I Vrede op aarde Onze Plicht a Zen Zalig kerstfeest JYtisdieners van de week Goddelijke Diensten Priesterlijke Benoeming Liturgische Kalander ara Het Parochieblad en Onze Fiw:ht jnaken enkel Zesde Jaargang Nr 52 24 December ig3B Lof en verhaalden Vespers 7 uur mis 8 uur mis Lof Postrekening: n* 624,64 Handelsregister Veurne n° i5ai Telefoon n* 22 AAN AL ONZE LEZERS EN LEZERESSEN Bogaert Frangois Hoet Hector Deschoolmeester Ren Waeyaert Maurice Waeyaert Antoon Vuylsteke Wilfried Prijs per jaar 10 fr. 6 maanden 5 25 fr 3 maarden 2,7 5 fr i maand o,g5 fr. per nummer a5 centiemen Hoogmis Vereecke Daniël Bogaert Francois Waeyaert Maurice Waeyaert Antoon Hoet Hector Zwaenepoel Carlos Merlevede Renaat Vercruyssen Prosper Vancoillie Norbert Hoet Jerome Camerlyuck Jozef Nachtegaele Karei Vanparys Henri Waeyaert Maurice 7,3o uur mis Reynaert Roger ZONDAG 25 December HOOGFEEST van KERSTDAG te 6 u. en 6 3o u. Gelezene Missen. te 7 u Solemneele Nachtmis te 8 u. Gelezene Mis. te 8 30 u. Solemneele Herdersmis voor de overleden ouders van Mau rice Missiaen en Hedwige Swyn- ghedouw. te 10 u. Solemneele Dagmis voor de parochianen. Onder al de Missen omhaling voor de noodlijdenden. ’s Namiddags te 2 u. Vespers, Ser moen en Lof. te 4 u. KERSTFEEST voor al de leden van den H. Hertebond. MAANDAG 26 December Tweede Kerstdag Afgestelde Heiligdag te 7 u. Gez Mis voor overleden ouders J.S. te 8 u Solemneele Mis voor de ge sneuvelde soldaten te 9 u Solemneele Mis voor E. H. Baert te 10 u. KRRSTFEEST voor de kinders (van de leden van den H. Hertebond, van den bond derCh'- Vrouwen en voor de kinders van het Vacantiepatronaat, geen andere kinders zijn toegelaten) ’s Namiddags te 2 u. Vespers en Lof te 4 u KERSTFEEST voor al de leden van O. L. Vrouwcongregatie, van de Katholieke Actie en van den Christen Vrouwenbond (geen kin ders worden toegelaten) DINSDAG 27 December te 7 u Solemneele Huwelijksmis voor Eugène Seys en Alice Vande- pitte te 8 u. Gez. Mis voor overledenen V.H. WOENSDAG 28 December te 7 u. Gez. Mis voor overleden ouders J S. te 8 u. Gez. Mis voor Bertha De- graeve-Desmyter, als lid der con frérie van O. L. Vrouw van de kapel ’s Namiddags te 2 u OUDER- FEEST gegeven door de Vrouwe lijke Katholieke Studeerende Jeugd ’s Namiddags te 4,3o u. Lof en paternoster ter eere van den H. Jozef. DONDERDAG 29 December te 7 u Gez, Mis voor August HinB dryckx, overleden huisvrouw en kinders te8u. Gez. Mis voor Henri Van- damme, als lid der confrérie tegen godslasteringen. ’s Namiddags van 4 u. tot 5 u. H. UUR van Aanbidding. VRIJDAG 3o December te 7 u. Gez. Mis voer overleden ouders J.S. te 8 u. Gez. Mis voor Remi Dob belaere, als lid der confrérie van O L Vrouw van de kapel. ’s Namiddags- te 4,3o u. Kruisweg ZATERDAG 3i December te 7 u. Gez. Mis voor overleden cuders J.S. te 8 u. Solemneele Mis voor de gezusters De Beerst. ’s Namiddags te 4,30 u. Lof en paternoster ter eere v. O.L Vrouw ZONDAG 1 Januari Feest van onzes Heeren Besnijdenis te 7 u. Gez Mis voor Isidr Van- blaere, als lid van den Bona van het H. Hert. te 8,3o u. Gez Mis voor Gustave Delareu te 10 u. Hoogmis voor de paro chianen In den huidigen tijd is het niet anders. De moderne wereld is niet anders, Een nieuw geslacht groeit een lofgebed en dan een smeekgebed. We vragen aan O L. Vrouw dat ze voor ons zou bidden, nu, die in dit leven (nu helpt zij ons in alles wat profijtig is) maar in het uiterste op het einde van ons leven, vertroost sij de kranken, verlicht de zieken, belet de bekoringen en helpt ons tot de eeuwige zaligheid. Men verhaalt dikwij’s dat sterven den O L.Vrouw zelfs zien, en niet te verwonderen. Als we eens berekenen hoe dikwijls brave oude menschen ia hun leven gevraagd hebben aan O. L.Vrouw dat ze hen zou bijstaan in de ure hunner dood, we komen aan colossale hooge getalles. Een brave ziel die eiken dag, gedurende 5o jaar, het rozenhoedje gebeden heeft, met de weesgegroetjes ’s morgens en ’s avonds en aan tafel, heeft heel zeker een millioen keeren gevraagd aan O. L. Vrouw bid voor ons in de uur onzer dood. In vervanging van Eerw. Heer Soener, pastor te Eesen sedert no vember 1934, is benoemd Eerw, Heer Z Vercruysse, die pastor was van de nieuwe parochie Cruyseecke (bij Wervicq) sedert maart tg32. 