van DIKSMUDE *1, I* Zondag 11 Maart zal eene omhaling gedaan worden in al de Missen, ten voordeele van hare Missie, door Eerw. Zuster MARIE JEANNE, in de wereld Julia THYS, eene stadsgenoote die in den loop van Maartemaand naar Congo vertrekt. Geerne zullen de parochia nen hier hun bijdrage geven in het verhe ven werk der Zendelinge. H. HERTEBOND De Biecht Met de Paaschdagen Goddelijke Diensten Tweede Jaargang Nr 9 3 Maart 1934 Prijs tot ei^de ’t jaar 6 45 fr. Maandelijksche abonner ten 0,70 fr. tehuis besteld per Nr o,25 fr. a Christenen, vergeet de H. Mis niet op den Vrijdag. Leef matig, zoo ge lang wilt leven. Vasten biedt geen ’t minste bezwaar. De mensch graaft zijn graf met zyn tanden. H.Hartebonders Als chUstene soldaten van h- t H Harieiegej, weegt morgen op post, in de eerste vuurlijnen zijner liefde, aan de H. Communiebank, in de H. Mis van 7 uur. Moedig vooruit 1 De bond is essentieel een parochiaal werk, staande onder de leiding der paro chiale geestelijkheid, als een werktuig in hare handen, den parochianen ten nutte. Nog is hij parochiaal, als zich richtende tot alle parochianen, dus zonder onderscheid van stand. Om het grootste deel mogelijk der parochie bij zijne gelederen in te lijven, zijn da verplichtingen van den bond tot een minimum gebracht de maandelijksche Communie in groep, en iederen morgen de opdracht van den dag aan het H. Hert. Van die twee oefeningen zal waar ze prak tisch onderhouden worden, een ware in vloed uitgaan, die het leven verchiistelijkt. Als iemand het ongeluk overkwam in zonde te vallen dan zal ten minste de bondscom- munie hem de gelegenheid bieden om zich met O. L. Heer te verzoenen en door hare kracht en door de dagelijksche op dracht zal de liefde groeien, die aanvuurt tot edelmoedigheid. Mannen van Diksmude, zondag is de maandelijksche Communiein groep. Gij hebt u laten inschrijven als lid van den Bond van het H. Hert, herinnert u dan de ver. plichting van te 7 uren in de Mis van de parochiekerk tegenwoordig te zijn en te zamen met de andere mannen te Commu nie te gaan, ’t Is in den Vastentijd, doet al een keer iets, dat mogelijks in uwe gewoon ten niet ligt, en doet het uit versterving ge doet er misschien zoo weinig andere. Te Communie in de Mis van 7 uren, r och vóór de mis noch na de Mis. ’t Is ook de maand van den H. Jozef, patroon van ’t huisgezin, van ’t vaderland, en van de Kerk. In deze moeilijke tijd, draagt een H. Communie op aan den grooten be schermheilige, en voor de familie, die in groot gevaar verkeert, en voor het vader land die een harde crisis doorworstelt, en voor de H. Kerk, die een tijd beleeft van sluwe vervolging. Leering 34* Les. Dit sacrament is voor hem, die na het doopsel gevallen is, even noodzakelijk als het doopsel voor den ongedoopte. De H. Vaders noemen het sacrament van boeji vaardigheid het tweede doopsel, of de» reddingsplank na den schipbreuk Door het doopsel hebben wij als het ware het schip bestegen, dat ons naar de haven der gelukzaligheid moet voeren. Als wij zwaar zondigen, versplintert het schip. In dat ge val kunnen wij ons slechts redden als wij een plank van het gestrande schip grijpen Die plank is het sacrament van boetvaar digheid. Niemand die in het geheim ge beten is door de oude slang, den duivel, kan genezen worden, als het zijn wonden geheim houdt voor den geneesheer. Door hoogmoed heeft de zondaar