4 gbtiekend MEERSSEAIAN. SCIIOOXE PATRIMOXIEELE HOFSTEDE EN LANDEN, Gelegen in ZonnebekeLanghemarck en Pas- schendaeleopenbaerlyk te Koopen binnen de stad Yper. Eersten Koop. -- Alvooren de holplaets met de gebouwen, weide, meerscb en zaeylanden al aen malkanderente zamen groot 3 bunders ig roeden 42 ellen, gelegen in Zonnebeke, palende van oosten de beke, van zuiden den volgenden koopnog zuyd en van westen 't land van M. den advocaet Garpentier, nog west den vyfden koop, van noorden 't land van d'heer Dumortier t'Yper en den zesden koop. Tweeden Koop. Een stukske zaeyland groot 47 roeden 20 ellenpalende van oosten aen de beke, van zuiden het volgende, van westen M. Carpentiernog west, noord en oost den eersten koop. Derden Koop. Twee bunders gg roeden 4° ellen zaeyland, strekkende oost en west, happende aen beide einden palende van oosten aen de beke, nog oost, zuyd en west het goed van M. Carpen tier nog west den armdisch van Zonnebeke, van noorden M. Carpentier, en den voorgaenden koop. Yierden Koop. Acht-en-veertig roeden go ellen, bestaende in meersch, zaayland en singcl palende van oosten aen de beke daer over den dertienden koopvan westen en noorden M. Carpentier. Deze aier Koopen zyn gelegen in Zonnebeke. Vyfden Koop. Een lang smal stuk zaeyland, groot 61 roeden 3o ellen, palende van oosten den eersten koop, van zuyden M. Carpentier, van westen de straet loopende van de groote Rousse- laer-slraet naer Zonnebeke, en van noorden d'heer Dumortier t'Yper. Zesden Koop. Twee bunders 4 roeden be staende in twee stukken zaeyland met meersch daer tusschen en aen het einde, palende van oosten de beke, van zuyden den eersten koop, van westen d'heer Dumortier, nog west en noord de kinders de Langheen Moreel. Deze ttvee Koopen zyn gelegen in Langhe- marck. Zeaensten Koop. Een stukske zaeyland met een meerselken ten noord-west hoekete zamen groot 5i roeden 60 ellen palende van oosten den volgenden koop van zuiden Pieter Donck van westen de bekedaer over den eersten en zesden koop, en van noorden de weduwe en kinderen Elias Paret. Achtsten Koop. Een bunder 81 roeden 10 ellen, bestaende in drie stuksken zaeyland met meersch daer tusschen, uitschietende westwaert, palende van oosten aen het land van sieur Forche te Passchendaeleaen de hofstede van gezegden Paret, aen den volgenden koop en aen sieur Pieter Donck, van zuiden aen den io" koop en aen sieur Donck van westen aen den voorgaenden koop 110g west en van noorden aen de hofstede van d'heer Syoen-Steen. Negensten Koop. 67 roeden 40 ellen zaey land palende van oosten zuiden en westen sieur Donck, nog west den voorgaenden koop, en van noorden gezegden Paret. Tiensten Koop. Een lang happende stuk zaeyland groot 70 roeden go ellen palende van oosten en van zuiden het landen van sieur Pieter Donck, nog zuid den volgenden koop, west de Beke, daer over den in koop en van noorden gezegden sieur Donck en den 8° koop. Eljsten Koop. Een stuk zaeylandgroot 1 bunder 40 roedeu 20 ellen palende van oosten en zuiden sieur Donckvan westen het bosselken van M. Carpentier, sieur Forche en een hoekske aen de beke en van noorden den voorgaenden koop. Tivaelfsten Koop. Een stuk zaeyland, groot 75 roeden go ellen palende van oosten aen de hofplaets van sieur Donck, van zuiden den vol genden koop van westen de beke en van norden met een kapken aen het bosselken van M. Carpen tier en voorders acn het land van sieur Donck. Dertienden Koop. 78 roeden go ellen Zaey land en Boschpalendende van oosten sieur Donck, nog oost zuid en west M. Carpentier, nog van westen aen de beke en van noorden aen den voorgaenden koop. Deze zeven Koopen zyn gelegen in Passchen daele. De dertien voorenstaende koopen zyn uitma- kende eene Hofstede, in het geheele groot 16 bun ders 48 roeden 22 ellen in pagte gebruykt door sieur Goudezeunevoor 3, 6, g of 12 iaren ten keuze van den pagter ingegaen i" october i85i, ten pryze van g6o francs by jare boven de con- tributien. Den Instel zal gebeuren zaterdag 16 augusty i834, en den Oaerslag zaterdag 6 september daer na, t'elkens ten drie uren precies na middag, in de holelrie het Gouden IloofdRyssel-straet t'Yper, op gewin van Instel- en Verhoog-pen- mngen en andere voorwaerdenrustende ten kantore van den Notaris RENTY t'Yper, Lente- marktn° 26. Nota Het Hofstedekengroot 4 bunders 2g roeden 21 ellen, gebruykt door Joseph Carrein, gelegen in Passchendaele by 's Gravenstafel tusschen de voorenstaeude hofstede en de groote Rousselaer-straeteis te koopen uit'er handby den zelven Notaris RENTY. Elk zegge het voord. 