Jubelaflaat van 1933-1934. KRISTUS-KONING tAflaten voor levendon Rozenkransmaand Oorsprong der broederschap Broederschap van den Rozenkrans Laat u niet in de war brengen door ijdele vrees. Als gij niet begrijpt, wat in u omgaat, verneder u, openbaar uw geweten, en in de nederigheid zult gij vinden, wat uw wetenschap niet kon vinden. Het is ijdel bezorgd te zijn over zaken, waarvan men u op den dag van het loon en de straf geen rekening zal vragen- Wie veel werkt, heeft geen tijd om voort durend anderen te oordeelen en te veroor- deelen, Ken u zelf en gedenk de waarheden des geloofs, en gij zult zien, dat gij stof zijt en geen grond hebt om uw oversten en gelij ken te minachtend. ’x* Wordt in uwe gebeden aanbevolen de ziel van Jufvrouw Clara GOE- MAERE, dochter van d’heer Emiel en E odie Sonneville, overleden te Caeskerke, den 5 October 1933, en aldaar te begraven op Maandag den g October, om xo uur. Dan nog het ander kinderrijmpje Heilige Engel, Sinte Michiel, Ik be vele U mijn lijf en ziel En dat Gij, Heiligen bewaarder goed, wilt mij wekken metter spoed, niet te vroeg, en niet te laat, als de klokuren slaat. Heel zeker heeft de Engelenvereering een bijzonder aantrekkelijkheid voor het kind Zij is echter een devotie, gegrond op de H. Schrift, de katholieke theologie en d- Liturgie der H. Kerk, Van daar dat schiet gebed door de H. Kerk met aflaten ver rijkt Engel Gods, die mijn .bewaarder zijt, aan wiens zorg ik] door de opperste goedheid ben toevertrouwd, verlicht mij, bewaar mij, geleid mij, bestuur mij, Amen. Thans zijn de tijden aangebroken waarop Satan in vele landen ook in het onze den strijd tegen God, tegen Christus et zijn Kerk, krachtdadiger doorvoert en stel selmatiger organiseert. Laten wij onze Engelbewaarders aanroepen Dat God thans de kracht van zijn arm late gevoelen en zich geweerdige de vijanden zijner H Kerk te vernederen Sint Michael trekk- met zijn Engelen tegen den helschen draak ten strijde, en drijve Satan en de andere booze geesten in de hel terug Hij kan gewonnen worden tot 2 April 1934. 1) Door menschen die 70 jaar oud zijn 2) Door kloosterzusters en de vrouwen en meisjes die bij hen inwonen ot zelf halve inwoonst hebben 3) Door de werklieden die eiken dag hun brood moeten verdienen. Hij kan zooveel keeren gewonnen worden als de voorge schreven werken volbracht worden. Om hem te winnen moet men, gelijk bij elke aflaat het inzicht of de meening heb ben hem te winnen, en in staat van gratie zijn, ten minste als men het laatste der voorgeschreven werken volbrengt. In het bisdom Brugge zijn de verdere voorwaar den 1) eene goede biecht 2) met goede gesteltenis ter H Tafel naderen; 3) een maal daags op 20 verscheidene dagen, ach tereenvolgende of niet de eigen parochie kerk bezoeken en daar godvruchtig bidden volgens de inzichten van onzen H. Vader den Paus, en daar de volgende mondgebe den opzeggen ten minste zes maal het Onze Vader, Wees gegroet en Glorie zij den Vader daarbij eenmaal het Sym- bolum des geloofs en de Litanie van O. L. Vrouw. In de kloosters is het bezoek tot de ka pel van het gesticht voldoende. Voor de zieke menschen kan de biecht- vader van voorwaarden ontslaan of er ver anderen. Om de geloovigen krachtdadiger aan te zetten tot het verdienen van den grooten en bijzonderen Jubelaflaat, worden gedurende het H. Jaar alle andere aflaten geschorst voor levenden buiten enkele uitzonderin gen. Op Zondag 29 October is feest van Christus-Koning dit jaar vooral, in het heilig jaar 1933 moeten alle christene men schen van nu reeds er op denken dien dag een bijzondere hulde te brengen van liefde en dankbaarheid aan Jesus, aan Christus Koning In het heilig Jaar van 2 