H. Bossaert, (u.) T. Cornette, (u.) A. Beaucourt, (u.) E. Verschaeve, (u.) F. Vandaele, (u.) E. Gaimant, (u.) C. Cardinael K. Hynderick Maar als Jantje een ,half uurke van de Rijselpoorte is ontmoet hij daar eene oude kennis, die hem zegt. Hé Jantje, waar loop je zoo zeere met uwen lanteern. Gaat het dan te Yperen niet met de kleri- kalen Neen 't zegt Jantje, 't en wil om den duivel niet pakken. De liberalen zitten te vast in hunne schoenen en het volk schat ze te hoog. 'k Heb het gemeend, zegtJantjes vriend. 'k Geloove 't. Doch 't en is niet dat de klerikalen moeite gespaard bebben, want, daar ze geen ernstige, geene goede kiesmiddels ont- dekken kunnen, hebben ze meenen den oppervogel af te schieten met een bende kerels de keel te smouten orn te roepen en overal te ver- tellen dat de kaloten voorzeker boven zijn. Maar 'k geloove dat 't al boter aan de galg zal zijn. Het volk en laat zich zoo licht niet meer foppen. Jamaar, zegi Jantjes vriend, de kaloten hebben nog iets belachelijks uilgedacht. Peis ne keer dat ze al de buitenmenschen aan de Yperlingen zullen doen zeggen dat de katholieken voorzeker win- nen zullen. 't En is geen waar zeker, zegt Jantje, en hoe zullen zij dat aan boord leggen Heel eenvoudig, zegt de vriend van Jantje, heeft Henrietje naar den buiten een heelen hoop briefjes als dit rond gestuurd. Bewarende Vereeniging IJperen, 6 October 1890. van IJperen. Mijnheer, Wij komen u vragen wel te willen medewerken aan onze aan staande zegepraal met door al de katholieken uit uwe gemeente propaganda te doen maken ten voordeele onzer partij. De buiten en het omliggende vermogen veel. Het is noodig dat iedereen met naar de markt te IJperen te komen in de herbergen, in de winkels, jop de markt spreke van de zekere overwinning der katholieken. Die beweging zal den stroono vergrooten die ons reeds zeer gunstig is. Wij rekenen op de tusschenkomst der katholieken'uwer plaats evenals op uwe persoonlijke werking. Voor het bestuur De Schrijver, IWEINS D'EECKHOUTTE. 't Is om te bersten van lachen, zegt Jantje, en als de kaloten den- ken de Ypersche kiezers daarmede in hunne netten te vangen, dan zyn ze van 't goê jaar en ze zullen nog lange mogen wachten. Zulke hansworsten, zegt Jantje nog verfoei, ik en ik ga ook stemmen vooi de liberalen, voor de rechtzinnige heeren Yperen, drukk. Karel Deweerdt, Rijselstraat, 59.

Le Progrès (1841-1914) | 1890 | | pagina 10