5-R-2. Le jeudi 7 août i834» 3 heures après-midi, en l'étude et par le ministère de M" DELEDICQUE, notaire, rue de l'Hopital-Militaire, n° 114, Lille, il sera adjugé préparatoirement par Dlise-à-Prix et Enchères Bien patrimonial Arrond' d'Ypres (Belgique), une demi-lieue de ladite ville et une lieue et demie de Comines, commune de Zillebeke, 23 hectares (5o mesures 3oo v.environ de bois de Haute-FutaieTaillis Pâtures et Terres Labour, presque en une seule masse, formant la moitié de la terre de Schagh- telwege. S'adresser chez la veuve Lehoucq, la Maison de Commune Zillebeke, où l'on indiquera la demeure du Sr Léopold Lairregarde de bois chargé de faire voir la propriété aux amateurs. 5-Q- VAN VVEGE DEN KONING. OPENBAERE VERROOPING BY GEDfVONGENE ONTEIGENING. Van een HUIS met verdere Gebouwen en een roede negentig ellen Grond van Erve, waer op die zyn staende, gelegen binnen het geregterlyk omtrek van Yperen, stad PoperingheDuinkerk- straet, sectie F., n° 58i, paelende zuid de gezegde straet, west het huis en erve van Jakob Baert, noord en oost de erve van den heer Watrepont te Rysselbewoond en gebruilt door Lodewyk de Roode herbergier en koopman te Poperinghe. Zelfde Huis en Erve zyn in bcslag genomen op genoemden Lodewyk de Roode, als derden be- zitter gelyk hy het gekocht en verkregen hecft van Josephina-Theresia Fleurbaey, weduwe van Lodewyk Dutel, zonder byzonder beroep, laetst ge- woond en gehuisvest geweest hebbende te gezegde Poperinghe, principaeleschuldenaeres van den ver- volger hier na genoemd. Uit krachte van een vonnis by verstek op regtsverzuim tegen deze laetst genoemde uitgesproken door de Regtbank van eersten aenleg zitting houdende te Yperen, den 3n april 182g, reeds door in uitvoer legging, kracht van gewezene zaek bekomen hebbende, en agtervolgens artikel 216g van burgerlyk wetboek. Ten verzoeke van den lieer Livinus-Engelbertus Geleedts koopman horlogie maeker te Gend, heb bende voor avoué Meester JAN MEERSSEMAN, woonende te YperenRyssel-straet n° 21. By proces-verbael van den deurwaerder Casier, in daten i3a der maend january i83o, van welk ten zelven dage copy gelaeten is geweest aen den heer Desouter, schepen doende de bediening van burgmeester der stad Poperinghe, en aen den beer Coene greffier van het vrederegt van zelfde canton, die het origineel geviseerd hebben. Ge- ristreerd te Yperen, den 16 der zelve maend en jaer, deel 2g blad i5-j recto 6e vakdoor Le- graveranden wyders overgeschreven ten kan- toore van hypotheek-bewaering ter zelfde Yperen, den 18" dito, deel 5, n° 3g, door gezegden Le- graeerami.bewaerder, en 1er greffie der Regtbank voormcldjden 25° van gezegde maend en jaer.Na- derhand gedenonceerd aendebeslaegene partyen by exploit van gezegden deurwaerder Casier, in daten 8" february i83o, 00k hehoorlyk geviseerd door den heer aan Merris burgmeester (fer stad Po peringhe, den zelven dag, en des anderen dags geregistreerd en overgeschreven ten kantoore van liypotheken te Yperen beide door Legraaerand ontvanger en bevvaerder. Gezegde proces-verbal van inbeslagneming is door den heer Vandenbogaerdegreffier by de Regtbank voormeld, bv extrakt geplaetst geweest ter gehoorzael van zelfde Regtbank den a5n ja nuary i85o. De eerste afkondiging van bet kohier van lasten zal plaets hebben ter gehoorzael der Regtbank van eersten aenleg te Yperen, in het paleis van justitie op de Groote-Marktden 2J april i83o om g uren 's morgens. De voorbereidende toewyzing van bovengenield Huis en medegaende afhangelykheden zal plaets hebben, ten gevolge van een arrest van bet hof van beroep van Gend, in daten 24 january 1804, en in voorzetting der ontgonnen vervolgen ter gehoorzael van voornoemden Regtbank van Ype ren ter zitting van veertienden augustus acht- tien honderd vier-en-dertigom negen uren 's morgens, en de verlioogen zullen aenveerd wor- den, op de som van zes honderd vier en derfig franken twee en negentig cenlimen drie honderd guldens nederlandsch, met welke gezegde goed in- gesteld is geweest. ÎÙN.-2. FONDS A PLACE R. Diverses sommes, s'élevant de 70,000 80,000 francs. S'adresser pour les conditionsM, Augx'Lambin-Geloennégociant, rue d'Elver- dinghe, n° 55 Ypres. Ypres. Imprimerie de la Veuve Gamba&i-Moïth* grand'-place, vis-à-vis la grand'-garde.

Le Propagateur (1818-1871) | 1834 | | pagina 4