I a Vaderlijke boodschap van don Heiligen Vader. Wij vragen vertrouw volle gebeden tot behoud van den vrede. Moge God het vertrouwen in een vredelievende oplossing bij alle staatslie den sterken. I r DE STEBiyooRDUraSIRAAI.Brugt. 0 a Diksmuide-Londen X->eex*ixi@ ▲Ils Meubelen Leke I I a De personen die deze godsvrucht verspreiden zullen hunnen naam in mijn Hart hebben ge schreven, zoodat hij er nooit uitgewischt zal worden. Koopt voordeeiig'Koopt in.... Boerst J Mieuwkapelle JDe gure Winter staat aan de deur Wed. De Ketelaere, üroote Markt, Diksmuide Ook groote en voordcelige keus van JCinderrijtuigen, Keiem 2 I 1 1 WIEGEN Kinderveituren MATRASSEN oarniturbn ZKTBLS Zondag 2 October 17 na Sinksen Ik verzoek u dagelijks het Rozenhoed je zoo godvruchtig mogelijk te bidden. H. Franciscus Sal. De Rozenkrans is de luisterder heilige Kerk. H. Alphonsus JD® meest uitgestrekte Meubelma» ^azijnen der Vlaander». Op 100 maters van de statie, i L I n .Maandag 3 October Dinsdag 4 October Wöensdag 5 October Donderdag 6 October Vrijdag 7 October Eerste Vrijdag van de maand Feest van O. L. Vrouw van den Rozen krans. Zaterdag 8 October Zondag 9 October 18de na Sinksen te 7 u. gez. mis voor August Van Parys en zijne huisvrouw HEILIG HARTGEZINNEN. Voor u mag het niet volstaan zelf het H Hirt vurig te vereeren. In deze triomfan telijke Kristus Koning maand zoudt ge tevens moeten ijveren om deze heilzame godsvrucht in uw midden te verspreiden. Hit bewijs immers onzer liefde tot het H. Hart is de ijver aan den dag gelegd om andere harten voor Hem te winnen. Wie gesn ijver heeft, zegt de H, Augustinus, keit geen liefde. Wat er meestal ontbreekt om ’t Rijk van Jems' Hart uit te breiden, dat zijn die vurige ijverende zielen. Waar men die aaatreft neemt dat Rijk steeds toe, dewijl zulkdanige zielen wonderwel de werking van den priester behulpzaam zijn om de zielen voor Christus liefde te winnen. In deze Oktobermaand dan zult ge allen iets bijzonders doen voor de heerschappij van Jesus’ Hart in uwe parochie. Allen toch roept Christus tot het Apos tolaat. En zoo er weinigen zijn om aan dien oproep tebeantwoorden, ishet omdat al te velen de godsvrucht tot het H. Hart uitsluitend beschouwen als ’n middel tot persoonlijke heiliging en ’n verzekering van hun zaligheid zonder meer. En toch had Jezus bij de veropenbaring van de schatten zijner liefde het inzicht over allen door die liefde te heerschen. Laten we dan in de mate onzer krachten de ver* wezenlijking van die liefdeheerschappij bevorderen. Verheugt u, zoo sprak de Zaligmaker tot zijn apostelen, dewijl uw namen in den hemel staan geschreven. Ongeveer hetzelfde belooft Hij aan hen die oeze godsvrucht zullen bevorderen Hij zal hun namen schrijven in zijn Hart. Door te ijveren voor zijn glorie verzekeren wij dus onze zaligheid. INTRONISA TIEGEZINNEN. Praktisch kunnen we allen ijveren voor de verspeiding der Godsvrucht van het H. Hart door ons voorbeeld, door ons gebed door onze woorden en medewerking. Eerst het voorbeeld gegeven van ware H. Hartdevotie door het beleven van den geest der Intronisatie. Trouw aijr» aan de eerherstellende Com munie Êlken eersten Vrijdag, dat voorbeeld zal een sprekende les zijn voor allen die met ons omgaan. Dan, dagelijks bidden opdat Jezus’ Harterijk kome, opdat de Liefdekoning de harten rake en verlichtte van zoovelen die Hem nog niet beminnen. Verder, rondom ons durven spreken over al de uitingen van het Intronisatiele- ven. Velen weten daar nog niets van. Ja, spreek er over