tAposfolaat der ^ist tfipostolaaf des Sebeds. Mis van Eerherstel, Ds Lieve Vrouw met den edelsteen. Christene Moeders Liguori. Daze droeve brstatiging, die in meer of mindere mate op alle Belgische Bisdom men kan toegepast worden, heeft enkele priesters en eenige personen, die zich met goede werken bezighouden, gedreven, niet om een nieuw werk te stichten goede werken bestaan er al genoeg, tenminste op papier maar eenvoudig om een war» wen en dochters in deze zaak, met kinder lijke, Moeder volgen, dus Christus, ei niet de wereld. En als de H. Kerk u aan spoort dikwijls tot de H. Tafel te naderen, dan moogt ge geen weken achtereen weg blijven van de Communiebank. 3. Denkt eraan dat we stiijien onder het vaandel van Christus, dat alleen de eindoverwin ning zal behalen. Het algemeen inzicht voor Augustus maand is Gods zegen over de Roomsche katholieke Kerkelijke Hiërarchie. Volgen wij naar de vermaning van den Paus, vooral in deze tijden van geloofsaf val en godsdienstoorlog, met bijzondere zorg. De leiding van de bisschoppen, in den strijd voor alle godsdienstige belan gen in ons vaderland en over de gansche wereld. We hebben redenen om in alles ove-ein te stemmen met het geloof en zeden der H. Katholieke Kerk, i’ De kerk heeft een onfeilbaar leergezag luisteren naar de Kerk is luisteren naar de stem der waar heid. 2* De H. Kerk is onze Moeder, die voor ons zorgt vanaf de geboorte tot aan het graf. 3e De H. Kerk zal overwinnen en wij met haar de Kerk blijft, omdat Christus blijft. Daaromi. laten wij God dankbaar zijn voor de groote gave der onfeilbaarheid aan zijne Kerk geschonken. Tegenover al de andersdenkende sukkelaars, wij we zijn zeker van al de groote geloofswaarheden. We weten dat we komen van God we weten waar we heengaan, naar God we weten met zekerheid langs welken weg wij bij God kunnen komen, namelijk langs den weg dien de H. Kerk aanwijst. Laten wij daarom door dik en dun met de H. Kerk méégaan, prijzen wat zij prijst, afkeuren wat zij afkeurt, in alles overeenstemmen in gevoelen met Haar, en ons nimmer schamen noch in’t bijzonder, noch in 't openbaar leven als trouwe en gehoorzame zonen der H. Kerk ons te gedragen. 2. De H. Kerk is onze Moeder een kind heeft V ;rtrouwen in zijn moeder. Alsdan moe der zegt u niet aan te sluiten bij die of zulke bepaalde vereenigingen, doet het niet. Als de H. Kerk aar.dringt op zediger kleedingder vrouwen, dan moet gij, vrou- Op in Vrijdag zouden alle leden van godsdienstige genootschappen moeten sameakomen in de parochiekerk om de oneer te herstellen aan God toegebracht door zoovele slechte parochianen, die ’s Zondags de H, Mis niet meer bijwonen. Wie doet er mede Op dien i Viijdag al de werken en moeilijkheden van den dag opofferen in geest van uitboeting voor de oneer aan God aangedaan door die arme zondaars. Zegt het voort a. u. b. meester en die schuldenaars, zijn in hun geslacht, in hunne kring en hunne zaken, voorzichtiger dan de kinderen des lichtsom zichtiger dan zij in het behartigen hunner tijdelijke belangen dan de geloovige menschen in het behartigen der belangen hunner ziel. En Ik zeg u Volgt den rentmeester na in zijn omzichtigheid. Maakt ti vrienden door middel van den mamon der ongerechtig- eid met de stoffelijke goederen dezer wereld, helaas, zoo dikwijls gesproten uit of gebruikt tot onrechtvaardigheid en zon de, maakt u van de armen en behoeftigen, zoovele vrienden, opdat zij, wannéér gij zult gestorven zijn, tl ontvangen, niet, zooals den rentmeester in vergankelijke huizen, maar in de eeuwige woningen des hemels. Werken van