitdeeling der in schrijvingsnummers bij Charles Van- massenhove. 5. Te 10 uur stipt moeten de paarden op de hun aangeduide plaats zijn. Zij mogen voor het einde der toogstelling niet weggeleid worden. 6. Onmiddellijk na de prijskamp uit reiking der prijzen bij Cam. Depuydt, Statie. 7. De eigenaars alleen zijn verant woordelijk voor de ongevallen en scha de welke hun dieren zouden kunnen veroorzaken. 8. Alle onvoorziene gevallen zullen door het bureel van het Cornice geregeld worden. De Sekretaris, A. Halewyck. 3e PRIJSKAMP. Stieren zonder tanden, le prijs 50 fr. met gulden eeremetaal. 2e prijs 30 fr. met zilveren 3e prijs 25 fr. met bronzen eeremetaal. 4e prijs 20 fr. 5e, 6e, 7e, 8e, 9e en 10 prijs 10 fr. 4e PRIJSKAMP. Veereekalveren geb. in 1942 boortekaart. le prijs 30 fr. met gulden eeremetaal. 2e prijs 20 fr. met zilveren eeremetaal. 3e prijs 15 fr. met bronzen eeremetaal. 4e, 5e e» 6e prijs 10 fr. le PRIJSKAMP Stierekalveren geb. in 1942 met geboor tekaart. le prijs 40 fr. met gulden eeremetaal. 2e prijs 30 fr. met zilveren eeremetaal 3e prijs 25 fr. en bronzen eeremetaal. 4e prijs 20 fr. 5e, 6e, 7e en 8e prijs 10 fr. 9e PRIJSKAMP. Gecontroleerde Melkkoeien. le prijs 100 fr. met gulden eeremetaal. 2e prijs 75 fr. met zilveren eeremetaal. 3e prijs 50 fr. met bronzen eeremetaal. 4e prijs 40 fr. 5e en 6e prijs 30 fr. 7e, 8e, 9e, 10e, 11e en 12e prijs 20 fr. doch dringend ungenoodigd tot de al- De heeren leden worden vriendelijk gemeene vergadering die zal gehouden worden op Zondag 28 Juni 1942, te 3 uur (torenuur) bij de Kinders Jonck- I heere, markt Gistel. DAGORDE: 1. Voordracht door M. Ryckaert, Rijks- landbouwkundige over Aardappel teelt en de bestrijding van de colo radokever en de aardappelplaag. 2. Uitlooting van nuttige voorwerpen. De Secretaris, De Voorzitter, A. HALEWYCK. A. RONSE. sche pap op de Appel en van een goede wers die in ’t geheel meer dan 600 klei- koperverbinding op Peren. Californische pap geeft ook een be strijding van het spint; de koperverbin dingen niet. Wenscht men dus spint te bestrijden bij de Peer, dan gebruikt men ook hier eenige malen Californi sche pap. Met de reeds eerder genoemde be- spuitingen met lood- of calciumarse- naat bespuit men ook nog allerlei vre tende insecten (voornamelijk rupsen). Men moet steeds voor oogen houden, dat deze giffige stoffen met voorzichtig heid worden gebruikt, ook voor mensch en dier zijn zij gevaarlijk. In boom gaarden, waar met vergift is gespoten, kan gedurende twee of drie weken geen vee worden geweid. Hooi, dat met ver gift is bestoven, kan niet worden ge voerd, het moet in den boomgaard blij ven om onder de boomen te verrotten. Dat moet eigenlijk al het gras in de boomgaarden. In den boomgaard be hoort geen vee. Er behoort niet gehooid te worden! Ook alle koperverbindingen zijn giftig in het bijzonder voor paarden en scha pen. Nog alles voor het besproeien. Kopersulfaat Oxychlorure 50% Arseniaten Caliomische pap On kruidverdelgers voor de wegen, voor in haver en vlas zaadontsmettings- middelen. Beschermglaspaneeelende ideale be scherming der jonge planten tegen vo gels, wind, koude, vervroegen der vruch