MESSAGERIES qA imoiiceA IIUYZEN, BLEEIÎERY, 4 an den oPeg/ietô et TRANFERT DE BUREAU A YPRES. S.C H 0 0 N E IIOFSTEDEKEN EN ZAEYLAND TE KOOPEN BINNEN YPREN. STAD YPREN. Huys in de Boterstraele. - Eersten koop. Een huys met des zelfs grond en erve, appen- dentie en dependentie, gestaen en gelegen aen de zuyd zyde van de Boterslraetegeteekend n° 47, palende van oosten het huys en erve van Philip- pus De Clercq en van westen aen de hostelry genaemd Sint-Sebastiaens-Hofgebruikt door Juff. Dorothea Vanzandycke tôt eersten oogst 1837 aen i85 francs o3 centimen 's jaers, boven de contributien. Tigchelstraete. - Tweeden koop. Een huis met des zelfs grond en erve, gestaen en gelegen aen de noord zyde van de Tigchel straete, geteekend r.° palende van oosten aen het huys van d'heer De Poorter-Roffiaen en van •westen aen sieur Dumord; gebruykt zonder litel van pacht door Antonius De Grooteaen 87 francs 07 cent.'s jaers, vry van aile impositien. Mondstraete. - Derden koop. Een huys met des zelfs grond en erve, gestaen en gelegen ter oost zyde van de Mondstraete, ge teekend n° 22, palende van oosten zuyden en noorden aen het huys en erve van d'heer Titeca gebruikt zonder pacht door de weduwe Baocy, aen 108 francs 84 centimen 's jaers, vry van impositien. Vleeschhouwerstraete. - Vierden koop. Een huys met des zelfs grond en erve, gestaen en gelegen aen de noord zyde van de Vleesch- hou werstracte geteekend n° 17, palende van oosten aen het huys van M. Vandevy ver-Monney en van westen aen dat van Leander Angillis; gebruykt zonder pacht door Pieter Gruwieraen 81 francs 63 centimen's jaers, vry van aile im positien. Beestemarkt. - Vyfden koop. Een huys met des zelfs grond en erve, gestaen en gelegen aen de west zyde van de Beestemarkt, voor heen Boczingstraetegeteekend n° 12 pa lende van zuyden aen het huys en erve van d'heer César Cardinael en vau noorden aen het gene van Albertus Kesteman, gebruykt zonder regt van pacht door Pieter Vanheeaen 76 francs 19 centimen 's jaers, vry van aile impo sitien bthalve 9 francs 07 centimen door hem te contribueren in de personele belasting. Sint-Jacobsstraete. - Zesden koop* Een schoon huys met cour en grooten hof hebbende peerdestai en koetspoortgestaen en gelegen aen de west zyde van de Sint-Jacobs- straet, n° 4i palende van zuyden aen het huys en erve van Juff. Rosalie Noppe, van westen aen het huys en erve van den lieer sénateur De Coninck en van noorden aen het huys en erve van M. Morel; gebruykt door den notaris Lambin. Den kooper zal in gebruyk treden met den eersten january 1837, hy vermag een derde deel zyjis koopprys in zyne handen te behouden voor termynaen den intrest van 4 per cent by jare. Vleeschhouwerstraete. - Zevensten koop. Een huys met des zelfs grond en groote erve lest ten dienste van bleekery gestaen en gelegen aen de noord zyde van de Vleeschhouwerstraete, geteekend n° 29, palende van oosten aen het Militair-Hospitael, zuyd aen de straete en met de erve aen de erven van de huyzen gebruykt door de weduwe Gaston en door d'heer Deneve,van westen aen het huys en erve bewoond door de zelve weduwe en aen de erve van dat bewoond by d'heer Deneve, nog van weslen aen een slraetje en van noorden aen M. Van Provyn gebruykt door de zelve weduwe Caston, thans ledig. Den kooper zal in gebruyk treden met de betaling des koopprys. Hojstedeken te WERVICQ. - Achtsten koop. Een zeer schoon hofstedeken met koey- en zwynstal, scheure en baut kelder, en den nomber van 3 hectaren 36 aren 70 centiaren 7-2-35 by lytel, en volgens landmate van het jaer 1811, 3 hectaren 40 aren 57 centiaren, onder hofplaetse, boomgaerd, meersch en zaeyland, al leencr