H J 3 3 COMMUNE DE LOCRE, A peu de distance de celle dt DRANOUTRE. MESSAGERIES TRANFERT DE BUREAU A Y PRES. VleeschhouWerstrtnte. - Vierden koop. Een huys met des zelfs grond en erve, gestaen en gelegen aen de noord zyde van de Vleesch- hou werstracte gcteekend n° 17, palende van oosten aen liet huys van M. Vandevyver-Monney en van westen aen dat van Leander Angillis; gebruykt zonder pacht door Pieter Grutvieraen 81 francs 65 centimen's jaers, vry van aile im- positien. Staet op ioo5 francs. Beeslemarkt. - Vyfden koop. Een huys met des zelfs grond en erve, gestaen en gelegen aen de west zyde van de Beeslemarkt, voor heen Boezingstraetegeteekend n° 12, pa lende van zuyden aen het huys en erve van d'heer César Cardinael en vau noorden aen het gene van Albertus Kesteman gebruykt zonder regt van pacht door Pieter Vanhee aen 76 francs 19 centimen 's jaers, vry van aile impo sition behalve 9 francs 07 centimen door hem te contribucren in de personele belasting. Staet op 11Go Jrancs. Sint-Jacobsstraete. - Zesden koop. Een schoon huys met cour en grooten hof hebbende peerdestal en koetspoort gestaen en gelegen aen de wesl zyde van de Sint-Jacobs- stract, n° 4 palende van zuyden aen het huys en erve van Juif. Rosalie Noppe, van westen aen liet huys en erve van den heer sénateur De Coninck en van noorden aen, het huys en erve van M. Morel gebruykt door den notaris Lambin. Staet maer op 8000 Jrancs. Den kooper zal in gebruyk treden met den eersten January 1837, hy ver ma g een derde deel zyns koopprys in zyne handen te behouden voor termyn, aen den inlrest van 4 per cent by /are. Vleesclihouwerstraete. - Zevensten koop. Een huys met des zelfs grond en groote erve lest ten dienste van bleekerygestaen en gelegen aen de noord zyde van de Vleeschhouwerstraete geteekend n° 2g, palende van oosten aen het ftlilitair-Hospitael, zuyd aen de straete en met de erve aen de erven van de huyzen gebruykt door de weduwe Gaston en door d'beer Deneve, van westen aen het huys en erve bewoond door de zelve weduwe en aen de erve van dat bewoond by d'heer Deneve, nog van westen aen een straetje en van noorden aen M. Van Provyn; gebruykt door de zelve weduwe Caslon, lhans ledig. Staet op 5ooo Jiancs. Den kooper zal in gebruyk treden met de betaling des koopprys. Jlofsledeken te WERVICQ. - Achtsten koop. Een zeer schoon hofstedekcn met koey- en zwynstal, scheure en haut kelder, en den nomber van 3 liectaren 36 aren 70 centiaren 7-2-33 by tytel, en volgens landmate van het jaer 181 i, 3 liectaren 40 aren 57 centiaren, onder hofplaetse, boomgaerd, meersch en zaeyland, al teener biokke, gelegen ter gemecnle YVervicqweynig over de nieuwe Kruys-Eeckelangst den steenweg lee- dende naer Meenen palende te zamen van oosten aen den zelven steenweg en aen het meersch van de kinderen Delie, aen Albert Vandenbergheaen de weduwe Pieter Deleu en aen d'heer Eugene Samyn, te Wcrvicq van zuyden aen M. Vuyl- steke brouwer te Glieluwe, aen de weduwe Martin Berten te Wervicq en aen d'heer Haze- brouck, te Comen van westen aen het zaeyland van M. Everard, en aen dat van genaemde kinde ren Delie en van zuyden aen het meersch van de zelve, gebruykt tôt eersten october 1842, door Cornelis Vandenhendeaen 200 francs 's jaers boven de contributien. Staet maer op 55oo Jrancs. GEMEENTE WESTOUTRE. - ZaeylandGars en Bosch. Den nomber van 2 hectaren 40 aren 84 ccntia- jen (5-1-38) zaeyland, gars en bosch met de boomen daer- op staende en medegaende gelegen ter gemeente van Westontre, gebruykt zonder regt van pacht door Charles Legrandverdeeld in de 4 volgende koopen te weten Negensten koop. Den nomber van 71 aren 18 centiaren 1-1-84 zaeyland en cingelpalende van oosten aen het zaeyland van Louis