4 V s* roues larges, deux charrettes, 5 charruesdont 'deux roues5 herses, rouleau et autres instru- mens aratoiresmoulin a nettoyer le bled, grand van-, ««t vans ordinairesj baratte, cuves, se aux, tonneaux et cuvelles puireaude plus de 20 mille gerbes de bled, 12 mille gerbes de ïîègle, 2 mille gerbes d'orge, 4 mille gerbes d'a voine, 4 mille gerbes hivernage 4 mille gerbes de fèves; environ 5 mille bottes de foin de pré et de treffles; 25 sacs de colzat12 i5 sacs de camomine, les pommes de terres d'environs 2 bonnieis de terre, et generalement de tout ce qui concerne l'exploitation de ladite ferme. Les chevauxvaches et autrés bestiaux seront vendus dans l'après dinée du premier jour de la vente. Il sera accordé crédit convenableaux ache teurs, moyennant par eux de fournir caution re connu solvable et de payer les conditions. Les lots de 5 florins et au dessous se payeront comp tant. c •319 schoone patiumokieele GOEDEIIEN, Te koopen binnen Yperen. VL AMER TIN G HE. Eersten koop. - Alvooren eene behuisde en be- plante hofplaets met al degebouwen daer op staendS* mitsgaeders een hovenier-hof en boomgaerd van •noorden al 't eenen blokke groot in land 2 bun- ders 24 roeden 52 ellen gelegen op Vlamertinghc verre west van de kerk en weinig zuid van de her- berg het Branderken. Staet op i65o guldens. Tweeden koop. - Twee rekken zaeiland en eene partie meersch noord daer aen met forme van eene dreveof singel ten noordwesthoeke van dezen meersch strekkende noordwaerts tusschen het gras van de Loirs Vandegoesteene aen de westzyde en het-gras van den heer Vandermarliere aen de oostzyde te xamen groot 2 bunders, 62 roeden en 5g ellen. Staet op 2000 guldens. De twee voorgaende koopen uytmaekende een Lehuisd en beplant hofstedeken groot 4 bunders 86 roeden ,71 ellen worden 00k in massa te koop geveild en zyn te zaetnen met de vyf eerstvolgende koopen gebruikt door Karel Joseph Dumon met recht van pacht tôt i8B october 1842 mits 167 gul dens 65 cents by de jaere boven de lasten. Staet op 36 00 guldens. RENINGHELST. Derden koop. - Drie en zeventig roeden 5 ellen aaeiland gelegen benevens de vier eerstvolgende koopenop de gemeente Reninghelst niet verre van de twee voorgaende koopenpaelende oost den «erstvolgenden koop. Staet op 56o guldens. Vierden koop. - Vyf en vyftig roeden 70 ellen zaeiland, paelende west den lactstvoorgaenden koop. Staet op 3oo guldens. Vyjden koop. - Twintig roeden 42 ellen meersch, paelende van wester, Joannes Vasseur, zuid Joef- frouw Leupe en noord Jacob Becquaert. Staet op i5o guldens. Zesden koop. - Twee en tachtig roeden, 74 ellen vloge met de opgaende boomen daer in staende, paelende oost het zaeiland der kinderen van den teer Joseph Ghys-zuid het bosch der weezen lebbe, west den boomgaerd Pieter-Jacob Quae- ghebeur. Staet op 55o guldens. Zeoensten koop. - Een partietje boschland groot 7 roeden 64 ellen, paelende oost de bosschen der kerk van Reninghelsten die van den heer La- francq, Staet op 5 guldens. De vyf laetstvoorgaende koopen te zaemen groot 2 bunders 3q roeden 55 ellen worden 00k in massa geveild en zyn gebruikt met de twee eerste koopen soo aldaer gezeid. Staet op 1760 guldens. De zeven voorgaende koopen te zaemen uitmae— kende 7 bunders, 26 roeden en 24 ellen worden 00k in masse geveild. Staet op 55oo guldens. NOG VLAMERTINGHE. Achsten koop. - Eene partie van 88 roeden 78 ellen bosch met het hakhout ter elde van 2 jaeren plantsoenenzaeden en boomcatlieilen daer op staende, gelegen op het voormelde Vlamertinghe weinig oost van de voorschreven hofplaets. Staet op 480 guldens. Den voornoemden Dumon zal dezen bosch aen de liefhebbers aentoonen. SINT-JANS. Negensten koop. - Een behuysd en beplant hof stedeken groot in lande 4 bunders 82 roeden 55 ellen gelegen op de gemeente Sint-Jans, weinig noordwest van het gehugte het W'ielken paelende ten deele aen de landen van de heeren BonaertDe Joigny de Pamelc en Joanncs-Baptiste Poupart. Gebruikt tôt eersten october naestkomendedoor Amandus Mahieu en van dan voorts voor 9 jaren door Eugenius-Françis Clareboutaen den prys van 113 guldens 14 cents boven de lasten by jaere. Staet op 566o guldens. IVYTSCHAETE. Tienden koop. - Eene partie van 72 roeden 47 «lien Bosch genaemd den Tambourin met het hakhoutplantsoenen zaeden en boomeateilen daer op staende gelegen te Wytsdhaete verre oost van de kerk en wat noord