Macl Tanghe-Biervliet SERREDRUIVEÏÏ Vrouw André Rommelaere Geheimen van den Rozenkrans Ha n bevolen ihhhbhh De Lelie onder de Voddenrapers o o o rr k re Nu moet ge gaan liggen, Maria O, nog niet I... antwoord zij. Woumenstraat, 61, Diksmude Aanvaardt voor ’t wasschen en strij ken Cols en Hemden. I Brood- JPasteitjalikery j 20, Statiestraat, Diksmude j Specialiteit van allerhande gebakken Verzorgd werk Spoedige bediening Men besteld ten huize. liefde vereenigd zijn door het RezankranS gebed aan te sporen Maria hulde te brengen en door gemeenschappelijk gebed haar be scherming af te smeeken Leo XIII Voorwaarden Eene enkele voorwaarde is vereischt om lid te zijn van de Broederschap dat men zijn familienaam en vooral den Voornaam late inschrijven in den register daartoe be stemd. Verplichtingen i° Ieder lid moet een Rozenhoedje of Paternoster hebben, gewijd door een Pater Dominikaan of door een Priester daartoe gemachtigd. 2° Ieder lid moet elke week een geheelen Rozenkrans bidden. Men mag hem verdee- len in zooveel tientjes als men wil, als men slechts zorgt de i5 tientjes in c|en loop der week te voleinden. 3° Bij elk tientje moet men het overeen stemmend mysterie overwegen. Deze over weging mag heel kort zijn, maar ze is ver? eischt voor het verdienen der aflaten. Alleen ziekte en onbekwaamheid kunnen er van ontslaan. N. B. Deze verplichtingen verbinden niet op zonde. Maakt Uwe reklaam in ons blad, het dringt in de meeste huisgezinnen binnen. Ondersteunt Het Parochieblad het is een godsdienstig blad. Nog steeds rechtop, zonder te leunen, blijft zij, blij om het bezit van haren God ingetogen bidden, wel drie kwartier lang. Dan stemt zij er in toe om weer te bed te gaan. Maar pas heeft zij zich neergelegd, of kalmpjes, zonder smart, geeft de jonge voddenraapsters haar schoone ziel aan God terug. In haar blank kommunikantenkleed, met haar rozenkransje op den pols en een lelietak in de hand werd het engelachtig kind door den lijkwagen der armen naar het kerkhof van Asnières vervoerd, te mid den van een heelen stoet van voddenrapers en van witgekleede bruidjes... Zij was niet gedoopt. Maar in de voor» name wijken van Parijs had zij vaak kleine meisjes vroolijk babbelend naar den kate- chismus zien gaan, en zoo had zij als ’t ware een soort van heimwee gekregen naar de kerk en sakramenten. Binnenkort zou zij dertien jaar worden. Op haar aandringen werd haar toegestaan, dat zij een onderricht in den katechismus mocht volgen in het kapelletje van Sint Jan. Ongelukkiglijk kort daarop werd zij ziek: de longtering ondermijnde reeds dat ge stel, hetwelk de morgenkou kapot had ge beten. Op zekeren dag moest de jonge vodden raapster te bed blijven. Zij zou haar leger stee niet meer verlaten. Als liefdadige dames haar een bezoek brachten, herhaalde zij soms heel zachtjes en in kalmte Ik ga sterven. Maar, ziet u, ik heb te Parijs kleine witgekleede meis jes hun eerste Kommunie zien doen. Ik wou, dat ik dat ook kon. Neen, ik wil niet doodgaan, voordat ik mijn eerste Kommu nie heb gedaan. Intusschen maakte de ziekte snelle vor deringen. Op zekeren morgen klom een priester, door een der gewone bezoeksters daarheen gebracht, het houten laddertje op, dat toe gang gaf tot het armoedig zolderkamertje. Zij ontving het H. Doopsel en werd Maria