ZAEYLANDEN IIUIS EN EUVE 4 Om in gebruyk te treden met den dag -der finale toewyzing. EXTRA. SCHOONE EN GOEDÈ OOSTVETEREN, GEMEENTE BRIELEN ON DEMANDE9 Pour travail1 er en qualité de CLERC chez un Avocat-Avoué Ypres, un jeune homme de bonne vie et mœursayant une belle écriture et connaissant les langue fran çaise et flamande. S'adresser ail bureau de cette feuille. io4, - 4. Staet op 20/0 francs. Den slentel van dît huys berust by Thereze Deprez, woonende in n° 7 in gemelde straetje. HUYS in de Boter-slraete. Ttfeeden Koop. - Een Huys met des zelfs grond en erve gestaen en gelegen te Ypren,aen de zuydzyde van de Boter-straete, geteekend n° 34 palende van oosten aen bet huys en erve van d'heer Louis Demey en van westen aen het huys gebruykt by Virginie Soenen toebehoorende aen d'heer Franciscus Bossaert gebruykt met regt tôt 5 maenden naer den Overslag,ten deele door Vandevelde aen 4 francs te maende; ten dcele door Pieter-Leo Borry, aen 4 francs 54 centimen te maende; aile de impositien ten laste van de eygenaers en bet overige gedeelte van het buys is onbewoond. Staet op 2i3o francs. HUYSin-de Boter-staete. Derden Koop. - Een scboon groot Huys met spacieusen kelder schoone beneden en bove ka- mers met veele gerieflykheden gestaen en ge— gelegen binnen Ypren aen de zuydzyde van de Boter-straetegeteekend n° 20makende bet het westersche noek huys van de mondstraete, alwaer bet eenen uytgang beeftpalende van zuyden aen den eygendom van den heer baron de Posch en van westen aen het huys en erve van de weduwe sieur Vantboll bewoond door de ejgenaerster jouffrouw de Souter. Om door den kooper in gebruyk te treden 3 3 maenden naer de toewyzing. Den kooper zal de bevoegdheyd hebben van de belft zyns koopprys in zyne handen te behou- den voor 9 jaeren mits aen Jouffrouw de Souter daer over intrest te betaelen 4 e» balf percento by jaere. Dit Huys zal aile dage van een tôt zes uren des naermiddags aen de liefhebbers zigtbaer zyn. Staet op /600 francs. Den Instel zal gebenren in de Hostelry de Zonne op de Groote-markt te Ypren dynsdag den 23 mei 1837 ten 4 uren naermiddag. - En de Toewyzing ter zelfde plaetse en ure, dynsdag den 7 juny daer naer. De verkoopinge der twee eersle koopen zal gescbieden ten overstaen van den beer Vanden- broeckevrederegter der vereenigde kanlons Ypren west)en Elverdinghe, benoemd byoctrooi van den Regtbank van eersten Aenleg zitting houdende te Ypren den 3 mei 1837. Er zal eene premie van hoogsten Instel op den 3 koop te winnen zyn. De verkoopvoorwaerden en eygendoms tilelen berusten ten kantore van den notaris LAMBIN in de Hond-slraele n° 11 te Ypren, met deze verkooping gelast. 119. - 1. CELICIH TOT Den notaris DE BOO tôt Oostvleteren gevestigd, zal met bethouden van twee ziltingen, de eerste voor den Instel op donderdag 8s,'n july 1837 ter herberg St-Sebastiaens-huf bewoond door Pieter Dequeker ter plaetse van Oostvleteren en de tweede voor den Overslag op donderdag 22,ten der zelve maend juny in de herberg de Sterre bewoond by Pieter Depuydt ter gehucbte den Korten-keer gemeente Oostvleteren, t'elkens om 3 uren naer middag te koop veylen. i5 1 27. Den nomber van 7 hectaren88 centiaren zaeylandgelegen in de gemeente van Oostvle teren by deszelfs plaetse verdeeld fn de acht volgende koopen, met reserve van accumulatie, te weten Eersten Koop. Een stuk groot 1 hectare, 10 aren 57 centiaren paelende oust aen zaeyland van sieur Joannes-Leonardus Mahieu zuyd koop 3 west koop 2 en noord den wagenweg hier geheel medegaende daer over aen zaeyland van dito Mahieu. TWeeden Koop. Een stuk groot 1 hectare ,11 aren, o5 centiaren, paelende oost koop 1 zuyd koop 3west koop 4 en noord den wagenweg hier geheel medegaende daer over aen zaeyland van genoemden Mahieuen aen zaeyland van d'erfgenaemen Vandegoesteene te Poperinghe. "Derden Koop. Een stuk groot 65 aren44 centiaren, paelende oost aen zaeyland van sieur Mahieu nog oost en zuyd aen zaeyland van juf* vidua en kinderen d'heer Vandenbergbein leven notaris te Wulverghem