van de herberg de Wambeke j paeld oost het zaeiland van Pieter- Jacob Descamps, zuid het gene van Alexis Parent west het gras van joefvrouw Amare en het zaei land van de weduwe Pieter Decleer. Pieter Descamps zal dezen Bosch aen de liefheb bers aentoonen. Staet op 600 guldens. SINT-JACOBS CAPELLE. Elfsten Koop. Den gerechten helft gemeene en onverdeeld met den Ileer Francis Vandenpeereboom te Gend eigenaer der wederhelft van eene be huisde en beplante Hofstede gelegen op Sint- Jacobs-Capelle District Dixmude, in het geheele groot onder Hofplaets Gras en Zaeiland begre- pen eene partie Meersch gelegen op Woumen 22 bunders 08 roeden 66 ellen gebruikt door Sieur Pieter-Jacob Vansteene mits 291 guldens 60 cents voor dezen helft boven de lasten by jaere. Staet op 845o guldens. STAVEL. Tivalfsten Koop. Negcntig roeden 88 ellen Land, grond van gebouweri en bovenier-hoven, deel van meerdere partie zynde den Kasteelbilck of plaetse boomgaerdeken genaemd gelegen wei nig zuid van het kerkhof van Stavel op dit ge meente. Vercheinst aen Pieter-Albert Hoevenaghelen andere aen welke de gebouwen en die der door hun gcplante groene Cateilen daer op staende be- hooren en welkers jaerlyksche Cheinsprestatien te saemen beloopen tôt 55 guldens i5 cents boven de lasten. Staet op 450 guldens. Den OVERSLAG zal gebeuren binnen de stad Ypre, in de Afspauning bel Zweerd op de groole Markt, Zaterdag 290 Septem- ber i832, teu twee uren precies namiddag op bet gewin van Yerhoogpenningen ingevolge de vooiwaerden berustende ten kânlooren van de Notarisseu REJNTY eu VANDEUMEERSC11. het Lammeken te Vlamertinghezal'er gehouden worden venditie van alderliande soorten van Ge- zaegde Houttenals: rebbeneeken stukken van 6 en 4 duimen planken van 2 en van 1 duim. Plaettnrebben, gespannen, velge planken en andere stukken iepen bout. Veel abeeleu bartontrent de 7000 voeten eeken iepen abeelen, esschen en popelieren scholven. Een groot deel brandhout, alsschiers, spaens, eeken en andere fagooten sluiten en busschen. Deze venditie zal gehouden worden door den No- taris BOEDT met tyd van betaling voor de prin cipale koopsom mits stellende borge en comptant betalende de bespreken. a 216. pour cessation d'occupation. COMMUNE D'IIOUTIIEM. En la Ferme qu'occupe le sieur Chrysoslo- me Cornille, fermier au dit lieu MEU~ BLESUstensiles Aratoires Fruits et Bestiaux Fendre. Le samedi 39 september 1833,9 heures du malin très précises, en la dite ferme, on vendra les meubles, ustensiles aratoires, fruits et bes tiaux ci dessus repris. consistant: En tables chaises chaudrelat marmiites bouilloire casserole, tonneau battre le beure idem aux engrais, cuvelleries en tous genre et dimension. Charrues herses, éclans, tombereau, chariots, charrette, houes, bêches, tridents, rataux ei autres ustensiles aratoires, plus 1 bon. \t\ perc. 64 «un- de pommes de terre, i5oo perches d'svoi» ne avec la paille et 5oo bottes de lin vert uo cheval avec ses harnais 4 vaches et une genisse prête jeter son veau, 100 poules et coqs et autres objets ici noo détailles. Celle vente se fera aux conditions ordinaires et long terme de payement, moyennant caution bonne et solvable lournir au moment même de l'adjudication. Tous les marchés allant, non compris le dixième 3 floiins et en dessous, seront payés comptant. M" COCRTENS INotaire Confines est chargé de celte Vente* Qu'on se le dise. 214. verpachting van KESUvE GOEDEIIEN TOT TV AT OU. 218. SCHOONE VENDITIE VAN GEZAEGD EN ANDER HOUT, Je Vlamertinghe. Op Zaturdag wezende St Michiels-dag.29e11 september i852, ten een uer naer middag ter lan- ding van sieur Pieter Lambaere hy d'hetberg Dondertlng i8en OctTb°r *i832 ten een uer naer middag in het Gemeente Huys te Watouzttllen publykelyk verpagl worden voor den terrnyn van negeu agler een volgende jaeren, ingang nemende bavo i832 en half maerte 1833 verscheyde Goederen al gelegen le Watou belialvens eene partye land gele gen te Winnezeele, aen de Kerk Fabriek vao 'tzelve Watou lo' beboorende. De voorwaerden dezer verpagting berusten ter iDzage van een ieder in bet stcrelariaet der regering van 'tgeffifclde VValoû. Den Burgemeesler, lid van den Raed der Kerk-Fabriek Geteekeitd P. J. BATAILLIE. Fprss, Imprimerie de R. GAMBART-MQRTIER Libraire^ tenant aussi Magasin de toute sorte de Papierssur la Grande-Place.

Le Propagateur (1818-1871) | 1832 | | pagina 4