OKTOBERROZEN Aanbevolen Wö’ JEnüle Ikfna ■fftaaf EJtjmuöe ifirth. ^/achtegaele-^lammey Burgerstand ONZE KONINGIN In de kerk, boven een berg bloemen en rijen likkeren.de kaarsen uit, staat Zij. Heel de maand door. Maakt Uwe reklaam in ons blad, het dringt in de meeste huisgezinnen binnen. Ondersteunt Het Parochieblad het is een godsdienstig blad, P VOOR UW METSELWERK DAK- en SCHALL1EWERKEN I Alsook allerhande BOUWWERKEN G M O T T SC rv I Wend U tot gHospitaalstraat, 10, Diksmude.g goede werken te doen, noch dat de dood voor eeuwig over uw lot beslist hebbe om u eene plaats te verzekeren in het rijk der Hemelen. WACHT NIET, eindelijk, tot dat alle deze waarheden u herinnerd worden om ze moedig voor goed in werking te stel len. GEBOORTEN 8 Oct. Roger André-René-Marcel Ranson, z.v. Arthur en Juliette Mistiaen. 9 Maurice-Emile-André Cornells, z.v. An- dré en Armandine Verleye. HUWELIJKEN 7 Oct. Gaston Duchatelez, 24 j. paswerker en Yvonne Desot, 23j. z.b. te Dixmude. moesten ook wij tot Moeder Maria spreken. Dat hoort ze ’t liefst. Doen als of... neen, weten dat ze bij ons is, en ons toelacht. Dat heeft ze gaarne, en voor zoo’n gebed houdt ze keurgenaden klaar. Leer uw rozenhoedje kinderlijk tebidden, en ge zult het een heerlijk gebed vinden En mag ik u nog raden Wel, vlecht bij voorkeur uw rozenkroontje ter eere van O. L. Vrouw samen met anderen, met heel uw gezin. Tracht er nog dezen avond mee te beginnen. Die gezamenlijke liefde-hulde in den gezelligen huiskring is roerend- schoon en Maria uiterst aangenaam. Er heeft in de parochiekerk een Oktober- oefening plaats, ga er heen. Dat is nog ’t best van al. Want de parochie is het gee stelijk gezin van den christea. En ’t is zoo goed en zoo aangenaam, als broeders in de kerk saam te zijn, met den priester aan 't hoofd, om de geliefde Familiemoeder te vereeren. A. N. Hoog is Zij den hemel ingevaren, heel hoog, boven al de Engelen en Heiligen uit. Daar waar alles licht is, daar God er alles doorschijnt. En toen zij binnen kwam, namen de En gelen en Heiligen hun kronen af, en wier pen ze voor haar voeten neer en gingen zij aan ’t juichen, en Fep het gejuich van den eenen kring naar den anderen voort. En dat duurt nu nog voort, van dien dag af en zal blijven voortduren, de eeuwig heid door, om Haar. En die het dichtst bij Haar kunnen ko men, komen ook het dichtste bij God en die haar aangezicht bezien, worden blijder nog om haar blijdschap en allen die Haar bezien lacht Zij vriendelijk toe, als een Moeder haar kinderen toelacht. En allen bezien zij Haar. De Koningin van alle Heiligen. Dat weten ook de menschen hier op de wereld. Hoog tegen eenen boom, hoog boven het land uit, hebben zij haar beeld gehan gen en beneden een houten knielbanksken getimmerd. Op den eersten Meidag hebben zij onder en om haar beeld, tegen den boomstam, bloemenkransen gehangen en beneden, den grond met wit zand bestrooid, ’s Nachts als het zoel en stil is, zal de nachtegaal in de hooge kruin zitten te zingen en te orge- len, als liet zij perelen op een marmeren vloer tikkelen en in den frisschen morgen gaat een vink aan ’t zingen in de waaiende takken. Dan rijdt de boer met zijn wagen daar voorbij, en terwijl zijn paard broesemt van lust, neemt hij zijn muts af, steekt zijn zweepsteel naar Haar op Wees Gegroet, Maria Dan komen menschen daar aan, met schup en hark op hun schouder, knielen op het bankske neer, al leunend op den steel van hun alaam en kijken