nog zuyd aen gras van sieur Pieter Cayzeele en Ludovicus Ferryn en aen gemeene zaeyland van jof. vidua Billiau te Pope ringhe en de weezen Goemaere te Alveringhem, west koop 4, en noord koop 1 en koop 2. De drie voorgaende koopen te zamen groot 2 hectaren 87 aren 04 centiaren zyn gebruykt tegen 200 francs in hetjaer boven de publieke lasten door sieur FrancisCns Pacco zonder verder regt van pacht dan tut naer het scheeren den ougst 1837. Vierden Koop. Zestig aren 68 centiaren zynde de oostersche belft van een stuk groot 1 hectare, 21 aren, 36 centiaren, paelende in het geheele oost koop 2 en 3zuyd aen dito zaeyland van juf. vidua Billiau en de weezen Goemaere, west aen zaeyland van d'heer Lepoutre te Ypre en koop 6, en noord den wagenweg hier geheel mede gaende daer over aen het voormeld zaeyiand van erfgenaemen Vandegoesteene. Vyjden Koop. Zestig aren, 68 centiaren zynde de westersche helft van het stuk besehreven on— der den voorgaenden koop. Zesden Koop. Zeven-en-zeslig aren25 cen tiaren zynde de oostersche hellt van een stuk groot 1 hectare, 54 aren 5o centiaren, pae lende in het geheele oost koop 5 zuyd aen dito zaeyland van d'heer Lepoutre west aen gras en zaeyland van de kerke en disch van Oostvleteren en noord den wagenweg hier geheel medegaende daer over aen dito zaeyland van d'erfgenamen Vandegoesteene. Zevensten Koop. - Zeven-en-zestig aren25 centiaren zynde de westersche helft van het stuk besehreven onder den zesden koop. De koopen 4» 56 en 7 te zaemen groot 2 hectaren 55 aren, 86 centiaren zynde gebruykt tegen 180 francs 's jaer boven de grond lasten door sieur Joannes-Leonardus Mahieu 00k zonder verdere regt van gebruyk dan tôt naer het schee ren den ougst 1837. Zchtsten Koop. Eyndelyk een stuk groot 1 hectare, 67 aren, 98 centiaren, paelende oost aen gemeene zaeyland van sieur Hubert Vande— wynkel en het seminarie te Bruggezuyd aen gras van den disch van Oostvleteren nog zuyd aen gras competeerende geheel aen het gemeld seminarie west aen gras van den heer notaris Cuvelier te Veurne, en noord aen gras van Mr. Auguste Merghelynck te Ypre. Dezen koop is in pacht gehouden door sieur Hubert Vandewynckel tôt in october 1839 ten pryze Yan 120 francs, boven de grond contribu tion. Deze verkoopinge zal gebenren met gewin van eene premie van lia p. °|0 aen den hoogsten in- steller en verders onder de voorwaerden berustende benevens de titels van eygendom en plan-figu ratif ten kantore van voornoemden notaris DE BOO tôt Oostvleteren. 117. - 2. GELEGEN IN DE OPENBAERLYK TE KOOPEN, IN DE GEMEENTE V&À&UBRttURGIQSa Men bied te koopen een Huis in twee woon- sten met mede gaende Erve staende op ontrent 12 aren 955 miliiaren op welkefs grond 00k staet het huis bewoond door Lodewyk Deruell» zonder voorder regt van cheins pacht ten pryze van 10 franken by jaere, gestaen en gelegen in de ge meente van Brielen paelende van zuyden, 't Huis van de weduwe Franciscus Villeers van westen de calchiede van noorden 't land M. Longin en van oosten 't land gebruykt door Engel Decaesteker. Jegenwoordig gebruykt te weten de eenewoon- ste door Joseph Meersdom met regt van pagt tôt baefmisse eersten october 1837, ten pryze van 43 franken 53 centimen by jaere boven de lasten en de andere woonste door Petrus Baroen 00k met regt lot baefmisse 1837 ten pryze van 32 franken 65 centimen by jaere 00k boven de lasten. Om by den kooper daer aen hand te slaen te rekenen met gezegde date eersten october 1837. Den Instel zal gebeuren op donderdag eersten juny 1837 ten 6 ueren des avonds in de her- berge genaemd de Hooge - brugge ter plaetse van Ylamertinghebewoont door Napoléon Gillioen, met gewin van instel en verhoogpenningen op voordeelige voorwaerden ruslende ten kantoore van meester VERMINCK, notaris ter standplaetse van Vlamertinghe alwaer de titelen van eygen dom liggen ter inzage der gading hebbende. 118. - 1. Zegt het voart. Ypres, Imprimerie de Lambin-Mortier, Grand'-Placevis-a-vis la Grand'-Garde.

Le Propagateur (1818-1871) | 1837 | | pagina 4