van DIKSMUDE -- Goddelijke Diensten Evangelie OPGELET 12 Oogst ig33 Eerste Jaargang Nr 32 Losse nummers 25 ct. Prijs tot Nieuwjaar, wekelijks tehuis besteld 2.75 fr. de H. Herten Laat geen enge len dag voorbij gaan deze weck zonder 0. Lieve Vrouw te bidden veer het geeste lijk en tijdelijk wclzyn van stad ZONDAG 13 Aug. 10de na Sinksen. te 7 u. Mis voor de intentie van Zijn Heiligheid den Paus, vanwege de Vrou welijke Katholieke Burgersjeugd. te 8 3o u. Solemneele Mis voor een bij zonder intentie. te 10 u, Hoogmis voor de parochianen. Na de Missen zegen met de relikwie van O L.Vrouw van Bermhartigheid. ’s Namiddags te 2 uur Vespers en Lof. Daarna Congregatie van O.L.Vrouw. MAANDAG 14 Augusti Vigiliedag van O.L. Vrouw Hemelvaart. Vastendag en verboden vleesch. te eten. te 7 u. Mis voor overledenen (M) te 7,30 u. Kerkgangmis ter eere van O. L. Vrouw te 8 u. Solemneele Mis ter eere van O. L. Vrouw van Bermhertigheid voor de Ketelwijk en de Lindekens. ’s avonds te 7,3o Lof gezang, en pater noster ter eere van O.L.Vrouw. DINSDAG 15 Augusti Hoogfeest van O.L.Vrouw Hemelvaart. te 7 u. Mis ter eere van O.L. Vrouw. te 8,30 u. Mis voor Odiel Vaslerberghe vanwege Werkerswelzijn te 10 u. Hoogmis voor de parochiawen. Onder de Missen omhaling voor het bou wen van kerken in nieuwe parochies van het Bisdom Na de Hoogmis, PROCESSIE met het H. Sacrament ter eere van O. L. Vrouw langs de Kiekenstraat, de Kwa- destraat, de Beerststraat, de Eessenstr., de Patersstraat, de Woumenstraat, de Molenstraat, het Schoolplein, den Wil- gendijk, de Kiekenstraat en den Markt. ’s Namiddags te 3 u. Vespers, Sermoen, Lof en gezang ter eere van O.L.Vrouw. WOENSDAG 16 Augusti te 7 u. Mis ter eere van O.L. Vrouw van Bermhertigheid voor den wijk Hoog in ’t drooge. te 7.30 u. Solemneele Mis ter eere van O. L. Vrouw van Bermhertigheid voor den Ketelwijk en de Lindekens. te 8u. Solemneele Mis ter eere van O. L. Vrouw van Bermhertigheid voor de Molenstraat en het Schoolplein. ’s Avonds te 7.3o u. Lot, paternoster en gezang ter eere van O.L.Vrouw. DONDERDAG 17 Augusti te 7 u. Mis ter eere van O.L.Vrouw van Bermhertigheid vanwege de vrovwelijke Katholieke Burgersjeugd. te 8 u. Kerkgangmis ter eerevan O.L.Vr. te 8.3o u. Solemneele Jaarmis voor Char les Vantroyen en overleden huisvrouw, te 7 u. ’s avonds, H. Uur van aanbid ding, Lof te 7.45 u. 10de Zondag na Sinksen Ongeëvenaarde voorbeelden had Jesus gegeven en zou Hij nog geven, voorbeel den van ootmoedigheid noch had Hij ge aarzeld die deugd te stellen als de eerste vooi waarde om deel uit te maken van het Rijk der hemelen Zalig zij die arm van geest zijn, want het Rijk der hemelen behoort hun toe en onder al Zijne deugden was het deze deugd die Hij als de gronddeugd ter navolging had voorgehouden Leert van Mij, dat Ik zachtmoedig en ootmoedig van hart ben Helaas, onder Zijn toehoorders waren zoo velen aan de tegenoverstaande ondeugd, de hoogvaardigheid, verslaafd. Dat waren inzonderheid de z g. Farizeërs, een der twee voornaamste richtingen de andere waren de Sadduceërs waarin de hooge- re klassen en leiders van ’t Joodsche volk ingedeeld waren. Ofschoon ze inwendig bedorven waren en aan allerhande ondeugden en zonden verslaafd, wisten ze toch hunnen walgelij ken toestand onder een valschen schijn van heiligheid te bedekken als