Schoone Immeubele goederen, Te koopen binnen Yper Kragtens Octroi verleend door de Regl- bank van eersten aeuleg t'Yper, ten overstaen van bevoegdan besr Yrederegler, welke Goe- deren tyn afhangende der Ërvenis van wilen den flïottris ferminck t'Yper. Iluizen Yper. Eersten koop pstrimonieel. Een scboon groot Unis en Erve aen de westzyde der Bys selstraetbinnen Yper, eenen grooten Hof be plant met veel iroitboomen in voile dragten vàn de alderbeste soorten j een kabinetie in den hoi peerde stalremise en andere gerievcn bebbende uitgank door eene koetspoort in de Vulder oi Lombaerlstraetpalende van zuiden «en bel Huis en brouwerie van d'heer Verheyle- wegen van westen aen den bof van Mcvrouw De Gheus en bel huis van de Burgerlyke Goda- huizen en van noorden aen het volgendc huis en met de achter gebouwen aen de Volderstraet. Dit buis is waer Mr. Vermsnc gestorven is bewoond door zyne kinderen en waer vsn den kooper in genol cal ireden met den i Maert .833. Tweeden koop. Een aoder Huis en Erve ten westzyde der zelve Bysselstraet paelende van zuiden en westen aen het voorgaende en van ooorden aeu bel buis van Joefvrouw de weduwe Vuylsteke gebooren van Ackerdit huis is be woond door tient Albertus YVallaert, slagter voor 3, 6 of 9 jaercn ingegaen i July 1831 aen 92 5y cents boven de lasten. Yper buiten. Derden kooppstrimonieel. Eenen Meersch met eene Mole beplant met Uitheemsche wel- wassende Boomen, omirent het midden, genaemd bet Zotte Fort en den Meersch is zelfs ron dom bestaen met Boomen iu het geheel groot 1 bunder 27 roeden >4 «lien gelegen op het Grond gebied Yper, St. Jant onverpagt, pae lende van oosten de beke, van zniden den steen- weg van Yper op Brugge van westen de Bur gerlyke Godsbuyzen en van noorden Vierden koop. -- Eene partie Zaeyland nu ten gebruikejvan Boomkweketie groot 5o roeden 91 ellen, waer van toi 45 roeden eeneel, gelegen op bet grondgebied der stad Yper en 5 roe den 90 ellen in de geireente St. Jans «trekken- de zuid en noord, breeds ten zuid west eiode palende van oosten'tland van Mr. Vergeelzoone, aldaer sebeidende op dyk alhier mede van zuiden gezegden steenweg naer Bruggenog zuid en ten deele west de beke langs welke den voel» weg hier mede en daer over den voorzeiden Meersch nog west en van noorden den Meersch der Burgerlyke Godshuizen. ytamertynghe. Vyfdeu koop patrimonieel. Eene partie Bosch gelegen in de Gemeente Vlamertinghe groot 35 roeden i3 ellen, en volgens nieuwe maete roeden 13 ellen palende van noor den van oosten en van zuiden aen het bosch der Arme Meiskens-schoole t'Yper, nog van zui den aen het bosch der kerk van Vlamertinghe en het iind vaD Mr, Hyoderick west bet bosch van 3 d'heer Verroest, ea nog noord aen het bosch van Charles Vandromme. Zesden koop patrimonieel. Eene andere partie Bosch gelegen in dezelve gemeente Vla mertinghe groote 52 roeden 62 ellen, palende van oosten de landen van Mr. Desodt te Pope- ringhe en het bosch der kerkfabriek van Vlamer tinghe, van zuiden het bosch vaD M. Hynderick van westen het bosch van Pieter Decadt. en ooord bel geene van M. De Florisoone. Philippe Lcgier, bewaerder der bosschen, zal dezelve de lieihebbers aentoonen. Zandvocrde. Zevensten koop, Eene partie Bosch, be staen met welwassende versebeide soorten van Sparren groot 3g roeden 69 ellen gelegen in de Gemeente Zandvoorde, niet verre van de plaets, laogst de straet van Yper, na Wervick zuid by de herberg de Basse-Ville palende van noorden aen het land van Mr. Colenbuen van oosten en zuiden aen d'etfgenamen van d'beer Calmeyn en vaf) westen aen getegde straet. Boesinghe. Achtstpn koop. Een bunder 2 roeden 90 ellen Gronnd met de gebouwen daer opstaen de nu by na geheel] in bosch waer in veel welwassende boomen gelegen in de gemeente Boesinghe, strekkende zuid en noord, palenda vao oosten aen het gras van sieur Ignaes Degrave te Boesioghe van zuiden aen het Sas straetje van westen het zaeiland en van noorden bet bosch van d'heer Leopold Vandenberghe en h(t gebruik van Pieter Berghof. Het bosch is onverpagt maer de huizingen zyn gebruikt te weten d'eene woonste door Pietei Goemaere ten pryze van i5Jguldens by jaie, en d'ander door Traccoen, aen] 11. 