ANNONCES. EEVENS DER HEYLICEN Bédouins qui en faisaient le siège ces troupes soldées çar le-bey de Constaulirie, combattaient sous les ordres de Hadgi-Beusamounancien Liégociaoi Boue. Cette place n'était défendue que par ses seuls habilans, depuis que les Fran çais l'avaient évacuée. Le général Berlbezène informé que les Bédouins qui l'assiégeaient avaient reçu des renforts considérables de Cons- tauliueenvoya, le 10 septembre dernier Boue, par la corvette la Créole une compa gnie de taoZoaves, commandés par M Ouder, officier français ce sont ceux qui ont long temps tenu en échec Bensamoun et ses troupes, après une défense héroïquesoixante des ces Zoaves ont été massacrés par les Bédouins les soixante autres, tous blessésla plupart dan- geieusementont cherché un refuge sur un navire qui se trouvait en rade. On assure que le commandant Ouder a péri au moment où il s'embarquait avec ces Zoaves: l'armée perd en lui un officier des plus distingués. Dès l'instant que 1rs Bédouins ont été les maîtres de Bone, la ville a été mise feu et sang. Une pareille catastrophe pouvait facilement se prévoir, puis que cette place était depuis longtemps menacée par des troupes indisciplinées un bataillon français en aurait empêché la ruine pour la reprendre aujourdbui, il faudra sacrifier plus d'un régiment. Nous ne sommes plus tranquilles Alger 5 trois personnes qui d'ici se rendaient la ferme modèle, peine éloignée d'une lieue, et en deçà des avant postes français viennent d'être égor gées par les Bédouins II règne ici un méconten tement général produit par l'incurie du mi nistère français qui laisse celle colonie sans administration. 174. 4 Schoons partya Z AEYLAND. OPENBAER TE VERKOOPEN. Donderdag in novembre i85i ,twee uren na mid- dag, in de herberg bet Stadhuys tôt Loo, zal gebeu- ren de openbaere Verkooping, in eene zitting, van het goed waer van den acnwys volgd. POLLYNCHOVE ZUID ZAVEL HOUX. Eenigen Koop. 87 roeden 55 ellen Zaeyland, palende, oost land gebruykt door Francis Commeyne, zuid het Groene straetken, west zaeyland gebruykt door Pieter- Jacobus van den Ameele en noord weyde gebruykt door Joseph Delanghe. Gebruykt door Pieter-Jacobus van den Ameele, om bandslag met in octobre i832, De 9/16 deelen der koopsotn zullen voor eenigen tydop het te koop gestelde goedbezet bly ven, aen den intrest van 4 tp p- Naeder inlichtîngen te bekomen ten kantoore van den Notaris FLOOR. Elk zegt het voorts. 1 t66. GEDENKWEERDIGE TYDSTJPPEN eh doorlugtigk gebeurten1ssen VAN DE ALGEMEYXE GESCH1LDENISSEN der NEDERLANDEN, Sedert de overwinnirtg van César tôt op dezen tegenwoordigen tydwaer in de laetste staets-omwenteling derbelgische provincien zeer nauwkeurig en onpartydig verhandeld is. Met een overzigt van aile Nederlanders die op ider tydstip in konsten en weten— schappen uytgemunt hebben. Le fit»! armistice quel jour prend-il fin Au jour des savetiers.... Ëati A la St Crépinl La Pairie est sauvée, coup sûr, celte fois! Jirouckère.' - Au camp de Oiesl, n'a perdu que., la voixl.. Feu d'optimiste! enfin, l'avanie est complète! - Mous n'avons.... Rien du tout! et nous payons la delta! Ton salut6 Patrie est dans la Liberté! Cerle - Ou la défendra.... - Comme l'intégrité x. y, z. 173. Schoonen Koopdag van HUISRAED. Birmen Loo. Donderdag 3» november i83i,te beginnen ten megen ueren voor iniddag, ten sterfhuize van sieur Desiderius de Breucqin de Weststraet tôt Loo. Koopdag van den geheelen Huisraed, Bestaende in porcelyn, tin, koper, yser en gleys- tverk, tafcls, stoelen, slagborlogienkleerkassen, commodcn, tafel - en menagie lynwaed, bedde bakken met bebang, pluymen bedden, wolle ma- trassennieuw wit lynwaed, eene groote partye droog braridhout eyken en olmcn timmerhout inans kleederen en lynwaed en ander voorwerpen, te lang om te verhaelen. De koopen van 10 guldens en daer beneden met gereed geid de geen daer boven op drye maenden tyd van betaelinge, mitsstellende begoedeen bekende borge. Elk zegt het andere. i Dry groote Boek-deelen in- r a. Den uytgever van dit aenbelangend Werk heeft gedagt, dàt, in den oogenblik wanneer de Belgische Provincien eene nieuwe staets-omwenteling onder- gaen hebben aen zyne medeburgers dienst te doen met hun in de vlaemscbe tael de Gedenkweerdige tydstippen der Nederlandsche Geschiedenissen aen te-bieden. Deze uytgaeve is de vrugt van de nauwkeurigste opzoekingen in de vermaerdste oude en hedendaeg- sche fransche schryvers die deze stoffe verhandeld hebben en van eenen onvermoeylyken arbeyd van dry jaeren. De zelve heeft nog byzonder voordeel dat z y geensints met die tyd-sebriften te vergely- kenis die nietals met beuzelingen opgevult zyn, en nog zoo veel te meerdoor de liefhebbers der waer- heyd moeten verworpen wordenom dat in de zelve dikwils eene laffe vleyeryc of beweenlyke dweepzugt doorstraelt. Dit werk is voltallig tôt in het jaer i83o, in twee groote boek-deelen in- 12, die meer als goo blad- zyden in kleyne druk-letter inhouden. Deze twee deelen zullen uyt de Pers komen met den 20 October aenstaende den prys van ieder deel is G. 1. 