Viert de Meimaand INTRONISATIE-GEZINNEN Viert de Meimaand Apostolaat des Gebeds De Schoonste Bloemen voor Maria Uit het Epistel der Mis De goe, de goe gedachten Ze kom m binst de Vlessemij, De goe, de goe gedachten, 't Is Jesus zelf, Hij zendt ze mij De goe, de goe gedachten, ’t Is honingraad, ’t is zalf voor mij De goe, de goe gedachten. G. GezeLLE. Zoolang 't geluk u dient Zoo hebt ge menig vriend Maar gaat ’t geluk aan ’t draaien Ze vliegen lijk de kraaien. Daar brandend als een keerse staan O mocht ik O mocht ik Ontsteken daar en uitgegaan. O mocht ik O mocht ik Naar Hem in den Hemel gaan. Gezelle Algemeen inzicht voor mei 1934 Onze toevluoht tot Maria, als tot onze Moeder. De H. Moeder Maria heefc ons Chri stus voortgebracht... Dus is zij ons leven door Hem, en de moeder van alle levenden». Christus is door Maria tot ons gedaald, en onze gebeden worden door haar ten he mel gedragen, en van God komt ons door haar al wat we verkrijgen Christus aan het kruis tot zijn Moeder Ik beveel unu al mijn christenen, zeggen de van hen: dit sijn uw zonen draag groote zorg voor hen onderwijs hen re" geer hen help hen... Tot hen zeg Ik Zie, dit is uw Moeder -eert haar, bidt tot haar rojpt haar aan want daarom heb Ik haar na Mij op de wereld gelaten, opdat zij u helpen, leeren en troosten zoude, en Ik heb ze daarna tot Mij inden hemel geroepen opdat zij uw patrones en middelares tot Mij zou wezen (Uit de werken van Pranciscus Costerus, S. J. i53a- 161 g). Introniesatiegezinnen De meimaand door de Heilige Kerk aan Maria, Jezus’moeder en de onze, toegewijd herinnert ons al de liefdeverplichtingen die we hebben tegenover Haar Om dan des te beter den Liefdekoning te huldigen, zult ge u deze maand ook beijveren voor de glorie en de belangen van die Zoete Vorstinne Doch, laten wij er u op wijzen dat of schoon elke uiting onzer kinderlijke hulde Maria welgevallen is, en Zij geen enkel onzer kleine geschenken minacht Zij toch voornamelijk waarde hecht aan dit ons rijkste en tevens eenvoudigste feestge schenk Onze harten... hongerend naar de heilige Hostie Ja, hoe beter wij de godsvrucht tot Maria volgens den geest der heilige Kerk beleven, hoe heviger ook ons verlangen tot de heilige Communie zal aangroeien. Huisgezinnen van Jezus’ Heilig Hart Gaat dan heel dikwijls, en zoo mogelijk, dadelijks te Communie heel deze maand tot glorie van Maria. Maria’s lof bezingen en haar beeld versieren en tevens weinig edel' moedig zijn in zake veelvuldige Communie, is als ’t ware de moeder willen scheiden van den Zoon, en tusschen Jezus’ Hart en dat van Maria ’n afstand willen scheppen die niet mag bestaan. Hoezeer verheerlijkt men integendeel die Heilige Harten niet, wanneer men als onder Maria’s mantel, heel dikwijls en met groote vurigheid ter heilige Tafel nadert 1 Of was Maria niet vooral het levende tabernakel van haren Jezus Bestaat heel hare zending, al hare glorie, heel haar geluk dan juist niet in het mede-deelen van Jezus, haren goddelijken schat,aan anderen aan ons... door de heilige Hostie. Ongetwijfeld En praktisch zult ge het heel deze maand dan erkennen dat Maria, voor u meer dan voor anderen, de triomf wagen is van haren goddelijken Zoon, ja, de Schatkist die ons de gave bij uitstek» Jezus in het Heilig Sacrament, wegschen" ken wil. Bloemen verslensen, kaarsen gaan op in rook, liederen sterven uit, doch een enkele vurige heilige Communie is ’n eeuwige aan winst, Maria eischt dringend dusdanige Communies van U allen. Moge de meimaand, de maand der bloe men, zoo troost- en genadenrijk voor gansch het kristen volk, door de mee- sleepende kracht van uw voorbeeld dan worden ’n grootsche eucharistische hulde den Liefdekoning van uw huisgezin aange boden... door de Onbevlekte Koningin 1 Huisgezinnen van Jezus’ Heilig Hart I Alom, rondom ons woedt de storm, ja de storm van zedeloosheid, onder haar meest drieste vormen gepropagandeerd door de voorvechters van naaktkultuur en modern heidendom. Maria kan en wil de doodelijk zieke maatschappij redden door de H. Hostie die Zij ons biedt... Jüsoiint dajj, ja mint vurig de Aller- zuiverste Moeder aan wiens zorgen Jezus met zijn eigen glorie ook onze heiligmaking heeft toevertrouwd. Maar, dan moet uwe Maria-godsvrucht praktisch zijn wat gij Haar eiken dag in dit kort gebed wilt toeroepen Maria, wij beminnen U, omdat Gij Jezus’ Moeder zijt en ook de onze... door de weergalooze gave van Jezus, onzen oudsten Broeder,..