Leynaertvart zuyden aen de weeda van Livinus Bocrhave, van westen aen d'heer Engelbert Dcvos en van noorden aen het zaeyland van de weduwe Francis Beun. Tienden koop. Weynig zuyd van daer, den nomber van 75 aren 74 centiaren (i-2-i5) gars met cingelken van westen, palende van oosten aen den Belle voet weg naer Westoutre, van zuyden aen het hofstede gars van Francis Ryckewacrt, van westen aen de erfgenaincn M. Dumont en van noorden aen het behuysde gars van dito hecr Devos, scheedendeop païen, Eljsten koop. Zuyd-oost daer by, den nomber van 51 aren 49 centiaren (i-o-5o) bosch, palende van oosten aen het bosch van Benedictus Platevoct, van zuy den aen de erfgenamen M. Dumont, van westen aen den zelven Belle voet weg en aen het hofstede gars d'heer Ryckewaert en noord aen Joseph Platevoet. Twaeljsten koop. Zuyd-oost van daer, den nomber van 42 aren 45 centiaren 0-2-89 1 zaeyland palende van oosten en noorden aen de erfgenamen M. Dumont, van zuyden aen het land van de weduwe Joseph Geloen en van westen aen de straete leedende van Westoutre naer Belle. De Masse der vier lestvoorgaende koopen Staet op 3100 Jrancs Den Instel van de 5 ekrste koopen zal gebeuren ten overstaen van den heer vrederegter Vanden- broucke, in de hostelry het Parnassus-Hof, op de Lente-Markt te Yperen, maendag den 28 no- vember i836, ten 4 uren naer middag.En de Toewyzmg ter zelver plaetse en ure, maendag 12 december daer naer. Den Instel van aiib de anderb koopen zal gebeu ren in de hostelry de Zonneop de Groote- Markt te Yperen, den zaterdag 3 deceuiber i856, ten 2 uren na middag; en de Toetvyzinge 1er zelve plaetse en ure zaterdag den 17 der zelve maend. Ailes op het gewin van Instel-penningen en onder de voorwaerden berustende ten kantore van den Notaris LAMBIN, te Ypren residerende. 195-1. COLLÈGE COMMUNAL DE LA VlLLl D'YPRES. La place de surveillant de ce Collège seri mise au concours le 26 de ce mois. Le trditemen: annuel en est de treize cents francs. On exige une belle écriture, la connaissance grammaticale du français et du flamand, et une fort bonne élocution dans la première de ces langues. Lei personnes qui désirent concourir pour cette place doivent s'annoncer, par lettre affranchies, et avant le 20 décembre, M. Donnï contrôleur de comptabilité, membre du bureau d'administration du Collège, rue de Thourout Yprcs. 193-2. Sur les Vergers manoirs des Fermes occu pées par Michel Geloen et la veuve de Martin Rousseewle long du chemin dit Haegel-Straetjenayant son issue dans le Berg-Stracte, près de Dranoutre. Une grande quantité d'Arbres Ormes, d'une grosseur peu commune, Chênes, Frênes, et Peupliers. Ces Arbres par leur belle qualité, sont propres aux gros ouvrages de Charpente pour Moulins et pour Sabotiers, consistant en 100 marchés. A VENDRE, Le jeudi i5 décembre 1836dix heures précises du matinil sera procédé a la vente publique desdits Arbres sous des conditions ordinaires et long terme de paiement moyennant d'établir caution solvable. La réunion a la ferme occupée par Michtl Geloen ou l'on commencera la vente. Le Notaire VERMEERSCH a Neuve-Église est chargé de cette vente et recette. i84-3. Qu'on se le dise. an den ÇRoef çde^dezô et ^otnj). L'Administration a l'honneur de prévenir le commerce, qu'a dater du 1 1 novembre i856, son Bureau établi la Châtellenie sera suprimé et que ses Voitures seront réunies, l'Hôtel de la Tête d'Orsous la direction de M. SMAELEN. 1) E 1» A It T S: D'Ypres pour Tournai, Gand, Bruxelles An vers etc. 5 i[2 heures et 11 112 heures du ma tin. Elle se recommande la bienveillance du public. 179-6, Ypres. Imprimerie de Li*Bi»-MoaxiE& Grand'-Place, vis-à-yi» la Grand-Garde-

Le Propagateur (1818-1871) | 1836 | | pagina 4