5o. ned. voor de persoonen die voor het gebeel Werk voor den 1 November zullen ingeteekend hebben. Naer dit tydstip, zullen de niet-ingeteekende voor ieder deel moeten betaelen G. 2. 00. ned. Het derde deel, 'tgene als een byvoegsel moet aen- zien worden, is onder de Pers en zal binnen dry maenden uytgegeven worden het behelsd eene om— standige beschryving van de omwenteling der zuy- delyke provincien in i85o.de opregting van het koningryk der Belgien den inval der Hollanders in de maend augustus i83i, benevens de voordere gebeurtenissen. Men betaelt niets van te vooren maer alleenlyk by bet afleveren der boek-deelen. Men kan inteekenen te Kortrykby den uytgever Gambart de Courval, boekdrukker en fabrikant van Gekleurde Papieren en by R- Gambart-Mortier te Yperen. En in aile de steden van Belgienby de voor- naemste boekverkoopers en in de Post-komptoiren. De Nederlandsche Geschiedenissen zyn te belang- ryk voor allen waeren Belg die zyn vaderland en deszelfs onaf hanglykheyd bemind om die te moe ten aenpryzen: geene Jaer-Boeken van andere vol- keren offeren zoo levende tafereel als de eene waer medede Geschied-kundeder Nederlanden aoorzaeyd zyn. Men vind daer in op eene klaere en nau wkeurige wyze aengeteekend sedert den inval der Romeynen i5 jaeren voor de komst des ZaligmakerS tôt op dezen tegenwoordigen tyd, een onophoudelyk gevolg van gebeurtenissen die zoo veel te merkweerdiger zyn om dat de zelve onmiddelyk in betrekking zyti met degeene van andere stacten welkers lot menig- mael op den belgisschen grond door de wapens be- slisd wierd. De Nederlandsche Geschiedenissen schetsen nog bo- vendien het karakter of de geaerdbeyd af van som- mige princen die door hunne geboorte, den keus of de noodwendigheden der Belgen geroepen waeren om hun uyt kragt van bet gezag der wetten te be- sticren maer die ongelukkiglyk menigmael van den weg der geregtigheyd afgeweken zyn om hèt slibberagtig voet-pad van dwinglandye te volgen ■waer toe bun eene verkeerde staetkunde en nog veel meer de heerschzugt heeft doen afbellen en het is door deze ongelukkige neyging welke die princen of bestierders werksteîlig maekten om een groot- moedig en vry volk, 'tgene door zyn vernùft de agting van zyne nabueren weerdig wasin slacf- sche boeyen te willen kluysteren dikwils de Ne derlanden in degrootste ongelukken gedompeld wier- den. Maer deze beweenlyke tafereelen zyn 00k door- kruyst met oog-streelende vertoog van het geen dat andere souvtreynen of bestierders die met uytste- kende deugden begaeft en boven al de Belgen eene groote liefde toedroegenvoor den luyster en den voorspoed van ons vaderland bewerkt hebbenen wel byzonderlyk. bet doorlugttg huys van Buurgon- dyen, onder welkers sceptcr de Nederlanden zoo bloeyende waeren. De Belgische staets-omwenteling van bet jaèr 178g, onder de regeering van Joseph den II, in het tweede deel aengeteekend, offert aen den aen- dagtigen lezer eene gebeurtenis van het groolste belang, om dat de zelve in zoo een nauw verband is met de voorvallen waer af Belgien heden den scbouwburg is dat men die kan anzien als uyt de zctvebron voortsvloeyende enhetzelve oogmerk heb- bende. Tôt meerdere onderrigting zal men be. Werk op zyne plaets doorbladeren. 170. INSCHRYVING. Van het geheel jaer, met voorajgaende onderwy- zingen op de verschuyvende Feestdagen, door tvylen den zeer eerweêrden heer H.-H. Schoctir— den, voortyds pastoor te Haelen. CONDITIE DER INSCHRYVING. Dit werk zal bestaen uyt 8 boekdeelen van onge- veer4oo bladzyden ieder, en zal op bet zelve papier, in het zelve formaet, en met de zelve letter als het Prospectusworden gedrukt. De prys by inteekening voôr ieder deel is 1 guld Ned., bctaelbacr by deaflevering van ieder deel. TE YPEREN. R. Gameart-Mortier, Boekdrukker en Boekver- kooper, op de Groote-Markt. Alwaer het Prospectus gratis te bekomen is. EN VENTE CHEZ LE MÊME: Inventaire détail et estimation des objets mobiliers pillés, détruits et enlevés dans les de meures de Mess. J.-P. Behagel-de Limon-, de L. Desteursofficier de la Légion d'honneur, che valier de S'-Louis j et de L.-P. Cardtiial-Hutighej propriétaires Ypres. Ainsi que les dégâts de toute nature faits au* appartements, Bâtiments, Toitures, Edifh es etc., les 5 et les 6 avril i83i. Cahier de onze grandes pages in folio. Broc, prix 23 172 cents. Imprimerie de R. G AMB ART-MORTIER, Libraire, et tient Magasin de toutes, sorte» de Papiers sur lit Grande-Place.

Le Propagateur (1818-1871) | 1831 | | pagina 4