4 la proie des fl ironies. Les pertes sont évaluées deux millions et demi de piastres. Beaucoup de marchandises ont été brûlées. - On lit dans la correspondance de La Haye de la Gazette d'^Jugsbourg, sous la date du 2 t septembre On n'entend plus rien ici relativement la question du Luxembourg. On attend par conséquent avec impatience l'ouverture de la session des états-générauxcar l'opposition au statu quo est remuante. Il ne faut pas non plus se dissimuler, que l'on entend beau coup de plaintes dans un grand nombre de nos provinces, et qu'on y exprime le désir ardent de voir mettre fin l'état incertain du pays. L'habitaut des campagnes continue vivre sous l'oppression de fortes contribu tion ,d'un set vice militaiie exttaordinaiie, et notre loi sur les céréales n'a pas encore eu d'inflaence avantageuse sur les prix de nos produits, de manière qu'il se trouve désap pointé sur les bons effets qu'il en attendait. MttouceA VAN WEGE DE KONING EN JUSTITIE. V E U Iv P N G BY GEDTVONGENE ONTEYGENING. Van i° Een Huis ten dienste van twee woonsten gebauwen in plakweeg en gedekt in strooy, met omtrent drie roeden erve onder grond van getnelde gebauw en bovenieibof, gebruikt dooi Karel Fan den Bulcke palende noord-oost en uoord-west de erven Reuze znid-oost het volgende en zuid-west Michel liostyn. 2° Een ander Huis geteekent B. 8. 00k ten dienste van twee woonsten gebainven ten deele in plakweeg en ten deele in steen, gedekt in strooy en een stalleken in plakw eeg en gedekt in strooy met omtrent agt roeden tien ellen erve onder grond van gemelde gebauwen en bovcnierhof, gebruikt door Joannes-Albertus Samyn beslagene partie ter uitzondering van het znid-oost einde van het huis die bewoond is door Séraphin Dezitter; palende noord-west het voorgaendezuid-west Michel Bostyu, zuid-oost en noord-oost de erven Reuze. En 5° Eene partie Zaeyland groot omtrent vier en twintig roeden vier eu veertig ellen, palende zuid-west eene straete, zuid-oost M. Francis Gihault noord—west Jan Nollet en znid-oost de kindeïen Decapmaker, gebruikt door genaeinden Joannes-Albertus Samyn beslagene partie. Aile de voormelde Goederen zyn gelegen in het gemeente Passcbendaeleweinig van de PLetse, arrondissement Yperen. De inbeslagneming is'er van gedaen geweest by procès verbael van den deurwaerden Santy te Yperen van daten dertienden july agttien honderd zes en dertig, geregistreerd te Yperen den vyftienden der zelve maend july Vol. 55 F0 129 V0 O 9. Ten verzoeke vanPelrus-Joseplius Samyn landsman woonende te Passchendaele en ten laste van Joannes-Albertus Samyn landsman en koopman in vlas 00k woonende te Passchendaele. Afschrift der inbeslagneming heeft voorgaen- delyk aen deszelfs registratie ter hand gesteld geweesti° van d'heer Jacobus Lemaire greffier van het vredegeregt van het kanton Passchendaele; en 2° van d'heer Jacobus Dutboy assessor van het gemeente Passcbendaelewelke in het ontvangen der afsebriften liet origineel der inbeslagneming met gezien hebben geteekent. De inbeslagneming is letterlyk Avergeschreven ten kantore van hypotheken te Yperen den zes- tienden july agttien honderd zes en dertig deel 4N" 10, en ter greffie der Reglbank van eersten aenleg te Yperen den agt eu twintigden july agttien honderd zes en dertig. De eerste afkondiging van het kohier van lasten zal plaetse hebben ter zitting van gemelde Regtbank van eersten aenleg te Yperen den vrydag zestienden september agttien honderd zes en dertignegen uren 's morgens. Meester .JACOBUS CARPENT1ER advokaet avoué by gemelde Regtbankwoonende le Yperen, is aengesteld ont te werken voor den beslaglegger op de voorzetting der verkooping. Ilet tegeuwoordig extrakt is geplaets geweest op het bord liangende in de gehoorzacl der Regtbank van eersten