witgekalk te grafsteden zal Jesus hen bestempelen. Als geleerden en als godvreezenden, als uitzifters en onderhouders van de minste voorschriften van Gods wet, zoo roemden zij, stonden ze ver boven dat kleine, lage volk dat zij verachtten. eens den zegen te ontvangen voor al uwe tijdelijke en geestelijke noodwendigheden. Maandag, daags voor O. L. Vrouw Hemelvaart is het Vigiliedag. UIT DEN CATHECHISMUS Hoe zal ik mijn gebed allerbest aange naam maken aan de Heilige Maagd Voegende bij het gebed eenige goede werken tot harer eer, als vasten bede vaarten en anderedergelijke (H. Commu nies. H. Missen, Rozenkansgebed, Proces sie, Lofzangen). MANNEN, niet vergeten dat Dinsdag de triomfdag is in hetjaarvan Maria, de Lieve Vrouw van Lourdes, van Oostacker, en nu van Beauraing en van Banneux. Toont aan Maria dat ge er overal bij zijt, als er spraak is van haar te vereeren. Dins dag is het de precessie van O. L. Vrouw mannen, hier zooals elders, O.L.Vrouw vereeren met licht en gebed en gezang. ---- KINDEREN van Maria, vooral deze week herinnert u hoe gij u eens hebt toe gewijd aan de Hemelkoningin, en u voor altijd onder hare bescherming hebt gesteld. Vereert uw Koningin met mede te helpen in hare processie, met hare vergaderingen bij te wonen, met haren lof te zingen op haren hoogdag. Ware Mariavereerders zijn zielenbekeer- ders. MANNEN van den H. Hertebond, weest op uwen eerepost in de processie van O. L. Vrouw. Vrouwen zorgt voor het bevlaggen en het versieren van uwe huizen, waar de processie voorbij trekt. Bij het einde van de processie op de markt, zingt allen mede Lauda Jeruza lem voor den zegen met het allerheiligste Over onze stad Diksmude, en volgt dan verder mede tot in de kerk, om aldaar nog u Lof en gezang en VRIJDAG 18 Augusti te 7 u. Mis ter eere van O.L.Vrouw van Bermhertigheid voor een bijzonder in tentie (V.) te 7-3o u. Mis ter eere van O. L. Vrouw van Bermhertigheid voor den Ketelwijk en de Lindekens. te 8 u. Solemneele Mis ter eere van O. L. Vrouw van Bermhertigheid voor de Kiekenstraat. ’s avonds te 7,3o Kruisweg. ZATERDAG 19 Augusti te 7 u. Mis ter eere van van Jesus en Maria. te 8 u. Mis ter eere van O.L.Vrouw van Bijstand. te 10 u. Solemneele Jaargetijde voor Ma rie-Anais Deurinck, overleden echtge- noote van Max Van Eygen. ’s avonds te 7.3o u. Lof, gezang en pa ternoster ter eere van O.L.Vrouw. ZONDAG 20 Augusti, nde na Sinksen. te 7 u. Mis ter eere van O.L.Vrouw voor een bijzondere intentie (Br.) te 8.3o u Mis voor F H. Baert, vanwe ge den Katholieke Middenstand. te 10 u. Hoogmis voor de parochianen. Om aan al de vreemdelingen de gele, genheid te geven op 20 Augusti de H. Mis te hooren, wordt er in de parochiekerk buiten de gewone Missen nog Mis gele zen te 7,45 u. te g,i5 u. en te ii,i5 u.J en indien de treins of trams vertraging hebben ook te 12 uren. De parochianen worden dringend verzocht hierover de vreemdelin gen te willen verwittigen. Die gelezere Missen en de omhaling onder al de Missen op dien dag worden gedaan voor de gesnt u- velde soldaten. e£» Gelief in uwe godvruchtige gebeden in- dachtig te wezen de ziel van Aline-Agnes Hoebeke, dochter van Gustaaf en Alida Coquel, dees week alhier begraven, na ont vangen te hebben de H. Sacramenten. PAROCHIEBLAD

Parochieblad van Diksmuide (1933-1940) | 1933 | | pagina 1