1.4 17 i|» cents by jare. Becelaere. Negensten koop, patrimonieel. Eene par tie Bosch voordezen Meersch genaemd den Zwaeoe meersch gelegen te Becelaere by de plaetse groot een bunder 32 roeden palende van oosten aen het goed van Mr. van den Pee- rebootn te Kortryk van zuiden het bosch en meersch der hofstede gebruykt door sieur Poldor- uian, van westen 't bosch vao wilen d'heer Becquaert-Walwein, nog van westen en van noor den aen den meersch der kinders Verbrugge en nog noord aen de oude Kortrykstraet. Joseph CnockaertBoscbwachter van M, Keignaert de Gbeluvelt, woonende by de Beutel zal dezen bosch aeowyaeu Tienden koop. Eene partie Bosch patrimo- nie goed) grool in lande drie bunders 21 roe den 26 ellen alderbest bestaen met bel meeste deel van al bekende soorten var Sparren en 00k met menigvuldige Boekeboomen gelegen in de gemeente Becelaere, op een quart uers van de kerk van Zonnebeke, by de groote straet'eeden- de naer Zonnebeke, weinig oost van de Polygo ne of esercitie plein palende vau oosten een straetjen hier balf mede gaende uit deze straet loopende naer de Reutel daer over de zaeylan- den van den heer Delaveleye en andere zuid de bosschen van de heereu la Loi en vaD Els- lander, west bet bosch van de heeren Stalins te Gend en noord de kinders Delefortrie. Elfsten koop. West de Isetste voorgaende Eene partie eiken Bosch genaemd den Snae. kebosch (eynde patrimonie goed groot in lande 43 roeden 4° ellen rondom bestaen met groote boekeboomen gelegen in de zelve gemeente Becelaerepalende noord en oost de bosschen van de zelve beeren Stalins, zuid eenen anderen bosch en west den geeuen van den heer Dela veleye. Joannes Carrein Boscb'wsgler by den eers' gemelJen bosch woonende beide partien s If ook- de t3 en koop bier na de liefhebfkts aentoonen. (L'ytschaele. Twalfsten koop. Eene partie Bosch groot een bunder i roeden 8 elleu gelegen te W^t- sebaete genaemd den kwaeden boscb palende van oosten bet zaeyland en bosch van sieur Joan nes Leuridan van zuiden en westen bet zaey land van den heer notaris Vandermeerscb en van noorden bet Hoogebosch toebehoorende M. d'Haï- Iuid notaris te Quesnoylaetst tnaef ooibloot in i832 door d'beer BartierteMeessen. De helft alleenelyk der drie laetste Bosschen is toebehoorende aen gezeyde Ervents maer den mede Eigenaer u til wel tôt voordeel der zelve Ervenis zyne helft mede te koopen bieden. Antkre Goederen vreerade aen gezeyde Erveuis. Zonnebeke' Dertienden koop. Weinig noord van den il koop, eene Sparrebosch bestaen met menig vuldige boekeboomen groot in lande 60 roeden 80 elien gelegen op Zonnebeke dicht tegen ge- zeide Polygone ol esercitie Plein, strekkende zuid en noordpaelende oost den bosch van den Disch van Zonnebekezuid eene dreve als nu ten deele beplantdaer over gezeide Polygone west en noord de bosschen van don heer Deriddec te Oostende. Veetlienden koop. Weinig west de laetste voorgaende. Eene partie ook patrimooie van s bunder 4$ roeden 70 ellen Eiken en Elzcn Boscb, twee jaer schote bestaen met menigvuldige groote Boekeboomeen ook gelegen op Zonnebeke by gezeide Polygone palende oost aen eeDen bosch van den heer Pastoor van Zonnebeke zuid eene andere dreve beboorende den heer Deridder. west een streepken bosch van den disch van Zonnebeke daea over de straet leedende uit de Becelaer straet langs de herberg de Polygone naer Zonnebeke en noord den bosch van deu heer vao Isegbem te Gend. Stad Yper. Vyftienden koov. Een Huis met deszelfs grond voordeeliglyk voor winkel gelegen aen de westzyde der Hondstraet in den ingank tegen de groote Markl binnen Yper, palende van zui den aen bet buis van sieur Jacques VerheecLe van noorden het eerstvolgende. Zeslienden koop. Een schoon Huis met des zelfs grond ook aldervoordeeligst voor den koop- bandel gelegen aen zuidzyde der groote Maïkt t'Yper makende den westerseben hoek der Hond straet palende van zuidoo bet voorgaende buis en van westen het geene van Joulvrouw de we duwe Rabau dit buis is gebruikt door d'heer Hollevoel Devos. Den kooper zal mogen betaling doen met gl. 1314 cents kapitalen van Benten daer op beietloopende tôt 4 leo hooderdoo by jare. De Verkooping zal gebeuren in de estami net de Longue Allée Bysselstraet t'Yper, waer toe [den INSTEL zal plaets hebben op Zaturdag ten December i83a, en den OVEK- SLAG zonder voorder uit-tel, Zaturdag i5 der zelve maend, t'elkeus ten 2 ureu na tnid- dag- Op de voorwaerden berustetule ten Kao- toore van deu Notaris BENTY, Lente-Markr, N° a6 binnen Yper toi de zelve veikooping benaemd.

Le Propagateur (1818-1871) | 1832 | | pagina 3