van DIKSMUDE Evangelie Goddelijke Diensten Eerste Jaargang Nr 3o 29 Juli 1933 Losse nummers 25 ct. Prijs tot Nieuwjaar, wekelijks tehuis besteld 2.90 fr. - Wordt aan de gebeden der parochianen aanbevolen Henri Soete overleden en begraven na ontvangen te hebben de H. Sacramenten. Opgelet deze -v» eelr eerste Vrijdag. Laat in uw woning, geen goddelooje of zoogezegde onzijdige bla den binnen dringen. 8de Zondag na Sinksen Wat doet een minsch al niet om stoffe lijke goederen geld en rijkdommen, wel lusten en vermaken, eere en glorie bij de menschen, aan te schaffen I Geen last of moeite ontziet men zich moeilijkheden en misrekeningen getroost men zich das en nacht zint men erop om steeds nieuwe middelen tot het aanwerven dier goederen uit te vinden hoe dikwijls gebeurt het niet dat men ook voor onrechtvaardige en verbodene handelswijze niet achteruitwijkt. Hiervan geeft het parabel van dezen Zondag ons een praktisch voorbeeld een rentmeester, toezie er in den dienst van een rijken heer, heeft het wat al te bont aan boord gelegd met de goederen die zijn heer aan zijn zorgen heeft toever trouwd hij zal van zijn bediening afgezet worden. Hierom zal hij door een laatste onrechtvaardigheid zijn toekomst trachten te verzekeren want werken kan hij niet, bedelen durft hij niet. Wat doet hij Hij gaat bij al de schulde naars van zijn meester hij maakt valsche rekeningen en scheldt hun een deel van hunne som kwijt. Zoo doende hoopt hij, op den dag van zijn wegzending, bij hen als bij zoovele vrienden, te kunnen gaan aankloppen en hulp te verwerven. De toepassing der gelijkenis is gemak kelijk te vinden Wij zijn allen rentmeesters van God, toezieners over de goederen die God ons toevertrouwde. Alles wat wij hebben, in zonderheid de stoffelijke goederen in het Evangelie genoemd de bedriegelijke mamon immers de afgod mamon was de god der tijdelijke goederen ’t werd al les ons door God geschonken om het te beheeren naar Gods wet en wileiken dag kan God het ons ontnemen en ons rekenschap vragen ever ons rentmeester schap éénmaal komt die dag van onzen dood. Dan zal het te laat zijn om nog te wer ken spitten kan ik niet dan zullen wij bij niemand moeten aankloppen om hulp te verzoeken te bedelen schaam ik mij». Wat wij dus te doen hebben Het voorbeeld volgen van dien sluwen rentmeester 1 Niet ’t is immers zonne klaar dat Onze Lieve Heer ons die on rechtvaardige handelswijze ter navolging wil voorstellen maar dit bedoelt Hij Wij moeten voorzichtig en slim te werk gaan wij moeten, zooals die rentmeester, slim genoeg zijn om de tegenwoordige tijdelij ke goederen, die door God ons werden toevertrouwd, te gebruiken om onze latere toekomst, onze eeuwige zaligheid te ver zekeren inzonderheid moeten wij de stof felijke goederen geld en goedtot lichamelijke of geestelijke werken van barmhartigheid gebruiken, om ons op die wijze, van de ongelukkigen, die we naar lichaam of ziel zullen geholpen hebben, zoovele vrienden en voorsprekers te maken bij Onzen Lieven Heer, ZONDAG 30 Juli 8de na Sinksen. te 7 u. Communiemis voor den Bond der Christene Vrouwen. te 8,30 u. Mis voor Eerw. Zuster Augustine (in de wereld Julia Bossaert) te 10 u. Hoogmis voor de parochianen. *s Namiddags te 2 uur Vespers en Lof. Daarna vergadering voor den Bond der Christene vrouwen. MAANDAG 3i Juli de Mis van 7 u eiken dag voor Charles Muyle. te 8 u, Solemneele Mis ter eere van O. L.Vrouw uit dankbaarheid. 