ten, enz. IJzersulfaat sneeuw ontsmettend, reuk wegnemend, verbeterd de natuur lijke meststoffen Paardveldsproeiers motorbesproeiers. Rug- en tonsproeiers darmen, onder- deelen, herstellingen GEORGES TYTGATH Kouterstraat 101, WONDELGEM-GENT Scheikundige produkten Besproeiers Telefoon 50787. Geen hooi winnen zonder ruiters te gebruiken; voor klaver en toemaat is het een vereischte. Geen driestokruiters gebruiken zon der dwaars over de onder aangehech te stokken nog drie 2 meter stokken te plaatsen. Geen hooi direkt uit de ruiters op laden zonder het een paar uren te zonnigen; dit is een noodzakelijkheid voor klaver en toemaathooi. Geen hooiruiter opzetten zonder een touw te spannen dwaars over in de richting Zuid-West. i— Geen hooi bergen op luchtvrije zolders of schilften boven stallen best op smalle tassen 4 a 5 meter hoog in veldschuur of gewone schuur. Aardappelen mogen niet te dicht de rijen geschoffelt worden; niet met hoekachtige horizontale messen, be ter met het type ganzenvoet. Aardappelen niet aanaarden met een gladde aanaardploegbeter met een vroeger gebruikte vingerachtige aard appelrooier; dit bevordert de krui- melstructuur en laat grof land na, zonder den struik te letten. 4- Nooit geen aardappelen verbouwen het tweede jaar op gescheurde wei den wegens gevaar voor emelten en wormen. J- Zwicht u van een te zware vlasgaard, en iets lichtere is oogstzekerder. 4- Vermijdt concurrent vlas te vroeg te plukken. -L Vermijdt lange vlashagen te zetten; I 2 meter is lang genoeg. Programma ZWAAR TREKRAS: 1. Hengstekachtels100, 75, 50, 30, 25 fr. 2. Merriekachtels100, 75, 50, 30, 25. 3. Achttienmaandermerriën 150, 100, 75, 50, 25 fr. 4. Dertigmaandermerriën150, 125, 75, 50, 25. 5. Driejaarsche merriën 150, 125, 75, 50, 25 fr. 6. Merriën van 4 jaar en meer: 150, 125, 100, 90, 80, 70, 60, 50, 25 fr. ALGEMEENE SCHIKKINGEN. 1. De prijskamp is voorbehouden aan ons'ROOD VLAAMSCH RAS. Hij is aangeboden aan alle liefhebbers zonder onderscheid wonende in de omschrij ving van ’t Cornice, t.t.z. in een der vol gende gemeenten: Becelaere, Bikschoote, Boesinge, Brie- len, Crombeke, Dikkebusch, Dranouter, Elverdinge, Geluvelt, Geluwe, Hollebe- ke, Houthem, Kemmel, Komen, Lange- mark, Locre, Meessen, Neerwaasten, Noordschote, Oostvleteren, Passchen- dale, Ploegsteert, Poelkapelle, Poperin- ge, Proven, Reninge, Reninghelst, Sint. Jan, Vlamertinge, Voormezeele, Waas ten, Watou, Wervik,Westnieuwkerke, Westouter, Westvleteren, Woesten, Wul- veringem, Wytschate, Yper, Zandvoor- 8 1/2 tot 9 1/2 u„ in de woonst van den de, Zillebeke, Zonnebeke, Zuidschote. 2. Inschrijving 5 fr. per dier, van Secretaris (Slachthuis) 3. De dieren worden gerangschikt in de verschillende categoriën volgens ou derdom vermeld op de geboortekaart of stamboekkaart en bij gebrek volgens de tanden. 4. 20 p.h. der premie zal afge trokken worden aan de dieren die niet ingeschreven zijn in geboorteboek, stamboek of melk-controle, vergeet dus die stukken niet. 5. De Jury behoudt zich het recht de prijzen niet al toe te kennen, zoo de dieren het niet verdienen. 6. Het is streng verboden aan de eigenaars van het vee in de omheining te gaan aan de Jury voorbehouden. 