aenleg te Yperen door den ondergeteekenden greffier den agt en twintigden july agttien honderd zes en dertig, date dezer. Gedaen te Yperen den agt en twintigden july agttien honderd zes en dertig; geteekent J. Carpentier en Tu. Van den Bogaerde greffier. Enregistré sans renvoi a Ypres le vingt huit juillet dix huit cent trente six Vol. 5o F° 59 V° C" 2 et 3. Reçu pour droit d'enregistrement trois francs quarante centimespour rédaction un franc trente trois centimes faisant avec les vingt six additionnels cinq francs quatre vingt seize centimes. Le receveur geteekend Deschodt. Voor gelykvormig extrakt den greffier der Regtbank van eersten aenleg te Yperen provincie West-Vlaenderen geteekend Th. Van den Bogaerde en gezegeld. Enregistré sans renvoi a Ypres le 28 juillet 1806, Vol. 5o F° 59 V" C6 4. Reçu pour droit de greffe quatre fjrancs vingt quatre centimes faisant avec les 26 additionnels cinq francs trente cinq centimes le receveur geteekent Deschodt. voor extrakt geteekent J. CARPENTIER. De voorbereydende toewyzing der Goederen in dit plakkaet vermeld zal plaetse hebben ter zitting der Regtbank van eersten aenleg te Yperen, den vrydag veertienden october agttien honderd zes en dertig, negen uren 's morgens, op de opprysteRing, te weten: voor het huis en afhankelykheden begrepen onder numéro een van twee honderd francs; voor het huis en afhankelykheden begrepen onder numéro twee, van drie honderd francs; en voor het zaeyland begrepen onder numéro drie, van twee honderd francs. 166-1. TE PAC H TEN Uyt'er hand om sejfens in gebruyk te treden EENE SC HO ONE HOFSTEDE Met aile de noodige geboawen die in goeden staet zyn, groot onder gars, zaeylanden en meersch, 26 bunderen 46 roeden (60 gemeten. Deze hofstede is gelegen in den oost-houk van Kemmelniet verre van de groote Veurstraete en tôt hedend gebruykt door Joannes-Baptiste Dassoneille. Den propriétaris van deze hofstede, tôt aen- moedigen den aenkommenden pachter, zal doen vellen in dezen winter, het groot getal boomen die daer op zyn slaende aile de gebou wen zal hy in goeden staet van gebruyk stellen alsmede de haege van bestoppingen der weiden en daer en boven sclienken aen den pachter, eene hoeveelheyd kalk ten beloope van een jaer pachlheur van de zelve hofstede, die den pachter zal mogen doen verspreyden op de landen, gedeeltelyk van dezen jaer en het overig in het toekomende jaer. De liefhebbers oin de zelve te pachten lonnen zicli acnbieden ten kantoore van den Notaris VERMEERSCU te Nieuwkerke. D'heer Turpin-Vandamme te Nieuwkerke, zal 00k aile inrichtingen dicsaengaen Je aen de lief hebbers geven. Nieuwkerke, ien october 1836. 167-1. WULVERGHEM, ARRONDISSEMENT VEURNE. PATRLUONIEEL ZAEYLAND, TE KOOPEN BINNEN YPRE. Een schoon stuk zaeyland groot volgens titel 1 hectare 58 aren 44cenliaren en volgens kadaster 1 hectare 54 aren 5o centiaren gelegen in de ge meente Wulverghem, strekkende zuid en noord, met het noord einde iegens bet land van sieur Jean Leliouck t'Eggewaertscappellemet bet zuid einde iegens de slraet gezeyd Reningheers-dyk makende het gescheet van Wulverghem en Oeren, met de oost zyde iegens het land van M. Billiau te Poperinghe, en met de west zyde iegens het land van sieur De Voghel te Pollinckhove. Dit land is gebruikt zonder pagt door sieurs Godderis en Verbouwen. De verkooping zal gebeuren binnen de stad Ypre in bet Satdhuiszaterdag den 8en october i856, ten twee uren na middag, en den Oeerslag ten zelven ure en plaets zaterdag 22 van gezeyde maendonder de voorwaerden berustende ten kantore van den Notaris RENTYt'Yperop de Lente-Markt. Daer zutlen premien te winnen zyn. 164-2. Ypres. Imprimerie de Lambis-Mortier, Grand'-Place, vis-à-vis ia Grand'-Garde*

Le Propagateur (1818-1871) | 1836 | | pagina 4