DIKSMUDE van *1, Banbevelen Evangelie H. Cornelius Goddelijke Diensten Ouders, g September ig33 Nr 36 Losse nummers 25 ct. 2.i5 fr. Prijs tot Nieuwjaar, wekelijks tehuis besteld H. Zendt uwe kinders naar christelijke scholen. 14de Zondag na Sinksen Een der schoonste Evangeliën van ge heel het kerkelijk jaar, getrokken uit het z. g. Sermoen op den berg, waarin Jesus mag gezegd worden de grondwet afgekondigd te hebben van het geestelijk Koningrijk dat Hij was komen stichten. In dien tijd sprak Jesus tot Zijne leerlingen'. Het gaat over de stoffelijke goederen. Eerst hoe wij geen overvloed moeten be trachten zoo niet, geraken wij verslaafd aan het geld en goed der wereld, of, zoo- als Jesus da: zegt, aan den Mammon zoo heette de geldgod bij de Syriers welnu Niemand kan twee heeren dienen, waar de ééne wil wat de andere niet wil want hij zal óf den éénen haten en den anderen lief hebben, of den éénen vorr staan en den ande ren verachten. Gij kunt niet den eenen waren God dienen en Mammon, den afgod van het geld. Ook zij die op eene overdreven manier bekommerd zijn om niet te kort te hebben Zaterdag 16 September, te 8.3o u. Mis ter eere van den H. Cornelius, in de Kapel der Eerw. Zwarte Zusters. Eerste Jaargang ZONDAG io Sept.14de na Sinksen, te 7 u. Mis ter eere van S. Niklaas van Tolentijn. te 8,30 u. Mis voor Odiel Vaolerberghe vanwege den christen Middenstand. te 10 u. Hoogmis voor de parochianen, onder al de Missen omhaling voor de goede werken der parochie. ’s Namiddags te 2 ure Vespers en Lof. Daarna Congregatie van O L.Vrouw. MAANDAG 11 Septimber te 7 u. Mis ter eere van het H. Hert, te 8 u. Solemneele Mis voor overledenen s’Avonds te 7 u. Lof en paternoster voor de overledenen der confréries. DINSDAG 12 September te 7 u. Mis voor overledenen (V.P.) te 8 u. Mis voor overleden echtgenooten WOENSDAG i3 September te 7 u. Mis voor overledenen eener fa milie (G.) te 8 u. Solemneele Mis voor overledenen ’s Avonds te 7 u. Lot en paternoster ter eere van den H. Jozef. DONDERDAG 14 September te 7 u. Mis voor Louis Slosse, als lid der confrérie van O.L.Vrouw van de Kapel. te 8 u. Mis ter eere van de H. Drievul digheid en den H. Niklaas van Tolentijn ‘s Avonde te 6 30 u. H<UUR van aan bidding. VRIJDAG i5 September Feest van O L. Vrouw van de VII Weeën, te 7 u. Mis ter eere van O. L. Vrouw en de H. Margaretha. te 8 u. Solemneele Mis voor al de leden van de confrérie van O. L. Vrouw van de Kapel. ’s Avonds te 7 u. Lof en Kruisweg. ZATERDAG 16 September Feestdag van den H. Cornelius. te 7 u. Solemneele Mis ter eere van den H. Geest, vanwege de school der Eerw. Dames. te 7.30 u. en te 8 u. Mis voor overleden ouders. 's avonds te 7 u. Lof en paternpster ter eere van O. L.Vrouw. ZONDAG 17 September, 15de na Sinksen te 7 u. Mis voor Maria Borny, vanwege de Katholieke Vrouwelijke Burgersjeugd te 8.30 u. Mis voor André Claerebopt. te lo u. Hoogmis voor de parochianen. WEKELIJKSCHE KALENDER 10 Zondag i4den na Sinksen. H. Nicolaus van Tolentino. Evangelie Niemand kan twee heeren dienen. n Maandag HH. Protus en Hyacinthus 12 Dinsdag H. Naam van Maria, Guido van Anderlecht. 13 Woensdag H. Amatus. 