7 De prijsdeeling zal plaats heb ben onmiddellijk na den prijskamp in het „Café des Bouchers”, bij Julien Ca- merlynck. 8 De eigenaars van het vee zijn verantwoordelijk voor de ongevallen door hunne dieren veroorzaakt. 9.Alle onvoorzien geval of alle ge schil zal onwederroepelijk door het Comiteit beslist worden. Gedaan in zitting van 6 Juni 1942. De Schrijver-Schatbew. De Voorzitter, A. Caenepeel. J. Bruneel de la Warande. 5e PRIJSKAMP Veerzekalveren geb. van 1 Sept, tot 31 Dee. 1941 met geboortekaart. le prij« 30 fr. met gulden eeremetaal. 2e prijs 20 fr. met zilveren eerem. 3e prijs 15 fr. met bronzen eeremetaal. 4e, 5e en 6e prijs 10 fr. 6e PRIJSKAMP Veerren zonder tanden, le prijs 40 fr. met gulden eeremetaal. 2e prijs 20 fr. met zilveren eerem. 3e prijs 15 fr. met bronzen eeremetaal. 4e, 5e, 6e, 7e en 8e prijs 10 fr. 7e PRIJSKAMP. Veerzen met 2 tanden le prijs 50 fr. met gulden eeremetaal. 2e prijs 30 fr. met zilveren eeremetaal 3e prijs 25 fr. met bronzen eeremetaal. 4e en 5e prijs 20 fr. 6e, 7e, 8e, 9e en 10 pr. 10 fr. 8e PRIJSKAMP. Veerzen met 4 tot 6 tanden, le prijs 50 fr. met gulden eeremetaal. 2e prijs 35 fr. met zilveren eeremetaal. 3e pr. 25 fr. met Bronzen eeremetaal. 4e en 5e 'prijs 20 fr. 6e, 7e en 8e prijs 10 fr. I. PRIJSKAMP. a) Stierkalvers geb. tusschen 1-9-41 en 1-1-42. 7 prijzen: 80 fr., 60 fr., 50 fr. 40 fr., 30 fr., 25 fr., 20 fr. bStierkalvers geb. van af 1 Jan. 1942. 80, 60, 50, 40, 30, 25, 20, 20, 20, 20 fr. II. PRIJSKAMP. aVaarzekalvers geb. tusschen 1 Sept. 1941 en 1 Jan. 1942. 10 prijzen: 80, 70, 60, 50, 45, 30, en vier prijzen van 25 fr. b) Vaarzekalvers geb. na 1 Jan. 1942. 10 prijzen: 80, 70, 60 50, 45, 30, en vier prijzen 25 fr. III. PRIJSKAMP. aVaarzen geb. tusschen 1 Jan. 1941 en 1 Sept. 1941 en ingeschreven in het stamboek. 10 prijzen: 125, 100, 80, 70, 60, 50, 40, 30, 25, en 20 fr. b) Vaarzen geb. tusschen 1 Sept. 1940 en 1 Jan. 1941 en ingeschreven in het stamboek. 10 prijzen: 125, 100, 80, 70, 60, 50, 40, 30, 25, en 20 fr. IV. PRIJSKAMP. Vaarzen geb. tusschen 31 Augustus 1939 en 1 Sept. 1940 en ingeschreven in het Stamboek. 12 prijzen 150, 125, 100, 80, 70, 60, 50, 40, 30, 25, 20 en 20 fr. V. PRIJSKAMP. Vaarzen en Koeien geb. tusschen 31 Aug. 1938 en 1 Sept. 1939 en ingeschr. in het Stamboek. 12 Prijzen: 150, 125, 100, 80, 70, 60, 50, 40, en vier van 25 fr. VI. PRIJSKAMP. Melkkoeien geb. vóór 1 Sept. 1938 en ingeschreven in het Stamboek. 17 prijzen: 150, 125, 100, 80, 70, 60, 50, 40, 30, vier van 25, vier van 20 fr. VII. PRIJSKAMP. Loten van vier vrouwelijke dieren van minstens 1 jaar oud, aan denzelfden eigenaar, die een hofstede uitbaat van minstens 10 Ha. 5 prijzen 100, 75, 60, 50, 50 fr. VIII. PRIJSKAMP. Loten van twee vrouwelijke dieren van minstens 1 jaar oud aan denzelfden van minder dan 10 Ha. 5 prijzen 100, 75, 60, 50, 50 fr. WENKEN. De bloei der fruitboomen is vrijwel ten einde: de ziektenbestrijding wordt voortgezet: en het zal noodig zijn! Over het algemeen treft men, ook daar, waar gespoten is, veel Wintervlinder en veel Bladluizen aan. Tegen Bladluizen is thans, nu er geen nicotine beschikbaar is, niets