naar Haar op Wees Gegroet, Maria In huis boven op de kast, voor die rij oude, bebloemde tellooren, staat Zij, en aan weerszijden een koperen geblonken kandelaar. En eiken Zaterdag, voordat de geurige koffiekan op de tafel komt, de twee kaars- ken aangestoken op de kandelaars. En de kinderkens gaan er vóór staan, en het kleinste zit met zijn kniekens op den rand van de biezen stoelmat, en kletst in zijn handjes, en kraait van lust. En menschen en kinderen kijken op, paar Haar. Oude dichters zingen en zeggen veel over een heerlijken rozenhof in Worms aan den Rijn. Krimhilde, de trotsche, schoone ko ningsdochter, had een groote voorliefde voor dien lusthof dappere helden waren er als wachters aangesteld, en die het wagen dorst een enkel roosje te plukken, zou het hard te verantwoorden hebben. Een krans van rozen uit Krimhilde’s hand kroonde den winner in de renbaan. Dichterlijke zangen uit die dagen prijzen hoog de pracht en de heerlijkheid van die vorstelijke gaarde. Wat is er nog van over Rozen, rid ders en koningskind zijn verdwenen de sage alleen vermeldt hun grootheid. Voor den Christus echter staat een ro zenhof in bloei, veel schooner en heerlijker dan die, waarover de di chters zoo vol lof waren. Ook daar is een Koningin, onverge’ijke* lijk schoon en eerbiedwaardig. Ook zij ver lustigt zich in haar koninklijken rozentuin, en bovendien honderdduizenden dienaars en dienaressen houden er zorgvuldig de wacht. Dit is de geheimzinnige rozengaarde van Onze Lieve Vrouwe het gebed van den rozenkrans. Maria heeft haar lusthof.» Zoo begint het wonderschoone boekje van wijlen Pater Meschler, in ’t Neder- landsch vertaald door een zuster van O.L. Vrouw, dat wij in de maand Oktober niet genoeg ter lezing kunnen aanbevelen. Want Oktobermaand' Rozenkransmaand. Wie Maria liefheeft, vlecht vooral in deze maand geurige kransen te Harer eere. Lezer of lezeres, breng rozen, breng Koninginnebloempjes aan, om er Maria, uw vorstelijke moeder, mee te kronen. Neem het brêsnoer ter hand, laat uw vin geren over de kralen glijden en groet Maria, die vol genade is voor haar zelf en vol ge naden ook voor u zij zal bidden voor u, armen zondaar, nu en in de ure van uw dood, Bid uw Ave’s, tien-, twintig-vijftigmaal, met liefde, met godsvrucht, met innigheid. Elke groet moest een krachtiger, een geest driftiger liefdekreet zijn jegens uw hemel- sche Moeder. Een minnend kind wordt niet moe van liefdewoordjes te fluisteren aan het oor van zijn moeder O moederke, ik houd toch zóó van u, ik zie u zoo graag, ik min u, ach, ik heb u toch zoo lief... Zóó even kinderlijk, even gemeend hartelijk, even vrij, en gemeenzaam Mis- en Vespersboeken (Missel) Hosannaboekjes Paternosters en I Scapulieren; allerhande Kerkeboeken I voor kinderen en volwassen personen. I Prachtige keus van Beeldekens, Krui- I sen van de goede dood Medalies. I Gedachtenissen voor Eerste en Plech- tige Communie Geschenken, enz. Zeer voordeelige prijzen. 1b. Soencn=E)e Craetnerc Eessenstr., 17, HHjmuöe En nooit, van als Zij daarboven is, nooit heeft zij één enkel gebed, één enkelen vriendelijken oogslag verstooten noch van den boer op zijn wagen, noch van de men schen onder den boom, noch van de kinde ren vóór de kast, noch van de geloovigen in de kerk. Nooit. Want onze Koningin is zij- en onze Moeder. Th, Van Tichelen. Van heden af te verkrijgen SCHOONE SERREDRUIVEH aan S f r. de kilo.

Parochieblad van Diksmuide (1933-1940) | 1933 | | pagina 3