blokke, gelegen ter gemeente VVervicq, vveynig over de nicuwe Kruys-Eeckelangst den steenweg lee- dende naer Meenen palende te zamen van oosten aen den zelven steenweg en aen het meersch van de kinderen Delie, aen Albert Vandenhergheaen de weduwe Pieter Dcleu en aen d'heer Eugene Samyn, te VVervicq, van zuyden aen M. Vuyl- steke brouwer te Gheluwe, aen de weduwe Martin Berten te VVervicq en aen d'heer Hazc- brouck, te Comen van westen aen het zaeyland van M. Everard, en aen dat van genaemde kinde ren Delie en van zuyden aen het meersch van de zelve, gebruykt tôt eersten october 1842, door Cornelis Vandenliendeaen 200 francs 's jaers boven de contributien. behuysde gars van dito heer Devos, icheedendeop païen. Elfsten koop. Zuyd-oost daer by, den nomber van 5i aren 49 centiaren (i-o-5o) bosch palende van oosten aen het bosch van Benedictus Platevoetvan zuy den aen de erfgenamen M. Dumont, van westen aen den zelven Belle voet weg en aen het hofstede gars d'heer Ryckewaert en noord aen Joseph Platevoet. Twaeljsten koop. Zuyd-oost van daer den nomber van 42 aren 43 centiaren 0-2-89 zaeyland, palende van oosten en noorden aen de erfgenamen M. Dumont, van zuyden aen het land van de weduwe Joseph Geloen en van westen aen de straete lecdende van Westoutre naer Belle. Den Instel vas de 5 eerste koopen zal gebeuren, ten overstaen van den heer vrederegter Vanden- broucke, in de hostelry het Parnassus-HoJ', op de Lente-Markt te Yperen, maendag den 28 no- vember i856, ten 4 uren naer middag.En de Toewyzing ter zelver plaetse en ure, maendag 12 december daer naer. Den Instel van allé de andere kooper zal gebeu ren in de hostelry de Zonneop de Groote- Markt te Yperen, den zaterdag 3 deceuiber 1836, ten 2 uren na middâg; en de Toeivyzinge ter zelve plaetse en ure zaterdag den 17 der zelve maend. Ailes op het gewin van Instel-penningen en onder de voorwaerden berustende ten kan tore van den Notaris LAMBIN te Ypren residerende. 187-2. GEMEENTE WESTOUTRE. en Bosch. ZaeylandGars Den nomber van 2 hectaren 40 aren 84 centia- jen (5-1-58) zaeyland, gars en bosch met de boomen daer op staende en .nedegaende, gelegen ter gemeente van Westontre, gebruykt zonder regt van pacht door Charles Legrand, verdeeld in de 4 volgende koopen te weten Negensten koop. Den nomber van 7 1 aren 18 centiaren 1-1-84 zaeyland en cingel, palende van oosten aen het zaeyland van Louis Leynaert, van zuyden aen de weede van Livinus Boerhavc, van westen aen d'heer Engelbert Devos en van noorden aen het zaeyland van de weduwe Francis Beun. Tienden koop. Weynig zuyd van daer, den nomber van 75 a en 74 centiaren 1 —2— 15 gars met cingelken van westen, palende van oosten aen den Belle voet weg naer Westoutre, van zuyden aen het hofstede gars van Francis Ryckewaert, van westen aen de erfgenamen M. Dumont en van noorden aen het L'Administration a l'honneur de prévenir le commercequ'a dater du 11 novembre 1856 son Bureau établi la Châtellenie sera suprimé et que ses Voitures seront réunies, l'Hôtel de le Tete d'Orsous la direction de M. SMAELEN. DÉPART S: D'Ypres pour TournaiGand, BruxellesAn vers etc. 5 112 heures et 11 1 [2 heures du ma tin. Elle se recommande la bienveillance du public. 179-6. A Vendre aux amateurs, et un prix très modique, deux beaux Instruments de Musique, dont une Trompette haiîmonieusb et une 1 romboss- Tesor-Uasse d'un accord parfait et bien per fectionnés. Les personnes qui désirent voir les dits instru ments et en connaitre le prix doivent s'adresser au bureau de cette feuille. s7 Ypres. Imprimerie de Lambin-Mortier Grand'-Place, yis-à-vis la Grand'-Garde-

Le Propagateur (1818-1871) | 1836 | | pagina 4