IIOFSTEDEN, ZAEYLANDEN, in m towkxr. 4 SCHOONE PATRIMONIEELE BUY ZEN, BOSSCHEN en PASSCHENDAELE EN MOORSLEDE. IN PASSCHENDAELE. IN MOORSLEDE. BECELAERE. NOG BECELAERE. LANGEMARCK. BOES1NGHEby 't Sas. LANGEMARCK. Den Ihstu. zal gebeuren in het Stadhuys te Meessen den Dvnsdag y»» November 1837, tcn a uren namiddagEn den Ovshsiac binnen de gemeente Voormezeele gehuchte Sinte-Floi, in d'herberg bewoond door Sieur Ingelaere, Dynsdag ai der zelve maend November 00k ten a uren precies namiddag. Daer zal eene premie van 1 ®(0 voor de hoogste instelderi te winnen zyn. De voorwaerden der verkooping en de plans der Goederen berusten ter inzage van de ge- sadigde by de Notarissen RENTY te Ypre en VICTOOR te Meessen. y 22g. - 1. Eersten koop. - Eene behuysde en beplante hofstede, voorheén herberg genaemd den Meyboom, groot volgens cadastraele maet 8 hectaren 83 aren 60 centiaren en by tytelen 10 hectaren 14 aren 26 centiaren gelegen in de gemeenten van Passchendaele en Moorslede. Gebruykt door Pieter-Jacobus en Rosa Dochy met recht van pacht tôt en met eersten october 1841 ten geringen pryze van 400 francs '1 jaers. Gemelde Hofstede is in masse ingesteld geweest s 0,000 francs. En deze zal 00k in de volgende perceelen te koop aengeboden worden. A. De HofplaetsHovenierbof en Boomgaerd atrekkende oost en west eene partie zaeyland ter zuydzyde en eene partie zaeyland ter noord zyde eene partie zaeyland en eene partie bosch, van westen daeraen uytmakende eehen happen- den blokpalende van oosten de straet van Passchendaele na den Keyberg te Becelaere, nog oost en zuyd in d'happe het sparrebosch van den heer graef de Diesbach in Zwitseriand, nog zuyd het bosch van de famillie van den Peere- boom en het vague land van denzelven heer de Diesbach en west denzelven heer de Diesbach, al op haVfdyk, en met de nèordzyde de Yper-straet, en van Moorslede naer Zonnebeke; west van daer, twee partien zaeyland met singel van zuyden palende met den ooslkant de landen van meerge- melden heer de Diesbach op dyk met aen zuvdkant het bosch en singel der famillie van den Peereboom op dyk en laene, met den west- kant het bosch van dito heer de Diesbach op halidyk, en met den noordkant, aen dezelve Yper-straet, albinnen het gemeente Passchen daele sectie D. uummcrs 3y3 tôt en met 378 581 38a 386 en 387 te samen groot 5 hec taren 41 aren 70 centiaren. B. Eene verhappende partie zaeylandgroot 84 aren 20 centiaren bekend by sectie E. nom mer 507 palende zuyd en oost in d'happe mynheer Verroest pastoor te Gheluveld op voet- weg en laene west de straet van Passchendaele naer den Keyberg, met de noordzyde het spar rebosch van sieur Augustinus Leconte en nog oost het sparrebosch van sieur Gryspeerd op halfdyk. C. Zuyd daerby eene bynae drieboektige partie zaeyland met singel van westen zynde denummers 514 en 515 derzelve sectie E. palende met de oostzyde het bosch mynheer Verroest het land mynheer Rabaut te Brugge en het sparrebosch van de famillie Berchman op laene, met de zuydzyde het volgende met de westzyde en het noordeynde het sparrebosch eh land van den heer graef de Diesbach op dyktoedies zuyd daeraen den nummer 516 derzelve sectie, eene partie zaeyland voorheén boschpalende met de oostzyde het sparrebosch der kinderen Louis-Eugène de Neckere te Moorslede op dyk, met den zuydkant en westzyde aen de Yper- straet en van Moorslede naer Zonnebeke en noord het volgende te samen groot 1 hectare 7 aren 70 centiaren. D. Zuyd daeraen, over dezelve straet, eene partie zaeyland, strekkende zuyd en noord met singel hage van noorden en oosten alsook eene partie bosch van zuyden daeraen, zynde num— mers i3 14» >5 en 16 derzelve sectie D pa lende met den oostkant den behuysden grond van den heer pastoor Verroest het land van den heer graef de Diesbach en het land Pieter-Jaco bus van de Pitte op halfdyk met het zuyd- eynde het land Baptiste de Witte 00k op half dyk met de westzyde aen de straet van Pas schendaele naer den Keyberg, met het noord eynde aen de Yper-straet, en van Zonnebeke