met vrienden er kennissen, en gij moeders, met man en kinderen. Als we iets voelen voor Jezus’ glorie zullen we geen gelegenheden laten voorbij gaan zonder te spreken over Jezus’ belangen. Laten we eigenlijk zelf ook werkdadig de godsvrucht tot het H. Hart versprei den. In deze Christus Koning maand eens nagaan in welke bevriende gezinnen zijn beeld nog niet werd geintroniseerd. Maar beelden zijn riet voldoende. Zoo gemak kelijk kunnen we boekjes en briefjes over Intronisatie en het schoone maandschrift De Liefdekoning verspreiden of aan anderen laten lezen. Andersdenkenden lee- nenwel aan hun vrienden hun boeken, ro mans, bladen, enz waarom zouden dan de ook H. Hartgezinnen ’t zelfde middel niet aanwenden die goed doen aan de zie len en harten winnen voor den Liefdeko ning Jezus 1 Laten we zoo in plaats van te weeklagen over de boosheid der wereld, onze priesters ter zijde staan om alom het H. Hart te doen heerschen I Zoo zullen we Jezus eerherstel bieden en, als ijverzielen dezer reddingbrengende godsvrucht, ver dienen dat onzen naamin dat goddelijk hart geschreven blijft voor tijd en eeuwigheid 1 Apostolaat des Gebeds Voor allen die ijveren voor de katholieke pers, radio en kinema. Pauselijks missie intentie Opdat door pers radio, theater en kinema de missie- kennis en missie-liefde zouden toenemen. Zondag 2 October 17de na Sinksen Maandag 3 October Dinsdag 4 October Woensdag 5 October Donderdag 6 October Vrijdag 7 October Eerste Vrijdag van de maand. Zaterdag 8 October Zondag 9 October 18de na Sinksen te 7 u. gez. mis voor Elza Gunst. bovennatuurlijke orde verheven waren, verboden de vrucht te eten van den boom der kennis van goed en kwaad. Hebban onze stamouders Gods verbod onderhouden Onze stamouders hebben Gods verbod niet onderhouden en daarom hebben zij, om hun zware zonde van hoogmoed en ongehoorzaamheid, de rechtvaardigheid en heiligheid verloren, en zijn zij uit het aardsche paradijs verjaagd, onder herig geworden aan de begeerlijkheid, den dood en andere smarten en ellenden van het leven. Heeft Adam door zijn overtreding ook aan zijn nakomelingen schade berokkend Adam heeft door zijn overtreding ook aan zijn nakomelingen schade berokkend, omdat hij op hen heeft overgedragen niet slechts de begeerlijkheid, den dood en andere straffen van de zonde, maar ook de zonde zelf, dat is de b er o o ving van de rechtvaardigheid en heiligheid. Op welke wijze heeft Adam de zon de op zijn nakomelingen overgedra gen 1 Adam heeft de zonde op zijn nakomelin gen overgedragen, in zooverre hij in hen de natuur heeft doen overgaan, beroofd van de rechtvaardigheid en heiligheid die God voor haar bestemd had, en deze berooving is voor de natuur de staat van zonde, door zijn oorsprong één in Adam en door voortplanting vermenigvuldigd. Hoe noemt men deze zonde, die op de nakomelingen is overgedragen Die zonde, die op de nakomelingen is overgedragen, noemt men de erfzonde. Terwijl millioenen in angst leven voor een nakende oorlog, voelen Wij ons vaderhart kloppen met het hart van al onze kinderen. En Wij noodigen de bis schoppen, priesters en kloosterlingen uit tot vele en innige gebeden tot het behoud van vrede, rechtvaardigheid en liefde. Dat het geloovige volk zijn toevlucht neme tot het groote machtige wapen HET GEBED, opdat God de staatslieden ver trouwen schenke in een vreedzame en eerlijke oplossing, door openhartige besprekingen en duurzame tractaten opdat hun gevoelens en daden mogen ingegeven worden in overeenkomst met de vele woorden