genaamd. Gaf men soms nog steeds de hoop niet op, dat zij eenmaal sterk genoeg zou zijn om mee met de groep eerst-kommunikant- jes naar de kerk te gaan Zeker is in al le geval, dat men voortging met haar meermalen per week katechismus te geven in het vunzige hangvertrek. Maar aldra valt elke twijfel weg op het bleeke gelaat van bet meisje verschijnen de voorteekenen van den dood. Er is haast bij... Van uit de kerk van Quatre-routes heeft men alles bijgehaaldeen krucifix, een Lieve Vrouwebeeldje, twee kaarsen, zelfs lelies want morgen begint de Meimaand. Men doet de zieke een wit kleed aan. Zij wil tot eiken prijs opstaan. Och, juffrouw smeekt zij ik wil uit het bed zóó kan ik niet kommuniceeren. Men gaat een leunstoel halen en bekleedt dien met kussens. Maar het kind weigert tegen den rug te leunen. Alzóó, rechtop zegt zij. Zij kijkt verrukt naar een rozenkransje, dat men haar geschonken heeft en dat om haar mageren pols gewonden is. Enkele oogenblikken nadien komt de priester de laddertrap, die naar het zolder kamertje leidt, en de valdeur door... Hij zet de pyxis met de H. Hostie voor het Maria beeldje op de tafel. Vrouwen uit het volk zijn daar, met lappsn om het lijfzij zijn den priester achternagekomen en volgen nu de eenvou dige, toch zoo treffende ceremonie... Corpus Domininostri Jesu Christi.. De Boodschap des Engels Het bezoek bij Elisabeth De Geboorte van Christus De Opdracht van Christus De Wedervinding van Christus. De Doodstrijd van Christus De Geeseling van Christus De Kroning met doornen De Kruisdraging van Christus De Kruisiging van Christus. De Verrijzenis van Christus De Hemelvaart van Christus De Nederdaling van den H. Geest De Ter-Hemel-opneming van Maria De Kroning van Maria. Gebed. God wiens eenige Zoon door zijn leven, dood en verrijzenis ons het loon der eeuwige zaligheid heeft verworven, geef bidden wij U, dat wij, die deze gehei men van den Rozenkrans der gelukzalige Maagd Maria overwegen, mogen navolgen wat zij behelzen en verkrijgen wat zij belo ven. Door denzelfden Jezus-Christus, on zen Heer. Amen. Mis- en Vespersboeken (Missel) Hosannaboekjes Paternosters en Scapulieren; allerhande Kerkeboeken voor kinderen en volwassen personen. Prachtige keus van Beeldekens, Krui sen van de goede dood Medalies. Gedachtenissen voor Eerste en Plech tige Communie Geschenken, enz. Zeer voordeelige prijzen. 1b. 5oenei\=3)e Gtaemeve lEessenstr., 17, H>i£inube Hiaat 2)ijmuöe Van heden af te verkrijgen SCHOONE aan fr. de kilo. Zij was geboren in een der grootste hos pitalen van Parijs. Zij heeft nooit haar moeder gekend, en haar vader liet haar tamelijk vroeg zoo goed als geheel in den steek. Zij werd in huis genomen door een voddenraapster van Quatre-Routes, schier even arm als zij zelf. Het kind groeide op en hielp weldra haar pleegmoeder met den arbeid, dien zij verdiende. Vanaf drie uur in den morgen trok zij met deze naar Parijs, om de vuil nisbakken af te zoeken. De vodden, die zij aldus bijeengaarde, stopte zij in een groot- en zak, dien zij dan op een kruiwagen naar huis bracht. VOOR UW METSELWERK 2| I DAK- en SCHALLIEWERKEN 1 Alsook allerhande BOUWWERKEN J Wend U tot t/lrtïi. lachtegaele-^lammey j^Hospitaalstraat, 10, Diksmude. HEBI lEnüle Ikfna

Parochieblad van Diksmuide (1933-1940) | 1933 | | pagina 3