14 Donderdag H. Kruisverheffing. 15 Vrijdag O.L Vrouw van de VII Weeën H. Nicomedus. 16 Zaterdag H.H. Cornelius en Cypria- nus, H. Euphemia. 17 Zondag i5de na Sinksen H. Lamber tus van Luik. De kruiswonden van den H. Franciscus. Evangelie Jezus verwekt den jongeling van Nairn. 11 Sept. Laatste Kwartier te 21 u. 3o m. Mis- en Vespersboeken (Missel) Hosannaboekjes Paternosters en Scapulieren; allerhande Kerkeboeken voor kinderen en volwassen personen. Prachtige keus van Beeldekens, Krui sen van de goede dood Medalies. Gedachtenissen voor Eerste en Plech tige Communie Geschenken, enz. Zeer vdordeelige prijzen. HSHI Soenen«S>e Craemcre HH Eessenstr., 17, Ehjmuöe ook aan de noodzakelijke tijdelijke goede ren, ondergaan schade in hunne geestelijke belangen. Daarom, omdat men God en den Mam mon niet tegelijk kan dienen, zeg Ik u Weest niet angstig en bekommerd bezorgd voor uw leven, wat gij eten zult, noch voor uw lichaam, waarmede gij u kleeden zult. Immers, zoo spreekt Jesus, God dieu leven en lichaam gaf, zal u ook het minde re geven wat gij daartoe noodig hebt Is het leven niet meer dan het voedsel, en het lichaam niet meer dan de kleeding God die zorg draagt voor de voeding van Zijn mindere schepsels, zal meer nog zorg dragen voor de menschen. Aanschouwt de vogelen des hemels, be denkt dat ze niet zaaien, noch maaien, noch in schuren vergaderen en uw hemelsche Vader voedt ze toch zijt gij die menschen zijt, niet veel meer dan zij Ten andere, al die bekommernis is nut teloos zult gij daarmede wel uwe levens leegte al was ’t ook maar ééne el kunnen verlengen En wie van u kan, met bezorgd te zijn en den rijksten voorraad opeen te stapelen, ééne el aan zijne levenslengte toevoegen zal hij zijn leven kunnen rekken, als zijn tijd van te sterven gekomen is En nogmaals, God die zoo wonderlijk zorg draagt voor Zijn mindere schepselen, zal meer zorgen voor den mensch En waarom zijt gij bezorgd voor kleeding Beschouwt de leliën des velds, hoe ze groeien; zij ar bei.1 en niet of spinnen niet. En Ik zeg u dat zelfs Salomon in al zijne heerlijkheid, als hij op zijn prachtigst was uitgedost, niet gekleed was gelijk ééne van deze. Indien nu God het kruid des velds, dat heden is, en morgen in den oven geworpen wordt en die nen moet om vuur te maken, alzóó kleedt, hoe veel ie meer zal Hij u Kleeden, gij klein- geloovigen Ten anderen laat die bekommernissen over aan de heidenen die niets afweten van Gods vaderlijke Voorzienigheid Weest dan niet bezorgd, zeggendeWat zullen wij eten, of wat zullen wij drinken, of waarmede zullen wij ons kleeden Want dit alles zoeken de heidenen. Weest daarmede niet bekommerd, want uw Vader weet dat gij dit alles noodig hebt. Och, mochten wij dan toch, verlicht door het geloof aan Jesus’ woord, verstaan en in ’t werk stellen het heerlijk besluit dat Jesus trekt uit al wat voorafging Zoekt dan eerst het Rijk Gods en Zijne ge rechtigheid, de gerechtigheid cie God van u vraagt, en dit alles, al die stoffelijke zaken zal u, in de maat dat zij u ter zaligheid zullen dienstig zijn, toegegeven worden. 1- PAROCHIEBLAD

Parochieblad van Diksmuide (1933-1940) | 1933 | | pagina 1