's avonds te 7.3o u. Lof, en paterno ster voor de overledenen der confréries. DINSDAG 1 Augusti te 8 u. Mis vo ar eenen overledenen (D). vanaf Dinsdag middag tot Woensdag is avond is de volle aflaat van Portiorcti- la te winnen voor alwie te biecht en te Communie is gegaan en in een bezoek aan de de kerk de Eerw. Paters, daar bidt ter intentie van zijn Heiligheid den Paus. WOENSDAG 2 Augusti te 8 u. Mis voor overleden echtge ooten ’s A/onds te 7-3o u. Lot, en paternoster ter eere van den H. Jozef. DONDERDAG 3 Augusti te 8 u. Mis voor overleden kinders (c) 's namiddags te 3 u. biecht in voorbe reiding tot den eersten Vrijdag. te 6 u. H. Uur van aanbidding voor de vrouwen. te 8 u H. Uur voor de minnen in de Paterskerk. VRIJDAG 4 Augusti eerste der maand toegewijd aan het H. Hert. te 7 u. Communiemis voor al de leden van het apostolaat des gebeds. te 8 ure Mis ter cere van het H. Hert. ’s avonds te 7.3o Lof en gezang ter eere van htt H. Hert. ZATERDAG 5 Augusti te8u, Mis tereere van O.L.Vrouw. te 10 u. Solemneele Jaargetijde voor Arthur Baert, gewezen burgemeester de<ser stad. ’s avonds te 7,3o Lof en paternoster ter eere van O.L.Vrouw. ZONDAG 6 Augusti, gde na Sinksen. te 7 u. Communiemis voor den Bond van het H. Hert te 8,3o Mis voor Emile Hillebrant-Hos ten, overleden huisvrouw en kinderen. te g u. vergadering voor de mannen van de derde orde. te 10 u. Hoogmis voor de parochianen. In dien tijd zeide Jesiis tot Zijne leerlingen deze gelijkenis Er was zeker rijk mensch, die een rentmeester, een toeziener van zijn goe deren en van zijn handel, had. En deze werd bij hem beschuldigd, dat hij zijn goederen verkwistte het hem geschonken vertrouwen misbruikte hij, om veel grooter verteringen te maken dan zijn middelen hem toelieten en deze met het goed van zijn meester te bekostigen. En hij riep hem en zeide hem Wat hoor ik daar van 111 Geef rekenschap van uw rentmeesterschap, want ge zult geen rentmeester meer kunnen zijn. Maar de rentmeester z.ide bij zichzelven Wat zal ik doen Want mijn heer ontneemt mij het rentmeesterschap. Ik heb geen rijk dommen vergaard om ervan te leven. Als daglooner gaan spitten of ander zwaar werk verrichten kan ik niet te bedelen schaam ik mij, Ik weet wat ik doen zal, opdat ze, de pachters van mijnen heer, mij, als ik uit het rentmeesterschap ontzet ben, in hunne huizen opnemen. Hij riep dan één voor één de schuldenaars van zijnen heer tot zich, en een paar voor beelden kenschetsen zijn handelwijze met hen allen hij zi ide tot den eerste Hoe veel zijl ge mijnen heer schuldig Deze zeide'. Honderd vaten olie. En, hem zijn schuld brief ter hand stellend, zeide hij hem Neem uwen schuldbrief, en ga vlug zitten, en schrijf. Vijftig. Weer tot een andere zeide hij Maar ff ij, hoeveel zijt ge schuldig Deze zeide Honderd mud tarwe. Hij zeide hem Neem uwe papieren en schrijj Tachtig, En de heer, toen hem deze slimme vondst van zijn rentmeester bekend gemaakt werd, prees den bedriegelijken rentmeester, omdat hij voorzichtig gehandeld en voor zijn toekomst gezorgd had. Want zoo doet Jesus hier in hit algemeen opmerken de kinderen dezer wereld, zooals die rent* PAROCHIEBLAD

Parochieblad van Diksmuide (1933-1940) | 1933 | | pagina 1