liefdadigheid zijn een a'lerbeste middel van eeuwige zaligheid. door LUDWiG. Vervolg Wie was de schuldige Deze stond, zich geene schuld bewust, met de anderen op de verwoesting te kijken, door zijn oner varen hand teweeg gebracht, ’t Was nie mand anders dan Simplicius, wiens naïeve eerbied het voorwerp zijner liefde, in zoo verre, noodlottig was geworden, ’t Was Simplicius, die niets beters geweten had, om, tot afscheid, zijne geliefde Madona te eeren, dan die maagdelijken tooi, voor haar in zijnen tuin gep’ukt... De lieden in dit land hebben gevoel voor de kunst... Ze zouden misschien den een- voudigen Br. Simplicius de daad, waar door hij hun kuststuk geschonden had, hebben doen bezuren, indien niet Fra Gio vanni toegeloopen ware, die hem onder zijn blanke pij beschutte. Op het zien van den meester, weerschol nogmaals het geroep Angelico, Angeli. co En de bewondering voor den kunste naar deed hun de gramschap tegen zijnen onhandigen helper vergeten. De zoete naam van Fra Angelico, den jongen monnik-kunstenaar van Fiesole door zijnen eenvoudigeren broeder ge schonken, is hem bijgebleven. Als Fra Angelico schilderde hij het Sint Marcus- klooster, te Florentië, in hetwelk hij, op last zijner oversten, de schatten zijner kunstenaarsziel opeenhoopte en de kathe draal, te Orvieto, en eindelijk de Vatikaan» sche kapel, te Rome, waar hij het veree- rend vertrouwen, door den Vader der Mannen Vim den. Bond van Het *T. Hert, op Zondag- 6 A.ugustus, eerste Zondag. Vergeet de Communiemis niet, ’s namiddags naar Yper. me sympathie op te wekkenen een alge*- meene propaganda-beweging op touw te zetten ten voordeele van dit uiterst noed- zakekjjk apostolaat Het Apostolaat der H. Mis Het bestaat voornamelijk hierin i. den Zondag eene tweede Mis bij wonen als Mis van eerherstel. 2. In de H. Mis bidden voor de bekee- ring der Misverzuimers. 3. aan zieker en lijdenden vragen, we kelijks een dag liefst den Vrijdag hun lijden aan den goeden God willen opofferan, in geest van eerherstel voor de velen die den Zondag hun plicht hebben verzuimd. Ga ziet uw kinderen geerne. Ge werkt en ge zwoegt ervoor; want ze moeten beter gelukkig worden. Ge laat ze de school volgen, veel langer dan gij zelf ze gevolgd hebt, in uw jongen tijd. Ge kleedt ze veel schooner, veel rijker dan uw moe der het deed, toen ge kind waart. Uw kind jes zijh braaf, uw kindjes geven u voldoe ning. Mocht het zoo blijven denkt ge dik wijls. Mochten ze later toch niet worden lijk die woestaard uit de buurt, en lijk dat schandig meisje, dat haar moeder zco doet weenen. Wel, ’t is nu vacantie en zoo dikwijls onder de vacantie ontleeren de kinders wat ze gedurende hetgeheele lange school jaar geleerd hebben Waakt en bidt voor uwe kinders maar doet het nog veel meer onder de verlofdagen, omdat alsdan de gevaren talrijker en grooter zijn, en de kin ders er minder tegen beschut zijn dan tij dens het schooljaar. Christene moeders, zorgt vooral dat onder de verlofdagen uw kinders voort bidden, voort ter kcrke gaan, voort com- municeeren. WEKELIJKSCHE KALENDER 30 Zondag 8sten na Sinksen. H. H. Abdon en Sennen. Evangelie De onrechtvaardige hof meester. 31 Maandag H. Ignatius van Loyola Maand Augustus 1 Dinsdag SintPietersbanden 2 Woensdag H. A'phonsius v. Portiuncula. 3 Donderdag Vinding van het lichaam van den H. Stephanus. 4 Vrijdag H Dominicus, 5 Zaterdag O. L. Vrouw ter Sneeuw. 6 Zondag gde na Sinksen O.H. Gedaanteverwisseling. H.SixtusII Evacgelie Jezus weent over Jeruza lem. Volle Maan 5 te 19 u. 3e SE3

Parochieblad van Diksmuide (1933-1940) | 1933 | | pagina 2