zich verwijderd van God door ootmoed kan hij dus slechts tot God terugkeeren. Wie in een zware zonde gevallen is, moet zoo spoedig mogelijk het Sacrament der biecht ontvangen. Als een lid ontwricht is, moet het on- middelijk recht gezet worden, anders zwelt het op en wordt de genezing moeilijk. Zoo is het ook hiermede. Als water in het schip binnendringt, moet men het aanstonds uit pompen zoo niet, dan zinkt het schip ontstaat brand in huis, dan moet men het vuur aanstonds blusschen, wil men niet het geheele huis laten af branden wie gift ge nomen heeft, moet door een spoedig wer kend biaakmiddel zich trachten te redden. Op gelijke wijze gaat het met de doodzon de. Het oog kan den kleinsten splinter niet verdragen, doch begint aanstonds té tranen en te trachten ervan verlost té wor- VADE’RS en MOEDERS, verwijdert van uwe kinders da menigvul dige gevaren der slechte lezingen, met alle neutrale of goddeL oze gazetten of tijd schriften aan uw huis te verbieden. Met aanstaande Pasch* n en twee vol gende dagen, zal hier ter stede in ONZE KRING», een LIEFDADIGHEIDS FEEST ingericht worden ten bate van de Missies en van de Parochiale Werken. Van nu af worden alle parochianen uit- genoodigd en gevraagd om mede te helpen tot het inrichten van dit feest. Alle nuttige voorwerpen, dienstig voor prijzen, of een geldelijke bijdrage mogen ook rechtstreeks aan de priesters der pa rochie worden overhandigd ZONDAG 4 Maart, 3de van den Vasten. Eerste der maand. te 7 u. Mis voor een bijzonder intentie te 8 3o u. Solemneele Mis voor Gentil Vantroyen en Melanie Varhoutte, over leden ouders van Marcel Vantroyen. te io u. Hoogmis voor de parochianen. Onder de Missen omhaling voor de Ka tholieke scholen. ’s Namiddags te 2 u. Vespers en Lof, met overweging van het bitter lijden van den Zaligmaker. MAANDAG 5 Maart te 7 u. Jaarmis Elias en familie. te 8 u. Solemneele Jaarmis voor een bij zonder intentie. te 8,3ou. Solemneele Jaargetijde voor Pieter Delaey. ’s Namiddags te 6 uur Lof en pater noster voor de overledenen der confré ries. DINSDAG 6 Maart te 7 u. Jaarmis Verschoore en huisvrouw te 8 u, Mis voor Maurice Maene, als lid der confrérie van O. L, Vrouw van de Kapel. WOENSDAG 7 Maart te 7 u. Jaarmis Verschoore en huisvrouw te 8 u. Solemneele Jaarmis met libera voor Antoon Gobert, ’s Namiddags te 6 u. Lof en paternoster ter eere van den H. Jozef. DONDERDAG 8 Maart te 7 u Mis voor overledenen (Felix Van- hecke en huisvrouw.) te 8 u. Mis vooreenen overledenen (Hb) ’s Namiddags van 5 30 u tot 6 3ou. H. UUR, voor de leden van het Werk der Arme K erken. VRIJDAG 9 Maart te 7 u. Mis voor overledenen (Dv.) te 8 u. Solemneele Mis voor Alois De- meulemeester. ’s Namiddags te 6 u. Lof en Kruisweg. ZATERDAG 10 Maart te 7 u. Mis ter eere van O.L.Vrouw (T.) te 8 u. Mis voor eenen overledene (Hb.) ’s Namiddags te 6 u. Lof en pater noster ter eere van O.L.Vrouw. ZONDAG 11 Maart, 4de van den Vasten, te 7 u. Solemneele Mis voor Zijne Ma jesteit Koning Albert, vanwege het Per soneel der Spoorwegen, Telegraaf en Telefoon, Station Dixmude. te 8 3o u. Mis voor Edouard Christiaen. te 10 u. Hoogmis voor de parochianen. «As> Wordt aan uwe gebeden aanbevolen Alois Demeulemeester, wed. v. Sylvie Cornette, deze week alhier overleden en begraven, na ontvangen te hebben de H. Sacramenten.

Parochieblad van Diksmuide (1933-1940) | 1934 | | pagina 1