- Doch om U bewijzen dat ons hart U gansch toebehoort, zoo f meeken wij U, leer Gij ons Zelf hoe wij Jezus ontvangen en aanbidden en beminnen moeten in de heilige Hostie, voor uwe glorie en voor o-s heil- Hij kome dan tot ors, Hij de Verlosser der wereld, ja, ons toekome zijn eucharistisch rijk, maar door uw Hart, o Maria, Onbevlekte Moeder Onze Meivoornemens luiden 1] Tot glorie van Maria, dagelijks een vurige heilige Communie 2] De Maria oefeningen eiken avond bijwonen in de kerk, of althans eiken dag iets over Maria lezen in den hu'skring na het gezamenlijk Rozenhoedje 3] In kleedij, lezing en gedrag alles ver mijden wat de christelijke zedigheid en kuischheid kan kwetsen en Maria’s Onbe vlekt Moederhart bedroeven. Een uittreksel uit den Brief dien de H. Apostel Jacobus, bisschop van Jerusalem, in de heel eerste jaren van het christendom, vóór't jaar 5o, schreef aan de toenmalige uit het Jodendom bekeerde Christenen. Geen geringe noch weinige moeilijkheden hadden deze eerstelingen van Christus’ Kerk te verduren om hun geloof, esn zware beproeving was Het die ze weleens te doorwarstelen hadden, een zware aan lokking om aan hun geloof te verzaken. Dat niemand, zoo schrijft hun de heilige Apostel, deze aanlokking tot afval aan God toeschrijve 1 Imui rs, zoo gaat hij nu ver der Zeer geliefden 1 Alle goede gaven en alle volmaakte gift, niets dan wat goed is, is van boven, nederdalend van God, dien men met recht den Vader der lichten noemen mag, maker en oorsprong van al wat licht is, bij wien geen verandering is, noch overschaduwing door beweging, ter wijl d r hemellichamen meerder of minder licht geven of in hunne beweging overscha- duwd geraken en geen licht meer geven, blijft God integendeel in het l'cht dat Hij verspreidt, dat is in Zijn heiligheid en goedheid, onveranderlijk dezelfde. Immers welk beter bewijs van Gods goedheid kan ik u aanhalen vrijwillig van Zijnen kant, zonder de minste verdien ste va 1 onzentwege, heeft Hij, door het woord der waarheid, door de prediking van het Evangelie, ons, als Christenen, voortgebracht, ons tot kinderen Gods ge maakt, opdat wij zie toch Gods won dere goedheid als eerstelingen, de eerste en bijzonderste zouden zijn van Zijne schepselen. Gij weet het, mijn zeer geliefde broeders. Verders spreekt de Apostel nu over de wijze waarop de Christenen zich ten op zichte van hit Evangelie moeten gedragen zoowel in het aanhooren, als in het predi ken ervan. Een iegelijk nu zij rasch en vlijtig om de prediking van het Evangelie te hooren, maar traag om het te preken, niet overdre ven voortvarend om als leeraar van het Evangelie op te treden, en traag ook tot toorn, vermijdend van zich dooreen gram moedige strijdlust tegen de nog niet geloo- vigen uit te laten, want de toorn van een mensch bewerkt niet de gerechtigheid Gods ’t is niet met toornig te worden dat men een mensch tot het geloof en zoo toe de gerechtigheid zal brengen Werpt daar om weg alle onreinh id, alle kwaad en zon de en overtollig van boosheid, ook de laatste sporen van zonde, en neemt in zach moedigheid zonder strijdlust het inge plant i woord op, het woord van het Evan gelie dat in uwe harten geplant werd, het woord dat uwe zielen zalig kan maken, indien gij dat uw geloof beleeft en in daden omzet. ----- Tf|B WlnTmn-1 lirrrriMimuaiiMi

Parochieblad van Diksmuide (1933-1940) | 1934 | | pagina 2