I Vous aurez remarqué, Monsieur, que le réquisitoire, dont il s'agitest écrit, eu eulier et signé par le zélé commissaire. Agréez Monsieur mes salutations distin guées. Poire assidu Lecteur et Abonné. Notre Abonné s'éiant fait connaître au bureau du Propagateur voir n° 11ç)5 nous ne croyons plus devoir nous refusar la pu blication, bien que tardive, de sa lettreaiusi que du document olographe suivantque nous reproduisons dans toute l'originalité du texte. SERVICE ROYAL 1 ET URGENT. REQUI'UriON-judiciaire. Nous Commissaire de Police de la ville et banlieue de VVarnêton, soussigné; arrondisse ment d'Ypres, fluiidre-occideniale. Requérons an jNoin du Roi! Et en vertu|des instructions de monsieur le Procureur du Rot! de l'arrondissement comparoir devant nous tu notre demeure reconnue; et ce dans la jour née d'aujourd'hui le sieur François-Grem- monprez Bouclier audit YVarnêlon domicilié au hameau dit le pont-rouge; aux fins de dé poser vérité; toute la véritéai tien que la vérité;dans une c.iuse-judiciaire, dont il a une irès-paifaite-connaissance et pour laquelle nous nous sommes déjà présenté chez lui accompagné de notre Garde-Champêtre Del- cour. Voulant bien prévenir le susnommé Grem- monprez François que s'il n' obtempère point, notre présente Réquisition; qu'ily sera incessamment contraint, par les moyens coër- cilif», établis par sa loi; attendu que nous de vons inférer par la non-obéissaucenoue première réquisition; qu'il témoigne un mépris, bien caractérisé envers la Police; et les devoirs qui lui sont enjoints, de remplir, dans l'intérêt— général de la société, etc. etc. ect. Ainsi requis, ce matin, 27 décembre 182g et chargé de la remise notre susdit Garde- Champêtre Delcour. Le Comxt instrumentale. Signé:-van Windekens-Reiiagle. NECROLOGIE. - Von Harrach. le Comte Médecin. Le comte de Harrachoncle de la princesse de Liegnitzépouse de S. M. le roi de Prusse, vient de mourir, dernièrement, Vienne. Le comte de Harrach n'était pas seulement un médecin célèbre,* mais il était encore, par ses hautes vertus et par sa rare philanthropie, le modèle et l'honneur de l'art dont il avait illus tré la noble profession. Ce célèbre médecin était le consolateur le sauveur du pauvre; il exerçait son artcet art bienfaisant et utile sans la moindre rétribution pécuniaire: sem blable, en cela, d'autres illustrations médi cales contemporaines.... La médecine a perdu, en lui, une de ses premières notabilités l'hu manité, un bienfaiteur, un père: les larmes, les bénédictions du pauvre,»»voilà sa plus élo quente, sa plus digne oraison funèbre... Nous, nous jetons dans Ces courtes ligues, 3oo lieues de distance quelques fleurs modestes inaperçues, sur la tombe qui recouvre un juste, un MEDECIN.... - L. Lex-rédacteur du Journal des Sciences médicalesetc. loi. SCIIOOINE HOUTHARREN openbaer te koopen binnen Poperinghe. Op vrijdage i5 Januarij i83oten 2 uren naer middag précis in d'hei berge het Stadhuis opderrtarkt te Poperinghe, zal 'er voortsgegaen worden tôt deopenbaere veikooping van der- lien koopen boutliakken oud 7 jaren in de bosschen der borgerlijke Gaslhuyzen van Po peringhe, wanof negen koopen gelegen op Poperingheeen op Westvleteren een op Crombeke eenen koop op Proven ende ee- beu koop op Vlamertinghe; dit al met tyd van netaling mus stelleude gereede bekende borge ende belalende gereed den tienden pennink. De voorwaardeD berusten ten kantoore van den Notaris GHELEIN, te Poperinghe. 