naer Moorslede en het sparrebosch der kinde ren Louis-Eugène de Neckerete zamen der hoeveelheyd van 1 hectare 5o centiaren. Tweeden koop. - Eéne partie Boschland met Taillie en veel welwassende boomen groot by cadastrale maet sectie -A nummer 81 55 aren 20 centiaren happende ten zuydkante met den oostkant d'hofplaets en zaeyland d'heer deSlovere van den Berghe te Cortryk zuyd het bosch M. Evrard te Ryssel op boken west 't gene van Jan-Baptiste Casier te Becelaere op laeneen noord den bosch kinderen mynheer Struye-de Fatin te Yperen. Ingesteld 600 francs. Derden koop. - Eene andere partie bosch met hakhout, plantsoenen en jonge boomen, bekend by cadaster sectie A. nummer go groot 84 aren 00 centiaren strekkende oost en west palenae met het oosteynde het bosch en met de zuydzyde het land erfgenamen mynheer Staelens te Gend op half dyk met het westeynde het gras d'heer de Sloovere van den Derghe voor— noemd en met het noordeynde het bosch der kinderen Struye-de Patin. Ingesteld 800 francs. Op de laetste partie bosch bevynd er zig eene hoeveelheyd groote-beuken boomen die door den kooper zullen mogen aenveerd zyn voor den door de verkoopers vastgestelden prys. Joannes Carrein boschwachter te Zonnebeke, zal de lief hebhers de voorschreven twee partien bosch aentoonen. Vierden koop. - In hetzelve gemeente Lan- gemarck noord van de kerke een® alderschoonste partie Bosch genaemd den Kleynen Mangelaere, met de taillie geschoten van twee jarenen een groot gelai alderzwaerste Plantsoenen toedies nog een Huys met tuyn en zaeyland gebruykt door den boschwachter Emmanuel Beauprez te zamen der hoeveelheyd van 3 hectaren 3o aren 88 centiaren strekkende oost en west palende van oosten en zuyden den grooten Man gelaere compéteerende de kinderen' Willem van Acker nog zuyd en in deele west 't land voor heén bosch van M. Debrouckere-de Geest nog west de kerke van Langemarck en noord •t hof- stedeken Ignaes van Vandamme en M. Schottey te Merckem. Ingesteld 7300 francs. YPEREN Recollette-slraet. Vyfden koop. - Een Huys gelegen binnen gemelde stad Yperen, ter noordzyde in de An— dries-Geeraerts of Recollette-straet gemerkt nummer 5 en alwae^e weduwe d'heer Pieter- Joseph Bottelier onlangs overleden is palende met de oostzyde het huys en erf sieur Wenis, met de westzyde hetgeen van d'erfgenamen Do- rothea Thibault en met de noordzyde den hof d'heer Louis Bouten. Ingesteld 43oo francs. Zesden koop. - Een Boys,' Scheur en Stal- lingen onder een dak met Hofplaets Hovenier bof en Zaeyland van noorden en oosten daer aen alsook eene groote Weyde le zamen der hoeveelheyd van 3 hectaren 8 aren 69 centia ren gelegen te Boesinghe noord over den vaert, palende van oosten het land Joannes Hartezoone, zuyd het gras en land Susanna de Graeve en het land Jacobus-Franciscus Vermeersch west dito Vermeersch en noord het Overdragt-straetr jen daerover M. Elleboudt. Ingesteld 8700 francs. Gebruykt door Jacobus-Ludovicus Bousse— maere, voor 9 jaren ingank genomen eersten october i836 ten ad venante van 266 francs 55 centimen 's jaers. Zevensten koop. - Eene partie Zaeyland groot 88 aren 20 centiarengelegen te Langemarck noord der Kerkabouterende van oosten de straet na den Draeybank, zuyd de Beek-straet west deu disch Langemarck en mevreuw Durutte- de Meezemaeker en noord Ferdinandus Landls- heere nu zyne kinderen. Ingesteld »55o'francs; Gebruykt door Ignaes van dcr - Haeghe,- ten pryze van 45 francs 35 centimen 's jaers, met relit tôt en met bavo 1845. De definitieve Toewyzing dezer te koop ge- veylde Goederen zal gebeuren op Woensdag, 25cd october 1837, ten 3 uren namiddag, ter herberg de Citadelle, bewoond door sieur Louis Verschaeve, buyten de Meenen-poort der stad Y peren. De veylconditien met eygendom tytelen zyn t'elks bezigtiging, berustende ten kanloore van den Notaris LU.V1YN tôt Langemarck rcsiderende. Er zullen Wynpenningen te Winnen zyn. 228. - 2. Ypres. Imprimerie de Lambin-Mortier, Grand-Place, vis-a-vis la Grand-Garde.

Le Propagateur (1818-1871) | 1837 | | pagina 4