te doen. Er zijn nog wel enkele middelen, zoo- als b.v. Nikopren, maar zij zullen over ’t algemeen slechts weinig resultaat ge ven bij de bespuitingen, daar de blad luizen de blaadjes sterk hebben doen krullen, zoodat de insecten niet meer kunnen worden geraakt. De vruchtzetting van alle fruitsoorten is over het algemeen zeer goed. Alleen de Goudreinetten, die verleden jaar ten gevolge van een op het onjuiste tijdstip uitgevoerde schurftbespuiting, slecht in het blad stonden, hebben dit voorjaar vrijwel niet gebloeid, zoodat zij geen of weinig vrucht zullen dragen. Het zal zaak zijn, de boomen, vooral nu ze nog al schade ondervinden van Wintervlinder en Bladluizen, goed te verzorgen d.w.z. goed te mesten. Houd daarom wat salpeterstikstof beschikbaar om de boomen te helpen deze aantastin gen te overgroeien. Strooi cTeze mest stoffen bij voorkeur vlak vóór het maaien van het gras. Ter bestrijding van de wormstekig- heid, veroorzaakt door de appelzaag- wesp, bespuit men dadelijk na de bloei met 0,3 pet. lood- of calciumarsenaat. Deze laatste stof kan men met geringer bezwaar mengen door Californische pap dan loodarsenaat. Een mogelijke uitbreiding van een schruftaantasting onderdrukt men met herhaalde bespuitingen met Californi- jr' gevolge van vervluchtiging. De stikstofverbindingen van aal zijn zeer opneembaar door de plantenwor- tels en ontleden in ammoniak, koolzuur I en water, waarvan de twee eerste ele menten vluchtig zijn. Is de put goed af gesloten dan is deze schadelijke ont leding slechts zeer gering. Een verdere vereischte van een wel-in- gerichten put is voldoende ruimte ten einde niet verplicht te wezen ten onge- pasten tijd te gieren, wanneer de plan- vluchtiging op den akker, of door weg- ten de meststof niet kunnen benuttigen. Het verlies ontstaat aldus door ver vloeiing of wegzijpeling in den grond. De vorm aan den aalput te geven wordt deels beheerscht door plaatselijke omstandigheden. We wijzen er echter op dat de vierkante vorm de voordeelig- ste is omdat hij met behulp van de ge ringste hoeveelheid materiaal den groot- sten inhoud verschaft. Aangaande het bewaren der vloei- mesten ontnemen we eenige gedachten aan«Lessen over Landbouw en Dieren- kweek» van Meys en De Feyter bl. 77-78: „Men mag besluiten dat het best is de vloeimesten zoo kort mogelijk te bewaren. Maar vermits de landbouwer den beer en de ale niet te allen tijde kan uitvoeren, zullen we onderzoeken hoe hij moet te werk gaan om zoo wei nig verlies mogelijk te hebben. 1. ) Opdat de meststoffen in den grond niet verloren loopen, zij er een ondoor dringbare put. 2. ) Om het regenwater te beletten in den put te stroomen, zal er rond de opening een uitstekende randsteen zijn. 3. ) Om de stikstof niet te verliezen zijn er veel middelen te gebruiken. Tracht de gisting der vloeimesten tegen te houden. Zorgt daarom voor een kon den put, maakt hem diep in legt hem langs een Noordermuur. Koude ver traagt de gisting. Pakken van 25 Gr., Fr 500 Gr., Fr. 2 1/2 Kg., en EEN INTERESSANTE •1 tfeccici s, deekreffenst en krachtigste produkt ■zoor de vernietiging van slakken.

Ons Boerenleven (1922-1965) | 1942 | | pagina 2