18’ Les De Wees Gegroet is gemaakt geweest 1. het eerste deel door den engel Gabriel Wees gegroet, vol van gra tie, de Heer is met u gebenedijd zijt gij boven alle vrouwen. 2. het tweede deel door de H. Eli sabeth gebenedijd zijt gij onder alle vrouwen, en gebenedijd is de vrucht uws lichaams. 3. het derde deel door de H. Kerk Heilige Maria, enz. en de namen Ma ria en Jezus. Als in den Onze Vader is er eerst De waarheid, is dat een volk hetwelk de gezondheid aanbidt, ónmogelijk gezond kan blijven. Zondag 25 Decemb-r KERSTMIS, ie Na-htmis (Dominus dixit) 2* Dageraadsmis (Lux fu'ge- bit). Ged. v. d. H. Annastasia 3' Dagmis (Puer natus est nobis) Ltste Evang. v. Driekoningen Wit Voor de drie Missen Gloria, Credo, Pref, en Communicantes v. Kerstmis. Vespers van Kerstmis, Ged. H. Ste- phanus. Maandag 26 December H. Stephauus Eerste Martelaar. (Se derunt principes) Gloria. Ged. v. h. Octaaf v. Kerstmis Credo. Prefatie et Communicantes Diem sacratissi- mum v. Kerstmis. Rood Dinsdag 27 December H. Joannes Apostel en Evangelist. (In medio Ecclesiae). Gloria, Ged. v. Kerstmis Credo. Prefatie et Commu nicantes Diem sacratissimum v. Kerstmis. Wit Woensdag 28 December H H. Onnoozele Kinderen. (Ex ore infantium). Zonder Gloria v. Kerst mis na Graduale geen Alleluja maar Tractus Effuderunt Credo. Pre fatie en Communicantes Diem Sa cratissimum v. Kerstmis. Benedica mus Domino. Paars Donderdag 29 December H. Thomas van Kantelberg. (Gaude- amus omnes in Domino). G1 Gedach. v. Kerstmis. Credo. Prefatie en Com municantes Diem sacratissimum v. Kerstmis. Rood Vrijdag 3o December Van de Zondag onder het Octaaf v- Kerstmis (Deum medium). Gloria. Gedach. v. Kerstmis. Credo. Prefatie en Communicantes Diem Sacratis simum v. Kerstmis. Wit Vleeschderven Zaterdag 3ï December H. Silvester (Sakerdotes tui) Gloria Gedach. v Kerstmis Credo. Prefatie en Communicantes Diem sacratissi mum v. Ke’stmis. Wit Over negentien honderd jaar is het gebeurd, in Bethlehem, omdat het toen daar gebeuren moest. De komst van den Wereldverlos- ser was een werelden en eeuwen omvattende, van weergaloos-vinding rijke Goddelijke Liefde. Op het mysterievolle uur van de geboorte hebben alle eeuwen en alle seconden rondgedraaid rond dat gebeuren. Evenzoo staat de Kribbe midden onzen tijd, En wat er dan gebeurde/rondom de Kribbe, dat herhaalt zich in alle tijden, ook in onzen tijd. Rondom de Kribbe is de mensch- heid in tweeën verdeeld. Geloof en ongeloof. Vanaf den Kerstnacht is Christus de groote tegenstelling voor men schen van eenzelfden tijd, eenzelfde volk, eenzelfden nood, Al de vervlogen eeuwen waren een lange litanie van heimwee, naar Hem. De menschen verlangden, naar Hem. De Heilige Boeken van Hem, De profeten voorspelden van Hem, De priesters smeekten, om Hem. De Tempel wachtte, op Hem. De harpen speelden, van Hem. De harten schreiden, om Hem. De psalmen riepen, om Hem, met de heerlijkste namen Sterke God, Vorst des Vredes, Koning van Glo rie. Vader van de komende eeuwen. En, toen Hij eindelijk geboren was, kwamen de eenvoudigen van Harte, herders en koningen, neerknielen bij de Kribbe, omdat zij geloofden dat Hij het was, die de menschheid redden kwam. Daartegen waren er vele anderen, die ook verlangend hadden uitgezien naar zijn komst op aarde, en, toen hij verschenen was, wilden zij hem niet erkennen, omdat zij zich den Verlos ser zoo heel anders hadden voorge steld. En thans wenschten zij een Messias, Die verschijnen zou in overweldigenden luister en een groot aardsch wereldrijk stichten zou, Maarzoo'n kind in een kribbe viel bitter tegen. Dat beantwoordde niet aan hun verwachtingen. En ze ge loofden niet. mer uit. an meegaande PABOCHIEBLAD vaa DiKsmuide en Omliggende Drukker-Uitgever H, SOENEN DE CRAEMERE, Eesenstraat, 17, Diksmuide

Parochieblad van Diksmuide (1933-1940) | 1938 | | pagina 1