April ig33 tot 2 April 1934, hoewel, om reden van den grooten Jubelaflaat, alle andere aflaten voor levenden te winnen geschorst worden, kunnen toch de ailaten gewonnen worden die gehecht zijn aan het bidden van het Angelus. De eenvoudige devotie, die wij Rozen krans noemen, is het groote redmiddel dat God aan onzen tijd voorhoudt Maria, wijl zij de Moeder is van alle christenen (want niemand is mensch dan uit Eva, en niemand is kind Gods dan door Maria) in heel de kerkgeschiedenis en ook in onze tijden, Maria heeft de lotgevallen der H. Kerk in handen, als werktuig der goddelijke Voorzienigheid. De Rozenkrans is het groote geheim van succes. In dat teeken zullen wij, Ka tholieken, als wij hetgeloovig en getrouw vol ten strijden dragen, overwinnen over het protestantismes, liberalisme, socialis me communisme. Alle dwalingen der we reld vernietigt Maria. De Rozenkrans is het gebed der strijdende Kerk. Wie Ka tholiek voelt, doet meê Daarom rot allen het dringend verzoek woont naar best ver mogen het Rozenkransloj bij gedurende deze Octobermaand 1 De Broederschap van den heiligen Ro zenkrans, eertijds de Broederschap van Maria bij uitmuntendheid genoemd, heeft, zooals de geschiedenis en de tekst der pauselijke bullen dit bevestigen, haren oor sprong aan den H. Dominicus zelf te dan ken. De gelukzalige Alanus de la Roche, van de Orde van den H. Dominicus, die, in 1471, de in verval geraakte Broederschap herstelde, verhaalt aldus den oorsprong van die heilige instelling Toen onze roemrijke Va Ier, de H. Dominicus, omtrent ’t jaar 1200, en alvorens zijne Orde gesticht was, door Spanje reisde, werd hij en zijn reisgenoot door zeeschuimers gevangen genomen, en beiden werden gedwongen op de galeien te roeien. Eens dat een hevig tempeest op zee was losgebroken en dat allen het grootste gevaar liepen om te ko men, nam onze heilige Vader zijn toevlucht tot God en zijne heilige Moeder en begon vuriglijk hunne hulp in te roepen. De heili ge Maagd, door een helder licht omgeven, verscheen hem en beloofde hem, dat hij en zijne reisgenooten het leven behouden zou den, indien zij dagelijks den Rozenkrans wilden bidden en eene Broederschap op richten, die de namen van Jezus en van de heilige Maagd Maria dragen zou. Allen stemmen daarmede in en geven hun ver langen te kennen om in de toekomstige Broederschap opgenomen te worden. Op eens bedaren de ruischende baren, en een groote kalmte komt over de zee. Aldus werd, volgens den wensch, door de heilige Moeder Gods aan den H. Dominicus uit gedrukt, de Broederschap van den Rozen krans op staanden voet opgericht. Missie Zondag Op Zondag, 22 October wordt in d j christenheid van heel de wereld de Missie zondag gevierd. Op dien dag vraagt Onze Moeder de H, Kerk gebeden en aalmoezen voor de onge- lukkigsten onder alle medemenschen, de heidenen. De Rozenkrans is een volmaakte hulde aan Maria en haren Goddelijken Zoon een eenvoudige en gemakkelijke manier om de groote mysteriën van ons geloof te overwe gen een beste aansporing tot het beoefe nen der kristelijke deugden. Doel der Broederschap De Broederschap van den Rozenkrans is ingesteld om allen, die in broederlijke WEKELIJKSCHE KALENDER 8 Zondag i8den na Sinksen. H. Brigitta van Zweden. Evangelie Jezus geneest een lamme. 9 Maandag H. H. Dionysius, Rusticus, Eleutherius. 10 Dinsdag H.H. Franciscus van Borgia Ludovicus. 11 Woensdag H. Gammarus van Lier, 12 Donderdag H. Wilfried. 13 Vrijdag H. Eduardus van Engeland 14 Zaterdag H. Callistus I. 15 Zondag 19de na Sinksen H. Theresia van Avilla. Evangelie De gast zonder bruiloftskleed. 11 Oct. Laatste Kwartier 16 u. 45 m.

Parochieblad van Diksmuide (1933-1940) | 1933 | | pagina 2