van DIKSMUDE *1 I* Apostolaat des Gebeds. Zang onder het Lof. Evangelie Goddelijke Diensten Eerste Jaargang 7 October ig33 Nr 40 Losse nummers 25 ct. Prijs tot Nieuwjaar, wekelijks tehuis besteld 1.65 fr. Zondag Maandag Dinsdag Vrijdag Zaterdag Octobermaand! Rozenkrans- maand Bidt dagelijks uw Paternoster 175 156 176 194 178 207 180 206 161 In dien tijd steeg Jesus in het scheepje, voer over het meer van Genezareth en kwam in Zijn eigen stad Capharnaum. En zie men bracht Hem eenen lamme, liggend op een bed. En Jesus, hun geloof, het geloof der dra gers zie de inleiding ziende, sprak tot den lamme Heb betrouwen op Gods barmhartig heid, zoon, uwe zonden, waarvan uwe lam heid eene straf is, worden u vergeven. En zie, eenige der Schriftgeleerden zeiden bij zichzelfDeze lastert God. Hij randt Gods eer aan, met Zich een goddelijke macht toe te eigenen want God alleen kan zouden vergeven. Maar Jesus, hun ge dachten ziende, zeide Waarom denkt gij kwaad in uwe harten want kwaad is het te denken dat Ik ten onrechte Mij deze macht van zonden te vergeven toeeigen. En om u dit te bewijzen Wat is het gemakkelijkste te zeggen Uwe zonden worden u vergeven of te zeggen Sta op en wandel ’t Is duidelijk beide dingen zijn aan een louter mensch even onmogelijk te doen. Opdat gij echter weten moogt dat de Zoon des menschen macht heeft op aarde om zonden te vergeven, alsdan zegt Hij tot den lamme Sta op, neem uw bed op en ga naar uw huis. En hij stond op en ging weg naar zijn huis. De scharen wer den door eerbiedige vrees bevangen en, dit wonderwerk ziende, verheerlijkten God die zulk een macht aan de menschen gegeven had. De intentie van Octobermaand is dat de godsvrucht tot de Engelbewaarders moge toenemen. Laten wij in onze families de volksge bruiken bewaren die de engelenvereering steeds bij ons deden leven. Laten wij de godsvrucht dagelijks beoefenen en de pre fatie en bij de gebeden na de Mis en blij ven we steeds ’s morgens en ’s avonds, en niet het minst in de bekoring, onzen Engel bewaarder door een schietgebed aanroepen. Het aloude vlaamsche rijmpje bestond reeds vóór 400 jaar ’s Avonds als ik slapen ga, dan volgen mij zestien Engelen na, Twee aan mijn rechte zijde, twee aan mijn slinke zijde, twee aan mijn hoofd-einde, twee aan mijn voet.einde, twee die mij dekken, twee die mij wekken, twee die mij wijzen, twee die mij leiden, naar ’s Hemels paradijzen. O salutaris hostia O sanctissima (2) Adoro te O Maria O esca Ave Maris Stella Woensdag Sacris solemniis Tota pulchra es (2) Donderdag Vebrum supernum Te Matrem Cor dulce Ulltima in mortes Ave verum Salve regina macht over de zielen te bewijzen, verrich Jesus het mirakel Zijner almacht over het lichaam. in Rozenkransmaaiiii 18de Zondag na Sinksen Jesus is te Capharnaum, de stad waar Hij bij het begin van Zijn openbaar leven Zijn woonplaats gevestigd had, als een soort middenpunt van waaruit Hij Zijn rondreizen door het Heilig Land zou aan vangen en waarheen Hij dan ook regelma tig zou terugkeeren Zijn eigen stad zooals het Evangelie die stad noemt. Men wil Hem eenen zieke een lamme ter genezing aanbrengen. Vier mannen hebben hem, vol geloof en betrouwen op genomen en wilden hem op een draagbed tot Jesus brengen. Maar daar staat zoo danig veel volk binnen en vóór het huis, waar Jesus is, dat zij de mogelijkheid niet inzien hun opzet door te voeren. Maar hun geloof is spitsvondig 1 Daar klimmen ze boven op het huis, op het platte dak, zoo als de huizen te dien tijde en ook nog, voorde meeste, op onze dagen zijn. Alras hebben ze een opening gemaakt en daar laten ze nu den ongelukkige, met bed en al, nederzakken tot voor Jesus’ voeten. Dit alles weten wij uit de andere Evange liën. De lamme zelf, naar het blijkt uit Jesus’ woorden, had niet zooveel betrouwen als zijn dragers. Hij was eerder verlegen en benauwd, en dit wel hierom, maar ook naar de ziel een ellendig mensch was, im mers een zondarig mensch, al voelde hij toch spijt over het bedrevene kwaad. Jesus neemt alles in acht, en het geloof en het betrouwen der dragers, en het be rouw van den zieke, en vergeeft hem eerst zijn zonden, om hem dan naderhand ook van zijn lichaamskwaal te genezen. Dat Hij het aandurft de zonden te ver geven, dit verwekt ergernis bij de Schrift geleerden, die vijanden tegen Hem bezield zijn. En daarom, om deze Zijn Goddelijke ZONDAG 8 October 18de na Sinksen, te 7u. Mis voor eenen overledene (S te 8.30 u. Solemneele Mis voor Frederic Duyver en zoon, te 10 u. Hoogmis voor de parochianen, ’s Namiddags te 2 ure Vespers en Lot. Daarna Congregatie van O L. Vrouw en opdracht. Zondag 8 October begint de winter tijd. MAANDAG 9 October te 7 u. Mis van dankzegging, te 8 u. Solemneele Mis voor overledenen ’s Avonds te 5 u. Lof en paternoster. DINSDAG 10 October te 7 u. Mis voor eenen overledene (S.) te 8 u. Mis ter eere van de H. Drievul digheid (S.) ’s Avonds te 5 u. Lof en paternoster, WOENSDAG n October te 7 u. Mis ter eere van S. Niklaas van Tolentyn (S.) te 8 u. Solemneele Mis voor overledenen ’s Avonds te 5 u. Lof en Paternoster. DONDERDAG 12 October te 7 u. Mis voor Eerw. Zuster Cornelia, als lid der confrérie tegen godslasterin gen. te 8 u. Mis voor Albert Vuylsteke, als lid der confrérie van O.L.Vrouw van de Kapel. ‘s Avonde te 5 u. H. UUR van aanbid ding, paternoster en Lef. VRIJDAG i3 October te 7 u. Mis voor eenen overledene (D.) te 8 u. Solemneele Mis voor eenen over ledene. ’s Avonds te 5 u. Lof, en paternoster. ZATERDAG 14 October te 7 u. Kerkgangmis ter eere van O. L. Vrouw. te 7.30 u. Mis voor Romanic Moerman, te 8 u. Mis voor overleden ouders van Charles Bouve. 's avonds te 5 u. Lof en paternoster. ZONDAG i5 October, 19de na Sinksen te 7 u. Mis voor al de leden van den Eucharistischen Kruistocht. te 8.30 u. Mis voor Armand Hillebrant. te 10 u. Hoogmis voor de leden van den Christen Middenstand. Leering i5e Les. Worden aan de gebeden der parochia- nen aanbevolen Clementina-Amelia Verschoore, weduwe van Polidore Talifré, echtgenoote van Vi tal Bolle. alhier overleden en begraven, na ontvangen te hebben de H. Sacramenten. PAROCHIEBLAD il 202 202 210 i58 200

Parochieblad van Diksmuide (1933-1940) | 1933 | | pagina 1