van DIKSMUDE I# Beauraing-Banneux Voor de JC. JCertevierders MISSIEZONDAG ROZENKRANS De H. Nikolaas van Tolentino Goddelijke Diensten Eerste Jaargang Nr 41 14 October ig33 B Losse nummers 25 ct. Prijs tot Nieuwjaar, wekelijks tehuis besteld i.5o fr. Zijt ge nu reeds ingeschreven in de con frérie van den Rozenkrans Op Zondag, 22 October, geve ieder chri sten mersch een milde gift voor de Voort planting des Geloofs. Daarom deze week sparen in alle nuttelooze uitgaven, om des te beter te kunnen helpen waar het hoogst noodig is in de Missielanden. Alle geloo- vigen voor alle ongeloovigen. Moeders, leert uwe kinderen sparen voor de schoonste zaak, het Missiewerk. Wordt allen lid der Voortplanting van 't Geloof. Dinsdag i7n October is de feestdag van de H. Margareta Maria Alacoque. Als anderen hun plicht verzuimen, als zij niet achten vrat gij hoogschat, zult gij niet nederiger poch ijveriger worden door het op te merken en er over te tobben. deze maand nog eens naar den Rozenkrans; wie het ernstig meent met Maria en hare machtige voorspraak bij den Heer, zal wel zijn bezigheden weten te schikken om aan den oproep van Onze Moeder de H. Kerk te beantwoorden, en trachten eiken dag het Rozenkranslof bij te wonen gedurende deze Octobermaand. En wie werkelijk be let is om ware gegronde redens, die zal t’huis bidden, liefst in familiekring, en toch nooit een enkelen dag laten voorbijgaan, zonder eenige Weesgegroetjes gebeden te hebben, met den paternoster in de hand. En moge spoedig de dag aanbreken dat Maria ons zal redden Kwaadsprekers verwekken dikwijls ergernis en brengen de eenvoudigen tot ongehoorzaamheid. Cctobermaand Rozenkransmaand Bidt hem dagelijks 22 October Missie-Zcndag 29 October Christiis-Kcninf F' ‘^9 October, Feest van CHRISTUS KONING in het Jubeljaar ig33. Zoo veel parochianen zijn reeds op bede vaart gegaan naar het verre Lourdes in Frankrijk zoo veel meer uit nieuwsgie righeid, maar ook wel uit devotie zijn reeds opgetrokken naar Beauraing, of Banneux, en maken reeds plannen voor Onkerzeele. Mochten alle bedevaarders eens ernstig nadenken wat heeft Maria gedaan te Lourdes bij haar verschijning aan Berna dette over 75 jaar Zij liet door hare handen den Rozenkrans glijden. Ligt daar niet een zachte wenk in voor alle geloovige christenen om den paternoster dikwijls te bidden Ja, Maria wil ons ter hulp komen, Maria wil bemiddelend optreden voor ons want zij is onze Moeder. Zij heeft aan God nieuwe genaden gevraagd voor deze aarde. Te Lourdes heeft zij ons nog eens den Ro zenkrans gereikt,die reeds zoo dikwijls over- winnnaar was over zoovele samenrottende vijanden. Welnu, was er wel ooit in de we reldgeschiedenis een tijd, waarin wij meer detusschenkomst van de Hemelmoeder van doen hadden Op dan, gij allen, bedevaar ders van Lourdes, Beauraing, Banneux, enz. onze Moeder de^H, Kerk wijst ons Augustijner, Beschermer van de zielen des Vagevuurs. Gedurende het verblijf van den H. Niko laas van Tolentino in de Augustijnerkluis van Valmanente bij Pesaro, verscheen hem op eenen Zaterdagavond de ziel van den overleden Pater Pellegrino, smeekende dat hij het H. Misoffer zou opdragen voor hem en voor de andere zielen des Vagevuurs. De Heilige antwoordde met zachte stem God helpe u, mijn broeder De Conven- tueele Mis belet mij voor u te lezen Helaas zuchtte de Verschijning, en zij leidde den Heilige in den geest naar een groot plein, waareene menigte van zielen in de vlammen gezuiverd werden. Diep be wogen vroeg de Heilige aan zijne Oversten de toelating van het H. Misoffer voor die lijdende zielen op te dragen, en nadat hij zevenmaal den kelk van Jezus’ bloed had opgeofferd verkregen zij de vreugde van het Paradijs, O roemrijke H. Nikolaas, geef dat wij onze dierbare afgestorvenen niet vergeten, maar hen bijstaan met godvruchtige wer ken. Hoort de zielen die gij mint, Hoort uw ouders, hoort uw kind, Uwe vrienden, uwe magen In den diepen afgrond klagen Zuchtend steken zij hun armen Naar den Hemel om erbarmen 1 O gij allen die op aard Hunne lieve vrienden waart, Uw gebed kan hen bevrijden Van de smarten die zij lijden Knielt godvruchtig voor het Outer, Vraagt dat Jezus’ Bloed hen louter ZONDAG i5 October, 19de na Sinksen te 7 u. Mis voor al de leden van den Eucharistischen Kruistocht. te 8.30 u. Mis voor Armand Hillebrant. te 10 u. Hoogmis voor de leden van den Christen Middenstandsbond. ’s Namiddags te 2 ure Vespers en Lot. Daarna vergadering voor de leden van den Eucharistischen Kruistocht. MAANDAG 16 October Feest van den H. Gerardus Majella. te 7 u. Mis ter eere van den H. Corne lius. te 8 u. Solemneele Mis voor overledenen 's Avonds te 5u. Lof en paternoster. DINSDAG 17 October te 7 u. Mis voor overledenen. te 8 u. Mis voor Emiel Van Ryckegem, als lid der conirerie van O.L Vrouw van de Kapel. ’s Avonds te 5 u. Lof en paternoster, WOENSDAG 18 October te 7 u. Mis voor overleden echtgenooten te 8 u. Solemneele Mis voor overledenen 's Avonds te 5 u. Lof en Paternoster. DONDERDAG 19 October te 7 u. Mis voor overleden echtgenooten te 8 u. Mis voor Aline Hoebeke, als lid der confrérie van O. L. Vrouw van de Kapel. ‘s Avonds van 4 3o tot 5.3o u. H. UUR van aanbidding, paternoster en Lef. VRIJDAG 20 October te 7 u. Mis voor eenen overledene (F.) te 8 u. Mis voor Maria Borny, als lid der confrérie van O.L.Vrouw van de Kapel. ’s Avonds te 5 u. Lof, en paternoster. ZATERDAG 21 October te 7 u. Mis ter eere van O.L.Vrouw (V.) te 8 u. Mis ter intentie der vereerders van O. L. Vrouw van Lourdes in haar kapel te CAESKERKE. 's avonds te 5 u. Lof en paternoster. ZONDAG 22 October 20de na Sinksen. te 7.3o u. Mis voor Maria Borny, als lid der O.L.Vrouwcongregatie. te 8.30 u. Solemneele Mis voor de over leden moeder van Maurice Missiaen en die zijner huisvrouw. te 10 u. Hoogmis voor de parochianen. Leering i6e Les. Wordt aan de gebeden der parochianen 4 aanbevolen Henri Willekens, overleden te Yper na ontvangen te hebben de H. Sacramenten. a I’

Parochieblad van Diksmuide (1933-1940) | 1933 | | pagina 1