3 a. B E R I G T. Men laat weten dat 'er op Vrijdag i5 Ja nuarij i83o, ten 4 «ren na middag iu d'her- berge Duynkerke binnen Poperinghe, door het ampt vau M1" FRAEYS Notaris le Po peringhe zal geproçedaert worden lot de pu- blieke verkoopinge van de taillie met i22ge- teekende plantsoenen staande op twee partien bosch wanof d'eene grool 2g roeden 4q elleu gelegen in den Hagebaert lioek en d'andere grool 44-09iu den Helboek van 't zeive Poperinghetoebehoorende de kerke van den Ii. Bertinus lot voormelde Poperinghe. 1 5. VAN WEGE DEN KONING. VERROOPING BIJ GEDYVONGENE ONTEIGENING. Van het Vrugtgebruik der volgende onroerende Goederen te weten van Primo Eene partij Drijfgras groot een bunder vier roeden twintig ellen bekend op den. ka daster legger der geiheente Poperinghe onder nu méro zes honderd elf der sectie C. Secundo-. Eene happende partij Meersch ten dèelé geconverteerd in zaailandgroot drie-en- vijltig roeden vijf ellen bekend onder numéro les honderd twaalf van den kadaster legger voorzeid. Tertio: Eene partie Zaailand bekend onder num- mer zes honderd dertien van gezegde kadaster groot acht en twintig roeden vijf en dertig ellen. Quarto Eene party Zaailand bekend onder nummer zes honderd veertien van gezegden kadas ter groot een bunder acht en dertig roeden vijf ellen. Quinto: Eene partij Zaailand bekend onder num mer zes honderd vijftien van gemelde kadaster legger groot vijf en tachentig roeden veërtig ellen. Welke vijf partijen te zamen eenen blok uit- makende eene happende partij van vier bundera negen roeden vijf ellen oppervlakte gelegen ter gemeente Poperinghe kanton Poperinghe en om- trek van Yperen provincie West-Vlaanderen kanton Edewaerthouk sectie C palendè met de noord oost kant het drijfgars van de hospicen van Poperingheen in de happe aan den zelven kant ten deele aan de partij onder nummer twee hier vooren en aan eene andere partij gras van de zelve hospicen van Poperinghe, zuid oost het zaailand van gezegde hospicen en zuid west eenen meerscb ven deu armen van Poperinghe en het gars der hofstede gebruikt door Johannes Meers- seman en met de noord west-kant de beke, daar ôver de stede hoever eompetecrende jouffrouw Isenhrandt Devrierete zamen gebruikt door Lo- dewyk Hauwen. En Sexto-. Eene partij Zaailand ten oosthouke van de partij hier vooren onder nummer een groot zes en zeventig roeden vijf en vcertig el- fen gelegen op gezegde Poperinghe Edewaerthouck sectie C nummer zes honderd achttien palende met den noord oost kant het land van de kerk- fabrijk van Sinle-Bertens te Poperinghezuid oost den voetweg van Poperinghe naar Elver- dinghe, daar over het land van den Notaris Gheleiu en het gene van Mynheer Mazeman zuid west het gars van de hospieen te Poperin ghe en noord west eene andere party gras vai zeifde hospicen gebruikt door Pieter Hauwen. "VVelk vrugtgebruik in beslaggenomcn is ui| kràchte van een vonnis bij verstek uitgesproken door de regtbank van cersten aanleg te IJperen den derden april achttien bonder negen en twintig ten verzoekp van Livinus-Engelbertus Geleets hor- logie maker te Gend hebbende voor Avoué Meester Jobasses MEERSSEMAN woonende te Yperen Rijsselstraat numéro een en twintig op Josephina Theresia Fleurbaeywedu we in eersten huwelijk van Franciscus Gareij, en in tweeden huwelijk van Louis. Dutel, particulière lest ge- woond hebbende te Poperinghe. By procès verbaal van den Deurwaarder Casies