die over vrede gespro ken worden, daden gegrondvest op den vasten grondslag van rechtvaardigheid en der Evangelische leer. Wij zullen zeer dankbaar zijn voor de gebeden door de geloovigen der katho lieke wereld gestort. En ongetwijfeld zal Onze Lieve Heer, als antwoord op ons smeekgebed, ons het leven laten. Van ganscher harte brengen we het offer dat van ons gevraagd wordt, en met des meer betrouwen hopen Wij dat dit offer zal aanvaard worden. Op den vooravond van den maand October, TOEGEWIJD AAN DEN H. ROZENKRANS, verwachten Wij dat in de geheele katholieke wereld vaak en vurig het rozenkransgebed zal gebeden borden, gesterkt door het vertrouwen op de heilzame tusschenkomst der Heilige Maagd Maria. Aan de geheele katholieke familie (en aan de groote familie van de heele wereld bieden Wij onzen apostolischen zegen. Zondag 2 October 17de na Sinksen te 7,30 u. mis voor eene bijzondere intentie te 10 u. Hoogmis voor de parochianen te 2 u. Vespers en Lof Maandag 3 October Dinsdag 4 October Woensdag 5 October Donderdag 6 October Vrijdag 7 October Eerste Vrijdag der maand. Zaterdag 8 October Zondag 9 October 18de na Sinksen te 7,30 u. mis voor een bijzonder intentie te 10 u. Hoogmis voor de Parochianen Zondag 2 October zal ons kleine stad Diksmuide eenigzins in ’t kleine natuur lijk nadoen wat te Lenden gebeurt. Daar is te Londen een groot congres, een wereldcongres, een vergadering van alle godloochenaars en vijanden van God van alle landen. In den grond een dwaas congres, oorlog tegen God van menschen die beweren dat er geen God bestaat als er geen God bestaat, waarom er dan tegen strijden Nu, de menschen die geloo- ven dat God toch bestaat, vooral de kat holieken hebben gevonden dat het toch een al te groote versmading was van God daar bijeen te komen om te beramen hoe zij het gedacht aan God uit de samenleving zouden wegnemen. En zij hebben gedacht aan een tegenmanifestatie om de oneer aan God aangedaan eenigzins te herstellen Van den eenen kant een bende Zonder Goden tegen God van den anderen kant een stoet veel grooter van biddende menschen Voor God, Dat is voor Londen een stad van bij de vijf millioen zielen. Hier te Diksmuide, een stadje van 3ooo zielen, iets in denzelfden trant. Een bende van alle kanten van Vlaanderen, maar vooral van Blankenberghe, zegt men, de bakermat van goddelooze onderwijzers om te vieren voor het oprichten van eene school tegen God en Godsdienst. Van een anderen kant een stoet van bid dende menschen met den paternoster in de handen, vooral van schoolkinderen, om den Heer te danken voor het christen on derwijs, dat zij in Christus gedoopten, in de scholen ontvangen, en Hem tesmeeken verder te mogen gespaard blijven van allo geest van ongodsdienstigheid en zedenbe derf. Voor uw STOVEN en KACHELS, wendt U in volle vertrouwen tot het welgekend Huis X>e Paternoster Hoofdagentschap stoves Buitengewone keus, alle modellen, de best gekende merken, en vooral onmogelijke konkurentie. Als U een stoof koopt vraagt naar het kataloog, let wel op, koopt niet aan prijzen welk men zelf voorsteld, Bijvoeg aas de zesde les. In welken zin wordt in de heilige Schrift gezegd dat God den mensch maakte naar zijn beeld en gelijke nis In de heilige Schrift wordt gezegd, dat God den mensch maakte naar zijn beeld en gelijkenis omdat de mensch bij zijn schepping met verstand en vrijen wil, waardoor hij de natuur van God op bij zondere wijze uitbeeldt, werd begaafd, en door God tegelijk tot de bovennatuurlijke orde verheven, Wat heeft