in daten negentienden September achttien honderd negen en twintig, waar van Copie gelaten is geweest aan den heer Desoutter Schepen in de afwezendheid van Burgmeester der stad Poperinghe en aan den heer Cocne Griffier van het vredegeregt van het kan ton Poperinghe die gezegde procès verbaal ge- viseert hebben den zelven dag negentienden sep tember, welk procès verbaal daar na geregistreerd is te IJperen den een en twintigden der zelve maand deel negen en twintig blad honderd twin tig verso, zesde vak en overgeschrcven ten kan-, toore vàn hijpotheken te IJperen den acht en twintigden der zélve maand en jare, deel drie nmumer zèven en dertig en ter griHie der rect- bank van eersten aanleg te IJperen den dertigdea der zelve maand september achttien honderd ne gen en twintig folio een verso. De ecrste afkondiging van het kohier van lasten zal plaats hebben ter gehoorzaal der regtbank van eersten aanleg te IJperen in het Palais van Justitie op de groote Markt den achttienden de- cember achttien honderd negen en twintig. Gezegde procès verbaal van inbtslagncming is aan de beslagcne partij gedenonceerd geweest bij exploit van den Deurwaarder Ctsisa in daten tweeden october 1819 behoorlijk geregistreerd te Yperen den vijfden dito, en op den derden der ■elve maand october 1829 door den heer van den Bogaerde Greffier bij meergezegde Hcgtbank van Yperengeplaats ter gehoorzaal van zelfde Regtbank. Bij extrakt geregistreerd te Yjieren den zelfden dag door Legraverand die de regten ont- vangen geeft. De voorbereidende toewijz>ng van hot vrugt gebruik der zes hier vooren beschreven partijen zaailand en garsland zal gechieden in masse of zamenvoeging op donderdag een en twintigden januarij i85o en de verhoogen aanveerd worden op de instel sont van twee honderd negentig gul- 4ens boveu de lasten. Creteekendt MEERSSEMAN. BOOM VERROOPING. 2o3. Kragtens toelaiing van Ed. Gr. Aclitb. beeren gedeputeerdestaten van Westvlaanderen, en onder deszelfs nader goedkfeuring zal op woensdag 20 januarius i83o te beginnen met de middag uer, iu de herberg genaamd het JPethuis ter gemeente van Crombeke, door het ambt van den Notaris FLOORter residen- tie van Loo, worden overgegaan lot de open- bare veikooping van boomen, op stam, waar onder zware eyken dienstig toi sclieep, molen kuipen limraerwerken, groeyende op de landen toebehoorende de kerk fa brick en bel bureel v«n weldadigheyd van de gezegde gemeente van Crombeke, breederomsclireven, by de gedruktfl plakschriftenwaar van de gegadigde kunuen lezing nemeu in bel gemeente liuis aldaar. Op langen tyd van helaliug mits stellende goede en bekende borge. Elk zpgt aan ander. 3 198. Fiançons vendre de Mélèze, Wry- monlh épicéa sapineties genevrieis cèdre et autres espèces de sapins fins, ainsi que de plusieurs sortes d'arbres forestiers, aux pé pinières de Roseveldcommune de Ihou- routnord-est de l'église piqs de la chaussée, dirigées par Pierre Pille. ABONNEMENT au PxorAeATXua Jouasit d'Ynis, Politique, Judiciaire et Notarial. Paix: pour l'* autres villes du royaume, 40 cents de plus (franco, par la poste), par trimestre. INaLRlIONS. Pau: 8 cents par ligne: au dessous de 7 lignes5o cents.- S'adresser chez Pays-Bas. r o /or la ville 2 fi., 75 cents par 5 mois -, pour l'Éditeur, et tous les bureaux des postes a*S Yprei. Imprimerie de R. GADLBART-MQRTIERImprimlsM-lahraire sur la Grande-Place, N" 5^.

Le Propagateur (1818-1871) | 1830 | | pagina 4