God aan onze stamou ders, die tot de bovennatuurlijke orde verheven waren, verboden God heeft aan onze stamouders, die tot de Zondag 2 October 17de na Sinksen te 6 u. Gel. Mis met algemeene Communie voor de Leden van den Bond van ’t H. Hert te 7,30 u. gez.mis voor Octavie Riviere vrouw Louis Portier Maandag 3 October Feestdag van de H. Theresia van 't Kind Jesus. Dinsdag 4 October Woensdag 5 October Donderdag 6 October Vrijdag 7 October Feestdag van O. L. Vrouw van den Rozenkrans Eerste Vrijdag der maand, toegewijd aan het H. Hert van Jssus. Zaterdag 8 October Zondag 9 October 18de na Sinksen te 7 u. gez. mis voor Charles-Louis De Rycke te 10 u. Hoogmis voor de Parochianen. 8 c I I 99 1 ft 1 te 7 u. (Winteruur) gez. mis voor Karel Adam en huisvrouw. te 10 u. Hoogmis voor de Parochianen. Waarna Processie ter eere van O. L. Vrouw van den Rozenkrans te 2 u. Vespers en Lof Congregatie i v .1 c t n ir B 1 II 1 a 1 •I z BI n 7 g 1 te 7*30 u. gez. mis met libera voor E-H. Pas tor Willaert te 7|30 u. gez. mis voor Elisa Debeuckelaere te 7,30 u. gez. mis voor meester C Veryser te 7,30 u. gez. mis voor Marcel Louf en huis vrouw. ’s avonds Biecht van 4 tot 5 u. te 7 ugez. mis voor de huisvrouw van Char les Lanssen- te 7,30 u. gefondeerd jaargetijde. te 10 u. Hoogmis voor de Parochianen. In de week het Lof te 5 u. Gedoopt Maria-Rosa Saelens, dv Henti en Elisa Vanlerberghe, steenweg Koekelaere Ghislain Mattelin, zv Georgez en Germaine Van- renterghem. Huwelijk Julien Allary en Margriet Desender, beide vnn Leke. te 7 u, gez. mis voor Robert Verbaverbeke en overleden familie en overleden familie van Irma Vanlerberghe te 10 u. Hoogmis voor de Parochianen te 2u. Vespers en Lof en geene Congregatie. te 7,30 u. gez. mis voor August Taerry en over leden huisvrouw Nathalie Vanthuyne te 9 u. solemneele jaargetijde voor de overle dene medeparochianen. Er zullen gedachtenis sen uitgedeeld worden met de namen van de genen die overleden zijn sinds kermis 1937 te 5,30 u. Lof te 8,30 u. gez. mis voor de vader van Daniel Godderis en overl. moeder van Maria Vanroose Solemneel Jaargetijde voor de overledene bur gers en soldaten, gevraagd door ’t Gemeente- bestuur. te 7 u. Sol. mis ter eere van ’t H. Hert, met algemeene Communie te 5,30 u. Lof ter eere van het H. Hart te 6,30 u. in ’t klooster, Gez. Mis voor een bijzonder intentie, te 5,30 u. Lof te 10 u. hoogmis voor de parochianen Zaterdag biecht ook door vreemden biechtvader van 4,30 u, tot na het Lof. Overleden Silvie Huyghe, huisvrouw van Dé- siré Denecker, oud 74 jaar. 'V. te 7,30 u. Sol. Requiemmis voor Petrus Rycke. kerkfondatie te 5 u. Lof te 7,30 u. Solem. Requiemmis voor Emma Van de Woude te 5 u. Lof te 6 u. Sol. Huwelijksmis ter intentie van André Dewaele en Alice Soete te 5 u, Lof te 7.30 u. mis voor Prudence Segers te 5 u, Lof te 7,30 u. mis voor Alois Decoene en Florence Vèrgoté te 5 u. Lof te 7,30 u, Sol. Requiemmis voor Pieter De Grauwe en huisvrouw- te 5 u. Lof te 10 u. Hoogmis voor de Parochianen. te 2,30 u. Vespers, Lof en Congregatie te 7,30 u, gez. mis ter barer eer, ter intentie van de vereerders. te 7,30 u. gez. mis voor August Willaert, huis vrouw en dochter te 7,30u. gez. mis voor Charles Matte en huisvrouw, Louise Tryhou en voor Georges Matte te 7,30 u. gez. Mis voor Oscar en Mathilde Hoorens te 7,30 u. gez. mis voor August Robbe en dochter Emma. te 7.30 u, gez. mis ter eere van de H. Theresia vau Lisieux, bijzondere intentie -

Parochieblad van Diksmuide (1933-1940) | 1938 | | pagina 2